Thunar-volman - en to sq translation catalogue (113 entries)

en: The sysfs path of the newly added device
sq: Shtegu sysfs i pajisjes së shtuar rishtazi

en: Configure management of removable drives and media
sq: Formësoni administrimin e pajisjeve dhe mediave të heqshme

en: Print version information and exit
sq: Shtyp të dhëna versioni dhe dil

note: setup application name
en: Thunar Volume Manager
sq: Përgjegjësi i Vëllimeve Thunar

en: All rights reserved.
sq: Tërë të drejtat të rezervuara.

en: Please report bugs to <%s>.
sq: Ju lutemi, njoftoni të meta te <%s>.

en: There is no device with the sysfs path "%s"
sq: S’ka pajisje me shteg sysfs "%s"

en: Must specify the sysfs path of new devices with --device-added
sq: Shtegu sysfs i pajisjeve të reja duhet specifikuar me --device-added

note: ...so we need to prompt what to do
en: Photos and Music
sq: Foto dhe Muzikë

en: Photos were found on your portable music player
sq: U gjetën foto në lojtësin tuaj të bartshëm të muzikës

en: Would you like to import the photos or manage the music?
sq: Doni të importoni fotot apo të administroni muzikën?

en: Ig_nore
sq: _Shpërfille

en: Import _Photos
sq: Importo _Foto

en: Manage _Music
sq: Administroni _Muzikë

note: ask the user to import photos
en: Photo Import
sq: Importim Fotosh

en: A photo card has been detected
sq: U pikas kartë fotosh

en: There are photos on the card. Would you like to add these photos to your album?
sq: Ka foto në kartë. Doni të shtohen fotot te albumi juaj?

note: prompt the user to execute the file prompt the user to execute this file
en: Would you like to allow "%s" to run?
sq: Doni të lejoni xhirimin e "%s"?

en: Auto-Run Confirmation
sq: Ripohim Vetëxhirimi

en: Auto-Run capability detected
sq: U zbulua aftësi Vetëxhirimi

en: _Allow Auto-Run
sq: _Lejo Vetëxhirim

note: prompt the user whether to autoopen this file
en: Would you like to open "%s"?
sq: Doni të hapet "%s"?

en: Auto-Open Confirmation
sq: Ripohim Vetëhapjeje

en: Auto-Open capability detected
sq: U zbulua aftësi Vetëhapjeje

en: _Open
sq: _Hape

note: generate notification info
en: CD mounted
sq: U montua CD

en: The CD was mounted automatically
sq: CD-ja u montua automatikisht

note: generate notification info
en: DVD mounted
sq: U montua DVD

en: The DVD was mounted automatically
sq: DVD-ja u montua automatikisht

note: generate notification info
en: Blu-ray mounted
sq: U montua Blu-ray

en: The Blu-ray was mounted automatically
sq: Blu-ray u montua automatikisht

en: Volume mounted
sq: Vëllimi u montua

en: The volume "%s" was mounted automatically
sq: Vëllimi "%s" u montua automatikisht

en: The inserted volume was mounted automatically
sq: Vëllimi i futur u montua automatikisht

en: Unable to locate mount point
sq: S’arrihet të lokalizohet pikë montimi

en: Unable to mount the device
sq: S’arrihet të montohet pajisja

en: Could not detect the volume corresponding to the device
sq: S’u pikas dot vëllimi përshoqëruar pajisjes

en: Audio/Data CD
sq: CD Audio/Të Dhënash

en: The CD in the drive contains both music and files
sq: CD-ja në pajisje përmban si muzikë, ashtu edhe kartela

en: Would you like to listen to music or browse the files?
sq: Doni të dëgjoni muzikë apo të shfletoni kartelat?

en: _Browse Files
sq: _Shfletoni Kartela

en: _Play CD
sq: _Luaje CD-në

en: Unknown block device type "%s"
sq: Lloj i panjohur pajisjeje bllok "%s"

en: Device type "%s" not supported
sq: Lloj pajisjeje "%s" i pambuluar

en: Keyboard detected
sq: U pikas tastierë

en: A keyboard was detected
sq: U pikas një tastierë

en: Tablet detected
sq: U pikas tablet

en: A graphics tablet was detected
sq: U pikas tablet grafikash

en: Mouse detected
sq: U pikas mi

en: A mouse was detected
sq: U pikas një mi

en: Unsupported input device type "%s"
sq: Lloj i pambuluar pajisjesh futjeje "%s"

en: Autoburning of blank CDs and DVDs is disabled
sq: Vetëshkrimi i CD-ve dhe DVD-ve të zbrazët është i çaktivizuar

en: Blank DVD inserted
sq: U fut DVD i zbrazët

en: You have inserted a blank DVD.
sq: Keni futur një DVD të zbrazët.

