Thunar Plugins - en to ca translation catalogue (302 entries)

en: Add
ca: Afegeix

en: Add file contents to the index
ca: Afegeix el contingut del fitxer a l'índex

en: Blame
ca: Atribueix

en: Show what revision and author last modified each line of a file
ca: Mostra el que la revisió i l'autor modificaven per última vegada de cada línia d'un fitxer

en: Branch
ca: Branca

en: List, create or switch branches
ca: Llista, crea o canvia les branques

note: unimplemented: add_subaction(item, menu, "tvp::git::checkout", _("Checkout"), _("Checkout"), "gtk-connect", _("Checkout"));
en: Clean
ca: Neteja

en: Remove untracked files from the working tree
ca: Treu els fitxers no rastrejats de l'arbre de treball

en: Clone
ca: Clona

en: Clone a repository into a new directory
ca: Clona un dipòsit a un directori nou

note: unimplemented: add_subaction(item, menu, "tvp::git::commit", _("Commit"), _("Commit"), "gtk-apply", _("Commit")); unimplemented: add_subaction(item, menu, "tvp::git::diff", _("Diff"), _("Diff"), "edit-find-replace", _("Diff")); unimplemented: add_subaction(item, menu, "tvp::git::fetch", _("Fetch"), 
en: Log
ca: Registre

en: Show commit logs
ca: Mostra els registres de consignació

en: Move
ca: Mou

en: Move or rename a file, a directory, or a symlink
ca: Mou o canvia el nom d'un fitxer, directori o enllaç simbòlic

note: unimplemented: add_subaction(item, menu, "tvp::git::pull", _("Pull"), _("Pull"), NULL, _("Pull")); unimplemented: add_subaction(item, menu, "tvp::git::push", _("Push"), _("Push"), NULL, _("Push")); unimplemented: add_subaction(item, menu, "tvp::git::rebase", _("Rebase"), _("Rebase"), NULL, _("Rebase
en: Reset
ca: Restableix

en: Reset current HEAD to the specified state
ca: Restableix el HEAD actual a l'estat especificat

en: Stash
ca: Acumula

en: Stash the changes in a dirty working directory away
ca: Acumula els canvis fora d'un directori de treball brut

en: Status
ca: Estat

en: Show the working tree status
ca: Mostra l'estat de l'arbre de treball

en: Action %s is unimplemented
ca: L'acció %s no està implementada

en: Add files, directories, or symbolic links
ca: Afegeix fitxers, directoris o enllaços simbòlics

en: Checkout
ca: Obtén

en: Check out a working copy from a repository
ca: Obtén una còpia de treball des d'un dipòsit

en: Cleanup
ca: Neteja

en: Recursively clean up the working copy
ca: Neteja recursiva de la còpia de treball

en: Commit
ca: Comissió

en: Send changes from your working copy to the repository
ca: Envia els canvis de la vostra còpia de treball al dipòsit

en: Copy
ca: Copia

en: Copy a file or directory in a working copy or in the repository
ca: Copia un fitxer o directori a una còpia de treball o al dipòsit

en: Delete
ca: Elimina

en: Delete an item from a working copy or the repository
ca: Suprimeix un element d'una còpia de treball o del dipòsit

en: Diff
ca: Diferències

en: Display the differences between two revisions or paths
ca: Mostra les diferències entre dues revisions o dos camins

en: Export
ca: Exporta

en: Export a clean directory tree
ca: Exporta un arbre de directoris net

en: Import
ca: Importa

en: Commit an unversioned file or tree into the repository
ca: Consigna un fitxer o arbre sense versió al dipòsit

en: Lock
ca: Bloqueja

en: Lock working copy paths in the repository so that no other user can commit changes to them
ca: Bloqueja els camins de la còpia de treball al dipòsit perquè cap altre usuari pugui modificar-los

en: Move a file or directory
ca: Mou un fitxer o directori

en: Edit Properties
ca: Edita les propietats

en: Edit the property of one or more items
ca: Edita la propietat d'un o més elements

en: Relocate
ca: Reubica

en: Relocate the working copy to point to a different repository root URL
ca: Reubica la còpia de treball per assenyalar a un URL d'arrel de dipòsit diferent

en: Resolved
ca: Resolt

en: Remove "conflicted" state on working copy files or directories
ca: Treu l'estat «en conflicte» als fitxers o directoris de la còpia de treball

en: Revert
ca: Reverteix

en: Undo all local edits
ca: Desfà totes les edicions locals

en: Switch
ca: Canvia

en: Update working copy to a different URL
ca: Actualitza la còpia de treball a un URL diferent

