thunar - en to eo translation catalogue (535 entries)

en: Open With Other _Application...
eo: Malfermu Per Alia _Aplikaĵo...

en: Choose another application with which to open the selected file
eo: Elektu alian aplikaĵon, kiu malfermos elektitan dosieron

note: For backward compatibility the old accel paths are re-used. Currently not possible to automatically migrate to new accel paths. Waiting for https://gitlab.gnome.org/GNOME/gtk/issues/2375 to be able to fix that
en: _Send To
eo: _Sendu Al

en: _Properties...
eo: _Ecoj...

en: View the properties of the selected file
eo: Vidu la ecojn de la elektita dosiero

en: Du_plicate
eo: Duo_bligu

en: _Rename...
eo: _Renomigu...

note: prepare the menu item
en: _Empty Trash
eo: _Malplenigi la rubujon

en: Delete all files and folders in the Trash
eo: Ĉu forigi ĉiujn dosier(uj)ojn el la rubujo?

en: Create _Folder...
eo: Krei _dosierujon...

en: Create an empty folder within the current folder
eo: Kreu malplenan dosierujon en ĉi tiu dosierujo

en: Create _Document
eo: Krei _dokumenton

en: _Restore
eo: _Riparu

en: _Delete
eo: _Forigi

en: _Paste
eo: _Insertu

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
eo: Movu aŭ kopiu dosierojn kiuj estis selektitaj per komandoj Eltondu aŭ Kopiu

en: _Paste Into Folder
eo: _Insertu dosierujen

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
eo: Movu aŭ kopiu dosierojn kiuj estis frue selektitaj per komandoj Eltondu aŭ Kopiu al selektita dosierujo

en: _Copy
eo: _Kopiu

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
eo: Preparu la elektitajn dosierojn por esti kopiataj per la komando Alglui

en: Cu_t
eo: _Eltondu

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
eo: Preparu la elektitajn dosierojn por esti movataj per la komando Alglui

en: _Mount
eo: _Meti

en: _Unmount
eo: _Demeti

en: _Eject
eo: _Elĵeti

en: _Edit Launcher
eo: _Redakti lanĉilon

note: display an error message to the user display an error to the user
en: Failed to execute file "%s"
eo: Ne eblas lanĉi la dosieron "%s"

en: Failed to open file "%s"
eo: Ne eblas malfermi la dosieron "%s"

en: Are you sure you want to open all folders?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas malfermi ĉiujn dosierujojn?

note: add the "Cancel" button append the cancel item add the Cancel/Close buttons configure the dialog properties
en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: Failed to mount "%s"
eo: Ne eblas munti "%s"

note: tell the user that we were unable to launch the file specified
en: Failed to open "%s"
eo: Ne sukcesis malfermi "%s"

note: aka "activate" change the accept button label text
en: _Open
eo: _Malfermu

en: _Execute
eo: _Lanĉu

note: display an error message
en: Failed to rename "%s"
eo: Ne eblas renomi "%s"

note: ask the user to enter a name for the new folder
en: New Folder
eo: Nova dosierujo

en: Create New Folder
eo: Krei novan dosierujon

note: generate a title for the create dialog
en: Create Document from template "%s"
eo: Kreu dokumenton el ŝablono "%s"

note: ask the user to enter a name for the new empty file
en: New Empty File
eo: Nova malplena dosiero

en: New Empty File...
eo: Nova malplena dosiero...

en: _Empty File
eo: _Malplena dosiero

en: Failed to eject "%s"
eo: Ne eblas elŝovi "%s"

en: Failed to unmount "%s"
eo: Ne eblas demunti "%s"

en: _Open With "%s"
eo: _Malfermu Per "%s"

note: we can only show a generic "Open" action
en: _Open With Default Applications
eo: _Malfermu per definita aplikaĵo

en: Open With
eo: Malfermu Per

en: Open the bulk rename dialog
eo: Malfermi amasrenomilon

en: Run in daemon mode
eo: Lanĉi per demona reĝimo

en: Quit a running Thunar instance
eo: Haltigi lanĉitan instancon de Thunar

en: Print version information and exit
eo: Presi informojn pri versio kaj halti

en: The Thunar development team. All rights reserved.
eo: Kreintoj de Thunar. Ĉiuj rajtoj konservitaj.

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
eo: Kreita de Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Please report bugs to <%s>.
eo: Bonvolu raporti cimojn al <%s>.

note: display an error message to the user
en: Failed to launch operation
eo: Ne sukcesis lanĉi operacion

en: Failed to open "%s": %s
eo: Ne sukcesis malfermi "%s": %s

en: New File
eo: Nova dosiero

en: Create New File
eo: Krei novan dosieron

en: Copying files...
eo: Kopias dosierojn...

en: Copying files to "%s"...
eo: Kopias dosierojn al « %s »…

en: Creating symbolic links in "%s"...
eo: Kreas limbolajn ligojn en "%s"...

en: Moving files into "%s"...
eo: Movas dosierojn al « %s »…

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s"?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas
    por ĉiam forviŝi "%s"?

en: If you delete a file, it is permanently lost.
eo: Se vi forviŝas dosieron, ĝi malaperos por ĉiam.

en: Deleting files...
eo: Forviŝas dosierojn...

en: Moving files into the trash...
eo: Movas dosierojn al la rubujo...

en: Creating files...
eo: Kreas dosierojn...

en: Creating directories...
eo: Kreas dosierujojn...

en: Remove all files and folders from the Trash?
eo: Ĉu elforviŝi ĉiujn dosier(uj)ojn el la Forviŝujo?

en: If you choose to empty the Trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
eo: Elektante malplenigi la rubujon, la tuta enhavo malprovizore perdiĝos.Bonvolu rimarki ke vi povas ilin aparte elforviŝi.

en: Emptying the Trash...
eo: Malpleniganta la rubujon...

en: Failed to determine the original path for "%s"
eo: Ne sukcesis difini la pravojon de "%s"

note: display an error dialog
en: Could not restore "%s"
eo: Ne povis restaŭri "%s"

en: Restoring files...
eo: Malforviŝas dosierojn...

en: Failed to set default application for "%s"
eo: Ne sukcesis difini oportunan aplikaĵon por "%s"

en: The selected application is used to open this and other files of type "%s".
eo: Tiu aplikaĵo estas uzata por malfermi ĉi tiun kaj aliajn dosierojn de tipo "%s".

en: No application selected
eo: Neniu aplikaĵo elektita

en: Other Application...
eo: Alia aplikaĵo...

note: create the "Custom command" expand
en: Use a _custom command:
eo: Uzu _difinitan komandon:

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
eo: Uzu difinitan komandon por aplikaĵo kiu ne estas atingebla en supra aplikaĵo-listo.

note: create the "Custom command" button
en: _Browse...
eo: _Montru...

note: create the "Use as default for this kind of file" button
en: Use as _default for this kind of file
eo: Uzu kiel _kutiman por ĉi tiu datumtipo

note: add the "Ok"/"Open" button
en: _OK
eo: _Bone

note: display an error to the user
en: Failed to add new application "%s"
eo: Ne sukcesis aldoni novan aplikaĵon "%s"

en: Failed to execute application "%s"
eo: Ne sukcesis lanĉi la aplikaĵon « %s »

note: append the "Remove Launcher" item
en: _Remove Launcher
eo: _Forviŝu lanĉilon

note: update the header label
en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
eo: Lanĉu <i>%s</i> kaj aliaj dosieroj de ĉi tiu datumtipo (%s) per:

en: Browse the file system to select an application to open files of type "%s".
eo: Rigardu la dosiersistemon por elekti aplikaĵon, kiu estos uzata por malfermi dosierojn de tipo "%s".

en: Change the default application for files of type "%s" to the selected application.
eo: Ŝanĝu la kutiman aplikaĵon por dosieroj de tipo "%s" al la elektita aplikaĵo.

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
eo: Ĉu vi estas certa, ke vi volas forviŝi "%s"?

en: _Remove
eo: _Forviŝi

en: This will remove the application launcher that appears in the file context menu, but will not uninstall the application itself.
    
    You can only remove application launchers that were created using the custom command box in the "Open With" dialog of the file manager.
eo: Via ago forviŝos lanĉilon de aplikaĵo, kiu aperas en la dosiera kunteksta menuo, sed la ago ne malinstalos la aplikaĵon mem.
    
    Vi povas forviŝi nur lanĉilon de aplikaĵo, kiu estis kreita per "Malfermu per" dialogo de la dosier-administrilo.

note: display an error to the user
en: Failed to remove "%s"
eo: Ne sukcesis forviŝi "%s"

en: Select an Application
eo: Elektu aplikaĵon

en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Executable Files
eo: Lanĉeblaj dosieroj

en: Perl Scripts
eo: Perl skriptoj

en: Python Scripts
eo: Python skriptoj

en: Ruby Scripts
eo: Ruby skriptoj

en: Shell Scripts
eo: Shell skriptoj

en: None available
eo: Ne estas atingebla

en: Default Application
eo: Defaŭlta aplikaĵo

en: Recommended Applications
eo: Konsilataj programoj

en: Other Applications
eo: Aliaj programoj

en: Failed to remove "%s".
eo: Ne sukcesis forviŝi « %s ».

note: tell the user that we cannot paste
en: There is nothing on the clipboard to paste
eo: Estas nenio en la poŝo por alglui

note: setup the dialog add the "Close" button add a regular close button, the header bar already provides one
en: _Close
eo: _Fermu

en: Configure Columns in the Detailed List View
eo: Agordu la kolumnojn montratajn en la detala listo

note: add the "Help" button
en: _Help
eo: _Helpo

en: Visible Columns
eo: Videblaj Kolumnoj

note: create the top label for the column editor dialog
en: Choose the order of information to appear in the
    detailed list view.
eo: Elektu ordon laŭ kiu informoj aperos en detala listo.

note: create the "Move Up" button
en: Move _Up
eo: Movu s_upren

note: create the "Move Down" button
en: Move Dow_n
eo: Movu sube_n

note: create the "Show" button
en: _Show
eo: _Montri

note: create the "Hide" button
en: Hi_de
eo: _Kaŝu

note: create the "Use Default" button
en: Use De_fault
eo: Uzu ku_timan

en: Column Sizing
eo: Larĝeco de la kolumnoj

note: create the label that explains the column sizing option
en: By default columns will be automatically expanded if
    needed to ensure the text is fully visible. If you dis-
    able this behavior below the file manager will always
    use the user defined column widths.
eo: Kolumnoj aŭtomate pligrandiĝos se 
     necesas certiĝi ke la teksto plene videbla. Se vi volas
    malŝalti ĉi kondukon, do fenestr-administrilo ĉiam
    uzos difinitajn de vi larĝecoj de kolonetoj.

note: create the "Automatically expand columns as needed" button
en: Automatically _expand columns as needed
eo: Aŭtomat_e pligrandigu kolumnojn laŭ neceso

note: reset page title tell the user that we're unable to determine the file info
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Compact directory listing
eo: Kompakta listo de dosierujoj

en: Compact view
eo: Kompakta vido

en: Invalid filename "%s"
eo: Nevalida dosiernomo "%s"

note: LaunchFiles() invoked without a valid working directory
en: The working directory must be an absolute path
eo: La labordosierujo devas esti vervojo

note: LaunchFiles() invoked with an empty filename list
en: At least one filename must be specified
eo: Almenaŭ unu dosiernomo devas esti specifan.

en: At least one source filename must be specified
eo: Almenaŭ unu fonta dosiernomo devas esti specifan.

en: The number of source and target filenames must be the same
eo: La numero de fontaj kaj celaj dosiernomoj devas esti la saman.

en: A destination directory must be specified
eo: Cela dosieraro devas esti specifis.