en: What would you like to do?
sq: Çfarë do të donit të bëni?

en: Burn _DVD
sq: Shkruani _DVD

en: Blank CD inserted
sq: U fut CD i zbrazët

en: You have inserted a blank CD.
sq: Keni futur një CD të zbrazët.

en: Burn _Data CD
sq: Shkruani CD të _Dhënash

en: Burn _Audio CD
sq: Shkruani CD _Audio

en: The burn command may not be empty
sq: Urdhri i shkrimit s’mund të jetë i zbrazët

en: The CD player command is undefined
sq: Urdhri për lojtësin e CD-ve është i papërkufizuar

en: Camera detected
sq: U pikas kamera

en: A photo camera was detected
sq: U pikas një kamera fotosh

en: Printer detected
sq: U pikas shtypës

en: A USB printer was detected
sq: U pikas një shtypës USB

en: Unsupported USB device type "%s"
sq: Lloj i pambuluar pajisjesh USB "%s"

en: Settings manager socket
sq: "Socket" përgjegjësi rregullimesh

en: SOCKET ID
sq: ID SOCKET-i

note: setup application name
en: Thunar Volume Manager Settings
sq: Rregullime Përgjegjësi Vëllimesh Thunar

en: Removable Drives and Media
sq: Media dhe Pajisje të Heqshme

en: Select an Application
sq: Përzgjidhni një Aplikacion

en: Cancel
sq: Anuloje

en: Select Application
sq: Përzgjidhni Aplikacion

en: All Files
sq: Tërë Kartelat

en: Executable Files
sq: Kartela të Ekzekutueshmish

en: Perl Scripts
sq: Programthe Perl

en: Python Scripts
sq: Programthe Python

en: Ruby Scripts
sq: Programthe Ruby

en: Shell Scripts
sq: Programthe Shell

en: Help
sq: Ndihmë

en: Close
sq: Mbylle

note: Storage
en: Storage
sq: Depozitë

en: Removable Storage
sq: Depozitë e Heqshme

en: _Mount removable drives when hot-plugged
sq: _Monto pajisje të heqshme, kur futen pa rinisur kompjuterin

en: Mount removable media when _inserted
sq: Monto media të heqshme, kur _futet e tillë

en: B_rowse removable media when inserted
sq: Sh_fletoni media të heqshme, kur futet e tillë

en: _Auto-run programs on new drives and media
sq: _Vetëxhiro programe prej pajisjesh apo mediash të reja

en: Auto-open files on new drives and media
sq: _Vetëhap kartela prej pajisjesh apo mediash të reja

en: Blank CDs and DVDs
sq: Zbardhje CD-sh dhe DVD-sh

en: _Burn a CD or DVD when a blank disc is inserted
sq: _Shkruani një CD ose një DVD kur futet një disk i zbrazët

en: Command for _Data CDs:
sq: Urdhër për CD me të _dhëna:

en: Command for A_udio CDs:
sq: Urdhër për CD _AUDIO:

en: Audio CDs
sq: CD Audio

en: Play _audio CDs when inserted
sq: Luaj CD _audio, kur futet i tillë

en: _Command:
sq: _Urdhër:

en: Video CDs/DVDs/Blu-rays
sq: CD/DVD/Blu-ray Video

en: Play _video CDs, DVDs, and Blu-rays when inserted
sq: Luaj CD, DVD, dhe Blu-ray video, kur futet i tillë

en: C_ommand:
sq: Ur_dhër:

en: Portable Music Players
sq: Lojtësa Muzike të Bartshëm

en: Play _music files when connected
sq: Luaj kartela _muzike, kur lidhet

note: Cameras
en: Cameras
sq: Kamera

en: Digital Cameras
sq: Kamera Dixhitale

en: Import digital photographs when connected
sq: Importo foto dixhitale, kur lidhet

note: Printers
en: Printers
sq: Shtypësa

en: Automatically run a program when a _printer is connected
sq: Xhiro vetvetiu një program, kur lidhet një _shtypës

note: Input Devices
en: Input Devices
sq: Pajisje Futjeje

en: Keyboards
sq: Tastiera

en: Automatically run a program when a USB _keyboard is connected
sq: Xhiro vetvetiu një program, kur lidhet një _tastierë USB

en: Mice
sq: Minj

en: Automatically run a program when a USB _mouse is connected
sq: Xhiro vetvetiu një program, kur lidhet një _mi USB

en: Automatically run a program when a _tablet is connected
sq: Xhiro vetvetiu një program, kur lidhet një _tablet

en: Com_mand:
sq: U_rdhër:
