thunar.xfce-4-20 - en to cs translation catalogue (1003 entries)

note: change the accept button label text
en: _Open
cs: _Otevřít

en: _Execute
cs: _Spustit

en: Edit _Launcher
cs: Upravit _spouštěč

en: Edit the selected launcher
cs: Upravit vybraný spouštěč

en: Open in new _Tab
cs: Otevřít na nové _kartě

en: Open in new _Window
cs: Otevřít v novém _okně

en: Open Item _Location
cs: Otevřít umístění položky

en: Navigate to the folder in which the selected file is located
cs: Otevřít adresář, ve kterém je zvolená položka umístěna

en: Ope_n With Other Application...
cs: Otevřít pomocí jiné aplikace...

en: Choose another application with which to open the selected file
cs: Vybere jinou aplikaci pro otevření vybraného souboru

en: Set Defa_ult Application...
cs: Nastavit vý_chozí aplikaci

en: Choose an application which should be used by default to open the selected file
cs: Vybere aplikaci, která má být použita jako výchozí pro otevření vybraného souboru

note: For backward compatibility the old accel paths are re-used. Currently not possible to automatically migrate to new accel paths. Waiting for https://gitlab.gnome.org/GNOME/gtk/issues/2375 to be able to fix that
en: _Send To
cs: _Odeslat

en: _Add Bookmark
cs: _Přidat záložku

en: Create bookmarks for all selected folders. If nothing is selected, the current folder is bookmarked.
cs: Vytvoří záložky pro všechny vybrané složky. Pokud není vybráno nic, přidá se do záložek aktuální složka.

en: Send to _Desktop
cs: Odeslat na _pracovní plochu

en: _Properties...
cs: _Vlastnosti...

en: View the properties of the selected file
cs: Zobrazit vlastnosti vybraného souboru

en: Ma_ke Link
cs: Vy_tvořit odkaz

en: Dup_licate
cs: Duplikovat

en: _Rename...
cs: _Přejmenovat...

note: prepare the menu item
en: _Empty Trash
cs: Vy_sypat koš

en: Delete all files and folders in the Trash
cs: Smazat všechny soubory a složky v koši

en: _Remove from Recent
cs: _Odebrat z nedávných

en: Remove the selected files from Recent
cs: Odebere vybrané soubory ze seznamu nedávných položek

en: Create _Folder...
cs: Vytvořit _složku...

en: Create an empty folder within the current folder
cs: Vytvořit prázdnou složku v aktuální složce

en: Create _Document
cs: Vytvořit _dokument

en: Create a new document from a template
cs: Vytvořit nový dokument ze šablony

en: _Restore
cs: _Obnovit

en: Restore and S_how
cs: _Obnovit a zobrazit

en: Mo_ve to Trash
cs: Přesu_nout do koše

en: _Delete
cs: _Smazat

en: _Paste
cs: _Vložit

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
cs: Přesunout nebo zkopírovat soubory naposledy vybrané příkazem Vyjmout nebo Zkopírovat

en: _Paste Into Folder
cs: _Vložit do složky

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
cs: Přesune nebo zkopíruje naposledy vybrané soubory příkazem Vyjmout nebo Zkopírovat do vybrané složky

en: _Copy
cs: _Kopírovat

en: Cu_t
cs: Vyjmou_t

en: _Mount
cs: _Připojit

en: Mount the selected device
cs: Připojit vybrané zařízení

en: _Unmount
cs: _Odpojit

en: Unmount the selected device
cs: Odpojit vybrané zařízení

en: _Eject
cs: _Vysunout

en: Eject the selected device
cs: Vysunout vybrané zařízení

en: Failed to execute file "%s" (%s)
cs: Nepodařilo se spustit soubor "%s" (%s)

en: Failed to execute file "%s"
cs: Nepodařilo se spustit soubor "%s"

en: Failed to open file "%s"
cs: Nepodařilo se otevřít soubor "%s"

note: we can just tell that n files failed to open
en: Failed to open %d file | Failed to open %d files
cs[0]: Nepodařilo se otevřít %d soubor
cs[1]: Nepodařilo se otevřít %d soubory.
cs[2]: Nepodařilo se otevřít %d souborů.
cs[3]: Nepodařilo se otevřít %d souborů.

en: Are you sure you want to open all folders?
cs: Opravdu chcete otevřít všechny složky?

en: Open folders
cs: Otevřít složky

en: This will open %d separate file manager window. | This will open %d separate file manager windows.
cs[0]: Bude otevřeno %d oddělěné okno správce souborů.
cs[1]: Bude otevřeno %d oddělěné okna správce souborů.
cs[2]: Bude otevřeno %d oddělěných oken správce souborů.
cs[3]: Bude otevřeno %d oddělěných oken správce souborů.

en: Open %d New Window | Open %d New Windows
cs[0]: Otevřít %d nové okno
cs[1]: Otevřít %d nová okna
cs[2]: Otevřít %d nových oken
cs[3]: Otevřít %d nových oken

note: add the "Cancel" button configure the dialog properties
en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: Failed to mount "%s"
cs: Nepodařilo se připojit %s

note: tell the user that we were unable to launch the file specified
en: Failed to open "%s"
cs: Nepodařilo se otevřít soubor "%s"

note: aka "activate"
en: Open the selected file | Open the selected files
cs[0]: Otevřít vybraný soubor
cs[1]: Otevřít vybrané soubory
cs[2]: Otevřít vybrané soubory
cs[3]: Otevřít vybrané soubory

en: Execute the selected file | Execute the selected files
cs[0]: Spustit vybraný soubor
cs[1]: Spustit vybrané soubory
cs[2]: Spustit vybrané soubory
cs[3]: Spustit vybrané soubory

en: Open the selected directory in new tab | Open the selected directories in %d new tabs
cs[0]: Otevřít vybraný adresář na nové kartě
cs[1]: Otevřít vybrané adresáře na %d nových kartách
cs[2]: Otevřít vybrané adresáře na %d nových kartách
cs[3]: Otevřít vybrané adresáře na %d nových kartách

en: Open the selected directory in new window | Open the selected directories in %d new windows
cs[0]: Otevřít vybraný adresář v novém okně
cs[1]: Otevřít vybrané adresáře ve %d nových oknech
cs[2]: Otevřít vybrané adresáře v %d nových oknech
cs[3]: Otevřít vybrané adresáře v %d nových oknech

en: Create a symbolic link for the selected file | Create a symbolic link for each selected file
cs[0]: Vytvoří symbolický odkaz pro vybraný soubor
cs[1]: Vytvoří symbolický odkaz pro každý z vybraných souborů
cs[2]: Vytvoří symbolický odkaz pro každý z vybraných souborů
cs[3]: Vytvoří symbolický odkaz pro každý z vybraných souborů

en: Rename the selected file | Rename the selected files
cs[0]: Přejmenovat vybraný soubor
cs[1]: Přejmenovat vybrané soubory
cs[2]: Přejmenovat vybrané soubory
cs[3]: Přejmenovat vybrané soubory

en: Bulk _Rename...
cs: Hromadně přejmenovat...

en: Restore the selected file to its original location | Restore the selected files to its original location
cs[0]: Obnovit vybraný soubor do původního umístění
cs[1]: Obnovit vybrané soubory do původních umístění
cs[2]: Obnovit vybrané soubory do původních umístění
cs[3]: Obnovit vybrané soubory do původních umístění

en: Restore the selected file to its original location and open the location in a new window/tab | Restore the selected files to their original locations and open the locations in a new window/tab
cs[0]: Obnoví vybraný soubor do jeho původní umístění a otevře umístění v nových oknech nebo kartách
cs[1]: Obnoví vybrané soubory to jejich původních umístění a otevře umístění v novém okně nebo kartě
cs[2]: Obnoví vybrané soubory to jejich původních umístění a otevře umístění v novém okně nebo kartě
cs[3]: Obnoví vybrané soubory to jejich původních umístění a otevře umístění v novém okně nebo kartě

en: Move the selected file to the Trash | Move the selected files to the Trash
cs[0]: Přesunout vybraný soubor do koše
cs[1]: Přesunout vybrané soubory do koše
cs[2]: Přesunout vybrané soubory do koše
cs[3]: Přesunout vybrané soubory do koše

en: Permanently delete the selected file | Permanently delete the selected files
cs[0]: Smazat vybraný soubor
cs[1]: Smazat vybrané soubory
cs[2]: Smazat vybrané soubory
cs[3]: Smazat vybrané soubory

en: Cut the selection
cs: Vyjmout výběr

en: Prepare the selected file to be moved with a Paste command | Prepare the selected files to be moved with a Paste command
cs[0]: Připraví vybraný soubor k přesunu pomocí příkazu Vložit
cs[1]: Připraví vybrané soubory k přesunu pomocí příkazu Vložit
cs[2]: Připraví vybrané soubory k přesunu pomocí příkazu Vložit
cs[3]: Připraví vybrané soubory k přesunu pomocí příkazu Vložit

en: Copy the selection
cs: Zkopírovat výběr

en: Prepare the selected file to be copied with a Paste command | Prepare the selected files to be copied with a Paste command
cs[0]: Připraví vybraný soubor ke zkopírování pomocí příkazu Vložit
cs[1]: Připraví vybrané soubory ke zkopírování pomocí příkazu Vložit
cs[2]: Připraví vybrané soubory ke zkopírování pomocí příkazu Vložit
cs[3]: Připraví vybrané soubory ke zkopírování pomocí příkazu Vložit

en: Paste the clipboard
cs: Vložit ze schránky

en: Side Pane (Add Bookmark) | Side Pane (Add Bookmarks)
cs[0]: Postranní panel (Přidat záložku)
cs[1]: Postranní panel (Přidat záložky)
cs[2]: Postranní panel (Přidat záložky)
cs[3]: Postranní panel (Přidat záložky)

en: Add the selected folder to the shortcuts side pane | Add the selected folders to the shortcuts side pane
cs[0]: Přidá vybranou složku do panelu se záložkami
cs[1]: Přidá vybrané složky do panelu se záložkami
cs[2]: Přidá vybrané složky do panelu se záložkami
cs[3]: Přidá vybrané složky do panelu se záložkami

en: Desktop (Create Link) | Desktop (Create Links)
cs[0]: Pracovní plocha (Vytvořit symbolický odkaz)
cs[1]: Pracovní plocha (Vytvořit symbolické odkazy)
cs[2]: Pracovní plocha (Vytvořit symbolické odkazy)
cs[3]: Pracovní plocha (Vytvořit symbolické odkazy)

en: Create a link to the selected file on the desktop | Create links to the selected files on the desktop
cs[0]: Vytvořit odkazy k vybranému souborům na pracovní plochu
cs[1]: Vytvořit odkazy k vybraných souborům na pracovní plochu
cs[2]: Vytvořit odkazy k vybraných souborům na pracovní plochu
cs[3]: Vytvořit odkazy k vybraných souborům na pracovní plochu

en: Send the selected file to "%s" | Send the selected files to "%s"
cs[0]: Odeslat vybraný soubor do %s
cs[1]: Odeslat vybrané soubory do %s
cs[2]: Odeslat vybrané soubory do %s
cs[3]: Odeslat vybrané soubory do %s

note: ask the user to enter a name for the new folder
en: New Folder
cs: Nová složka

en: Create New Folder
cs: Vytvořit novou složku

note: generate a title for the create dialog
en: Create Document from template "%s"
cs: Vytvoří dokument z šablony "%s"

note: ask the user to enter a name for the new empty file
en: New Empty File
cs: Nový prázdný soubor

en: New Empty File...
cs: Nový prázdný soubor...

en: No templates installed in
    "%s"
cs: V umístění "%s"
    nejsou nainstalovány žádné šablony

en: _Empty File
cs: _Prázdný soubor

en: Failed to eject "%s"
cs: Nepodařilo se vysunout "%s"

en: Failed to unmount "%s"
cs: Nepodařilo se odpojit "%s"

en: Use "%s" to open the selected file | Use "%s" to open the selected files
cs[0]: Otevřít vybraný soubor v aplikaci %s
cs[1]: Otevřít vybrané soubory v aplikaci %s
cs[2]: Otevřít vybrané soubory v aplikaci %s
cs[3]: Otevřít vybrané soubory v aplikaci %s

en: _Open With "%s"
cs: _Otevřít v aplikaci %s

note: we can only show a generic "Open" action
en: _Open With Default Applications
cs: _Otevřít výchozími aplikacemi

en: Open the selected files with the default applications
cs: Otevře vybrané soubory výchozí aplikací

en: Ope_n With
cs: Otevřít pomocí

en: Open the bulk rename dialog
cs: Otevřít dialogové okno pro hromadné přejmenování

en: Force open in a new window
cs: Vynutit otevření v novém okně

en: Run in daemon mode
cs: Spustit v režimu démon

en: Quit a running Thunar instance
cs: Ukončit spuštěnou instanci aplikace Thunar

en: Print version information and exit
cs: Zobrazí informace o verzi a ukončí se

en: Acquired the session message bus '%s'
cs: Získána sběrnice zpráv relace „%s“

en: Acquired the name '%s' on the session message bus
cs: Získán název „%s“ na sběrnici zpráv relace

en: Name '%s' lost on the message dbus.
cs: Název %s ztracen na sběrnici dbus.

en: The Thunar development team. All rights reserved.
cs: Tým vývojářů aplikace Thunar. Všechna práva vyhrazena.

