Thunar - en to pl translation catalogue (1020 entries)

note: change the accept button label text
en: _Open
pl: _Otwórz

en: _Execute
pl: _Uruchom

en: Edit _Launcher
pl: Edytuj _aktywator

en: Edit the selected launcher
pl: Edytuje wybrany aktywator

en: Open in new _Tab
pl: Otwórz w nowej _karcie

en: Open in new _Window
pl: Otwórz w nowym _oknie

en: Open Item _Location
pl: Otwórz położenie _elementu

en: Navigate to the folder in which the selected file is located
pl: Przechodzi do katalogu, w którym znajduje się zaznaczony plik

en: Ope_n With Other Application...
pl: Otwórz za pomocą innego p_rogramu...

en: Choose another application with which to open the selected file
pl: Wybiera inny program do otwarcia zaznaczonego pliku

en: Set Defa_ult Application...
pl: Ustaw domyś_lny program...

en: Choose an application which should be used by default to open the selected file
pl: Wybiera program, który ma być domyślnie używany do otwierania zaznaczonego pliku

note: For backward compatibility the old accel paths are re-used. Currently not possible to automatically migrate to new accel paths. Waiting for https://gitlab.gnome.org/GNOME/gtk/issues/2375 to be able to fix that
en: _Send To
pl: Wyś_lij do

en: _Add Bookmark
pl: D_odaj zakładkę

en: Create bookmarks for all selected folders. If nothing is selected, the current folder is bookmarked.
pl: Tworzy zakładki do wszystkich zaznaczonych katalogów. Jeśli nic nie jest zaznaczone, do bieżącego katalogu zostanie dodana zakładka

en: Send to _Desktop
pl: Wyślij na _pulpit

en: _Properties...
pl: _Właściwości...

en: View the properties of the selected file
pl: Wyświetla właściwości zaznaczonego elementu

en: Ma_ke Link
pl: Utwórz _dowiązanie

en: Dup_licate
pl: Dupli_kuj

en: _Rename...
pl: Zmień _nazwę...

note: prepare the menu item
en: _Empty Trash
pl: Opróżnij _kosz

en: Delete all files and folders in the Trash
pl: Usuwa wszystkie pliki i katalogi z kosza

en: _Remove from Recent
pl: Usuń z os_tatnich

en: Remove the selected files from Recent
pl: Usuwa zaznaczone pliki z listy ostatnio używanych

en: Create _Folder...
pl: Utwórz _katalog...

en: Create an empty folder within the current folder
pl: Tworzy pusty katalog w bieżącym położeniu

en: Create _Document
pl: Utwórz z _szablonu...

en: Create a new document from a template
pl: Tworzy nowy dokument z szablonu

en: _Restore
pl: _Przywróć

en: Restore and S_how
pl: Przy_wróć i wyświetl

en: Mo_ve to Trash
pl: Przenieś do _kosza

en: _Delete
pl: _Usuń

en: _Paste
pl: Wk_lej

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
pl: Przenosi lub kopiuje pliki wybrane wcześniej poleceniem „Wytnij” lub „Skopiuj”

en: _Paste Into Folder
pl: _Wklej pliki do katalogu

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
pl: Przenieś lub skopiuj pliki wybrane wcześniej przez polecenie „Wytnij” lub „Skopiuj” do zaznaczonego katalogu

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: Cu_t
pl: _Wytnij

en: _Mount
pl: _Zamontuj

en: Mount the selected device
pl: Montuje wybrane urządzenie

en: _Unmount
pl: _Odmontuj

en: Unmount the selected device
pl: Odmontowuje wybrane urządzenie

en: _Eject
pl: _Wysuń

en: Eject the selected device
pl: Wysuwa wybrane urządzenie

en: Failed to execute file "%s" (%s)
pl: Nie udało się uruchomić pliku „%s” (%s)

en: Failed to execute file "%s"
pl: Nie udało się uruchomić pliku „%s”

en: Failed to open file "%s"
pl: Nie udało się otworzyć pliku „%s”

note: we can just tell that n files failed to open
en: Failed to open %d file | Failed to open %d files
pl[0]: Nie udało się otworzyć %d pliku
pl[1]: Nie udało się otworzyć %d plików
pl[2]: Nie udało się otworzyć %d plików
pl[3]: Nie udało się otworzyć %d plików

en: Are you sure you want to open all folders?
pl: Otworzyć wszystkie katalogi?

en: Open folders
pl: Otwórz katalogi

en: This will open %d separate file manager window. | This will open %d separate file manager windows.
pl[0]: Zostanie otwarte %d dodatkowe okno.
pl[1]: Zostaną otwarte %d dodatkowe okna.
pl[2]: Zostanie otwartych %d dodatkowych okien.
pl[3]: Zostanie otwartych %d dodatkowych okien.

en: Open %d New Window | Open %d New Windows
pl[0]: Otwiera %d nowe okno
pl[1]: Otwiera %d nowe okna
pl[2]: Otwiera %d nowych okien
pl[3]: Otwiera %d nowych okien

note: add the "Cancel" button configure the dialog properties
en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: Failed to mount "%s"
pl: Nie udało się zamontować „%s”

note: tell the user that we were unable to launch the file specified
en: Failed to open "%s"
pl: Nie udało się otworzyć „%s”

note: aka "activate"
en: Open the selected file | Open the selected files
pl[0]: Otwiera zaznaczony plik
pl[1]: Otwiera zaznaczone pliki
pl[2]: Otwiera zaznaczone pliki
pl[3]: Otwiera zaznaczone pliki

en: Execute the selected file | Execute the selected files
pl[0]: Uruchom zaznaczony plik
pl[1]: Uruchom zaznaczone pliki
pl[2]: Uruchom zaznaczone pliki
pl[3]: Uruchom zaznaczone pliki

en: Open the selected directory in new tab | Open the selected directories in %d new tabs
pl[0]: Otwiera zaznaczony katalog w nowej karcie
pl[1]: Otwiera zaznaczone katalogi w %d nowych kartach
pl[2]: Otwiera zaznaczone katalogi w %d nowych kartach
pl[3]: Otwiera zaznaczone katalogi w %d nowych kartach

en: Open the selected directory in new window | Open the selected directories in %d new windows
pl[0]: Otwiera zaznaczony katalog w nowym oknie
pl[1]: Otwiera zaznaczone katalogi w %d nowych oknach
pl[2]: Otwiera zaznaczone katalogi w %d nowych oknach
pl[3]: Otwiera zaznaczone katalogi w %d nowych oknach

en: Create a symbolic link for the selected file | Create a symbolic link for each selected file
pl[0]: Tworzy dowiązanie do zaznaczonego pliku
pl[1]: Tworzy dowiązania do zaznaczonych plików
pl[2]: Tworzy dowiązania do zaznaczonych plików
pl[3]: Tworzy dowiązania do zaznaczonych plików

en: Rename the selected file | Rename the selected files
pl[0]: Zmienia nazwę zaznaczonego pliku
pl[1]: Zmienia nazwy zaznaczonych plików
pl[2]: Zmienia nazwy zaznaczonych plików
pl[3]: Zmienia nazwy zaznaczonych plików

en: Bulk _Rename...
pl: Wsadowe _zmienianie nazw...

en: Restore the selected file to its original location | Restore the selected files to its original location
pl[0]: Przywraca zaznaczony plik do jego pierwotnego położenia
pl[1]: Przywraca zaznaczone pliki do ich pierwotnych położeń
pl[2]: Przywraca zaznaczone pliki do ich pierwotnych położeń
pl[3]: Przywraca zaznaczone pliki do ich pierwotnych położeń

en: Restore the selected file to its original location and open the location in a new window/tab | Restore the selected files to their original locations and open the locations in a new window/tab
pl[0]: Przywraca zaznaczony plik do jego pierwotnego położenia i otwiera położenie w nowym oknie/karcie
pl[1]: Przywraca zaznaczone pliki do ich pierwotnych położeń i otwiera położenia w nowym oknie/karcie
pl[2]: Przywraca zaznaczone pliki do ich pierwotnych położeń i otwiera położenia w nowym oknie/karcie
pl[3]: Przywraca zaznaczone pliki do ich pierwotnych położeń i otwiera położenia w nowym oknie/karcie

en: Move the selected file to the Trash | Move the selected files to the Trash
pl[0]: Wysyła zaznaczony plik do „%s”
pl[1]: Wyślij zaznaczone pliki do „%s”
pl[2]: Wyślij zaznaczone pliki do „%s”
pl[3]: Wyślij zaznaczone pliki do „%s”

en: Permanently delete the selected file | Permanently delete the selected files
pl[0]: Usuwa zaznaczony plik
pl[1]: Usuwa zaznaczone pliki
pl[2]: Usuwa zaznaczone pliki
pl[3]: Usuwa zaznaczone pliki

en: Cut the selection
pl: Wytnij zaznaczenie

en: Prepare the selected file to be moved with a Paste command | Prepare the selected files to be moved with a Paste command
pl[0]: Przygotowuje zaznaczony plik do przeniesienia za pomocą polecenia „Wklej”
pl[1]: Przygotowuje zaznaczone pliki do przeniesienia za pomocą polecenia „Wklej”
pl[2]: Przygotowuje zaznaczone pliki do przeniesienia za pomocą polecenia „Wklej”
pl[3]: Przygotowuje zaznaczone pliki do przeniesienia za pomocą polecenia „Wklej”

en: Copy the selection
pl: Skopiuj zaznaczenie

en: Prepare the selected file to be copied with a Paste command | Prepare the selected files to be copied with a Paste command
pl[0]: Przygotowuje zaznaczony plik do skopiowania za pomocą polecenia „Wklej”
pl[1]: Przygotowuje zaznaczone pliki do skopiowania za pomocą polecenia „Wklej”
pl[2]: Przygotowuje zaznaczone pliki do skopiowania za pomocą polecenia „Wklej”
pl[3]: Przygotowuje zaznaczone pliki do skopiowania za pomocą polecenia „Wklej”

en: Paste the clipboard
pl: Wklej schowek

en: Side Pane (Add Bookmark) | Side Pane (Add Bookmarks)
pl[0]: Panel boczny (dodaj zakładkę)
pl[1]: Panel boczny (dodaj zakładki)
pl[2]: Panel boczny (dodaj zakładki)
pl[3]: Panel boczny (dodaj zakładki)

en: Add the selected folder to the shortcuts side pane | Add the selected folders to the shortcuts side pane
pl[0]: Dodaje zakładkę do zaznaczonego katalogu
pl[1]: Dodaje zakładki do zaznaczonych katalogów
pl[2]: Dodaje zakładki do zaznaczonych katalogów
pl[3]: Dodaje zakładki do zaznaczonych katalogów

en: Desktop (Create Link) | Desktop (Create Links)
pl[0]: Pulpit (utwórz dowiązanie)
pl[1]: Pulpit (utwórz dowiązania)
pl[2]: Pulpit (utwórz dowiązania)
pl[3]: Pulpit (utwórz dowiązania)

en: Create a link to the selected file on the desktop | Create links to the selected files on the desktop
pl[0]: Tworzy dowiązanie do zaznaczonego pliku na pulpicie
pl[1]: Tworzy dowiązania do zaznaczonych plików na pulpicie
pl[2]: Tworzy dowiązania do zaznaczonych plików na pulpicie
pl[3]: Tworzy dowiązania do zaznaczonych plików na pulpicie

en: Send the selected file to "%s" | Send the selected files to "%s"
pl[0]: Wysyła zaznaczony plik do „%s”
pl[1]: Wyślij zaznaczone pliki do „%s”
pl[2]: Wyślij zaznaczone pliki do „%s”
pl[3]: Wyślij zaznaczone pliki do „%s”

note: ask the user to enter a name for the new folder
en: New Folder
pl: Nowy katalog

en: Create New Folder
pl: Tworzy nowy katalog

note: generate a title for the create dialog
en: Create Document from template "%s"
pl: Tworzenie pliku z szablonu „%s”

note: ask the user to enter a name for the new empty file
en: New Empty File
pl: Nowy pusty plik

en: New Empty File...
pl: Nowy plik

en: No templates installed in
    "%s"
pl: Brak zainstalowanych szablonów
    w „%s”

en: _Empty File
pl: _Pusty plik

en: Failed to eject "%s"
pl: Nie udało się wysunąć „%s”

en: Failed to unmount "%s"
pl: Nie udało się odmontować „%s”

en: Use "%s" to open the selected file | Use "%s" to open the selected files
pl[0]: Otwiera zaznaczony plik za pomocą „%s”
pl[1]: Otwiera zaznaczone pliki za pomocą „%s”
pl[2]: Otwiera zaznaczone pliki za pomocą „%s”
pl[3]: Otwiera zaznaczone pliki za pomocą „%s”

en: _Open With "%s"
pl: _Otwórz za pomocą „%s”

note: we can only show a generic "Open" action
en: _Open With Default Applications
pl: _Otwórz za pomocą domyślnych programów

en: Open the selected files with the default applications
pl: Otwiera zaznaczone pliki za pomocą domyślnych programów

en: Ope_n With
pl: O_twórz za pomocą...

en: Open the bulk rename dialog
pl: Otwiera okno wsadowego zmieniania nazw

en: Force open in a new window
pl: Wymusza otwarcie w nowym oknie

en: Run in daemon mode
pl: Uruchamia w trybie demona

en: Quit a running Thunar instance
pl: Kończy uruchomione wystąpienie programu

en: Print version information and exit
pl: Wyświetla informacje o wersji i kończy

en: Acquired the session message bus '%s'
pl: Uzyskanie magistrali komunikatów sesji „%s”

en: Acquired the name '%s' on the session message bus
pl: Osiągnięto nazwę „%s” w magistrali komunikatów sesji

en: Name '%s' lost on the message dbus.
pl: Nazwa „%s” utracona w magistrali komunikatów sesji.

en: The Thunar development team. All rights reserved.
pl: Zespół twórców programu Thunar. Wszystkie prawa zastrzeżone.

