thunar.xfce-4-20 - en to eu translation catalogue (832 entries)

note: change the accept button label text
en: _Open
eu: _Ireki

en: _Execute
eu: _Exekutatu

en: Edit _Launcher
eu: Editatu _Abiarazlea

en: Edit the selected launcher
eu: Hautatutako abiarazlea editatu

en: Open in new _Tab
eu: Fitxa berri batean ireki

en: Open in new _Window
eu: Leiho berri batean ireki

en: Open Item _Location
eu: Ireki Elementuaren _Kokapena

en: Navigate to the folder in which the selected file is located
eu: Nabigatu hautatutako fitxategia dagoen karpetara

en: Ope_n With Other Application...
eu: Ireki beste aplikazio batekin...

en: Choose another application with which to open the selected file
eu: Hautatu aukeratutako fitxategia irekitzeko beste aplikazio bat

en: Set Defa_ult Application...
eu: Ezarri Aplikazio Lehenetsia...

en: Choose an application which should be used by default to open the selected file
eu: Hautatu aplikazio bat aukeratutako fitxategia irekitzeko modu lehenetsian

note: For backward compatibility the old accel paths are re-used. Currently not possible to automatically migrate to new accel paths. Waiting for https://gitlab.gnome.org/GNOME/gtk/issues/2375 to be able to fix that
en: _Send To
eu: _Bidali

en: _Add Bookmark
eu: Laster-marka gehitu

en: Create bookmarks for all selected folders. If nothing is selected, the current folder is bookmarked.
eu: Sortu laster-markak hautatutako karpeta guztietarako. Ez bada ezer hautatzen, uneko karpeta izango da laster-markatua.

en: Send to _Desktop
eu: Mahaigainera bidali

en: _Properties...
eu: _Propietateak...

en: View the properties of the selected file
eu: Hautatutako fitxategiaren propietateak bistarazi

en: Ma_ke Link
eu: E_gin lotura

en: Dup_licate
eu: Bikoiztu

en: _Rename...
eu: Be_rrizendatu...

note: prepare the menu item
en: _Empty Trash
eu: _Hustu zakarrontzia

en: Delete all files and folders in the Trash
eu: Zakarrontziko fitxategi eta karpeta guztiak ezabatu

en: _Remove from Recent
eu: Erabilitako azkenetatik kendu

en: Remove the selected files from Recent
eu: Ezabatu hautatutako fitxategiak azkenengoetatik

en: Create _Folder...
eu: Sortu _karpeta...

en: Create an empty folder within the current folder
eu: Karpeta huts bat sortu uneko karpetaren barnean

en: Create _Document
eu: Sortu _dokumentua

en: Create a new document from a template
eu: Sortu dokumentu berria txantiloi batetik

en: _Restore
eu: Be_rreskuratu

en: Restore and S_how
eu: Berrezarri eta S_how

en: Mo_ve to Trash
eu: _Bota zakarrontzira

en: _Delete
eu: _Ezabatu

en: _Paste
eu: It_sasi

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
eu: Moztu edo kopiatu komandoaz aurretik hautaturiko fitxategiak mugitu edo kopiatu

en: _Paste Into Folder
eu: Karpetan _itsatsi

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
eu: Moztu edo Kopiatu komandoaz aurretik hautaturiko fitxategiak hautaturiko karpetara mugitu edo kopiatu

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: Cu_t
eu: E_baki

en: _Mount
eu: _Muntatu

en: Mount the selected device
eu: Muntatu aukeratutako gailua

en: _Unmount
eu: _Desmuntatu

en: Unmount the selected device
eu: Desmuntatu aukeratutako gailua

en: _Eject
eu: _Egotzi

en: Eject the selected device
eu: Egotzi aukeratutako gailua

en: Failed to execute file "%s" (%s)
eu: Akatsa "%s" fitxategia exekutatzerakoan (%s)

en: Failed to execute file "%s"
eu: Huts "%s" fitxategia abiaraztean

en: Failed to open file "%s"
eu: Huts "%s" fitxategia irekitzerakoan

note: we can just tell that n files failed to open
en: Failed to open %d file | Failed to open %d files
eu[0]: Huts fitxategi %d irekitzerakoan
eu[1]: Huts %d fitxategi irekitzerakoan

en: Are you sure you want to open all folders?
eu: Ziur zaude karpeta guztiak ireki nahi dituzula?

en: Open folders
eu: Karpetak ireki

en: This will open %d separate file manager window. | This will open %d separate file manager windows.
eu[0]: Honek bereiziriko fitxategi kudeatzaile leiho %d irekiko du
eu[1]: Honek bereiziriko fitxategi %d kudeatzaile leiho irekiko ditu

en: Open %d New Window | Open %d New Windows
eu[0]: Ireki leiho berri %d
eu[1]: Ireki %d leiho berri

note: add the "Cancel" button configure the dialog properties
en: _Cancel
eu: _Utzi

en: Failed to mount "%s"
eu: Huts "%s" muntatzerakoan

note: tell the user that we were unable to launch the file specified
en: Failed to open "%s"
eu: Huts "%s" irekitzean

note: aka "activate"
en: Open the selected file | Open the selected files
eu[0]: Ireki aukeraturiko fitxategia
eu[1]: Ireki aukeraturiko fitxategiak

en: Execute the selected file | Execute the selected files
eu[0]: Exekutatu aukeratutako fitxategia
eu[1]: Exekutatu aukeratutako fitxategiak

en: Open the selected directory in new tab | Open the selected directories in %d new tabs
eu[0]: Ireki hautatutako direktorioa fitxa berri batean
eu[1]: Ireki hautatutako direktorioak %d fitxa berritan

en: Open the selected directory in new window | Open the selected directories in %d new windows
eu[0]: Ireki hautaturiko direktorioa leiho berri batean
eu[1]: Ireki aukeraturiko direktorioak %d leiho berrietan

en: Create a symbolic link for the selected file | Create a symbolic link for each selected file
eu[0]: Hautatutako fitxategiarentzat lotura sinboliko bat sortu
eu[1]: Hautatutako fitxategi bakoitzarentzat lotura sinboliko bat sortu

en: Rename the selected file | Rename the selected files
eu[0]: Hautatutako fitxategia berrizendatu
eu[1]: Hautatutako fitxategiak berrizendatu

en: Bulk _Rename...
eu: Taldeka berrizendatu...

en: Restore the selected file to its original location | Restore the selected files to its original location
eu[0]: Berreskuratu hautatutako fitxategia bere jatorrizko kokapenera
eu[1]: Berreskuratu hautatutako fitxategiak bere jatorrizko kokapenera

en: Restore the selected file to its original location and open the location in a new window/tab | Restore the selected files to their original locations and open the locations in a new window/tab
eu[0]: Hautatutako fitxategia bere jatorrizko kokapenean leheneratu eta kokapen hori leiho/fitxa berri batean ireki
eu[1]: Hautatutako fitxategiak haien jatorrizko kokapenetan leheneratu eta kokapen horiek leiho/fitxa berri batean ireki

en: Move the selected file to the Trash | Move the selected files to the Trash
eu[0]: Bota hautatutako fitxategia zakarrontzira
eu[1]: Bota hautatutako fitxategiak zakarrontzira

en: Permanently delete the selected file | Permanently delete the selected files
eu[0]: Ezabatu hautatutako fitxategia behin betiko
eu[1]: Ezabatu hautatutako fitxategiak behin betiko

en: Cut the selection
eu: Moztu aukeraketa

en: Prepare the selected file to be moved with a Paste command | Prepare the selected files to be moved with a Paste command
eu[0]: Hautatutako fitxategia itsatsi komandoaz mugitzeko prestatu
eu[1]: Hautatutako fitxategiak itsatsi komandoaz mugitzeko prestatu

en: Copy the selection
eu: Kopiatu aukeraketa

en: Prepare the selected file to be copied with a Paste command | Prepare the selected files to be copied with a Paste command
eu[0]: Hautatutako fitxategia itsatsi komando bitartez kopiatzeko prestatu
eu[1]: Hautatutako fitxategiak itsatsi komando bitartez kopiatzeko prestatu

en: Paste the clipboard
eu: Itsatsi arbeletik

en: Side Pane (Add Bookmark) | Side Pane (Add Bookmarks)
eu[0]: Alboko panela (laster-marka gehitu)
eu[1]: Alboko panela (laster-markak gehitu)

en: Add the selected folder to the shortcuts side pane | Add the selected folders to the shortcuts side pane
eu[0]: Hautatutako karpeta alboko paneleko loturetara gehitu
eu[1]: Hautatutako karpetak alboko paneleko loturetara gehitu

en: Desktop (Create Link) | Desktop (Create Links)
eu[0]: Mahaigainera (sortu lotura)
eu[1]: Mahaigainera (sortu loturak)

en: Create a link to the selected file on the desktop | Create links to the selected files on the desktop
eu[0]: Hautatutako fitxategiarentzat lotura bat sortu
eu[1]: Hautatutako fitxategi bakoitzarentzat lotura bat sortu

en: Send the selected file to "%s" | Send the selected files to "%s"
eu[0]: Hautaturiko fitxategia "%s"-ra bidali
eu[1]: Hautaturiko fitxategiak "%s"-ra bidali

note: ask the user to enter a name for the new folder
en: New Folder
eu: Karpeta berria

en: Create New Folder
eu: Sortu karpeta berria

note: generate a title for the create dialog
en: Create Document from template "%s"
eu: Sortu dokumentua "%s" txantiloitik

note: ask the user to enter a name for the new empty file
en: New Empty File
eu: Fitxategi huts berria

en: New Empty File...
eu: Fitxategi huts berria...

en: No templates installed in
    "%s"
eu: Txantiloirik ez da isntalatu hemen
    "%s"

en: _Empty File
eu: Fitxategi _hutsa

en: Failed to eject "%s"
eu: Huts "%s" ateratzerakoan

en: Failed to unmount "%s"
eu: Huts "%s" desmuntatzerakoan

en: Use "%s" to open the selected file | Use "%s" to open the selected files
eu[0]: "%s" erabili aukeratutako fitxategia irekitzeko
eu[1]: "%s" erabili aukeratutako fitxategiak irekitzeko

en: _Open With "%s"
eu: "%s"(r)ekin ireki

note: we can only show a generic "Open" action
en: _Open With Default Applications
eu: _Ireki lehenetsiriko aplikazioaz

en: Open the selected files with the default applications
eu: Ireki aukeratutako fitxategiak lehenetsiriko aplikazioak

en: Ope_n With
eu: Treki Honekin

en: Open the bulk rename dialog
eu: Ireki berrizendaketa anitzerako leihoa

en: Force open in a new window
eu: Behartu leiho berri batean irekitzera

en: Run in daemon mode
eu: Exekutatu deabru moduan

en: Quit a running Thunar instance
eu: Itxi martxan dagoen thunar instantzia bat

en: Print version information and exit
eu: Inprimatu bertsio-informazioa eta irten

en: Acquired the session message bus '%s'
eu: Saioaren mezu busa eskuratua '%s'

en: Acquired the name '%s' on the session message bus
eu: '%s' izena eskuratua saioaren bus mezuan

en: Name '%s' lost on the message dbus.
eu: '%s' izena mezu dbusean galdu da.

en: The Thunar development team. All rights reserved.
eu: Thunar garapen taldea. Eskubide guztiak gordeak.

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
eu: Benedikt Meurer <benny@xfce.org>-ek idatzia.

en: Please report bugs to <%s>.
eu: Mesedez eman arazoen berri: <%s>.

note: display an error message to the user
en: Failed to launch operation
eu: Huts eragiketa abiaraztean

en: Failed to open "%s" (%s)
eu: Akatsa "%s" irekitzerakoan (%s)

en: Failed to open "%s": %s
eu: Huts "%s" irekitzean: %s

en: Failed to rename "%s" (%s)
eu: Akatsa "%s" berrizendatzerakoan (%s)

en: Failed to rename "%s"
eu: Huts "%s" berrizendatzean

en: Rename Launcher Options
eu: Berrizendatu Abiarazlearen aukerak

en: Do you want to rename the launcher, or the file itself?
eu: Abiarazlea berrizendatu nahi duzu, edo fitxategia bera?

en: Rename _Launcher
eu: Abiarazlea berrizendatu

en: Rename _File
eu: _Fitxategia berrizendatu

en: New File
eu: Fitxategi berria

en: Create New File
eu: Sortu fitxategi berria

en: Copying files...
eu: Fitxategiak kopiatzen...

en: Copying files to "%s"...
eu: Fitxategiak "%s"-(e)ra kopiatzen...

en: Creating symbolic links in "%s"...
eu: Lotura sinbolikoak sortzen "%s"-(e)n...

en: Moving files into "%s"...
eu: Fitxategiak "%s"-(e)ra mugitzen...

en: Moving files ...
eu: Fitxategiak mugitzen...

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s" (%s)?
eu: Ziur al zaude nahi duzula
    behin-betiko ezabatu "%s" (%s)?

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s"?
eu: Guztiz ziur al zaude "%s" betirako ezabatu nahi
    duzula?

en: Are you sure that you want to permanently
    delete the selected file? | Are you sure that you want to permanently
    delete the %u selected files?
eu[0]: Guztiz ziur zaude hautaturiko fitxategia
    betirako ezabatu nahi duzula?
eu[1]: Guztiz ziur zaude hautaturiko %u fitxategiak
    betirako ezabatu nahi dituzula?

en: Attention
eu: Kontuz

en: If you delete a file, it is permanently lost.
eu: Fitxategi bat ezabatzen baduzu, betirako galduko da.

en: Deleting files...
eu: Fitxategiak ezabatzen...

en: Move to Trash
eu: Zakarrontzira mugitu

en: Moving files into the trash...
eu: Fitxategiak zakarrontzira mugitzen...

en: Creating files...
eu: Fitxategiak sortzen...

en: Creating directories...
eu: Direktorioak sortzen...

en: Remove all files and folders from the Trash?
eu: Zakarrontziko fitxategi eta direktorio guztiak ezabatu?

en: Empty Trash
eu: Zakarrontzia hustu

en: If you choose to empty the Trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
eu: Zakarrontzia hustutzea erabaki ezkero bertako elementuak betirako galduko dira. Kontutan izan banaka ezaba ditzakezula.

en: Emptying the Trash...
eu: Zakarrontzia hustutzen...

en: Failed to determine the original path for "%s"
eu: Huts %s-(r)en jatorrizko kokalekua zehaztean

en: Could not restore "%s"
eu: Ezin da "%s" leheneratu

en: Restoring files...
eu: Fitxategiak leheneratzen...

en: Failed to set default application for "%s"
eu: Huts "%s"-(r)en aplikazio lehenetsia ezartzean

en: The selected application is used to open this and other files of type "%s".
eu: Hautaturiko aplikazioa fitxategi hau eta "%s" motakoak irekitzeko erabiltzen da.

en: No application selected
eu: Ez da aplikaziorik hautatu

en: Other Application...
eu: Beste aplikazio bat...

en: Open With
eu: Ireki honekin

note: create the "Custom command" expand
en: Use a _custom command:
eu: Komando pert_sonalizatu bat erabili:

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
eu: Pertsonalizatutako komando bat erabili hurrengo zerrendan erabilgarri ez dagoen aplikazio baterako.

note: create the "Custom command" button
en: _Browse...
eu: _Arakatu...

note: create the "Use as default for this kind of file" button
en: Use as _default for this kind of file
eu: Erabili modu _lehenetsian mota honetako fitxategientzat

note: add the "Ok"/"Open" button
en: _OK
eu: _ADOS

note: display an error to the user
en: Failed to add new application "%s"
eu: Huts "%s" aplikazio berria gehitzean

en: Failed to execute application "%s"
eu: Huts "%s" aplikazioa exekutatzean

note: append the "Remove Launcher" item
en: _Remove Launcher
eu: _Kendu abiarazlea

note: append the "Forget Association" item
en: _Forget Association
eu: Elkarketa ahaztu

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
eu: Ireki <i>%s</i> eta "%s" motako gainerako fitxategiak honekin:

en: Browse the file system to select an application to open files of type "%s".
eu: Fitxategi sistema arakatu "%s" motako fitxategiak irekitzeko aplikazioa hautatzeko.

en: Change the default application for files of type "%s" to the selected application.
eu: "%s" motako fitxategientzako lehenetsiriko aplikazioa hautatutakoarengatik aldatu.

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
eu: Ziur zaude "%s" betirako ezabatu nahi duzula?

en: Remove application launcher
eu: Aplikazio abiarazlea kendu

en: _Remove
eu: _Ezabatu

en: This will remove the application launcher that appears in the file context menu, but will not uninstall the application itself.
    
    You can only remove application launchers that were created using the custom command box in the "Open With" dialog of the file manager.
eu: Honek fitxategi ingurune menuan dagoen aplikazio abiarazlea ezabatuko du, baina ez du aplikazioa desinstalatuko.
    
    Fitxategi Kudeatzailearen "Honekin Ireki" elkarrizketaz sorturiko pertsonalizatutako  aplikazio abiarazleak ezaba ditzakezu.

note: display an error to the user
en: Failed to remove "%s"
eu: Huts "%s" ezabatzean

en: Are you sure that you want to forget "%s"?
eu: Ziur al zaude "%s" ahaztu nahi duzula?

en: Forget application launcher
eu: Aplikazio abiarazlea ahaztu

en: _Forget
eu: Ahaztu

en: This will dissociate the application launcher for this file type, but will not uninstall or remove the application launcher itself.
eu: Honek aplikazio abiarazlea eta fitxategi mota honen arteko elkarketa desegingo du, baina ez du aplikazio abiarazlea bera desinstalatuko edo kenduko.

note: display an error to the user
en: Failed to forget "%s"
eu: "%s" ahazteak huts egin du

en: Select an Application
eu: Hautatu aplikazio bat

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: Executable Files
eu: Fitxategi exekutagarriak

en: Perl Scripts
eu: Perl script-ak

en: Python Scripts
eu: Python script-ak

en: Ruby Scripts
eu: Ruby script-ak

en: Shell Scripts
eu: Shell script-ak

en: Set Default Application
eu: Aplikazio lehenetsia ezarri

en: None available
eu: Bat ere ez erabilgarri

en: Default Application
eu: Lehenetsitako aplikazioa

en: Recommended Applications
eu: Gomendaturiko aplikazioak

en: Other Applications
eu: Beste aplikazioak

en: Failed to remove "%s".
eu: Huts "%s" ezabatzean.

note: tell the user that we cannot paste
en: There is nothing on the clipboard to paste
eu: Ez dago itsasteko ezer arbelean

note: setup the dialog add the "Close" button action id visibility checkbox visible icon label tooltip add a regular close button, the header bar already provides one
en: _Close
eu: _Itxi

en: Configure Columns in the Detailed List View
eu: Konfiguratu zerrenda xehea ikuspegiaren zutabeak

note: add the "Help" button
en: _Help
eu: _Laguntza

en: Visible Columns
eu: Zutabe ikusgaiak

note: create the top label for the column editor dialog
en: Choose the order of information to appear in the
    detailed list view.
eu: Zehazturiko zerrenda ikuspegian informazioa agertuko
    den ordena hautatu.

note: create the "Move Up" button
en: Move _Up
eu: Mugitu _gora

note: create the "Move Down" button
en: Move Dow_n
eu: Mugitu _behera

note: create the "Show" button
en: _Show
eu: _Erakutsi

note: create the "Hide" button
en: Hi_de
eu: _Ezkutatu

note: create the "Use Default" button
en: Use De_fault
eu: Erabili lehene_tsia

en: Column Sizing
eu: Zutabe-tamainak

note: create the label that explains the column sizing option
en: By default columns will be automatically expanded if
    needed to ensure the text is fully visible. If you dis-
    able this behavior below the file manager will always
    use the user defined column widths.
eu: Hobespen modura zutabeak automatikoki zabalduko dira
    testu guztia ikustea ziurtatzeko. Portamoldea hau
    fitxategi kudeatzailean beherago ezgaitu ezkero beti
    erabiltzaileak ezarririko zutabe zabalerak erabiliko
    dira.

note: create the "Automatically expand columns as needed" button
en: Automatically _expand columns as needed
eu: _Zabaldu zutabeak automatikoki behar denean

note: reset page title tell the user that we're unable to determine the file info
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Compact directory listing
eu: Direktorio-zerrenda konpaktua

en: Compact view
eu: Ikuspegi konpaktua

en: Invalid filename "%s"
eu: "%s" fitxategi izen baliogabea

note: LaunchFiles() invoked without a valid working directory
en: The working directory must be an absolute path
eu: Lan direktorioa bide absolutu bat izan behar da

note: LaunchFiles() invoked with an empty filename list
en: At least one filename must be specified
eu: Behintzat fitxategi izen bat zehaztu behar da

en: At least one source filename must be specified
eu: Behintzat jatorri izen bat zehaztu behar da

en: The number of source and target filenames must be the same
eu: Jatorri eta helburu fitxategi-izen kopurua berdina izan behar da

en: A destination directory must be specified
eu: Behintzat fitxategi izen bat zehaztu behar da

en: Configure _Columns...
eu: _Zutabeak konfiguratu

en: Configure the columns in the detailed list view
eu: Zehazturiko zerrenda zutabeak konfiguratu

en: Detailed directory listing
eu: Zehazturiko direktorio zerrendatzea

en: Details view
eu: Zehazturiko ikuspegia

en: _Disconnect
eu: _Deskonektatu

en: Stop the _Multi-Disk Drive
eu: Gelditu Disko Anitzeko Unitatea

en: _Lock
eu: B_lokeatu

en: C_reate
eu: So_rtu

en: Enter the name:
eu: Sartu izena:

note: display an error message
en: Cannot convert filename "%s" to the local encoding
eu: Ezin da "%s" fitxategi izena kodeketa lokalera bihurtu

note: create a new dialog window
en: Rename "%s"
eu: "%s" berrizendatu

note: add the "Rename" button
en: _Rename
eu: Be_rrizendatu

en: Enter the new name:
eu: Sartu izen berria:

en: Error
eu: Errorea

en: _Yes
eu: _Bai

en: Yes to _all
eu: Bai dan_ari

en: _Replace
eu: O_rdeztu

en: Replace _All
eu: Denak _aldatu

en: _Skip
eu: _Salto

en: S_kip All
eu: Sa_lto denak

en: Re_name
eu: Berrizendatu

en: Rena_me All
eu: Berrizendatu guztiak

en: _No
eu: _Ez

en: N_o to all
eu: E_z danari

en: _Retry
eu: Be_rriz

en: Copy _Anyway
eu: Kopiatu _hala ere

note: setup the confirmation dialog
en: Confirm to replace files
eu: Berretsi fitxategiak ordezteko

en: This folder already contains a symbolic link "%s".
eu: Karpeta honek badu dagoeneko "%s" izeneko lotura sinboliko bat.

en: This folder already contains a folder "%s".
eu: Karpeta honek badu dagoeneko "%s" izeneko karpeta bat.

en: This folder already contains a file "%s".
eu: Karpeta honek badu dagoeneko "%s" izeneko fitxategi bat.

note: Fourth box (size)
en: Size:
eu: Tamaina:

en: Modified:
eu: Aldaketa:

note: TRANSLATORS: Second part of replace dialog sentence
en: with the following link?
eu: ondorengo loturarekin?

note: TRANSLATORS: Second part of replace dialog sentence
en: with the following folder?
eu: ondorengo direktorioarekin?

note: TRANSLATORS: Second part of replace dialog sentence
en: with the following file?
eu: ondorengo fitxategiarekin?

