Thunar - en to ca translation catalogue (944 entries)

note: change the accept button label text
en: _Open
ca: _Obre

en: _Execute
ca: _Executa

en: Edit the selected launcher
ca: Edita el llançador seleccionat

en: Open in new _Tab
ca: Obre en una nova _pestanya

en: Open in new _Window
ca: Obre en una nova _finestra

en: Choose another application with which to open the selected file
ca: Seleccioneu una altra aplicació amb la qual obrireu el fitxer seleccionat

en: Choose an application which should be used by default to open the selected file
ca: Trieu l'aplicació que s’ha d’utilitzar per defecte per obrir el fitxer seleccionat

note: For backward compatibility the old accel paths are re-used. Currently not possible to automatically migrate to new accel paths. Waiting for https://gitlab.gnome.org/GNOME/gtk/issues/2375 to be able to fix that
en: _Send To
ca: _Envia a

en: _Add Bookmark
ca: _Afegeix el marcador

en: Create bookmarks for all selected folders. If nothing is selected, the current folder is bookmarked.
ca: Crea favorits per a totes les carpetes seleccionades. Si no hi ha res seleccionat, es crearà un favorit per a la carpeta actual.

en: Send to _Desktop
ca: Envia a l'_Escriptori

en: _Properties...
ca: _Propietats...

en: View the properties of the selected file
ca: Mostra les propietats del fitxer seleccionat

en: Ma_ke Link
ca: Crea l'_enllaç

en: _Rename...
ca: _Canvia el nom...

note: prepare the menu item
en: _Empty Trash
ca: Buida la pap_erera

en: Delete all files and folders in the Trash
ca: Suprimeix tots els fitxers i totes les carpetes de la paperera

en: _Remove from Recent
ca: Elimina dels _recents

en: Remove the selected files from Recent
ca: Elimina els arxius seleccionats dels Recents

en: Create _Folder...
ca: Crea una _carpeta...

en: Create an empty folder within the current folder
ca: Crea una carpeta buida dins la carpeta actual

en: Create _Document
ca: Crea un _document

en: Create a new document from a template
ca: Crea un document a partir d'una plantilla

en: _Restore
ca: _Restaura

en: Mo_ve to Trash
ca: _Mou a la paperera

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
ca: Mou o copia els fitxers prèviament seleccionats per una ordre Retalla o Copia

en: _Paste Into Folder
ca: Enganxa a la car_peta

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
ca: Mou o copia a la carpeta seleccionada els fitxers prèviament seleccionats mitjançant l'ordre retalla o copia

en: _Copy
ca: _Copia

en: Cu_t
ca: Re_talla

en: _Mount
ca: _Munta

en: Mount the selected device
ca: Munta el dispositiu seleccionat

en: _Unmount
ca: Desm_unta

en: Unmount the selected device
ca: Desmunta el dispositiu seleccionat

en: _Eject
ca: _Expulsa

en: Eject the selected device
ca: Expulsa el dispositiu seleccionat

en: Failed to execute file "%s" (%s)
ca: Ha fallat l'execució del fitxer «%s» (%s)

en: Failed to execute file "%s"
ca: Ha fallat l'execució del fitxer «%s»

en: Failed to open file "%s"
ca: Ha fallat l'obriment del fitxer «%s»

note: we can just tell that n files failed to open
en: Failed to open %d file | Failed to open %d files
ca[0]: Ha fallat l'obriment d'%d fitxer
ca[1]: Ha fallat l'obriment de %d fitxers

en: Are you sure you want to open all folders?
ca: Voleu obrir totes les carpetes?

en: Open folders
ca: Obre les carpetes

en: This will open %d separate file manager window. | This will open %d separate file manager windows.
ca[0]: Això obrirà %d finestra separada del gestor de fitxers.
ca[1]: Això obrirà %d finestres separades del gestor de fitxers.

en: Open %d New Window | Open %d New Windows
ca[0]: Obre %d finestra nova
ca[1]: Obre %d finestres noves

note: add the "Cancel" button configure the dialog properties
en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: Failed to mount "%s"
ca: Ha fallat el muntatge de «%s»

note: tell the user that we were unable to launch the file specified
en: Failed to open "%s"
ca: Ha fallat l'obriment de «%s»

note: aka "activate"
en: Open the selected file | Open the selected files
ca[0]: Obre el fitxer seleccionat
ca[1]: Obre els fitxers seleccionats

en: Execute the selected file | Execute the selected files
ca[0]: Executa el fitxer seleccionat
ca[1]: Executa els fitxers seleccionats

en: Open the selected directory in new tab | Open the selected directories in %d new tabs
ca[0]: Obre el directori seleccionat en una pestanya nova
ca[1]: Obre els directoris seleccionats en %d pestanyes noves

en: Open the selected directory in new window | Open the selected directories in %d new windows
ca[0]: Obre el directori seleccionat en una finestra nova
ca[1]: Obre els directoris seleccionats en %d finestres noves

en: Create a symbolic link for the selected file | Create a symbolic link for each selected file
ca[0]: Crea un enllaç simbòlic per al fitxer seleccionat
ca[1]: Crea un enllaç simbòlic per a cadascun dels fitxers seleccionats

en: Rename the selected file | Rename the selected files
ca[0]: Canvia el nom al fitxer seleccionat
ca[1]: Canvia el nom als fitxers seleccionats

en: Bulk _Rename...
ca: Canvi de _nom en bloc

en: Restore the selected file to its original location | Restore the selected files to its original location
ca[0]: Restaura el fitxer seleccionat a la seva ubicació original
ca[1]: Restaura els fitxers seleccionats a la seva ubicació original

en: Restore the selected file to its original location and open the location in a new window/tab | Restore the selected files to their original locations and open the locations in a new window/tab
ca[0]: Restaura l'arxiu seleccionat a la seva ubicació original i obre després aquesta ubicació en una nova finestra/pestanya
ca[1]: Restaura els arxius seleccionats a les seves ubicacions originals i obre després aquestes ubicacions en una nova finestra/pestanya

en: Move the selected file to the Trash | Move the selected files to the Trash
ca[0]: Mou el fitxer seleccionat a la paperera
ca[1]: Mou els fitxers seleccionats a la paperera

en: Permanently delete the selected file | Permanently delete the selected files
ca[0]: Suprimeix permanentment el fitxer seleccionat
ca[1]: Suprimeix permanentment els fitxers seleccionats

en: Cut the selection
ca: Retalla la selecció

en: Prepare the selected file to be moved with a Paste command | Prepare the selected files to be moved with a Paste command
ca[0]: Prepara el fitxer seleccionat que es mourà amb l'ordre d'enganxar
ca[1]: Prepara els fitxers seleccionats que es mouran amb l'ordre d'enganxar

en: Copy the selection
ca: Copia la selecció

en: Prepare the selected file to be copied with a Paste command | Prepare the selected files to be copied with a Paste command
ca[0]: Prepara el fitxer seleccionat que es copiarà amb l'ordre d'enganxar
ca[1]: Prepara els fitxers seleccionats que es copiaran amb l'ordre d'enganxar

en: Paste the clipboard
ca: Enganxa el porta-retalls

en: Side Pane (Add Bookmark) | Side Pane (Add Bookmarks)
ca[0]: Plafó lateral (afegeix marcador)
ca[1]: Plafó lateral (afegeix marcadors)

en: Add the selected folder to the shortcuts side pane | Add the selected folders to the shortcuts side pane
ca[0]: Afegeix la carpeta seleccionada al plafó lateral de dreceres
ca[1]: Afegeix les carpetes seleccionades al plafó lateral de dreceres

en: Desktop (Create Link) | Desktop (Create Links)
ca[0]: Escriptori (crea l'enllaç)
ca[1]: Escriptori (crea els enllaços)

en: Create a link to the selected file on the desktop | Create links to the selected files on the desktop
ca[0]: Crea un enllaç simbòlic cap al fitxer seleccionat a l'escriptori
ca[1]: Crea els enllaços simbòlics cap als fitxers seleccionats a l'escriptori

en: Send the selected file to "%s" | Send the selected files to "%s"
ca[0]: Envia el fitxer seleccionat a «%s»
ca[1]: Envia els fitxers seleccionats a «%s»

note: ask the user to enter a name for the new folder
en: New Folder
ca: Carpeta nova

en: Create New Folder
ca: Crea una carpeta nova

note: generate a title for the create dialog
en: Create Document from template "%s"
ca: Crea un document a partir de la plantilla «%s»

note: ask the user to enter a name for the new empty file
en: New Empty File
ca: Fitxer buit nou

en: New Empty File...
ca: Fitxer buit nou...

en: No templates installed in
    "%s"
ca: No hi ha plantilles instal·lades a
    "%s"

en: _Empty File
ca: Fitx_er buit

en: Failed to eject "%s"
ca: Ha fallat l'expulsió de «%s»

en: Failed to unmount "%s"
ca: Ha fallat el desmuntatge de «%s»

en: Use "%s" to open the selected file | Use "%s" to open the selected files
ca[0]: Utilitza «%s» per obrir el fitxer seleccionat
ca[1]: Utilitza «%s» per obrir els fitxers seleccionats

en: _Open With "%s"
ca: _Obre amb «%s»

note: we can only show a generic "Open" action
en: _Open With Default Applications
ca: _Obre amb les aplicacions predeterminades

en: Open the selected files with the default applications
ca: Obre els fitxers seleccionats amb l'aplicació predeterminada

en: Open the bulk rename dialog
ca: Obre el diàleg de canvi de nom en bloc

en: Run in daemon mode
ca: Executa en mode dimoni

en: Quit a running Thunar instance
ca: Tanca una instància de Thunar en execució

en: Print version information and exit
ca: Imprimeix la informació de la versió i surt

en: Acquired the session message bus '%s'
ca: S'ha adquirit el bus de missatges de sessió «%s»

en: Acquired the name '%s' on the session message bus
ca: S'ha adquirit el nom «%s» al bus de missatges de sessió

en: Name '%s' lost on the message dbus.
ca: S'ha perdut el nom «%s» al missatge dbus.

en: The Thunar development team. All rights reserved.
ca: L'equip de desenvolupament de Thunar. Tots els drets reservats.

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
ca: Escrit per Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Please report bugs to <%s>.
ca: Envieu els errors a <%s>.

note: display an error message to the user
en: Failed to launch operation
ca: Ha fallat el llançament de l'operació

en: Failed to open "%s" (%s)
ca: Ha fallat l'obertura de «%s» (%s)

en: Failed to open "%s": %s
ca: Ha fallat l'obriment de «%s»: %s

en: Failed to rename "%s" (%s)
ca: Ha fallat el canvi de nom de «%s» (%s)

en: Failed to rename "%s"
ca: Ha fallat el canvi del nom de «%s»

en: Rename Launcher Options
ca: Opcions de canvi de nom de llançador

en: Do you want to rename the launcher, or the file itself?
ca: Voleu reanomenar el llançador o el propi fitxer?

en: Rename _Launcher
ca: Reanomena el _llançador

en: Rename _File
ca: Reanomena l'_arxiu

en: New File
ca: Fitxer nou

en: Create New File
ca: Crea un fitxer nou

en: Copying files...
ca: S'estan copiant els fitxers...

en: Copying files to "%s"...
ca: S'estan copiant els fitxers a «%s»...

en: Creating symbolic links in "%s"...
ca: S'estan creant els enllaços simbòlics a «%s»...

en: Moving files into "%s"...
ca: S'estan movent els fitxers a «%s»...

en: Moving files ...
ca: Movent els arxius...

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s" (%s)?
ca: Esteu segur que voleu suprimir
    permanentment «%s» (%s)?

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s"?
ca: Esteu segur que voleu suprimir
    permanentment «%s»?

en: Are you sure that you want to permanently
    delete the selected file? | Are you sure that you want to permanently
    delete the %u selected files?
ca[0]: Esteu segur que voleu suprimir permanentment
    el fitxer seleccionat?
ca[1]: Esteu segur que voleu suprimir permanentment
    els %u fitxers seleccionats?

en: Attention
ca: Atenció

en: If you delete a file, it is permanently lost.
ca: Si suprimiu un fitxer, aquest es perdrà permanentment.

en: Deleting files...
ca: S'estan suprimint els fitxers...

en: Are you sure that you want to
    move "%s" (%s) to trash ?
ca: Esteu segur que voleu
    moure «%s» (%s) a la paperera?

en: Are you sure that you want to
    move "%s" to trash ?
ca: Esteu segurs que voleu
    moure "%s" a la paperera?

en: Are you sure that you want to
    move the selected file to trash? | Are you sure that you want to
    move the %u selected files to trash?
ca[0]: Esteu segurs que voleu
    moure l'arxiu seleccionat a la paperera?
ca[1]: Esteu segurs que voleu
    moure els %u arxius seleccionats a la paperera?

en: Move to Trash
ca: Mou a la paperera

en: Moving files into the trash...
ca: S'estan movent els fitxers a la paperera...

en: Creating files...
ca: S'estan creant els fitxers...

en: Creating directories...
ca: S'estan creant els directoris...

en: Remove all files and folders from the Trash?
ca: Voleu suprimir tots els fitxers i les carpetes de la paperera?

en: Empty Trash
ca: Buida la paperera

en: If you choose to empty the Trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
ca: Si opteu per buidar la paperera, es perdran permanentment tots els fitxers. Recordeu que podeu eliminar-los individualment.

en: Emptying the Trash...
ca: S'està buidant la paperera...

en: Failed to determine the original path for "%s" (%s)
ca: Ha fallat la determinació del camí original per «%s» (%s)

en: Failed to determine the original path for "%s"
ca: Ha fallat la determinació del camí original per «%s»

en: Could not restore "%s" (%s)
ca: No s'ha pogut restaurar «%s» (%s)

en: Could not restore "%s"
ca: No s'ha pogut restaurar «%s»

en: Restoring files...
ca: S'estan restaurant els fitxers...

en: Failed to set default application for "%s" (%s)
ca: Ha fallat l'establiment de l'aplicació predeterminada per «%s» (%s)

en: Failed to set default application for "%s"
ca: Ha fallat l'establiment de l'aplicació predeterminada per «%s»

en: The selected application is used to open this and other files of type "%s".
ca: L'aplicació seleccionada s'utilitza per obrir aquest i altres fitxers del tipus «%s».

en: No application selected
ca: No s'ha seleccionat cap aplicació

en: Other Application...
ca: Altres aplicacions...

en: Open With
ca: Obre amb

note: create the "Custom command" expand
en: Use a _custom command:
ca: Utilitza una ordre _personalitzada:

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
ca: Utilitzeu una ordre personalitzada per una aplicació que no està disponible en la llista d'aplicacions anterior.

note: create the "Custom command" button
en: _Browse...
ca: _Navega...

note: create the "Use as default for this kind of file" button
en: Use as _default for this kind of file
ca: Utilitza per _defecte per a aquest tipus de fitxer

note: add the "Ok"/"Open" button
en: _OK
ca: D'ac_ord

note: display an error to the user
en: Failed to add new application "%s"
ca: Ha fallat l'afegiment de l'aplicació nova «%s»

en: Failed to execute application "%s"
ca: Ha fallat l'execució de l'aplicació «%s»

note: append the "Remove Launcher" item
en: _Remove Launcher
ca: Sup_rimeix el llançador

note: append the "Forget Association" item
en: _Forget Association
ca: _Oblida l'associació

en: Open <i>%s (%s)</i> and other files of type "%s" with:
ca: Obre %s (%s) i altres fitxers de tipus «%s» amb:

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
ca: Obre <i>%s</i> i els altres fitxers del tipus «%s» amb:

en: Browse the file system to select an application to open files of type "%s".
ca: Navegueu pel sistema de fitxer i seleccioneu l'aplicació per obrir els fitxers del tipus «%s».

en: Change the default application for files of type "%s" to the selected application.
ca: Canvia l'aplicació predeterminada per als fitxers de tipus «%s» a l'aplicació seleccionada.

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
ca: Voleu suprimir permanentment «%s»?

en: Remove application launcher
ca: Elimina el llançador d'aplicacions

en: _Remove
ca: Sup_rimeix

en: This will remove the application launcher that appears in the file context menu, but will not uninstall the application itself.
    
    You can only remove application launchers that were created using the custom command box in the "Open With" dialog of the file manager.
ca: Això suprimirà el llançador de l'aplicació que apareix al menú contextual, però no desinstal·larà l'aplicació.
    
    Només podeu treure llançadors d'aplicacions que han estat creats amb la casella personalitzada del diàleg «Obre amb» del gestor de fitxers.

note: display an error to the user
en: Failed to remove "%s"
ca: Ha fallat la supressió de «%s»

en: Are you sure that you want to forget "%s"?
ca: Esteu segur que voleu oblidar «%s»?

en: Forget application launcher
ca: Oblida el llançador d'aplicacions

en: _Forget
ca: _Oblida

en: This will dissociate the application launcher for this file type, but will not uninstall or remove the application launcher itself.
ca: Això dissociarà el llançador d'aplicacions per a aquest tipus de fitxer, però no desinstal·larà ni eliminarà el llançador de l'aplicació.

note: display an error to the user
en: Failed to forget "%s"
ca: Ha fallat l'oblidament de «%s».

en: Select an Application
ca: Seleccioneu una aplicació

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: Executable Files
ca: Fitxers executables

en: Perl Scripts
ca: Scripts Perl

en: Python Scripts
ca: Scripts Python

en: Ruby Scripts
ca: Scripts Ruby

en: Shell Scripts
ca: Scripts Shell

en: Set Default Application
ca: Estableix l'aplicació predeterminada

en: None available
ca: Cap disponible

en: Default Application
ca: Aplicació predeterminada

en: Recommended Applications
ca: Aplicacions recomanades

en: Other Applications
ca: Altres aplicacions

en: Failed to remove "%s".
ca: Ha fallat la supressió de «%s».

note: tell the user that we cannot paste
en: There is nothing on the clipboard to paste
ca: No hi ha res al porta-retalls per enganxar

note: setup the dialog add the "Close" button action id visibility checkbox visible icon label tooltip add a regular close button, the header bar already provides one
en: _Close
ca: Tan_ca

en: Configure Columns in the Detailed List View
ca: Configura les columnes a la vista detallada

note: add the "Help" button
en: _Help
ca: A_juda

en: Visible Columns
ca: Columnes visibles

note: create the top label for the column editor dialog
en: Choose the order of information to appear in the
    detailed list view.
ca: Escolliu l'ordre de la informació a mostrar a la
    vista detallada.

note: create the "Move Up" button
en: Move _Up
ca: Mou am_unt

note: create the "Move Down" button
en: Move Dow_n
ca: Mou a_vall

note: create the "Show" button
en: _Show
ca: _Mostra

note: create the "Hide" button
en: Hi_de
ca: _Oculta

note: create the "Use Default" button
en: Use De_fault
ca: Valors pre_determinats

en: Column Sizing
ca: Mida de les columnes

note: create the label that explains the column sizing option
en: By default columns will be automatically expanded if
    needed to ensure the text is fully visible. If you dis-
    able this behavior below the file manager will always
    use the user defined column widths.
ca: Per defecte les columnes s'expandiran tant com faci
    falta per així mostrar tot el text. Si desactiveu
    aquest comportament, el gestor de fitxers utilitzarà
    l'amplada per defecte com a mida de les columnes.

note: create the "Automatically expand columns as needed" button
en: Automatically _expand columns as needed
ca: _Expandeix les columnes automàticament si cal

en: Size Column of Folders
ca: Mida de la columna de carpetes

note: explain what it does
en: Show number of containing items
ca: Mostra el número d'elements continguts

note: reset page title tell the user that we're unable to determine the file info
en: Unknown
ca: Desconegut

en: Compact directory listing
ca: Llistat compacte del directori

en: Compact view
ca: Vista compacta

en: Invalid filename "%s"
ca: El nom del fitxer «%s» no és vàlid

note: LaunchFiles() invoked without a valid working directory
en: The working directory must be an absolute path
ca: El directori de treball ha de ser un camí absolut

note: LaunchFiles() invoked with an empty filename list
en: At least one filename must be specified
ca: S'ha d'especificar almenys un nom de fitxer

en: At least one source filename must be specified
ca: S'ha d'especificar almenys un nom de fitxer d'origen

en: The number of source and target filenames must be the same
ca: El nombre de fitxers d'origen i destí han de ser el mateix

en: A destination directory must be specified
ca: S'ha d'especificar un directori de destinació

en: Configure _Columns...
ca: Configura les _columnes...

en: Configure the columns in the detailed list view
ca: Configura les columnes per la vista detallada

en: E_xpandable Folders
ca: Carpetes e_xpandibles

en: Allow tree like expansion of folders
ca: Permet una expansió en mode d'arbre per a les carpetes

en: Detailed directory listing
ca: Llistat detallat del directori

en: Details view
ca: Visualització dels detalls

en: _Disconnect
ca: _Desconnecta

en: _Lock
ca: B_loqueja

en: C_reate
ca: C_rea

en: Enter the name:
ca: Introduïu el nom:

note: display an error message
en: Cannot convert filename "%s" to the local encoding
ca: No es pot convertir el nom de fitxer «%s» a la codificació local

note: create a new dialog window
en: Rename "%s"
ca: Canvia el nom de «%s»

note: add the "Rename" button
en: _Rename
ca: _Canvia el nom

en: Enter the new name:
ca: Introduïu el nom nou:

en: _Yes
ca: _Sí

en: Yes to _all
ca: Sí _a tot

en: _Replace
ca: _Substitueix

en: Replace _All
ca: S_ubstitueix-ho tot

en: _Skip
ca: _Omet

en: S_kip All
ca: O_met-ho tot

en: Re_name
ca: Ca_nvia el nom

en: Rena_me All
ca: Ca_nvia-li el nom a tot

en: N_o to all
ca: N_o a tot

en: _Retry
ca: To_rna a intentar

en: Copy _Anyway
ca: Copia _igualment

note: setup the confirmation dialog
en: Confirm to replace files
ca: Confirmació per substituir fitxers

en: This folder already contains a symbolic link "%s".
ca: Aquesta carpeta ja conté un unllaç simbòlic «%s».

en: This folder already contains a folder "%s".
ca: Aquesta carpeta ja conté una carpeta «%s».

en: This folder already contains a file "%s" (%s).
ca: Aquesta carpeta ja conté un arxiu «%s» (%s)

en: This folder already contains a file "%s".
ca: Aquest directori ja conté un fitxer «%s».

note: Fourth box (size)
en: Size:
ca: Mida:

en: Modified:
ca: Modificació:

note: TRANSLATORS: Second part of replace dialog sentence
en: with the following link?
ca: amb el següent enllaç?

note: TRANSLATORS: Second part of replace dialog sentence
en: with the following folder?
ca: amb la següent carpeta?

note: TRANSLATORS: Second part of replace dialog sentence
en: with the following file?
ca: amb el següent fitxer?

en: The desktop file %s is in an insecure location and not marked as secure%s. If you do not trust this program, click Cancel.
ca: El fitxer d'escriptori %s està en un lloc insegur i %s no està marcat com a segur. Si no us refieu d'aquests programa, feu clic a Cancel·la.

en: _Launch Anyway
ca: _Llança-ho igualment

en: Mark As _Secure And Launch
ca: Marca com a _segur i llança

en: Close split pane with multiple tabs?
ca: Tancar el tauler dividit amb múltiples pestanyes?

en: The other split pane has multiple open tabs. Closing it will close all these tabs.
ca: L'altre tauler dividit té múltiples pestanyes obertes. Tancar-lo les tancarà totes.

en: Warning
ca: Advertència

en: Close Pane
ca: Tanca el tauler

en: Do _not ask me again
ca: _No m'ho tornis a preguntar

en: The file "%s" seems to be executable. What do you want to do with it?
ca: L'arxiu «%s» sembla un executable. Què voleu fer-ne?

en: The selected files seem to be executable. What do you want to do with them?
ca: Els arxius seleccionats semblen executables. Què en voleu fer?

en: Open Shell Script
ca: Obre el Shell Script

en: Run In _Terminal
ca: Executa a un _terminal

en: Failed to edit launcher via command "%s"
ca: No s'ha pogut editar el llançador amb la comanda "%s"

en: Copy _Here
ca: Copia _Aquí

en: _Move Here
ca: _Mou Aquí

en: _Link Here
ca: _Enllaça Aquí

en: Name only
ca: Només el nom

en: Extension only
ca: Nomes les extensions

en: Name and Extension
ca: Nom i extensió

en: Date Created
ca: Data creada

en: Date Accessed
ca: Data d'accés

en: Date Modified
ca: Data de modificació

en: Date Deleted
ca: Data d'eliminació

en: Recency
ca: Antiguitat

en: Location
ca: Ubicació

en: Group
ca: Grup

en: MIME Type
ca: Tipus MIME

en: Name
ca: Nom

en: Owner
ca: Propietari

note: Permissions chooser
en: Permissions
ca: Permisos

en: Size
ca: Mida

en: Size in Bytes
ca: Mida en bytes

en: Type
ca: Tipus

en: File
ca: Fitxer

en: File Name
ca: Nom de fitxer

en: Never
ca: Mai

en: Always
ca: Sempre

en: Copy
ca: Copia

en: Move
ca: Mou

en: Rename
ca: Reanomena<br>

en: Create File
ca: Crea un fitxer

en: Create Folder
ca: Crea una carpeta

en: Delete (opposite of create)
ca: Esborra (contrari de crea)

en: Trash
ca: Paperera

en: Restore (opposite of trash)
ca: Restaura (contrari d'envia a la paperera)

en: Link
ca: Enllaç

en: Unlink
ca: Desenllaça

en: Log operations
ca: Enregistra les operacions

en: Log no operations
ca: No enregistra les operacions

en: Log only timestamps
ca: Enregistra només les marques de temps

en: Standalone
ca: Independent

en: Embedded
ca: Encastat<br data-mce-bogus="1">

en: Only for local files
ca: Només per a fitxers locals

en: File System
ca: Sistema de fitxers

en: The root folder has no parent
ca: La carpeta de l'arrel no té cap carpeta superior

en: Failed to parse the desktop file: %s
ca: Ha fallat l'anàlisi del fitxer d'escriptori: «%s»

note: if the .desktop file is not secure, ask user what to do
en: Untrusted application launcher
ca: El llançador d'aplicacions no està validat

en: No Exec field specified
ca: No s'ha especificat el camp Exec

note: if the .desktop file is not secure, ask user what to do
en: Untrusted link launcher
ca: El llançador d'enllaç no està validat

en: No URL field specified
ca: No s'ha especificat el camp URL

en: Invalid desktop file
ca: El nom de l'escriptori no és vàlid

en: broken link
ca: enllaç trencat

en: Solid State Drive
ca: Unitat d'estat sòlid

en: System Drive
ca: Unitat de sistema

en: USB Drive
ca: Unitat USB

note: Freedesktop icon-naming-spec
en: Camera
ca: Càmera

en: Harddisk
ca: Disc dur

en: Optical Drive
ca: Unitat òptica

en: Removable Drive
ca: Unitat extraïble

en: Flash Drive
ca: Unitat flash

en: Floppy
ca: Disquet

en: Optical Media
ca: Mitjà òptic

en: Tape
ca: Cinta

en: Multimedia Player
ca: Reproductor multimèdia

en: Phone
ca: Telèfon

note: TRANSLATORS: this will result in "<path> on <hostname>"
en: %s on %s
ca: %s a %s

en: %s used (%.0f%%)  |  %s free (%.0f%%)
ca: %s ocupat (%.0f%%)  |  %s lliure (%.0f%%)

en: The item will be removed from the history
ca: L'element s'eliminarà de l'historial

en: Could not find "%s"
ca: No s'ha pogut trobar «%s»

en: Icon based directory listing
ca: Llistat basat amb icones del directori

en: Icon view
ca: Vista d'icones

en: Error removing file: %s
ca: Error en l'eliminació del fitxer: %s

en: The file "%s" already exists
ca: El fitxer «%s» ja existeix

en: Failed to create empty file "%s": %s
ca: Ha fallat la creació del fitxer buit «%s»: %s

en: Failed to create directory "%s": %s
ca: Ha fallat la creació del directori «%s»: %s

note: tell the user that we're preparing to unlink the files
en: Preparing...
ca: S'està preparant...

en: Could not delete file "%s": %s
ca: No s'ha pogut eliminar el fitxer «%s»: %s

note: generate a useful error message
en: Failed to change the owner of "%s": %s
ca: Ha fallat el canvi del propietari de «%s»: %s

en: Failed to change the group of "%s": %s
ca: Ha fallat el canvi del grup de «%s»: %s

en: Failed to change the permissions of "%s": %s
ca: Ha fallat el canvi dels permisos de «%s»: %s

en: Selection: %s
ca: Selecció: %s

en: Free space: %s
ca: Espai lliure: %s

note: I18N: put " (copy #)" between basename and extension
en: %s (copy %u)%s
ca: %s (còpia %u)%s

note: I18N: put " (copy #)" after filename (for files without extension)
en: %s (copy %u)
ca: %s (còpia %u)

en: The file "%s" (%s) already exists. Would you like to replace it?
    
    If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
ca: El fitxer «%s» (%s) ja existeix. Voleu reemplaçar-lo?
    
    Si reemplaceu un arxiu existent en sobreescriureu els continguts.

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
    
    If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
ca: El fitxer «%s» ja existeix. Voleu substituir-lo?
    
    Si substituïu un fitxer existent, se sobreescriurà el seu contingut.

en: Do you want to overwrite it?
ca: Voleu sobreescriure-ho?

en: Do you want to permanently delete it?
ca: Voleu suprimir-ho permanentment?

en: Do you want to create it?
ca: Voleu crear-lo?

en: Do you want to skip it?
ca: Voleu ometre-ho?

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
ca: No hi ha prou espai a la destinació. Intenteu suprimir fitxers per crear espai lliure.

en: %d file | %d files
ca[0]: %d firxer
ca[1]: %d fitxers

en: No operation which can be undone has been performed yet.
    (For some operations undo is not supported)
ca: Encara no s'ha realitzat cap operació que pugui ésser desfeta.
    (Desfer no està disponible per a algunes operacions)

en: There is no operation to undo
ca: No hi ha cap operació per a desfer

en: The operation you are trying to undo does not have any files associated with it, and thus cannot be undone.
ca: L'operació que esteu intentant desfer no té cap arxiu associat,el que no pot ser desfeta.

en: %s operation cannot be undone
ca: L'operació %s no pot ser desfeta

note: one indexed for the dialog
en: The following files were overwritten in the operation you are trying to undo and cannot be restored:
ca: Els arxius següents van ser sobreescrits amb l'operació que esteu intentant desfer i no poden ésser restaurats:

en: %s operation can only be partially undone
ca: L'operació %s només pot ser parcialment desfeta

en: Failed to undo operation '%s'
ca: No s'ha pogut desfer l'operació '%s'

en: No operation which can be redone available.
ca: No hi ha disponible cap operació que pugui ésser refeta.

en: There is no operation to redo
ca: No hi ha cap operació per a refer

en: The operation you are trying to redo does not have any files associated with it, and thus cannot be redone.
ca: L'operació que esteu intentant refer no té cap arxiu associat, pel que no es pot refer.

en: %s operation cannot be redone
ca: No es pot refer l'operació %s

note: one indexed for the dialog
en: The following files were overwritten in the operation you are trying to redo and cannot be restored:
ca: Els arxius següents van ser sobreescrits per l'operació que esteu intentant refer i no es poden restaurar:

en: %s operation can only be partially redone
ca: Només es pot refer parcialment l'operació %s

en: Failed to redo operation '%s'
ca: No s'ha pogut refer l'operació '%s'

note: TRANSLATORS: An example: 'Undo the latest 'copy' operation (2 files)
en: Undo the latest '%s' operation (%s)
ca: Desfés la darrera operació '%s' (%s)

en: Undo the latest operation
ca: Desfa la darrera operació

note: TRANSLATORS: An example: 'Redo the latest 'copy' operation (2 files)
en: Redo the latest '%s' operation (%s)
ca: Torna a fer la darrera operació '%s' (%s)

en: Redo the latest operation
ca: Torna a fer la darrera operació<br>

en: unknown
ca: Desconegut

en: %u item | %u items
ca[0]: %u element
ca[1]: %u elements

en: File does not exist
ca: El fitxer no existeix

en: Undo performed
ca: Operació desfeta

en: %s operation was undone
ca: S'ha desfet l'operació %s

en: Redo performed
ca: S'ha tornat a fer

en: %s operation was redone
ca: S'ha tornat a fer l'operació %s

en: Unmounting device
ca: Desmuntatge del dispositiu

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
ca: El sistema està desmuntant el dispositiu «%s». No expulseu el mitjà ni desconnecteu la unitat.

en: Writing data to device
ca: Escriptura de dades al dispositiu

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
ca: Hi ha dades que s'han d'escriure a «%s» abans que es pugui extreure. No extraieu ni en desconnecteu la unitat.

en: Ejecting device
ca: Expulsió del dispositiu.

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
ca: El dispositiu «%s» s'està expulsant. Això pot trigar una mica de temps.

en: Icon size
ca: Mida de la icona

en: The icon size for the path entry
ca: La mida de la icona per l'entrada del camí

en: Owner:
ca: Propietari:

en: _Access:
ca: _Accés:

en: Gro_up:
ca: Gr_ups:

en: Acc_ess:
ca: Accé_s:

en: Others
ca: Altres

en: Acce_ss:
ca: Accé_s:

en: Program:
ca: Programa:

en: Allow this file to _run as a program
ca: Pe_rmet que aquest fitxer s'executi com un programa

en: Allowing untrusted programs to run presents a security risk to your system.
ca: Permetre que programes no fiables s'executin representa un risc de seguretat al vostre sistema.

en: The folder permissions are inconsistent, you may not be able to work with files in this folder.
ca: Els permisos de la carpeta no són consistents. potser no podreu treballar amb els fitxers que conté aquesta carpeta.

en: Correct _folder permissions...
ca: Corregeix els permisos de la _carpeta...

en: Click here to automatically fix the folder permissions.
ca: Feu clic aquí per a corregir automàticament els permisos de la carpeta.

en: Please wait...
ca: Espereu...

en: Stop applying permissions recursively.
ca: Atura l'aplicació recursiva dels permisos.

note: allocate the question dialog
en: Question
ca: Pregunta

en: Apply recursively?
ca: Voleu aplicar-ho de forma recursiva?

en: Do you want to apply your changes recursively to
    all files and subfolders below the selected folder?
ca: Voleu aplicar els canvis de forma recursiva a tots els
    fitxers i subcarpetes que estan sota la carpeta seleccionada?

en: If you select this option your choice will be remembered and you won't be asked again. You can use the preferences dialog to alter your choice afterwards.
ca: Si seleccioneu aquesta opció, es recordarà aquesta selecció i no se us tornarà a preguntar. Més tard, podeu utilitzar el diàleg de preferències per canviar la vostra selecció.

en: Mixed file owners
ca: Propietaris de fitxer barrejats

en: Unknown file owner
ca: El propietari és desconegut

en: None
ca: Cap

note: 0000
en: Write only
ca: Només escriptura

note: 0002
en: Read only
ca: Només lectura

note: 0004
en: Read & Write
ca: Lectura i escriptura

en: Varying (no change)
ca: Variant (sense canvis)

en: Correct folder permissions automatically?
ca: Voleu corregir automàticament els permisos de la carpeta?

en: Folder permissions
ca: Permissos de carpeta

en: Correct _folder permissions
ca: Corregeix els permisos de la _carpeta

en: The folder permissions will be reset to a consistent state. Only users allowed to read the contents of this folder will be allowed to enter the folder afterwards.
ca: Els permisos de la carpeta es restabliran a un estat coherent. Després d'això només els usuaris amb permís de lectura tindran accés a la carpeta.

en: Thunar Preferences
ca: Preferències del Thunar

note: Display
en: Display
ca: Visualització

en: Select this option to use the current folder icon as window icon
ca: Seleccioneu aquesta opció per utilitzar la icona de la carpeta actual com a icona de la finestra

en: View Settings
ca: Ajusts de les vistes

en: View _new folders using:
ca: Visualitza les carpetes _noves amb:

en: Icon View
ca: Vista d'icones

en: List View
ca: Vista de llista

en: Compact View
ca: Vista compacta

en: Last Active View
ca: Última vista activa

en: _Remember view settings for each folder
ca: _Recorda els ajusts de les vistes de cada carpeta

en: Select this option to remember view type, zoom level, sort column, and sort order individually for each folder
ca: Seleccioneu aquesta opció per recordar el tipus de vista, el nivell de zoom, la columna d'ordenació i l’orde de forma individual per a cada carpeta

en: gvfs metadata support is required
ca: Cal el suport de metadades de gvfs

en: Sort _folders before files
ca: Ordena les carpetes abans que els _fitxers

en: Select this option to list folders before files when you sort a folder.
ca: Seleccioneu aquesta opció per a llistar les carpetes abans que els fitxers quan ordeneu una carpeta.

en: Show file size in binary format
ca: Mostra la mida del fitxer en format binari

en: Select this option to show file size in binary format instead of decimal.
ca: Seleccioneu aquesta opció per veure la mida del fitxer en format binari en comptes de decimal.

en: Thumbnails
ca: Miniatures

en: Show thumbnails:
ca: Mostra les miniatures:

en: Local Files Only
ca: Només per als fitxers locals

en: Only show thumbnails for files smaller than:
ca: Només mostra les miniatures per a arxius més petits de:

en: 512KiB
ca: 513KiB

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: Draw frames around thumbnails
ca: Dibuixa marcs al voltant de les miniatures

en: Select this option to draw black frames around thumbnails.
ca: Seleccioneu aquesta opció per dibuixar marcs al voltant de les miniatures.

en: _Text beside icons
ca: _Text al costat de les icones

en: Select this option to place the icon captions for items beside the icon rather than below the icon.
ca: Seleccioneu aquesta opció per a col·locar les dades dels elements al costat de la icona en lloc de sota de la icona.

en: Date
ca: Data

note: TRANSLATORS: custom date format
en: Custom
ca: Personalitzat

en: Today / Custom
ca: Avui / personalitzat

note: TRANSLATORS: Please do not translate the first column (specifiers), 'strftime' and of course '\n'
en: Custom date format to apply.
    
    The most common specifiers are:
    %d day of month
    %m month
    %Y year including century
    %H hour
    %M minute
    %S second
    
    For a complete list, search 'Glib.DateTime.format'.
ca: Format de data personalitzat a aplicar.
    
    Els especificadors més comuns són:
    %d dia del mes
    %m mes
    %Y any incloent-hi el segle
    %H hora
    %M minut
    %S segon
    
    Per a un llistat compet, cerqueu 'Glib.DateTime.format'.

note: Side Pane
en: Side Pane
ca: Plafó lateral

en: Shortcuts Pane
ca: Plafó de dreceres

en: _Icon Size:
ca: Mida de les _icones:

en: 16px
ca: 16 px

en: 24px
ca: 24 px

en: 32px
ca: 32 px

en: 48px
ca: 48 px

en: 64px
ca: 64 px

en: 96px
ca: 96 px

en: 128px
ca: 128 px

en: 160px
ca: 160 px

en: 192px
ca: 192 px

en: 256px
ca: 256 px

en: Show Icon _Emblems
ca: Mostra les icones dels _emblemes

en: Select this option to display icon emblems in the shortcuts pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
ca: Seleccioneu aquesta opció per mostrar les icones dels emblemes al plafó de dreceres per a totes les carpetes per a les quals s'han definit emblemes al diàleg de propietats de carpetes.

en: Tree Pane
ca: Plafó d'arbre

en: Icon _Size:
ca: _Mida de les icones:

en: Show Icon E_mblems
ca: Mostra les icones dels e_mblemes

en: Select this option to display icon emblems in the tree pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
ca: Seleccioneu aquesta opció per mostrar les icones dels emblemes al plafó d'arbre per a totes les carpetes per a les quals s'han definit emblemes al diàleg de propietats de carpetes.

en: Image Preview
ca: Previsualització d'imatges

en: Image Preview Mode:
ca: Mode de la previsualització de les imatges:

en: - Standalone: Image Preview uses a separate pane
    - Embedded: Image Preview is embedded in the left sidepane
ca: - Independent: la previsualització d'imatges utilitza un panell separat.
    - Encastada: s'encasta la previsualització d'imatges al panell lateral de l'esquerra

note: Behavior
en: Behavior
ca: Comportament

en: Navigation
ca: Navegació

en: _Single click to activate items
ca: Només un _clic per activar els elements

en: Specify the d_elay before an item gets selected
    when the mouse pointer is paused over it:
ca: Especifiqueu el r_etard abans que un element
    se seleccioni en aturar el cursor damunt seu:

en: When single-click activation is enabled, pausing the mouse pointer over an item will automatically select that item after the chosen delay. You can disable this behavior by moving the slider to the left-most position. This behavior may be useful when single clicks activate items, and you want only to select the item without activating it.
ca: Quan estigui habilitada l'activació amb un clic senzill, quan s'aturi el punter del ratolí damunt d'un element, aquest se seleccionà automàticament després d'un retard que podeu determinar. Podeu inhabilitar aquest comportament en moure la barra de desplaçament totalment a l'esquerra. Aquest comportament pot ser útil quan els clics senzills activen els elements i únicament voleu seleccionar els elements sense activar-los.

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Medium
ca: Mitjà

en: Long
ca: Llarg

en: _Double click to activate items
ca: _Doble clic per activar els elements

en: Tabs and Windows
ca: Pestanyes i finestres

en: Open folders in new tabs on middle click
ca: Obre les carpetes en pestanyes noves amb el clic del mig

en: Select this option to open a new tab on middle click instead of a new window
ca: Seleccioneu aquesta opció per obrir una pestanya nova amb el clic del mig en lloc d'una finestra nova

en: Open new thunar instances as tabs
ca: Obre les instàncies noves de thunar com a pestanyes

en: Select this option to open new thunar instances as tabs in an existing thunar window
ca: Seleccioneu aquesta opció per obrir les instàncies noves de thunar com a pestanyes en una finestra de thunar existent

en: Show full directory paths in tab titles
ca: Mostra els camins complets dels directoris als títols de les pestanyes

en: Select this option to show the full directory path in the tab title instead of only the directory name
ca: Seleccioneu aquesta opció per a mostrar el camí complet del directori al títol de la pestanya enlloc de tan sols el nom del directori

en: Restore tabs on startup
ca: Restaura les pestanyes

en: Select this option to restore your tabs as they were last time you used Thunar
ca: Seleccioneu aquesta opció per a restaurar les vostres pestanyes tal com estaven el darrer cop que vau usar el Thunar

en: Context Menu
ca: Menú contextual

en: Show action to permanently delete files and folders
ca: Mostra l'acció per suprimir permanentment fitxers i carpetes

en: Select this option to show the 'Delete' action in the context menu
ca: Seleccioneu aquesta opció per mostrar l'acció «Suprimeix» al menú contextual.

note: Advanced
en: Advanced
ca: Avançat

en: File Transfer
ca: Transferència de fitxers

en: Transfer files in parallel:
ca: Transfereix fitxers en paral·lel:

en: Use intermediate file on copy:
ca: Utilitza un arxiu temporal intermedi en copiar:

en: Use intermediate file '*.partial~' to copy files. This will prevent fragmented files. The new file will only be shown after the copy was successfully finished.
ca: Utilitza un arxiu intermedi '*.partial~' per a copiar arxius. Així s'evitaran arxius fragmentats. El nou arxiu només es mostrarà un cop la còpia s'hagi completat correctament.

en: Search
ca: Cerca

en: Include subfolders:
ca: Inclou les subcarpetes

en: Folder Permissions
ca: Permisos de les carpetes

en: When changing the permissions of a folder, you
    can also apply the changes to the contents of the
    folder. Select the default behavior below:
ca: En canviar els permisos de la carpeta, també podeu
    aplicar-los al seu contingut. Seleccioneu el comportament
    predeterminat a sota:

en: Ask every time
ca: Pregunta-m'ho cada vegada

en: Apply to Folder and Contents
ca: Aplica-ho a la carpeta i al contingut

en: Apply to Folder Only
ca: Aplica-ho només a la carpeta

en: Security
ca: Seguretat

en: Execute shell scripts:
ca: Executa els Shell Scripts:

en: Volume Management
ca: Gestió dels volums

note: add check button to enable/disable auto mounting
en: Enable _Volume Management
ca: Habilita la gestió dels _volums

en: <a href="volman-config:">Configure</a> the management of removable drives,
    devices and media.
ca: <a href="volman-config:">Configureu</a> la gestió de les unitats, els dispositius
    i els mitjans extraïbles.