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
pl: Autor: Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Please report bugs to <%s>.
pl: Proszę zgłaszać błędy na adres <%s>.

note: display an error message to the user
en: Failed to launch operation
pl: Nie udało się wykonać operacji

en: Failed to open "%s" (%s)
pl: Nie udało się otworzyć „%s” (%s)

en: Failed to open "%s": %s
pl: Nie udało się otworzyć „%s”: %s

en: Failed to rename "%s" (%s)
pl: Nie udało się zmienić nazwy „%s” (%s)

en: Failed to rename "%s"
pl: Nie udało się zmienić nazwy „%s”

en: Rename Launcher Options
pl: Opcje zmiany nazwy aktywatora

en: Do you want to rename the launcher, or the file itself?
pl: Zmienić nazwę aktywatora czy samego pliku?

en: Rename _Launcher
pl: Zmień nazwę _aktywatora

en: Rename _File
pl: Zmień nazwę _pliku

en: New File
pl: Nowy plik

en: Create New File
pl: Utwórz nowy plik

en: Copying files...
pl: Kopiowanie plików...

en: Copying files to "%s"...
pl: Kopiowanie plików do „%s”...

en: Creating symbolic links in "%s"...
pl: Tworzenie dowiązań symbolicznych w „%s”...

en: Moving files into "%s"...
pl: Przenoszenie plików do „%s”...

en: Moving files ...
pl: Przenoszenie plików...

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s" (%s)?
pl: Usunąć trwale „%s” (%s)?

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s"?
pl: Usunąć trwale „%s”?

en: Are you sure that you want to permanently
    delete the selected file? | Are you sure that you want to permanently
    delete the %u selected files?
pl[0]: Usunąć trwale zaznaczony element?
pl[1]: Usunąć trwale %u zaznaczone elementy?
pl[2]: Usunąć trwale %u zaznaczonych elementów?
pl[3]: Usunąć trwale %u zaznaczonych elementów?

en: Attention
pl: Uwaga

en: If you delete a file, it is permanently lost.
pl: Po usunięciu elementu nie będzie można go odzyskać.

en: Deleting files...
pl: Usuwanie plików...

en: Are you sure that you want to
    move "%s" (%s) to trash ?
pl: Przenieść „%s” (%s) do kosza?

en: Are you sure that you want to
    move "%s" to trash ?
pl: Przenieść „%s” do kosza?

en: Are you sure that you want to
    move the selected file to trash? | Are you sure that you want to
    move the %u selected files to trash?
pl[0]: Przenieść zaznaczony plik do kosza?
pl[1]: Przenieść %u zaznaczone pliki do kosza?
pl[2]: Przenieść %u zaznaczonych plików do kosza?
pl[3]: Przenieść %u zaznaczonych plików do kosza?

en: Move to Trash
pl: Przenieś do kosza

en: Moving files into the trash...
pl: Przenoszenie plików do kosza...

en: Creating files...
pl: Tworzenie plików...

en: Creating directories...
pl: Tworzenie katalogów...

en: Remove all files and folders from the Trash?
pl: Opróżnić kosz ze wszystkich elementów?

en: Empty Trash
pl: Opróżnij kosz

en: If you choose to empty the Trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
pl: Zostanie usunięta cała zawartość kosza. Elementy znajdujące się w koszu można także usuwać pojedynczo.

en: Emptying the Trash...
pl: Opróżnianie kosza...

en: Failed to determine the original path for "%s" (%s)
pl: Nie udało się ustalić pierwotnej ścieżki dla „%s” (%s)

en: Failed to determine the original path for "%s"
pl: Nie udało się ustalić pierwotnej ścieżki dla „%s”

en: Could not restore "%s" (%s)
pl: Nie można przywrócić „%s” (%s)

en: Could not restore "%s"
pl: Nie można przywrócić „%s”

en: Restoring files...
pl: Przywracanie plików...

en: Failed to set default application for "%s" (%s)
pl: Nie udało się ustawić domyślnego programu dla „%s” (%s)

en: Failed to set default application for "%s"
pl: Nie udało się ustawić domyślnego programu dla „%s”

en: The selected application is used to open this and other files of type "%s".
pl: Określa program używany do otwierania tego i innych plików typu „%s”

en: No application selected
pl: Nie wybrano programu.

en: Other Application...
pl: Inny program...

en: Open With
pl: Otwórz za pomocą...

note: create the "Custom command" expand
en: Use a _custom command:
pl: _Własne polecenie:

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
pl: Używa własnego polecenia niedostępnego z powyższej listy

note: create the "Custom command" button
en: _Browse...
pl: _Przeglądaj...

note: create the "Use as default for this kind of file" button
en: Use as _default for this kind of file
pl: _Domyślne dla tego typu plików

note: display an error to the user
en: Failed to add new application "%s"
pl: Nie udało się dodać programu „%s”

en: Failed to execute application "%s"
pl: Nie udało się uruchomić programu „%s”

note: append the "Remove Launcher" item
en: _Remove Launcher
pl: _Usuń aktywator

note: append the "Forget Association" item
en: _Forget Association
pl: Zapomnij _skojarzenie

en: Open <i>%s (%s)</i> and other files of type "%s" with:
pl: Otwieranie pliku <i>%s (%s)</i> i innych plików typu „%s” za pomocą:

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
pl: Otwieranie pliku „%s” i innych plików typu „%s” za pomocą:

en: Browse the file system to select an application to open files of type "%s".
pl: Przegląda system plików w celu wybrania programu obsługującego pliki typu „%s”

en: Change the default application for files of type "%s" to the selected application.
pl: Zmienia domyślny program dla plików typu „%s” na wybrany

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
pl: Usunąć „%s”?

en: Remove application launcher
pl: Usuń aktywator programu

en: _Remove
pl: _Usuń

en: This will remove the application launcher that appears in the file context menu, but will not uninstall the application itself.
    
    You can only remove application launchers that were created using the custom command box in the "Open With" dialog of the file manager.
pl: Z menu podręcznego pliku zostanie usunięty aktywator programu, ale sam program nie zostanie odinstalowany.
    Można usuwać tylko aktywatory utworzone z opcją „Własne polecenie” w oknie dialogowym otwieranym poleceniem „Otwórz za pomocą innego programu...”.

note: display an error to the user
en: Failed to remove "%s"
pl: Nie udało się usunąć „%s”

en: Are you sure that you want to forget "%s"?
pl: Zapomnieć „%s”?

en: Forget application launcher
pl: Zapomnij aktywator programu

en: _Forget
pl: Z_apomnij

en: This will dissociate the application launcher for this file type, but will not uninstall or remove the application launcher itself.
pl: Spowoduje to odłączenie aktywatora programu od tego typu pliku, ale nie spowoduje odinstalowania ani usunięcia samego aktywatora programu.

note: display an error to the user
en: Failed to forget "%s"
pl: Nie udało się zapomnieć „%s”

en: Select an Application
pl: Wybór pliku

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: Executable Files
pl: Pliki wykonywalne

en: Perl Scripts
pl: Skrypty języka Perl

en: Python Scripts
pl: Skrypty języka Python

en: Ruby Scripts
pl: Skrypty języka Ruby

en: Shell Scripts
pl: Skrypty powłoki

en: Set Default Application
pl: Ustawienie domyślnego programu

en: None available
pl: brak

en: Default Application
pl: Domyślny program

en: Recommended Applications
pl: Sugerowane programy

en: Other Applications
pl: Inne programy

en: Failed to remove "%s".
pl: Nie udało się usunąć „%s”.

note: tell the user that we cannot paste
en: There is nothing on the clipboard to paste
pl: W schowku nie ma elementów do wklejenia

note: setup the dialog add the "Close" button action id visibility checkbox visible icon label tooltip add a regular close button, the header bar already provides one
en: _Close
pl: Za_mknij

en: Configure Columns in the Detailed List View
pl: Kolumny widoku szczegółowej listy

note: add the "Help" button
en: _Help
pl: Pomo_c

en: Visible Columns
pl: Widoczne

note: create the top label for the column editor dialog
en: Choose the order of information to appear in the
    detailed list view.
pl: Określa kolejność informacji wyświetlanych
    w widoku listy szczegółowej.

note: create the "Move Up" button
en: Move _Up
pl: W _górę

note: create the "Move Down" button
en: Move Dow_n
pl: W _dół

note: create the "Show" button
en: _Show
pl: _Wyświetl

note: create the "Hide" button
en: Hi_de
pl: U_kryj

note: create the "Use Default" button
en: Use De_fault
pl: Przywróć _domyślne

en: Column Sizing
pl: Rozmiar

note: create the label that explains the column sizing option
en: By default columns will be automatically expanded if
    needed to ensure the text is fully visible. If you dis-
    able this behavior below the file manager will always
    use the user defined column widths.
pl: Domyślnie kolumny skalowane są do rozmiaru
    zapewniającego najlepszą widoczność tekstu.
    Po wyłączeniu tej opcji program będzie używał
    określonej długości.

note: create the "Automatically expand columns as needed" button
en: Automatically _expand columns as needed
pl: Automatyczne _skalowanie

en: Size Column of Folders
pl: Kolumna rozmiaru katalogów

note: explain what it does
en: Show number of containing items
pl: Wyświetlanie liczby elementów zawierających

en: This column is reserved for special locations
pl: Ta kolumna jest zarezerwowana dla specjalnych położeń

note: reset page title tell the user that we're unable to determine the file info
en: Unknown
pl: Nieznany

en: Compact directory listing
pl: Wyświetlanie zawartości katalogu w formie zwartej listy

en: Compact view
pl: Lista zwarta

en: Invalid filename "%s"
pl: Nieprawidłowa nazwa pliku „%s”

note: LaunchFiles() invoked without a valid working directory
en: The working directory must be an absolute path
pl: Katalog roboczy musi być ścieżką bezwzględną

note: LaunchFiles() invoked with an empty filename list
en: At least one filename must be specified
pl: Należy określić co najmniej jeden plik

en: At least one source filename must be specified
pl: Należy określić co najmniej jeden plik źródłowy

en: The number of source and target filenames must be the same
pl: Liczba plików źródłowych i docelowych musi być taka sama

en: A destination directory must be specified
pl: Należy określić katalog docelowy

en: Configure _Columns...
pl: _Kolumny...

en: Configure the columns in the detailed list view
pl: Otwiera okno konfiguracji kolumn widoku listy

en: E_xpandable Folders
pl: Roz_wijane katalogi

en: Allow tree like expansion of folders
pl: Zezwalaj na rozwijanie katalogów w formie drzewa

en: Detailed directory listing
pl: Szczegółowa lista katalogów

en: Details view
pl: Lista szczegółowa

en: Safely _Remove
pl: Usuń _bezpiecznie

en: _Disconnect
pl: _Rozłącz

en: Stop the _Multi-Disk Drive
pl: Zatrzymaj _napęd wielodyskowy

en: _Lock
pl: _Zablokuj

en: C_reate
pl: U_twórz

en: Enter the name:
pl: Wprowadź nazwę:

note: display an error message
en: Cannot convert filename "%s" to the local encoding
pl: Nie można skonwertować pliku „%s” do lokalnego kodowania

note: create a new dialog window
en: Rename "%s"
pl: Zmiana nazwy „%s”

note: add the "Rename" button
en: _Rename
pl: _Zmień nazwę

en: Enter the new name:
pl: Wprowadź nową nazwę:

en: Error
pl: Błąd

en: _Yes
pl: _Tak

en: Yes to _all
pl: Tak dla _wszystkich

en: _Replace
pl: _Zastąp

en: Replace _All
pl: Zastąp _wszystkie

en: _Skip
pl: _Pomiń

en: S_kip All
pl: Pomiń wszystkie

en: Re_name
pl: Zmień _nazwę

en: Rena_me All
pl: Z_mień nazwy wszystkich

en: _No
pl: _Nie

en: N_o to all
pl: N_ie dla wszystkich

en: _Retry
pl: _Ponów próbę

en: Copy _Anyway
pl: Skopiuj _mimo to

note: setup the confirmation dialog
en: Confirm to replace files
pl: Potwierdzenie zastąpienia plików

en: This folder already contains a symbolic link "%s".
pl: Ten katalog zawiera już dowiązanie symboliczne „%s”.

