Thunar Plugins - en to th translation catalogue (15 entries)

note: prepare the dialog to query the preferred archiver for the user
en: Select an archive manager
th: เลือกโปรแกรมจัดการแฟ้มจัดเก็บ

en: _Cancel
th: _ยกเลิก

en: _OK
th: _ตกลง

note: add the header label
en: Please select your preferred archive manager
    from the list of available applications below:
th: กรุณาเลือกโปรแกรมจัดการแฟ้มจัดเก็บที่คุณชอบ
    จากรายชื่อโปรแกรมด้านล่างนี้:

note: tell the user that we cannot handle the specified mime types
en: No suitable archive manager found
th: ไม่พบโปรแกรมจัดการแฟ้มจัดเก็บที่เหมาะสม

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to extract files
th: แตกแฟ้มไม่สำเร็จ

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to create archive
th: สร้างแฟ้มจัดเก็บไม่สำเร็จ

en: Extract _Here
th: แตกออกที่_นี่

en: Extract the selected archive in the current folder | Extract the selected archives in the current folder
th[0]: แตกแฟ้มจัดเก็บที่เลือกลงในโฟลเดอร์ปัจจุบัน

en: _Extract To...
th: แต_กไปยัง...

en: Extract the selected archive | Extract the selected archives
th[0]: แตกแฟ้มจัดเก็บที่เลือก

en: Cr_eate Archive...
th: สร้า_งแฟ้มจัดเก็บ...

en: Create an archive with the selected object | Create an archive with the selected objects
th[0]: สร้างแฟ้มจัดเก็บเพื่อจัดเก็บรายการที่เลือก

note: TRANSLATORS: This is the label of the Drag'n'Drop "Extract here" menu item
en: _Extract here
th: แต_กออกที่นี่

en: Extract the selected archive here | Extract the selected archives here
th[0]: แตกแฟ้มจัดเก็บที่เลือกออกที่นี่