en: Unlock
ca: Desbloqueja

en: Unlock working copy paths
ca: Desbloqueja els camins de la còpia de treball

en: Update
ca: Actualitza

en: Update your working copy
ca: Actualitza la vostra còpia de treball

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Revision:
ca: Revisió:

en: Repository:
ca: Dipòsit:

en: Modified revision:
ca: Revisió de la modificació:

en: Modified date:
ca: Data de la modificació:

en: Author:
ca: Autor:

en: Changelist:
ca: Llista dels canvis:

note: Translators: Depth as in depth of recursion
en: Depth:
ca: Profunditat:

note: Translators: svn recursion depth infotmation * Exclude should not apear client side
en: Exclude
ca: Exclou

note: Translators: svn recursion depth infotmation * Empty depth means only this file/direcotry is checked out
en: Empty
ca: Buit

note: Translators: svn recursion depth infotmation * Files depth means this file/direcotry and all of it's files are checked out
en: Files
ca: Fitxers

note: Translators: svn recursion depth infotmation * Immediates depth means this file/direcotry and all of it's files and subdirectories are checked out Translators: svn recursion selection * Immediates means this file/direcotry and the subdirectories are shown * Immediates means this file/direcotry and t
en: Immediates
ca: Immediats

note: Translators: svn recursion depth infotmation * Infinity depth means this file/direcotry is checked out with full recursion
en: Infinity
ca: Infinitat

en: Print version information
ca: Imprimeix la informació de la versió

en: Execute add action
ca: Executa l'acció add

en: Execute blame action
ca: Executa l'acció blame

en: Execute branch action
ca: Executa l'acció branch

en: Execute clean action
ca: Executa l'acció clean

en: Execute clone action
ca: Executa l'acció clone

en: Execute log action
ca: Executa l'acció log

en: Execute move action
ca: Executa l'acció move

en: Execute reset action
ca: Executa l'acció reset

en: Execute stash action
ca: Executa l'acció stash

en: Execute status action
ca: Executa l'acció status

en: Add Related Options:
ca: Opcions relacionades amb afegir:

en: Blame Related Options:
ca: Opcions relacionades amb atribuir:

en: Branch Related Options:
ca: Opcions relacionades amb crear una branca:

en: Clone Related Options:
ca: Opcions relacionades amb clonar:

en: Log Related Options:
ca: Opcions relacionades amb el registre:

en: Move Related Options:
ca: Opcions relacionades amb moure:

en: Reset Related Options:
ca: Opcions relacionades amb restablir:

en: Stash Related Options:
ca: Opcions relacionades amb acumular:

en: Status Related Options:
ca: Opcions relacionades amb l'estat:

en: Line
ca: Línia

en: Revision
ca: Revisió

en: Author
ca: Autor

en: Date
ca: Data

en: _Close
ca: Tan_ca

note: isdir?GTK_FILE_CHOOSER_ACTION_CREATE_FOLDER:
en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: Active
ca: Activa

en: Name
ca: Nom

en: _Jump to
ca: _Vés-hi

en: _New
ca: _Nou

en: Branch name:
ca: Nom de la branca:

en: Remove directories.
ca: Treu els directoris.

en: Exclude ignored files
ca: Exclou els fitxers ignorats

en: Include ignored files
ca: Inclou els fitxers ignorats

en: Only ignored files
ca: Només els fitxers ignorats

en: Force clean.
ca: Força la neteja.

en: _OK
ca: D'ac_ord

en: Clone finished
ca: El clonatge ha finalitzat

en: Cloning...
ca: Clonació...

en: Failed
ca: Fallat

en: untracked
ca: sense seguiment

en: Path
ca: Camí

en: State
ca: Estat

en: Select/Unselect all
ca: Selecciona-ho tot / desselecciona-ho tot

en: AuthorDate
ca: Data d'autoria

en: CommitDate
ca: Data de la comissió

en: Message
ca: Missatge

en: Changes
ca: Canvis

en: File
ca: Fitxer

en: _Refresh
ca: _Refresca

en: Move finished
ca: Moure ha finalitzat

en: Move To
ca: Mou a

en: Move...
ca: Mou...

en: Action
ca: Acció

en: Notify
ca: Notifica

en: Reset finished
ca: El restabliment ha finalitzat

en: Reset...
ca: Restableix...

en: Description
ca: Descripció

en: _Save
ca: De_sa

en: _Apply
ca: _Aplica

en: _Delete
ca: _Elimina

en: C_lear
ca: Nete_ja

en: Stash description:
ca: Descripció de l'acumulació:

en: Are you sure you want to drop %s?
ca: Voleu perdre «%s»?

en: Are you sure you want to clear all stash?
ca: Esteu segur que voleu netejar totes les acumulacions?

en: _Repository:
ca: _Dipòsit:

en: Select a folder
ca: Seleccioneu una carpeta

en: _Directory:
ca: D_irectori:

en: Transfer
ca: Transferència

en: Execute changelist action
ca: Executa l'acció changelist

en: Execute checkout action
ca: Executa l'acció checkout

en: Execute cleanup action
ca: Executa l'acció cleanup

en: Execute commit action
ca: Executa l'acció commit

en: Execute copy action
ca: Executa l'acció copy

en: Execute delete action
ca: Executa l'acció delete

en: Execute diff action
ca: Executa l'acció diff

en: Execute export action
ca: Executa l'acció export

en: Execute import action
ca: Executa l'acció import

en: Execute lock action
ca: Executa l'acció lock

en: Execute properties action
ca: Executa l'acció properties

en: Execute resolved action
ca: Executa l'acció resolved

en: Execute relocate action
ca: Executa l'acció relocate

en: Execute revert action
ca: Executa l'acció revert

en: Execute switch action
ca: Executa l'acció switch

en: Execute unlock action
ca: Executa l'acció unlock

en: Execute update action
ca: Executa l'acció update

en: Changelist Related Options:
ca: Opcions relacionades amb la llista dels canvis:

en: Checkout Related Options:
ca: Opcions relacionades amb obtenir:

en: Cleanup Related Options:
ca: Opcions relacionades amb netejar:

en: Commit Related Options:
ca: Opcions relacionades amb cometre:

en: Copy Related Options:
ca: Opcions relacionades amb copiar:

en: Delete Related Options:
ca: Opcions relacionades amb eliminar:

en: Diff Related Options:
ca: Opcions relacionades amb les diferències:

en: Export Related Options:
ca: Opcions relacionades amb exportar:

en: Import Related Options:
ca: Opcions relacionades amb importar:

en: Lock Related Options:
ca: Opcions relacionades amb bloquejar:

en: Properties Related Options:
ca: Opcions relacionades amb les propietats:

en: Properties
ca: Propietats

en: Resolved Related Options:
ca: Opcions relacionades amb resoldre:

en: Relocate Related Options:
ca: Opcions relacionades amb reubicar:

en: Revert Related Options:
ca: Opcions relacionades amb restituir:

en: Switch Related Options:
ca: Opcions relacionades amb canviar:

en: Unlock Related Options:
ca: Opcions relacionades amb desbloquejar:

en: Update Related Options:
ca: Opcions relacionades amb actualitzar:

en: Not enough arguments provided
ca: No s'ha proporcionat prou paràmetres

en: Blame failed
ca: No s'ha pogut atribuir

en: '%s' is not a local path
ca: «%s» no és un camí local

en: Cleanup failed
ca: No s'ha pogut netejar

en: Cleanup finished
ca: La neteja ha finalitzat

en: Cleaning up...
ca: Neteja...

en: At revision: %ld
ca: En la revisió: %ld

en: Nothing to do
ca: Res a fer

en: Completed
ca: Completat

en: Commit Message
ca: Missatge de la comissió

en: Store password a plaintext?
ca: Desa la contrasenya com a text pla

en: Added
ca: Afegit

en: Copied
ca: Copiat

en: Deleted
ca: Eliminat

en: Restored
ca: Restaurat

en: Reverted
ca: Restituït

en: Revert failed
ca: No s'ha pogut restituir

en: Skipped
ca: Omès

en: Updated
ca: Actualitzat

en: External
ca: Extern

en: Modified
ca: Modificat

en: Replaced
ca: Substituït

en: Transmitting
ca: Transmetent

en: Locked
ca: Bloquejat

en: Unlocked
ca: Desbloquejat

en: Lock failed
ca: No s'ha pogut bloquejar

en: Unlock failed
ca: No s'ha pogut desbloquejar

en: Exists
ca: Existeix

en: Changelist set
ca: Llista de canvis establerta

en: Changelist cleared
ca: Llista de canvis buida

en: Changelist moved
ca: Llista de canvis moguda

en: Merge begin
ca: Començament de la combinació

en: Foreign merge begin
ca: Començament de la combinació forana

en: Replace
ca: Substituir

en: Property added
ca: Propietat afegida

en: Property modified
ca: Propietat modificada

en: Property deleted
ca: Propietat eliminada

en: Property nonexisting
ca: Propietat inexistent

en: Revision property set
ca: Propietat de revisió fixada

en: Revision property deleted
ca: Propietat de revisió eliminada

en: Merge completed
ca: Combinació completada

en: Tree conflict
ca: Conflicte d'arbre

en: External failed
ca: Fallida externa

en: Started
ca: Iniciat

en: Skipped obstruction
ca: Saltada obstrucció

en: Skipped working only
ca: Omès únicament de treball

en: Skipped access denied
ca: Saltat accés denegat

en: External removed
ca: Tret externament

en: Shadowed add
ca: Obra afegida

en: Shadowed update
ca: Ombra actualitzada

en: Shadowed delete
ca: Eliminació ombrejada

en: Merge record info
ca: Informació del registre de la combinació

en: Upgraded path
ca: Pedaç d'actualització

en: Merge record info begin
ca: Començament de la informació del registre de la combinació

en: Merge elide info
ca: Informació del procés d'omissió de la combinació

en: Patch
ca: Pedaç

en: Applied hunk
ca: Tros aplicat

en: Rejected hunk
ca: Tros rebutjat

en: Hunk already applied
ca: Tros ja aplicat

en: Copied replaced
ca: Còpia substituïda

en: URL redirect
ca: Redirecció URL

en: Path nonexistent
ca: Camí inexistent

en: Conflict
ca: Conflicte

en: Missing
ca: Desaparegut

en: Out of date
ca: Caducada

en: No parent
ca: No superior

en: Forbidden by server
ca: Prohibit pel servidor

en: Skipped conflicted
ca: Conflicte descartat

en: Inapplicable
ca: Inaplicable

en: Unchanged
ca: No modificat

en: Obstructed
ca: Obstruït

en: Changed
ca: Canviat

en: Merged
ca: Combinat

en: Conflicted
ca: Està en conflicte

en: Source missing
ca: font perduda

en: Ignored
ca: Ignorat

en: Incomplete
ca: Incomplet

en: Local action
ca: Acció local

en: Local copy
ca: Còpia local

en: Copy To
ca: Copia a

en: Local delete
ca: Eliminació local

en: Delete Message
ca: Missatge d'eliminació

en: Diff failed
ca: Diff ha fallat

note: Translators: svn recursion selection * Self means only this file/direcotry is shown * Self means only this file/direcotry is updated
en: Self
ca: Només aquest

note: Translators: svn recursion selection * Immediate files means this file/direcotry and the files it contains are shown updated
en: Immediate files
ca: Fitxers immediats

note: Translators: svn recursion selection * Recursive means the list is full recursive * Recursive means the update is full recursive
en: Recursive
ca: Recursiu

en: Notice ancestry
ca: Avís d'ascendència

en: Do not show differences for deleted files
ca: No mostris les diferències per als fitxers eliminats

en: Show copies as additions
ca: Mostra les còpies com a addicions

en: Loading...
ca: S'està carregant...

en: _Certificate:
ca: _Certificat:

en: Select a file
ca: Seleccioneu un fitxer

en: Remember
ca: Recorda

en: Certificate
ca: Certificat

en: Import Message
ca: Missatge d'importació

en: Log failed
ca: Ha fallat el registre

en: Stop On Copy
ca: Atura amb la còpia

en: Show Merged Revisions
ca: Mostra les revisions combinades

en: _Username:
ca: _Usuari:

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: Login
ca: Inici de sessió

en: Log Message
ca: Missatge del registre

en: Local move
ca: Moviment local

en: MIME type
ca: Tipus MIME

en: Notification
ca: Notificació

en: Set property failed
ca: No s'ha pogut establir la propietat

en: Properties failed
ca: Han fallat les propietats

en: Value
ca: Valor

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Remove
ca: T_reu

en: Relocate failed
ca: La reubicació ha fallat

en: Relocate finished
ca: La reubicació ha finalitzat

en: Relocating...
ca: Reubicació...

en: _From:
ca: _De:

en: _To:
ca: _A:

en: Status failed
ca: L'estat ha fallat

en: Prop state
ca: Estat Prop

en: Repo state
ca: Estat del dipòsit

en: Repo prop state
ca: Estat prop del dipòsit

en: Show Unmodified Files
ca: Mostra els fitxers no modificats

en: Show Unversioned Files
ca: Mostra els fitxers sense versió

en: Show Ignored Files
ca: Mostra els fitxers ignorats

en: Hide Externals
ca: Oculta els externs

en: Check Repository
ca: Comprova el dipòsit

en: Certificate is not yet valid.
ca: El certificat no és vàlid encara.

en: Certificate has expired.
ca: El certificat ha expirat.

en: Certificate does not match the remote hostname.
ca: El certificat no es correspon amb l'ordinador central.

en: Certificate authority is unknown.
ca: L'autoritat del certificat és desconeguda.

en: Other failure.
ca: Un altre error.

en: Trust
ca: Confiança