en: This folder already contains a folder "%s".
pl: Ten katalog zawiera już katalog „%s”.

en: This folder already contains a file "%s" (%s).
pl: Ten katalog zawiera już plik „%s” (%s).

en: This folder already contains a file "%s".
pl: Ten katalog zawiera już plik „%s”.

note: TRANSLATORS: First part of replace dialog sentence
en: Replace the link in "%s"
pl: Zastąp istniejące dowiązanie w „%s”

note: TRANSLATORS: First part of replace dialog sentence
en: Replace the existing folder in "%s"
pl: Zastąp istniejący katalog w „%s”

note: TRANSLATORS: First part of replace dialog sentence
en: Replace the existing file in "%s"
pl: Zastąp istniejący plik w „%s”

note: Fourth box (size)
en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Modified:
pl: Czas modyfikacji:

note: TRANSLATORS: Second part of replace dialog sentence
en: with the following link?
pl: następującym dowiązaniem?

note: TRANSLATORS: Second part of replace dialog sentence
en: with the following folder?
pl: następującym katalogiem?

note: TRANSLATORS: Second part of replace dialog sentence
en: with the following file?
pl: następującym plikiem?

en: _Apply the action to all files and folders
pl: Zastosuj czynność _do wszystkich plików i katalogów

note: TRANSLATORS: This string will be inserted in the following sentence in the second appearance of %s: * "The desktop file %s is in an insecure location and not marked as secure%s."
en: /executable
pl: /wykonywalny

en: The desktop file %s is in an insecure location and not marked as secure%s. If you do not trust this program, click Cancel.
pl: Plik aktywatora %s znajduje się w niezabezpieczonym położeniu oraz nie jest oznaczony jako bezpieczny%s. Jeśli program jest niezaufany, proszę kliknąć przycisk Anuluj.

en: _Launch Anyway
pl: _Uruchom mimo to

en: Mark As _Secure And Launch
pl: Oznacz jako _bezpieczny i uruchom

en: Close split pane with multiple tabs?
pl: Zamknąć podzielony panel z wieloma kartami?

en: The other split pane has multiple open tabs. Closing it will close all these tabs.
pl: Inny podzielony panel ma wiele otwartych kart. Zamknięcie go spowoduje zamknięcie wszystkich tych kart.

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Close Pane
pl: Zamknij panel

en: Do _not ask me again
pl: _Ukrywanie tego okna w przyszłości

en: The file "%s" seems to be executable. What do you want to do with it?
pl: Plik „%s” wygląda na wykonywalny. Co chcesz z nim zrobić?

en: The selected files seem to be executable. What do you want to do with them?
pl: Wybrane pliki wyglądają na wykonywalne. Co chcesz z nimi zrobić?

en: Open Shell Script
pl: Otwórz skrypt powłoki

en: Run In _Terminal
pl: Uruchom w _terminalu

en: Failed to edit launcher via command "%s"
pl: Nie udało się edytować aktywatora za pomocą polecenia „%s”

en: Copy _Here
pl: _Skopiuj tutaj

en: _Move Here
pl: _Przenieś tutaj

en: _Link Here
pl: _Dowiąż tutaj

en: A maximum of %u emblems is supported per file.
pl: Maksimum obsługiwanych symboli na plik: %u

en: Too many emblems selected
pl: Wybrano zbyt wiele symboli

en: Name only
pl: Tylko nazwa

en: Extension only
pl: Tylko rozszerzenie

en: Name and Extension
pl: Nazwa i rozszerzenie

en: Date Created
pl: Czas utworzenia

en: Date Accessed
pl: Czas dostępu

en: Date Modified
pl: Czas modyfikacji

en: Date Deleted
pl: Czas usunięcia

en: Recency
pl: Dostęp użytkownika

en: Location
pl: Położenie

en: Group
pl: Grupa

en: MIME Type
pl: Typ MIME

en: Name
pl: Nazwa

en: Owner
pl: Właściciel

note: Permissions chooser
en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Size
pl: Rozmiar

en: Size in Bytes
pl: Rozmiar w bajtach

en: Type
pl: Typ

en: File
pl: Plik

en: File Name
pl: Nazwa pliku

en: Never
pl: Nigdy

en: Only For Remote Location
pl: Tylko dla zdalnego położenia

en: Always
pl: Zawsze

en: Copy
pl: Skopiuj

en: Move
pl: Przenieś

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Create File
pl: Utwórz plik

en: Create Folder
pl: Utwórz katalog

en: Delete (opposite of create)
pl: Usuń (przeciwieństwo tworzenia)

en: Trash
pl: Kosz

en: Restore (opposite of trash)
pl: Przywróć (przeciwieństwo kosza)

en: Link
pl: Dowiązanie

en: Unlink
pl: Usuń dowiązanie

en: Log operations
pl: Rejestrowanie operacji

en: Log no operations
pl: Bez rejestrowania operacji

en: Log only timestamps
pl: Rejestrowanie tylko sygnatur czasowych

en: Standalone
pl: Samodzielny

en: Embedded
pl: Osadzony

en: Only for local files
pl: Tylko dla plików lokalnych

en: File System
pl: System plików

en: The root folder has no parent
pl: Katalog główny nie ma katalogu nadrzędnego

en: Failed to parse the desktop file: %s
pl: Nie udało się przetworzyć pliku aktywatora: %s

note: if the .desktop file is not secure, ask user what to do
en: Untrusted application launcher
pl: Niezaufany aktywator programu

en: No Exec field specified
pl: Nie określono pola Exec

note: if the .desktop file is not secure, ask user what to do
en: Untrusted link launcher
pl: Niezaufany aktywator dowiązania

en: No URL field specified
pl: Nie określono pola URL

en: Invalid desktop file
pl: Nieprawidłowy plik aktywatora

en: broken link
pl: nieprawidłowe dowiązanie

en: %s (link to %s)
pl: %s (dowiązanie do %s)

en: %s (mount point)
pl: %s (punkt montowania)

en: Solid State Drive
pl: Dysk SSD

en: System Drive
pl: Dysk systemowy

en: USB Drive
pl: Dysk USB

note: Freedesktop icon-naming-spec
en: Camera
pl: Aparat fotograficzny

en: Harddisk
pl: Dysk twardy

en: Optical Drive
pl: Napęd optyczny

en: Removable Drive
pl: Dysk wymienny

en: Flash Drive
pl: Pamięć USB

en: Floppy
pl: Dyskietka

en: Optical Media
pl: Nośnik optyczny

en: Tape
pl: Taśma

en: Multimedia Player
pl: Odtwarzacz multimedialny

en: PDA
pl: Palmtop

en: Phone
pl: Telefon

note: TRANSLATORS: this will result in "<path> on <hostname>"
en: %s on %s
pl: %s z %s

en: %s used (%.0f%%)  |  %s free (%.0f%%)
pl: %s zajęte (%.0f%%)  |  %s wolne (%.0f%%)

en: The item will be removed from the history
pl: Element zostanie usunięty z historii

en: Could not find "%s"
pl: Nie można odnaleźć „%s”

en: Icon based directory listing
pl: Pokazuj tylko ikony

en: Icon view
pl: Ikony

en: Error removing file: %s
pl: Błąd usuwania pliku: %s

en: The file "%s" already exists
pl: Plik „%s” już istnieje

en: Failed to create empty file "%s": %s
pl: Nie udało się utworzyć pustego pliku „%s”: %s

en: Failed to create directory "%s": %s
pl: Nie udało się utworzyć katalogu „%s”: %s

note: tell the user that we're preparing to unlink the files
en: Preparing...
pl: Przygotowywanie...

en: Could not delete file "%s": %s
pl: Nie można usunąć pliku „%s”: %s

note: generate a useful error message
en: Failed to change the owner of "%s": %s
pl: Nie udało się zmienić właściciela dla „%s”: %s

en: Failed to change the group of "%s": %s
pl: Nie udało się zmienić grupy dla „%s”: %s

en: Failed to change the permissions of "%s": %s
pl: Nie udało się zmienić uprawnień dla „%s”: %s

en: Selection: %s
pl: Zaznaczenie: %s

en: Free space: %s
pl: Wolna przestrzeń: %s

note: I18N: put " (copy #)" between basename and extension
en: %s (copy %u)%s
pl: %s (%u. kopia)%s

note: I18N: put " (copy #)" after filename (for files without extension)
en: %s (copy %u)
pl: %s (%u. kopia)

en: The file "%s" (%s) already exists. Would you like to replace it?
    
    If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
pl: Plik „%s” (%s) już istnieje. Czy chcesz go zastąpić?
    
    Jeśli zastąpisz istniejący plik, jego zawartość zostanie nadpisana.

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
    
    If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
pl: Plik „%s” już istnieje. Czy chcesz go zastąpić?
    
    Jeśli zastąpisz istniejący plik, jego zawartość zostanie nadpisana.

en: Do you want to overwrite it?
pl: Zastąpić go?

en: Do you want to permanently delete it?
pl: Trwale usunąć go?

en: Do you want to create it?
pl: Utworzyć go?

en: Do you want to skip it?
pl: Pominąć go?

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
pl: Brak przestrzeni w miejscu docelowym. Spróbuj usunąć pliki, aby uzyskać przestrzeń.

en: %d file | %d files
pl[0]: %d plik
pl[1]: %d pliki
pl[2]: %d plików
pl[3]: %d plików

en: No operation which can be undone has been performed yet.
    (For some operations undo is not supported)
pl: Nie wykonano jeszcze żadnej operacji, którą można cofnąć.
    (W przypadku niektórych operacji cofnięcie nie jest obsługiwane)

en: There is no operation to undo
pl: Nie ma operacji do cofnięcia

en: The operation you are trying to undo does not have any files associated with it, and thus cannot be undone.
pl: Z operacją, którą próbujesz cofnąć, nie są skojarzone żadne pliki, dlatego nie można jej cofnąć.

en: %s operation cannot be undone
pl: Operacji %s nie można cofnąć

note: one indexed for the dialog
en: The following files were overwritten in the operation you are trying to undo and cannot be restored:
pl: Następujące pliki zostały nadpisane podczas operacji, którą próbujesz cofnąć, więc nie można ich przywrócić:

en: %s operation can only be partially undone
pl: Operację %s można cofnąć tylko częściowo

en: Failed to undo operation '%s'
pl: Nie udało się cofnąć operacji „%s”

en: No operation which can be redone available.
pl: Brak operacji, które można ponowić.

en: There is no operation to redo
pl: Nie ma operacji do ponowienia

en: The operation you are trying to redo does not have any files associated with it, and thus cannot be redone.
pl: Z operacją, którą próbujesz ponowić, nie są skojarzone żadne pliki, dlatego nie można jej wykonać ponownie.

en: %s operation cannot be redone
pl: Operacja %s nie może zostać ponowiona

note: one indexed for the dialog
en: The following files were overwritten in the operation you are trying to redo and cannot be restored:
pl: Następujące pliki zostały nadpisane podczas operacji, którą próbujesz ponowić, więc nie można ich przywrócić:

en: %s operation can only be partially redone
pl: Operację %s można ponowić tylko częściowo

en: Failed to redo operation '%s'
pl: Nie udało się ponowić operacji „%s”

note: TRANSLATORS: An example: 'Undo the latest 'copy' operation (2 files)
en: Undo the latest '%s' operation (%s)
pl: Cofnij ostatnią operację „%s” (%s)

en: Undo the latest operation
pl: Cofa ostatnią operację

note: TRANSLATORS: An example: 'Redo the latest 'copy' operation (2 files)
en: Redo the latest '%s' operation (%s)
pl: Ponów ostatnią operację „%s” (%s)

en: Redo the latest operation
pl: Ponawia ostatnią operację

en: unknown
pl: Nieznany

en: %u item | %u items
pl[0]: %u element
pl[1]: %u elementy
pl[2]: %u elementów
pl[3]: %u elementów

en: File does not exist
pl: Plik nie istnieje

en: Undo performed
pl: Cofnięcie wykonano

en: %s operation was undone
pl: Operacja %s została cofnięta

en: Redo performed
pl: Ponowienie wykonano

en: %s operation was redone
pl: Operacja %s została ponowiona

en: Unmounting device
pl: Odmontowywanie nośnika

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
pl: Trwa odmontowywanie nośnika „%s”. Proszę nie wysuwać nośnika lub odłączać napędu.

