Thunar Plugins - en to sv translation catalogue (50 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Artist - Title
sv: Artist - Titel

en: Track - Title
sv: Spår - Titel

en: Track - Artist - Title
sv: Spår - Artist - Titel

en: Track. Title
sv: Spår. Titel

en: Track. Artist - Title
sv: Spår. Artist - Titel

en: Artist - Track - Title
sv: Artist - Spår - Titel

en: Custom
sv: Anpassat

note: Custom format
en: Cust_om format:
sv: Anpassa_t format:

en: _Underscores
sv: _Understreck

en: Activating this option will replace all spaces in the target filename with underscores.
sv: Aktivera detta alternativ för att ersätta alla blanksteg i målfilnamnet med understreck.

en: _Lowercase
sv: _Gemener

en: If you activate this, the resulting filename will only contain lowercase letters.
sv: Om du aktiverar detta kommer det resulterande filnamnet att endast innehålla små bokstäver.

en: Unknown Artist
sv: Okänd artist

en: Unknown Title
sv: Okänd titel

note: Edit tags action
en: Edit _Tags
sv: Redigera _taggar

en: Edit ID3/OGG tags of this file.
sv: Redigera ID3/OGG-taggar för denna fil.

en: Tag Help
sv: Tagghjälp

en: Track number
sv: Spårnummer

en: Year
sv: År

en: Comment
sv: Kommentar

en: Audio Tags
sv: Ljudtaggar

en: Unknown Album
sv: Okänt album

en: <b>Track:</b>
sv: <b>Spår:</b>

en: Enter the track number here.
sv: Ange spårnumret här.

en: <b>Year:</b>
sv: <b>År:</b>

en: Enter the release year here.
sv: Ange utgivningsåret här.

en: Enter the name of the artist or author of this file here.
sv: Ange namnet för artisten eller upphovsmannen för denna fil här.

en: <b>Title:</b>
sv: <b>Titel:</b>

en: Enter the song title here.
sv: Ange låtens titel här.

en: Enter the album/record title here.
sv: Ange titeln för albumet/skivan här.

en: <b>Comment:</b>
sv: <b>Kommentar:</b>

en: Enter your comments here.
sv: Ange dina kommentarer här.

en: Select or enter the genre of this song here.
sv: Välj eller ange genren för denna låt här.

en: Audio
sv: Ljud

note: Set up the dialog
en: Edit Tags
sv: Redigera taggar

en: _Cancel
sv: _Avbryt

note: Create save button Save button
en: _Save
sv: _Spara

note: Create dialog
en: Audio Information
sv: Ljudinformation

en: _Close
sv: _Stäng

en: %d:%02d Minutes
sv: %d:%02d minuter

en: <b>Filename:</b>
sv: <b>Filnamn:</b>

en: <b>Filesize:</b>
sv: <b>Filstorlek:</b>

en: <b>MIME Type:</b>
sv: <b>MIME-typ:</b>

en: <b>Bitrate:</b>
sv: <b>Bitfrekvens:</b>

en: <b>Samplerate:</b>
sv: <b>Samplingsfrekvens:</b>

en: <b>Channels:</b>
sv: <b>Kanaler:</b>

en: <b>Length:</b>
sv: <b>Speltid:</b>

en: Display more detailed information about this audio file.
sv: Visa mer detaljerad information om denna ljudfil.

en: Save audio tags.
sv: Spara ljudtaggar.