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
cs: Napsal Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Please report bugs to <%s>.
cs: Prosíme, abyste chyby nahlásili na adresu <%s>.

note: display an error message to the user
en: Failed to launch operation
cs: Nepodařilo se spustit operaci

en: Failed to open "%s" (%s)
cs: Nepodařilo se otevřít "%s" (%s)

en: Failed to open "%s": %s
cs: Nepodařilo se otevřít soubor "%s": %s

en: Failed to rename "%s" (%s)
cs: Nepodařilo se přejmenovat "%s" (%s)

en: Failed to rename "%s"
cs: Nepodařilo se přejmenovat "%s"

en: Rename Launcher Options
cs: Přejmenovat spouštěč

en: Do you want to rename the launcher, or the file itself?
cs: Změnit název spouštěče, nebo souboru?

en: Rename _Launcher
cs: Přejmenovat spouštěč

en: Rename _File
cs: Přejmenovat soubor

en: New File
cs: Nový soubor

en: Create New File
cs: Vytvořit nový soubor

en: Copying files...
cs: Kopírování souborů...

en: Copying files to "%s"...
cs: Kopírování souborů do "%s"...

en: Creating symbolic links in "%s"...
cs: Vytváření symbolických odkazů v "%s"...

en: Moving files into "%s"...
cs: Přesouvání souborů do "%s"...

en: Moving files ...
cs: Přesouvání souborů...

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s" (%s)?
cs: Opravdu chcete 
    trvale smazat "%s" (%s)?

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s"?
cs: Opravdu chcete trvale
    odstranit "%s"?

en: Are you sure that you want to permanently
    delete the selected file? | Are you sure that you want to permanently
    delete the %u selected files?
cs[0]: Opravdu chcete trvale odstranit vybraný soubor?
cs[1]: Opravdu chcete trvale odstranit %u vybrané soubory?
cs[2]: Opravdu chcete trvale odstranit %u vybraných souborů?
cs[3]: Opravdu chcete trvale odstranit %u vybraných souborů?

en: Attention
cs: Pozor

en: If you delete a file, it is permanently lost.
cs: Smažete-li soubor, bude nenávratně ztracen.

en: Deleting files...
cs: Mazání souborů...

en: Are you sure that you want to
    move "%s" (%s) to trash ?
cs: Opravdu chcete
    přesunout "%s" (%s) do koše?

en: Are you sure that you want to
    move "%s" to trash ?
cs: Opravdu chcete
    přesunout "%s" do koše?

en: Are you sure that you want to
    move the selected file to trash? | Are you sure that you want to
    move the %u selected files to trash?
cs[0]: Opravdu chcete
    přesunout vybraný soubor do koše?
cs[1]: Opravdu chcete 
    přesunout %u vybraných souborů do koše?
cs[2]: Opravdu chcete 
    přesunout %u vybraných souborů do koše?
cs[3]: Opravdu chcete
    přesunout  vybrané%u soubory do koše?

en: Move to Trash
cs: Přesunout do koše

en: Moving files into the trash...
cs: Přesouvání souborů do koše...

en: Creating files...
cs: Vytváření souborů...

en: Creating directories...
cs: Vytváření adresářů...

en: Remove all files and folders from the Trash?
cs: Odebrat všechny soubory a složky z koše?

en: Empty Trash
cs: Vyprázdnit koš

en: If you choose to empty the Trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
cs: Zvolíte-li vyprázdnění koše, všechny položky budou nenávratně ztraceny. Položky můžete také mazat odděleně.

en: Emptying the Trash...
cs: Vyprazdňuji koš...

en: Failed to determine the original path for "%s" (%s)
cs: Nepodařilo se získat původní cestu pro "%s" (%s)

en: Failed to determine the original path for "%s"
cs: Nepodařilo se zjistit původní cestu pro "%s"

en: Could not restore "%s" (%s)
cs: Nepodařilo se obnovit "%s" (%s)

en: Could not restore "%s"
cs: Nelze obnovit "%s"

en: Restoring files...
cs: Obnovování souborů...

en: Failed to set default application for "%s" (%s)
cs: Nepodařilo se nastavit výchozí aplikaci pro "%s" (%s)

en: Failed to set default application for "%s"
cs: Nepodařilo se nastavit výchozí aplikaci pro "%s"

en: The selected application is used to open this and other files of type "%s".
cs: Vybraná aplikace bude použita k otevření tohoto a jiných souborů typu "%s".

en: No application selected
cs: Nebyla vybrána žádná aplikace

en: Other Application...
cs: Jiná aplikace...

en: Open With
cs: Otevřít pomocí

note: create the "Custom command" expand
en: Use a _custom command:
cs: Použít _vlastní příkaz:

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
cs: Použít vlastní příkaz pro aplikaci, která není dostupná v seznamu aplikací uvedených výše.

note: create the "Custom command" button
en: _Browse...
cs: _Procházet...

note: create the "Use as default for this kind of file" button
en: Use as _default for this kind of file
cs: Použít jako _výchozí pro tento typ souboru

note: display an error to the user
en: Failed to add new application "%s"
cs: Přidání nové aplikace "%s" se nezdařilo

en: Failed to execute application "%s"
cs: Nepodařilo se spustit aplikaci "%s"

note: append the "Remove Launcher" item
en: _Remove Launcher
cs: Odeb_rat spouštěč

note: append the "Forget Association" item
en: _Forget Association
cs: _Zapomenout asociaci

en: Open <i>%s (%s)</i> and other files of type "%s" with:
cs: Otevřít <i>%s(%s) </i> a další soubory typu "%s" pomocí:

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
cs: Otevřít <i>%s</i> a jiné soubory typu "%s" pomocí:

en: Browse the file system to select an application to open files of type "%s".
cs: Vybrat aplikaci pro soubory typu "%s" procházením systému souborů.

en: Change the default application for files of type "%s" to the selected application.
cs: Změnit výchozí aplikaci pro soubory typu "%s" na vybranou aplikaci.

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
cs: Opravdu chcete odstranit "%s"?

en: Remove application launcher
cs: Odstranit spouštěč aplikace

en: _Remove
cs: _Odebrat

en: This will remove the application launcher that appears in the file context menu, but will not uninstall the application itself.
    
    You can only remove application launchers that were created using the custom command box in the "Open With" dialog of the file manager.
cs: Odebere spouštěč aplikace objevující se v kontextové nabídce souboru, neodinstaluje však samotnou aplikaci.
    
    Můžete odebrat pouze spouštěče aplikací, které byly vytvořeny použitím vlastního příkazu v dialogu "Otevřít pomocí" správce souborů.

note: display an error to the user
en: Failed to remove "%s"
cs: Nepodařilo se odstranit soubor "%s"

en: Are you sure that you want to forget "%s"?
cs: Opravdu chcete zapomenout "%s"?

en: Forget application launcher
cs: Zapomenout spouštěč aplikace

en: _Forget
cs: _Zapomenout

en: This will dissociate the application launcher for this file type, but will not uninstall or remove the application launcher itself.
cs: Odebere asociaci spouštěče aplikací pro tento typ souboru, ale neodinstaluje ani neodstraní samotný spouštěč aplikací.

note: display an error to the user
en: Failed to forget "%s"
cs: Nepodařilo se zapomenout "%s"

en: Select an Application
cs: Vyberte aplikaci

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: Executable Files
cs: Spustitelné soubory

en: Perl Scripts
cs: Skripty jazyka Perl

en: Python Scripts
cs: Skripty jazyka Python

en: Ruby Scripts
cs: Skripty jazyka Ruby

en: Shell Scripts
cs: Shellové skripty

en: Set Default Application
cs: Nastavit výchozí aplikaci

en: None available
cs: Žádné dostupné

en: Default Application
cs: Výchozí aplikace

en: Recommended Applications
cs: Doporučené aplikace

en: Other Applications
cs: Jiné aplikace

en: Failed to remove "%s".
cs: Nepodařilo se odstranit soubor "%s".

note: tell the user that we cannot paste
en: There is nothing on the clipboard to paste
cs: Ve schránce se nenacházejí žádné položky

note: setup the dialog add the "Close" button action id visibility checkbox visible icon label tooltip add a regular close button, the header bar already provides one
en: _Close
cs: _Zavřít

en: Configure Columns in the Detailed List View
cs: Konfigurovat sloupce ve zobrazení podrobného výpisu

note: add the "Help" button
en: _Help
cs: _Nápověda

en: Visible Columns
cs: Viditelné sloupce

note: create the top label for the column editor dialog
en: Choose the order of information to appear in the
    detailed list view.
cs: Vyberte pořadí informací, zobrazených v podrobném
    výpisu.

note: create the "Move Up" button
en: Move _Up
cs: Pos_unout nahoru

note: create the "Move Down" button
en: Move Dow_n
cs: Posu_nout dolů

note: create the "Show" button
en: _Show
cs: _Zobrazit

note: create the "Hide" button
en: Hi_de
cs: _Skrýt

note: create the "Use Default" button
en: Use De_fault
cs: Použít _výchozí

en: Column Sizing
cs: Velikost sloupce

note: create the label that explains the column sizing option
en: By default columns will be automatically expanded if
    needed to ensure the text is fully visible. If you dis-
    able this behavior below the file manager will always
    use the user defined column widths.
cs: Ve výchozím stavu budou sloupce automaticky rozšířeny,
    pokud to bude nutné pro správné zobrazení textu. Pokud
    tuto vlastnost vypnete, správce souborů vždy použije šířky
    sloupců definované uživatelem.

note: create the "Automatically expand columns as needed" button
en: Automatically _expand columns as needed
cs: Automaticky rozšířit sloupc_e podle potřeby

en: Size Column of Folders
cs: Velikost sloupců složek

note: explain what it does
en: Show number of containing items
cs: Zobrazit počet obsažených položek

en: This column is reserved for special locations
cs: Tento sloupec je vyhrazen pro speciální umístění.

note: reset page title tell the user that we're unable to determine the file info
en: Unknown
cs: Neznámý

en: Compact directory listing
cs: Stručný výpis adresáře

en: Compact view
cs: Kompaktní zobrazení

en: Invalid filename "%s"
cs: Neplatný název souboru "%s"

note: LaunchFiles() invoked without a valid working directory
en: The working directory must be an absolute path
cs: Pracovní adresář musí být uveden pomocí absolutní cesty

note: LaunchFiles() invoked with an empty filename list
en: At least one filename must be specified
cs: Je nutné zadat alespoň jeden název souboru

en: At least one source filename must be specified
cs: Je nutné zadat alespoň jeden název zdrojového souboru

en: The number of source and target filenames must be the same
cs: Počet zdrojových a cílových názvů souborů se musí shodovat

en: A destination directory must be specified
cs: Je nutné zadat cílový adresář

en: Configure _Columns...
cs: Konfigurovat sloup_ce...

en: Configure the columns in the detailed list view
cs: Konfigurovat sloupce ve zobrazení podrobného výpisu

en: E_xpandable Folders
cs: Rozšiřitelné složky

en: Allow tree like expansion of folders
cs: Povolit větvení složek

en: Detailed directory listing
cs: Podrobný výpis adresáře

en: Details view
cs: Zobrazit podrobnosti

en: Safely _Remove
cs: Bezpečně _odebrat

en: _Disconnect
cs: _Odpojit

en: Stop the _Multi-Disk Drive
cs: _Zastavit vícediskovou jednotku

en: _Lock
cs: _Uzamknout

en: C_reate
cs: Vy_tvořit

en: Enter the name:
cs: Zadejte název:

note: display an error message
en: Cannot convert filename "%s" to the local encoding
cs: Název souboru "%s" nelze zkonvertovat do místního kódování

note: create a new dialog window
en: Rename "%s"
cs: Přejmenovat "%s"

note: add the "Rename" button
en: _Rename
cs: _Přejmenovat

en: Enter the new name:
cs: Zadejte nový název:

en: Error
cs: Chyba

en: _Yes
cs: _Ano

en: Yes to _all
cs: Ano pro _všechny

en: _Replace
cs: _Nahradit

en: Replace _All
cs: Nahradit _vše

en: _Skip
cs: _Přeskočit

en: S_kip All
cs: Přeskočit _vše

en: Re_name
cs: Přejme_novat

en: Rena_me All
cs: Přej_menovat vše

en: _No
cs: _Ne

en: N_o to all
cs: N_e pro všechny

en: _Retry
cs: _Opakovat

en: Copy _Anyway
cs: Přesto _zkopírovat

note: setup the confirmation dialog
en: Confirm to replace files
cs: Potvrďte nahrazení souborů

en: This folder already contains a symbolic link "%s".
cs: Tato složka již obsahuje symbolický odkaz "%s".

en: This folder already contains a folder "%s".
cs: Tato složka již obsahuje složku "%s".

en: This folder already contains a file "%s" (%s).
cs: Tato složka již obsahuje soubor "%s" (%s).

en: This folder already contains a file "%s".
cs: Tato složka již obsahuje soubor "%s".

note: TRANSLATORS: First part of replace dialog sentence
en: Replace the link in "%s"
cs: Nahradit odkaz v „%s“

note: TRANSLATORS: First part of replace dialog sentence
en: Replace the existing folder in "%s"
cs: Nahradit existující složku v „%s“

note: TRANSLATORS: First part of replace dialog sentence
en: Replace the existing file in "%s"
cs: Nahradit existující soubor v „%s“

note: Fourth box (size)
en: Size:
cs: Velikost:

en: Modified:
cs: Změněno:

note: TRANSLATORS: Second part of replace dialog sentence
en: with the following link?
cs: následujícím odkazem?

note: TRANSLATORS: Second part of replace dialog sentence
en: with the following folder?
cs: následující složkou?

note: TRANSLATORS: Second part of replace dialog sentence
en: with the following file?
cs: následujícím souborem?

en: _Apply the action to all files and folders
cs: _Použít akci na všechny soubory a složky

note: TRANSLATORS: This string will be inserted in the following sentence in the second appearance of %s: * "The desktop file %s is in an insecure location and not marked as secure%s."
en: /executable
cs: Spouštěč

en: The desktop file %s is in an insecure location and not marked as secure%s. If you do not trust this program, click Cancel.
cs: Soubor plochy %s není v bezpečném umístění a není označen jako spustitelný %s. Nedůvěřujete-li programu, stiskněte tlačítko Zrušit.

en: _Launch Anyway
cs: Přesto _spustit

en: Mark As _Secure And Launch
cs: Označit jako bezpečné a spustit

en: Close split pane with multiple tabs?
cs: Zavřít rozdělený panel s více kartami?

en: The other split pane has multiple open tabs. Closing it will close all these tabs.
cs: Další rozdělený panel má několik otevřených karet. Zavřením panelu se zavřou všechny tyto karty.

en: Warning
cs: Varování

en: Close Pane
cs: Zavřít kartu

en: Do _not ask me again
cs: Příště se již _nedotazovat

en: The file "%s" seems to be executable. What do you want to do with it?
cs: Vybraný soubor "%s" je spustitelný. Co s nimi chcete provést?

en: The selected files seem to be executable. What do you want to do with them?
cs: Vybrané soubory jsou spustitelné. Co s nimi chcete provést?

en: Open Shell Script
cs: Otevřít shell skript

en: Run In _Terminal
cs: Spustit v terminálu

en: Failed to edit launcher via command "%s"
cs: Nepodařilo se upravit spouštěč příkazem "%s"

en: Copy _Here
cs: _Zkopírovat sem

en: _Move Here
cs: _Přesunout sem

en: _Link Here
cs: _Vytvořit zde odkaz

en: A maximum of %u emblems is supported per file.
cs: Pro každý soubor je podporováno maximálně %u emblemů.

en: Too many emblems selected
cs: Vybráno příliš mnoho emblémů

en: Name only
cs: Pouze název

en: Extension only
cs: Pouze přípona

en: Name and Extension
cs: Název a přípona

en: Date Created
cs: Čas vytvoření

en: Date Accessed
cs: Čas přístupu

en: Date Modified
cs: Čas změny

en: Date Deleted
cs: Čas smazání

en: Recency
cs: Aktuálnost

en: Location
cs: Umístění

en: Group
cs: Skupina

en: MIME Type
cs: Typ MIME

en: Name
cs: Název

en: Owner
cs: Vlastník

note: Permissions chooser
en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Size
cs: Velikost

en: Size in Bytes
cs: Velikost v bajtech

en: Type
cs: Typ

en: File
cs: Soubor

en: File Name
cs: Název souboru

en: Never
cs: Nikdy

en: Only For Remote Location
cs: Pouze pro vzdálené umístění

en: Always
cs: Vždy

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Move
cs: Přesunout

en: Rename
cs: Přejmenovat

en: Create File
cs: Vytvořit soubor

en: Create Folder
cs: Vytvořit složku

en: Delete (opposite of create)
cs: Smazat (opak vytvoření)

en: Trash
cs: Koš

en: Restore (opposite of trash)
cs: Obnovit (opak přesunu do koše)

en: Link
cs: Odkaz

en: Unlink
cs: Zrušit odkaz

en: Log operations
cs: Protokolovat operace

en: Log no operations
cs: Neprotokolovat žádné operace

en: Log only timestamps
cs: Protokolovat pouze záznamy o časech

en: Standalone
cs: Samostatný

en: Embedded
cs: Vložený

en: Only for local files
cs: Pouze pro místní soubory

en: File System
cs: Systém souborů

en: The root folder has no parent
cs: Kořenová složka nemá nadřazenou složku

en: Failed to parse the desktop file: %s
cs: Nepodařilo se zpracovat soubor pracovní plochy: %s

note: if the .desktop file is not secure, ask user what to do
en: Untrusted application launcher
cs: Nedůvěryhodný spouštěč aplikací

en: No Exec field specified
cs: Nebylo zadáno pole Exec

note: if the .desktop file is not secure, ask user what to do
en: Untrusted link launcher
cs: Nedůvěryhodný spouštěč odkazů

en: No URL field specified
cs: Nebyla zadána adresa URL

en: Invalid desktop file
cs: Neplatný soubor pracovní plochy

en: broken link
cs: neplatný odkaz

en: %s (link to %s)
cs: %s (odkaz na %s)

en: %s (mount point)
cs: %s (připojovací bod)

en: Solid State Drive
cs: Jednotka SSD

en: System Drive
cs: Systémová jednotka

en: USB Drive
cs: Jednotka USB

note: Freedesktop icon-naming-spec
en: Camera
cs: Fotoaparát

en: Harddisk
cs: Pevný disk

en: Optical Drive
cs: Optická jednotka

en: Removable Drive
cs: Vyměnitelná jednotka

en: Flash Drive
cs: Jednotka typu paměť flash

en: Floppy
cs: Disketa

en: Optical Media
cs: Optické médium

en: Tape
cs: Páska

en: Multimedia Player
cs: Multimediální přehrávač

en: Phone
cs: Telefon

note: TRANSLATORS: this will result in "<path> on <hostname>"
en: %s on %s
cs: %s na %s

en: %s used (%.0f%%)  |  %s free (%.0f%%)
cs: %s použito (%.0f%%)  |  %s volných (%.0f%%)

en: The item will be removed from the history
cs: Položka bude odebrána z historie

en: Could not find "%s"
cs: Nelze najít "%s"

en: Icon based directory listing
cs: Výpis adresáře ikonami

en: Icon view
cs: Ikony

en: Error removing file: %s
cs: Chyba při odstraňování souboru%s

en: The file "%s" already exists
cs: Soubor "%s" již existuje

en: Failed to create empty file "%s": %s
cs: Nepodařilo se vytvořit prázdný soubor "%s": %s

en: Failed to create directory "%s": %s
cs: Nezdařilo se vytvořit adresář "%s": %s

note: tell the user that we're preparing to unlink the files
en: Preparing...
cs: Příprava...

en: Could not delete file "%s": %s
cs: Nelze smazat soubor "%s": %s

note: generate a useful error message
en: Failed to change the owner of "%s": %s
cs: Nelze změnit vlastníka souboru "%s": %s

en: Failed to change the group of "%s": %s
cs: Nelze změnit skupinu souboru "%s": %s

en: Failed to change the permissions of "%s": %s
cs: Nelze změnit oprávnění k souboru "%s": %s

en: Selection: %s
cs: Výběr: %s

en: Free space: %s
cs: Volné místo: %s

note: I18N: put " (copy #)" between basename and extension
en: %s (copy %u)%s
cs: %s (kopie %u)%s

note: I18N: put " (copy #)" after filename (for files without extension)
en: %s (copy %u)
cs: %s (kopie %u)

en: The file "%s" (%s) already exists. Would you like to replace it?
    
    If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
cs: Soubor "%s" (%s) již existuje. Chcete ho nahradit?
    
    Pokud nahradíte existující soubor, jeho obsah bude přepsán.

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
    
    If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
cs: Soubor "%s" již existuje. Chcete jej nahradit?
    
    Nahradíte-li současný soubor, bude jeho obsah přepsán.

en: Do you want to overwrite it?
cs: Chcete jej přepsat?

en: Do you want to permanently delete it?
cs: Chcete jej trvale odstranit?

en: Do you want to create it?
cs: Chcete jej vytvořit?

en: Do you want to skip it?
cs: Chcete jej přeskočit?

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
cs: V cílovém umístění není dostatek místa. Pro zvětšení dostupného místa odeberte některé soubory.

en: %d file | %d files
cs[0]: %d soubor
cs[1]: %d soubory
cs[2]: %d souborů
cs[3]: %d souborů

en: No operation which can be undone has been performed yet.
    (For some operations undo is not supported)
cs: Zatím nebyla provedena žádná operace, kterou by bylo možné vrátit zpět.
    (Funkce vrátit zpět některé operace nepodporuje)

en: There is no operation to undo
cs: Žádná operace k vrácení zpět

en: %s operation cannot be undone
cs: Operaci  %s nelze vrátit zpět

note: one indexed for the dialog
en: The following files were overwritten in the operation you are trying to undo and cannot be restored:
cs: Následující soubory byly přepsány v operaci, kterou se snažíte vrátit zpět, proto je nelze obnovit:

en: %s operation can only be partially undone
cs: Operaci %s lze vrátit zpět pouze částečně

en: Failed to undo operation '%s'
cs: Nepodařilo se vrátit operaci '%s'

en: No operation which can be redone available.
cs: Žádná operace, kterou by bylo možné provést znovu, není k dispozici.

en: There is no operation to redo
cs: Žádná operace k provedení znovu

en: %s operation cannot be redone
cs: Operaci  %s nelze provést znovu

note: one indexed for the dialog
en: The following files were overwritten in the operation you are trying to redo and cannot be restored:
cs: Následující soubory byly přepsány v operaci, kterou se snažíte provést znovu, proto je nelze obnovit:

en: %s operation can only be partially redone
cs: Operaci %s lze provést znovu pouze částečně

en: Failed to redo operation '%s'
cs: Nepodařilo se znovu provést operaci '%s'

note: TRANSLATORS: An example: 'Undo the latest 'copy' operation (2 files)
en: Undo the latest '%s' operation (%s)
cs: Vrátí zpět poslední operaci '%s' (%s)

en: Undo the latest operation
cs: Vrátí zpět poslední operaci

note: TRANSLATORS: An example: 'Redo the latest 'copy' operation (2 files)
en: Redo the latest '%s' operation (%s)
cs: Provést znovu poslední operaci '%s' (%s)

en: Redo the latest operation
cs: Provést znovu poslední operaci

en: unknown
cs: neznámý

en: %u item | %u items
cs[0]: %u položka
cs[1]: %u položky
cs[2]: %u položky
cs[3]: %u položek

en: File does not exist
cs: Soubor neexistuje

en: Undo performed
cs: Vrácení zpět dokončeno

en: %s operation was undone
cs: Operace %s byla vrácena zpět

en: Redo performed
cs: Provedení znovu dokončeno

en: %s operation was redone
cs: Operace %s byla provedena znovu

en: Unmounting device
cs: Odpojování zařízení

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
cs: Systém odpojuje zařízení "%s". Nevyjímejte médium ani neodpojujte jednotku

en: Writing data to device
cs: Zapisování dat na zařízení

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
cs: Před odebráním zařízení "%s" je nutné zapsat data. Nevyjímejte médium ani neodpojujte jednotku

en: Ejecting device
cs: Vysouvání zařízení

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
cs: Zařízení "%s" se vysouvá. Tato akce může chvíli trvat

en: Icon size
cs: Velikost ikony

en: The icon size for the path entry
cs: Velikost ikony pro položku cesty

en: Owner:
cs: Vlastník:

en: _Access:
cs: _Přístup:

en: Gro_up:
cs: Sk_upina:

en: Acc_ess:
cs: Přís_tup:

en: Others
cs: Ostatní

en: Acce_ss:
cs: Pří_stup:

en: Allow this file to _run as a program
cs: Povolit tomuto _souboru spuštění

en: Allowing untrusted programs to run presents a security risk to your system.
cs: Umožnění spouštění nedůvěryhodných programů představuje bezpečnostní riziko pro váš systém.

