Thunar-volman - en to he translation catalogue (113 entries)

en: Configure management of removable drives and media
he: הגדר ניהול של כוננים ומדיה נשלפים

en: Print version information and exit
he: הדפס מידע גרסה וצא

note: setup application name
en: Thunar Volume Manager
he: מנהל כרכים תונאר

en: All rights reserved.
he: כל הזכויות שמורות.

en: Please report bugs to <%s>.
he: אנא דווח על באגים ל־ <%s>.

en: There is no device with the sysfs path "%s"
he: אין התקן עם נתיב sysfs "%s"

en: Must specify the sysfs path of new devices with --device-added
he: חייב לציין את נתיב sysfs של התקנים חדשים עם --device-added

note: ...so we need to prompt what to do
en: Photos and Music
he: תצלומים ומוזיקה

en: Photos were found on your portable music player
he: נמצאו תצלומים על נגן מוזיקה נייד

en: Would you like to import the photos or manage the music?
he: האם ברצונך לייבא את התצלומים או לנהל את המוזיקה?

en: Ig_nore
he: הת_עלם

en: Import _Photos
he: י_בוא תמונות

en: Manage _Music
he: _נהל מוזיקה

note: ask the user to import photos
en: Photo Import
he: יבוא תצלום

en: A photo card has been detected
he: כרטיס תצלום אותר

en: There are photos on the card. Would you like to add these photos to your album?
he: ישנם תצלומים על הכרטיס. האם ברצונך להוסיף את אלה לאלבום שלך?

note: prompt the user to execute the file prompt the user to execute this file
en: Would you like to allow "%s" to run?
he: האם ברצונך לאפשר להריץ את "%s"

en: Auto-Run Confirmation
he: אישור הרצה אוטומטית

en: Auto-Run capability detected
he: יכולת הרצה אוטומטית אותרה

en: _Allow Auto-Run
he: _אפשר הרצה אוטומטית

note: prompt the user whether to autoopen this file
en: Would you like to open "%s"?
he: האם ברצונך לפתוח את "%s"?

en: Auto-Open Confirmation
he: אישור פתיחה אוטומטית

en: Auto-Open capability detected
he: יכולת פתיחה אוטומטית אותרה

en: _Open
he: _פתח

note: generate notification info
en: CD mounted
he: תקליטור מעוגן

en: The CD was mounted automatically
he: התקליטור עוגן אוטומטית

note: generate notification info
en: DVD mounted
he: ‏DVD מעוגן

en: The DVD was mounted automatically
he: ה־DVD עוגן אוטומטית

note: generate notification info
en: Blu-ray mounted
he: בלו-ריי מעוגן

en: The Blu-ray was mounted automatically
he: הבלו-ריי עוגן אוטומטית

en: Volume mounted
he: כרך עוגן

en: The volume "%s" was mounted automatically
he: הכרך "%s" עוגן אוטומטית

en: The inserted volume was mounted automatically
he: הכרך שהוכנס עוגן אוטומטית

en: Unable to locate mount point
he: לא ניתן לאתר נקודת עיגון

en: Unable to mount the device
he: לא ניתן לעגן את ההתקן

en: Could not detect the volume corresponding to the device
he: לא ניתן לאתר את הכרך התואם את ההתקן

en: Audio/Data CD
he: תקליטור שמע/נתונים

en: The CD in the drive contains both music and files
he: התקליטור שבכונן מכיל גם מוזיקה וגם קבצים

en: Would you like to listen to music or browse the files?
he: האם ברצונך להאזין למוזיקה או לעיין בקבצים?

en: _Browse Files
he: _עיין בקבצים

en: _Play CD
he: _נגן תקליטור

en: Unknown block device type "%s"
he: טיפוס התקן בלוק "%s" לא מוכר

en: Device type "%s" not supported
he: טיפוס התקן "%s" לא נתמך

en: Keyboard detected
he: מקלדת אותרה

en: A keyboard was detected
he: אותרה מקלדת אותרה

en: Tablet detected
he: טאבלט אותר

en: A graphics tablet was detected
he: אותר מחשב לוח גרפי

en: Mouse detected
he: עכבר אותר

en: A mouse was detected
he: אותר עכבר

en: Unsupported input device type "%s"
he: טיפוס התקן קלט "%s" לא נתמך

en: Autoburning of blank CDs and DVDs is disabled
he: צריבה אוטומטית של תקליטורי CD/DVD מנוטרלת

en: Blank DVD inserted
he: הוכנס ‏DVD ריק

en: You have inserted a blank DVD.
he: הכנסת DVD ריק.