en: Writing data to device
pl: Zapisywanie danych na nośniku

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
pl: Pewne dane muszą zostać zapisane na nośniku „%s” przed jego wysunięciem. Proszę nie wysuwać nośnika lub odłączać napędu.

en: Ejecting device
pl: Wysuwanie nośnika

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
pl: Trwa wysuwanie nośnika „%s”. Może to potrwać dłuższy czas.

en: Icon size
pl: Rozmiar ikony

en: The icon size for the path entry
pl: Rozmiar ikony dla elementów ścieżki

en: Owner:
pl: Właściciel:

en: _Access:
pl: _Prawa dostępu:

en: Gro_up:
pl: _Grupa:

en: Acc_ess:
pl: Prawa dos_tępu:

en: Others
pl: Inni

en: Acce_ss:
pl: P_rawa dostępu:

en: Program:
pl: Uruchamianie:

en: Allow this file to _run as a program
pl: Zezwolenie na _uruchamianie jako program

en: Allowing untrusted programs to run presents a security risk to your system.
pl: Zezwala na uruchamianie programów niewiadomego źródła, co jest potencjalnie niebezpieczne.

en: The folder permissions are inconsistent, you may not be able to work with files in this folder.
pl: Uprawnienia do katalogu są niestosowne. Może wystąpić problem podczas pracy z plikami w tym katalogu.

en: Correct _folder permissions...
pl: Popraw _uprawnienia do katalogu...

en: Click here to automatically fix the folder permissions.
pl: Naprawia uprawnienia do katalogu

en: Please wait...
pl: Proszę czekać...

en: Stop applying permissions recursively.
pl: Zatrzymaj rekursywne nadawanie uprawnień

note: allocate the question dialog
en: Question
pl: Pytanie

en: Apply recursively?
pl: Zastosować rekursywnie?

en: Do you want to apply your changes recursively to
    all files and subfolders below the selected folder?
pl: Zastosować zmiany rekursywnie dla wszystkich plików
    i podkatalogów wewnątrz zaznaczonego katalogu?

en: If you select this option your choice will be remembered and you won't be asked again. You can use the preferences dialog to alter your choice afterwards.
pl: Zapamiętuje wybór i nie zadaje więcej tego pytania. Można zmieniać tę opcję w oknie preferencji programu.

en: Mixed file owners
pl: Różni właściciele pliku

en: Unknown file owner
pl: Nieznany właściciel pliku

en: None
pl: Brak

note: 0000
en: Write only
pl: Tylko zapisywanie

note: 0002
en: Read only
pl: Tylko odczytywanie

note: 0004
en: Read & Write
pl: Odczytywanie i zapisywanie

en: Varying (no change)
pl: Różne (bez zmiany)

en: Correct folder permissions automatically?
pl: Poprawiać uprawnienia do katalogów automatycznie?

en: Folder permissions
pl: Prawa dostępu do katalogów

en: Correct _folder permissions
pl: Popraw _uprawnienia do katalogu

en: The folder permissions will be reset to a consistent state. Only users allowed to read the contents of this folder will be allowed to enter the folder afterwards.
pl: Ustawia uprawnienia do katalogu na normalne. Tylko użytkownicy uprawnieni do odczytu zawartości tego katalogu będą mogli do niego wejść.

note: popup the error message dialog
en: Error while changing file permissions
pl: Błąd podczas zmiany uprawnień pliku

en: Thunar Preferences
pl: Preferencje menedżera plików

note: Display
en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Window Settings
pl: Ustawienia okien

en: Use custom window decorations (only applied to new windows)
pl: Używanie niestandardowych dekoracji okien (dotyczy tylko nowych okien)

en: Use custom, client-side window decorations instead of global, server-side ones. - Only applied to new Thunar windows
pl: Używanie niestandardowych dekoracji okien po stronie klienta zamiast globalnych dekoracji po stronie serwera. Dotyczy tylko nowych okien programu Thunar

en: Use current folder icon as window icon
pl: Używanie ikony bieżącego katalogu jako ikony okna

en: Select this option to use the current folder icon as window icon
pl: Używa ikony bieżącego katalogu jako ikony okna

en: View Settings
pl: Ustawienia widoku

en: View _new folders using:
pl: _Nowo otwarte katalogi:

en: Icon View
pl: Ikony

en: List View
pl: Lista

en: Compact View
pl: Lista zwarta

en: Last Active View
pl: Ostatnio aktywny

en: _Remember view settings for each folder
pl: _Zapamiętywanie ustawień widoku dla każdego katalogu

en: Select this option to remember view type, zoom level, sort column, and sort order individually for each folder
pl: Zapamiętuje typ widoku, poziom powiększenia, sortowanie kolumn i kolejność sortowania indywidualnie dla każdego katalogu

en: gvfs metadata support is required
pl: Wymagana jest obsługa metadanych gvfs

en: Sort _folders before files
pl: Wyświetlanie _katalogów przed plikami

en: Select this option to list folders before files when you sort a folder.
pl: Wyświetla posortowane katalogi przed plikami

en: Show file size in binary format
pl: Rozmiar pliku w formacie binarnym

en: Select this option to show file size in binary format instead of decimal.
pl: Wyświetla rozmiar pliku w formacie binarnym, a nie dziesiętnym.

en: Thumbnails
pl: Miniatury

en: Show thumbnails:
pl: Wyświetlanie miniatur:

en: Local Files Only
pl: Tylko plików lokalnych

en: Only show thumbnails for files smaller than:
pl: Wyświetlanie miniatur tylko plików mniejszych niż:

en: 512KiB
pl: 512 KiB

en: 1MiB
pl: 1 MiB

en: 10MiB
pl: 10 MiB

en: 100MiB
pl: 100 MiB

en: 1GiB
pl: 1 GiB

en: 10GiB
pl: 10 GiB

en: Unlimited
pl: Nieograniczone

en: Draw frames around thumbnails
pl: Rysowanie ramek wokół miniatur

en: Select this option to draw black frames around thumbnails.
pl: Rysuje czarne ramki wokół miniatur.

en: _Text beside icons
pl: _Etykiety obok ikon

en: Select this option to place the icon captions for items beside the icon rather than below the icon.
pl: Wyświetla etykiety obok ikon plików

en: Date
pl: Data

note: TRANSLATORS: custom date format
en: Custom
pl: Niestandardowy

en: Today / Custom
pl: Dzisiaj / Niestandardowy

note: TRANSLATORS: Please do not translate the first column (specifiers), 'strftime' and of course '\n'
en: Custom date format to apply.
    
    The most common specifiers are:
    %d day of month
    %m month
    %Y year including century
    %H hour
    %M minute
    %S second
    
    For a complete list, search 'Glib.DateTime.format'.
pl: Niestandardowy format daty do zastosowania.
    
    Najczęstsze specyfikatory to:
    %d dzień miesiąca
    %m miesiąc
    %Y rok, w tym wiek
    %H godzina
    %M minuta
    %S sekunda
    
    Aby uzyskać pełną listę, wyszukaj 'Glib.DateTime.format'.

note: Side Pane
en: Side Pane
pl: Panel boczny

en: Shortcuts Pane
pl: Położenia

en: _Icon Size:
pl: Rozmiar _ikon:

en: 16px
pl: 16 pikseli

en: 24px
pl: 24 piksele

en: 32px
pl: 32 piksele

en: 48px
pl: 48 pikseli

en: 64px
pl: 64 piksele

en: 96px
pl: 96 pikseli

en: 128px
pl: 128 pikseli

en: 160px
pl: 160 pikseli

en: 192px
pl: 192 piksele

en: 256px
pl: 256 pikseli

en: 512px
pl: 512 piksele

en: 1024px
pl: 1024 piksele

en: Show Icon _Emblems
pl: _Symbole ikon

en: Select this option to display icon emblems in the shortcuts pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
pl: Wyświetla zdefiniowane symbole katalogów w panelu położeń

en: Tree Pane
pl: Drzewo katalogów

en: Icon _Size:
pl: _Rozmiar ikon:

en: Show Icon E_mblems
pl: Sym_bole ikon

en: Select this option to display icon emblems in the tree pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
pl: Wyświetla zdefiniowane symbole katalogów w panelu drzewa katalogów

en: Icon Style
pl: Styl ikon

en: Use symbolic folder icons
pl: Używanie ikon symbolicznych katalogów

en: Select this option to use symbolic folder icons instead of regular ones.
pl: Wyświetla ikony symboliczne katalogów zamiast zwykłych.

en: Image Preview
pl: Podgląd obrazów

en: Image Preview Mode:
pl: Tryb podglądu obrazów:

en: - Standalone: Image Preview uses a separate pane
    - Embedded: Image Preview is embedded in the left sidepane
pl: – Samodzielny: podgląd obrazu używa oddzielnego okienka
    – Osadzony: podgląd obrazu jest osadzony w lewym panelu bocznym

note: Behavior
en: Behavior
pl: Zachowanie

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: _Single click to activate items
pl: Zaznaczanie _jednokrotnym kliknięciem

en: Specify the d_elay before an item gets selected
    when the mouse pointer is paused over it:
pl: Określ _opóźnienie przed zaznaczeniem elementu
    po umieszczeniu nad nim kursora myszy:

en: When single-click activation is enabled, pausing the mouse pointer over an item will automatically select that item after the chosen delay. You can disable this behavior by moving the slider to the left-most position. This behavior may be useful when single clicks activate items, and you want only to select the item without activating it.
pl: Wprowadza wartość czasu po upływie, którego element zostanie zaznaczony. Przesunięcie suwaka do lewej skrajnej pozycji wyłącza tą cechę. Przydatne do zaznaczania elementów, gdy wybrano aktywację pojedynczym kliknięciem.

en: Disabled
pl: Brak

en: Medium
pl: Średnie

en: Long
pl: Długie

en: _Double click to activate items
pl: Zaznaczanie _dwukrotnym kliknięciem

en: Tabs and Windows
pl: Karty i okna

en: Open folders in new tabs on middle click
pl: Otwieranie katalogów w nowych kartach kliknięciem środkowego przycisku myszy

en: Select this option to open a new tab on middle click instead of a new window
pl: Otwiera kliknięciem środowego przycisku myszy nową kartę zamiast nowego okna

en: Open new thunar instances as tabs
pl: Otwieranie nowych wystąpień programu jako kart

en: Select this option to open new thunar instances as tabs in an existing thunar window
pl: Otwiera nowe instancje programu Thunar jako karty w jego już istniejącym oknie

en: Show full directory paths in tab titles
pl: Wyświetlanie pełnej ścieżki katalogów w tytułach kart

en: Select this option to show the full directory path in the tab title instead of only the directory name
pl: Wyświetla pełną ścieżkę katalogu w tytule karty zamiast tylko nazwy katalogu

en: Restore tabs on startup
pl: Przywracanie kart po uruchomieniu

en: Select this option to restore your tabs as they were last time you used Thunar
pl: Przywraca karty do stanu, gdy ostatnim razem korzystano z programu Thunar

en: Context Menu
pl: Menu podręczne

en: Show action to permanently delete files and folders
pl: Wyświetlanie czynności do trwałego usuwania plików i katalogów

en: Select this option to show the 'Delete' action in the context menu
pl: Wyświetla czynność „Usuń” w menu podręcznym

note: Advanced
en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: File Transfer
pl: Przesyłanie plików

en: Transfer files in parallel:
pl: Przesyłanie plików równolegle:

en: Indicates the behavior during multiple copies:
    - Always: all copies are done simultaneously
    - Local Files Only: simultaneous copies for local (not remote, not attached) files
    - Local Files Only (Same Devices): if all files are local but on different devices (disks, mount points), copies will be sequential
    - Local Files Only (Idle Devices): if all files are local but on busy devices (disks, mount points), copies will be sequential
    - Never: all copies are done sequentially
pl: Wskazuje zachowanie przy wielu kopiach:
    – Zawsze: wszystkie kopie są wykonywane jednocześnie
    – Tylko plików lokalnych: jednoczesne kopie plików lokalnych (nie zdalnych, niepodłączonych)
    – Tylko plików lokalnych (te same urządzenia): jeśli wszystkie pliki są lokalne, ale na różnych urządzeniach (dyskach, punktach podłączenia), kopie będą sekwencyjne
    –Tylko plików lokalnych (bezczynne urządzenia): jeśli wszystkie pliki są lokalne, ale na zajętych urządzeniach (dyskach, punktach montowania), kopie będą sekwencyjne
    – Nigdy: wszystkie kopie są wykonywane sekwencyjnie

en: Local Files Only (Same Devices)
pl: Tylko plików lokalnych (te same urządzenia)

en: Local Files Only (Idle Devices)
pl: Tylko plików lokalnych (bezczynne urządzenia)

en: Use intermediate file on copy:
pl: Używanie pliku pośredniego przy kopiowaniu:

en: Use intermediate file '*.partial~' to copy files. This will prevent fragmented files. The new file will only be shown after the copy was successfully finished.
pl: Używa pliku pośredniego „*.partial~” do kopiowania plików. Zapobiega to fragmentacji plików. Nowy plik zostanie wyświetlony dopiero po pomyślnym zakończeniu kopiowania.