en: _Launch Anyway
eu: A_biarazi hala ere

en: Warning
eu: Abisua

en: Do _not ask me again
eu: Ez galdetu _niri berriz

en: Run In _Terminal
eu: _Terminalean exekutatu

en: Copy _Here
eu: _Kopiatu hona

en: _Move Here
eu: _Mugitu hona

en: _Link Here
eu: _Lotu hona

en: Name only
eu: Izena bakarrik

en: Date Created
eu: Sortze data

en: Date Accessed
eu: Erabilera data:

en: Date Modified
eu: Aldaketa data

en: Date Deleted
eu: Ezabatze data

en: Recency
eu: Azkenak

en: Location
eu: Kokalekua

en: Group
eu: Taldea

en: MIME Type
eu: MIME mota

en: Name
eu: Izena

en: Owner
eu: Jabea

note: Permissions chooser
en: Permissions
eu: Baimenak

en: Size
eu: Tamaina

en: Size in Bytes
eu: Neurria bytetan

en: Type
eu: Mota

en: File
eu: Fitxategia

en: File Name
eu: Fitxategi izena

en: Never
eu: Inoiz

en: Always
eu: Beti

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Move
eu: Mugitu

en: Rename
eu: Berrizendatu

en: Create File
eu: Fitxategia sortu

en: Create Folder
eu: Karpeta sortu

en: Delete (opposite of create)
eu: Ezabatu (sortzearen kontrakoa)

en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Restore (opposite of trash)
eu: Berrezarri (zakarrontziaren kontrakoa)

en: Link
eu: Lotura

en: File System
eu: Fitxategi sistema

en: The root folder has no parent
eu: Erro karpetak ez du gurasorik

en: Failed to parse the desktop file: %s
eu: Huts mahaigain fitxategia analizatzean: %s

note: if the .desktop file is not secure, ask user what to do
en: Untrusted application launcher
eu: Konfiantza gabeko programa abiarazlea

en: No Exec field specified
eu: Ez da Exec eremua zehaztu

note: if the .desktop file is not secure, ask user what to do
en: Untrusted link launcher
eu: Konfiantza gabeko lotura abiarazlea

en: No URL field specified
eu: Ez da URL eremua zehaztu

en: Invalid desktop file
eu: Mahaigain fitxategi baliogabea

en: broken link
eu: Apurturiko lotura

en: Solid State Drive
eu: Egoera solidoko unitatea

en: System Drive
eu: Sistemaren unitatea

en: USB Drive
eu: USB unitatea

note: Freedesktop icon-naming-spec
en: Camera
eu: Kamera

en: Harddisk
eu: Disko gogorra

en: Optical Drive
eu: Unitate optikoa

en: Removable Drive
eu: Unitate aldagarria

en: Flash Drive
eu: Flash unitatea

en: Floppy
eu: Disketea

en: Optical Media
eu: Euskarri optikoa

en: Tape
eu: Zinta

en: Multimedia Player
eu: Multimedia erreproduzigailua

en: Phone
eu: Telefonoa

note: TRANSLATORS: this will result in "<path> on <hostname>"
en: %s on %s
eu: %s %s-(e)n

en: The item will be removed from the history
eu: Elementua historiatik kenduko da

en: Could not find "%s"
eu: Ezin izan da "%s" aurkitu

en: Icon based directory listing
eu: Ikonoan oinarrituriko direktorio zerrendatzea

en: Icon view
eu: Ikono ikuspegia

en: Error removing file: %s
eu: Errorea fitxategia ezabatzean: %s

en: The file "%s" already exists
eu: "%s" fitxategia badago dagoeneko

en: Failed to create empty file "%s": %s
eu: Huts "%s" fitxategi hutsa sortzerakoan: %s

en: Failed to create directory "%s": %s
eu: Huts "%s" direktorioa sortzerakoan: %s

note: tell the user that we're preparing to unlink the files
en: Preparing...
eu: Prestatzen...

en: Could not delete file "%s": %s
eu: Ezin da "%s" fitxategia ezabatu: %s

note: generate a useful error message
en: Failed to change the owner of "%s": %s
eu: Huts "%s"-ren jabea aldatzerakoan: %s

en: Failed to change the group of "%s": %s
eu: Huts "%s"-ren taldea aldatzerakoan: %s

en: Failed to change the permissions of "%s": %s
eu: Huts "%s"-ren baimenak aldatzerakoan: %s

en: Selection: %s
eu: Hautaketa: %s

en: Free space: %s
eu: Leku librea: %s

note: I18N: put " (copy #)" between basename and extension
en: %s (copy %u)%s
eu: %s (%u. kopia)%s

note: I18N: put " (copy #)" after filename (for files without extension)
en: %s (copy %u)
eu: %s (%u. kopia)

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
    
    If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
eu: "%s" fitxategia badago dagoeneko. Ordeztu nahi duzu?
    
    Fitxategia ordezten baduzu, bere edukiak gainidatzi egingo dira.

en: Do you want to overwrite it?
eu: Gainidatzi nahi al duzu?

en: Do you want to permanently delete it?
eu: Behin betiko ezabatu nahi duzu?

en: Do you want to create it?
eu: Sortu nahi al duzu?

en: Do you want to skip it?
eu: Salto egin nahi al duzu?

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
eu: Ez dago behar adina leku helburuan. Saiatu fitxategiak kentzen lekua egiteko.

en: %d file | %d files
eu[0]: Fitxategi %d
eu[1]: %d fitxategi

en: There is no operation to undo
eu: Ez dago desegin daitekeen eragiketarik

en: There is no operation to redo
eu: Ez dago berriro egin daitekeen eragiketarik

en: unknown
eu: ezezaguna

en: File does not exist
eu: Fitxategia ez dago

en: Unmounting device
eu: Gailua desmuntatzen

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
eu: Sistemak "%s" gailua desmuntatuko du. Mesedez ez gailua kendu edo deskonektatu

en: Writing data to device
eu: Datuak gailuan idazten

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
eu: "%s" gailua atera aurretik idatzi behar diren datuak ditu. Mesedez ez gailua kendu edo deskonektatu

en: Ejecting device
eu: Gailua ebazten

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
eu: "%s" gailua ebatzia izango da. Honek denbora bat behar dezake

en: Icon size
eu: Ikono tamaina

en: The icon size for the path entry
eu: Bide sarrerako ikono tamaina

en: Owner:
eu: Jabea:

en: _Access:
eu: Sarbidea:

en: Gro_up:
eu: _Taldea:

en: Acc_ess:
eu: Sarr_era:

en: Others
eu: Besteak

en: Acce_ss:
eu: _Sarrera:

en: Program:
eu: Programa:

en: Allow this file to _run as a program
eu: Onartu fitxategi hau p_rograma bat bezala abiaraztea

en: Allowing untrusted programs to run presents a security risk to your system.
eu: Programa ez fidagarriak onartzeak zure sistemarentzako segurtasun arriskuak ditu.

en: The folder permissions are inconsistent, you may not be able to work with files in this folder.
eu: Karpeta baimenak okerrak dira, baliteke arazoak izatea karpeta honetako fitxategiekin lan egiteko.

en: Correct _folder permissions...
eu: Zuzendu _karpeta baimenak...

en: Click here to automatically fix the folder permissions.
eu: Hemen klikatu karpeta baimenak automatikoki konpontzeko.

en: Please wait...
eu: Itxoin mesedez...

en: Stop applying permissions recursively.
eu: Gelditu baimenak errekurtsiboki ezartzea

note: allocate the question dialog
en: Question
eu: Galdera

en: Apply recursively?
eu: Errekurtsiboki ezarri?

en: Do you want to apply your changes recursively to
    all files and subfolders below the selected folder?
eu: Hautatutako karpeta barneko azpikarpeta eta
    fitxategi guztietan aldaketa errekurtsiboki ezarri
    nahi al duzu?

en: If you select this option your choice will be remembered and you won't be asked again. You can use the preferences dialog to alter your choice afterwards.
eu: Aukera hau hautatu ezkero gorde egingo da eta ez zaizu inoiz berriz galdetuko. Aukera hau aldatzeko hobespen atalean egin dezakezu.

