Thunar Plugins - en to sl translation catalogue (57 entries)

en: Title
sl: Naslov

en: Artist - Title
sl: Izvajalec - Naslov

en: Track - Title
sl: Št. skladbe - Naslov

en: Track - Artist - Title
sl: Št. skladbe - Izvajalec - Naslov

en: Track. Title
sl: Št. skladbe. Naslov

en: Track. Artist - Title
sl: Št. skladbe. Izvajalec - Naslov

en: Artist - Track - Title
sl: Izvajalec - Št. skladbe - Naslov

en: Custom
sl: Po meri

note: Custom format
en: Cust_om format:
sl: Oblika po _meri:

note: Format label
en: _Format:
sl: _Oblika:

en: _Underscores
sl: _Podčrtaji

en: Activating this option will replace all spaces in the target filename with underscores.
sl: Vsi presledki v imenu datoteke bodo zamenjani s podčrtaji

en: _Lowercase
sl: Majhne _črke

en: If you activate this, the resulting filename will only contain lowercase letters.
sl: Ime datoteke naj vsebuje samo majhne črke

en: Unknown Artist
sl: Neznan izvajalec

en: Unknown Title
sl: Neznan naslov

note: Edit tags action
en: Edit _Tags
sl: Uredi _oznake

en: Edit ID3/OGG tags of this file.
sl: Uredi oznake ID3/OGG

en: Tag Help
sl: Pomoč

en: Artist
sl: Izvajalec

en: Genre
sl: Zvrst

en: Track number
sl: Številka skladbe

en: Year
sl: Leto

en: Comment
sl: Opomba

en: Audio Tags
sl: Oznake

en: Unknown Album
sl: Neznan album

en: <b>Track:</b>
sl: <b>Št. skladbe:</b>

en: Enter the track number here.
sl: Številka skladbe

en: <b>Year:</b>
sl: <b>Leto:</b>

en: Enter the release year here.
sl: Leto izdaje albuma

en: <b>Artist:</b>
sl: <b>Izvajalec:</b>

en: Enter the name of the artist or author of this file here.
sl: Izvajalec skladbe

en: <b>Title:</b>
sl: <b>Naslov:</b>

en: Enter the song title here.
sl: Naslov skladbe

en: Enter the album/record title here.
sl: Naslov albuma

en: <b>Comment:</b>
sl: <b>Opomba:</b>

en: Enter your comments here.
sl: Opombe skladbe

en: <b>Genre:</b>
sl: <b>Zvrst:</b>

en: Select or enter the genre of this song here.
sl: Zvrst skladbe

en: Audio
sl: Podrobnosti

note: Set up the dialog
en: Edit Tags
sl: Uredi oznake

en: _Cancel
sl: _Prekini

note: Create save button Save button
en: _Save
sl: _Shrani

note: Create dialog
en: Audio Information
sl: Lastnosti datoteke

en: _Close
sl: _Zapri

en: %d:%02d Minutes
sl: %d:%02d minut

en: %d KBit/s
sl: %d kb/s

en: <b>Filename:</b>
sl: <b>Ime datoteke:</b>

en: <b>Filesize:</b>
sl: <b>Velikost datoteke:</b>

en: <b>MIME Type:</b>
sl: <b>Vrsta MIME:</b>

en: <b>Bitrate:</b>
sl: <b>Bitna hitrost:</b>

en: <b>Samplerate:</b>
sl: <b>Hitrost vzorčenja:</b>

en: <b>Channels:</b>
sl: <b>Št. kanalov:</b>

en: <b>Length:</b>
sl: <b>Trajanje:</b>

note: Info button
en: _Information
sl: _Podatki

en: Display more detailed information about this audio file.
sl: Podrobni podatki o zvočni datoteki

en: Save audio tags.
sl: Shrani oznake
