Thunar Plugins - en to fi translation catalogue (198 entries)

en: Add
fi: Lisää

en: Add file contents to the index
fi: Lisää tiedoston sisältö indeksiin

en: Blame
fi: Näytä muutoksen tiedot

en: Branch
fi: Haarauta

note: unimplemented: add_subaction(item, menu, "tvp::git::checkout", _("Checkout"), _("Checkout"), "gtk-connect", _("Checkout"));
en: Clean
fi: Siisti

en: Clone
fi: Kloonaa

note: unimplemented: add_subaction(item, menu, "tvp::git::commit", _("Commit"), _("Commit"), "gtk-apply", _("Commit")); unimplemented: add_subaction(item, menu, "tvp::git::diff", _("Diff"), _("Diff"), "edit-find-replace", _("Diff")); unimplemented: add_subaction(item, menu, "tvp::git::fetch", _("Fetch"), 
en: Log
fi: Loki

en: Move
fi: Siirrä

note: unimplemented: add_subaction(item, menu, "tvp::git::pull", _("Pull"), _("Pull"), NULL, _("Pull")); unimplemented: add_subaction(item, menu, "tvp::git::push", _("Push"), _("Push"), NULL, _("Push")); unimplemented: add_subaction(item, menu, "tvp::git::rebase", _("Rebase"), _("Rebase"), NULL, _("Rebase
en: Reset
fi: Alusta

en: Stash
fi: Kätkö

en: Status
fi: Tila

en: Action %s is unimplemented
fi: Toimintoa %s ei ole vielä toteutettu

en: Checkout
fi: Hae

en: Cleanup
fi: Puhdistus

en: Commit
fi: Toteuta

en: Copy
fi: Kopioi

en: Delete
fi: Poista

en: Diff
fi: Ero

en: Export
fi: Vie

en: Import
fi: Tuo

en: Lock
fi: Lukitse

en: Edit Properties
fi: Muokkaa asetuksia

en: Relocate
fi: Uudelleenmääritä

en: Resolved
fi: Selvitetty

en: Revert
fi: Palauta

en: Switch
fi: Vaihda

en: Unlock
fi: Avaa lukitus

en: Update
fi: Päivit

en: URL:
fi: Osoite:

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Revision:
fi: Versio:

en: Repository:
fi: Lähde:

en: Modified revision:
fi: Muokkausversio:

en: Modified date:
fi: Muokkauspäivämäärä:

en: Author:
fi: Tekijä:

en: Changelist:
fi: Muutoslista:

note: Translators: Depth as in depth of recursion
en: Depth:
fi: Syvyys:

note: Translators: svn recursion depth infotmation * Exclude should not apear client side
en: Exclude
fi: Poisjätä

note: Translators: svn recursion depth infotmation * Empty depth means only this file/direcotry is checked out
en: Empty
fi: Tyhjä

note: Translators: svn recursion depth infotmation * Files depth means this file/direcotry and all of it's files are checked out
en: Files
fi: Tiedostot

note: Translators: svn recursion depth infotmation * Immediates depth means this file/direcotry and all of it's files and subdirectories are checked out Translators: svn recursion selection * Immediates means this file/direcotry and the subdirectories are shown * Immediates means this file/direcotry and t
en: Immediates
fi: Välittömät

note: Translators: svn recursion depth infotmation * Infinity depth means this file/direcotry is checked out with full recursion
en: Infinity
fi: Ääretön

en: Print version information
fi: Tulosta versiotiedot

en: Execute add action
fi: Suorita lisäämistoiminto

en: Execute blame action
fi: Suorita muutoksen tietojen haku

en: Execute branch action
fi: Suorita haarautustoiminto

en: Execute clean action
fi: Suorita siistimistoiminto

en: Execute clone action
fi: Suorita kloonaustoiminto

en: Execute log action
fi: Suorita lokitoiminto

en: Execute move action
fi: Suorita siirtotoiminto

en: Execute reset action
fi: Suorita alustustoiminto

en: Execute stash action
fi: Suorita kätkötoiminto

en: Execute status action
fi: Suorita tilatoiminto

en: Add Related Options:
fi: Lisäämiseen liittyvät asetukset:

en: Blame Related Options:
fi: Muutoksen tietojen hakemiseen liittyvät asetukset:

en: Branch Related Options:
fi: Haarauttamiseen liittyvät asetukset:

en: Clone Related Options:
fi: Kloonaamiseen liittyvät asetukset:

en: Log Related Options:
fi: Lokiin liittyvät asetukset:

en: Move Related Options:
fi: Siirtämiseen liittyvät asetukset:

en: Reset Related Options:
fi: Alustamiseen liittyvät asetukset:

en: Stash Related Options:
fi: Kätke liittyvät asetukset:

en: Status Related Options:
fi: Tiloihin liittyvät asetukset:

en: Line
fi: Rivi

en: Revision
fi: Painos

en: Author
fi: Tekijä

en: Date
fi: Päiväys

en: Active
fi: Aktiivinen

en: Name
fi: Nimi

en: Branch name:
fi: Haaran nimi:

en: Remove directories.
fi: Poista hakemistot.

en: Exclude ignored files
fi: Poissulje huomiotta jätetyt tiedostot

en: Include ignored files
fi: Sisällytä huomiotta jätetyt tiedostot

en: Only ignored files
fi: Vain huomiotta jätetyt tiedostot

en: Force clean.
fi: Pakota siistiminen.

en: Clone finished
fi: Kloonaus suoritettu

en: Failed
fi: Epäonnistui

en: untracked
fi: seuraamaton

en: Path
fi: Polku

en: State
fi: Tila

en: Select/Unselect all
fi: Valitse kaikki/poista koko valinta

en: AuthorDate
fi: TekijäPäivämäärä

en: CommitDate
fi: ToimeksipanoPäivä

en: Message
fi: Viesti

en: Changes
fi: Muutokset

en: File
fi: Tiedosto

en: Move finished
fi: Siirto suoritettu

en: Move To
fi: Siirrä sijaintiin

en: Action
fi: Toiminto

en: Notify
fi: Ilmoita

en: Reset finished
fi: Alustus suoritettu

en: Description
fi: Kuvaus:

en: Stash description:
fi: Kätketty kuvaus:

en: Are you sure you want to drop %s?
fi: Haluatko varmasti jättää pois kohteen %s?

en: Are you sure you want to clear all stash?
fi: Haluatko varmasti tyhjentää kätkön?

en: _Repository:
fi: _Säilytyspaikka:

en: Select a folder
fi: Valitse hakemisto:

en: _Directory:
fi: _Hakemisto:

en: Transfer
fi: Siirrä

en: Execute changelist action
fi: Suorita muutoslistatoiminto

en: Execute checkout action
fi: Suorita tuomistoiminto

en: Execute cleanup action
fi: Suorita puhdistustoiminto

en: Execute commit action
fi: Suorita toimeksipanotoiminto

en: Execute copy action
fi: Suorita kopiointitoiminto

en: Execute delete action
fi: Suorita poistatoiminto

en: Execute diff action
fi: Suorita erotoiminto

en: Execute export action
fi: Suorita viemistoiminto

en: Execute import action
fi: Suorita tuomistoiminto

en: Execute lock action
fi: Suorita lukitsemistoiminto

en: Execute properties action
fi: Suorita asetustoiminto

en: Execute resolved action
fi: Suorita selvitystoiminto

en: Execute relocate action
fi: Suorita uudelleenmääritystoiminto

en: Execute revert action
fi: Suorita palautustoiminto

en: Execute switch action
fi: Suorita vaihtotoiminto

en: Execute unlock action
fi: Suorita lukituksen avaus

en: Execute update action
fi: Suorita päivitystoiminto

en: Changelist Related Options:
fi: Muutoslistaan liittyvät asetukset:

en: Cleanup Related Options:
fi: Puhdistamiseen liittyvät asetukset:

en: Copy Related Options:
fi: Kopiointiin liittyvät asetukset:

en: Delete Related Options:
fi: Poistamiseen liittyvät asetukset:

en: Diff Related Options:
fi: Eroon liittyvät asetukset:

en: Export Related Options:
fi: Viemiseen liittyvät asetukset:

en: Import Related Options:
fi: Tuomiseen liittyvät asetukset:

en: Lock Related Options:
fi: Lukitsemiseen liittyvät asetukset:

en: Properties Related Options:
fi: Asetuksiin liittyvät asetukset:

en: Properties
fi: Asetukset:

en: Resolved Related Options:
fi: Selvitykseen liittyvät asetukset:

en: Revert Related Options:
fi: Palautukseen liittyvät asetukset:

en: Unlock Related Options:
fi: Lukituksen poistoon liittyvät asetukset:

en: Update Related Options:
fi: Päivitykseen liittyvät asetukset:

en: Blame failed
fi: Muutoksen tietojen hakeminen epäonnistui

en: Cleanup failed
fi: Puhdistaminen epäonnistui

en: Cleanup finished
fi: Puhdistaminen suoritettu

en: At revision: %ld
fi: Versiossa: %ld

en: Nothing to do
fi: Mitään ei tarvitse tehdä

en: Completed
fi: Suoritettu

en: Store password a plaintext?
fi: Tallenna salasana pelkkänä tekstinä?

en: Added
fi: Lisätty

en: Copied
fi: Kopioitu

en: Deleted
fi: Poistettu

en: Restored
fi: Palautettu

en: Reverted
fi: Palautettu

en: Revert failed
fi: Palauttaminen epäonnistui

en: Updated
fi: Päivitetty

en: External
fi: Ulkoinen

en: Modified
fi: Muutettu

en: Replaced
fi: Korvattu

en: Locked
fi: Lukittu

en: Unlocked
fi: Lukitus avattu

en: Lock failed
fi: Lukitseminen epäonnistui

en: Unlock failed
fi: Lukituksen avaaminen epäonnistui

en: Exists
fi: Olemassa

en: Changelist set
fi: Muutoslista asetettu

en: Changelist cleared
fi: Muutoslista tyhjennetty

en: Changelist moved
fi: Muutoslista siirretty

en: Replace
fi: Korvaa

en: Merge completed
fi: Yhdistäminen suoritettu

en: Started
fi: Aloitettu

en: Upgraded path
fi: Päivitetty polku

en: Path nonexistent
fi: Polkua ei olemassa

en: Conflict
fi: Konflikti

en: Missing
fi: Puuttuu

en: Out of date
fi: Vanhentunut

en: Forbidden by server
fi: Kielletty palvelimen toimesta

en: Unchanged
fi: Muuttamaton

en: Changed
fi: Muutettu

en: Merged
fi: Yhdistetty

en: Source missing
fi: Lähde puuttuu

note: N_("None"), N_("Unversioned"),
en: Normal
fi: Normaali

en: Ignored
fi: Jätetty huomioimatta

en: Error
fi: Virhe

en: Local action
fi: Paikallinen toiminto

en: Local copy
fi: Paikallinen kopio

en: Copy To
fi: Kopioi sijaintiin

en: Local delete
fi: Paikallinen poisto

en: Delete Message
fi: Poistamisviesti

note: Translators: svn recursion selection * Recursive means the list is full recursive * Recursive means the update is full recursive
en: Recursive
fi: Rekursiivinen

en: _Certificate:
fi: _Sertifikaatti:

en: Select a file
fi: Valitse tiedosto

en: Remember
fi: Muista

en: Certificate
fi: Sertifikaatti

en: Import Message
fi: Tuomisviesti

en: _Username:
fi: _Käyttäjänimi:

en: _Password:
fi: _Salasana:

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Log Message
fi: Lokiviesti

en: Local move
fi: Paikallinen siirto

en: Notification
fi: Ilmoitus

en: Value
fi: Arvo

en: _From:
fi: _Lähettäjä:

en: _To:
fi: _Vastaanottaja:

en: Show Unmodified Files
fi: Näytä muokkaamattomat tiedostot

en: Show Ignored Files
fi: Näytä huomioimatta jätetyt tiedostot

en: Hide Externals
fi: Piilota ulkoiset

en: Certificate is not yet valid.
fi: Sertifikaatti ei ole vielä pätevä.

en: Certificate has expired.
fi: Sertifikaatti on vanhentunut.

en: Certificate does not match the remote hostname.
fi: Sertifikaatti ei vastaa etäpalvelimen osoitetta.

en: Certificate authority is unknown.
fi: Sertifikaatin myöntäjä on tuntematon.

en: Other failure.
fi: Muu virhe.