en: Mixed file owners
eu: Fitxategi jabe anitz

en: Unknown file owner
eu: Fitxategi jabe ezezaguna

en: None
eu: Bat ere ez

note: 0000
en: Write only
eu: Idazketa bakarrik

note: 0002
en: Read only
eu: Irakurketa bakarrik

note: 0004
en: Read & Write
eu: Irakurri eta idatzi

en: Varying (no change)
eu: Aldatzen (aldaketarik ez)

en: Correct folder permissions automatically?
eu: Karpeta baimenak automatikoki konpondu?

en: Folder permissions
eu: Karpetaren baimenak

en: Correct _folder permissions
eu: _Karpeta baimenak konpondu

en: The folder permissions will be reset to a consistent state. Only users allowed to read the contents of this folder will be allowed to enter the folder afterwards.
eu: Karpeta baimenak egoera egoki batetara berrezarriko dira. Karpeta honetako edukiak irakurtzeko baimena duten erabiltzaileak bakarrik sartu ahal izango dira karpeta honetan hemendik aurrera.

en: Thunar Preferences
eu: Thunar hobespenak

note: Display
en: Display
eu: Bistaratzea

en: Select this option to use the current folder icon as window icon
eu: Hautatu aukera hau uneko karpetaren ikonoa leihoaren ikono gisa erabiltzeko

en: View Settings
eu: Ikusi ezarpenak

en: View _new folders using:
eu: Karpeta _berriak hau erabiliaz ikusi:

en: Icon View
eu: Ikono ikuspegia

en: List View
eu: Zerrenda ikuspegia

en: Compact View
eu: Ikuspegi konpaktua

en: Last Active View
eu: Azken erabilitako ikuspegia

en: _Remember view settings for each folder
eu: _Gogoratu direktorio bakoitzerako ikuspegiaren konfigurazioa

en: Select this option to remember view type, zoom level, sort column, and sort order individually for each folder
eu: Hautatu aukera hau ikuspegi mota, zoom maila, zutabeak ordenatzea eta ordenatze ordena karpeta bakoitzeko gogoratzeko

en: gvfs metadata support is required
eu: Beharrezkoa da gvfs metadata euskarria

en: Sort _folders before files
eu: Sailkatu _karpetak fitxategien aurretik

en: Select this option to list folders before files when you sort a folder.
eu: Aukera hau hautatu karpetak fitxategiak baino lehen zerrendatzeko karpeta bat ordenatzean.

en: Show file size in binary format
eu: Bistarazi fitxategi tamaina bitar formatuan

en: Select this option to show file size in binary format instead of decimal.
eu: Aukera hau hautatu fitxategi tamaina hamarren beharrean bitar formatuan bistaratzeko

en: Thumbnails
eu: Argazkitxoak

en: Show thumbnails:
eu: Argazkitxoak bistarazi

en: Local Files Only
eu: Fitxategi lokalak bakarrik

en: Only show thumbnails for files smaller than:
eu: Bakarrik hurrengo tamaina baino txikiagoak diren fitxategien iruditxoak erakutsi:

en: Unlimited
eu: Mugagabea

en: Draw frames around thumbnails
eu: Lauki bat marraztu iruditxoen inguruan

en: Select this option to draw black frames around thumbnails.
eu: Hautatu aukera hau lauki beltzak marrazteko iruditxoen inguruan.

en: _Text beside icons
eu: _Testua ikono alboan

en: Select this option to place the icon captions for items beside the icon rather than below the icon.
eu: Aukera hau hautatu elementuen ikono izenburuak ikono alboan ipintzeko ikonoaren azpian ipini beharrean.

en: Date
eu: Data

en: _Format:
eu: _Formatua:

note: TRANSLATORS: custom date format
en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Today / Custom
eu: Gaur / Pertsonalizatua

note: TRANSLATORS: Please do not translate the first column (specifiers), 'strftime' and of course '\n'
en: Custom date format to apply.
    
    The most common specifiers are:
    %d day of month
    %m month
    %Y year including century
    %H hour
    %M minute
    %S second
    
    For a complete list, search 'Glib.DateTime.format'.
eu: Aplikatu beharreko data formatua.
    
    Zehatzaile ohikoenak hauek dira:
    %d hileko eguna
    %m hilabetea
    %Y urtea mendea barne
    %H ordua
    %M minutua
    %S segundoa
    
    Zerrenda osoa ikusteko, bilatu 'Glib.DateTime.format'.

note: Side Pane
en: Side Pane
eu: Alboko panela

en: Shortcuts Pane
eu: Lotura panela

en: _Icon Size:
eu: _Ikono tamaina:

en: Show Icon _Emblems
eu: Ikono _ikurrak bistarazi

en: Select this option to display icon emblems in the shortcuts pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
eu: Direktorioaren propietate elkarrizketan enblemak ezarri diren karpeta guztientzat laster-marka panelean enblema ikonoak bistaratzeko hautatu aukera hau.

en: Tree Pane
eu: Zuhaitz panela

en: Icon _Size:
eu: Ikono _tamaina:

en: Show Icon E_mblems
eu: Ikono _ikurrak bistarazi

en: Select this option to display icon emblems in the tree pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
eu: Direktorioaren propietate elkarrizketan emblemak ezarri diren karpeta guztientzat zuhaitz panelean enblema ikonoak bistaratzeko hautatu aukera hau.

en: Image Preview
eu: Irudien aurrebista

en: Image Preview Mode:
eu: Irudien aurrebista modua:

note: Behavior
en: Behavior
eu: Portaera

en: Navigation
eu: Nabigatzea

en: _Single click to activate items
eu: Klik _bakana elementuak aktibatzeko

en: Specify the d_elay before an item gets selected
    when the mouse pointer is paused over it:
eu: Ezarri sagu markatzailea zenbat d_enboraz egon behar den
    elementu baten gainean berau hautatzeko:

en: When single-click activation is enabled, pausing the mouse pointer over an item will automatically select that item after the chosen delay. You can disable this behavior by moving the slider to the left-most position. This behavior may be useful when single clicks activate items, and you want only to select the item without activating it.
eu: Klik bakaneko abiaraztea gaiturik dagoenean, saguaren markatzailea elementu baten gainean geldituaz hautatutako aldian elementua hautatua izango da. Portaera hau ezgaitu egin dezakezu graduatzailea guztiz ezkerretara mugituaz. Portaera hau oso erabilgarria da klik bakanak gaiturik daudenean eta elementua abiarazi gabe hautatu bakarrik nahi duzunean.

en: Disabled
eu: Ezgaitua

en: Medium
eu: Ertaina

en: Long
eu: Luzea

en: _Double click to activate items
eu: Klik _Bikoitza elementuak aktibatzeko

en: Tabs and Windows
eu: Fitxak eta leihoak

en: Open folders in new tabs on middle click
eu: Karpetak fitxa berrietan ireki erdiko klikarekin

en: Select this option to open a new tab on middle click instead of a new window
eu: Hautatu aukera hau fitxa berri bat irekitzeko leho berri bat ireki beharrean erdiko klikarekin

en: Open new thunar instances as tabs
eu: Thunaren instantzia berriak fitxak bezala ireki

en: Select this option to open new thunar instances as tabs in an existing thunar window
eu: Hautatu aukera hau thunaren instantzia berriak fitxak bezala irekitzeko existitzen den thunaren leiho batean

en: Restore tabs on startup
eu: Fitxak berrezarri abiarazterakoan

en: Select this option to restore your tabs as they were last time you used Thunar
eu: Hautatu aukera hau zure fitxak leheneratzeko Thunar azkenengoz erabili zenuen moduan

en: Context Menu
eu: Testuinguru menua

en: Show action to permanently delete files and folders
eu: Erakutsi fitxategiak eta karpetak betirako ezabatzeko ekintza

en: Select this option to show the 'Delete' action in the context menu
eu: Hautatu aukera hau testuinguru menuan 'Ezabatu' ekintza agertzeko

note: Advanced
en: Advanced
eu: Aurreratua

en: File Transfer
eu: Fitxategi transferentzia

en: Transfer files in parallel:
eu: Transferitu fitxategiak paraleloan:

en: Use intermediate file '*.partial~' to copy files. This will prevent fragmented files. The new file will only be shown after the copy was successfully finished.
eu: Tarteko '*.partial~' fitxategia erabili fitxategiak kopiatzeko. Honek zatitutako fitxategiak saihesten ditu. Fitxategi berria ez da kopiatzea ondo burutu arte ikusiko.