en: Missing dependencies
ca: Falten dependències

en: It looks like <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> is not available.
    Important features including trash support,
    removable media and remote location browsing
    will not work. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Read more]</a>
ca: Sembla que <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> no està disponible.
    Algunes característiques importants, com ara la compatibilitat amb la paperera,
    la navegació per mitjans extraïbles i ubicacions remotes, no funcionaran. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Consulteu més detalls]</a>

note: Shortcuts
en: Shortcuts
ca: Dreceres

en: Window
ca: Finestra

en: View
ca: Visualització

en: Launcher
ca: Llançador

en: Status Bar
ca: Barra d'estat

note: tell the user that we failed to come up with the thunar-volman configuration dialog
en: Failed to display the volume management settings
ca: Ha fallat la visualització dels ajusts del gestor de volums

en: File Operation Progress
ca: Operació de fitxers en progrés

en: Paused
ca: Pausat

en: Starting... (User request)
ca: Iniciant... (Petició de l'usuari)

en: Resuming...
ca: S'està continuant...

note: update the status text
en: Cancelling...
ca: S'està cancel·lant...

en: Job queued
ca: El treball s'ha ficat a la cua

en: Resuming job...
ca: S'està continuant el treball...

en: Queued
ca: Encuat

en: _Name:
ca: _Nom:

en: Names:
ca: Noms:

note: Second box (kind, open with, link target, original path, location, volume)
en: Kind:
ca: Tipus:

en: _Open With:
ca: _Obre amb:

en: Link Target:
ca: Destí de l'enllaç:

note: TRANSLATORS: Try to come up with a short translation of "Original Path" (which is the path * where the trashed file/folder was located before it was moved to the trash), otherwise the * properties dialog width will be messed up.
en: Original Path:
ca: Camí original:

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Volume:
ca: Volum:

note: Third box (deleted, modified, accessed)
en: Deleted:
ca: Suprimit:

en: Created:
ca: Creat:

en: Accessed:
ca: Accés:

en: Size on Disk:
ca: Mida al disc

note: Fifth box (content, capacity, free space)
en: Content:
ca: Contingut:

en: Capacity:
ca: Capacitat:

en: Usage:
ca: Ús:

note: Emblem chooser
en: Emblems
ca: Emblemes

en: Highlight
ca: Ressaltat

en: It looks like <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> is not available.
    This feature will not work. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Read more]</a>
ca: Sembla que <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> no està disponible.
    Aquesta característica no funcionarà. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Consulteu més detalls]</a>

en: Example.txt
ca: Exemple.txt

en: _Apply
ca: _Aplica

en: _Reset
ca: _Restableix

en: Set _Foreground
ca: Estableix el _primer pla

en: Set _Background
ca: Estableix el _fons

en: Select an Icon for "%s" (%s)
ca: Seleccioneu una icona per «%s» (%s)

note: allocate the chooser dialog
en: Select an Icon for "%s"
ca: Seleccioneu una icona per «%s»

en: Failed to change icon of "%s" (%s)
ca: Ha fallat el canvi de la icona de «%s» (%s)

en: Failed to change icon of "%s"
ca: Ha fallat el canvi de la icona de «%s»

en: %s (%s) - Properties
ca: %s (%s) - Propietats

en: %s - Properties
ca: %s - Propietats

note: update the properties dialog title
en: Properties
ca: Propietats

en: mixed
ca: mixt

en: _Add Files...
ca: _Afegeix fitxers...

en: Include additional files in the list of files to be renamed
ca: Inclou fitxers addicionals al llistat de fitxers a canviar el nom

en: Clear
ca: Buida

en: Clear the file list below
ca: Buida el llistat de fitxers

en: _About
ca: _Quant a

en: Display information about Thunar Bulk Rename
ca: Mostra la informació quant al canvi de nom en bloc de Thunar

en: Rename Multiple Files
ca: Canvieu el nom de diversos fitxers

en: Close this window, cancel further changes.
ca: Tanca aquesta finestra i cancel·la els canvis restants.

en: Rename items listed above, keep this window open.
ca: Reanomena els elements llistats a sobre i mantingues oberta aquesta finestra.

en: New Name
ca: Nom nou

en: Click here to view the documentation for the selected rename operation.
ca: Feu clic aquí per veure la documentació de l'operació de canvi de nom.

note: TRANSLATORS: You can test this string by temporarily removing thunar-sbr.* from $libdir/thunarx-2/, *              and opening the multi rename dialog by selecting multiple files and pressing F2.
en: No renamer modules were found on your system. Please check your
    installation or contact your system administrator. If you install Thunar
    from source, be sure to enable the "Simple Builtin Renamers" plugin.
ca: No s'han trobat els mòduls de canvi el nom. Comproveu la vostra instal·lació
    o contacteu amb l'administrador del sistema. Si heu instal·lat Thunar a partir
    del codi font, assegureu-vos que heu activat el connector «Simple Builtin Renamers».

en: Remove File | Remove Files
ca[0]: Suprimeix el fitxer
ca[1]: Suprimeix els fitxers

en: Remove the selected file from the list of files to be renamed | Remove the selected files from the list of files to be renamed
ca[0]: Suprimeix el fitxer seleccionat del llistat de fitxers a canviar el nom
ca[1]: Suprimeix els fitxers seleccionats del llistat de fitxers a canviar el nom

note: tell the user that we failed
en: Failed to open the documentation browser
ca: Ha fallat l'obriment del navegador de documentació

note: allocate the file chooser
en: Select files to rename
ca: Seleccioneu fitxers per canviar el nom

en: Audio Files
ca: Fitxers d'àudio

en: Image Files
ca: Fitxers d'imatge

en: Video Files
ca: Fitxers de vídeo

note: just popup the about dialog
en: Bulk Rename
ca: Canvi de nom en bloc

en: Thunar Bulk Rename is a powerful and extensible
    tool to rename multiple files at once.
ca: El canvi de nom en bloc de Thunar és una eina potent i flexible
    que us permetrà canviar el nom de diversos fitxers alhora.

note: change title to reflect the standalone status
en: Bulk Rename - Rename Multiple Files
ca: Canvi de nom en bloc - Canvia el nom de diversos fitxers

en: Failed to rename "%s" to "%s".
ca: Ha fallat el canvi de nom de «%s» a «%s».

en: You can either choose to skip this file and continue to rename the remaining files, or revert the previously renamed files to their previous names, or cancel the operation without reverting previous changes.
ca: Podeu ometre aquest fitxer i continuar amb el canvi de nom als fitxers que queden, o recuperar els noms anteriors o cancel·lar l'operació sense la reversió els canvis.

en: _Revert Changes
ca: Des_fés els canvis

en: _Skip This File
ca: _Omet aquest fitxer

en: Do you want to skip this file and continue to rename the remaining files?
ca: Voleu ometre aquest fitxer i continuar amb el canvi de nom als fitxers que queden?

en: Browse the file system
ca: Navega pel sistema de fitxers

en: Mount and open %s (%s)
ca: Munta i obre %s (%s)

en: Trash is empty
ca: La paperera està buida

en: Trash contains %d file | Trash contains %d files
ca[0]: A la paperera hi ha %d fitxer
ca[1]: A la paperera hi ha %d fitxers

en: Devices
ca: Dispositius

en: Network
ca: Xarxa

en: Browse Network
ca: Navega per la xarxa

en: Browse local network connections
ca: Navega per les connexions de la xarxa local

en: Places
ca: Llocs

en: Open the home folder
ca: Obre la carpeta de l'usuari

en: Open the desktop folder
ca: Obre la carpeta de l'escriptori

en: Computer
ca: Ordinador

en: Browse the computer
ca: Navega per l'ordenador

en: Recent
ca: Recents

en: Browse recently used files
ca: Navega entre els arxius usats recentment

en: Re_name Shortcut
ca: Ca_nvia el nom de la drecera

en: _Remove Shortcut
ca: Sup_rimeix la drecera

en: The path "%s" does not refer to a directory
ca: El camí «%s» no fa referència a cap directori

note: display an error message to the user
en: Failed to add new shortcut
ca: Ha fallat l'afegiment de la drecera nova

en: Click here to stop calculating the total size of the folder.
ca: Feu clic aquí per aturar el càlcul de la mida de la carpeta.

note: add the label widget tell the user that we started calculation
en: Calculating...
ca: S'està calculant...

note: tell the user that the operation was canceled
en: Calculation aborted
ca: S'ha aturat el càlcul

en: %d folder | %d folders
ca[0]: %d carpeta
ca[1]: %d carpetes

en: %u item (%s, %s) | %u items (%s, %s)
ca[0]: %u ítem (%s, %s)
ca[1]: %u ítems (%s, %s)

note: TRANSLATORS: this is shows if during the deep count size * directories were not accessible
en: (some contents unreadable)
ca: (part del contingut és illegible)

note: nothing was readable, so permission was denied
en: Permission denied
ca: Denegació de permís

en: Select _all Files
ca: Seleccion_a tots els fitxers

en: Select all files in this window
ca: Selecciona tots els fitxers de la finestra

en: Select _by Pattern...
ca: Selecciona per _patró...

en: Select all files that match a certain pattern
ca: Selecciona tots els fitxers que coincideixen amb un patró

en: _Invert Selection
ca: _Inverteix la selecció

en: Select all files but not those currently selected
ca: Seleccioneu tots els fitxers però no els seleccionats actualment

en: U_nselect all Files
ca: Deseleccio_na tots els fitxers

en: Unselect all files in this window
ca: Deselecciona tots els fitxers de la finestra

en: Arran_ge Items
ca: Or_ganitza els elements

en: _Reversed Order
ca: Ordre inve_rs

en: Reverse the sort order
ca: Inverteix la direcció d'ordenació

en: By _Name
ca: Pel _nom

en: Keep items sorted by their name
ca: Mantén els elements ordenats pel seu nom

en: By _Size
ca: Per la _mida

en: Keep items sorted by their size
ca: Mantén els elements ordenats per la seva mida

en: By _Type
ca: Pel _tipus

en: Keep items sorted by their type
ca: Mantén els elements ordenats pel seu tipus

en: Keep items sorted by their modification date
ca: Mantén els elements ordenats per la seva data de modificació

en: By D_eletion Date
ca: Per la data d'_eliminació

en: Keep items sorted by their deletion date
ca: Mantén els ítems ordenats per data d'eliminació

en: _Ascending
ca: _Ascendent

en: Sort items in ascending order
ca: Ordena els elements en ordre ascendent

en: _Descending
ca: _Descendent

en: Sort items in descending order
ca: Ordena els elements en ordre descendent

en: Loading folder contents...
ca: S'estan carregant el contingut de la carpeta...

note: display an error to the user
en: Failed to open the home folder
ca: Ha fallat l'obriment de la carpeta de l'usuari

[ctx: Select by Pattern dialog: title]
en: Select by Pattern
ca: Selecciona per patró

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Cancel
ca: _Cancel·la

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Select
ca: _Selecciona

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: pattern entry textbox]
en: _Pattern:
ca: _Patró:

[ctx: Select by Pattern dialog: tooltips on label for pattern entry textbox]
en: Files whose name matches the wildcard pattern you enter will be selected in the main window.
ca: Els arxius amb un nom coincident amb el patró que entreu es seleccionaran a la finestra principal.

