Thunar Plugins - en to hy_AM translation catalogue (60 entries)

en: Title
hy_AM: Անուն

en: Artist - Title
hy_AM: Կատարող ֊ Անուն

en: Track - Title
hy_AM: Շաւիղ - Անուն

en: Track - Artist - Title
hy_AM: Շաւիղ ֊ Կատարող ֊ Անուն

en: Track. Title
hy_AM: Շաիւ․ Անուն

en: Track. Artist - Title
hy_AM: Շաւիղ․ Կատարող ֊ Անուն

en: Artist - Track - Title
hy_AM: Կատարող ֊ Շաւիղ ֊ Անուն

en: Custom
hy_AM: Ընտրովի

note: Custom format
en: Cust_om format:
hy_AM: Ընտ_րովի ձեւաչափ․

note: Format label
en: _Format:
hy_AM: _Ձեւաչափ․

en: _Underscores
hy_AM: _Ընդգծեր

en: Activating this option will replace all spaces in the target filename with underscores.
hy_AM: Թիրախային նշանուան բոլոր բացատները կը փոխարինուեն ընդգծերով։

en: _Lowercase
hy_AM: _Փոքրատառ

en: If you activate this, the resulting filename will only contain lowercase letters.
hy_AM: Թիրախային նշանուան բոլոր տառերը կը լինեն փոքրատառ։

en: Unknown Artist
hy_AM: Անյայտ կատարող

en: Unknown Title
hy_AM: Անյայտ անուն

note: Edit tags action
en: Edit _Tags
hy_AM: Խմբագրել _պիտակները

en: Edit ID3/OGG tags of this file.
hy_AM: Խմբագրել նիշի ID3/OGG պիտակները

en: Tag Help
hy_AM: Աջակցութիւն

en: Artist
hy_AM: Կատարող

en: Album
hy_AM: Հաւաքածու

en: Genre
hy_AM: Ոճ

en: Track number
hy_AM: Շաւիղի համար

en: Year
hy_AM: Թողարկման տարի

en: Comment
hy_AM: Մեկնաբանութիւն

en: Audio Tags
hy_AM: Պիտակներ

en: Unknown Album
hy_AM: Անյայտ հաւաքածու

en: <b>Track:</b>
hy_AM: <b>Շաւիղ․</b>

en: Enter the track number here.
hy_AM: Մուտքագրել շաւիղի համարն այստեղ։

en: <b>Year:</b>
hy_AM: <b>Տարի․</b>

en: Enter the release year here.
hy_AM: Մուտքագրէք թողարկման ամսաթիւն այստեղ․

en: <b>Artist:</b>
hy_AM: <b>Կատարող․</b>

en: Enter the name of the artist or author of this file here.
hy_AM: Մուտքագրէք կատարողի կամ հեղինակի անունն այստեղ։

en: <b>Title:</b>
hy_AM: <b>Անուն․</b>

en: Enter the song title here.
hy_AM: Մուտքագրէք ստեղծագործութեանն անունն այստեղ։

en: <b>Album:</b>
hy_AM: <b>Հաւաքածու․</b>

en: Enter the album/record title here.
hy_AM: Մուտքագրէք հաւաքածուի/ձայնագրման անունն այստեղ։

en: <b>Comment:</b>
hy_AM: <b>Մեկնաբանութիւն․</b>

en: Enter your comments here.
hy_AM: Մուտքագրէք մեկնաբանութիւններն այստեղ։

en: <b>Genre:</b>
hy_AM: <b>Ոճ․</b>

en: Select or enter the genre of this song here.
hy_AM: Ընտրէք կամ մուտքագրէք ստեղծագործութեան ոճն այստեղ։

en: Audio
hy_AM: Ձայնագրութիւն

note: Set up the dialog
en: Edit Tags
hy_AM: Պիտակներ

en: _Cancel
hy_AM: _Չեղարկել

note: Create save button Save button
en: _Save
hy_AM: _Պահել

note: Create dialog
en: Audio Information
hy_AM: Տեղեկոյթ

en: _Close
hy_AM: _Փակել

en: %d:%02d Minutes
hy_AM: %d․%02d րոպէ

en: %d KBit/s
hy_AM: %dԿԲիթ/վ

en: %d Hz
hy_AM: %dՀց

en: <b>Filename:</b>
hy_AM: <b>Նշանուն․</b>

en: <b>Filesize:</b>
hy_AM: <b>Չափ․</b>

en: <b>MIME Type:</b>
hy_AM: <b>MIME տիպ․</b>

en: <b>Bitrate:</b>
hy_AM: <b>Ձայնի որակ․</b>

en: <b>Samplerate:</b>
hy_AM: <b>Յաճախականութիւն․</b>

en: <b>Channels:</b>
hy_AM: <b>Ալիք․</b>

en: <b>Length:</b>
hy_AM: <b>Տեւողութիւն․</b>

note: Info button
en: _Information
hy_AM: _Տեղեկոյթ

en: Display more detailed information about this audio file.
hy_AM: Ցուցադրել աւելի մանրամասն տեղեկոյթ ձայնանիշի վերաբերեալ։

en: Save audio tags.
hy_AM: Պահել ձայնապիտակները։