en: Search
eu: Bilatu

en: Folder Permissions
eu: Karpeta baimenak

en: When changing the permissions of a folder, you
    can also apply the changes to the contents of the
    folder. Select the default behavior below:
eu: Karpeta baten baimenak aldatzerakoan, aldaketak
    karpetaren edukiari ere ezarri diezazkiokezu. Lehenetsiko
    portaera behean aukeratu:

en: Ask every time
eu: Galdetu aldi bakoitzean

en: Apply to Folder and Contents
eu: Karpeta eta bere edukiei ezarri

en: Apply to Folder Only
eu: Karpetari bakarrik ezarri

en: Security
eu: Segurtasuna

en: Volume Management
eu: Bolumen kudeatzailea

note: add check button to enable/disable auto mounting
en: Enable _Volume Management
eu: Gaitu _bolumen kudeatzailea

en: <a href="volman-config:">Configure</a> the management of removable drives,
    devices and media.
eu: Unitate, gailu, eta medio aldagarrien kudeaketa
    <a href="volman-config:">Konfiguratu</a>

en: Missing dependencies
eu: Menpekotasunak faltan

en: It looks like <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> is not available.
    Important features including trash support,
    removable media and remote location browsing
    will not work. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Read more]</a>
eu: Ematen du <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> ez dagoela eskuragarri.
    Zakarrontzia, gailu aldagarriak eta urruneko kokapenak
    aztertzea bezalako ezaugarri garrantzitsuak ez dute
    funtzionatuko. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Gehiago irakurri]</a>

note: Shortcuts
en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

en: Window
eu: Leihoa

en: View
eu: Ikusi

en: Launcher
eu: Abiarazlea

en: Status Bar
eu: Egoera barra

note: tell the user that we failed to come up with the thunar-volman configuration dialog
en: Failed to display the volume management settings
eu: Huts zakarrontziaren edukia bistaratzerakoan

en: File Operation Progress
eu: Fitxategi ekintza aurrerapena

en: Paused
eu: Geldituta

en: Starting... (User request)
eu: Hasten... (erabiltzaile eskaera)

en: Resuming...
eu: Jarraitzen...

note: update the status text
en: Cancelling...
eu: Bertan behera uzten...

en: Job queued
eu: Lana ilaran jarrita

en: Resuming job...
eu: Lanarekin jarraitzen...

en: Queued
eu: Ilaran jarrita

en: General
eu: Orokorra

en: _Name:
eu: _Izena:

en: Names:
eu: Izenak:

note: Second box (kind, open with, link target, original path, location, volume)
en: Kind:
eu: Mota:

en: _Open With:
eu: _Ireki honekin:

en: Link Target:
eu: Lotura helburua:

note: TRANSLATORS: Try to come up with a short translation of "Original Path" (which is the path * where the trashed file/folder was located before it was moved to the trash), otherwise the * properties dialog width will be messed up.
en: Original Path:
eu: Jatorrizko bidea:

en: Location:
eu: _Kokalekua:

en: Volume:
eu: Bolumena:

note: Third box (deleted, modified, accessed)
en: Deleted:
eu: Ezabaturik:

en: Created:
eu: Sortuta:

en: Accessed:
eu: Erabilia:

note: Fifth box (content, capacity, free space)
en: Content:
eu: Edukia:

en: Usage:
eu: Erabilera:

note: Emblem chooser
en: Emblems
eu: Ikurrak

en: Highlight
eu: Nabarmendu

en: Example.txt
eu: Eredua.txt

en: _Apply
eu: _Aplikatu

en: _Reset
eu: Be_rrezarri

note: allocate the chooser dialog
en: Select an Icon for "%s"
eu: "%s"-rentzat Ikono bat hautatu

en: Failed to change icon of "%s"
eu: Huts "%s"-ren ikonoa aldatzerakoan

en: %s - Properties
eu: %s - Propietateak

note: update the properties dialog title
en: Properties
eu: _Propietateak

en: mixed
eu: nahasia

en: _Add Files...
eu: Gehitu _fitxategiak...

en: Include additional files in the list of files to be renamed
eu: Fitxategi gehigarriak gehitu berrizendatzeko fitxategi zerrendara

en: Clear
eu: Garbitu

en: Clear the file list below
eu: Beheko fitxategi zerrenda garbitu

en: _About
eu: _Honi buruz

en: Display information about Thunar Bulk Rename
eu: "Thunar Bulk rename"-ri buruzko argibideak bistarazi

en: Rename Multiple Files
eu: Fitxategi anitz berrizendatu

en: New Name
eu: Izen berria

en: Click here to view the documentation for the selected rename operation.
eu: Hemen klikatu berrizendaketa ekintzari buruzko dokumentazioa ikusteko.

note: TRANSLATORS: You can test this string by temporarily removing thunar-sbr.* from $libdir/thunarx-2/, *              and opening the multi rename dialog by selecting multiple files and pressing F2.
en: No renamer modules were found on your system. Please check your
    installation or contact your system administrator. If you install Thunar
    from source, be sure to enable the "Simple Builtin Renamers" plugin.
eu: Ez da berrizendaketa modulurik aurkitu zure sisteman. Mesedez zure instalazioa
    egiaztatu edo sistema kudeatzailearekin harremanetan ipini. Thunar iturburutik
    instalatu baduzu ziurtatu "Sinple Builtin Renamers" plugin-a gaitu duzula.

en: Remove File | Remove Files
eu[0]: Fitxategia ezabatu
eu[1]: Fitxategiak ezabatu

en: Remove the selected file from the list of files to be renamed | Remove the selected files from the list of files to be renamed
eu[0]: Ezabatu hautaturiko fitxategia berrizendatzeko fitxategi zerrendatik
eu[1]: Ezabatu hautaturiko fitxategiak berrizendatzeko fitxategi zerrendatik

note: tell the user that we failed
en: Failed to open the documentation browser
eu: Huts dokumentazio nabigatzailea irekitzerakoan

note: allocate the file chooser
en: Select files to rename
eu: Hautatu berrizendatzeko fitxategiak

en: Audio Files
eu: Audio fitxategiak

en: Image Files
eu: Irudi fitxategiak

en: Video Files
eu: Bideo fitxategiak

note: just popup the about dialog
en: Bulk Rename
eu: Berrizendatu...

en: Thunar Bulk Rename is a powerful and extensible
    tool to rename multiple files at once.
eu: "Thunar Bulk Rename" fitxategi anitz batera berrizendatzeko
    lanabes boteretsu eta hedagarri bat da.

note: change title to reflect the standalone status
en: Bulk Rename - Rename Multiple Files
eu: Bulk Rename - Fitxategi Anitz Berrizendatu

en: Failed to rename "%s" to "%s".
eu: Huts "%s" "%s"-era berrizendatzerakoan

en: You can either choose to skip this file and continue to rename the remaining files, or revert the previously renamed files to their previous names, or cancel the operation without reverting previous changes.
eu: Fitxategi hau alde batetara utzi eta besteen berrizendaketarekin jarraitu, berrizendatutak lehengo izenera atzera egin edo egindako aldaketak horrela utziaz ekintza utzi dezakezu.

en: _Revert Changes
eu: Aldaketak _desegin

en: _Skip This File
eu: Fitxategi hau albo batera ut_zi

en: Do you want to skip this file and continue to rename the remaining files?
eu: Fitxategi hau albo batera utzi eta besteak berrizendatzen jarraitu nahi al duzu?

en: Browse the file system
eu: Arakatu fitxategi-sistema

en: Mount and open %s (%s)
eu: Muntatu eta ireki %s (%s)

en: Trash is empty
eu: Zakarrontzia hutsik dago

en: Trash contains %d file | Trash contains %d files
eu[0]: Zakarrontziak fitxategi %d du
eu[1]: Zakarrontziak %d fitxategi ditu

en: Devices
eu: Gailuak

en: Network
eu: Sarea

en: Browse Network
eu: Arakatu sarea

en: Browse local network connections
eu: Arakatu sare lokal konexioak

en: Places
eu: Lekuak

en: Open the home folder
eu: Ireki etxe direktorioa

en: Open the desktop folder
eu: Ireki mahaigain direktorioa

en: Computer
eu: Ordenagailua

en: Browse the computer
eu: Arakatu ordenagailua

en: Recent
eu: Azkenak

en: Browse recently used files
eu: Kontsultatu azkenaldian erabilitako fitxategiak

en: Re_name Shortcut
eu: Berrize_ndatu lotura

en: _Remove Shortcut
eu: Ezabatu lotu_ra

en: The path "%s" does not refer to a directory
eu: "%s" bidea ez da direktorio batena

note: display an error message to the user
en: Failed to add new shortcut
eu: Huts lotura berria gehitzerakoan

en: Click here to stop calculating the total size of the folder.
eu: Hemen klikatu karpetaren guztizko tamaina kalkulua gelditzeko

note: add the label widget tell the user that we started calculation
en: Calculating...
eu: Kalkulatzen...

note: tell the user that the operation was canceled
en: Calculation aborted
eu: Kalkulua utzia

en: %d folder | %d folders
eu[0]: Karpeta %d
eu[1]: %d karpeta

en: %u item (%s, %s) | %u items (%s, %s)
eu[0]: Elementu %u (%s, %s)
eu[1]: %u elementu (%s, %s)

note: TRANSLATORS: this is shows if during the deep count size * directories were not accessible
en: (some contents unreadable)
eu: (eduki irakurtezin batzuk)

note: nothing was readable, so permission was denied
en: Permission denied
eu: Baimena ukatua

en: Select _all Files
eu: Hautatu fitxategi guzti_ak

en: Select all files in this window
eu: Leiho honetako fitxategi guztiak hautatu

en: Select _by Pattern...
eu: Hautatu patroi _batez...

en: Select all files that match a certain pattern
eu: Patroi zehatz bat betetzen duten fitxategiak hautatu

en: _Invert Selection
eu: _Alderantzikatu hautapena

en: Select all files but not those currently selected
eu: Hautatu une honetan hautatu gabe dauden elementuak

en: U_nselect all Files
eu: Deshautatu fitxategi guztiak

en: Unselect all files in this window
eu: Deshautatu leiho honetako fitxategi guztiak

en: Arran_ge Items
eu: _Antolatu elementuak

en: By _Name
eu: Izenez

en: Keep items sorted by their name
eu: Mantendu elementuak izenez sailkaturik

en: By _Size
eu: Tamainiaz

en: Keep items sorted by their size
eu: Mantendu elementuak tamainaz sailkaturik

en: By _Type
eu: Motaz

en: Keep items sorted by their type
eu: Mantendu elementuak motaz sailkaturik

en: Keep items sorted by their modification date
eu: Mantendu elementuak aldatze-dataz sailkaturik

en: By D_eletion Date
eu: _Ezabatze dataren arabera

en: Keep items sorted by their deletion date
eu: Mantendu elementuak ezabatze dataz sailkaturik

en: _Ascending
eu: Gor_antz

en: Sort items in ascending order
eu: Elementuak gorantz sailkatu

en: _Descending
eu: _Beherantz

en: Sort items in descending order
eu: Ordenatu elementuak beherantz

en: Loading folder contents...
eu: Karpeta edukiak kargatzen...

note: display an error to the user
en: Failed to open the home folder
eu: Huts etxe karpeta irekitzerakoan

[ctx: Select by Pattern dialog: title]
en: Select by Pattern
eu: Hautatu patroiaz

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Cancel
eu: _Utzi

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Select
eu: _Hautatu

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: pattern entry textbox]
en: _Pattern:
eu: _Patroia:

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: case sensitive checkbox]
en: C_ase sensitive
eu: M_aiuskulak bereizi

note: tell the user that the file name provided by the X Direct Save source is invalid
en: Invalid filename provided by XDS drag site
eu: XDS arrastatze guneak hornituriko fitxategi izen baliogabea

note: display an error dialog to the user
en: Failed to create a link for the URL "%s"
eu: Huts  "%s" URL-rako lotura bat sortzerakoan

en: Untitled document
eu: Izenik gabeko dokumentua

en: Failed to open directory "%s"
eu: Huts "%s" direktorioa irekitzerakoan

en: Show size
eu: Tamaina erakutsi

en: Size in bytes
eu: Tamaina bytetan

en: Show size in bytes
eu: Tamaina bytetan erakutsi

en: Filetype
eu: Fitxategi mota

en: Show filetype
eu: Fitxategi mota erakutsi

en: Display Name
eu: Izena erakutsi

en: Show display name
eu: Erakusteko izena erakutsi

en: Error while copying to "%s": %s more space is required to copy to the destination
eu: Errore "%s"-ra kopiatzean: %s leku gehiago behar da helburu horretara kopiatzeko

note: update progress information
en: Trying to restore "%s"
eu: "%s" berreskuratzen saiatzen

en: The folder "%s" does not exist anymore but is required to restore the file "%s" from the trash
eu: "%s" karpeta ez dago baina beharrezkoa da "%s" fitxategia zakarrontzitik berreskuratzeko

en: Failed to restore the folder "%s"
eu: Huts "%s" karpeta berreskuratzean

note: update progress information
en: Trying to move "%s"
eu: ¡"%s" mugitu saiatzen

note: update progress information
en: Could not move "%s" directly. Collecting files for copying...
eu: Ezin da "%s" zuzenean mugitu. Fitxategiak kopiatzeko eskuratzen...

en: Collecting files...
eu: Fitxategiak eskuratzen...

en: %s of %s
eu: %s  %s-tik

en: %lu hour remaining (%s/sec) | %lu hours remaining (%s/sec)
eu[0]: ordu %lu falta da (%s/seg)
eu[1]: %lu ordu falta dira (%s/seg)

en: %lu minute remaining (%s/sec) | %lu minutes remaining (%s/sec)
eu[0]: minutu %lu falta da (%s/seg)
eu[1]: %lu minutu falta dira (%s/seg)

en: %lu second remaining (%s/sec) | %lu seconds remaining (%s/sec)
eu[0]: segundo %lu falta da (%s/seg)
eu[1]: %lu segundo falta dira (%s/seg)

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: Invalid path
eu: Bide baliogabea

en: Unknown user "%s"
eu: "%s" erabiltzaile ezezaguna

note: TRANSLATORS: file was modified less than one day ago
en: Today
eu: Gaur

note: TRANSLATORS: file was modified less than one day ago
en: Today at %X
eu: Gaur %X-etan

note: TRANSLATORS: file was modified less than two days ago
en: Yesterday
eu: Atzo

note: TRANSLATORS: file was modified less than two days ago
en: Yesterday at %X
eu: Atzo %X-etan

note: Days from last week
en: %A at %X
eu: %A %X-etan

note: Any other date
en: %x at %X
eu: %x %X-etan

en: %.*s (copy %u)%s
eu: %.*s (kopia %u)%s

en: 0 items
eu: 0 elementu

en: link to %s
eu: %s-ra lotura

note: append the image dimensions to the statusbar text
en: Image Size:
eu: Irudi tamaina:

en: _File
eu: _Fitxategia

en: New _Tab
eu: _Fitxa berria

en: Open a new tab for the displayed location
eu: Fitxa berri bat ireki bistarazitako kokapenarekin

en: New _Window
eu: _Leiho berria

en: Open a new Thunar window for the displayed location
eu: Thunar leiho berri bat ireki bistarazitako kokapenarekin

en: Detac_h Tab
eu: Fitxa askatu

en: Open current folder in a new window
eu: Ireki uneko karpeta leiho berri batean

en: Close this folder
eu: Itxi karpeta hau

en: _Close Window
eu: _Itxi leihoa

en: Close this window
eu: Itxi leiho hau

en: Close _All Windows
eu: Itxi leiho _guztiak

en: Close all Thunar windows
eu: Itxi Thunar leiho guztiak

en: _Edit
eu: _Editatu

en: Pr_eferences...
eu: Hob_espenak...

