Thunar Plugins - en to hu translation catalogue (57 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Artist - Title
hu: Előadó – Cím

en: Track - Title
hu: Szám – Cím

en: Track - Artist - Title
hu: Szám – Előadó – Cím

en: Track. Title
hu: Szám. Cím

en: Track. Artist - Title
hu: Szám. Előadó – Cím

en: Artist - Track - Title
hu: Előadó – Szám – Cím

en: Custom
hu: Egyéni

note: Custom format
en: Cust_om format:
hu: _Egyéni formátum:

note: Format label
en: _Format:
hu: _Formátum:

en: _Underscores
hu: _Aláhúzások

en: Activating this option will replace all spaces in the target filename with underscores.
hu: Minden szóköz cseréje a cél fájlnévben aláhúzásokra.

en: _Lowercase
hu: _Kisbetűk

en: If you activate this, the resulting filename will only contain lowercase letters.
hu: Az eredményül kapott fájlnév csak kisbetűket fog tartalmazni.

en: Unknown Artist
hu: Ismeretlen előadó

en: Unknown Title
hu: Ismeretlen cím

note: Edit tags action
en: Edit _Tags
hu: _Címkék szerkesztése

en: Edit ID3/OGG tags of this file.
hu: Ezen fájl ID3/OGG címkéjének szerkesztése.

en: Tag Help
hu: Címkesúgó

en: Artist
hu: Előadó

en: Genre
hu: Műfaj

en: Track number
hu: Szám sorszáma

en: Year
hu: Év

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Audio Tags
hu: Hangcímkék

en: Unknown Album
hu: Ismeretlen album

en: <b>Track:</b>
hu: <b>Szám:</b>

en: Enter the track number here.
hu: Adja meg a szám sorszámát.

en: <b>Year:</b>
hu: <b>Év:</b>

en: Enter the release year here.
hu: Adja meg a kiadási évet.

en: <b>Artist:</b>
hu: <b>Előadó:</b>

en: Enter the name of the artist or author of this file here.
hu: Adja meg a fájl előadójának vagy szerzőjének nevét.

en: <b>Title:</b>
hu: <b>Cím:</b>

en: Enter the song title here.
hu: Adja meg a szám címét.

en: Enter the album/record title here.
hu: Adja meg az album/felvétel címét.

en: <b>Comment:</b>
hu: <b>Megjegyzés:</b>

en: Enter your comments here.
hu: Adja meg megjegyzéseit.

en: <b>Genre:</b>
hu: <b>Műfaj:</b>

en: Select or enter the genre of this song here.
hu: Adja meg vagy válassza ki a szám műfaját.

en: Audio
hu: Hang

note: Set up the dialog
en: Edit Tags
hu: Címkék szerkesztése

en: _Cancel
hu: _Mégse

note: Create save button Save button
en: _Save
hu: M_entés

note: Create dialog
en: Audio Information
hu: Hanginformációk

en: _Close
hu: _Bezárás

en: %d:%02d Minutes
hu: %d.%02d perc

en: %d KBit/s
hu: %d KBit/mp

en: <b>Filename:</b>
hu: <b>Fájlnév:</b>

en: <b>Filesize:</b>
hu: <b>Fájlméret:</b>

en: <b>MIME Type:</b>
hu: <b>MIME-típus:</b>

en: <b>Bitrate:</b>
hu: <b>Bitsebesség:</b>

en: <b>Samplerate:</b>
hu: <b>Mintavételezési gyakoriság:</b>

en: <b>Channels:</b>
hu: <b>Csatornák:</b>

en: <b>Length:</b>
hu: <b>Hossz:</b>

note: Info button
en: _Information
hu: _Információk

en: Display more detailed information about this audio file.
hu: Részletesebb információk megjelenítése erről a hangfájlról.

en: Save audio tags.
hu: Hangcímkék mentése.
