Thunar Plugins - en to fi translation catalogue (58 entries)

en: Title
fi: Kappale

en: Artist - Title
fi: Esittäjä - Kappale

en: Track - Title
fi: Raita - Kappale

en: Track - Artist - Title
fi: Raita - Esittäjä - Kappale

en: Track. Title
fi: Raita. Kappale

en: Track. Artist - Title
fi: Raita. Esittäjä - Kappale

en: Artist - Track - Title
fi: Esittäjä - Raita - Kappale

en: Custom
fi: Mukautettu

note: Custom format
en: Cust_om format:
fi: M_ukautettu muoto:

note: Format label
en: _Format:
fi: _Muoto:

en: _Underscores
fi: _Alaviivat

en: Activating this option will replace all spaces in the target filename with underscores.
fi: Valitse tämä korvataksesi kaikki välit tiedoston nimessä alaviivoilla.

en: _Lowercase
fi: _Pienaakkoset

en: If you activate this, the resulting filename will only contain lowercase letters.
fi: Valitse tämä, jos haluat että tiedostonimissä käytetään ainoastaan pienaakkosia.

en: Unknown Artist
fi: Tuntematon esittäjä

en: Unknown Title
fi: Tuntematon kappale

note: Edit tags action
en: Edit _Tags
fi: Muokkaa _tunnisteita

en: Edit ID3/OGG tags of this file.
fi: Muokkaa tiedoston ID3/OGG -tunnisteita.

en: Tag Help
fi: Tunnisteohje

en: Artist
fi: Esittäjä

en: Album
fi: Albumi

en: Genre
fi: Tyylilaji

en: Track number
fi: Raitanumero

en: Year
fi: Vuosi

en: Comment
fi: Kommentti

en: Audio Tags
fi: Äänitunnisteet

en: Unknown Album
fi: Tuntematon albumi

en: <b>Track:</b>
fi: <b>Raita:</b>

en: Enter the track number here.
fi: Kirjoita raidan numero tähän.

en: <b>Year:</b>
fi: <b>Vuosi:</b>

en: Enter the release year here.
fi: Kirjoita tähän julkaisuvuosi.

en: <b>Artist:</b>
fi: <b>Esittäjä:</b>

en: Enter the name of the artist or author of this file here.
fi: Kirjoita tähän esittäjän tai tiedoston tekijän nimi.

en: <b>Title:</b>
fi: <b>Kappale:</b>

en: Enter the song title here.
fi: Kirjoita laulun nimi tähän.

en: <b>Album:</b>
fi: <b>Albumi:</b>

en: Enter the album/record title here.
fi: Kirjoita tähän albumin/äänityksen nimi.

en: <b>Comment:</b>
fi: <b>Kommentti:</b>

en: Enter your comments here.
fi: Kirjoita tähän kommenttisi.

en: <b>Genre:</b>
fi: <b>Tyylilaji:</b>

en: Select or enter the genre of this song here.
fi: Valitse tai kirjoita laulun tyylilaji.

en: Audio
fi: Ääni

note: Set up the dialog
en: Edit Tags
fi: Muokkaa tunnisteita

en: _Cancel
fi: _Peru

note: Create save button Save button
en: _Save
fi: _Tallenna

note: Create dialog
en: Audio Information
fi: Tietoja äänitiedostosta

en: _Close
fi: _Sulje

en: %d:%02d Minutes
fi: %d:%02d minuuttia

en: <b>Filename:</b>
fi: <b>Tiedostonimi:</b>

en: <b>Filesize:</b>
fi: <b>Tiedoston koko:</b>

en: <b>MIME Type:</b>
fi: <b>MIME-tyyppi:</b>

en: <b>Bitrate:</b>
fi: <b>Bittinopeus:</b>

en: <b>Samplerate:</b>
fi: <b>Näytetaajuus:</b>

en: <b>Channels:</b>
fi: <b>Kanavat:</b>

en: <b>Length:</b>
fi: <b>Pituus:</b>

note: Info button
en: _Information
fi: _Tietoja

en: Display more detailed information about this audio file.
fi: Näytä lisää tietoja tästä äänitiedostosta.

en: Save audio tags.
fi: Tallenna äänitunnisteet.
