Thunar Plugins - en to he translation catalogue (301 entries)

en: Add
he: הוסף

en: Add file contents to the index
he: הוסף תכולת קובץ לאינדקס

en: Blame
he: האשם

en: Show what revision and author last modified each line of a file
he: הצג איזו גרסה ומי שינה לאחרונה כל שורה של קובץ

en: Branch
he: הסתעף

en: List, create or switch branches
he: רשום, צור או החלף ענפים

note: unimplemented: add_subaction(item, menu, "tvp::git::checkout", _("Checkout"), _("Checkout"), "gtk-connect", _("Checkout"));
en: Clean
he: נקה

en: Remove untracked files from the working tree
he: הסר קבצים לא עקיבים מהעץ עבודה

en: Clone
he: שכפל

en: Clone a repository into a new directory
he: צור שיבוט של מאגר לתוך ספריה חדשה

note: unimplemented: add_subaction(item, menu, "tvp::git::commit", _("Commit"), _("Commit"), "gtk-apply", _("Commit")); unimplemented: add_subaction(item, menu, "tvp::git::diff", _("Diff"), _("Diff"), "edit-find-replace", _("Diff")); unimplemented: add_subaction(item, menu, "tvp::git::fetch", _("Fetch"), 
en: Log
he: רשום

en: Show commit logs
he: הצג יומני מסירה

en: Move
he: העבר

en: Move or rename a file, a directory, or a symlink
he: העבר או שנה שם של קובץ, ספריה, או קישור סימבולי

note: unimplemented: add_subaction(item, menu, "tvp::git::pull", _("Pull"), _("Pull"), NULL, _("Pull")); unimplemented: add_subaction(item, menu, "tvp::git::push", _("Push"), _("Push"), NULL, _("Push")); unimplemented: add_subaction(item, menu, "tvp::git::rebase", _("Rebase"), _("Rebase"), NULL, _("Rebase
en: Reset
he: אתחל

en: Reset current HEAD to the specified state
he: אתחל HEAD נוכחי למצב המפורט

en: Stash
he: אגור

en: Stash the changes in a dirty working directory away
he: צבור את השינויים בספרית עבודה מלוכלכת רחוקה

en: Status
he: סטטוס

en: Show the working tree status
he: הצג את הסטטוס של עץ העבודה

en: Action %s is unimplemented
he: פעולה %s לא מיושמת

en: Add files, directories, or symbolic links
he: הוסף קבצים, ספריות, או קישורים סימבוליים

en: Checkout
he: בדוק

en: Check out a working copy from a repository
he: בדוק עותק עבודה ממאגר

en: Cleanup
he: נקה

en: Recursively clean up the working copy
he: נקה את עותק העבודה בצורה רקורסיבית

en: Commit
he: בצע

en: Send changes from your working copy to the repository
he: שלח שינויים מעותק העבודה שלך אל המאגר

en: Copy
he: העתק

en: Copy a file or directory in a working copy or in the repository
he: העתק קובץ או ספריה בעותק עבודה או במאגר

en: Delete
he: מחק

en: Delete an item from a working copy or the repository
he: מחק פריט מעותק עבודה או מהמאגר

en: Display the differences between two revisions or paths
he: הצג את ההבדלים בין שתי גרסאות או נתיבים

en: Export
he: ייצא

en: Export a clean directory tree
he: ייצא עץ ספריות נקי

en: Import
he: ייבא

en: Commit an unversioned file or tree into the repository
he: שלח קובץ או עץ ללא גרסה לתוך המאגר

en: Lock
he: נעל

en: Lock working copy paths in the repository so that no other user can commit changes to them
he: נעל נתיבי עותק עבודה במאגר כך שאף משתמש אחר לא יוכל לשנות אותם

en: Move a file or directory
he: העבר קובץ או ספריה

en: Edit Properties
he: ערוך מאפיינים

en: Edit the property of one or more items
he: ערוך את המאפיין של פריט אחד או יותר

en: Relocate
he: העבר

en: Relocate the working copy to point to a different repository root URL
he: שנה מיקום של עותק העבודה להצביע לכתובת שורש מאגר אחרת

en: Resolved
he: פתור

en: Remove "conflicted" state on working copy files or directories
he: הסר מצבים "מנוגדים" בקבצים או ספריות של עותק עבודה

en: Revert
he: חזור

en: Undo all local edits
he: בטל את כל העריכות המקומיות

en: Switch
he: עבור

en: Update working copy to a different URL
he: עדכן עותק עבודה לכתובת אחרת

en: Unlock
he: פתח

en: Unlock working copy paths
he: פתח נתיבי עותק עבודה

en: Update
he: עדכן

en: Update your working copy
he: עדכן את עותק העבודה שלך

en: Unknown
he: לא ידוע

en: Revision:
he: גרסה:

en: Repository:
he: מאגר:

en: Modified revision:
he: גרסה מעודכנת:

en: Modified date:
he: תאריך עדכון:

en: Author:
he: יוצר:

en: Changelist:
he: רשימת שינוי:

note: Translators: Depth as in depth of recursion
en: Depth:
he: עומק:

note: Translators: svn recursion depth infotmation * Exclude should not apear client side
en: Exclude
he: אל תכלול

note: Translators: svn recursion depth infotmation * Empty depth means only this file/direcotry is checked out
en: Empty
he: רוקן

note: Translators: svn recursion depth infotmation * Files depth means this file/direcotry and all of it's files are checked out
en: Files
he: קבצים

note: Translators: svn recursion depth infotmation * Immediates depth means this file/direcotry and all of it's files and subdirectories are checked out Translators: svn recursion selection * Immediates means this file/direcotry and the subdirectories are shown * Immediates means this file/direcotry and t
en: Immediates
he: הופך למיידי

note: Translators: svn recursion depth infotmation * Infinity depth means this file/direcotry is checked out with full recursion
en: Infinity
he: אינסוף

en: Print version information
he: הדפס מידע גרסה

en: Execute add action
he: בצע פעולת חיבור

en: Execute blame action
he: בצע פעולת האשמה

en: Execute branch action
he: בצע פעולת הסתעפות

en: Execute clean action
he: בצע פעולת ניקוי

en: Execute clone action
he: בצע פעולת שכפול

en: Execute log action
he: בצע פעולת רישום

en: Execute move action
he: בצע פעולת העברה

en: Execute reset action
he: בצע פעולת אתחול

en: Execute stash action
he: בצע פעולת צבירה

en: Execute status action
he: בצע פעולת סטטוס

en: Add Related Options:
he: הוסף אפשרויות קשורות:

en: Blame Related Options:
he: האשם אפשרויות קשורות:

en: Branch Related Options:
he: הסתעף אפשרויות קשורות:

en: Clone Related Options:
he: שכפל אפשרויות קשורות:

en: Log Related Options:
he: רשום אפשרויות קשורות:

en: Move Related Options:
he: העבר אפשרויות קשורות:

en: Reset Related Options:
he: אתחל אפשרויות קשורות:

en: Stash Related Options:
he: צבור אפשרויות קשורות:

en: Status Related Options:
he: סטטוס אפשרויות קשורות:

en: Line
he: שורה

en: Revision
he: גרסה

en: Author
he: יוצר

en: Date
he: תאריך

en: _Close
he: _סגירה

note: isdir?GTK_FILE_CHOOSER_ACTION_CREATE_FOLDER:
en: _Cancel
he: _ביטול

en: Active
he: פעיל

en: Name
he: שם

en: _Jump to
he: _קפיצה אל

en: _New
he: _חדש

en: Branch name:
he: שם ענף:

en: Remove directories.
he: הסר תיקיות.

en: Exclude ignored files
he: אל תכלול קבצים שהתעלמתי מהם

en: Include ignored files
he: כלול קבצים שהתעלמתי מהם

en: Only ignored files
he: רק קבצים שהתעלמתי מהם

en: Force clean.
he: אלץ ניקוי.

en: _OK
he: _אישור

en: Clone finished
he: שכפול הסתיים

en: Cloning...
he: שיבוט...

en: Failed
he: נכשל

en: untracked
he: לא במעקב

en: Path
he: נתיב

en: State
he: מצב

en: Select/Unselect all
he: בחר/בטל בחירה בהכל

en: AuthorDate
he: תאריך יוצר

en: CommitDate
he: תאריך ביצוע

en: Message
he: מסר

en: Changes
he: שינויים

en: File
he: קובץ

en: _Refresh
he: _רענון

en: Move finished
he: העברה הסתיימה

en: Move To
he: העבר אל

en: Move...
he: תזוזה...

en: Action
he: פעולה

en: Notify
he: יידע

en: Reset finished
he: אתחול הסתיים

en: Reset...
he: אתחול...

en: Description
he: תיאור

en: _Save
he: _שמירה

en: _Apply
he: _ישום

en: _Delete
he: _מחיקה

en: C_lear
he: _ניקוי

en: Stash description:
he: צבור תיאור:

en: Are you sure you want to drop %s?
he: האם אתה בטוח שאתה רוצה לעזוב את %s?

en: Are you sure you want to clear all stash?
he: האם אתה בטוח שאתה רוצה לפנות את המצבור?

en: _Repository:
he: מאגר:

en: Select a folder
he: בחר תיקייה

en: _Directory:
he: תיקייה:

en: Transfer
he: העבר

en: Execute changelist action
he: בצע פעולת רשימת שינוי

en: Execute checkout action
he: בצע פעולת בדיקה

en: Execute cleanup action
he: בצע פעולת ניקוי

en: Execute commit action
he: בצע פעולת ביצוע

en: Execute copy action
he: בצע פעולת העתקה

en: Execute delete action
he: בצע פעולת מחיקה

en: Execute diff action
he: בצע פעולת diff

en: Execute export action
he: בצע פעולת יצוא

en: Execute import action
he: בצע פעולת יבוא

en: Execute lock action
he: בצע פעולת נעילה

en: Execute properties action
he: בצע פעולת מאפיינים

en: Execute resolved action
he: בצע פעולת פתירה

en: Execute relocate action
he: בצע פעולת מעבר

en: Execute revert action
he: בצע פעולת חזרה

en: Execute switch action
he: בצע פעולת מעבר

en: Execute unlock action
he: בצע פעולת שחרור

en: Execute update action
he: בצע פעולת עדכון

en: Changelist Related Options:
he: אפשרויות קשורות לרשימת שינויים:

en: Checkout Related Options:
he: אפשרויות קשורות לבדוק:

en: Cleanup Related Options:
he: אפשרויות קשורות לנקה:

en: Commit Related Options:
he: אפשרויות קשורות לבצע:

en: Copy Related Options:
he: אפשרויות קשורות להעתק:

en: Delete Related Options:
he: אפשרויות קשורות למחק:

en: Diff Related Options:
he: אפשרויות קשורות ל-Diff:

en: Export Related Options:
he: אפשרויות קשורות לייצא:

en: Import Related Options:
he: אפשרויות קשורות לייבא:

en: Lock Related Options:
he: אפשרויות קשורות לנעל:

en: Properties Related Options:
he: אפשרויות קשורות למאפיינים:

en: Properties
he: מאפיינים

en: Resolved Related Options:
he: אפשרויות קשורות לפתור:

en: Relocate Related Options:
he: אפשרויות קשורות להעבר:

en: Revert Related Options:
he: אפשרויות קשורות לחזור:

en: Switch Related Options:
he: אפשרויות קשורות להעבר:

en: Unlock Related Options:
he: אפשרויות קשורות לשחרר:

en: Update Related Options:
he: עדכן אפשרויות קשורות:

en: Not enough arguments provided
he: לא סופקו מספיק ארגומנטים

en: Blame failed
he: האשם נכשל

en: '%s' is not a local path
he: '%s' אינו נתיב מקומי

en: Cleanup failed
he: ניקוי נכשל

en: Cleanup finished
he: ניקוי הסתיים

en: Cleaning up...
he: ניקוי...

en: At revision: %ld
he: בגרסה: %ld

en: Nothing to do
he: שום דבר לעשות

en: Completed
he: הושלם

en: Commit Message
he: בצע מסר

en: Store password a plaintext?
he: אחסן סיסמה כטקסט פשוט?

en: Added
he: נוסף

en: Copied
he: הועתק

en: Deleted
he: נמחק

en: Restored
he: שוחזר

en: Reverted
he: הוחזר

en: Revert failed
he: חזור נכשל

en: Skipped
he: דולג

en: Updated
he: עודכן

en: External
he: חיצוני

en: Modified
he: שונה

en: Replaced
he: הוחלף

en: Transmitting
he: משדר

en: Locked
he: נעול

en: Unlocked
he: משוחרר

en: Lock failed
he: נעל נכשל

en: Unlock failed
he: שחרר נכשל

en: Exists
he: קיים

en: Changelist set
he: נקבעה רשימת שינויים

en: Changelist cleared
he: רשימת שינויים נמחקה

en: Changelist moved
he: רשימת שינויים הועברה

en: Merge begin
he: התחלת מיזוג

en: Foreign merge begin
he: התחלת מיזוג זר

en: Replace
he: החלף

en: Property added
he: נוסף מאפיין

en: Property modified
he: שונה מאפיין

en: Property deleted
he: נמחק מאפיין

en: Property nonexisting
he: לא קיים מאפיין

en: Revision property set
he: קביעת מאפיין גרסה

en: Revision property deleted
he: נמחק מאפיין גרסה

en: Merge completed
he: הושלם מיזוג

en: Tree conflict
he: ניגוד עץ

en: External failed
he: נכשל חיצוני

en: Started
he: התחיל

en: Skipped obstruction
he: הפרעה דולגה

en: Skipped working only
he: עובד בלבד דולג

en: Skipped access denied
he: גישה נדחתה דולג

en: External removed
he: הוסר חיצוני

en: Shadowed add
he: הוספת מוצל

en: Shadowed update
he: עדכון מוצל

en: Shadowed delete
he: מחיקת מוצל

en: Merge record info
he: מזג מידע רשומה

en: Upgraded path
he: נתיב שודרג

en: Merge record info begin
he: החל מיזוג מידע רשומה

en: Merge elide info
he: מזג מידע elide

en: Applied hunk
he: מיושם hunk

en: Rejected hunk
he: דחוי hunk

en: Hunk already applied
he: Hunk כבר מיושם

en: Copied replaced
he: הוחלף העתק

en: Path nonexistent
he: נתיב לא קיים

en: Conflict
he: ניגוד

en: Missing
he: חסר

en: Out of date
he: לא בתוקף

en: No parent
he: אין הורה

en: Forbidden by server
he: אסור על פי שרת

en: Skipped conflicted
he: התנגד המדולג

en: Inapplicable
he: לא בר יישום

en: Unchanged
he: לא שונה

en: Obstructed
he: מופרע

en: Changed
he: שונה

en: Merged
he: מוזג

en: Conflicted
he: התנגד

en: Source missing
he: חסר מקור

note: N_("None"), N_("Unversioned"),
en: Normal
he: רגיל

en: Ignored
he: בהתעלמות

en: Incomplete
he: לא שלם

en: Error
he: שגיאה

en: Local action
he: פעולה מקומית

en: Local copy
he: עותק מקומי

en: Copy To
he: העתק ל

en: Local delete
he: מחיקה מקומית

en: Delete Message
he: מחק מסר

en: Diff failed
he: נכשל Diff

note: Translators: svn recursion selection * Self means only this file/direcotry is shown * Self means only this file/direcotry is updated
en: Self
he: עצמי

note: Translators: svn recursion selection * Immediate files means this file/direcotry and the files it contains are shown updated
en: Immediate files
he: קבצים במיידי

note: Translators: svn recursion selection * Recursive means the list is full recursive * Recursive means the update is full recursive
en: Recursive
he: רקורסיבי

en: Notice ancestry
he: שים לב לייחוס

en: Do not show differences for deleted files
he: אל תציג הבדלים עבור קבצים מחוקים

en: Show copies as additions
he: הצג העתקים כתוספות

en: Loading...
he: מעלה...

en: _Certificate:
he: תעודה:

en: Select a file
he: בחר קובץ

en: Remember
he: זכור

en: Certificate
he: תעודה

en: Import Message
he: ייבא מסר

en: Log failed
he: נכשל רישום

en: Stop On Copy
he: עצור בהעתק

en: Show Merged Revisions
he: הצג גרסאות מיזוג

en: _Username:
he: שם משתמש:

en: _Password:
he: סיסמה:

en: Login
he: התחבר

en: Log Message
he: מסר יומן

en: Local move
he: העברה מקומית

en: MIME type
he: סוג MIME

en: Notification
he: הודעה

en: Set property failed
he: נכשל מאפיין קביעה

en: Properties failed
he: נכשלו מאפיינים

en: Value
he: ערך

en: _Add
he: _הוספה

en: _Remove
he: _הסרה

en: Relocate failed
he: נכשל מעבר

en: Relocate finished
he: הסתיים מעבר

en: Relocating...
he: שינוי מקום...

en: _From:
he: מ:

en: _To:
he: ל:

en: Status failed
he: נכשל סטטוס

en: Prop state
he: מצב Prop

en: Repo state
he: מצב Repo

en: Repo prop state
he: מצב Repo prop

en: Show Unmodified Files
he: הצג קבצים שלא שונו

en: Show Unversioned Files
he: הצג קבצים ללא גרסה

en: Show Ignored Files
he: הצג קבצים שהתעלמתי מהם

en: Hide Externals
he: הסתר חיצוניים

en: Check Repository
he: בדוק מאגר

en: Certificate is not yet valid.
he: תעודה עדיין לא חוקית.

en: Certificate has expired.
he: תעודה פגת תוקף.

en: Certificate does not match the remote hostname.
he: תעודה לא תואמת את שם המארח המרוחק.

en: Certificate authority is unknown.
he: סמכות התעודה לא ידועה.

en: Other failure.
he: כשל אחר.

en: Trust
he: אמון