en: Configure _Columns...
eo: Agordu _Kolumnojn...

en: Configure the columns in the detailed list view
eo: Agordu la kolumnojn por detala lista vido

en: Detailed directory listing
eo: Detala listo de dosierujoj

en: Details view
eo: Montru detalojn

en: C_reate
eo: K_reu

note: display an error message
en: Cannot convert filename "%s" to the local encoding
eo: Ne eblas konverti dosiernomon "%s" al la loka kodoprezento

note: create a new dialog window
en: Rename "%s"
eo: Renomigu "%s"

en: _Rename
eo: _Renomigu

en: Enter the new name:
eo: Entajpu novan nomon:

en: Error
eo: Eraro

en: _Yes
eo: _Jes

en: Yes to _all
eo: Jes por ĉ_iuj

en: _Replace
eo: _Remeti

en: Replace _All
eo: Remetu _Ĉio

en: _Skip
eo: _Eviti

en: S_kip All
eo: E_viti ĉiu

en: _No
eo: _Ne

en: N_o to all
eo: Ne por ĉ_iuj

en: _Retry
eo: _Reprovi

en: Copy _Anyway
eo: Kopii _Ĉiukaze

en: Confirm to replace files
eo: Jesigi al remeti dosierojn

note: Fourth box (size, volume, free space)
en: Size:
eo: Amplekso:

en: Modified:
eo: Modifita:

en: _Copy here
eo: _Kopiu ĉi tien

en: _Move here
eo: _Movu ĉi tien

en: _Link here
eo: _Alligu ĉi tien

en: Name only
eo: Nur nomo

en: Date Accessed
eo: Dato de Atingo

en: Date Modified
eo: Dato de Modifo

en: Group
eo: Grupo

en: MIME Type
eo: MIME Tipo

en: Name
eo: Nomo

en: Owner
eo: Posedanto

note: Permissions chooser
en: Permissions
eo: Permesoj

en: Size
eo: Amplekso

en: Type
eo: Tipo

en: File
eo: Dosiero

en: File Name
eo: Dosiera Nomo

en: Never
eo: Neniam

en: Always
eo: Ĉiam

en: Trash
eo: Rubujo

en: Link
eo: Ligilo

en: File System
eo: Dosier-sistemo

en: The root folder has no parent
eo: La radika dosierujo ne havas patron

en: No Exec field specified
eo: Ne estas difinita variablo Exec en .desktop dosiero

en: No URL field specified
eo: URL variablo ne estas difinita en .desktop dosiero

en: Invalid desktop file
eo: Nevalida .desktop dosiero

en: Phone
eo: Telefono

note: TRANSLATORS: this will result in "<path> on <hostname>"
en: %s on %s
eo: %s je %s

en: Could not find "%s"
eo: "%s" ne trovita

en: Icon based directory listing
eo: Piktograma listo de dosierujoj

en: Icon view
eo: Piktograma vido

en: The file "%s" already exists
eo: La dosiero "%s" jam ekzistas

en: Failed to create directory "%s": %s
eo: Ne sukcesis krei dosierujon "%s": %s

note: tell the user that we're preparing to unlink the files
en: Preparing...
eo: Preparadas...

note: I18N: put " (copy #)" between basename and extension
en: %s (copy %u)%s
eo: %s (kopio %u)%s

note: I18N: put " (copy #)" after filename (for files without extension)
en: %s (copy %u)
eo: %s (kopio %u)

en: Do you want to overwrite it?
eo: Ĉu vi volas reskribi ĝin?

en: Do you want to create it?
eo: Ĉu vi volas krei ĝin?

en: Do you want to skip it?
eo: Ĉu vi volas trapasi ĝin?

en: broken link
eo: rompita ligilo

en: link to %s
eo: alligi al %s

note: TRANSLATORS: Try to come up with a short translation of "Original Path" (which is the path * where the trashed file/folder was located before it was moved to the trash), otherwise the * properties dialog width will be messed up.
en: Original Path:
eo: Origina Vojo:

note: append the image dimensions to the statusbar text
en: Image Size:
eo: Amplekso de bildo:

en: File does not exist
eo: La dosiero ne ekzistas

en: Icon size
eo: Dimensioj de piktogramo

en: The icon size for the path entry
eo: Dimensioj de piktogramo por voj-enskribo

en: Owner:
eo: Posedanto:

en: _Access:
eo: _Aliro:

en: Gro_up:
eo: Gr_upo:

en: Others
eo: Aliaj

en: Acce_ss:
eo: Al_iro:

en: Program:
eo: Programo:

en: Allow this file to _run as a program
eo: Permesu al ĉi tiu dosiero _lanĉiĝi kiel programo

en: Click here to automatically fix the folder permissions.
eo: Klaku ĉi tie por aŭtomate ripari permesojn de la dosierujo.

en: Please wait...
eo: Bonvolu atendi...

en: Stop applying permissions recursively.
eo: Ne apliku permesojn al ĉiuj dosieroj.

note: allocate the question dialog
en: Question
eo: Demando

en: Apply recursively?
eo: Ĉu apliki por ĉiuj?

en: Do you want to apply your changes recursively to
    all files and subfolders below the selected folder?
eo: Ĉu vi volas rekursive aktivigi la ŝanĝojn al
    ĉiuj dosieroj kaj dosierujoj en ĉi dosierujo?

en: Do _not ask me again
eo: _Ne demandu min plue

en: If you select this option your choice will be remembered and you won't be asked again. You can use the preferences dialog to alter your choice afterwards.
eo: Se vi ŝaltos tiun ĉi punkton, via elekto estos memorfiksita kaj vi neniam pli estos demandota pri tio. Sed vi povos uzi agord-dialogon por ŝanĝi vian elekton poste.

en: Unknown file owner
eo: Nekonata posedanto de dosiero

en: None
eo: Nenia

note: 0000
en: Write only
eo: Nur skribi

note: 0002
en: Read only
eo: Nur legi

note: 0004
en: Read & Write
eo: Legi kaj Skribi

en: Correct folder permissions automatically?
eo: Ĉu korekti permesojn de dosierujo aŭtomate?