en: Verify file contents on copy:
pl: Sprawdzanie zawartości pliku przy kopiowaniu:

en: Compare contents of original file and copy in order to detect corruption. While this will attempt to compare the actual contents that are on the destination media, Thunar may be unable to bypass filesystem caches, so this comparison may not detect all instances of corruption. Enabling this option will increase copy time.
pl: Porównuje zawartość pierwotnego pliku i kopii, aby wykryć uszkodzenie. Chociaż będzie to próba porównania rzeczywistej zawartości w mediach docelowych, Thunar może nie być w stanie ominąć pamięci podręcznych systemu plików, więc to porównanie może nie wykryć wszystkich przypadków uszkodzeń. Włączenie tej opcji zwiększy czas kopiowania.

en: Search
pl: Wyszukiwanie

en: Include subfolders:
pl: Uwzględnianie podkatalogów:

en: Folder Permissions
pl: Prawa dostępu do katalogów

en: When changing the permissions of a folder, you
    can also apply the changes to the contents of the
    folder. Select the default behavior below:
pl: Zmiana uprawnień do katalogów może dotyczyć również
    ich zawartości. Proszę zaznaczyć domyślne działanie:

en: Ask every time
pl: Pytaj za każdym razem

en: Apply to Folder and Contents
pl: Dla katalogów i zawartości

en: Apply to Folder Only
pl: Tylko dla katalogów

en: Security
pl: Bezpieczeństwo

en: Execute shell scripts:
pl: Wykonuj skrypty powłoki:

en: Volume Management
pl: Zarządzanie wolumenami i urządzeniami

note: add check button to enable/disable auto mounting
en: Enable _Volume Management
pl: _Włączenie

en: <a href="volman-config:">Configure</a> the management of removable drives,
    devices and media.
pl: <a href="volman-config:">Konfiguruj</a> zarządzanie napędami wymiennymi,
    urządzeniami oraz nośnikami.

en: Missing dependencies
pl: Brakujące zależności

en: It looks like <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> is not available.
    Important features including trash support,
    removable media and remote location browsing
    will not work. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Read more]</a>
pl: Wygląda na to, że <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> jest niedostępny.
    Ważne funkcje, w tym wsparcie dla kosza,
    nośniki wymienne i przeglądanie zdalnych położeń
    nie będą działać. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Czytaj więcej]</a>

note: Shortcuts
en: Shortcuts
pl: Skróty

en: Window
pl: Okno

en: View
pl: Widok

en: Launcher
pl: Aktywator

en: Status Bar
pl: Pasek stanu

note: tell the user that we failed to come up with the thunar-volman configuration dialog
en: Failed to display the volume management settings
pl: Nie udało się wyświetlić ustawień menedżera wolumenów

en: File Operation Progress
pl: Postęp operacji na plikach

en: Paused
pl: Wstrzymano

en: Starting... (User request)
pl: Rozpoczęcie... (żądanie użytkownika)

en: Resuming...
pl: Wznawianie...

note: update the status text
en: Cancelling...
pl: Anulowanie...

note: display the error message
en: Error while processing file operation
pl: Błąd podczas przetwarzania operacji na pliku

en: Job queued
pl: Zadanie w kolejce

en: Resuming job...
pl: Wznawianie zadania...

en: Queued
pl: W kolejce

en: General
pl: Ogólne

en: _Name:
pl: _Nazwa:

en: Names:
pl: Nazwy:

note: Second box (kind, open with, link target, original path, location, volume)
en: Kind:
pl: Typ:

en: _Open With:
pl: _Otwieranie za pomocą:

en: Link Target:
pl: Cel dowiązania:

note: TRANSLATORS: Try to come up with a short translation of "Original Path" (which is the path * where the trashed file/folder was located before it was moved to the trash), otherwise the * properties dialog width will be messed up.
en: Original Path:
pl: Pierwotna ścieżka:

en: Location:
pl: Położenie:

en: Volume:
pl: Wolumen:

note: Third box (deleted, modified, accessed)
en: Deleted:
pl: Czas usunięcia:

en: Created:
pl: Czas utworzenia:

en: Accessed:
pl: Czas dostępu:

en: Size on Disk:
pl: Rozmiar na dysku:

note: Fifth box (content, capacity, free space)
en: Content:
pl: Zawartość:

en: Capacity:
pl: Pojemność:

en: Usage:
pl: Użycie:

note: Emblem chooser
en: Emblems
pl: Symbole

en: Highlight
pl: Wyróżnienie

en: It looks like <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> is not available.
    This feature will not work. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Read more]</a>
pl: Wygląda na to, że <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> nie jest dostępny.
    Ta funkcja nie będzie działać. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Czytaj więcej]</a>

en: Example.txt
pl: Przykład.txt

en: _Apply
pl: _Zastosuj

en: _Reset
pl: _Wyzeruj

en: Set _Foreground
pl: Ustaw te_kst

en: Set _Background
pl: Ustaw _tło

en: Select an Icon for "%s" (%s)
pl: Wybór ikony dla „%s” (%s)

note: allocate the chooser dialog
en: Select an Icon for "%s"
pl: Wybór ikony dla „%s”

en: Failed to change icon of "%s" (%s)
pl: Nie udało się zmienić ikony „%s” (%s)

en: Failed to change icon of "%s"
pl: Nie udało się zmienić ikony „%s”

en: %s (%s) - Properties
pl: %s (%s) – właściwości

en: %s - Properties
pl: %s – właściwości

note: update the properties dialog title
en: Properties
pl: Właściwości

en: Link Targets:
pl: Cele dowiązań:

en: mixed
pl: różne

en: _Add Files...
pl: _Dodaj pliki...

en: Include additional files in the list of files to be renamed
pl: Dołącza pliki do listy plików przeznaczonych do zmiany nazwy

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Clear the file list below
pl: Czyści listę plików

en: _About
pl: _O programie

en: Display information about Thunar Bulk Rename
pl: Wyświetla informacje o programie

en: Rename Multiple Files
pl: Zmienianie nazw wielu plików

en: Close this window, cancel further changes.
pl: Zamknij to okno, anuluj dalsze zmiany.

en: Rename items listed above, keep this window open.
pl: Zmień nazwy elementów wymienionych powyżej, pozostaw to okno otwarte.

en: New Name
pl: Nowa nazwa

en: Click here to view the documentation for the selected rename operation.
pl: Wyświetla pomoc na temat wybranej operacji zmiany nazwy

note: TRANSLATORS: You can test this string by temporarily removing thunar-sbr.* from $libdir/thunarx-2/, *              and opening the multi rename dialog by selecting multiple files and pressing F2.
en: No renamer modules were found on your system. Please check your
    installation or contact your system administrator. If you install Thunar
    from source, be sure to enable the "Simple Builtin Renamers" plugin.
pl: Nie odnaleziono modułów zmian nazw. Proszę sprawdzić poprawność
    instalacji programu lub skontaktować się z administratorem systemu.
    Jeżeli program zainstalowano ze źródeł, należy upewnić się, że
    włączono obsługę wtyczki „Simple Builtin Renamers”.

en: Remove File | Remove Files
pl[0]: Usuń plik
pl[1]: Usuń pliki
pl[2]: Usuń pliki
pl[3]: Usuń pliki

en: Remove the selected file from the list of files to be renamed | Remove the selected files from the list of files to be renamed
pl[0]: Usuwa zaznaczony plik z listy plików przeznaczonych do zmiany nazwy
pl[1]: Usuwa zaznaczone pliki z listy plików przeznaczonych do zmiany nazwy
pl[2]: Usuwa zaznaczone pliki z listy plików przeznaczonych do zmiany nazwy
pl[3]: Usuwa zaznaczone pliki z listy plików przeznaczonych do zmiany nazwy

note: tell the user that we failed
en: Failed to open the documentation browser
pl: Nie udało się uruchomić przeglądarki dokumentacji

note: allocate the file chooser
en: Select files to rename
pl: Wybór pliku

en: Audio Files
pl: Pliki nagrań dźwiękowych

en: Image Files
pl: Pliki obrazów

en: Video Files
pl: Pliki nagrań wideo

note: just popup the about dialog
en: Bulk Rename
pl: Wsadowe zmienianie nazw

en: Thunar Bulk Rename is a powerful and extensible
    tool to rename multiple files at once.
pl: Umożliwia szybkie zmienianie nazw wielu plików na raz

note: change title to reflect the standalone status
en: Bulk Rename - Rename Multiple Files
pl: Wsadowe zmienianie nazw

en: Failed to rename "%s" to "%s".
pl: Nie udało się zmienić nazwy „%s” na „%s”.

en: You can either choose to skip this file and continue to rename the remaining files, or revert the previously renamed files to their previous names, or cancel the operation without reverting previous changes.
pl: Można pominąć ten plik i kontynuować zmienianie nazw pozostałych plików, przywrócić poprzednie nazwy plików lub anulować operację bez cofania poprzednich zmian.

en: _Revert Changes
pl: _Cofnij zmiany

en: _Skip This File
pl: _Pomiń ten plik

en: Do you want to skip this file and continue to rename the remaining files?
pl: Pominąć ten plik i kontynuować zmiany nazw pozostałych plików?

en: Browse the file system
pl: Przegląda system plików za pomocą menedżera plików

en: Mount and open %s (%s)
pl: Zamontuj i otwórz %s (%s)

en: Trash is empty
pl: Kosz jest pusty

en: Trash contains %d file | Trash contains %d files
pl[0]: W koszu znajduje się %d plik
pl[1]: W koszu znajdują się %d pliki
pl[2]: W koszu znajduje się %d plików
pl[3]: W koszu znajduje się %d plików

en: Devices
pl: Nośniki

en: Network
pl: Sieć

en: Browse Network
pl: Przeglądanie sieci

en: Browse local network connections
pl: Przegląda położenia w sieci lokalnej

en: Places
pl: Położenia

en: Open the home folder
pl: Otwiera katalog domowy

en: Open the desktop folder
pl: Otwiera katalog pulpitu

en: Computer
pl: Komputer

en: Browse the computer
pl: Przegląda komputer za pomocą menedżera plików

en: Recent
pl: Ostatnie

en: Browse recently used files
pl: Przegląda ostatnio używane pliki

en: Re_name Shortcut
pl: Zmień _nazwę zakładki

en: _Remove Shortcut
pl: _Usuń zakładkę

en: The path "%s" does not refer to a directory
pl: Ścieżka „%s” nie wskazuje na katalog

note: display an error message to the user
en: Failed to add new shortcut
pl: Nie udało się dodać nowej zakładki

en: Click here to stop calculating the total size of the folder.
pl: Zatrzymuje obliczanie rozmiaru katalogu

note: add the label widget tell the user that we started calculation
en: Calculating...
pl: Obliczanie...

note: tell the user that the operation was canceled
en: Calculation aborted
pl: Anulowano obliczanie

en: %d folder | %d folders
pl[0]: %d katalog
pl[1]: %d katalogi
pl[2]: %d katalogów
pl[3]: %d katalogów

en: %u item (%s, %s) | %u items (%s, %s)
pl[0]: %u element (%s, %s)
pl[1]: %u elementy (%s, %s)
pl[2]: %u elementów (%s, %s)
pl[3]: %u elementów (%s, %s)

note: TRANSLATORS: this is shows if during the deep count size * directories were not accessible
en: (some contents unreadable)
pl: (pewna zawartość nieczytelna)

note: nothing was readable, so permission was denied
en: Permission denied
pl: Brak dostępu

en: Select _all Files
pl: Zaznacz w_szystko

en: Select all files in this window
pl: Zaznacza wszystkie pliki w bieżącym katalogu

en: Select _by Pattern...
pl: Zaznacz według w_zoru...

en: Select all files that match a certain pattern
pl: Zaznacza wszystkie pliki pasujące do określonego wzoru

en: _Invert Selection
pl: _Odwróć zaznaczenie

en: Select all files but not those currently selected
pl: Zaznacza wszystkie pliki, ale nie te aktualnie zaznaczone

en: U_nselect all Files
pl: O_dznacz wszystko

en: Unselect all files in this window
pl: Odznacza wszystkie pliki w bieżącym katalogu

en: Arran_ge Items
pl: So_rtowanie

en: _Reversed Order
pl: _Odwrócona kolejność

en: Reverse the sort order
pl: Odwraca kolejność sortowania

en: By _Name
pl: Według _nazwy

en: Keep items sorted by their name
pl: Utrzymuje elementy posortowane według nazwy

en: By _Size
pl: Według _rozmiaru

en: Keep items sorted by their size
pl: Utrzymuje elementy posortowane według rozmiaru

en: By _Type
pl: Według _typu

en: Keep items sorted by their type
pl: Utrzymuje elementy posortowane według typu pliku

en: By _Modification Date
pl: Według czasu _modyfikacji

en: Keep items sorted by their modification date
pl: Utrzymuje elementy posortowane według daty ostatniej modyfikacji

en: By D_eletion Date
pl: Według czasu _usunięcia

en: Keep items sorted by their deletion date
pl: Utrzymuje elementy posortowane według daty usunięcia

en: _Ascending
pl: R_osnąco

en: Sort items in ascending order
pl: Sortuje elementy w porządku rosnącym

en: _Descending
pl: M_alejąco

en: Sort items in descending order
pl: Sortuje elementy w porządku malejącym

en: Loading folder contents...
pl: Wczytywanie zawartości katalogu...

note: display an error to the user
en: Failed to open the home folder
pl: Nie udało się otworzyć katalogu domowego

[ctx: Select by Pattern dialog: title]
en: Select by Pattern
pl: Wprowadzanie wzoru

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Cancel
pl: _Anuluj

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Select
pl: _Zaznacz

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: pattern entry textbox]
en: _Pattern:
pl: _Wzór:

[ctx: Select by Pattern dialog: tooltips on label for pattern entry textbox]
en: Files whose name matches the wildcard pattern you enter will be selected in the main window.
pl: Pliki, których nazwa odpowiada wprowadzonemu wzorcowi wieloznacznemu, zostaną zaznaczone w oknie głównym.

