Thunar Plugins - en to uk translation catalogue (15 entries)

note: prepare the dialog to query the preferred archiver for the user
en: Select an archive manager
uk: Вибрати менеджер архівів

en: _Cancel
uk: _Відмінити

en: _OK
uk: _ОК

note: add the header label
en: Please select your preferred archive manager
    from the list of available applications below:
uk: Будь-ласка виберіть Ваш улюблений менеджер архівів
    із списку доступних програм представлених нижче:

note: tell the user that we cannot handle the specified mime types
en: No suitable archive manager found
uk: Не знайдено підходящого менеджера

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to extract files
uk: Невдача при розпакуванні файлів

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to create archive
uk: Невдача при створенні архіву

en: Extract _Here
uk: Розпакувати _тут

en: Extract the selected archive in the current folder | Extract the selected archives in the current folder
uk[0]: Розпакувати вибраний архів у поточну теку
uk[1]: Розпакувати вибрані архіви у поточну теку
uk[2]: Розпакувати вибрані архіви у поточну теку??
uk[3]: Розпакувати вибрані архіви у поточну теку??

en: _Extract To...
uk: _Розпакувати в...

en: Extract the selected archive | Extract the selected archives
uk[0]: Розпакувати вибраний архів
uk[1]: Розпакувати вибрані архіви
uk[2]: Розпакувати вибрані архіви??
uk[3]: Розпакувати вибрані архіви??

en: Cr_eate Archive...
uk: Ст_ворити Архів...

en: Create an archive with the selected object | Create an archive with the selected objects
uk[0]: Створити архів з вибраним об'єктом
uk[1]: Створити архів з вибраними об'єктами.
uk[2]: Створити архів з вибраними об'єктами.??
uk[3]: Створити архів з вибраними об'єктами.??

note: TRANSLATORS: This is the label of the Drag'n'Drop "Extract here" menu item
en: _Extract here
uk: _Розпакувати тут

en: Extract the selected archive here | Extract the selected archives here
uk[0]: Розпакувати вибраний архів тут
uk[1]: Розпакувати вибрані архіви тут
uk[2]: Розпакувати вибрані архіви тут??
uk[3]: Розпакувати вибрані архіви тут??