en: The folder permissions are inconsistent, you may not be able to work with files in this folder.
cs: Oprávnění složky nejsou jednotná, možná nepůjde pracovat se soubory v ní.

en: Correct _folder permissions...
cs: Opravit o_právnění ke složce...

en: Click here to automatically fix the folder permissions.
cs: Pro automatickou opravu oprávnění ke složce klikněte sem.

en: Please wait...
cs: Prosím čekejte...

en: Stop applying permissions recursively.
cs: Ukončit rekurzivní používání oprávnění.

note: allocate the question dialog
en: Question
cs: Otázka

en: Apply recursively?
cs: Použít rekurzivně?

en: Do you want to apply your changes recursively to
    all files and subfolders below the selected folder?
cs: Chcete změny použít rekurzivně pro všechny 
    soubory a podsložky vybrané složky?

en: If you select this option your choice will be remembered and you won't be asked again. You can use the preferences dialog to alter your choice afterwards.
cs: Zvolíte-li tuto možnost, Vaše volba bude použita i příště a nebudete již dotazováni. K pozdější změně Vašeho nastavení použijte dialogové okno Možnosti.

en: Mixed file owners
cs: Smíšení vlastníci souboru

en: Unknown file owner
cs: Neznámý vlastník souboru

en: None
cs: Žádné

note: 0000
en: Write only
cs: Jen pro zápis

note: 0002
en: Read only
cs: Jen pro čtení

note: 0004
en: Read & Write
cs: Zápis i čtení

en: Varying (no change)
cs: Měnící se (žádná změna)

en: Correct folder permissions automatically?
cs: Opravit oprávnění ke složce automaticky?

en: Folder permissions
cs: Oprávnění složky

en: Correct _folder permissions
cs: Opravit oprávnění _složky

en: The folder permissions will be reset to a consistent state. Only users allowed to read the contents of this folder will be allowed to enter the folder afterwards.
cs: Oprávnění ke složce budou obnovena do konzistentního stav. Přístup ke složce bude poté povolen jen uživatelům, oprávněným ke čtení této složky.

note: popup the error message dialog
en: Error while changing file permissions
cs: Chyba při změně oprávnění souboru

en: Thunar Preferences
cs: Předvolby Thunaru

note: Display
en: Display
cs: Displej

en: Window Settings
cs: Nastavení okna

en: Use custom window decorations (only applied to new windows)
cs: Použít vlastní dekorace okna (bude použito pouze na nová okna)

en: Use custom, client-side window decorations instead of global, server-side ones. - Only applied to new Thunar windows
cs: Použít vlastní dekorace oken na straně klienta namísto globálních dekorací na straně serveru. - Platí pouze pro nová okna Thunaru

en: Use current folder icon as window icon
cs: Použít aktuální ikonu složky jako ikonu okna

en: Select this option to use the current folder icon as window icon
cs: Vyberte tuto možnost, pokud chcete použít ikonu aktuální složky jako ikonu okna

en: View Settings
cs: Zobrazit Nastavení

en: View _new folders using:
cs: Zobrazit nové složky pomocí:

en: Icon View
cs: Ikony

en: List View
cs: Seznam

en: Compact View
cs: Úsporné zobrazení

en: Last Active View
cs: Poslední aktivní zobrazení

en: _Remember view settings for each folder
cs: _Zapamatovat si nastavení zobrazení pro každou složku

en: Select this option to remember view type, zoom level, sort column, and sort order individually for each folder
cs: Tuto možnost vyberte pro zapamatování typu zobrazení, úrovně přiblížení, pořadí sloupců a způsobu řazení pro každou složku

en: gvfs metadata support is required
cs: je vyžadována podpora metadat systému souborů gvfs

en: Sort _folders before files
cs: Zařadit _složky před soubory

en: Select this option to list folders before files when you sort a folder.
cs: Vyberte tuto možnost pro zařazení složek před soubory.

en: Show file size in binary format
cs: Zobrazit velikost souboru v binárním formátu

en: Select this option to show file size in binary format instead of decimal.
cs: Vyberte tuto možnost pro zobrazení velikosti souboru v binárním formátu místo desítkového.

en: Thumbnails
cs: Náhledy

en: Show thumbnails:
cs: Zobrazovat náhledy:

en: Local Files Only
cs: Pouze místní soubory

en: Only show thumbnails for files smaller than:
cs: Zobrazovat náhledy pouze pro soubory menší než:

en: 512KiB
cs: 512 KiB

en: 1MiB
cs: 1 MiB

en: 10MiB
cs: 10 MiB

en: 100MiB
cs: 100 MiB

en: 1GiB
cs: 1 GiB

en: 10GiB
cs: 10 GiB

en: Unlimited
cs: Bez omezení

en: Draw frames around thumbnails
cs: Vykreslit rámečky kolem náhledů

en: Select this option to draw black frames around thumbnails.
cs: Vyberte tuto možnost pro vykreslení černých okrajů kolem náhledů.

en: _Text beside icons
cs: _Text vedle ikon

en: Select this option to place the icon captions for items beside the icon rather than below the icon.
cs: Vyberte tuto možnost pro zobrazení popisků vedle ikon namísto zobrazení popisků pod ikonami.

en: Date
cs: Datum

en: _Format:
cs: _Formát:

note: TRANSLATORS: custom date format
en: Custom
cs: Vlastní

en: Today / Custom
cs: Dnes / vlastní

note: TRANSLATORS: Please do not translate the first column (specifiers), 'strftime' and of course '\n'
en: Custom date format to apply.
    
    The most common specifiers are:
    %d day of month
    %m month
    %Y year including century
    %H hour
    %M minute
    %S second
    
    For a complete list, search 'Glib.DateTime.format'.
cs: Použít vlastní formát data.
    
    Nejpoužívanější parametry jsou:
    %d den v měsíci
    %m měsíc
    %Y rok včetně století
    %H hodina
    %M minuta
    %S sekunda
    
    Celý seznam získáte vyhledáním výrazu "Glib.DateTime.format".

note: Side Pane
en: Side Pane
cs: Postranní panel

en: Shortcuts Pane
cs: Panel se záložkami

en: _Icon Size:
cs: _Velikost ikon:

en: Show Icon _Emblems
cs: Zobrazovat _emblémy

en: Select this option to display icon emblems in the shortcuts pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
cs: Vyberte tuto možnost pro zobrazení emblémů v panelu záložek pro všechny složky, pro které byly emblémy definovány v dialogovém okně vlastností složek.

en: Tree Pane
cs: Panel stromu

en: Icon _Size:
cs: Veliko_st ikon:

en: Show Icon E_mblems
cs: Zobrazovat e_mblémy

en: Select this option to display icon emblems in the tree pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
cs: Vyberte tuto možnost pro zobrazení emblémů v panelu se stromovou strukturou pro všechny složky, pro které byly emblémy definovány pomocí dialogového okna vlastnosti.

en: Icon Style
cs: Vzhled ikon

en: Use symbolic folder icons
cs: Použít symbolické ikony složek

en: Select this option to use symbolic folder icons instead of regular ones.
cs: Vyberte tuto možnost pro použití symbolických ikon složek, místo běžných.

en: Image Preview
cs: Náhled obrázku

en: Image Preview Mode:
cs: Režim náhledu obrázku:

en: - Standalone: Image Preview uses a separate pane
    - Embedded: Image Preview is embedded in the left sidepane
cs: - Samostatný: Náhled obrázku použije oddělený panel
    - Vložený: Náhled obrázku je vložen do levého panelu

note: Behavior
en: Behavior
cs: Chování

en: Navigation
cs: Navigace

en: _Single click to activate items
cs: _Jednoduché kliknutí pro aktivaci položky

en: Specify the d_elay before an item gets selected
    when the mouse pointer is paused over it:
cs: Upřesněte d_obu zpoždění před aktivací položky
    po přejetí ukazatelem myši:

en: When single-click activation is enabled, pausing the mouse pointer over an item will automatically select that item after the chosen delay. You can disable this behavior by moving the slider to the left-most position. This behavior may be useful when single clicks activate items, and you want only to select the item without activating it.
cs: Pokud je zapnuta aktivace jednoduchým kliknutím, zastavení ukazatele myši automaticky vybere položku po zvolené době. Toto chování můžete vypnout posunutím posuvníku zcela vlevo. Toto chování může být užitečné při zapnutí možnosti "aktivace položky jedním kliknutím", pokud chcete položku pouze vybrat, nikoli však aktivovat.

en: Disabled
cs: Zakázáno

en: Medium
cs: Střední

en: Long
cs: Dlouhá

en: _Double click to activate items
cs: _Dvojité kliknutí pro aktivaci položky

en: Tabs and Windows
cs: Karty a okna

en: Open folders in new tabs on middle click
cs: Otevře složky na nových kartách při kliknutí prostředním tlačítkem

en: Select this option to open a new tab on middle click instead of a new window
cs: Tuto možnost vyberte pro otevření nové karty místo nového okna při kliknutí prostředním tlačítkem

en: Open new thunar instances as tabs
cs: Otevřít instance Thunaru jako karty

en: Select this option to open new thunar instances as tabs in an existing thunar window
cs: Tuto možnost vyberte pro otevření nových instancí Thunaru na kartách místo v existujícím okně Thunaru

en: Show full directory paths in tab titles
cs: Zobrazit celé cesty k adresářům v názvech karet

en: Select this option to show the full directory path in the tab title instead of only the directory name
cs: Tuto volbu vyberte ke zobrazení úplné cesty adresáře v popisku karty místo pouze názvu adresáře

en: Restore tabs on startup
cs: Obnovit karty po spuštění

en: Select this option to restore your tabs as they were last time you used Thunar
cs: Tuto volbu vyberte pro obnovení karet tak, jak byly otevřené při posledním použití aplikace Thunar

en: Context Menu
cs: Kontextová nabídka

en: Show action to permanently delete files and folders
cs: Zobrazovat akci pro nevratné smazání souborů a složek

en: Select this option to show the 'Delete' action in the context menu
cs: Tuto volbu vyberte pro zobrazení akce „Smazat“ v kontextové nabídce

note: Advanced
en: Advanced
cs: Pokročilé

en: File Transfer
cs: Přenos souboru

en: Transfer files in parallel:
cs: Paralelní přenos souborů:

en: Indicates the behavior during multiple copies:
    - Always: all copies are done simultaneously
    - Local Files Only: simultaneous copies for local (not remote, not attached) files
    - Local Files Only (Same Devices): if all files are local but on different devices (disks, mount points), copies will be sequential
    - Local Files Only (Idle Devices): if all files are local but on busy devices (disks, mount points), copies will be sequential
    - Never: all copies are done sequentially
cs: Označuje chování během více kopií:
    - Vždy: všechny kopie jsou vytvářeny současně
    - Pouze místní soubory: kopie jsou vytvářeny současně pro místní (ne vzdálené, nepřipojené) soubory
    - Pouze místní soubory (stejná zařízení): pokud jsou všechny soubory místní, ale na různých zařízeních (disky, přípojné body), kopie budou vytvářeny postupně
    - Pouze místní soubory (nečinná zařízení): pokud jsou všechny soubory místní, ale na zaneprázdněných zařízeních (disky, přípojné body), kopie budou vytvářeny postupně
    - Nikdy: všechny kopie jsou vytvářeny postupně

en: Local Files Only (Same Devices)
cs: Pouze místní soubory (na stejných zařízeních)

en: Local Files Only (Idle Devices)
cs: Pouze místní soubory (na nečinných zařízeních)

en: Use intermediate file on copy:
cs: Použít při kopírování zprostředkující soubor:

en: Use intermediate file '*.partial~' to copy files. This will prevent fragmented files. The new file will only be shown after the copy was successfully finished.
cs: Použije zprostředkující soubor .partial ke zkopírování souborů, tímto se zabrání fragmentaci souborů. Nový soubor se zobrazí až po úspěšném dokončení kopírování.

en: Verify file contents on copy:
cs: Při kopírování ověřit obsah souboru:

en: Compare contents of original file and copy in order to detect corruption. While this will attempt to compare the actual contents that are on the destination media, Thunar may be unable to bypass filesystem caches, so this comparison may not detect all instances of corruption. Enabling this option will increase copy time.
cs: Porovnává obsah původního souboru a kopie za účelem detekce poškození. Přestože se pokusí porovnat skutečný obsah na cílovém médiu, Thunar nemusí být schopen obejít cache souborového systému, takže toto porovnání nemusí odhalit všechny případy poškození. Povolení této možnosti prodlouží dobu kopírování.

en: Search
cs: Hledat

en: Include subfolders:
cs: Zahrnout podsložky:

en: Folder Permissions
cs: Oprávnění složky

en: When changing the permissions of a folder, you
    can also apply the changes to the contents of the
    folder. Select the default behavior below:
cs: Při úpravách oprávnění ke složce můžete tyto
    změny použít také pro obsah složky.
    Výchozí chování zvolte níže:

en: Ask every time
cs: Vždy se ptát

en: Apply to Folder and Contents
cs: Použít na složku a její obsah

en: Apply to Folder Only
cs: Použít pouze na složku

en: Security
cs: Zabezpečení

en: Execute shell scripts:
cs: Spustit shellové skripty

en: Volume Management
cs: Správa svazků

note: add check button to enable/disable auto mounting
en: Enable _Volume Management
cs: Zapnout _Správu svazků

en: <a href="volman-config:">Configure</a> the management of removable drives,
    devices and media.
cs: <a href="volman-config:">Konfigurujte</a> správu vyměnitelných jednotek, zařízení a médií.

en: Missing dependencies
cs: Chybí součásti, na kterých závisí

en: It looks like <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> is not available.
    Important features including trash support,
    removable media and remote location browsing
    will not work. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Read more]</a>
cs: <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> pravděpodobně není dostupný.
    Důležité funkce, včetně podpory pro Koš,
    vyjímatelných médií a procházení vzdálených
    umístění nebudou pracovat. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Přečíst si více]</a>

note: Shortcuts
en: Shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: Window
cs: Okno

en: View
cs: Zobrazit

en: Launcher
cs: Spouštěč

en: Status Bar
cs: Stavový řádek

note: tell the user that we failed to come up with the thunar-volman configuration dialog
en: Failed to display the volume management settings
cs: Nepodařilo se zobrazit nastavení správy svazků

en: File Operation Progress
cs: Průběh operace se souborem

en: Paused
cs: Pozastaveno

en: Starting... (User request)
cs: Spouští se... (Požadavek uživatele)

en: Resuming...
cs: Obnovování...

note: update the status text
en: Cancelling...
cs: Rušení...

note: display the error message
en: Error while processing file operation
cs: Chyba při zpracovávání operace se souborem

en: Job queued
cs: Úloha zařazena do fronty

en: Resuming job...
cs: Obnovování úlohy...

en: Queued
cs: Zařazeno do fronty

en: General
cs: Obecné

en: _Name:
cs: _Název:

en: Names:
cs: Názvy:

note: Second box (kind, open with, link target, original path, location, volume)
en: Kind:
cs: Druh:

en: _Open With:
cs: _Otevřít pomocí:

en: Link Target:
cs: Cíl odkazu:

note: TRANSLATORS: Try to come up with a short translation of "Original Path" (which is the path * where the trashed file/folder was located before it was moved to the trash), otherwise the * properties dialog width will be messed up.
en: Original Path:
cs: Původní cesta:

en: Location:
cs: Umístění:

en: Volume:
cs: Svazek:

note: Third box (deleted, modified, accessed)
en: Deleted:
cs: Smazáno:

en: Created:
cs: Vytvořeno:

en: Accessed:
cs: Poslední přístup:

en: Size on Disk:
cs: Velikost na disku:

note: Fifth box (content, capacity, free space)
en: Content:
cs: Obsah:

en: Capacity:
cs: Kapacita:

en: Usage:
cs: Využití:

note: Emblem chooser
en: Emblems
cs: Emblémy

en: Highlight
cs: Zvýraznění

en: It looks like <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> is not available.
    This feature will not work. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Read more]</a>
cs: <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> pravděpodobně není dostupný
    Tato funkce nebude pracovat. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Přečtěte si více informací]</a>

en: Example.txt
cs: Příklad.txt

en: _Apply
cs: _Použít

en: _Reset
cs: _Obnovit na výchozí

en: Set _Foreground
cs: Nastavit _popředí

en: Set _Background
cs: Nastavit po_zadí

en: Select an Icon for "%s" (%s)
cs: Vybrat ikonu pro "%s" (%s)

note: allocate the chooser dialog
en: Select an Icon for "%s"
cs: Vyberte ikonu pro "%s"

en: Failed to change icon of "%s" (%s)
cs: Nepodařilo se změnit ikonu položky "%s" (%s)

en: Failed to change icon of "%s"
cs: Nepodařilo se změnit ikonu položky "%s"

en: %s (%s) - Properties
cs: 1%s (1%s) - Vlastnosti

en: %s - Properties
cs: %s - Vlastnosti

note: update the properties dialog title
en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Link Targets:
cs: Cíle odkazu:

en: mixed
cs: smíšené

en: _Add Files...
cs: _Přidat soubory...

en: Include additional files in the list of files to be renamed
cs: Přidat soubory do seznamu souborů, určených k přejmenování

en: Clear
cs: Vyčistit

en: Clear the file list below
cs: Vyčistit seznam souborů níže

en: _About
cs: O _aplikaci

en: Display information about Thunar Bulk Rename
cs: Zobrazit informace o aplikaci Thunar Hromadné přejmenování

en: Rename Multiple Files
cs: Přejmenovat více souborů

en: Close this window, cancel further changes.
cs: Zavřít toto okno a zrušit změny

en: Rename items listed above, keep this window open.
cs: Přejmenovat výše uvedené soubory, ponechat toto okno otevřené.

en: New Name
cs: Nový název

en: Click here to view the documentation for the selected rename operation.
cs: Pro zobrazení dokumentace k vybrané operaci přejmenování klikněte sem.

note: TRANSLATORS: You can test this string by temporarily removing thunar-sbr.* from $libdir/thunarx-2/, *              and opening the multi rename dialog by selecting multiple files and pressing F2.
en: No renamer modules were found on your system. Please check your
    installation or contact your system administrator. If you install Thunar
    from source, be sure to enable the "Simple Builtin Renamers" plugin.
cs: V systému nebyly nalezeny žádné moduly pro přejmenování. Ověřte
    správnost Vaší instalace nebo kontaktujte správce systému.
    Pokud instalujete aplikaci Thunar ze zdrojových kódů, ujistěte se, že
    jste povolili zásuvný modul "Simple Builtin Renamers".

en: Remove File | Remove Files
cs[0]: Odstranit soubor
cs[1]: Odstranit soubory
cs[2]: Odstranit soubory
cs[3]: Odstranit soubory

en: Remove the selected file from the list of files to be renamed | Remove the selected files from the list of files to be renamed
cs[0]: Odstranit vybrané soubor ze seznamu souborů určených k přejmenování
cs[1]: Odstranit vybrané soubory ze seznamu souborů určených k přejmenování
cs[2]: Odstranit vybrané soubory ze seznamu souborů určených k přejmenování
cs[3]: Odstranit vybrané soubory ze seznamu souborů určených k přejmenování

note: tell the user that we failed
en: Failed to open the documentation browser
cs: Nepodařilo se otevřít prohlížeč dokumentace

note: allocate the file chooser
en: Select files to rename
cs: Vyberte soubory pro přejmenování

en: Audio Files
cs: Zvukové soubory

en: Image Files
cs: Obrázky

en: Video Files
cs: Videa

note: just popup the about dialog
en: Bulk Rename
cs: Hromadné přejmenování

en: Thunar Bulk Rename is a powerful and extensible
    tool to rename multiple files at once.
cs: Thunar Hromadné přejmenování je silný a rozšířitelný
    nástroj pro přejmenování více souborů.

note: change title to reflect the standalone status
en: Bulk Rename - Rename Multiple Files
cs: Hromadné přejmenování - přejmenování více souborů

en: Failed to rename "%s" to "%s".
cs: Nepodařilo se přejmenovat "%s" na "%s".

en: You can either choose to skip this file and continue to rename the remaining files, or revert the previously renamed files to their previous names, or cancel the operation without reverting previous changes.
cs: Tento soubor můžete přeskočit a pokračovat v přejmenovávání zbývajících souborů nebo obnovit všechny názvy dosud přejmenovaných souborů nebo zrušit operaci bez obnovení již přejmenovaných souborů.

en: _Revert Changes
cs: _Vrátit změny

en: _Skip This File
cs: _Přeskočit tento soubor

en: Do you want to skip this file and continue to rename the remaining files?
cs: Chcete přeskočit tento soubor a pokračovat v přejmenovávání zbývajících souborů?

en: Browse the file system
cs: Procházet systém souborů

en: Mount and open %s (%s)
cs: Připojit a otevřít %s (%s)

en: Trash is empty
cs: Koš je prázdný

en: Trash contains %d file | Trash contains %d files
cs[0]: Koš obsahuje %d soubor
cs[1]: Koš obsahuje %d soubory
cs[2]: Koš obsahuje %d souborů
cs[3]: Koš obsahuje %d souborů

en: Devices
cs: Zařízení

en: Network
cs: Síť

en: Browse Network
cs: Procházet síť

en: Browse local network connections
cs: Procházet místní síťová spojení

en: Places
cs: Místa

en: Open the home folder
cs: Otevřít domovskou složku

en: Open the desktop folder
cs: Otevřít složku plochy

en: Computer
cs: Počítač

en: Browse the computer
cs: Procházet tento počítač

en: Recent
cs: Nedávné

en: Browse recently used files
cs: Procházet nedávno použité soubory

en: Re_name Shortcut
cs: Př_ejmenovat záložku

en: _Remove Shortcut
cs: _Odebrat záložku

en: The path "%s" does not refer to a directory
cs: Cesta "%s" neodkazuje na adresář

note: display an error message to the user
en: Failed to add new shortcut
cs: Nepodařilo se přidat novou záložku

en: Click here to stop calculating the total size of the folder.
cs: Pro zastavení výpočtu celkové velikosti složky klikněte sem.

note: add the label widget tell the user that we started calculation
en: Calculating...
cs: Zjišťování velikosti...

note: tell the user that the operation was canceled
en: Calculation aborted
cs: Výpočet zrušen

en: %d folder | %d folders
cs[0]: %d složka
cs[1]: %d složky
cs[2]: %d složek
cs[3]: %d složek

en: %u item (%s, %s) | %u items (%s, %s)
cs[0]: %u položka (%s, %s)
cs[1]: %u položky (%s, %s)
cs[2]: %u položky (%s, %s)
cs[3]: %u položek (%s, %s)

note: TRANSLATORS: this is shows if during the deep count size * directories were not accessible
en: (some contents unreadable)
cs: (část obsahu je nečitelná)

note: nothing was readable, so permission was denied
en: Permission denied
cs: Přístup zamítnut

en: Select _all Files
cs: Vybrat _všechny soubory

en: Select all files in this window
cs: Vybere všechny soubory v tomto okně

en: Select _by Pattern...
cs: Vybrat _podle masky...

en: Select all files that match a certain pattern
cs: Vybere všechny soubory odpovídající zvolené masce

en: _Invert Selection
cs: Invert_ovat výběr

en: Select all files but not those currently selected
cs: Vybrat všechny soubory, ale ne ty, které jsou aktuálně vybrané

en: U_nselect all Files
cs: Z_rušit výběr všech souborů

en: Unselect all files in this window
cs: Zrušit výběr všech souborů v tomto okně

en: Arran_ge Items
cs: _Uspořádat položky

en: _Reversed Order
cs: Obrácené pořadí

en: Reverse the sort order
cs: Obrátit pořadí

en: By _Name
cs: Podle _názvu

en: Keep items sorted by their name
cs: Udržovat položky seřazené podle názvu

en: By _Size
cs: Podle _velikosti

en: Keep items sorted by their size
cs: Udržovat položky seřazené podle velikosti

en: By _Type
cs: Podle _typu

en: Keep items sorted by their type
cs: Udržovat položky seřazené podle typu souboru

en: By _Modification Date
cs: Podle _data úpravy

en: Keep items sorted by their modification date
cs: Udržovat položky seřazené podle data úpravy

en: By D_eletion Date
cs: Podle data sma_zání

en: Keep items sorted by their deletion date
cs: Udržovat položky seřazené podle data smazání

en: _Ascending
cs: V_zestupně

en: Sort items in ascending order
cs: Seřadit položky ve vzestupném pořadí

en: _Descending
cs: _Sestupně

en: Sort items in descending order
cs: Seřadit položky v sestupném pořadí

en: Loading folder contents...
cs: Načítání obsahu složky...

note: display an error to the user
en: Failed to open the home folder
cs: Nepodařilo se otevřít domovskou složku

[ctx: Select by Pattern dialog: title]
en: Select by Pattern
cs: Vybrat podle masky

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Cancel
cs: _Zrušit

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Select
cs: _Vybrat

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: pattern entry textbox]
en: _Pattern:
cs: _Maska:

[ctx: Select by Pattern dialog: tooltips on label for pattern entry textbox]
en: Files whose name matches the wildcard pattern you enter will be selected in the main window.
cs: Soubory, jejichž názvy se shodují se zadaným vzorem zástupných znaků, budou vybrány v hlavním okně.

[ctx: Select by Pattern dialog: tooltips: pattern entry text box]
note: TRANSLATORS: the * and ? characters are the ASCII wildcard special symbols, and they must not be localized.
en: ? matches exactly one character,
    * matches any number of characters, including zero.
    
    For example: *.txt, file??.png, pict
    
    Without any * or ? wildcards, the pattern will match anywhere in a name. With wildcards, the pattern must match at both the start and the end of a name.
cs: ? odpovídá právě jednomu znaku,
    * odpovídá jakémukoli množství znaků, včetně nulového.
    
    Například: *.txt soubor??.png, obr
    
    Bez zástupných znaků * a ? bude vzor odpovídat kdekoli v názvu. Se zástupnými znaky se musí vzor shodovat na začátku i konci názvu.

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: case sensitive checkbox]
en: C_ase sensitive
cs: _Rozlišovat velká a malá písmena

[ctx: Select by Pattern dialog: tooltips: case sensitive checkbox]
en: If enabled, letter case must match the pattern.
    Examp* would match Example.txt and not example.txt
cs: Pokud je tato volba povolena, velikost písmen se musí shodovat se vzorem.
    Příkl* se bude shodovat s názvem souboru Příklad.txt, ale ne s příklad.txt

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: match diacritics checkbox]
en: _Match diacritics
cs: _Shoda diakritiky

[ctx: Select by Pattern dialog: tooltips: match diacritics checkbox]
en: If enabled, require accents to match the pattern.
    Rés* would match Résumé.txt and not Resume.txt
cs: Pokud je tato volba povolena, diakritická znaménka musejí odpovídat vzoru.
    Život* se bude shodovat s názvem souboru Životopis.txt, ale ne s Zivotopis.txt

note: tell the user that the file name provided by the X Direct Save source is invalid
en: Invalid filename provided by XDS drag site
cs: Název poskytnutý pomocí XDS drag site je neplatný

note: display an error dialog to the user
en: Failed to create a link for the URL "%s"
cs: Nepodařilo se vytvořit odkaz pro adresu URL "%s"

en: Untitled document
cs: Nepojmenovaný dokument

en: Failed to open directory "%s"
cs: Nepodařilo se otevřít adresář "%s"

en: Show size
cs: Zobrazit velikost

en: Size in bytes
cs: Velikost v bajtech

en: Show size in bytes
cs: Zobrazit velikost v bajtech

en: Filetype
cs: Typ souboru

en: Show filetype
cs: Zobrazit typ souboru

en: Display Name
cs: Název displeje

en: Show display name
cs: Zobrazit název displeje

en: Last Modified
cs: Poslední změna

en: Show last modified
cs: Zobrazit poslední změnu

en: Hidden Files Count
cs: Počet skrytých souborů

en: Show hidden files count
cs: Zobrazit počet skrytých souborů

en: Configure the Toolbar
cs: Konfigurovat panel nástrojů

note: create the top label for the toolbar editor dialog
en: Configure the order and visibility of toolbar items.
    Note that toolbar items are always executed for the current directory.
cs: Nastavit pořadí a viditelnost položek na panelu nástrojů.
    Položky na panelu nástrojů jsou vždy spouštěny pro aktuální složku.

note: create the "Use Default" button
en: De_fault Order
cs: Výcho_zí pořadí

note: create the "Symbolic Icons" checkbox
en: _Symbolic Icons
cs: _Symbolické ikony

en: Use symbolic icons instead of regular ones (if available).
cs: Použít symbolické ikony namísto běžných (pokud jsou k dispozici).

en: Only visible when the menubar is hidden
cs: Viditelné pouze v případě, že je panel nabídek skrytý

en: Verifying file contents...
cs: Ověřování obsahu souboru...

en: Error while copying to "%s": %s more space is required to copy to the destination
cs: Při kopírování do složky %s došlo k chybě: Pro zkopírování souboru do cílové složky je potřeba o %s více místa

note: update progress information
en: Trying to restore "%s"
cs: Pokus o obnovení %s

en: The folder "%s" does not exist anymore but is required to restore the file "%s" from the trash
cs: Složka %s již neexistuje, ale je vyžadována pro obnovení souboru "%s" z koše

en: Failed to restore the folder "%s"
cs: Nepodařilo se obnovit složku %s

note: update progress information
en: Trying to move "%s"
cs: Pokus o přesunutí %s

note: update progress information
en: Could not move "%s" directly. Collecting files for copying...
cs: Položku %s nelze přesunout přímo. Shromažďování souborů ke kopírování...

en: Collecting files...
cs: Shromažďování souborů...

en: %s of %s
cs: %s z %s

en: %lu hour remaining (%s/sec) | %lu hours remaining (%s/sec)
cs[0]: zbývá %lu hodina  (%s za sekundu)
cs[1]: zbývají %lu hodiny  (%s za sekundu)
cs[2]: zbývá %lu hodin  (%s za sekundu)
cs[3]: zbývá %lu hodin  (%s za sekundu)

en: %lu minute remaining (%s/sec) | %lu minutes remaining (%s/sec)
cs[0]: zbývá %lu minuta  (%s za sekundu)
cs[1]: zbývají %lu minuty  (%s za sekundu)
cs[2]: zbývá %lu minut  (%s za sekundu)
cs[3]: zbývá %lu minut  (%s za sekundu)

en: %lu second remaining (%s/sec) | %lu seconds remaining (%s/sec)
cs[0]: zbývá %lu sekunda  (%s za sekundu)
cs[1]: zbývají %lu sekundy  (%s za sekundu)
cs[2]: zbývá %lu sekund  (%s za sekundu)
cs[3]: zbývá %lu sekund  (%s za sekundu)

en: Loading...
cs: Načítání...

en: Invalid path
cs: Neplatná cesta

en: Unknown user "%s"
cs: Neznámý uživatel %s

note: TRANSLATORS: file was modified less than one day ago
en: Today
cs: Dnes

note: TRANSLATORS: file was modified less than one day ago
en: Today at %X
cs: Dnes v %X

note: TRANSLATORS: file was modified less than two days ago
en: Yesterday
cs: Včera

note: TRANSLATORS: file was modified less than two days ago
en: Yesterday at %X
cs: Včera v %X

note: Days from last week
en: %A at %X
cs: %A v %X

note: Any other date
en: %x at %X
cs: %x v %X

en: %.*s (copy %u)%s
cs: %.*s (kopie %u)%s

en: link to %.*s%s
cs: odkaz na %.*s.%s

en: link %u to %.*s%s
cs: odkaz %u na %.*s.%s

en: Search:
cs: Hledat:

en: %s (%d hidden)
cs: %s(%dskrytých)

en: 0 items
cs: Žádné položky

en: Last Modified: %s
cs: Poslední změna: %s

en: link to %s
cs: odkaz na %s

en: shortcut
cs: zástupce

en: mountable
cs: připojitelné

en: mount point
cs: připojovací bod

note: append the image dimensions to the statusbar text
en: Image Size:
cs: Velikost obrázku:

en: _File
cs: _Soubor

en: New _Tab
cs: Nová _karta

en: Open a new tab for the displayed location
cs: Otevřít nové okno pro zobrazené umístění

en: New _Window
cs: _Nové okno

en: Open a new Thunar window for the displayed location
cs: Otevře nové okno aplikace Thunar pro zobrazené umístění

en: Detac_h Tab
cs: Odpo_jit kartu

en: Open current folder in a new window
cs: Otevřít aktuální složku v novém okně

en: Close Ta_b
cs: Zavřít kartu

en: Close this folder
cs: Zavřít tuto složku

en: _Close Window
cs: _Zavřít okno

en: Close this window
cs: Zavře toto okno

en: Close _All Windows
cs: Zavří_t všechna okna

en: Close all Thunar windows
cs: Zavře všechna okna aplikace Thunar

en: _Edit
cs: _Upravit

en: _Undo
cs: _Zpět

en: Red_o
cs: Znovu

en: Pr_eferences...
cs: V_lastnosti...

en: Edit Thunar's Preferences
cs: Upravit předvolby Thunaru

en: _View
cs: _Zobrazit

en: _Reload
cs: _Aktualizovat

en: Reload the current folder
cs: Znovu načte aktuální složku

en: S_plit View
cs: _Rozdělené zobrazení

en: Open/Close Split View
cs: Otevře/Zavře rozdělené zobrazení

en: Switch Focused Split View Pane
cs: Přepnout zaměřené okno rozděleného zobrazení

en: Locatio_n Selector
cs: Výbě_r umístění

en: _Text Style
cs: Styl textu

en: Traditional text box showing the current path
cs: Tradiční zadávání se zobrazením aktuální cesty

en: _Buttons Style
cs: Styl _tlačítek

en: Modern approach with buttons that correspond to folders
cs: Moderní zobrazení s tlačítky pro jednotlivé složky

en: _Side Pane
cs: _Postranní panel

en: _Shortcuts
cs: _Záložky

en: Toggles the visibility of the shortcuts pane
cs: Zapne nebo vypne zobrazení záložek v postranním panelu

en: _Tree
cs: _Strom

en: Toggles the visibility of the tree pane
cs: Zapne nebo vypne stromovou strukturu k postranním panelu

en: _Image Preview
cs: _Náhled obrázku

en: Change the visibility of this window's image preview
cs: Změní viditelnost okna tohoto náhledu obrázku

en: St_atusbar
cs: S_tavový řádek

en: Change the visibility of this window's statusbar
cs: Změní viditelnost stavového řádku okna

en: _Menubar
cs: _Panel nabídky

en: Change the visibility of this window's menubar
cs: Změnít viditelnost panelu nabídky tohoto okna

en: Configure _Toolbar...
cs: Konfigurova_t panel nástrojů...

en: Configure the toolbar
cs: Konfigurovat panel nástrojů

en: Cl_ear Saved Folder View Settings
cs: Vy_mazat nastavení zobrazení uložené složky

en: Delete saved view settings for this folder
cs: Smaže uložené nastavení zobrazení pro tuto složku

en: Show _Hidden Files
cs: Zobrazovat _skryté soubory

en: Toggles the display of hidden files in the current window
cs: Zapne nebo vypne zobrazování skrytých souborů v aktuálním okně

en: Show _File Highlight
cs: Zob_razit zvýraznění souboru

en: Toggles the display of file highlight which can be configured in the file specific property dialog
cs: Zapne nebo vypne zobrazování zvýraznění souboru, což lze nakonfigurovat v dialogovém okně pro konkrétní vlastnost souboru

en: Zoom I_n
cs: Při_blížit

en: Show the contents in more detail
cs: Zvětší zobrazení obsahu

en: Zoom _Out
cs: Od_dálit

en: Show the contents in less detail
cs: Zmenší zobrazení obsahu

en: Normal Si_ze
cs: Běž_ná velikost

en: Show the contents at the normal size
cs: Zobrazí obsah v běžné velikosti

en: _Icon View
cs: _Ikony

en: Display folder content in an icon view
cs: Zobrazí složky a soubory jako ikony

en: _List View
cs: _Seznam

en: Display folder content in a detailed list view
cs: Zobrazí složky a soubory včetně jejich podrobných popisů

en: _Compact View
cs: _Kompaktní

en: Display folder content in a compact list view
cs: Zobrazí složky a soubory jako stručný výpis

en: _Go
cs: _Přejít

en: F_ile System
cs: S_ouborový systém

en: _Home
cs: _Domů

en: Go to the home folder
cs: Přejde do domovské složky

en: _Desktop
cs: _Plocha

en: Go to the desktop folder
cs: Přejít do složky pracovní plochy

en: _Computer
cs: _Počítač

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
cs: Procházet všechny místní a vzdálené disky a složky přístupné z tohoto počítače

en: _Recent
cs: _Nedávné

en: Display recently used files
cs: Zobrazit nedávno použité soubory

en: _Trash
cs: _Koš

en: Display the contents of the trash can
cs: Zobrazit obsah koše

en: Open _Parent
cs: Otevřít _nadřazený

en: Open the parent folder
cs: Otevře nadřazenou složku

en: _Open Location...
cs: _Otevřít umístění...

en: Specify a location to open
cs: Upřesněte umístění, které má být otevřeno

en: T_emplates
cs: Ša_blony

en: Go to the templates folder
cs: Přejde do složky se šablonami

en: Browse _Network
cs: Procházet síť

en: _Bookmarks
cs: _Záložky

en: _Contents
cs: _Obsah

en: Display Thunar user manual
cs: Zobrazí uživatelský manuál aplikace Thunar

en: Display information about Thunar
cs: Zobrazí informace o aplikaci Thunar

en: _Back
cs: _Zpět

en: Go to the previous visited folder
cs: Přejde na předchozí otevřenou složku

en: _Forward
cs: _Vpřed

en: Go to the next visited folder
cs: Přejde na další otevřenou složku

en: _Previous Tab
cs: _Předchozí karta

en: Switch to Previous Tab
cs: Přepnout na předchozí kartu

en: _Next Tab
cs: _Následující karta

en: Switch to Next Tab
cs: Přepnout na následující kartu

en: _Search for Files...
cs: _Hledat soubory...

en: Search for a specific file in the current folder and Recent
cs: Hledání konkrétního souboru v aktuální složce a nedávných souborech

en: Cancel search for files
cs: Zrušit hledání souborů

en: Menu
cs: Nabídka

en: Show the menu
cs: Ukázat nabídku

note: add the label with the root warning
en: Warning: you are using the root account. You may harm your system.
cs: Varování: Používáte účet správce počítače root. Můžete poškodit systém.

en: Size:
cs: Velikost:

note: TRANSLATORS: `Catfish' is a software package, please don't translate it.
en: Search with Catfish...
cs: Hledat aplikací Catfish...

en: Restore Selected Items
cs: Obnovit vybrané položky

en: Close tab
cs: Zavřít kartu

en: Open the location "%s"
cs: Otevřít umístění položky %s

en: Failed to open parent folder
cs: Nepodařilo se otevřít nadřazenou složku

en: The directory "%s" does not exist. Do you want to create it?
cs: Adresář %s neexistuje. Chcete jej vytvořit?

en: Create directory
cs: Vytvořit adresář

note: display an error to the user
en: Failed to browse the computer
cs: Nepodařilo se procházet tento počítač

note: display the "About Templates" dialog
en: About Templates
cs: O šablonách

en: All files in this folder will appear in the "Create Document" menu.
cs: Všechny soubory v této složce se objeví v nabídce "Vytvořit dokument".

en: If you frequently create certain kinds  of documents, make a copy of one and put it in this folder. Thunar will add an entry for this document in the "Create Document" menu.
    
    You can then select the entry from the "Create Document" menu and a copy of the document will be created in the directory you are viewing.
cs: Pokud často vytváříte určitý typ dokumentů, vytvořte si jednu kopii a tu umístěte do této složky. Aplikace Thunar přidá položku pro tento dokument do nabídky "Vytvořit dokument".
    
    Potom se volbou položky z menu "Vytvořit dokument" v aktuálním adresáři vytvoří kopie tohoto dokumentu.

en: Do _not display this message again
cs: _Nezobrazovat tuto zprávu znovu

note: display an error to the user
en: Failed to open the file system root folder
cs: Nepodařilo se otevřít kořenovou složku

note: display an error to the user
en: Failed to display `Recent`
cs: Nepodařilo se zobrazit nedávné soubory

note: display an error to the user
en: Failed to display the contents of the trash can
cs: Nepodařilo se zobrazit obsah koše

note: display an error to the user
en: Failed to browse the network
cs: Nepodařilo se procházet síť

en: Thunar is a fast and easy to use file manager
    for the Xfce Desktop Environment.
cs: Aplikace Thunar je rychlý a snadno použitelný
    správce souborů pro prostředí Xfce.

en: Select an image to preview
cs: _Zvolte obrázek pro náhled

en: Failed to launch search with Catfish
cs: Nepodařilo se spustit hledání aplikací Catfish

en: Change the active view type
cs: Změnit typ aktivního zobrazení

note: add a proxy menu item for the view switcher to be represent in the overflow menu
en: View Switcher
cs: Přepínač zobrazení

note: add a proxy menu item for the location bar to represent the bar in the overflow menu
en: Location Bar
cs: Panel s umístěním

en: Label
cs: Popisek

en: Text of the page's label
cs: Text popisku stránky

en: Label widget
cs: Popiskový prvek

en: A widget to display in place of the usual page label
cs: Zobrazí vlastní popisek namísto běžného popisku stránky

en: Resident
cs: Rezidentní

en: Don't unload the plugin from memory
cs: Neodstraňovat zásuvný modul z paměti

en: Help URL
cs: Adresa URL nápovědy

en: The URL to the documentation of the renamer
cs: Adresa URL dokumentace nástroje pro hromadné přejmenování

en: The user visible name of the renamer
cs: Název nástroje pro hromadné přejmenování viditelný pro uživatele

en: Description:
cs: Popis:

en: The generic name of the entry, for example "Web Browser" in case of Firefox.
cs: Obecný název položky, například "Webový prohlížeč" namísto názvu Firefox.

en: Command:
cs: Příkaz:

en: The program to execute, possibly with arguments.
cs: Program ke spuštění, včetně případných parametrů.

en: Working Directory:
cs: Pracovní adresář:

en: The working directory for the program.
cs: Pracovní adresář programu.

en: URL:
cs: Adresa URL:

en: The URL to access.
cs: Adresa URL pro přístup.

en: Comment:
cs: Poznámka:

en: Tooltip for the entry, for example "View sites on the Internet" in case of Firefox. Should not be redundant with the name or the description.
cs: Tip pro položku, například "Prohlíží internetové stránky" v případě prohlížeče Firefox. Měl by být jednoznačný v názvu a v popisu.

en: Options:
cs: Možnosti:

en: Use _startup notification
cs: Použít _oznámení o spuštění

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
cs: Vyberte tuto možnost pro povolení oznámení při spuštění ze správce souborů nebo z nabídky. Každá aplikace však toto oznámení nepodporuje.

en: Run in _terminal
cs: Spustit v _terminálu

en: Select this option to run the command in a terminal window.
cs: Vyberte tuto možnost pro spuštění příkazu v okně terminálu.

en: Security:
cs: Zabezpečení:

note: same function as in thunar-permission-chooser.c
en: Allow this file to _run as a .desktop file
cs: Povolit tomuto souboru spuštění jako soubor .desktop

en: Select this to enable executable permission bit(+x). Thunar will not launch the .desktop file if not set.
cs: Vyberte tuto možnost pro povolení bitu oprávnění spuštění (+x). Thunar soubor .desktop nespustí, pokud tato volba není povolena.

en: Set this file as trusted
cs: Nastavit soubor jako důvěryhodný

en: Select this option to trust this .desktop file. This will generate a checksum of the file and store it via gvfs. The additional check will protect from malicious launchers which e.g. pretend to be a picture, having the executable flag pre-set
cs: Vyberte tuto možnost, pokud tomuto souboru typu .desktop důvěřujete. Bude vygenerován kontrolní součet souboru a bude uložen pomocí gvfs. Přídavné ověření ochrání před škodlivými spouštěči, které předstírají, že jsou např. obrázkem, a mají současně přednastaven příznak spuštění.

en: Failed to save "%s".
cs: Nepodařilo se uložit %s.

en: Date Taken:
cs: Datum pořízení:

en: Camera Brand:
cs: Výrobce fotoaparátu:

en: Camera Model:
cs: Model fotoaparátu:

en: Exposure Time:
cs: Doba expozice:

en: Exposure Program:
cs: Expoziční program:

en: Aperture Value:
cs: Hodnota clony:

en: Metering Mode:
cs: Režim měření:

en: Flash Fired:
cs: Blesk:

en: Focal Length:
cs: Ohnisková vzdálenost:

en: Shutter Speed:
cs: Rychlost uzávěrky:

en: ISO Speed Ratings:
cs: Hodnota ISO:

en: Image
cs: Obrázek

en: Image Type:
cs: Typ obrázku:

note: update the "Image Size" label
en: %dx%d pixel | %dx%d pixels
cs[0]: %dx%d pixel
cs[1]: %dx%d pixely
cs[2]: %dx%d pixelů
cs[3]: %dx%d pixelů

en: Con_vert to:
cs: Zkon_vertovat na:

en: Uppercase / Lowercase
cs: Velká a malá písmena

en: Insert _time:
cs: _Vložit čas:

en: The format describes the date and time parts to insert into the file name. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. See the documentation of the date utility for additional information.
cs: Formát popisuje části data a času vložených do názvu souboru. Například %Y bude nahrazeno rokem, %m měsícem a %d dnem. Více informací získáte v dokumentaci.

en: _At position:
cs: _Na pozici:

en: Insert Date / Time
cs: Vložit datum nebo čas

en: lowercase
cs: malá písmena

en: UPPERCASE
cs: VELKÁ PÍSMENA

en: Title Case
cs: První Písmeno Slova Velké

en: First character uppercase
cs: První písmeno věty velké

en: Insert
cs: Vložit

en: Overwrite
cs: Přepsat

en: From the front (left)
cs: Zleva

en: From the back (right)
cs: Zprava

en: Old Name - Text - Number
cs: Starý název - Text - Číslo

en: Number - Text - Old Name
cs: Číslo - Text - Starý název

en: Text - Number
cs: Text - Číslo

en: Number - Text
cs: Číslo - Text

en: Current
cs: Aktuální

en: Date Picture Taken
cs: Datum pořízení snímku

en: Insert / Overwrite
cs: Vložit nebo přepsat

en: _Number Format:
cs: Formát čí_sla:

en: _Start With:
cs: Zahájit _na pozici:

en: Text _Format:
cs: _Formát textu:

en: Numbering
cs: Číslování

en: Remove _From Position:
cs: _Odebrat z pozice:

en: _To Position:
cs: _Na pozici:

en: Remove Characters
cs: Odebrat znaky

en: _Search For:
cs: _Hledat:

note: reset to default tooltip
en: Enter the text to search for in the file names.
cs: Zadejte text, která má být vyhledán v názvech souborů.

en: Regular _Expression
cs: R_egulární výraz

en: If you enable this option, the pattern will be treated as a regular expression and matched using the Perl-compatible regular expressions (PCRE). Check the documentation for details about the regular expression syntax.
cs: Zvolíte-li tuto možnost, bude s hledanou sekvencí znaků zacházeno jako s regulárním výrazem, kompatibilním s regulárními výrazy jazyka Perl (PCRE). Více podrobností o regulárních výrazech najdete v dokumentaci.

en: Replace _With:
cs: Nahra_dit:

en: Enter the text that should be used as replacement for the pattern above.
cs: Zadejte text, který bude použit jako náhrada textu zadaného výše.

en: C_ase Sensitive Search
cs: Rozlišov_at velká a malá písmena

en: If you enable this option, the pattern will be searched in a case-sensitive manner. The default is to use a case-insensitive search.
cs: Povolíte-li tuto volbu, budou se při hledání rozlišovat malá a velká písmena. Výchozí stav je nerozlišovat velikost písmen.

note: setup a tooltip with the error message
en: Invalid regular expression, at character position %ld: %s
cs: Neplatný regulární výraz, chybu způsobil znak na pozici %ld: %s

en: Search & Replace
cs: Najít a nahradit

en: Send "%s" as compressed archive?
cs: Odeslat %s jako komprimovaný archiv?

en: Send email
cs: Odeslat e-mail

en: Send _directly
cs: O_deslat přímo

en: Send com_pressed
cs: Odeslat kom_primovaný

en: When sending a file via email, you can either choose to send the file directly, as is, or compress the file before attaching it to an email. It is highly recommended to compress large files before sending them.
cs: Při odesílání souboru elektronickou poštou můžete zvolit, zda má být soubor poslán v současné podobě, nebo zda má být zkomprimován před připojením do zprávy elektronické pošty. Doporučujeme velké soubory před odesláním vždy komprimovat.

en: Send %d file as compressed archive? | Send %d files as compressed archive?
cs[0]: Odeslat %d soubor jako komprimovaný archiv?
cs[1]: Odeslat %d soubory jako komprimovaný archiv?
cs[2]: Odeslat %d souborů jako komprimovaný archiv?
cs[3]: Odeslat %d souborů jako komprimovaný archiv?

en: Send as _archive
cs: Poslat jako _archiv

en: When sending multiple files via email, you can either choose to send the files directly, attaching multiple files to an email, or send all files compressed into a single archive file and attach the archive. It is highly recommended to send multiple large files as archive.
cs: Při hromadném odesílání souborů elektronickou poštou můžete zvolit soubory přímo připojením více souborů do zprávy elektronické pošty nebo poslat všechny soubory zkomprimované v jednom archivu. Doporučujeme posílat více velkých souborů jako archiv.

note: allocate the progress dialog setup the label
en: Compressing files...
cs: Komprimace souborů...

note: tell the user that the command failed
en: ZIP command terminated with error %d
cs: Příkaz ZIP byl ukončen s chybovým hlášením %d

en: Failed to create temporary directory
cs: Vytvoření dočasného adresáře se nezdařilo

en: Failed to create symbolic link for "%s"
cs: Nepodařilo se vytvořit symbolický odkaz pro %s

note: tell the user that we failed to compress the file(s)
en: Failed to compress %d file | Failed to compress %d files
cs[0]: Nepodařilo se zkomprimovat %d soubor
cs[1]: Nepodařilo se zkomprimovat %d soubory
cs[2]: Nepodařilo se zkomprimovat %d souborů
cs[3]: Nepodařilo se zkomprimovat %d souborů

note: tell the user that we failed
en: Failed to compose new email
cs: Nepodařilo se napsat zprávu elektronické pošty

en: Mail Recipient
cs: Příjemce elektronické pošty

note: tell the user that we failed to connect to the trash
en: Failed to connect to the Trash
cs: Nepodařilo se připojit ke koši

note: tell the user whether the trash is full or empty
en: Trash contains files
cs: Koš obsahuje soubory

en: Trash Applet
cs: Applet Koš

en: Display the trash can
cs: Zobrazovat koš

en: Edit Action
cs: Upravit akci

en: Create Action
cs: Vytvořit akci

en: Failed to save actions to disk.
cs: Nepodařilo se uložit akci na disk.

en: Are you sure that you want to delete
    action "%s"?
cs: Opravdu chcete smazat
    akci "%s"?

en: Delete action
cs: Smazat akci

en: If you delete a custom action, it is permanently lost.
cs: Smažete-li vlastní akci, bude nenávratně ztracena.

note: skip leading slash
en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
cs: Tuto klávesovou zkratku už používá %s

en: Keyboard shortcut already in use
cs: Klávesová zkratka je již používána

note: setup a label to tell that no icon was selected
en: No icon
cs: Bez ikony

en: End element handler called while in root context
cs: V kořenovém kontextu byla zavolána obsluha koncového elementu

en: Unknown closing element <%s>
cs: Neznámý uzavírací prvek <%s>

en: Failed to determine save location for uca.xml
cs: Nepodařilo se zjistit umístění pro uložení souboru uca.xml

en: Command not configured
cs: Příkaz není nakonfigurován

en: Confi_gure custom actions...
cs: Konfig_urovat vlastní akce...

en: Setup custom actions that will appear in the file managers context menus
cs: Nastaví vlastní akce, které se objeví v kontextových nabídkách správců souborů

en: Failed to launch action "%s".
cs: Nepodařilo se spustit akci %s.

en: The name of the action that will be displayed in the context menu.
cs: Název akce zobrazený v kontextové nabídce.

en: _Description:
cs: _Popis:

en: The description of the action that will be displayed as tooltip in the statusbar when selecting the item from the context menu.
cs: Popis akce zobrazený jako tip ve stavovém řádku při vybrání této položky v kontextové nabídce.

en: _Submenu:
cs: _Podnabídka:

en: The submenu in which the action will be displayed. Leave empty for no menu. Use '/' for nested menus.
cs: Podnabídka v níž se zobrazí akce. Ponechte prázdné, pokud nabídku nechcete použít. Pro vnořenou nabídku použijte znak „/“.

en: _Command:
cs: _Příkaz:

en: The command (including the necessary parameters) to perform the action. See the command parameter legend below for a list of supported parameter variables, which will be substituted when launching the command. When upper-case letters (e.g. %F, %D, %N) are used, the action will be applicable even if more than one item is selected. Else the action will only be applicable if exactly one item is selected.
cs: Příkaz (včetně jeho nezbytných parametrů) k provedení akce. Legendu pro podporované parametry příkazů naleznete níže. Tyto parametry budou nahrazeny při spuštění příkazu. Použijete-li velká písmena (např. %F, %D, %N), akce bude spustitelná i při výběru více než jedné položky, jinak bude spustitelná jen při vybrání právě jedné položky.

en: Browse the file system to select an application to use for this action.
cs: Procházet systém souborů a vybrat aplikaci pro tuto akci.

en: Keyboard _Shortcut:
cs: _Klávesová zkratka:

en: The keyboard shortcut for the action.
cs: Klávesová zkratka akce.

en: Clear the keyboard shortcut for this action.
cs: Odstranit klávesovou zkratku pro tuto akci.

en: _Icon:
cs: _Ikona:

en: Click this button to select an icon file that will be displayed in the context menu in addition to the action name chosen above.
cs: Klikněte na toto tlačítko pro výběr ikony, která bude zobrazena v kontextové nabídce vedle názvu akce zvoleného výše.

en: Use Startup Notification
cs: Použít oznámení při spuštění

en: Enable this option if you want a waiting cursor to be shown while the action is launched. This is also highly recommended if you have focus stealing prevention enabled in your window manager.
cs: Povolte tuto volbu, chcete-li zobrazit kurzor symbolizující čekání při spouštění akce. Tato funkce je vysoce doporučena při povolené funkci předejití ztrátě zaměření okna ve správci oken.

en: The following command parameters will be substituted when launching the action:
cs: Následující parametry příkazu budou nahrazeny při spuštění akce:

en: file name of the selected file
cs: název vybraného souboru

en: file names of all selected files
cs: názvy všech vybraných souborů

en: path of the selected file's directory
cs: umístění složky vybraného souboru

en: paths of all selected files' directories
cs: umístění složek všech vybraných souborů

en: path of the selected file including the file name
cs: umístění vybraného souboru i s názvem

en: paths of all selected files including the file names
cs: umístění vybraných souborů i s názvy

en: Basic
cs: Obecné

en: _File Pattern:
cs: _Maska souboru:

en: Enter a list of patterns that will be used to determine whether this action should be displayed for a selected file. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
cs: Zadejte seznam souborů, který bude použit pro určení, zda má být akce zobrazena pro vybraný soubor. Pokud upřesníte více než jednu masku, položky v seznamu musí být odděleny středníky (např. *.txt;*.doc).

en: _Range (min-max):
cs: _Rozsah (min-max):

en: If the command should operate on say two or three files, enter the numerical range 2-3. If there are no limits, this string should be empty.
cs: Pokud má příkaz pracovat např. se dvěma až třemi soubory, zadejte numerický rozsah 2-3. Pokud není limit stanoven, měl by řetězec zůstat prázdný.

en: Appears if selection contains:
cs: Objeví se, pokud výběr obsahuje:

en: _Directories **
cs: _Adresáře **

en: _Audio Files
cs: _Zvukové soubory

en: _Image Files
cs: _Obrázky

en: _Text Files
cs: _Textové dokumenty

en: _Video Files
cs: _Videa

en: _Other Files
cs: _Jiné soubory

en: This page lists the conditions under which the action will appear in the file managers context menus. The file patterns are specified as a list of simple file patterns separated by semicolons (e.g. *.txt;*.doc). For an action to appear in the context menu of a file or folder, at least one of these patterns must match the name of the file or folder. Additionally, you can specify that the action should only appear for certain kinds of files.
    
    ** The custom action will be eligible to appear in the toolbar.
cs: Tato stránka vypisuje podmínky, za kterých se akce objeví v kontextových nabídkách správců souborů. Masky souborů jsou zadejte jako seznam masek jednotlivých typů souborů, oddělené středníky (např. *.txt;*.doc). Aby se akce objevila v kontextové nabídce souboru nebo složky, musí alespoň jedna z těchto masek odpovídat názvu souboru nebo složky. Dále můžete určit akci, která by se měla objevit jen pro určitý druh souborů.
    
    ** Tato vlastní akce bude oprávněna zobrazit se v panelu nástrojů.

en: Appearance Conditions
cs: Podmínky zobrazení

en: Custom Actions
cs: Vlastní akce

en: Configure custom actions that will appear in the file manager's context menus and/or toolbar.
    These actions are applicable to folders or certain kinds of files.
    
    Check the <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/custom-actions">documentation</a> for a collection of custom action examples.
cs: Konfigurace vlastních akcí, které se zobrazí v kontextových nabídkách a/nebo na panelu nástrojů správce souborů.
    Tyto akce se vztahují na složky nebo určité druhy souborů.
    
    V <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/custom-actions">dokumentaci</a> najdete příklady vlastních akcí.

en: Add a new custom action.
cs: Přidat novou vlastní akci.

en: Edit the currently selected action.
cs: Upravit vybranou akci.

en: Delete the currently selected action.
cs: Smazat vybranou akci.

en: Move the currently selected action up by one row.
cs: Posunout vybranou akci o řádek výše.

en: Move the currently selected action down by one row.
cs: Posunout vybranou akci o řádek níže.

en: Set as wallpaper
cs: Nastavit jako tapetu

en: Thunar File Manager
cs: Správce souborů Thunar

en: Browse the filesystem with the file manager
cs: Procházet systém souborů správcem souborů

en: File Manager
cs: Správce souborů

en: file manager;explorer;finder;browser;folders;directory;directories;partitions;drives;network;devices;rename;move;copy;delete;permissions;home;trash;
cs: správce souborů;průzkumník;finder;prohlížeč;adresář;adresáře;oddíly;jednotky;disky;mechaniky;síť;zařízení;přejmenovat;přejmenování;přesun;přesunutí;přesunout;kopie;kopírovat;zkopírovat;kopíruj;zkopíruj;vymaž;smaž;vymazat;smazat;odstranit;odstraň;práva;oprávnění;domů;domov;koš;

en: Home
cs: Domovská složka

en: bulk;renamer;renaming;thunar;files;folders;directory;directories;
cs: hromadně;hromadný;hromadné;přejmenovat;přejmenování;přejmenuj;thunar;soubor;soubory;složka;složky;adresář;adresáře;

en: Configure the Thunar file manager
cs: Konfigurace správce souborů Thunar

en: thunar;settings;preferences;configure;thumbnails;file size;date format;shortcuts pane;tree view;tabs;
cs: thunar;nastavení;předvolby;konfigurace;náhledy;velikost souboru;formát data;formát datumu;panel klávesových zkratek;stromové zobrazení;stromový pohled;stromy;taby;tab;karty;karta;panely;panel;

en: File Browser
cs: Prohlížeč souborů

en: Thunar is a file browser specifically designed for the Xfce Desktop, but also can serve as an alternate file browser for other Desktop environments. It has a simple, clean two-pane design for browsing all your files.
cs: Thunar je správce souborů specificky navržený pro prostředí Xfce, ale může také sloužit jako alternativní aplikace pro procházení souborů v jiných desktopových prostředích. Má jednoduchý čistý dvoupanelový design pro procházení všech Vašich souborů.

note: SECURITY: - A normal active user can run thunar without elevated rights. They may wish to modify files they normally do not have read/write access to. This isn't a good idea, but is common on single user systems.
en: Run Thunar as root
cs: Spustit Thunar jako root

en: Authentication is required to run Thunar as root.
cs: Pro spuštění aplikace Thunar jako root se vyžaduje autentizace.
