Thunar Plugins - en to ur_PK translation catalogue (46 entries)

en: Title
ur_PK: عنوان

en: Artist - Title
ur_PK: فنکار - عنوان

en: Track - Title
ur_PK: ٹریک - عنوان

en: Track - Artist - Title
ur_PK: ٹریک - فنکار - عنوان

en: Track. Title
ur_PK: ٹریک. عنوان

en: Track. Artist - Title
ur_PK: ٹریک. فنکار - عنوان

en: Artist - Track - Title
ur_PK: فنکار - ٹریک - عنوان

note: Format label
en: _Format:
ur_PK: _فارمیٹ:

en: _Underscores
ur_PK: _انڈرسکور

en: Activating this option will replace all spaces in the target filename with underscores.
ur_PK: اس اختیار کو فعال کرنے پر حاصل کردہ فائل کے نام کے خلاء کو انڈرسکور سے بدل دیا جائے گا.

en: _Lowercase
ur_PK: _چھوٹے حروف

en: If you activate this, the resulting filename will only contain lowercase letters.
ur_PK: اگر آپ نے اسے فعال کیا، تو حاصل کردہ فائل کا نام صرف چھوٹے حروف پر مشتمل ہوگا.

en: Unknown Artist
ur_PK: نامعلوم فنکار

en: Unknown Title
ur_PK: نامعلوم عنوان

note: Edit tags action
en: Edit _Tags
ur_PK: _ٹیک مدون کریں

en: Edit ID3/OGG tags of this file.
ur_PK: اس فائل کے ID3/OGG ٹیک مدون کریں.

en: Audio Tags
ur_PK: صوتی ٹیک

en: Unknown Album
ur_PK: نامعلوم ایلبم

en: <b>Track:</b>
ur_PK: <b>ٹریک:</b>

en: Enter the track number here.
ur_PK: ٹریک کا نمبر یہاں لکھیں.

en: <b>Year:</b>
ur_PK: <b>سال:</b>

en: Enter the release year here.
ur_PK: اجراء کا سال یہاں لکھیں.

en: <b>Artist:</b>
ur_PK: <b>فنکار:</b>

en: Enter the name of the artist or author of this file here.
ur_PK: فنکار کا نام یا فائل کے مصنف کا نام لکھیں.

en: <b>Title:</b>
ur_PK: <b>عنوان:</b>

en: Enter the song title here.
ur_PK: گانے کا عنوان یہاں لکھیں.

en: <b>Album:</b>
ur_PK: <b>ایلبم:</b>

en: Enter the album/record title here.
ur_PK: ایلبم/ریکارڈ کا عنوان یہاں لکھیں.

en: <b>Comment:</b>
ur_PK: <b>تبصرہ:</b>

en: Enter your comments here.
ur_PK: اپنا تبصرہ یہاں لکھیں.

en: <b>Genre:</b>
ur_PK: <b>نوعیت:</b>

en: Select or enter the genre of this song here.
ur_PK: اس گانے کی نوعیت منتخب کریں یا لکھیں.

en: Audio
ur_PK: صوتی

note: Set up the dialog
en: Edit Tags
ur_PK: ٹیگ مدون کریں

note: Create save button Save button
en: _Save
ur_PK: _محفوظ کریں

note: Create dialog
en: Audio Information
ur_PK: صوتی معلومات

en: <b>Filename:</b>
ur_PK: <b>فائل کا نام:</b>

en: <b>Filesize:</b>
ur_PK: <b>فائل کا حجم:</b>

en: <b>MIME Type:</b>
ur_PK: <b>MIME نوعیت:</b>

en: <b>Bitrate:</b>
ur_PK: <b>بٹ قدر:</b>

en: <b>Samplerate:</b>
ur_PK: <b>سیمپل قدر:</b>

en: <b>Channels:</b>
ur_PK: <b>چینل:</b>

en: <b>Length:</b>
ur_PK: <b>طول:</b>

note: Info button
en: _Information
ur_PK: _معلومات

en: Display more detailed information about this audio file.
ur_PK: اس صوتی فائل کی مزید تفصیلی معلومات ظاہر کریں.

en: Save audio tags.
ur_PK: صوتی ٹیک محفوظ کریں.