[ctx: Select by Pattern dialog: tooltips: pattern entry text box]
note: TRANSLATORS: the * and ? characters are the ASCII wildcard special symbols, and they must not be localized.
en: ? matches exactly one character,
    * matches any number of characters, including zero.
    
    For example: *.txt, file??.png, pict
    
    Without any * or ? wildcards, the pattern will match anywhere in a name. With wildcards, the pattern must match at both the start and the end of a name.
pl: ? pasuje do dokładnie jednego znaku,
    * pasuje do dowolnej liczby znaków, w tym do zera.
    
    Na przykład: *.txt, file??.png, pict
    
    Bez symboli wieloznacznych * lub ? wzorzec będzie pasował do dowolnego miejsca w nazwie. Z symbolami wieloznacznymi wzorzec musi pasować zarówno na początku, jak i na końcu nazwy.

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: case sensitive checkbox]
en: C_ase sensitive
pl: Rozróżnianie wielkości _liter

[ctx: Select by Pattern dialog: tooltips: case sensitive checkbox]
en: If enabled, letter case must match the pattern.
    Examp* would match Example.txt and not example.txt
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, wielkość liter musi być zgodna z wzorcem.
    Test* będzie pasować do Testowy.txt, a nie do testowy.txt

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: match diacritics checkbox]
en: _Match diacritics
pl: _Dopasowanie znaków diakrytycznych

[ctx: Select by Pattern dialog: tooltips: match diacritics checkbox]
en: If enabled, require accents to match the pattern.
    Rés* would match Résumé.txt and not Resume.txt
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, do dopasowania wzorca wymagane są akcenty.
    Rés* będzie pasować do Résumé.txt, a nie do Resume.txt

note: tell the user that the file name provided by the X Direct Save source is invalid
en: Invalid filename provided by XDS drag site
pl: Nieprawidłowa nazwa pliku dostarczona przez źródło XDS

note: display an error dialog to the user
en: Failed to create a link for the URL "%s"
pl: Nie udało się utworzyć dowiązania do adresu URL „%s”

en: Untitled document
pl: Dokument bez tytułu

en: Failed to open directory "%s"
pl: Nie udało się otworzyć katalogu „%s”

en: Show size
pl: Wyświetlanie rozmiaru

en: Size in bytes
pl: Rozmiar w bajtach

en: Show size in bytes
pl: Wyświetlanie rozmiaru w bajtach

en: Filetype
pl: Typ pliku

en: Show filetype
pl: Wyświetlanie typu pliku

en: Display Name
pl: Nazwa

en: Show display name
pl: Wyświetlanie nazwy

en: Last Modified
pl: Ostatnio zmodyfikowano

en: Show last modified
pl: Wyświetlanie daty ostatniej modyfikacji

en: Hidden Files Count
pl: Liczba ukrytych plików

en: Show hidden files count
pl: Wyświetlanie liczby ukrytych plików

en: Configure the Toolbar
pl: Konfigurowanie paska narzędzi

note: create the top label for the toolbar editor dialog
en: Configure the order and visibility of toolbar items.
    Note that toolbar items are always executed for the current directory.
pl: Konfigurowanie kolejności i widoczności elementów paska narzędzi.
    Należy pamiętać, że elementy paska narzędzi są zawsze wykonywane
    dla bieżącego katalogu.

note: create the "Use Default" button
en: De_fault Order
pl: Domyślna ko_lejność

note: create the "Symbolic Icons" checkbox
en: _Symbolic Icons
pl: Ikony _symboliczne

en: Use symbolic icons instead of regular ones (if available).
pl: Używanie ikon symbolicznych zamiast zwykłych (jeśli są dostępne).

en: Only visible when the menubar is hidden
pl: Widoczne tylko wtedy, gdy pasek menu jest ukryty

en: Verifying file contents...
pl: Sprawdzanie zawartości pliku...

en: Error while copying to "%s": %s more space is required to copy to the destination
pl: Błąd podczas kopiowania do „%s”: wymagane jest %s więcej wolnej przestrzeni, aby skopiować do położenia docelowego

note: update progress information
en: Trying to restore "%s"
pl: Próbowanie przywrócenia „%s”

en: The folder "%s" does not exist anymore but is required to restore the file "%s" from the trash
pl: Katalog „%s” już nie istnieje, lecz jest potrzebny do przywrócenia pliku „%s” z kosza

en: Failed to restore the folder "%s"
pl: Nie udało się przywrócić katalogu „%s”

note: update progress information
en: Trying to move "%s"
pl: Próbowanie przeniesienia „%s”

note: update progress information
en: Could not move "%s" directly. Collecting files for copying...
pl: Nie można przenieść „%s” bezpośrednio. Zliczanie plików do skopiowania...

en: Collecting files...
pl: Wyszukiwanie plików...

en: %s of %s
pl: %s z %s

en: %lu hour remaining (%s/sec) | %lu hours remaining (%s/sec)
pl[0]: pozostała %lu godzina (%s/s)
pl[1]: pozostały %lu godziny (%s/s)
pl[2]: pozostało %lu godzin (%s/s)
pl[3]: pozostało %lu godzin (%s/s)

en: %lu minute remaining (%s/sec) | %lu minutes remaining (%s/sec)
pl[0]: pozostała %lu minuta (%s/s)
pl[1]: pozostały %lu minuty (%s/s)
pl[2]: pozostało %lu minut (%s/s)
pl[3]: pozostało %lu minut (%s/s)

en: %lu second remaining (%s/sec) | %lu seconds remaining (%s/sec)
pl[0]: pozostała %lu sekunda (%s/s)
pl[1]: pozostały %lu sekundy (%s/s)
pl[2]: pozostało %lu sekund (%s/s)
pl[3]: pozostało %lu sekund (%s/s)

en: Loading...
pl: Wczytywanie...

en: Invalid path
pl: Nieprawidłowa ścieżka

en: Unknown user "%s"
pl: Nieznany użytkownik „%s”

note: TRANSLATORS: file was modified less than one day ago
en: Today
pl: Dzisiaj

note: TRANSLATORS: file was modified less than one day ago
en: Today at %X
pl: Dzisiaj o %X

note: TRANSLATORS: file was modified less than two days ago
en: Yesterday
pl: Wczoraj

note: TRANSLATORS: file was modified less than two days ago
en: Yesterday at %X
pl: Wczoraj o %X

note: Days from last week
en: %A at %X
pl: %A o %X

note: Any other date
en: %x at %X
pl: %x o %X

en: %.*s (copy %u)%s
pl: %.*s (%u. kopia)%s

en: link to %.*s%s
pl: dowiązanie do %.*s%s

en: link %u to %.*s%s
pl: %u. dowiązanie do %.*s%s

en: Search:
pl: Szukaj:

en: %s (%d hidden)
pl: %s (ukryte: %d)

en: 0 items
pl: 0 elementów

en: Last Modified: %s
pl: Ostatnio zmodyfikowano: %s

en: "%s" (%s)
pl:  „%s” (%s)

en: "%s"
pl: „%s”

en: link to %s
pl: dowiązanie do %s

en: shortcut
pl: skrót

en: mountable
pl: nośnik

en: mount point
pl: punkt montowania

note: append the image dimensions to the statusbar text
en: Image Size:
pl: Wymiary:

en: _File
pl: _Plik

en: New _Tab
pl: Nowa _karta

en: Open a new tab for the displayed location
pl: Otwiera bieżące położenie w nowej karcie

en: New _Window
pl: _Nowe okno

en: Open a new Thunar window for the displayed location
pl: Otwiera bieżące położenie w nowym oknie

en: Detac_h Tab
pl: _Odłącz kartę

en: Open current folder in a new window
pl: Przemieszcza zawartość karty do nowego okna

en: Close Ta_b
pl: Zamknij k_artę

en: Close this folder
pl: Zamyka kartę

en: _Close Window
pl: _Zamknij okno

en: Close this window
pl: Zamyka bieżące okno

en: Close _All Windows
pl: Zamknij w_szystkie

en: Close all Thunar windows
pl: Zamyka wszystkie okna programu

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Undo
pl: _Cofnij

en: Red_o
pl: Po_nów

en: Pr_eferences...
pl: P_referencje...

en: Edit Thunar's Preferences
pl: Edytowanie preferencji programu Thunar

en: _View
pl: _Widok

en: _Reload
pl: W_czytaj ponownie

en: Reload the current folder
pl: Ponownie odczytuje zawartość katalogu

en: S_plit View
pl: Po_dzielony

en: Open/Close Split View
pl: Otwiera lub zamyka widok podzielony

en: Switch Focused Split View Pane
pl: Przełącz skupiony panel widoku podzielonego

en: Locatio_n Selector
pl: Pa_sek położenia

en: _Text Style
pl: Styl _tekstu

en: Traditional text box showing the current path
pl: Tradycyjne pole tekstowe pokazujące bieżącą ścieżkę

en: _Buttons Style
pl: Styl _przycisków

en: Modern approach with buttons that correspond to folders
pl: Wyświetla pasek położenia z przyciskami odpowiadającymi katalogom

en: _Side Pane
pl: Panel _boczny

en: _Shortcuts
pl: _Zakładki

en: Toggles the visibility of the shortcuts pane
pl: Wyświetla w panelu bocznym wolumeny i położenia

en: _Tree
pl: _Drzewo katalogów

en: Toggles the visibility of the tree pane
pl: Wyświetla w panelu bocznym drzewo katalogów

en: _Image Preview
pl: Podgląd o_brazów

en: Change the visibility of this window's image preview
pl: Zmienia widoczność podglądu obrazu tego okna

en: St_atusbar
pl: Pasek _stanu

en: Change the visibility of this window's statusbar
pl: Wyświetla pasek stanu

en: _Menubar
pl: Pase_k menu

en: Change the visibility of this window's menubar
pl: Zmienia widoczność paska menu bieżącego okna

en: Configure _Toolbar...
pl: Konfiguracja paska _narzędzi...