en: The folder permissions will be reset to a consistent state. Only users allowed to read the contents of this folder will be allowed to enter the folder afterwards.
eo: Permesoj de dosierujo estos renovigitaj al necesa stato. Nur uzantoj, kiuj havas rajton legi la enhavon de la dosierujo povos eniri la dosierujon.

en: File Manager Preferences
eo: Agordoj de la dosier-administrilo

note: Display
en: Display
eo: Ekrano

en: View _new folders using:
eo: Montri _novajn dosierujojn per:

en: Icon View
eo: Piktograma Vido

en: Last Active View
eo: Lasta Aktiva Vido

en: Sort _folders before files
eo: Ordigu _dosierujojn antaŭ dosieroj

en: Select this option to list folders before files when you sort a folder.
eo: Elektu tiun ĉi punkton por listigi dosierujojn antaŭ dosieroj kiam vi ordigas dosierujon.

en: Show thumbnails:
eo: Montri bildetojn:

en: Local Files Only
eo: Nur lokaj dosieroj

en: _Text beside icons
eo: _Teksto apud piktogramo

en: Select this option to place the icon captions for items beside the icon rather than below the icon.
eo: Ŝaltu tiun ĉi punkton por montri bild-titolojn por aĵoj malantaŭ emblemoj anstataŭ montri ilin antaŭ emblemoj.

en: Date
eo: Dato

note: Side Pane
en: Side Pane
eo: Flanka Panelo

en: Shortcuts Pane
eo: Panelo de Ligiloj

en: _Icon Size:
eo: Amplekso de P_iktogramo:

en: Show Icon _Emblems
eo: Montru Piktogramajn _Emblemojn

en: Select this option to display icon emblems in the shortcuts pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
eo: Ŝaltu tiun ĉi punkton por vidi emblemojn en ligil-panelo sur ĉiuj dosierujoj, por kiuj estis elektitaj emblemoj en agorda dialogo.

en: Tree Pane
eo: Arba Panelo

en: Icon _Size:
eo: Amplek_so de Piktogramo:

en: Show Icon E_mblems
eo: Montru Piktogramajn _Emblemojn

en: Select this option to display icon emblems in the tree pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
eo: Ŝaltu tiun ĉi punkton por vidi emblemojn en arba-panelo sur ĉiuj dosierujoj, por kiuj estis elektitaj emblemoj en la dosierujagorda dialogo.

note: Behavior
en: Behavior
eo: Konduto

en: Navigation
eo: Navigado

en: _Single click to activate items
eo: _Unuopa klako por aktivigi erojn

en: Specify the d_elay before an item gets selected
    when the mouse pointer is paused over it:
eo: Difinu paŭzon post kiu dosi_ero sub kursoro"iĝos elektita:

en: When single-click activation is enabled, pausing the mouse pointer over an item will automatically select that item after the chosen delay. You can disable this behavior by moving the slider to the left-most position. This behavior may be useful when single clicks activate items, and you want only to select the item without activating it.
eo: Kiam aktivado per unuopa klako estas ŝaltita, haltigo de mus-kursoro super dosiero elektos la dosieron post elektita paŭzo. Vi povas malebligi ĉikonduton movanta la striomarkilon al la pley maldekstra pozicion. ĉi kondutoutilas kiam unuopaj klakoj aktivigas erojn, kaj vi volas marki la eronsed ne ĝin aktivigi.

en: Disabled
eo: Malebligita

en: Medium
eo: Meza

en: Long
eo: Longa

en: _Double click to activate items
eo: _Dufoje klaku por aktivigi erojn

note: Advanced
en: Advanced
eo: Aliaj

en: Folder Permissions
eo: Dosierujaj Permesecoj

en: When changing the permissions of a folder, you
    can also apply the changes to the contents of the
    folder. Select the default behavior below:
eo: Kiam vi ŝanĝas permesojn de dosierujo, vi povas 
    apkiki ŝanĝojn ankaŭ al enhavo de la dosierujo. 
    Elektu sendemandan konduton sube:

en: Apply to Folder and Contents
eo: Apliku al la Dosierujo kaj ĝia Enhavo

en: Apply to Folder Only
eo: Apliku nur al la Dosierujo

en: Security
eo: Sekureco

en: Launcher
eo: Lanĉilo

note: update the status text
en: Cancelling...
eo: Nuligado...

en: General
eo: Ĝeneralaĵoj

en: _Name:
eo: _Nomo:

en: Names:
eo: Nomoj:

note: Second box (kind, open with, link target)
en: Kind:
eo: Kvalito:

en: _Open With:
eo: _Malfermi per:

en: Link Target:
eo: Celo de la Ligilo:

en: Location:
eo: Loko:

note: Third box (deleted, modified, accessed)
en: Deleted:
eo: _Forigita

en: Accessed:
eo: Atingita:

en: Volume:
eo: Volumo:

en: Usage:
eo: Uzado:

note: Emblem chooser
en: Emblems
eo: Emblemoj

note: allocate the icon chooser allocate the chooser dialog
en: Select an Icon for "%s"
eo: Elektu piktogramon por "%s"

en: Failed to change icon of "%s"
eo: Ne eblis ŝanĝi la piktogramon de "%s"

note: update the properties dialog title
en: %s - Properties
eo: %s - ecoj

en: unknown
eo: nekonata

note: update the properties dialog title
en: Properties
eo: Ecoj

en: _Add Files...
eo: _Aldonu dosierojn...

en: Include additional files in the list of files to be renamed
eo: Aldonu dosierojn al la dosier-listo de renomendaj dosieroj

en: Clear
eo: Purigu

en: Clear the file list below
eo: Purigu la suban dosier-liston

en: _About
eo: _Pri

en: Display information about Thunar Bulk Rename
eo: Montru informaĵon pri Thunar-a Amas-renomilo

en: Rename Multiple Files
eo: Renomigu Multajn Dosierojn

en: New Name
eo: Nova nomo

en: Click here to view the documentation for the selected rename operation.
eo: Klaku ĉi tien por ekvidi la dokumentaron por eletista renomad-operacio.