[ctx: Select by Pattern dialog: tooltips: pattern entry text box]
note: TRANSLATORS: the * and ? characters are the ASCII wildcard special symbols, and they must not be localized.
en: ? matches exactly one character,
    * matches any number of characters, including zero.
    
    For example: *.txt, file??.png, pict
    
    Without any * or ? wildcards, the pattern will match anywhere in a name. With wildcards, the pattern must match at both the start and the end of a name.
ca: ? coincideix amb exactament un caràcter,
    * coincideix amb qualsevol nombre de caràcters, incloent zero.
    
    Per exemple: *.text, arxiu??.PNG, Pict
    
    Sense cap comodí * ni ?, el patró pot coincidir amb qualsevol part del nom. Amb comodins, el patró ha de coincidir amb l'inici i el final del nom.

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: case sensitive checkbox]
en: C_ase sensitive
ca: Distinció de m_ajúscules i minúscules

[ctx: Select by Pattern dialog: tooltips: case sensitive checkbox]
en: If enabled, letter case must match the pattern.
    Examp* would match Example.txt and not example.txt
ca: Si està activat, les majúscules i minúscules han de coincidir amb el patró.
    Exemp* coincidiria amb Exemple.txt i no amb exemple.txt

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: match diacritics checkbox]
en: _Match diacritics
ca: _Coincidència amb els diacrítics

[ctx: Select by Pattern dialog: tooltips: match diacritics checkbox]
en: If enabled, require accents to match the pattern.
    Rés* would match Résumé.txt and not Resume.txt
ca: Si està activat, els accents han de coincidir amb el patró.
    Curríc* coincidiria amb Currículum.txt i no amb Curriculum.txt

note: tell the user that the file name provided by the X Direct Save source is invalid
en: Invalid filename provided by XDS drag site
ca: Nom de fitxer obtingut del lloc d'arrossegament XDS no és vàlid

note: display an error dialog to the user
en: Failed to create a link for the URL "%s"
ca: Ha fallat la creació de l'enllaç per a l'URL «%s»

en: Untitled document
ca: Document sense títol

en: Failed to open directory "%s"
ca: Ha fallat l'obriment del directori «%s»

en: Show size
ca: Mostra la mida

en: Size in bytes
ca: Mida en bytes

en: Show size in bytes
ca: Mostra la mida en bytes

en: Filetype
ca: Tipus d'arxiu

en: Show filetype
ca: Mostra el tipus d'arxiu

en: Display Name
ca: Mostra el nom

en: Show display name
ca: Mostra el nom per. a mostrar

en: Last Modified
ca: Darrera modificació

en: Show last modified
ca: Mostra el moment de la darrera modificació

en: Configure the Toolbar
ca: Configura la barra d'eines

note: create the top label for the toolbar editor dialog
en: Configure the order and visibility of toolbar items.
    Note that toolbar items are always executed for the current directory.
ca: Configureu l'ordre i la visibilitat dels elements de la barra d'eines.
    Tingueu en compte que els elements de la barra d'eines sempre s'executen des del directori actual.

note: create the "Use Default" button
en: De_fault Order
ca: Ordenació per de_fecte

en: Error while copying to "%s": %s more space is required to copy to the destination
ca: S'ha produït un error mentre s'estava copiant a «%s»: A %s li cal més espai per copiar a la destinació.

note: update progress information
en: Trying to restore "%s"
ca: S'està intentant de restaurar «%s»

en: The folder "%s" does not exist anymore but is required to restore the file "%s" from the trash
ca: La carpeta «%s» ja no existeix, però es necessita per restaurar el fitxer «%s» des de la paperera

en: Failed to restore the folder "%s"
ca: Ha fallat la restauració de la carpeta «%s»

note: update progress information
en: Trying to move "%s"
ca: Intentant moure «%s»

note: update progress information
en: Could not move "%s" directly. Collecting files for copying...
ca: No s'ha pogut moure directament «%s». S'estan recollint els fitxers per a copiar-los...

en: Collecting files...
ca: S'estan recollint els fitxers...

en: %s of %s
ca: %s de %s

en: %lu hour remaining (%s/sec) | %lu hours remaining (%s/sec)
ca[0]: falta %lu hora (%s/s)
ca[1]: falten %lu hores (%s/s)

en: %lu minute remaining (%s/sec) | %lu minutes remaining (%s/sec)
ca[0]: falta %lu minut (%s/s)
ca[1]: falten %lu minuts (%s/s)

en: %lu second remaining (%s/sec) | %lu seconds remaining (%s/sec)
ca[0]: falta %lu segon (%s/s)
ca[1]: falten %lu segons (%s/s)

en: Loading...
ca: S'està carregant...

en: Invalid path
ca: Camí invàlid

en: Unknown user "%s"
ca: Usuari desconegut «%s»

note: TRANSLATORS: file was modified less than one day ago
en: Today
ca: avui

note: TRANSLATORS: file was modified less than one day ago
en: Today at %X
ca: avui a les %X

note: TRANSLATORS: file was modified less than two days ago
en: Yesterday
ca: ahir

note: TRANSLATORS: file was modified less than two days ago
en: Yesterday at %X
ca: ahir a les %X

note: Days from last week
en: %A at %X
ca: %A a les %X

note: Any other date
en: %x at %X
ca: %x a les %X

en: %.*s (copy %u)%s
ca: %.*s (còpia %u)%s

en: link to %.*s%s
ca: enllaç a %.*s %s

en: link %u to %.*s%s
ca: enllaça %u a %.*s %s

en: Search:
ca: Cerca:

en: 0 items
ca: 0 elements

en: Last Modified: %s
ca: Última modificació: %s

en: "%s" (%s)
ca: «%s» (%s)

en: link to %s
ca: enllaç a %s

en: shortcut
ca: drecera

en: mountable
ca: muntable

note: append the image dimensions to the statusbar text
en: Image Size:
ca: Mida de la imatge:

en: _File
ca: _Fitxer

en: New _Tab
ca: Pes_tanya nova

en: Open a new tab for the displayed location
ca: Obre una pestanya nova per a la ubicació actual

en: New _Window
ca: _Finestra nova

en: Open a new Thunar window for the displayed location
ca: Obre una finestra nova de Thunar per a la ubicació mostrada

en: Detac_h Tab
ca: Separa la pestan_ya

en: Open current folder in a new window
ca: Obre la carpeta actual en una finestra nova

en: Close this folder
ca: Tanca aquesta carpeta

en: _Close Window
ca: _Tanca la finestra

en: Close this window
ca: Tanca aquesta finestra

en: Close _All Windows
ca: Ta_nca totes les finestres

en: Close all Thunar windows
ca: Tanca totes les finestres de Thunar

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Undo
ca: _Desfés

en: Pr_eferences...
ca: Pr_eferències...

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Reload
ca: To_rna a carregar

en: Reload the current folder
ca: Torna a carregar la carpeta actual

en: Open/Close Split View
ca: Obre o tanca la vista dividida

en: Switch Focused Split View Pane
ca: Alterna el tauler dividit de fusta seleccionat

en: _Text Style
ca: Estil del _text

en: Traditional text box showing the current path
ca: Caixa de text tradicional mostrant el camí actual

en: _Buttons Style
ca: Estil de _botons

en: Modern approach with buttons that correspond to folders
ca: Enfocament modern amb botons que corresponen a carpetes

en: _Side Pane
ca: _Plafó lateral

en: _Shortcuts
ca: Drecere_s

en: Toggles the visibility of the shortcuts pane
ca: Commuta la visibilitat del plafó de dreceres

en: _Tree
ca: _Arbre

en: Toggles the visibility of the tree pane
ca: Commuta la visibilitat del plafó d'arbre

en: Change the visibility of this window's image preview
ca: Canvia la visibilitat de la previsualització d'imatges d'aquesta finestra

en: St_atusbar
ca: Barra d'_estat

en: Change the visibility of this window's statusbar
ca: Canvia la visibilitat de la barra d'estat d'aquesta finestra

en: _Menubar
ca: _Barra de menús

en: Change the visibility of this window's menubar
ca: Canvia la visibilitat de la barra de menús d'aquesta finestra

en: Configure _Toolbar...
ca: Configura la b_arra d'eines

en: Configure the toolbar
ca: Configura la barra d'eines

en: Delete saved view settings for this folder
ca: Suprimeix els ajusts de les vistes desats d'aquesta carpeta

en: Show _Hidden Files
ca: Mostra els fitxers _ocults

en: Toggles the display of hidden files in the current window
ca: Commuta la visibilitat dels fitxers ocults en la finestra actual

en: Toggles the display of file highlight which can be configured in the file specific property dialog
ca: Alterna la visualització del ressaltat d'arxius, que pot ser configurat al diàleg de propietats específic de l'arxiu

en: Zoom I_n
ca: Amplia el _zoom

en: Show the contents in more detail
ca: Mostra el contingut amb més detall

en: Zoom _Out
ca: _Redueix el zoom

en: Show the contents in less detail
ca: Mostra el contingut amb menys detall

en: Normal Si_ze
ca: _Mida normal

en: Show the contents at the normal size
ca: Mostra el contingut a la mida normal

en: _Icon View
ca: Vista d'_icones

en: Display folder content in an icon view
ca: Mostra el contingut de la carpeta en una vista d'icones

en: _List View
ca: Vista de _llista

en: Display folder content in a detailed list view
ca: Mostra el contingut de la carpeta en una vista de llista detallada

en: _Compact View
ca: Vista _compacta

en: Display folder content in a compact list view
ca: Mostra el contingut de la carpeta en una vista de llista compacta

en: _Go
ca: Vé_s

en: _Home
ca: Carpeta de l'_usuari

en: Go to the home folder
ca: Vés a la carpeta de l'usuari

en: Go to the desktop folder
ca: Vés a la carpeta de l'escriptori

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
ca: Navega per tots els discs i carpetes locals i remots accessibles des d'aquest ordinador

en: Display recently used files
ca: Mostra els arxius recentment usats

en: Display the contents of the trash can
ca: Mostra el contingut de la paperera

en: Open _Parent
ca: Obre la su_perior

en: Open the parent folder
ca: Obre la carpeta superior

en: _Open Location...
ca: _Obre una ubicació...

en: Specify a location to open
ca: Indiqueu una ubicació a obrir

en: T_emplates
ca: Plan_tilles

en: Go to the templates folder
ca: Vés a la carpeta de les plantilles

en: _Bookmarks
ca: _Marcadors

en: _Contents
ca: _Contingut

en: Display Thunar user manual
ca: Mostra el manual de l'usuari de Thunar

en: Display information about Thunar
ca: Mostra la informació quant a Thunar

en: Go to the previous visited folder
ca: Vés a la carpeta visitada anteriorment

en: Go to the next visited folder
ca: Vés a la carpeta visitada posteriorment

en: _Previous Tab
ca: _Pestanya anterior

en: Switch to Previous Tab
ca: Canvia a la pestanya anterior

en: _Next Tab
ca: Pestanya següe_nt

en: Switch to Next Tab
ca: Canvia a la pestanya següent

en: _Search for Files...
ca: Cerca fitxer_s...

en: Search for a specific file in the current folder and Recent
ca: Cerca un fitxer concret a la carpeta actual i a Recents

en: Cancel search for files
ca: Cancel·la la cerca d'arxius

en: Menu
ca: Menú

note: add the label with the root warning
en: Warning: you are using the root account. You may harm your system.
ca: Advertència: Esteu utilitzant el compte de root. Podeu fer malbé el vostre sistema.

en: Size:
ca: Mida:

note: TRANSLATORS: `Catfish' is a software package, please don't translate it.
en: Search with Catfish...
ca: Cerca amb el Catfish...

en: Restore Selected Items
ca: Restaura els elements seleccionats

en: Close tab
ca: Tanca la pestanya

en: Open the location "%s"
ca: Obre la ubicació «%s»

en: Failed to open parent folder
ca: Ha fallat l'obriment de la carpeta superior

en: The directory "%s" does not exist. Do you want to create it?
ca: El directori «%s» no existeix. Voleu crear-lo?

en: Create directory
ca: Crea un directori

note: display an error to the user
en: Failed to browse the computer
ca: Ha fallat la navegació per l'ordenador

note: display the "About Templates" dialog
en: About Templates
ca: Quant a les plantilles

en: All files in this folder will appear in the "Create Document" menu.
ca: Tots els fitxers d'aquesta carpeta apareixeran al menú «Crea un document».

en: If you frequently create certain kinds  of documents, make a copy of one and put it in this folder. Thunar will add an entry for this document in the "Create Document" menu.
    
    You can then select the entry from the "Create Document" menu and a copy of the document will be created in the directory you are viewing.
ca: Si sovint creeu certs tipus de document, feu una còpia d'un i poseu-ho dins d'aquesta carpeta. Thunar afegirà una entrada per aquest document al menú «Crea un document».
    
    Llavors podreu seleccionar l'entrada del menú «Crea un document» i es crearà una còpia dins el directori que esteu veient.

en: Do _not display this message again
ca: _No tornis a mostrar aquest missatge

note: display an error to the user
en: Failed to open the file system root folder
ca: Ha fallat l'obriment de la carpeta de l'arrel del sistema de fitxers

note: display an error to the user
en: Failed to display `Recent`
ca: Error en mostrar `Recents`

note: display an error to the user
en: Failed to display the contents of the trash can
ca: Ha fallat la visualització del contingut de la paperera

note: display an error to the user
en: Failed to browse the network
ca: Ha fallat la navegació per la xarxa

en: Thunar is a fast and easy to use file manager
    for the Xfce Desktop Environment.
ca: Thunar és un gestor de fitxers senzill i ràpid
    per a l'entorn d'escriptori Xfce.

en: Failed to launch search with Catfish
ca: Ha fallat el llançament de la cerca amb el Catfish

note: add a proxy menu item for the location bar to represent the bar in the overflow menu
en: Location Bar
ca: Barra d'ubicació

en: Label
ca: Etiqueta

en: Text of the page's label
ca: Text de l'etiqueta de la pàgina

en: Label widget
ca: Estri d'etiqueta

en: A widget to display in place of the usual page label
ca: Un estri per a mostrar la posició de l'etiqueta de pàgina

en: Don't unload the plugin from memory
ca: No descarreguis el connector de la memòria

en: Help URL
ca: URL d'ajuda

en: The URL to the documentation of the renamer
ca: L'URL de la documentació del canviador de nom

en: The user visible name of the renamer
ca: El nom que l'usuari veu pel canviador de nom

en: Description:
ca: Descripció:

en: The generic name of the entry, for example "Web Browser" in case of Firefox.
ca: El nom genèric de l'entrada, per exemple «Navegador web» per Firefox.

en: Command:
ca: Ordre:

en: The program to execute, possibly with arguments.
ca: El programa a executar, probablement amb més arguments.

en: Working Directory:
ca: Directori de treball:

en: The working directory for the program.
ca: El directori de treball del programa.

en: The URL to access.
ca: L'URL per accedir-hi.

en: Comment:
ca: Comentari:

en: Tooltip for the entry, for example "View sites on the Internet" in case of Firefox. Should not be redundant with the name or the description.
ca: Indicador de funció per a l'entrada, per exemple «Visualitza els llocs a Internet» en cas de Firefox. No hauria de ser redundant amb el nom o la descripció.

en: Options:
ca: Opcions:

en: Use _startup notification
ca: Utilit_za la notificació d'inicialització

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
ca: Seleccioneu aquesta opció per habilitar la notificació d'inicialització quan s'executa una ordre des del gestor de fitxers o des del menú. No totes les aplicacions admeten la notificació d'inicialització.

en: Run in _terminal
ca: Executa en un _terminal

en: Select this option to run the command in a terminal window.
ca: Seleccioneu aquesta opció per executar l'ordre en una finestra de terminal.

en: Security:
ca: Seguretat:

note: same function as in thunar-permission-chooser.c
en: Allow this file to _run as a .desktop file
ca: Permet que aquest a_rxiu s'executi com un arxiu .desktop

en: Select this to enable executable permission bit(+x). Thunar will not launch the .desktop file if not set.
ca: Seleccioneu aquesta opció per a habilitar el bit de permís d'execució (+x). El Thunar no executarà l'arxiu .desktop si no està seleccionada.

en: Set this file as trusted
ca: Marca aquest arxiu com a confiable

en: Select this option to trust this .desktop file. This will generate a checksum of the file and store it via gvfs. The additional check will protect from malicious launchers which e.g. pretend to be a picture, having the executable flag pre-set
ca: Seleccioneu aquesta opció per a confiar en aquest arxiu .desktop. Això generarà una comprovació de suma de l'arxiu i l'emmagatzemarà via gvfs. Aquesta comprovació addicional us protegirà de llançadors maliciosos que, per exemple, pretenguin ser una imatge, i tinguin el marcador d'executable preseleccionat

en: Failed to save "%s".
ca: Ha fallat el desament de «%s».

en: Date Taken:
ca: Data presa:

en: Camera Brand:
ca: Marca de la càmera:

en: Camera Model:
ca: Model de la càmera:

en: Exposure Time:
ca: Temps d'exposició:

en: Exposure Program:
ca: Programa d'exposició:

en: Aperture Value:
ca: Valor d'apertura:

en: Metering Mode:
ca: Mode de mesura:

en: Flash Fired:
ca: Flaix llançat:

en: Focal Length:
ca: Longitud de focus:

en: Shutter Speed:
ca: Velocitat d'obturació:

en: ISO Speed Ratings:
ca: Velocitat d'ISO:

en: Software:
ca: Programa:

en: Image
ca: Imatge

en: Image Type:
ca: Tipus d'imatge:

note: update the "Image Size" label
en: %dx%d pixel | %dx%d pixels
ca[0]: %dx%d píxel
ca[1]: %dx%d píxels

en: Con_vert to:
ca: Con_vertir a:

en: Uppercase / Lowercase
ca: Majúscula / minúscula

en: Insert _time:
ca: Insereix _data:

en: The format describes the date and time parts to insert into the file name. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. See the documentation of the date utility for additional information.
ca: El format descriu les parts de la data i hora a inserir al nom de fitxer. Per exemple, %Y serà substituït per l'any, %m pel mes i %d pel dia. Consulteu la documentació de la utilitat «date» per més informació.

en: _At position:
ca: _A la posició:

en: Insert Date / Time
ca: Insereix data/hora

en: lowercase
ca: minúscules

en: UPPERCASE
ca: MAJÚSCULES

en: Title Case
ca: Inicials en majúscules

en: First character uppercase
ca: Primer caràcter en majúscules

en: Insert
ca: Insereix

en: Overwrite
ca: Sobreescriu

en: 1, 2, 3, ...
ca: 1, 2, 3...

en: 01, 02, 03, ...
ca: 01, 02, 03...

en: 001, 002, 003, ...
ca: 001, 002, 003...

en: 0001, 0002, 0003, ...
ca: 0001, 0002, 0003...

en: a, b, c, d, ...
ca: a, b, c, d...

en: From the front (left)
ca: Des del davant (esquerra)

en: From the back (right)
ca: Des del darrere (dreta)

en: Old Name - Text - Number
ca: Antic nom - Text - Número

en: Number - Text - Old Name
ca: Número - Text - Antic nom

en: Text - Number
ca: Text - Número

en: Number - Text
ca: Número - Text

en: Current
ca: Actual

en: Date Picture Taken
ca: Imatge de data presa

en: Insert / Overwrite
ca: Insereix o sobreescriu

en: _Number Format:
ca: Format dels _números:

en: _Start With:
ca: _Comença amb:

en: Text _Format:
ca: _Format del text:

en: Numbering
ca: Numeració

en: Remove _From Position:
ca: _Suprimeix des de la posició:

en: _To Position:
ca: _a la posició:

en: Remove Characters
ca: Suprimeix caràcters

en: _Search For:
ca: Cer_ca:

note: reset to default tooltip
en: Enter the text to search for in the file names.
ca: Introduïu el text a cercar als fitxers.

en: Regular _Expression
ca: _Expressió regular

en: If you enable this option, the pattern will be treated as a regular expression and matched using the Perl-compatible regular expressions (PCRE). Check the documentation for details about the regular expression syntax.
ca: Si habiliteu aquesta opció, el patró a buscar es considerarà una expressió regular i s'utilitzarà com a una expressió regular compatible amb Perl (PCRE, Perl-Compatible regular expressions). Consulteu la documentació per als detalls de la sintaxi de les expressions regulars.

en: Replace _With:
ca: Substitueix a_mb:

en: Enter the text that should be used as replacement for the pattern above.
ca: Introduïu el text que s'hauria d'utilitzar com a substitució per al patró anterior.

en: C_ase Sensitive Search
ca: Cerc_a amb distinció de majúscules i minúscules

en: If you enable this option, the pattern will be searched in a case-sensitive manner. The default is to use a case-insensitive search.
ca: Si habiliteu aquesta opció, se cercarà el patró amb la distinció de majúscules i minúscules activada. La configuració predeterminada no diferencia entre les dues.

note: setup a tooltip with the error message
en: Invalid regular expression, at character position %ld: %s
ca: No s'ha pogut validar l'expressió regular a la posició del caràcter %ld: %s

en: Search & Replace
ca: Cerca i substitueix

en: Send "%s" as compressed archive?
ca: Voleu enviar «%s» com un fitxer comprimit?

en: Send email
ca: Envia per correu electrònic

en: Send _directly
ca: Envia _directament

en: Send com_pressed
ca: Envia com un com_primit

en: When sending a file via email, you can either choose to send the file directly, as is, or compress the file before attaching it to an email. It is highly recommended to compress large files before sending them.
ca: Quan envieu fitxers per correu podeu escollir enviar-los directament o comprimir-los abans d'adjuntar-los al correu. Es recomana comprimir els fitxers grans abans d'enviar-los.

en: Send %d file as compressed archive? | Send %d files as compressed archive?
ca[0]: Voleu enviar %d fitxer com un arxiu comprimit?
ca[1]: Voleu enviar %d fitxers com un arxiu comprimit?

en: Send as _archive
ca: Envi_a com un fitxer

en: When sending multiple files via email, you can either choose to send the files directly, attaching multiple files to an email, or send all files compressed into a single archive file and attach the archive. It is highly recommended to send multiple large files as archive.
ca: Quan envieu diversos fitxers per correu podeu enviar els fitxers directament adjuntant els fitxers a un correu o podeu enviar-los tots amb un sol fitxer comprimit. Es recomana enviar diversos fitxers com a un arxiu.

note: allocate the progress dialog setup the label
en: Compressing files...
ca: S'estan comprimint els fitxers...

note: tell the user that the command failed
en: ZIP command terminated with error %d
ca: L'ordre ZIP ha acabat amb l'error %d

en: Failed to create temporary directory
ca: Ha fallat la creació del directori temporal

en: Failed to create symbolic link for "%s"
ca: Ha fallat la creació de l'enllaç per «%s»

note: tell the user that we failed to compress the file(s)
en: Failed to compress %d file | Failed to compress %d files
ca[0]: Ha fallat la compressió d'%d fitxer
ca[1]: Ha fallat la compressió de %d fitxers

note: tell the user that we failed
en: Failed to compose new email
ca: Ha fallat la redacció del correu nou

en: Mail Recipient
ca: Destinatari de correu

note: tell the user that we failed to connect to the trash
en: Failed to connect to the Trash
ca: Ha fallat la connexió a la paperera

note: tell the user whether the trash is full or empty
en: Trash contains files
ca: Hi ha fitxers a la paperera

en: Trash Applet
ca: Miniaplicació de paperera

en: Display the trash can
ca: Mostra la paperera

en: Edit Action
ca: Edició de l'acció

en: Create Action
ca: Crea acció

en: Failed to save actions to disk.
ca: Ha fallat el desament de les accions al disc.

en: Are you sure that you want to delete
    action "%s"?
ca: Voleu suprimir l'acció
    «%s»?

en: Delete action
ca: Acció per a esborrar

en: If you delete a custom action, it is permanently lost.
ca: Si suprimiu una acció personalitzada, aquesta es perdrà permanentment.

note: skip leading slash
en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
ca: Actualment aquesta drecera de teclat és utilitzada per: '%s'

en: Keyboard shortcut already in use
ca: Drecera de teclat ja en ús

note: setup a label to tell that no icon was selected
en: No icon
ca: Sense icona

en: End element handler called while in root context
ca: Final de l'element identificador del fitxer mentre estava dins el context arrel

en: Unknown closing element <%s>
ca: Element de tancament desconegut <%s>

en: Failed to determine save location for uca.xml
ca: Ha fallat la determinació de la ubicació de desament per al fitxer uca.xml

en: Command not configured
ca: Ordre no configurada

en: Setup custom actions that will appear in the file managers context menus
ca: Configura les accions personalitzades que apareixeran als menús contextuals del gestor de fitxers

en: Failed to launch action "%s".
ca: Ha fallat el llançament de l'acció «%s».

en: The name of the action that will be displayed in the context menu.
ca: El nom de l'acció que es mostrarà al menú contextual.

en: _Description:
ca: _Descripció:

en: The description of the action that will be displayed as tooltip in the statusbar when selecting the item from the context menu.
ca: La descripció de l'acció que es mostrarà com a indicador de funció a la barra d'estat quan seleccioneu l'element des del menú contextual.

en: _Submenu:
ca: _Submenú:

en: The submenu in which the action will be displayed. Leave empty for no menu. Use '/' for nested menus.
ca: El submenú en el qual es mostrarà l'acció. Deixeu-ho en blanc per cap menú. Utilitzeu '/' per als menús incrustats.

en: _Command:
ca: _Ordre:

en: The command (including the necessary parameters) to perform the action. See the command parameter legend below for a list of supported parameter variables, which will be substituted when launching the command. When upper-case letters (e.g. %F, %D, %N) are used, the action will be applicable even if more than one item is selected. Else the action will only be applicable if exactly one item is selected.
ca: L'ordre (incloent-hi els seus paràmetres necessaris) per dur a terme l'acció. Consulteu la llegenda dels paràmetres de l'ordre a sota per una llista de les variables admeses dels paràmetres, les quals seran substituïdes en llançar l'ordre. Quan s'utilitzen les variables en majúscules (p. ex. %F, %D, %N) l'acció s'aplicarà encara que s'hagi seleccionat més d'un element. En cas contrari, és a dir amb minúscules, l'acció únicament es durà a terme si s'ha seleccionat exactament un element.

en: Browse the file system to select an application to use for this action.
ca: Navegueu pel sistema de fitxers i trieu una aplicació amb la qual dur a terme aquesta acció.

en: Keyboard _Shortcut:
ca: _Drecera de teclat:

en: The keyboard shortcut for the action.
ca: La drecera de teclat per a l'acció.

en: Clear the keyboard shortcut for this action.
ca: Neteja la drecera de teclat per aquesta acció.

en: _Icon:
ca: _Icona:

en: Click this button to select an icon file that will be displayed in the context menu in addition to the action name chosen above.
ca: Premeu aquest botó per seleccionar un fitxer d'icona que es mostrarà al menú contextual a més de l'acció seleccionada anteriorment.

en: Use Startup Notification
ca: Utilitza la notificació d'engegada

en: Enable this option if you want a waiting cursor to be shown while the action is launched. This is also highly recommended if you have focus stealing prevention enabled in your window manager.
ca: Habiliteu aquesta opció si voleu que es mostri un cursor d'espera mentre es llança una aplicació. Això és molt recomanable si teniu habilitada l'opció per evitar el furt d'enfocament en el vostre gestor de finestres.

en: The following command parameters will be substituted when launching the action:
ca: Els paràmetres de l'ordre següent se substituiran quan llanceu l'acció:

en: file name of the selected file
ca: nom del fitxer seleccionat

en: file names of all selected files
ca: noms de tots els fitxers seleccionats

en: path of the selected file's directory
ca: camí al directori del fitxer seleccionat

en: paths of all selected files' directories
ca: camins a tots els directoris dels fitxers seleccionats

en: path of the selected file including the file name
ca: camí del fitxer seleccionat incloent el nom del fitxer

en: paths of all selected files including the file names
ca: camins dels fitxers seleccionats incloent els noms dels fitxers

en: Basic
ca: Bàsic

en: _File Pattern:
ca: Patró de _fitxers:

en: Enter a list of patterns that will be used to determine whether this action should be displayed for a selected file. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
ca: Introduïu una llista dels patrons que s'utilitzaran per determinar si aquesta acció s'hauria de mostrar per a un fitxer seleccionat. Si especifiqueu més d'un patró, la llista s'hauria de separar amb punts i comes (p. ex. *.txt; *.doc).

en: _Range (min-max):
ca: _Rang (mín-màx):

en: If the command should operate on say two or three files, enter the numerical range 2-3. If there are no limits, this string should be empty.
ca: Si la comanda ha d'operar en, diguem, dos o tres arxius, introduïu el rang numèric 2-3. Aquest camp ha de quedar buit si no ha ha límits.

en: Appears if selection contains:
ca: Apareix si el contingut conté:

en: _Directories **
ca: _Directoris **

en: _Audio Files
ca: Fitxers d'_àudio

en: _Image Files
ca: Fitxers d'_imatge

en: _Text Files
ca: Fitxers de _text

en: _Video Files
ca: Fitxers de _vídeo

en: _Other Files
ca: Altres _fitxers

en: This page lists the conditions under which the action will appear in the file managers context menus. The file patterns are specified as a list of simple file patterns separated by semicolons (e.g. *.txt;*.doc). For an action to appear in the context menu of a file or folder, at least one of these patterns must match the name of the file or folder. Additionally, you can specify that the action should only appear for certain kinds of files.
    
    ** The custom action will be eligible to appear in the toolbar.
ca: Aquesta pàgina llista les condicions sota les quals les accions apareixeran als menús contextuals del gestor de fitxers. Els patrons dels fitxers s'especifiquen com una llista de patrons de fitxers separats per punts i comes (p. ex. *.txt; *.doc). Perquè una acció aparegui al menú contextual d'un fitxer o una carpeta, com a mínim un d'aquests patrons ha de coincidir amb el nom del fitxer o de la carpeta. A més a més, podeu especificar que l'acció només aparegui segons el tipus de fitxer.
    
    ** L'acció personalitzada podrà ésser escollida per a aparèixer a la barra d'eines.

en: Appearance Conditions
ca: Condicions d'aparició

en: Custom Actions
ca: Accions personalitzades

en: Add a new custom action.
ca: Afegeix una nova acció personalitzada.

en: Edit the currently selected action.
ca: Edita l'acció seleccionada.

en: Delete the currently selected action.
ca: Suprimeix l'acció seleccionada.

en: Move the currently selected action up by one row.
ca: Mou l'acció seleccionada una fila amunt.

en: Move the currently selected action down by one row.
ca: Mou l'acció seleccionada una fila avall.

en: Set as wallpaper
ca: Estableix com a fons d'escriptori

en: Thunar File Manager
ca: Gestor de fitxers Thunar

en: Browse the filesystem with the file manager
ca: Navegueu pel sistema de fitxers amb el gestor de fitxers

en: File Manager
ca: Gestor de fitxers

en: file manager;explorer;finder;browser;folders;directory;directories;partitions;drives;network;devices;rename;move;copy;delete;permissions;home;trash;
ca: gestor de fitxers;explorer;finder;navegador;carpetes;directori;directoris;particions;unitats;xarxa;dispositius;reanomenar;moure;copiar;eliminar;permisos;home;paperera;

en: Home
ca: Inici

en: bulk;renamer;renaming;thunar;files;folders;directory;directories;
ca: en massa;reanomenar;thunar;fitxers;carpetes;directori;directoris;

en: Configure the Thunar file manager
ca: Configura el gestor de fitxers Thunar

en: thunar;settings;preferences;configure;thumbnails;file size;date format;shortcuts pane;tree view;tabs;
ca: thunar;ajusts;preferències;configurar;miniatures;mida;format;data;dreceres;tauler;vista;arbre;pestanyes;

en: Thunar is a file browser specifically designed for the Xfce Desktop, but also can serve as an alternate file browser for other Desktop environments. It has a simple, clean two-pane design for browsing all your files.
ca: Thunar és un navegador de fitxers que està dissenyat especialment per a l'escriptori Xfce, però també pot servir com a navegador de fitxers per a altres escriptoris. Té un disseny simple, de dos plafons, per navegar per tots els vostres fitxers.

note: SECURITY: - A normal active user can run thunar without elevated rights. They may wish to modify files they normally do not have read/write access to. This isn't a good idea, but is common on single user systems.
en: Run Thunar as root
ca: Executa el Thunar com a administrador

en: Authentication is required to run Thunar as root.
ca: Cal autenticació per executar Thunar com a root.