en: Configure the toolbar
pl: Konfiguruje pasek narzędzi

en: Cl_ear Saved Folder View Settings
pl: Wyczyść zapisane ustawienia widoku kata_logu

en: Delete saved view settings for this folder
pl: Usuwa zapisane ustawienia widoku dla tego katalogu

en: Show _Hidden Files
pl: Wyświetlanie _ukrytych plików

en: Toggles the display of hidden files in the current window
pl: Wyświetla pliki ukryte oraz kopie bezpieczeństwa

en: Show _File Highlight
pl: _Wyświetlanie wyróżnienia plików

en: Toggles the display of file highlight which can be configured in the file specific property dialog
pl: Przełącza wyświetlanie wyróżnienia plików, które może być skonfigurowane w oknie dialogowym właściwości pliku

en: Zoom I_n
pl: Po_większ

en: Show the contents in more detail
pl: Powiększa rozmiar ikon

en: Zoom _Out
pl: Po_mniejsz

en: Show the contents in less detail
pl: Pomniejsza rozmiar ikon

en: Normal Si_ze
pl: Zwykły _rozmiar

en: Show the contents at the normal size
pl: Przywraca zwykły rozmiar ikon

en: _Icon View
pl: _Ikony

en: Display folder content in an icon view
pl: Wyświetla zawartość katalogu w formie listy ikon

en: _List View
pl: _Lista

en: Display folder content in a detailed list view
pl: Wyświetla zawartość katalogu w formie szczegółowej listy

en: _Compact View
pl: Lista _zwarta

en: Display folder content in a compact list view
pl: Wyświetla zawartość katalogu w formie zwartej listy ikon

en: _Go
pl: P_rzejdź

en: F_ile System
pl: Syste_m plików

en: _Home
pl: Katalog _domowy

en: Go to the home folder
pl: Przechodzi do katalogu domowego

en: _Desktop
pl: _Pulpit

en: Go to the desktop folder
pl: Przechodzi do katalogu pulpitu

en: _Computer
pl: _Komputer

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
pl: Przegląda wszystkie lokalne oraz zdalne dyski i katalogi dostępne z tego komputera

en: _Recent
pl: _Ostatnie

en: Display recently used files
pl: Wyświetla ostatnio używane pliki

en: _Trash
pl: Kos_z

en: Display the contents of the trash can
pl: Wyświetla zawartość kosza

en: Open _Parent
pl: Katalog _nadrzędny

en: Open the parent folder
pl: Przechodzi do katalogu nadrzędnego

en: _Open Location...
pl: _Położenie...

en: Specify a location to open
pl: Otwiera określone położenie w systemie plików

en: T_emplates
pl: _Szablony

en: Go to the templates folder
pl: Przechodzi do katalogu szablonów

en: Browse _Network
pl: Przeglądanie _sieci

en: _Bookmarks
pl: Za_kładki

en: _Contents
pl: _Spis treści

en: Display Thunar user manual
pl: Wyświetla podręcznik programu

en: Display information about Thunar
pl: Wyświetla informacje o programie

en: _Back
pl: _Wstecz

en: Go to the previous visited folder
pl: Przechodzi do ostatnio odwiedzonego położenia

en: _Forward
pl: _Dalej

en: Go to the next visited folder
pl: Przechodzi do położenia odwiedzonego w następnej kolejności

en: _Previous Tab
pl: _Poprzednia karta

en: Switch to Previous Tab
pl: Przełącza na poprzednią kartę

en: _Next Tab
pl: _Następna karta

en: Switch to Next Tab
pl: Przełącza na następną kartę

en: _Search for Files...
pl: _Wyszukiwanie plików...

en: Search for a specific file in the current folder and Recent
pl: Wyszukiwanie określonego pliku w bieżącym katalogu oraz w ostatnich

en: Cancel search for files
pl: Anuluj wyszukiwanie plików

en: Show the menu
pl: Wyświetlanie menu

note: add the label with the root warning
en: Warning: you are using the root account. You may harm your system.
pl: Uwaga: używane konto należy do użytkownika root. Istnieje możliwość uszkodzenia systemu.

en: Size:
pl: Rozmiar:

note: TRANSLATORS: `Catfish' is a software package, please don't translate it.
en: Search with Catfish...
pl: Wyszukiwanie za pomocą Catfish...

en: Restore Selected Items
pl: Przywróć wybrane elementy

en: Close tab
pl: Zamknij kartę

en: Open the location "%s"
pl: Otwiera położenie „%s”

en: Failed to open parent folder
pl: Nie udało się otworzyć katalogu nadrzędnego

en: The directory "%s" does not exist. Do you want to create it?
pl: Katalog „%s” nie istnieje. Utworzyć go?

en: Create directory
pl: Utwórz katalog

note: display an error to the user
en: Failed to browse the computer
pl: Nie udało się przeglądać komputera

note: display the "About Templates" dialog
en: About Templates
pl: O szablonach

en: All files in this folder will appear in the "Create Document" menu.
pl: Pliki katalogu szablonów zostaną wyświetlone w menu „Utwórz z szablonu...”

en: If you frequently create certain kinds  of documents, make a copy of one and put it in this folder. Thunar will add an entry for this document in the "Create Document" menu.
    
    You can then select the entry from the "Create Document" menu and a copy of the document will be created in the directory you are viewing.
pl: W tym katalogu można umieszczać kopie często tworzonych plików. Kliknięcie pozycji w menu „Utwórz z szablonu...”, odpowiadającej danemu plikowi, utworzy kopię tego pliku w bieżącym katalogu.

en: Do _not display this message again
pl: _Ukrywanie tego okna w przyszłości

note: display an error to the user
en: Failed to open the file system root folder
pl: Nie udało się otworzyć katalogu głównego systemu plików

note: display an error to the user
en: Failed to display `Recent`
pl: Nie udało się wyświetlić położenia „Ostatnie”

note: display an error to the user
en: Failed to display the contents of the trash can
pl: Nie udało się wyświetlić zawartości kosza

note: display an error to the user
en: Failed to browse the network
pl: Nie udało się wyświetlić zawartości sieci

en: Thunar is a fast and easy to use file manager
    for the Xfce Desktop Environment.
pl: Zarządza zawartością sytemu plików, wyróżniając się
    szybkością działania i prostotą obsługi

en: Select an image to preview
pl: Wybór obrazu do podglądu

en: Failed to launch search with Catfish
pl: Nie udało się uruchomić wyszukiwania za pomocą Catfish

en: Change the active view type
pl: Zmienia typ aktywnego widoku

note: add a proxy menu item for the view switcher to be represent in the overflow menu
en: View Switcher
pl: Przełącznik widoku

note: add a proxy menu item for the location bar to represent the bar in the overflow menu
en: Location Bar
pl: Pasek położenia

en: Label
pl: Etykieta

en: Text of the page's label
pl: Tekst etykiety strony

en: Label widget
pl: Widżet etykiety

en: A widget to display in place of the usual page label
pl: Widżet wyświetlany zamiast typowej etykiety karty

en: Resident
pl: Zawsze aktywne

en: Don't unload the plugin from memory
pl: Proszę nie usuwać wtyczki z pamięci

en: Help URL
pl: Adres URL pomocy

en: The URL to the documentation of the renamer
pl: Adres URL dokumentacji narzędzia do zmieniania nazw plików

en: The user visible name of the renamer
pl: Nazwa użytkownika, który zmienił nazwę

en: Description:
pl: Opis:

en: The generic name of the entry, for example "Web Browser" in case of Firefox.
pl: Wprowadza ogólną nazwę programu, np. „Przeglądarka sieci WWW”

en: Command:
pl: Polecenie:

en: The program to execute, possibly with arguments.
pl: Wprowadza nazwę program do uruchomienia z parametrami

en: Working Directory:
pl: Katalog roboczy:

en: The working directory for the program.
pl: Katalog roboczy programu.

en: The URL to access.
pl: Dostępowy URL

en: Comment:
pl: Komentarz:

en: Tooltip for the entry, for example "View sites on the Internet" in case of Firefox. Should not be redundant with the name or the description.
pl: Wprowadza podpowiedź do pozycji menu, np. „Przegląda strony internetowe” w przypadku programu Firefox. Nie powinna powielać nazwy lub opisu.

en: Options:
pl: Opcje:

en: Use _startup notification
pl: P_owiadamianie o uruchamianiu

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
pl: Powiadamia o uruchomieniu polecenia z menedżera plików lub menu. Nie każdy program jest obsługiwany.

en: Run in _terminal
pl: Uruchamianie w _terminalu

en: Select this option to run the command in a terminal window.
pl: Uruchamia polecenie w oknie terminala

en: Security:
pl: Bezpieczeństwo:

note: same function as in thunar-permission-chooser.c
en: Allow this file to _run as a .desktop file
pl: Zezwolenie na _uruchamianie tego pliku jako pliku .desktop

en: Select this to enable executable permission bit(+x). Thunar will not launch the .desktop file if not set.
pl: Włączenie wykonywalnego bitu uprawnień (+x). Thunar nie uruchomi pliku .desktop, jeśli nie będzie ustawiony.

en: Set this file as trusted
pl: Ustawienie tego pliku jako zaufanego

en: Select this option to trust this .desktop file. This will generate a checksum of the file and store it via gvfs. The additional check will protect from malicious launchers which e.g. pretend to be a picture, having the executable flag pre-set
pl: Uznanie tego pliku .desktop jako zaufanego. Spowoduje to wygenerowanie sumy kontrolnej pliku i przechowywanie jej przez gvfs. Dodatkowa kontrola będzie chronić przed złośliwymi programami uruchamiającymi, które m.in. udawają, że są obrazami, mając wstępnie ustawioną flagę wykonywalną

en: Failed to save "%s".
pl: Nie udało się zapisać „%s”.

en: Date Taken:
pl: Czas wykonania:

en: Camera Brand:
pl: Marka aparatu:

en: Camera Model:
pl: Model aparatu:

en: Exposure Time:
pl: Czas ekspozycji:

en: Exposure Program:
pl: Program ekspozycji:

en: Aperture Value:
pl: Apertura:

en: Metering Mode:
pl: Sposób pomiaru światła:

en: Flash Fired:
pl: Lampa błyskowa:

en: Focal Length:
pl: Ogniskowa:

en: Shutter Speed:
pl: Szybkość migawki:

en: ISO Speed Ratings:
pl: Czułość ISO:

en: Software:
pl: Oprogramowanie:

en: Image
pl: Obraz

en: Image Type:
pl: Typ obrazu:

note: update the "Image Size" label
en: %dx%d pixel | %dx%d pixels
pl[0]: %dx%d piksel
pl[1]: %dx%d pikseli
pl[2]: %dx%d pikseli
pl[3]: %dx%d pikseli

en: Con_vert to:
pl: Z_amienienie:

en: Uppercase / Lowercase
pl: Zamienianie na wielkie/małe litery

en: Insert _time:
pl: _Godzina:

en: The format describes the date and time parts to insert into the file name. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. See the documentation of the date utility for additional information.
pl: Określa format daty i godziny wstawianych do nazw plików. Przykładowo: %Y zostanie zastąpione rokiem, %m miesiącem a %d dniem. Szczegóły zawiera dokumentacja „date”.

en: _At position:
pl: _Numer pozycji:

en: Insert Date / Time
pl: Wstawianie daty / godziny

en: lowercase
pl: na małe litery

en: UPPERCASE
pl: NA WIELKIE LITERY

en: Title Case
pl: Jak nazwy własne

en: First character uppercase
pl: Pierwszy znak wielką literą

en: Insert
pl: Wstawienie

en: Overwrite
pl: Zastąpienie

en: From the front (left)
pl: Od początku (od lewej)

en: From the back (right)
pl: Od końca (od prawej)

en: Old Name - Text - Number
pl: Stara nazwa – tekst – liczba

en: Number - Text - Old Name
pl: Liczba – tekst – pierwotna nazwa

en: Text - Number
pl: Tekst – liczba

en: Number - Text
pl: Liczba – tekst

en: Current
pl: Bieżący

en: Date Picture Taken
pl: Czas wykonania

en: _Text:
pl: _Tekst:

en: Insert / Overwrite
pl: Wstawianie / zastępowanie znaków

en: _Number Format:
pl: Format _liczb:

en: _Start With:
pl: Wartość p_oczątkowa:

en: Text _Format:
pl: Format t_ekstu:

en: Numbering
pl: Numerowanie

en: Remove _From Position:
pl: Pozycja p_oczątkowa:

en: _To Position:
pl: Pozycja _końcowa:

en: Remove Characters
pl: Usuwanie znaków

en: _Search For:
pl: _Tekst:

note: reset to default tooltip
en: Enter the text to search for in the file names.
pl: Wprowadza ciąg do wyszukania w nazwach plików.

en: Regular _Expression
pl: _Wyrażenie regularne

en: If you enable this option, the pattern will be treated as a regular expression and matched using the Perl-compatible regular expressions (PCRE). Check the documentation for details about the regular expression syntax.
pl: Traktuje wzór jako wyrażenie regularne w stylu Perl (PCRE). Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w dokumentacji.

en: Replace _With:
pl: Z_astąpienie na:

en: Enter the text that should be used as replacement for the pattern above.
pl: Wprowadza ciąg, którym zostanie zastąpiony tekst pasujący do wzoru.

en: C_ase Sensitive Search
pl: _Rozróżnianie wielkości liter

en: If you enable this option, the pattern will be searched in a case-sensitive manner. The default is to use a case-insensitive search.
pl: Dopasowywuje wzór z uwzględnieniem wielkości liter. Domyślnie wielkość liter nie ma znaczenia.

note: setup a tooltip with the error message
en: Invalid regular expression, at character position %ld: %s
pl: Nieprawidłowe wyrażenie regularne na pozycji %ld: %s

en: Search & Replace
pl: Zastępowanie ciągów

en: Send "%s" as compressed archive?
pl: Wysłać „%s” jako skompresowane archiwum?