note: TRANSLATORS: You can test this string by temporarily removing thunar-sbr.* from $libdir/thunarx-2/, *              and opening the multi rename dialog by selecting multiple files and pressing F2.
en: No renamer modules were found on your system. Please check your
    installation or contact your system administrator. If you install Thunar
    from source, be sure to enable the "Simple Builtin Renamers" plugin.
eo: Moduloj de renomilo ne estis trovitaj en via sistemo. Bonvolu kontroli 
    tion mem aŭ kontakti sistem-administranton. Se vi instalis Thunar
    el fontkodoj, do certiĝu ke vi ŝaltis "Simple Builtin Renamers" kromaĵo.

note: tell the user that we failed
en: Failed to open the documentation browser
eo: Ne eblas malfermi krozilon por dokumentaro

note: allocate the file chooser
en: Select files to rename
eo: Elektu renomendajn dosierojn

en: Audio Files
eo: Aŭdeblaj Dosieroj

en: Image Files
eo: Bildo-dosieroj

en: Video Files
eo: Videaj Dosieroj

note: just popup the about dialog
en: Bulk Rename
eo: Amasa Renomilo

en: Thunar Bulk Rename is a powerful and extensible
    tool to rename multiple files at once.
eo: Amasa Renomilo de Thunar estas potenca kaj dilatebla
    ilo por unuage renomi multajn dosierojn.

note: change title to reflect the standalone status
en: Bulk Rename - Rename Multiple Files
eo: Amasa renomilo - renomigu multajn dosierojn

en: Failed to rename "%s" to "%s".
eo: Ne eblas renomigu "%s" al "%s".

en: You can either choose to skip this file and continue to rename the remaining files, or revert the previously renamed files to their previous names, or cancel the operation without reverting previous changes.
eo: Vi povas (1) lasi tiun ĉi dosieron kaj daŭrigi renomadon de aliaj dosieroj aŭ (2) re-renomigi jam renomitajn dosierojn al iliaj nomoj, aŭ (3) halti renomadon sen re-renomado de la renomitaj dosieroj.

en: _Revert Changes
eo: _Aboliciu ŝanĝojn

en: _Skip This File
eo: _Lasu ĉi tiun dosieron

en: Do you want to skip this file and continue to rename the remaining files?
eo: Ĉu vi volas lasi tiun ĉi dosieron kaj daŭrigi renomadon de dosieroj?

en: Trash is empty
eo: La rubujo estas malplena

en: Devices
eo: Aparatoj

en: Network
eo: Reto

en: Browse Network
eo: Krozi reton

en: Places
eo: Lokoj

en: Computer
eo: Komputilo

en: Re_name Shortcut
eo: Re_nomigu la rapidigilon

en: _Remove Shortcut
eo: _Forviŝu la Rapidligilon

en: The path "%s" does not refer to a directory
eo: La vojo "%s" ne ligas al dosierujo

note: display an error message to the user
en: Failed to add new shortcut
eo: Ne eblas aldoni novan rapidligilon

en: Click here to stop calculating the total size of the folder.
eo: Klaku ĉi tien por haltigi la kalkuladon de la dosieruja tutamplekso.

note: add the label widget tell the user that we started calculation
en: Calculating...
eo: Kalkulante...

note: tell the user that the operation was canceled
en: Calculation aborted
eo: Kalkulado stopita

note: TRANSLATORS: this is shows if during the deep count size * directories were not accessible
en: (some contents unreadable)
eo: (iom da enhavo mallegeblas)

note: nothing was readable, so permission was denied
en: Permission denied
eo: Permeso malakceptita

en: Select _all Files
eo: Selektu ĉ_iujn dosierojn

en: Select all files in this window
eo: Selektu ĉiujn dosierojn en ĉi tiu fenestro

en: Select _by Pattern...
eo: Selektu _laŭ ŝablono

en: Select all files that match a certain pattern
eo: Selektu ĉiujn dosierojn kiuj kongruas kun ŝablono

en: Arran_ge Items
eo: Ordi_gu erojn

en: Keep items sorted by their name
eo: Tenu erojn ordigitaj laŭ iliaj nomoj

en: Keep items sorted by their size
eo: Tenu erojn ordigitaj laŭ ilia amplekso

en: Keep items sorted by their type
eo: Tenu erojn ordigitaj laŭ ilia tipo

en: Keep items sorted by their modification date
eo: Tenu erojn ordigitaj laŭ dato de ilia lasta modifado

en: _Ascending
eo: _Pligrandade

en: Sort items in ascending order
eo: Pligrandade ordigu la erojn

en: _Descending
eo: _Malpligrandade

en: Sort items in descending order
eo: Malpligrandade ordigu la erojn

en: Loading folder contents...
eo: Ŝarĝas enhavon de dosierujo...

note: display an error to the user
en: Failed to open the home folder
eo: Ne sukcesis malfermi hejman dosierujon

[ctx: Select by Pattern dialog: title]
en: Select by Pattern
eo: Selektu laŭ ŝablono

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Cancel
eo: _Nuligi

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Select
eo: _Selektu

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: pattern entry textbox]
en: _Pattern:
eo: Ŝ_ablono:

note: tell the user that the file name provided by the X Direct Save source is invalid
en: Invalid filename provided by XDS drag site
eo: Ne valida dosiernomo donita de XDS

note: display an error dialog to the user
en: Failed to create a link for the URL "%s"
eo: Ne sukceis krei ligilon por la URL "%s"

en: Failed to open directory "%s"
eo: Ne sukcesis malfermi dosierujon "%s"

en: Collecting files...
eo: Kolektante dosierojn...

