Thunar Plugins - en to ug translation catalogue (13 entries)

note: prepare the dialog to query the preferred archiver for the user
en: Select an archive manager
ug: ئارخىپ باشقۇرغۇنى تاللا

note: add the header label
en: Please select your preferred archive manager
    from the list of available applications below:
ug: تۆۋەندىكى پروگراممىلارنىڭ ئىچىدىن
    ئامراق ئارخىپ باشقۇرغۇنى تاللاڭ:

note: tell the user that we cannot handle the specified mime types
en: No suitable archive manager found
ug: مۇۋاپىق ئارخىپ باشقۇرغۇ تېپىلمىدى

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to extract files
ug: ھۆججەتلەرنى يېيىش مەغلۇپ بولدى

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to create archive
ug: ئارخىپ قۇرۇش مەغلۇپ بولدى

en: Extract _Here
ug: بۇ يەرگە ياي(_H)

en: Extract the selected archive in the current folder | Extract the selected archives in the current folder
ug[1]: ھازىرقى ئارخىپنى بۇ مۇندەرىجە ئىچىگە يايىدۇ

en: _Extract To...
ug: باشقا يەرگە ياي(_E)...

en: Extract the selected archive | Extract the selected archives
ug[1]: تاللانغان ئارخىپنى يايىدۇ

en: Cr_eate Archive...
ug: ئارخىپ قۇر(_E)...

en: Create an archive with the selected object | Create an archive with the selected objects
ug[1]: تاللانغانلىرىنى ئىشلىتىپ ئارخىپ قۇرىدۇ

note: TRANSLATORS: This is the label of the Drag'n'Drop "Extract here" menu item
en: _Extract here
ug: بۇ يەرگە ياي(_E)

en: Extract the selected archive here | Extract the selected archives here
ug[1]: تاللانغان ئارخىپلارنى بۇ يەرگە يايىدۇ
