Thunar Plugins - en to nb translation catalogue (53 entries)

en: Title
nb: Tittel

en: Artist - Title
nb: Artist - Tittel

en: Track - Title
nb: Spor - Tittel

en: Track - Artist - Title
nb: Spor - Artist - Tittel

en: Track. Title
nb: Spor. Tittel

en: Track. Artist - Title
nb: Spor. Artist - Tittel

en: Artist - Track - Title
nb: Artist - Spor - Tittel

en: Custom
nb: Egendefinert

note: Custom format
en: Cust_om format:
nb: Egendefinert format:

en: _Underscores
nb: _Understreking

en: Activating this option will replace all spaces in the target filename with underscores.
nb: Ved å aktivere dette valget vil alle mellomrom i målfilnavnet bli erstattet med understreking.

en: _Lowercase
nb: _Små bokstaver

en: If you activate this, the resulting filename will only contain lowercase letters.
nb: Hvis du aktiverer denne vil målfilnavnet bare inneholde små bokstaver.

en: Unknown Artist
nb: Ukjent artist

en: Unknown Title
nb: Ukjent tittel

note: Edit tags action
en: Edit _Tags
nb: Rediger _tagger

en: Edit ID3/OGG tags of this file.
nb: Rediger ID3/OGG-tagger for denne filen.

en: Tag Help
nb: Tagg-hjelp

en: Genre
nb: Sjanger

en: Track number
nb: Spornummer

en: Year
nb: År

en: Comment
nb: Kommentar

en: Audio Tags
nb: Lydtagger

en: Unknown Album
nb: Ukjent album

en: <b>Track:</b>
nb: <b>Spor:</b>

en: Enter the track number here.
nb: Skriv inn spornummeret her.

en: <b>Year:</b>
nb: <b>År:</b>

en: Enter the release year here.
nb: Skriv inn utgivelsesår her.

en: Enter the name of the artist or author of this file here.
nb: Skriv inn artistens eller komponistens navn her.

en: <b>Title:</b>
nb: <b>Tittel:</b>

en: Enter the song title here.
nb: Skriv inn sangens tittel her.

en: Enter the album/record title here.
nb: Skriv inn albumets navn her.

en: <b>Comment:</b>
nb: <b>Kommentar:</b>

en: Enter your comments here.
nb: Skriv inn dine kommentarer her.

en: <b>Genre:</b>
nb: <b>Sjanger:</b>

en: Select or enter the genre of this song here.
nb: Velg eller skriv inn sjanger for sangen her.

en: Audio
nb: Lyd

note: Set up the dialog
en: Edit Tags
nb: Rediger tagger

en: _Cancel
nb: _Avbryt

note: Create save button Save button
en: _Save
nb: _Lagre

note: Create dialog
en: Audio Information
nb: Lydinformasjon

en: _Close
nb: _Lukk

en: %d:%02d Minutes
nb: %d:%02d minutter

en: <b>Filename:</b>
nb: <b>Filnavn:</b>

en: <b>Filesize:</b>
nb: <b>Filstørrelse:</b>

en: <b>MIME Type:</b>
nb: <b>MIME-type:</b>

en: <b>Bitrate:</b>
nb: <b>Bithastighet:</b>

en: <b>Samplerate:</b>
nb: <b>Samplingsrate:</b>

en: <b>Channels:</b>
nb: <b>Kanaler:</b>

en: <b>Length:</b>
nb: <b>Lengde:</b>

note: Info button
en: _Information
nb: _Informasjon

en: Display more detailed information about this audio file.
nb: Vis mer detaljert informasjon om denne lydfilen.

en: Save audio tags.
nb: Lagre lydtagger.