en: %s of %s
eo: %s de %s

en: Loading...
eo: Ŝargante...

en: Invalid path
eo: Nevalida vojo

en: Unknown user "%s"
eo: Nekonata uzanto "%s"

note: TRANSLATORS: file was modified less than one day ago
en: Today
eo: Hodiaŭ

note: TRANSLATORS: file was modified less than one day ago
en: Today at %X
eo: Hodiaŭ je %X

note: TRANSLATORS: file was modified less than two days ago
en: Yesterday
eo: Hieraŭ

note: TRANSLATORS: file was modified less than two days ago
en: Yesterday at %X
eo: Hieraŭ je %X

note: Days from last week
en: %A at %X
eo: %A je %X

note: Any other date
en: %x at %X
eo: %x je %X

en: _File
eo: _Dosiero

en: New _Tab
eo: Nova _langeto

en: New _Window
eo: Nova _fenestro

en: Open a new Thunar window for the displayed location
eo: Malfermi novan fenestron de Thunar por la montrita loko

en: Open current folder in a new window
eo: Malfermi nunan dosierujon en nova fenestro

en: C_lose Tab
eo: Ma_lfermi langeton

en: _Close Window
eo: _Malfermi fenestron

en: Close this window
eo: Malfermu ĉi tiun fenestron

en: Close _All Windows
eo: Malfermu _Ĉiujn Fenestrojn

en: Close all Thunar windows
eo: Fermu ĉiujn fenestrojn de Thunar

en: _Edit
eo: _Redakti

en: Pr_eferences...
eo: Pr_eferaĵoj...

en: Edit Thunars Preferences
eo: Redakti agordojn de Thunar

en: _View
eo: _Vido

en: _Reload
eo: _Renovigu

en: Reload the current folder
eo: Renovigu la kurantan dosierujon

en: _Location Selector
eo: _Elektilo de loko

en: Modern approach with buttons that correspond to folders
eo: Montri butonojn por ĉiu dosierujo

en: _Side Pane
eo: _Flanka panelo

en: _Shortcuts
eo: _Rapidigiloj

en: Toggles the visibility of the shortcuts pane
eo: Ŝaltas rapidigilan panelon

en: _Tree
eo: _Arbo

en: Toggles the visibility of the tree pane
eo: Ŝaltas arbo-panelon

en: St_atusbar
eo: St_at-indikilo

en: Change the visibility of this window's statusbar
eo: Ŝanĝu videblecon de inform-areo

en: Show _Hidden Files
eo: Montru la _Nevideblajn Dosierojn

en: Toggles the display of hidden files in the current window
eo: Ŝaltas montradon de nevideblaj dosieroj en kuranta fenestro

en: Zoom I_n
eo: _Zomu

en: Show the contents in more detail
eo: Montru pli da detaloj pri enhavo

en: Zoom _Out
eo: _Malpligrandigu

en: Show the contents in less detail
eo: Montru la enhavon kun malpli da detaloj

en: Normal Si_ze
eo: Normala _Amplekso

en: Show the contents at the normal size
eo: Montru la enhavon kun normala amplekso

en: Display folder content in an icon view
eo: Montru enhavon de dosierujo kiel piktogramaro

en: Display folder content in a detailed list view
eo: Montru enhavon de dosierujo kiel detalan liston

en: Display folder content in a compact list view
eo: Montru enhavon de dosierujo kiel kompaktan liston

en: _Go
eo: _Iru

en: _Home
eo: _Hejmo

en: Go to the home folder
eo: Iru al la hejma dosierujo

en: Desktop
eo: Labortabl

en: T_rash
eo: R_ubujo

en: Open _Parent
eo: Malfermu la Ge_patran

en: Open the parent folder
eo: Malfermu gepatran dosierujon

en: _Open Location...
eo: Malfermi _lokon...

en: Specify a location to open
eo: Elektu vojon malfermendan

en: T_emplates
eo: Ŝa_blonoj

en: Go to the templates folder
eo: Iru al la ŝablon-dosierujo

en: _Contents
eo: _Enhavo

en: Display Thunar user manual
eo: Montru la Thunar lernolibron

en: Display information about Thunar
eo: Montru informaĵon pri Thunar

en: Back
eo: Malantaŭen

en: Go to the previous visited folder
eo: Iru al antaŭa vizitita dosierujo

en: Forward
eo: Antaŭen

en: Go to the next visited folder
eo: Iru al la sekva vizitita dosierujo

en: Close tab
eo: Fermi langeton

en: Open the location "%s"
eo: Malfermi la lokon "%s"

en: Failed to open parent folder
eo: Ne eblas malfermi gepatran dosierujon

en: The directory "%s" does not exist. Do you want to create it?
eo: Dosierujo "%s" ne ekzistas. Ĉu vi volas krei ĝin?

note: display the "About Templates" dialog
en: About Templates
eo: Pri ŝablonoj

en: All files in this folder will appear in the "Create Document" menu.
eo: Ĉiuj dosieroj el tiu ĉi dosierujo aperos en menuo titolita "Kreu dokumenton".

en: Do _not display this message again
eo: Ne plu mo_ntru ĉi tiun mesaĝon

note: display an error to the user
en: Failed to display the contents of the trash can
eo: Ne sukcesis montri la enhavo de la rubujo

note: display an error to the user
en: Failed to browse the network
eo: Ne sukcesis krozi la reto

en: Thunar is a fast and easy to use file manager
    for the Xfce Desktop Environment.
eo: Thunar estas rapida kaj facil-uzebla dosier-administrilo
    por la Xfce Labortabla Medio.

en: Label
eo: Etikedo

en: Text of the page's label
eo: Teksto de la paĝ-etikedo

en: Label widget
eo: Etikeda regiono

en: A widget to display in place of the usual page label
eo: GUI fenestraĵo montrota anstataŭ la kutima paĝonomo

en: Resident
eo: Ĉiama

en: Don't unload the plugin from memory
eo: Ne malŝarĝigu la kromaĵon el la memoro

en: Help URL
eo: Helpa URL

en: The URL to the documentation of the renamer
eo: URL al la dokumentaro de la renomilo

en: The user visible name of the renamer
eo: Nomo de la renomilo videbla de uzanto

en: Description:
eo: Priskribo:

en: The generic name of the entry, for example "Web Browser" in case of Firefox.
eo: Komuna nomo por la umo. Ekzemple "TTT-Krozilo" por Firefox.

en: Command:
eo: Komando:

en: The program to execute, possibly with arguments.
eo: Lanĉenda programo, eble kun argumentoj.

en: Working Directory:
eo: Labora dosierujo:

en: The URL to access.
eo: La atingenda URL.

en: Comment:
eo: Komento:

en: Tooltip for the entry, for example "View sites on the Internet" in case of Firefox. Should not be redundant with the name or the description.
eo: Sugestilo por la enkribo, ekzemple  "Montras interretajn paĝarojn" por ret-legilo.

en: Options:
eo: Opcioj:

en: Use _startup notification
eo: Uzi _start-notifikilon

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
eo: Elektu tiun ĉi opcion por ŝalti lanĉ-avizilon kiam la komando estas lanĉita el dosier-administilo aŭ menuo. Ne ĉiu aplikaĵo subtenas tiajn lanĉ-avizojn.

en: Run in _terminal
eo: Lanĉu en _terminalo

en: Select this option to run the command in a terminal window.
eo: Elektu ĉi tiun opcion por lanĉi la komandon en terminal-fenestro.

en: Failed to save "%s".
eo: Ne sukcesis savi "%s".

en: Date Taken:
eo: Registrodato

en: Camera Brand:
eo: Marko de kamerao:

en: Camera Model:
eo: Modelo de kamerao:

en: Exposure Time:
eo: Malkaŝtempo:

en: Exposure Program:
eo: Malkaŝprogramo:

en: Aperture Value:
eo: Aperturvaloro:

en: Metering Mode:
eo: Mezurmodo:

en: Focal Length:
eo: Fokusdistanco:

en: Software:
eo: Softvaro:

en: Image
eo: Bildo

en: Image Type:
eo: Tipo de bildo:

en: Con_vert to:
eo: Kon_vertu al:

en: Uppercase / Lowercase
eo: Majuskligita / Minuskligita

en: _At position:
eo: Ĉe _pozicio:

en: lowercase
eo: minuskligita

en: UPPERCASE
eo: MAJUSKLIGITA

en: Insert
eo: Insertu

en: Overwrite
eo: Reskribu

en: a, b, c, d, ...
eo: a, b, c, ĉ, d, ...

en: From the front (left)
eo: Maldekstre

en: From the back (right)
eo: Dekstre

en: Old Name - Text - Number
eo: Malnova nomo - Teksto - Numero

en: Number - Text - Old Name
eo: Numero - Teksto - Malnova nomo

en: Text - Number
eo: Teksto - Numero

en: Number - Text
eo: Numero - Teksto

en: Current
eo: Nuna

en: _Text:
eo: _Teksto:

en: Insert / Overwrite
eo: Insertu / Reskribu

en: _Number Format:
eo: _Aranĝo de Nombro:

en: _Start With:
eo: _Startu Kun:

en: Text _Format:
eo: Teksta _formato

en: Numbering
eo: Nombrado

en: Remove _From Position:
eo: Forviŝu _El la Pozicio:

en: _To Position:
eo: _Al pozicio:

en: Remove Characters
eo: Elimini signojn

en: _Search For:
eo: _Serĉu:

note: reset to default tooltip
en: Enter the text to search for in the file names.
eo: Entajpu tekston serĉendan en la dosiernomoj.

en: Regular _Expression
eo: Ŝablona _esprimo

en: If you enable this option, the pattern will be treated as a regular expression and matched using the Perl-compatible regular expressions (PCRE). Check the documentation for details about the regular expression syntax.
eo: Se vi ŝalton tiun ĉi punkton, la ŝablono estos komprenota kiel regula esprimo kaj funkcios kiel Perla regula esprimo (PCRE). Por ricevi pliajn informojn pri regulaj esprimoj, legu la dokumentaron.

en: Replace _With:
eo: _Anstataŭigu per:

en: Enter the text that should be used as replacement for the pattern above.
eo: Entajpu tekston uzenda por anstataŭigi la supran ŝablonon.

en: C_ase Sensitive Search
eo: Usklo-sentem_a serĉo

en: If you enable this option, the pattern will be searched in a case-sensitive manner. The default is to use a case-insensitive search.
eo: Se vi ŝaltos tiun ĉi eblecon, la ŝablona esprimo estos uzota usklo-senteme.

note: setup a tooltip with the error message
en: Invalid regular expression, at character position %ld: %s
eo: Ne valida ŝablona esprimo ĉe pozicio %ld: %s

en: Search & Replace
eo: Serĉu kaj anstataŭigu

en: Send "%s" as compressed archive?
eo: Ĉu sendi "%s"n kiel kompresita arkivo?

en: Send _directly
eo: Sen_du rekte

en: Send com_pressed
eo: Sendu kom_presitan

en: When sending a file via email, you can either choose to send the file directly, as is, or compress the file before attaching it to an email. It is highly recommended to compress large files before sending them.
eo: Kiam vi sendas dosieron per retpoŝto, vi povas elekti ĉu sendi dosieron rekte, aŭ sendi ĝin kompresita en unu arĥivo. Oni rekomendas sendi grandajn dosierojn arĥivitaj.

en: Send as _archive
eo: Sendu kiel _arkivo

en: When sending multiple files via email, you can either choose to send the files directly, attaching multiple files to an email, or send all files compressed into a single archive file and attach the archive. It is highly recommended to send multiple large files as archive.
eo: Kiam vi sendas multajn dosierojn per retpoŝto, vi povas elekti ĉu sendi dosierojn rekte, aldonante multajn dosierojn al mesaĝo, aŭ sendi ĉiujn dosierojn kompresitaj en unu arĥivo. Oni rekomendas sendi multajn dosierojn kiel arĥivo.

note: allocate the progress dialog setup the label
en: Compressing files...
eo: Kompresas dosierojn...

note: tell the user that the command failed
en: ZIP command terminated with error %d
eo: Komando ZIP haltiĝis kun eraro %d

en: Failed to create temporary directory
eo: Ne sukcesis krei tempan dosierujon

en: Failed to create symbolic link for "%s"
eo: Ne sukcesis krei simbolan ligilon por "%s"

note: tell the user that we failed
en: Failed to compose new email
eo: Ne sukcesis krei novan retpoŝt-mesaĝon

en: Mail Recipient
eo: Ret-poŝt adresato

note: tell the user that we failed to connect to the trash
en: Failed to connect to the Trash
eo: Ne sukcesis konektiĝi kun la Rubujo

note: tell the user whether the trash is full or empty
en: Trash contains files
eo: La rubujo enhavas dosierojn

en: Trash Applet
eo: Forviŝuja Apleto

en: Display the trash can
eo: Montru la rubujon

en: Edit Action
eo: Redakti agon

en: Create Action
eo: Krei agon

en: Failed to save actions to disk.
eo: Malsukcesis savi agojn al dosiero.

note: setup a label to tell that no icon was selected
en: No icon
eo: Mankas piktogramo

en: End element handler called while in root context
eo: Traktilo de fina elemento aperis en root-a kunteksto

en: Unknown closing element <%s>
eo: Nekonata malfermiga elemento <%s>

en: Failed to determine save location for uca.xml
eo: Ne eblas difini sav-vojon por uca.xml

en: Command not configured
eo: Komando ne estas definita

en: Configure c_ustom actions...
eo: Agordu k_utimajn agojn

en: Setup custom actions that will appear in the file managers context menus
eo: Agordu agoj, kiuj aperos en kunteksta menuo de la dosier-administrilo

en: Failed to launch action "%s".
eo: Ne sukcesis lanĉi aplikaĵon "%s".

en: Open Terminal Here
eo: Malfermu terminalon ĉi tie

en: Example for a custom action
eo: Ekzemplo de kutima ago

en: The name of the action that will be displayed in the context menu.
eo: La nomo de la ago kiu estos montrita en ĉirkaŭteksta menuo.

en: _Description:
eo: _Priskribo:

en: The description of the action that will be displayed as tooltip in the statusbar when selecting the item from the context menu.
eo: La priskribo de la ago, montrota kiel konsilo kiam vi elektos la agon en la kunteksta menuo.

en: _Command:
eo: _Komando:

en: The command (including the necessary parameters) to perform the action. See the command parameter legend below for a list of supported parameter variables, which will be substituted when launching the command. When upper-case letters (e.g. %F, %D, %N) are used, the action will be applicable even if more than one item is selected. Else the action will only be applicable if exactly one item is selected.
eo: La komando (kun necesaj parametroj) por realigi la agon. Rigardu sube liston de parametroj kiujn eblas uzi post komandoj. La parametroj estas variabloj, kiuj estos anstataŭigotaj per difinitaj signifoj dum lanĉo de komando. Kiam oni uzas majusklojn (ekz: %F, %D, %N) la ago aperos eĉ se pli ol unu dosiero estos elektita. En alia okazo la ago aperos nur se nur unu dosiero estos elektita.

en: Browse the file system to select an application to use for this action.
eo: Rigardu tra la dosier-sistemo por trovi aplikaĵon per kiu farota ti ĉiu ago.

en: _Icon:
eo: P_iktogramo:

en: Click this button to select an icon file that will be displayed in the context menu in addition to the action name chosen above.
eo: Klaku ĉi tiun butonon por elekti piktogramon, kiu aperas apud la ago-nomo en la kunteksta menuo.

en: directory containing the file that is passed in %f
eo: dosierujo enhavanta la dosieron, kiu kongruas kun %f

en: directories containing the files that are passed in %F
eo: dosierujoj enhavanta la dosierojn, kiuj kongruas kun %F

en: the first selected filename (without path)
eo: la unua selektita dosiernomo (sen vojo)

en: the selected filenames (without paths)
eo: la selektitaj dosier-nomoj (sen vojoj)

en: Basic
eo: Simpla

en: _File Pattern:
eo: _Dosiera ŝablono:

en: Enter a list of patterns that will be used to determine whether this action should be displayed for a selected file. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
eo: Entajpu liston de ŝablonoj, kiuj estos uzataj por difini taŭgajn agojn por elektita dosiero. Se vi skribas ĉi tie plurajn ŝablonojn, bonvolu apartigi ilin per punktokomoj (ekz. *.txt;*.doc).

en: Appears if selection contains:
eo: Aperos nur se selektaĵo enhavos:

en: _Audio Files
eo: _Audeblaj dosieroj

en: _Image Files
eo: B_ildaj dosieroj

en: _Text Files
eo: _Tekstaj dosieroj

en: _Video Files
eo: _Vidaĵ-dosieroj

en: _Other Files
eo: Aliaj d_osieroj

en: Appearance Conditions
eo: Kondiĉoj de apero

en: Custom Actions
eo: Agordaj Agoj

en: Add a new custom action.
eo: Aldonu novan defineblan agon.

en: Edit the currently selected action.
eo: Redaktu la selektitan agon.

en: Delete the currently selected action.
eo: Forigi la selektitan agon.

en: Move the currently selected action up by one row.
eo: Movu la selektitan agon supren je unu horizontalo.

en: Move the currently selected action down by one row.
eo: Movu la selektitan agon suben je unu horizontalo.

en: Thunar File Manager
eo: Thunar dosier-administrilo

en: Browse the filesystem with the file manager
eo: Rigardu dosier-sistemon per dosier-administrilo

en: File Manager
eo: Dosier-administrilo

en: Home
eo: Hejm
