Thunar Plugins - en to ar translation catalogue (57 entries)

en: Title
ar: عنوان

en: Artist - Title
ar: الفنان -- العنوان

en: Track - Title
ar: المسار -- العنوان

en: Track - Artist - Title
ar: المسار -- الفنان -- العنوان

en: Track. Title
ar: المسار. العنوان

en: Track. Artist - Title
ar: المسار. الفنان -- العنوان

en: Artist - Track - Title
ar: الفنان -- المسار -- العنوان

en: Custom
ar: مخصص

note: Custom format
en: Cust_om format:
ar: صيغة م_خصصة:

note: Format label
en: _Format:
ar: _صيغة :

en: _Underscores
ar: _يؤكد

en: Activating this option will replace all spaces in the target filename with underscores.
ar: بتفعيل هذا الخيار سيستبدل كافة المسافات في إسم الملف الهدف.

en: _Lowercase
ar: _صغيرة

en: If you activate this, the resulting filename will only contain lowercase letters.
ar: إذا قمت بتفعيل هذا ، إسم الملف سيحتوي على أحرف صغيرة فقط.

en: Unknown Artist
ar: الفنان مجهول

en: Unknown Title
ar: عنوان مجهول

note: Edit tags action
en: Edit _Tags
ar: تحرير _العلامات

en: Edit ID3/OGG tags of this file.
ar: تحرير علامات ID3/OGG ​​لهذا الملف.

en: Tag Help
ar: علامة المساعدة

en: Artist
ar: فنان

en: Album
ar: ألبوم

en: Genre
ar: نوع

en: Track number
ar: عدد المقطع

en: Year
ar: سنة

en: Comment
ar: تعليق

en: Audio Tags
ar: العلامات الصوتية

en: Unknown Album
ar: ألبوم مجهول

en: <b>Track:</b>
ar: <b>مقطع:</b>

en: Enter the track number here.
ar: أدخل رقم المقطع هنا.

en: <b>Year:</b>
ar: <b>السنة :</b>

en: Enter the release year here.
ar: أدخل سنة الإصدار هنا.

en: <b>Artist:</b>
ar: <b>الفنان :</b>

en: Enter the name of the artist or author of this file here.
ar: أدخل إسم الفنان أو الكاتب هذا الملف هنا.

en: <b>Title:</b>
ar: <b>العنوان :</b>

en: Enter the song title here.
ar: ادخل إسم الأغتية هنا.

en: <b>Album:</b>
ar: <b>ألبوم:</b>

en: Enter the album/record title here.
ar: أدخل الألبوم/عنوان التسجيل هتا.

en: <b>Comment:</b>
ar: <b>تعليقات:</b>

en: Enter your comments here.
ar: أدخل تعليقاتك هنا.

en: <b>Genre:</b>
ar: <b>نوع:</b>

en: Select or enter the genre of this song here.
ar: حدد او أدخل نوع هذه الأغنية هنا.

en: Audio
ar: صوت

note: Set up the dialog
en: Edit Tags
ar: حرر أوسمة

note: Create save button Save button
en: _Save
ar: _حفظ

note: Create dialog
en: Audio Information
ar: معلومات الصوت

en: %d:%02d Minutes
ar: %d:%02d دقائق

en: %d KBit/s
ar: %d كب/ث

en: <b>Filename:</b>
ar: <b>إسم الملف:</b>

en: <b>Filesize:</b>
ar: <b>حجم الملف:</b>

en: <b>MIME Type:</b>
ar: <b>نوع MIME:</b>

en: <b>Bitrate:</b>
ar: <b>معدل البث:</b>

en: <b>Samplerate:</b>
ar: <b>تقييم العينة:</b>

en: <b>Channels:</b>
ar: <b>قناة:</b>

en: <b>Length:</b>
ar: <b>مدة:</b>

note: Info button
en: _Information
ar: _معلومات

en: Display more detailed information about this audio file.
ar: عرض المزيد من المعلومات حول هذا الملف الصوتي.

en: Save audio tags.
ar: حفظ أوسمة الصوت.
