Thunar Plugins - en to uz translation catalogue (12 entries)

note: prepare the dialog to query the preferred archiver for the user
en: Select an archive manager
uz: Arxiv boshqaruvchisini tanlash

note: add the header label
en: Please select your preferred archive manager
    from the list of available applications below:
uz: Quyidagi mavjud dasturlar ro'yxatidan
    tavsiya etilgan arxiv boshqaruvchisini tanlang:

note: tell the user that we cannot handle the specified mime types
en: No suitable archive manager found
uz: Mos arxiv boshqaruvchisi topilmadi

note: execute the action associated with the menu item execute the action
en: Failed to extract files
uz: Fayllarni chiqarib olish muvaffaqiyatsiz tugadi

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to create archive
uz: Arxivni yaratish muvaffaqiyatsiz tugadi

en: Extract _Here
uz: _Shu joyga chiqarib olish

en: Extract the selected archive in the current folder | Extract the selected archives in the current folder
uz[0]: Tanlangan arxivlarni joriy jildga chiqarib olish

en: _Extract To...
uz: _Chiqarib olish...

en: Extract the selected archive | Extract the selected archives
uz[0]: Tanlangan arxivlarni chiqarib olish

en: Create an archive with the selected object | Create an archive with the selected objects
uz[0]: Tanlangan obyektlar bilan arxivni yaratish

note: TRANSLATORS: This is the label of the Drag'n'Drop "Extract here" menu item
en: _Extract here
uz: Shu joyga _chiqarib olish

en: Extract the selected archive here | Extract the selected archives here
uz[0]: Tanlangan arxivlarni shu joyga chiqarib olish
