Thunar Plugins - en to nl translation catalogue (50 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Artist - Title
nl: Artiest - Titel

en: Track - Title
nl: Nummer - Titel

en: Track - Artist - Title
nl: Nummer - Artiest - Titel

en: Track. Title
nl: Nummer. Titel

en: Track. Artist - Title
nl: Nummer. Artiest - Titel

en: Artist - Track - Title
nl: Artiest - Nummer - Titel

en: Custom
nl: Aangepast

note: Custom format
en: Cust_om format:
nl: Aangepaste bestandopmaak:

note: Format label
en: _Format:
nl: _Bestandopmaak:

en: _Underscores
nl: _Laagliggende streepjes

en: Activating this option will replace all spaces in the target filename with underscores.
nl: Het inschakelen van deze optie zal alle spaties in de doel-bestandnaam vervangen door lage streepjes.

en: _Lowercase
nl: _Kleine letters

en: If you activate this, the resulting filename will only contain lowercase letters.
nl: Als u dit inschakelt, zal de uiteindelijke bestandnaam uitsluitend kleine letters bevatten.

en: Unknown Artist
nl: Onbekende artiest

en: Unknown Title
nl: Onbekende titel

note: Edit tags action
en: Edit _Tags
nl: _Etiketten bewerken

en: Edit ID3/OGG tags of this file.
nl: ID3/OGG-etiketten van dit bestand bewerken.

en: Tag Help
nl: Etikethulp

en: Artist
nl: Artiest

en: Track number
nl: Nummer van nummer

en: Year
nl: Jaar

en: Comment
nl: Commentaar

en: Audio Tags
nl: Audio-etiketten

en: Unknown Album
nl: Onbekend album

en: <b>Track:</b>
nl: <b>Nummer:</b>

en: Enter the track number here.
nl: Voer hier het nummer van het nummer in.

en: <b>Year:</b>
nl: <b>Jaar:</b>

en: Enter the release year here.
nl: Voer hier het jaar van uitgifte in.

en: <b>Artist:</b>
nl: <b>Artiest:</b>

en: Enter the name of the artist or author of this file here.
nl: Voer hier de naam van de artiest of maker van dit bestand in.

en: <b>Title:</b>
nl: <b>Titel:</b>

en: Enter the song title here.
nl: Voer de liedtitel hier in.

en: Enter the album/record title here.
nl: Voer hier de album-/plaat-titel in.

en: <b>Comment:</b>
nl: <b>Commentaar:</b>

en: Enter your comments here.
nl: Voer hier uw commentaar in.

en: Select or enter the genre of this song here.
nl: Vermeld of selecteer het genre van dit lied hier.

note: Set up the dialog
en: Edit Tags
nl: Etiketten bewerken

en: _Cancel
nl: _Afbreken

note: Create save button Save button
en: _Save
nl: _Opslaan

note: Create dialog
en: Audio Information
nl: Audio-informatie

en: _Close
nl: _Sluiten

en: %d:%02d Minutes
nl: %d:%02d minuten

en: <b>Filename:</b>
nl: <b>Bestandnaam:</b>

en: <b>Filesize:</b>
nl: <b>Bestandgrootte:</b>

en: <b>Channels:</b>
nl: <b>Kanalen:</b>

en: <b>Length:</b>
nl: <b>Duur:</b>

note: Info button
en: _Information
nl: _Informatie

en: Display more detailed information about this audio file.
nl: Toon gedetailleerdere informatie over dit geluidbestand.

en: Save audio tags.
nl: Audio-etiketten opslaan.
