Thunar Plugins - en to kab translation catalogue (46 entries)

en: Title
kab: Azwel

en: Artist - Title
kab: Anaẓur - Azwel

en: Track - Title
kab: Tizlit - Azwel

en: Track - Artist - Title
kab: Tizlit - Anaẓur - Azwel

en: Track. Title
kab: Tizlit. Azwel

en: Track. Artist - Title
kab: Tizlit. Anaẓur - Azwel

en: Artist - Track - Title
kab: Anaẓur - Tizlit - Azwel

en: Custom
kab: Sagen

en: Activating this option will replace all spaces in the target filename with underscores.
kab: Armad n uɣewwaṛ-a ad isemselsi akk tallunin deg yisem n ufaylu asaḍas s  yijeṛṛiden n uderrer.

en: If you activate this, the resulting filename will only contain lowercase letters.
kab: Ma tremdeḍ aya, ismawen n yifuyla ara d-yeffɣen ad gebren kan isekkilen imeẓẓyanen.

en: Unknown Artist
kab: Anaẓur arussin

en: Unknown Title
kab: Azwel arussin

en: Edit ID3/OGG tags of this file.
kab: Ẓreg tibzimin ID3/OGG n ufaylu-a.

en: Artist
kab: Anaẓur

en: Genre
kab: Tawsit

en: Track number
kab: Uṭṭun n tezlit

en: Year
kab: Aseggas

en: Comment
kab: Awennit

en: Audio Tags
kab: Tibzimin timeslawin

en: Unknown Album
kab: Album arussin

en: <b>Track:</b>
kab: <b>Tizlit:</b>

en: Enter the track number here.
kab: Sekcem uṭṭun n tezlit da.

en: <b>Year:</b>
kab: <b>Aseggas:</b>

en: Enter the release year here.
kab: Sekcem aseggas n usufeɣ da.

en: <b>Artist:</b>
kab: <b>Anaẓur:</b>

en: Enter the name of the artist or author of this file here.
kab: Sekcem isem n unaẓur neɣ ameskar n ufaylu-a da.

en: <b>Title:</b>
kab: <b>Azwel:</b>

en: Enter the song title here.
kab: Sekcem azwel n tezlit da.

en: Enter the album/record title here.
kab: Sekcem isen n walbum/usekles da.

en: <b>Comment:</b>
kab: <b>Awennit:</b>

en: Enter your comments here.
kab: Sekcem iwenniten-ik•im da.

en: <b>Genre:</b>
kab: <b>Tawsit:</b>

en: Select or enter the genre of this song here.
kab: Fren neɣ sekcem tawit n tezlit-a da.

en: Audio
kab: Ameslaw

note: Set up the dialog
en: Edit Tags
kab: Ẓreg tibzimin

note: Create dialog
en: Audio Information
kab: Talɣut tameslawt

en: %d:%02d Minutes
kab: %d:%02d n tesdatin

en: %d KBit/s
kab: %d KAṬ/s

en: <b>Filename:</b>
kab: <b>Isem n ufaylu:</b>

en: <b>Filesize:</b>
kab: <b>Teɣzi n ufaylu:</b>

en: <b>MIME Type:</b>
kab: <b>Anaw MIME:</b>

en: <b>Bitrate:</b>
kab: <b>Aktum:</b>

en: <b>Channels:</b>
kab: <b>Ibuda:</b>

en: <b>Length:</b>
kab: <b>Teɣzi:</b>

en: Display more detailed information about this audio file.
kab: Sken-d ugar n telɣut lqayen ɣef ufaylu-a ameslaw.

en: Save audio tags.
kab: Sekles tibzimin timeslawin.
