Thunar Plugins - en to ro translation catalogue (52 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Artist - Title
ro: Titlu - Artist

en: Track - Title
ro: Titlu - Pistă

en: Track - Artist - Title
ro: Pistă - Artist - Titlu

en: Track. Title
ro: Pistă. Titlu

en: Track. Artist - Title
ro: Pistă. Artist - Titlu

en: Artist - Track - Title
ro: Artist - Pistă - Titlu

en: Custom
ro: Personalizat

note: Custom format
en: Cust_om format:
ro: Format Cust_om:

en: _Underscores
ro: _Subliniere

en: Activating this option will replace all spaces in the target filename with underscores.
ro: Activarea acestei opțiuni va înlocui toate spațiile din numele fișierului țintă cu subliniere.

en: _Lowercase
ro: _Minuscule

en: If you activate this, the resulting filename will only contain lowercase letters.
ro: Dacă activați acest lucru, numele de fișier rezultat va conține numai litere mici.

en: Unknown Artist
ro: Artist Necunoscut

en: Unknown Title
ro: Titlu Necunoscut

note: Edit tags action
en: Edit _Tags
ro: Editează _Etichete

en: Edit ID3/OGG tags of this file.
ro: Editați etichetele ID3/OGG ale acestui fișier.

en: Tag Help
ro: Etichetă de Ajutor

en: Genre
ro: Gen

en: Track number
ro: Numărul piesei

en: Year
ro: An

en: Comment
ro: Comentariu

en: Audio Tags
ro: Etichete Audio

en: Unknown Album
ro: Album Necunoscut

en: <b>Track:</b>
ro: <b>Piesă:</b>

en: Enter the track number here.
ro: Introduceți aici numărul piesei.

en: <b>Year:</b>
ro: <b>An:</b>

en: Enter the release year here.
ro: Introduceți anul de lansare aici.

en: Enter the name of the artist or author of this file here.
ro: Introduceți aici numele artistului sau al autorului acestui fișier.

en: <b>Title:</b>
ro: <b>Titlu:</b>

en: Enter the song title here.
ro: Introduceți titlul cântecului aici.

en: Enter the album/record title here.
ro: Introduceți titlul albumului/înregistrării aici.

en: <b>Comment:</b>
ro: <b>Comentariu:</b>

en: Enter your comments here.
ro: Introdu comentariile tale aici:

en: <b>Genre:</b>
ro: <b>Gen:</b>

en: Select or enter the genre of this song here.
ro: Selectați sau introduceți genul acestei melodii aici.

note: Set up the dialog
en: Edit Tags
ro: Editați Etichete

en: _Cancel
ro: _Anulează

note: Create save button Save button
en: _Save
ro: _Salvați

note: Create dialog
en: Audio Information
ro: Informații Audio

en: _Close
ro: _Închide

en: %d:%02d Minutes
ro: %d:%02d Minute

en: %d KBit/s
ro: %dKBit/s

en: <b>Filename:</b>
ro: <b>Nume fișier:</b>

en: <b>Filesize:</b>
ro: <b>Mărime fișier:</b>

en: <b>MIME Type:</b>
ro: <b>Tip MIME:</b>

en: <b>Samplerate:</b>
ro: <b>Rată mostră:</b>

en: <b>Channels:</b>
ro: <b>Canale:</b>

en: <b>Length:</b>
ro: <b>Lungime:</b>

note: Info button
en: _Information
ro: _Informație

en: Display more detailed information about this audio file.
ro: Afișați informații mai detaliate despre acest fișier audio.

en: Save audio tags.
ro: Salvați etichetele audio.
