Thunar Plugins - en to th translation catalogue (59 entries)

en: Title
th: ชื่อเพลง

en: Artist - Title
th: ศิลปิน - ชื่อเพลง

en: Track - Title
th: ลำดับ - ชื่อเพลง

en: Track - Artist - Title
th: ลำดับ - ศิลปิน - ชื่อเพลง

en: Track. Title
th: ลำดับ. ชื่อเพลง

en: Track. Artist - Title
th: ลำดับ. ศิลปิน - ชื่อเพลง

en: Artist - Track - Title
th: ศิลปิน - ลำดับ - ชื่อเพลง

en: Custom
th: กำหนดเอง

note: Custom format
en: Cust_om format:
th: รูปแบบ_กำหนดเอง:

note: Format label
en: _Format:
th: รูปแ_บบ:

en: _Underscores
th: ขีด_ล่าง

en: Activating this option will replace all spaces in the target filename with underscores.
th: ตัวเลือกนี้จะแทนที่อักขระเว้นวรรคทั้งหมดในชื่อปลายทางด้วยขีดล่าง

en: _Lowercase
th: ตัวพิมพ์เล็_ก

en: If you activate this, the resulting filename will only contain lowercase letters.
th: ถ้าเลือกตัวเลือกนี้ ชื่อแฟ้มผลลัพธ์จะใช้เฉพาะตัวพิมพ์เล็กเท่านั้น

en: Unknown Artist
th: ศิลปินไม่ทราบชื่อ

en: Unknown Title
th: เพลงไม่ทราบชื่อ

note: Edit tags action
en: Edit _Tags
th: แก้ไขแ_ท็ก

en: Edit ID3/OGG tags of this file.
th: แก้ไขแท็ก ID3/OGG ของแฟ้มนี้

en: Tag Help
th: วิธีใช้แท็ก

en: Artist
th: ศิลปิน

en: Album
th: อัลบั้ม

en: Genre
th: แนวเพลง

en: Track number
th: ลำดับเพลง

en: Year
th: ปี

en: Comment
th: หมายเหตุ

en: Audio Tags
th: แท็กเพลง

en: Unknown Album
th: อัลบั้มไม่ทราบชื่อ

en: <b>Track:</b>
th: <b>ลำดับ:</b>

en: Enter the track number here.
th: ป้อนลำดับเพลงที่นี่

en: <b>Year:</b>
th: <b>ปี:</b>

en: Enter the release year here.
th: ป้อนปีที่เพลงออกที่นี่

en: <b>Artist:</b>
th: <b>ศิลปิน:</b>

en: Enter the name of the artist or author of this file here.
th: ป้อนชื่อของศิลปินหรือผู้สร้างแฟ้มนี้ที่นี่

en: <b>Title:</b>
th: <b>ชื่อเพลง:</b>

en: Enter the song title here.
th: ป้อนชื่อเพลงที่นี่

en: <b>Album:</b>
th: <b>อัลบั้ม:</b>

en: Enter the album/record title here.
th: ป้อนชื่ออัลบั้มที่นี่

en: <b>Comment:</b>
th: <b>หมายเหตุ:</b>

en: Enter your comments here.
th: ป้อนหมายเหตุของคุณที่นี่

en: <b>Genre:</b>
th: <b>แนวเพลง:</b>

en: Select or enter the genre of this song here.
th: เลือกหรือป้อนแนวเพลงของเพลงนี้ที่นี่

en: Audio
th: เสียง

note: Set up the dialog
en: Edit Tags
th: แก้ไขแท็ก

en: _Cancel
th: _ยกเลิก

note: Create save button Save button
en: _Save
th: _บันทึก

note: Create dialog
en: Audio Information
th: ข้อมูลเสียง

en: _Close
th: ปิ_ด

en: %d:%02d Minutes
th: %d:%02d นาที

en: %d KBit/s
th: %d kBit/s

en: <b>Filename:</b>
th: <b>ชื่อแฟ้ม:</b>

en: <b>Filesize:</b>
th: <b>ขนาดแฟ้ม:</b>

en: <b>MIME Type:</b>
th: <b>ชนิด MIME:</b>

en: <b>Bitrate:</b>
th: <b>อัตราบิต:</b>

en: <b>Samplerate:</b>
th: <b>อัตราสุ่ม:</b>

en: <b>Channels:</b>
th: <b>จำนวนช่อง:</b>

en: <b>Length:</b>
th: <b>ความยาว:</b>

note: Info button
en: _Information
th: _ข้อมูล

en: Display more detailed information about this audio file.
th: แสดงรายละเอียดเกี่ยวกับแฟ้มเสียงนี้

en: Save audio tags.
th: บันทึกแท็กเพลง
