Thunar-volman - en to el translation catalogue (115 entries)

en: The sysfs path of the newly added device
el: Η διαδρομή sysfs της συσκευής που προστέθηκε πρόσφατα

en: Configure management of removable drives and media
el: Ρύθμιση διαχείρισης των αφαιρούμενων συσκευών και μέσων

en: Print version information and exit
el: Εμφάνιση πληροφοριών έκδοσης και έξοδος

note: setup application name
en: Thunar Volume Manager
el: Διαχειριστής αφαιρούμενων μονάδων του Thunar

en: All rights reserved.
el: Με την επιφύλαξη παντός δικαιώματος.

en: Please report bugs to <%s>.
el: Παρακαλώ αναφέρατε σφάλματα στο <%s>.

en: There is no device with the sysfs path "%s"
el: Δεν υπάρχει συσκευή στη διαδρομή sysfs "%s"

en: Must specify the sysfs path of new devices with --device-added
el: Πρέπει να προσδιορίσετε τη διαδρομή sysfs των νέων συσκευών με --device-added

note: ...so we need to prompt what to do
en: Photos and Music
el: Εικόνες και μουσική

en: Photos were found on your portable music player
el: Βρέθηκαν εικόνες στη φορητή μουσική συσκευή

en: Would you like to import the photos or manage the music?
el: Θέλετε να εισάγετε τις εικόνες ή να διαχειριστείτε την μουσική;

en: Ig_nore
el: Αγν_όηση

en: Import _Photos
el: Εισαγωγή εικ_όνων

en: Manage _Music
el: Διαχείριση μ_ουσικής

note: ask the user to import photos
en: Photo Import
el: Εισαγωγή εικόνων

en: A photo card has been detected
el: Εντοπίστηκε μια κάρτα με φωτογραφίες

en: There are photos on the card. Would you like to add these photos to your album?
el: Υπάρχουν εικόνες στην κάρτα. Θέλετε να προσθέσετε τις εικόνες στο άλμπουμ σας;

note: prompt the user to execute the file prompt the user to execute this file
en: Would you like to allow "%s" to run?
el: Θέλετε να επιτρέψετε στο "%s" να τρέξει;

en: Auto-Run Confirmation
el: Ρύθμιση αυτόματης εκτέλεσης

en: Auto-Run capability detected
el: Εντοπίστηκε δυνατότητα αυτόματης εκτέλεσης

en: _Allow Auto-Run
el: Να ε_πιτρέπεται η αυτόματη εκτέλεση

note: prompt the user whether to autoopen this file
en: Would you like to open "%s"?
el: Θέλετε να ανοίξετε το "%s";

en: Auto-Open Confirmation
el: Ρύθμιση αυτόματου ανοίγματος

en: Auto-Open capability detected
el: Εντοπίστηκε δυνατότητα αυτόματου ανοίγματος

en: _Open
el: Άν_οιγμα

note: generate notification info
en: CD mounted
el: Προσαρτήθηκε CD

en: The CD was mounted automatically
el: Το CD προσαρτήθηκε αυτόματα

note: generate notification info
en: DVD mounted
el: Προσαρτήθηκε DVD

en: The DVD was mounted automatically
el: Το DVD προσαρτήθηκε αυτόματα

note: generate notification info
en: Blu-ray mounted
el: Προσαρτήθηκε Blu-ray

en: The Blu-ray was mounted automatically
el: Το Blu-ray προσαρτήθηκε αυτόματα

en: Volume mounted
el: Προσαρτήθηκε τόμος

en: The volume "%s" was mounted automatically
el: Ο τόμος "%s" προσαρτήθηκε αυτόματα

en: The inserted volume was mounted automatically
el: Ο τόμος που εισήχθη προσαρτήθηκε αυτόματα

en: Unable to locate mount point
el: Αδύνατος ο εντοπισμός του σημείου προσάρτησης

en: Unable to mount the device
el: Αδύνατη η προσάρτηση της συσκευής

en: Could not detect the volume corresponding to the device
el: Δεν μπόρεσε να εντοπιστεί ο τόμος που αντιστοιχεί στη συσκευή

en: Audio/Data CD
el: CD ήχου/δεδομένων

en: The CD in the drive contains both music and files
el: Το cd στον οδηγό περιέχει μουσική και αρχεία.

en: Would you like to listen to music or browse the files?
el: Θέλετε να ακούσετε μουσική ή να περιηγηθείτε στα αρχεία;

en: _Browse Files
el: Π_εριήγηση αρχείων

en: _Play CD
el: Ανα_παραγωγή CD

en: Unknown block device type "%s"
el: Άγνωστος τύπος μπλοκ της συσκευής "%s"

en: Device type "%s" not supported
el: Ο τύπος της συσκευής "%s" δεν υποστηρίζεται

en: Keyboard detected
el: Εντοπίστηκε πληκτρολόγιο

en: A keyboard was detected
el: Εντοπίστηκε ένα πληκτρολόγιο

en: Tablet detected
el: Εντοπίστηκε ταμπλέτα

en: A graphics tablet was detected
el: Εντοπίστηκε μια ταμπλέτα

en: Mouse detected
el: Εντοπίστηκε ποντίκι

en: A mouse was detected
el: Εντοπίστηκε ένα ποντίκι

en: Unsupported input device type "%s"
el: Δεν υποστηρίζεται ο τύπος της συσκευής εισόδου "%s"

en: Autoburning of blank CDs and DVDs is disabled
el: Η αυτόματη εγγραφή κενών CD και DVD είναι απενεργοποιημένη

en: Blank DVD inserted
el: Εισήχθη ένα κενό DVD

en: You have inserted a blank DVD.
el: Έχετε εισάγει ένα κενό DVD.

