Thunar Plugins - en to da translation catalogue (51 entries)

en: Title
da: Titel

en: Artist - Title
da: Kunstner - titel

en: Track - Title
da: Spor - titel

en: Track - Artist - Title
da: Spor - kunstner - titel

en: Track. Title
da: Spor. Titel

en: Track. Artist - Title
da: Spor. Kunstner - titel

en: Artist - Track - Title
da: Kunstner - spor - titel

en: Custom
da: Tilpas

note: Custom format
en: Cust_om format:
da: Tilpas_set format:

en: Activating this option will replace all spaces in the target filename with underscores.
da: Aktivering af denne indstilling vil erstatte alle mellemrum i filnavnet med underscores.

en: _Lowercase
da: _Små bogstaver

en: If you activate this, the resulting filename will only contain lowercase letters.
da: Hvis du aktiverer denne, vil filnavnet kun indeholde små bogstaver.

en: Unknown Artist
da: Ukendt kunstner

en: Unknown Title
da: Ukendt titel

note: Edit tags action
en: Edit _Tags
da: Rediger _mærkater

en: Edit ID3/OGG tags of this file.
da: Rediger ID3-/OGG-mærkater af filen.

en: Tag Help
da: Hjælp til mærkater

en: Artist
da: Kunstner

en: Track number
da: Spornummer

en: Year
da: År

en: Comment
da: Kommentar

en: Audio Tags
da: Lydmærkater

en: Unknown Album
da: Ukendt album

en: <b>Track:</b>
da: <b>Spor:</b>

en: Enter the track number here.
da: Indtast spornummeret her.

en: <b>Year:</b>
da: <b>År:</b>

en: Enter the release year here.
da: Indtast udgivelsesåret her.

en: <b>Artist:</b>
da: <b>Kunstner:</b>

en: Enter the name of the artist or author of this file here.
da: Indtast navnet på kunstneren eller forfatteren af filen her.

en: <b>Title:</b>
da: <b>Titel:</b>

en: Enter the song title here.
da: Indtast sangtitlen her.

en: Enter the album/record title here.
da: Indtast titlen på albummet/optagelsen her.

en: <b>Comment:</b>
da: <b>Kommentarer:</b>

en: Enter your comments here.
da: Indtast dine kommentarer her.

en: Select or enter the genre of this song here.
da: Vælg eller indtast genren af sangen her.

en: Audio
da: Lyd

note: Set up the dialog
en: Edit Tags
da: Rediger mærkater

en: _Cancel
da: _Annuller

note: Create save button Save button
en: _Save
da: _Gem

note: Create dialog
en: Audio Information
da: Lydinformation

en: _Close
da: _Luk

en: %d:%02d Minutes
da: %d:%02d minutter

en: <b>Filename:</b>
da: <b>Filnavn:</b>

en: <b>Filesize:</b>
da: <b>Filstørrelse:</b>

en: <b>MIME Type:</b>
da: <b>MIME-type:</b>

en: <b>Bitrate:</b>
da: <b>Bithastighed:</b>

en: <b>Samplerate:</b>
da: <b>Samplefrekvens:</b>

en: <b>Channels:</b>
da: <b>Kanaler:</b>

en: <b>Length:</b>
da: <b>Længde:</b>

en: Display more detailed information about this audio file.
da: Vis mere detaljerede information om lydfilen.

en: Save audio tags.
da: Gem lydmærkater.