en: What would you like to do?
he: מה ברצונך לעשות?

en: Burn _DVD
he: צרוב _DVD

en: Blank CD inserted
he: הוכנס תקליטור ריק

en: You have inserted a blank CD.
he: הכנסת תקליטור ריק.

en: Burn _Data CD
he: צרוב תקליטור _מידע

en: Burn _Audio CD
he: צרוב תקליטור _שמע

en: The burn command may not be empty
he: פקודת צריבה לא אמורה להישאר ריקה

en: The CD player command is undefined
he: פקודת נגן התקליטורים אינה מוגדרת

en: Camera detected
he: מצלמה אותרה

en: A photo camera was detected
he: אותרה מצלמת תצלומים

en: Printer detected
he: מדפסת אותרה

en: A USB printer was detected
he: אותרה מדפסת USB

en: Unsupported USB device type "%s"
he: טיפוס התקן USB ‏"%s" לא נתמך

en: Settings manager socket
he: סוקט מנהל הגדרות

note: setup application name
en: Thunar Volume Manager Settings
he: הגדרות מנהל כרכים Thunar

en: Removable Drives and Media
he: כוננים ומדיה נשלפים

en: Select an Application
he: בחירת יישום

en: Cancel
he: ביטול

en: Select Application
he: בחר יישום

en: All Files
he: כל הקבצים

en: Executable Files
he: קבצי הרצה

en: Perl Scripts
he: תסריטי Perl

en: Python Scripts
he: תסריטי Python

en: Ruby Scripts
he: תסריטי Ruby

en: Shell Scripts
he: תסריטי Shell

en: Help
he: עזרה

en: Close
he: סגירה

note: Storage
en: Storage
he: אחסון

en: Removable Storage
he: התקני אחסון נשלפים

en: _Mount removable drives when hot-plugged
he: _עגן כוננים נשלפים בעת חיבור

en: Mount removable media when _inserted
he: עגן מדיה נשלפת כאשר מו_כנסת

en: B_rowse removable media when inserted
he: _עיין במדיה נשלפת כאשר מוכנסת

en: _Auto-run programs on new drives and media
he: _הרץ אוטומטית תוכניות שעל כוננים ומדיה חדשים

en: Auto-open files on new drives and media
he: _פתח אוטומטית קבצים שעל כוננים ומדיה חדשים

en: Blank CDs and DVDs
he: תקליטורי CD/DVD ריקים

en: _Burn a CD or DVD when a blank disc is inserted
he: _צרוב תקליטור CD או DVD כאשר דיסק ריק מוכנס

en: Command for _Data CDs:
he: פקודה לתקליטור _נתונים:

en: Command for A_udio CDs:
he: פקודה לתקליטורי _שמע:

note: Multimedia
en: Multimedia
he: מולטימדיה

en: Audio CDs
he: תקליטורי שמע

en: Play _audio CDs when inserted
he: נגן תקליטורי _שמע כאשר מוכנסים

en: _Command:
he: _פקודה:

en: Video CDs/DVDs/Blu-rays
he: תקליטורים/די־וי־די/בלו־ריי של וידאו

en: Play _video CDs, DVDs, and Blu-rays when inserted
he: נגן תקליטור, די־וי־די, ובלו־ריי של _וידאו כאשר מוכנסים

en: C_ommand:
he: פ_קודה:

en: Portable Music Players
he: נגני מוזיקה ניידים

en: Play _music files when connected
he: נגן קבצי _מוזיקה כאשר מחוברים

note: Cameras
en: Cameras
he: מצלמות

en: Digital Cameras
he: מצלמות דיגיטליות

en: Import digital photographs when connected
he: יבא תמונות דיגיטליות כאשר מחוברות

note: Printers
en: Printers
he: מדפסות

en: Automatically run a program when a _printer is connected
he: הרץ אוטומטית תוכנית כאשר _מדפסת מחוברת

note: Input Devices
en: Input Devices
he: התקני קלט

en: Keyboards
he: מקלדות

en: Automatically run a program when a USB _keyboard is connected
he: הרץ אוטומטית תוכנית כאשר _מקלדת USB מחוברת

en: Mice
he: עכברים

en: Automatically run a program when a USB _mouse is connected
he: הרץ אוטומטית תוכנית כאשר _עכבר USB מחובר

en: Tablet
he: טאבלטים

en: Automatically run a program when a _tablet is connected
he: הרץ תוכנית כאשר _מחשב לוח מחובר

en: Com_mand:
he: פקו_דה:
