Thunar Plugins - en to sv translation catalogue (14 entries)

note: prepare the dialog to query the preferred archiver for the user
en: Select an archive manager
sv: Välj en arkivhanterare

en: _Cancel
sv: _Avbryt

note: add the header label
en: Please select your preferred archive manager
    from the list of available applications below:
sv: Välj din föredragna arkivhanterare från
    listan över tillgängliga program nedan:

note: tell the user that we cannot handle the specified mime types
en: No suitable archive manager found
sv: Inga lämpliga arkivhanterare hittades

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to extract files
sv: Misslyckades med att packa upp filer

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to create archive
sv: Misslyckades med att skapa arkiv

en: Extract _Here
sv: Packa upp _här

en: Extract the selected archive in the current folder | Extract the selected archives in the current folder
sv[0]: Packa upp det markerade arkivet i aktuell mapp
sv[1]: Extrahera de markerade arkiven i aktuell mapp

en: _Extract To...
sv: Packa upp _till...

en: Extract the selected archive | Extract the selected archives
sv[0]: Packa upp det markerade arkivet
sv[1]: Extrahera de markerade arkiven

en: Cr_eate Archive...
sv: Skapa a_rkiv...

en: Create an archive with the selected object | Create an archive with the selected objects
sv[0]: Skapa ett arkiv med det markerade objektet
sv[1]: Skapa ett arkiv med de markerade objekten

note: TRANSLATORS: This is the label of the Drag'n'Drop "Extract here" menu item
en: _Extract here
sv: _Packa upp här

en: Extract the selected archive here | Extract the selected archives here
sv[0]: Packa upp det markerade arkivet här
sv[1]: Extrahera de markerade arkiven här