en: What would you like to do?
el: Τι θέλετε να γίνει;

en: Burn _DVD
el: Εγγραφή _DVD

en: Blank CD inserted
el: Εισήχθη ένα κενό CD

en: You have inserted a blank CD.
el: Έχετε εισάγει ένα κενό CD.

en: Burn _Data CD
el: Εγγραφή CD _δεδομένων

en: Burn _Audio CD
el: Εγγραφή CD _ήχου

en: The burn command may not be empty
el: Η εντολή εγγραφής δε μπορεί να είναι άδεια

en: The CD player command is undefined
el: Δεν έχει οριστεί κάποια εντολή αναπαραγωγής CD

en: Camera detected
el: Εντοπίστηκε κάμερα

en: A photo camera was detected
el: Εντοπίστηκε μια φωτογραφική μηχανή

en: Printer detected
el: Εντοπίστηκε εκτυπωτής

en: A USB printer was detected
el: Εντοπίστηκε ένας εκτυπωτής USB

en: Unsupported USB device type "%s"
el: Δεν υποστηρίζεται ο τύπος της συσκευής USB "%s"

en: Settings manager socket
el: Διαχείριση ρυθμίσεων υποδοχής

en: SOCKET ID
el: ID ΥΠΟΔΟΧΗΣ

note: setup application name
en: Thunar Volume Manager Settings
el: Ρυθμίσεις διαχειριστή τόμων Thunar

en: Removable Drives and Media
el: Αφαιρούμενοι οδηγοί και μέσα

en: Select an Application
el: Επιλογή εφαρμογής

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Select Application
el: Επιλογή εφαρμογής

en: All Files
el: Όλα τα αρχεία

en: Executable Files
el: Εκτελέσιμα αρχεία

en: Perl Scripts
el: Δέσμες ενεργειών perl

en: Python Scripts
el: Δέσμες ενεργειών python

en: Ruby Scripts
el: Δέσμες ενεργειών ruby

en: Shell Scripts
el: Δέσμες ενεργειών κέλυφους

en: Help
el: Βοήθεια

en: Close
el: Κλείσιμο

note: Storage
en: Storage
el: Μέσο αποθήκευσης

en: Removable Storage
el: Αφαιρούμενο μέσο αποθήκευσης

en: _Mount removable drives when hot-plugged
el: Πρ_οσάρτηση αφαιρούμενων οδηγών όταν συνδέονται

en: Mount removable media when _inserted
el: Προσάρτηση αφαιρούμενων μέσων όταν ε_ισαχθούν

en: B_rowse removable media when inserted
el: Πε_ριήγηση αφαιρούμενων μέσων όταν εισαχθούν

en: _Auto-run programs on new drives and media
el: Αυτ_όματη εκτέλεση προγραμμάτων σε νέους οδηγούς και μέσα

en: Auto-open files on new drives and media
el: Αυτόματο άνοιγμα των αρχείων σε νέους οδηγούς και μέσα

en: Blank CDs and DVDs
el: Κενά CD και DVD

en: _Burn a CD or DVD when a blank disc is inserted
el: _Εγγραφή ενός CD ή DVD όταν εισαχθεί κενός δίσκος

en: Command for _Data CDs:
el: Εντολή για CD _δεδομένων:

en: Command for A_udio CDs:
el: Εντολή για CD ή_χου:

note: Multimedia
en: Multimedia
el: Πολυμέσα

en: Audio CDs
el: CD ήχου

en: Play _audio CDs when inserted
el: Αν_απαραγωγή CD ήχου όταν εισαχθεί

en: _Command:
el: _Εντολή:

en: Video CDs/DVDs/Blu-rays
el: Βίντεο CDs/DVDs/Blu-rays

en: Play _video CDs, DVDs, and Blu-rays when inserted
el: Αναπαραγωγή _βίντεο CDs, DVDs, και Blu-rays όταν εισαχθούν

en: C_ommand:
el: Εντ_ολή:

en: Portable Music Players
el: Φορητές συσκευές μουσικής

en: Play _music files when connected
el: Αναπαραγωγή _μουσικών αρχείων όταν συνδεθούν

note: Cameras
en: Cameras
el: Φωτογραφικές μηχανές

en: Digital Cameras
el: Ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές

en: Import digital photographs when connected
el: Εισαγωγή ψηφιακών φωτογραφιών όταν συνδεθούν

note: Printers
en: Printers
el: Εκτυπωτές

en: Automatically run a program when a _printer is connected
el: Αυτόματη εκτέλεση προγράμματος όταν συνδεθεί ένας ε_κτυπωτής

note: Input Devices
en: Input Devices
el: Συσκευές εισόδου

en: Keyboards
el: Πληκτρολόγια

en: Automatically run a program when a USB _keyboard is connected
el: Αυτόματη ε_κτέλεση ενός προγράμματος όταν συνδεθεί ένα πληκτρολόγιο USB

en: Mice
el: Ποντίκια

en: Automatically run a program when a USB _mouse is connected
el: Αυτόματη εκτέλεση ενός προγράμματος όταν συνδεθεί ένα _ποντίκι usb

en: Tablet
el: Πινακίδιο

en: Automatically run a program when a _tablet is connected
el: Αυτόματη εκτέλεση ενός προγράμματος όταν συνδεθεί ένα _πινακίδιο

en: Com_mand:
el: Εντ_ολή:
