Thunar Plugins - en to he translation catalogue (59 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Artist - Title
he: אמן - כותרת

en: Track - Title
he: רצועה - כותרת

en: Track - Artist - Title
he: רצועה - אמן - כותרת

en: Track. Title
he: רצועה. כותרת

en: Track. Artist - Title
he: רצועה. אמן - כותרת

en: Artist - Track - Title
he: אמן - רצועה - כותרת

en: Custom
he: מותאם

note: Custom format
en: Cust_om format:
he: פורמט מות_אם:

note: Format label
en: _Format:
he: _פורמט:

en: _Underscores
he: קוים תחתונים

en: Activating this option will replace all spaces in the target filename with underscores.
he: הפעלת אפשרות זו תחליף את כל הרווחים בשם קובץ המטרה עם קוים תחתונים.

en: _Lowercase
he: אותיות קטנות

en: If you activate this, the resulting filename will only contain lowercase letters.
he: אם תפעיל זאת, שם הקובץ יכיל רק אותיות קטנות.

en: Unknown Artist
he: אמן לא ידוע

en: Unknown Title
he: כותרת לא ידועה

note: Edit tags action
en: Edit _Tags
he: ערוך תוויות

en: Edit ID3/OGG tags of this file.
he: ערוך תוויות ID3/OGG של קובץ זה.

en: Tag Help
he: עזרת תווית

en: Artist
he: אמן

en: Album
he: אלבום

en: Genre
he: ז׳אנר

en: Track number
he: מספר רצועה

en: Year
he: שנה

en: Comment
he: הערה

en: Audio Tags
he: תוויות אודיו

en: Unknown Album
he: אלבום לא ידוע

en: <b>Track:</b>
he: <b>רצועה:</b>

en: Enter the track number here.
he: הכנס את מספר הרצועה כאן.

en: <b>Year:</b>
he: <b>שנה:</b>

en: Enter the release year here.
he: הכנס את שנת הפרסום כאן.

en: <b>Artist:</b>
he: <b>אמן:</b>

en: Enter the name of the artist or author of this file here.
he: הכנס את שם האומן או היוצר של קובץ זה כאן.

en: <b>Title:</b>
he: <b>כותרת:</b>

en: Enter the song title here.
he: הכנס את שם השיר כאן.

en: <b>Album:</b>
he: <b>אלבום:</b>

en: Enter the album/record title here.
he: הכנס את שם האלבום/התקליט כאן.

en: <b>Comment:</b>
he: <b>הערה:</b>

en: Enter your comments here.
he: הכנס את ההערות שלך כאן.

en: <b>Genre:</b>
he: <b>ז׳אנר:</b>

en: Select or enter the genre of this song here.
he: בחר או הכנס את הסגנון של שיר זה כאן.

en: Audio
he: שמע

note: Set up the dialog
en: Edit Tags
he: ערוך תוויות

en: _Cancel
he: _בטל

note: Create save button Save button
en: _Save
he: _שמור

note: Create dialog
en: Audio Information
he: מידע שמע

en: _Close
he: _סגור

en: %d:%02d Minutes
he: %d:%02d דקות

en: %d Hz
he: %d הרץ

en: <b>Filename:</b>
he: <b>שם קובץ:</b>

en: <b>Filesize:</b>
he: <b>גודל קובץ:</b>

en: <b>MIME Type:</b>
he: <b>טיפוס MIME:</b>

en: <b>Bitrate:</b>
he: <b>שיעור סיבית:</b>

en: <b>Samplerate:</b>
he: <b>שיעור דגימה:</b>

en: <b>Channels:</b>
he: <b>ערוצים:</b>

en: <b>Length:</b>
he: <b>אורך:</b>

note: Info button
en: _Information
he: _מידע

en: Display more detailed information about this audio file.
he: הצג מידע מפורט יותר על קובץ אודיו זה.

en: Save audio tags.
he: שמור תוויות אודיו.
