Thunar Plugins - en to vi translation catalogue (13 entries)

note: prepare the dialog to query the preferred archiver for the user
en: Select an archive manager
vi: Chọn trình quản lý tệp tin nén

note: add the header label
en: Please select your preferred archive manager
    from the list of available applications below:
vi: Hãy chọn trình quản lý tệp tin nén ưa thích
    từ danh sách ứng dụng có sẵn bên dưới:

note: tell the user that we cannot handle the specified mime types
en: No suitable archive manager found
vi: Không tìm thấy ứng dụng thích hợp nào

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to extract files
vi: Thất bại khi giải nén

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to create archive
vi: Tạo tệp tin nén thất bạn

en: Extract _Here
vi: Giải nén _tại đây

en: Extract the selected archive in the current folder | Extract the selected archives in the current folder
vi[0]: Giải nén tệp tin được chọn trong thư mục hiện tại

en: _Extract To...
vi: _Giải nén đến...

en: Extract the selected archive | Extract the selected archives
vi[0]: Giải nén tệp tin được chọn

en: Cr_eate Archive...
vi: _Tạo tệp tin nén...

en: Create an archive with the selected object | Create an archive with the selected objects
vi[0]: Tạo tệp tin nén với đối tượng được chọn

note: TRANSLATORS: This is the label of the Drag'n'Drop "Extract here" menu item
en: _Extract here
vi: _Giải nén tại đây

en: Extract the selected archive here | Extract the selected archives here
vi[0]: Giải nén tệp tin được chọn tại đây
