Thunar Plugins - en to ie translation catalogue (47 entries)

en: Title
ie: Titul

en: Artist - Title
ie: Artist - Titul

en: Track - Title
ie: Track - Titul

en: Track - Artist - Title
ie: Track - Artist - Titul

en: Track. Title
ie: Track. Titul

en: Track. Artist - Title
ie: Track. Artist - Titul

en: Artist - Track - Title
ie: Artist - Track - Titul

en: Custom
ie: Personalisat

note: Custom format
en: Cust_om format:
ie: F_ormate personal:

note: Format label
en: _Format:
ie: _Formate:

en: _Underscores
ie: S_ubstrecs

en: Activating this option will replace all spaces in the target filename with underscores.
ie: Ti-ci option va vicear omni spacies in li nómine de destination per substrecs.

en: _Lowercase
ie: Minuscu_les

en: If you activate this, the resulting filename will only contain lowercase letters.
ie: Li resultant nómine de file va contener solmen minuscules.

en: Unknown Artist
ie: Ínconosset artist

en: Unknown Title
ie: Ínconosset titul

note: Edit tags action
en: Edit _Tags
ie: Redacter _tags

en: Edit ID3/OGG tags of this file.
ie: Redacter tags ID3/OGG de ti-ci file.

en: Tag Help
ie: Tag info

en: Track number
ie: Numeró de track

en: Year
ie: Annu

en: Comment
ie: Comenta

en: Audio Tags
ie: Audio-tags

en: Unknown Album
ie: Ínconosset album

en: Enter the track number here.
ie: Mette ci li numeró de track.

en: <b>Year:</b>
ie: <b>Annu:</b>

en: Enter the release year here.
ie: Mette ci li annu de publication.

en: Enter the name of the artist or author of this file here.
ie: Mette ci li nómine del artist o autor de ti-ci file.

en: <b>Title:</b>
ie: <b>Titul:</b>

en: Enter the song title here.
ie: Mette ci li titul del canzone.

en: Enter the album/record title here.
ie: Mette ci li titul del album o disco.

en: <b>Comment:</b>
ie: <b>Comenta:</b>

en: Enter your comments here.
ie: Mette ci vor comentas.

en: Select or enter the genre of this song here.
ie: Selecte o provide li genre de ti-ci canzone.

note: Set up the dialog
en: Edit Tags
ie: Redacter tags

en: _Cancel
ie: A_nullar

note: Create save button Save button
en: _Save
ie: _Salvar

note: Create dialog
en: Audio Information
ie: Information pri audio

en: _Close
ie: _Cluder

en: %d:%02d Minutes
ie: %d:%02d minutes

en: <b>Filename:</b>
ie: <b>Fil-nómine</b>

en: <b>Filesize:</b>
ie: <b>Grandore:</b>

en: <b>MIME Type:</b>
ie: <b>MIME-tip:</b>

en: <b>Channels:</b>
ie: <b>Canales:</b>

en: <b>Length:</b>
ie: <b>Duration:</b>

en: Display more detailed information about this audio file.
ie: Monstrar plu detaillat information pri ti-ci audiofile.

en: Save audio tags.
ie: Gardar audio-tags