en: Send email
pl: Wyślij e-mail

en: Send _directly
pl: Wyślij _bezpośrednio

en: Send com_pressed
pl: Wyślij _skompresowane

en: When sending a file via email, you can either choose to send the file directly, as is, or compress the file before attaching it to an email. It is highly recommended to compress large files before sending them.
pl: Wysyłając plik poprzez e-mail, można wybrać opcję wysłania pliku bezpośrednio, w takiej postaci, w jakiej jest, lub skompresować plik przed dołączeniem go do wiadomości e-mail. Zdecydowanie zaleca się kompresowanie dużych plików przed ich wysłaniem.

en: Send %d file as compressed archive? | Send %d files as compressed archive?
pl[0]: Wysłać %d plik w skompresowanym archiwum?
pl[1]: Wysłać %d pliki w skompresowanym archiwum?
pl[2]: Wysłać %d plików w skompresowanym archiwum?
pl[3]: Wysłać %d plików w skompresowanym archiwum?

en: Send as _archive
pl: Wyślij jako a_rchiwum

en: When sending multiple files via email, you can either choose to send the files directly, attaching multiple files to an email, or send all files compressed into a single archive file and attach the archive. It is highly recommended to send multiple large files as archive.
pl: Wysyłając wiele plików poprzez e-mail, można wybrać opcję wysłania plików bezpośrednio, dołączając wiele plików do wiadomości e-mail, lub wysłać wszystkie pliki skompresowane w pojedynczym archiwum dołączonym do wiadomości. Zdecydowanie zaleca się wysyłanie wielu dużych plików jako archiwum.

note: allocate the progress dialog setup the label
en: Compressing files...
pl: Kompresowanie plików...

note: tell the user that the command failed
en: ZIP command terminated with error %d
pl: Polecenie ZIP zostało zakończone z błędem %d

en: Failed to create temporary directory
pl: Nie udało się utworzyć katalogu tymczasowego

en: Failed to create symbolic link for "%s"
pl: Nie udało się utworzyć dowiązania dla „%s”

note: tell the user that we failed to compress the file(s)
en: Failed to compress %d file | Failed to compress %d files
pl[0]: Nie udało się skompresować %d pliku
pl[1]: Nie udało się skompresować %d plików
pl[2]: Nie udało się skompresować %d plików
pl[3]: Nie udało się skompresować %d plików

note: tell the user that we failed
en: Failed to compose new email
pl: Nie udało się utworzyć nowej wiadomości e-mail

en: Mail Recipient
pl: Odbiorca poczty elektronicznej

note: tell the user that we failed to connect to the trash
en: Failed to connect to the Trash
pl: Nie udało się połączyć z koszem.

note: tell the user whether the trash is full or empty
en: Trash contains files
pl: W koszu znajdują się pliki

en: Trash Applet
pl: Kosz

en: Display the trash can
pl: Wyświetla zawartość kosza

en: Edit Action
pl: Edycja czynności

en: Create Action
pl: Nowa czynność

en: Failed to save actions to disk.
pl: Nie udało się zapisać czynności.

en: Are you sure that you want to delete
    action "%s"?
pl: Usunąć czynność „%s”?

en: Delete action
pl: Usuń czynność

en: If you delete a custom action, it is permanently lost.
pl: Po usunięciu czynności niestandardowej nie będzie można jej odzyskać.

note: skip leading slash
en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
pl: Ten skrót klawiszowy jest obecnie używany przez: „%s”

en: Keyboard shortcut already in use
pl: Skrót klawiszowy jest już w użyciu

note: setup a label to tell that no icon was selected
en: No icon
pl: Brak

en: End element handler called while in root context
pl: Funkcja obsługi elementu zamykającego wywołana z głównego kontekstu

en: Unknown closing element <%s>
pl: Nieznany element zamykający <%s>

en: Failed to determine save location for uca.xml
pl: Nie udało się określić miejsca zapisu dla uca.xml

en: Command not configured
pl: Polecenie nie jest skonfigurowane

en: Confi_gure custom actions...
pl: Konfi_guracja czynności niestandardowych...

en: Setup custom actions that will appear in the file managers context menus
pl: Otwiera okno czynności menu podręcznego

en: Failed to launch action "%s".
pl: Nie udało się uruchomić czynności „%s”.

en: The name of the action that will be displayed in the context menu.
pl: Wprowadza nazwę czynności wyświetlanej w menu podręcznym.

en: _Description:
pl: _Opis:

en: The description of the action that will be displayed as tooltip in the statusbar when selecting the item from the context menu.
pl: Wprowadza opis czynności wyświetlany na pasku stanu podczas wybierania polecenia z menu podręcznego

en: _Submenu:
pl: Pod_menu:

en: The submenu in which the action will be displayed. Leave empty for no menu. Use '/' for nested menus.
pl: Podmenu, w którym zostanie wyświetlona czynność. Zostaw puste, aby nie było menu. Użyj '/' do zagnieżdżonych menu.

en: _Command:
pl: _Polecenie:

en: The command (including the necessary parameters) to perform the action. See the command parameter legend below for a list of supported parameter variables, which will be substituted when launching the command. When upper-case letters (e.g. %F, %D, %N) are used, the action will be applicable even if more than one item is selected. Else the action will only be applicable if exactly one item is selected.
pl: Wprowadza polecenie (wraz z koniecznymi parametrami) do wykonania czynności. W opisie poniżej znajduje się lista obsługiwanych parametrów. Użycie wielkich liter parametrów (np. %F, %D, %N) umożliwia wykonanie czynności w odniesieniu do wielu plików. W przeciwnym razie czynność zostanie zastosowana tylko dla jednego pliku.

en: Browse the file system to select an application to use for this action.
pl: Przegląda system plików w poszukiwaniu programu do wykonania czynności.

en: Keyboard _Shortcut:
pl: _Skrót klawiszowy:

en: The keyboard shortcut for the action.
pl: Skrót klawiszowy do tej czynności.

en: Clear the keyboard shortcut for this action.
pl: Wyczyść skrót klawiszowy do tej czynności.

en: _Icon:
pl: _Ikona:

en: Click this button to select an icon file that will be displayed in the context menu in addition to the action name chosen above.
pl: Wybiera ikonę wyświetlaną w menu obok nazwy czynności.

en: Use Startup Notification
pl: Powiadamianie o uruchamianiu

en: Enable this option if you want a waiting cursor to be shown while the action is launched. This is also highly recommended if you have focus stealing prevention enabled in your window manager.
pl: Wyświetla kursor oczekiwania podczas wykonywania czynności. Opcja bardzo polecana, jeśli w konfiguracji menedżera okien użyto opcji zapobiegania utraty fokusu.

en: The following command parameters will be substituted when launching the action:
pl: Przy uruchomieniu czynności zostaną podstawione następujące parametry polecenia:

en: file name of the selected file
pl: nazwa zaznaczonego pliku

en: file names of all selected files
pl: nazwy wszystkich zaznaczonych plików

en: path of the selected file's directory
pl: ścieżka katalogu zaznaczonego pliku

en: paths of all selected files' directories
pl: ścieżki katalogów wszystkich zaznaczonych plików

en: path of the selected file including the file name
pl: ścieżka zaznaczonego pliku, łącznie z nazwą pliku

en: paths of all selected files including the file names
pl: ścieżki wszystkich zaznaczonych plików, łącznie z nazwami plików

en: Basic
pl: Ogólne

en: _File Pattern:
pl: _Wzór plików:

en: Enter a list of patterns that will be used to determine whether this action should be displayed for a selected file. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
pl: Wprowadza listę wzorów do określania, czy ta czynność powinna być wyświetlana dla wybranego pliku. Jeśli określisz tutaj więcej niż jeden wzór, elementy listy muszą być rozdzielone średnikami (np. *.txt;*.doc).

en: _Range (min-max):
pl: _Zakres (min.-maks.):

en: If the command should operate on say two or three files, enter the numerical range 2-3. If there are no limits, this string should be empty.
pl: Jeżeli polecenie ma działać na np. dwóch lub trzech plikach, wprowadź zakres liczbowy 2-3. Jeśli nie ma ograniczeń, ten ciąg powinien być pusty.

en: Appears if selection contains:
pl: Typy elementów:

en: _Directories **
pl: _Katalogi **

en: _Audio Files
pl: Pliki nagrań _dźwiękowych

en: _Image Files
pl: Pliki _obrazów

en: _Text Files
pl: Pliki _tekstowe

en: _Video Files
pl: Pliki nagrań _wideo

en: _Other Files
pl: _Inne pliki

en: This page lists the conditions under which the action will appear in the file managers context menus. The file patterns are specified as a list of simple file patterns separated by semicolons (e.g. *.txt;*.doc). For an action to appear in the context menu of a file or folder, at least one of these patterns must match the name of the file or folder. Additionally, you can specify that the action should only appear for certain kinds of files.
    
    ** The custom action will be eligible to appear in the toolbar.
pl: Na tej stronie wyświetlane są warunki, dla jakich czynność zostanie wyświetlona w menu kontekstowym menedżera plików. Wzorce plików są określane jako lista prostych wzorców plików oddzielonych średnikami (np. *.txt; *.doc). Aby czynność pojawiła się w menu kontekstowym pliku lub katalogu, co najmniej jeden z tych wzorców musi być zgodny z nazwą pliku lub katalogu. Dodatkowo można określić, że czynność powinna pojawiać się tylko dla niektórych rodzajów plików.
    
    ** Czynność niestandardowa będzie mogła pojawić się na pasku narzędzi.

en: Appearance Conditions
pl: Wyświetlanie

en: Custom Actions
pl: Czynności

en: Configure custom actions that will appear in the file manager's context menus and/or toolbar.
    These actions are applicable to folders or certain kinds of files.
    
    Check the <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/custom-actions">documentation</a> for a collection of custom action examples.
pl: Skonfiguruj niestandardowe czynności, które będą wyświetlane w menu kontekstowym i/lub na pasku narzędzi menedżera plików.
    Czynności te dotyczą folderów lub niektórych rodzajów plików.
    
    Sprawdź <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/custom-actions">dokumentację</a>, aby zapoznać się z kolekcją przykładów czynności niestandardowych.

en: Add a new custom action.
pl: Dodaj nową czynność.

en: Edit the currently selected action.
pl: Edytuje wybraną czynność.

en: Delete the currently selected action.
pl: Usuwa wybraną czynność.

en: Move the currently selected action up by one row.
pl: Przemieszcza wybraną czynność o jedną pozycję w górę.

en: Move the currently selected action down by one row.
pl: Przemieszcza wybraną czynność o jedną pozycję w dół.

en: Set as wallpaper
pl: Ustaw jako tło pulpitu

en: Thunar File Manager
pl: Menedżer plików Thunar

en: Browse the filesystem with the file manager
pl: Przeglądanie systemu plików za pomocą menedżera plików

en: File Manager
pl: Menedżer plików

en: file manager;explorer;finder;browser;folders;directory;directories;partitions;drives;network;devices;rename;move;copy;delete;permissions;home;trash;
pl: menedżer plików;eksplorator;wyszukiwarka;przeglądarka;foldery;katalog;katalogi;partycje;nośniki;sieć;urządzenia;zmiana nazwy;przenoszenie;kopiowanie;usuwanie;uprawnienia;katalog domowy;kosz;

en: Home
pl: Katalog domowy

en: bulk;renamer;renaming;thunar;files;folders;directory;directories;
pl: wsadowe;zmienianie nazw;zmiana nazwy;thunar;pliki;foldery;katalog;katalogi;

en: Configure the Thunar file manager
pl: Konfiguruje preferencje menedżera plików Thunar

en: thunar;settings;preferences;configure;thumbnails;file size;date format;shortcuts pane;tree view;tabs;
pl: thunar;ustawienia;preferencje;konfiguracja;miniatury;rozmiar pliku;format daty;położenia;widok drzewa;karty;

en: File Browser
pl: Przeglądarka plików

en: Thunar is a file browser specifically designed for the Xfce Desktop, but also can serve as an alternate file browser for other Desktop environments. It has a simple, clean two-pane design for browsing all your files.
pl: Thunar to przeglądarka plików zaprojektowana specjalnie dla środowiska graficznego Xfce, ale może służyć także jako alternatywna przeglądarka plików w innych środowiskach. Ma proste, czytelne dwupanelowe wzornictwo do przeglądania wszystkich plików.

note: SECURITY: - A normal active user can run thunar without elevated rights. They may wish to modify files they normally do not have read/write access to. This isn't a good idea, but is common on single user systems.
en: Run Thunar as root
pl: Uruchom program Thunar jako root

en: Authentication is required to run Thunar as root.
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie, aby uruchomić program Thunar jako użytkownik root.