en: _View
eu: I_kusi

en: _Reload
eu: Bi_rkargatu

en: Reload the current folder
eu: Birkargatu karpeta

en: Open/Close Split View
eu: Ireki/Itxi ikuspegi zatitua

en: Modern approach with buttons that correspond to folders
eu: Karpetei dagozkion botoiekin ikuspegi modernoa

en: _Side Pane
eu: _Alboko panela

en: _Shortcuts
eu: _Loturak

en: Toggles the visibility of the shortcuts pane
eu: Lotura panelaren bistaratze egoera aldatu

en: _Tree
eu: Zuhai_tza

en: Toggles the visibility of the tree pane
eu: Zuhaitz panelaren bistaratze egoera aldatu

en: St_atusbar
eu: Egoer_a-barra

en: Change the visibility of this window's statusbar
eu: Leiho honen egoera tresnabarraren bistaratze egoera aldatu

en: _Menubar
eu: _Menu-barra

en: Change the visibility of this window's menubar
eu: Aldatu leiho honen menu-barraren ikusgarritasuna

en: Delete saved view settings for this folder
eu: Ezabatu karpeta honentzat gordetako ikuspegia

en: Show _Hidden Files
eu: Bistarazi e_zkutatutako fitxategiak

en: Toggles the display of hidden files in the current window
eu: Leiho honetako ezkutatutako fitxategien bistaratze egoera aldatu

en: Zoom I_n
eu: Ha_nditu zoom-a

en: Show the contents in more detail
eu: Edukiak zehaztasun handiagoarekin bistarazi

en: Zoom _Out
eu: Txikitu z_oom-a

en: Show the contents in less detail
eu: Edukiak zehaztasun txikiagoekin bistarazi

en: Normal Si_ze
eu: Ta_maina normala

en: Show the contents at the normal size
eu: Edukiak tamaina normalean bistarazi

en: _Icon View
eu: _Ikono ikuspeia

en: Display folder content in an icon view
eu: Karpeta edukia ikono ikuspegi batean bistarazi

en: _List View
eu: _Zerrenda ikuspegia

en: Display folder content in a detailed list view
eu: Karpeta edukia zehazturiko zerrenda ikuspegian bistarazi

en: _Compact View
eu: _Ikuspegi konpaktua

en: Display folder content in a compact list view
eu: Karpeta edukia ikuspegi konpaktuan bistarazi

en: _Go
eu: _Joan

en: _Home
eu: _Etxea

en: Go to the home folder
eu: Joan etxe karpetara

en: Go to the desktop folder
eu: Joan idazmahai karpetara

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
eu: Arakatu ordenagailu honetako fitxategi lokal eta urruneko disko eta direktorio guztiak

en: Display recently used files
eu: Azkenaldian erabilitako fitxategiak erakutsi

en: Display the contents of the trash can
eu: Zakarrontziak dituen edukiak bistarazi

en: Open _Parent
eu: Ireki _gurasoa

en: Open the parent folder
eu: Ireki karpeta gurasoa

en: _Open Location...
eu: _Ireki kokalekua

en: Specify a location to open
eu: Irekitzeko kokapen bat ezarri

en: T_emplates
eu: T_xantiloiak

en: Go to the templates folder
eu: Joan txantiloi karpetara

en: _Bookmarks
eu: Laster-markak

en: _Contents
eu: _Edukiak

en: Display Thunar user manual
eu: Bistarazi Thunar erabiltzaile manuala

en: Display information about Thunar
eu: Bistarazi Thunar-eri buruzko argibideak

en: Go to the previous visited folder
eu: Aurreko karpetara joan

en: Go to the next visited folder
eu: Hurrengo karpetara joan

en: _Previous Tab
eu: Aurreko fitxa

en: Switch to Previous Tab
eu: Aldatu aurreko fitxara

en: _Next Tab
eu: Hurrengo fitxa

en: Switch to Next Tab
eu: Aldatu hurrengo fitxara

en: _Search for Files...
eu: Fitxategiak bilatu...

en: Search for a specific file in the current folder and Recent
eu: Bilatu fitxategi zehatz bat uneko karpetan eta azkenengoetan

en: Cancel search for files
eu: Bertan behera utzi fitxategien bilaketa

en: Menu
eu: Menua

note: add the label with the root warning
en: Warning: you are using the root account. You may harm your system.
eu: Kontuz: root kontua erabiltzen ari zara. Zure sistema hondatu dezakezu.

en: Close tab
eu: Itxi fitxa

en: Open the location "%s"
eu: ireki "%s" kokalekua

en: Failed to open parent folder
eu: Huts guraso karpeta irekitzerakoan

en: The directory "%s" does not exist. Do you want to create it?
eu: "%s" direktorioa ez dago. Sortu nahi al duzu?

note: display an error to the user
en: Failed to browse the computer
eu: Huts ordenagailua arakatzerakoan

note: display the "About Templates" dialog
en: About Templates
eu: Txantiloiei buruz

en: All files in this folder will appear in the "Create Document" menu.
eu: Karpeta honetako fitxategi guztiak "Sortu dokumentua" menuan agertuko dira.

en: If you frequently create certain kinds  of documents, make a copy of one and put it in this folder. Thunar will add an entry for this document in the "Create Document" menu.
    
    You can then select the entry from the "Create Document" menu and a copy of the document will be created in the directory you are viewing.
eu: Maiztasun handiz mota batetako dokumentuak sortu ezkero, horietako baten kopia egin eta karpeta honetan ipini. Thunar-ek dokumentu honentzat aukera bat gehituko du "Sortu dokumentua" menuan.
    
    "Sortu dokumentua " menuko sarrera hori aukeratzean ikusten ari zaren karpetan dokumentu horren kopia bat sortuko du.

en: Do _not display this message again
eu: E_z bistarazi mezu hau berriz

note: display an error to the user
en: Failed to open the file system root folder
eu: Huts fitxategi sistemako erro karpeta irekitzerakoan

note: display an error to the user
en: Failed to display `Recent`
eu: Huts `Azkenak` erakusterakoan

note: display an error to the user
en: Failed to display the contents of the trash can
eu: Huts zakarrontziaren edukia bistaratzerakoan

note: display an error to the user
en: Failed to browse the network
eu: Huts sarea arakatzerakoan

en: Thunar is a fast and easy to use file manager
    for the Xfce Desktop Environment.
eu: Thunar Xfce mahaigain ingurunerako fitxategi
    kudeatzaile azkar eta erabilerraz bat da.

en: Failed to launch search with Catfish
eu: Huts egin du bilaketa Catfish-ekin abiarazteak

en: Label
eu: Etiketa

en: Text of the page's label
eu: Orrialdearen etiketa testua

en: Label widget
eu: Etiketa trepeta

en: A widget to display in place of the usual page label
eu: Betiko orrialde etiketa beharrean bistaraziko den trepeta

en: Resident
eu: Egoiliarra

en: Don't unload the plugin from memory
eu: Ez deskargatu plugin-a memoriatik

en: Help URL
eu: Laguntza URLa

en: The URL to the documentation of the renamer
eu: Berrizendatzaile dokumentazioaren URLa

en: The user visible name of the renamer
eu: Berrizendatzailearen erabiltzaile izen ikusgarria

en: Description:
eu: Azalpena:

en: The generic name of the entry, for example "Web Browser" in case of Firefox.
eu: Sarreraren izen arrunta, adibidez "Web Nabigatzailea" Firefox-en kasuan.

en: Command:
eu: komandoa:

en: The program to execute, possibly with arguments.
eu: Exekutatu behar den programa, argumentuekin behar ezkero

en: Working Directory:
eu: Laneko direktorioa:

en: The working directory for the program.
eu: Programarentzako laneko direktorioa.

en: URL:
eu: URLa:

en: The URL to access.
eu: Atzitzeko URLa.

en: Comment:
eu: _Iruzkina:

en: Tooltip for the entry, for example "View sites on the Internet" in case of Firefox. Should not be redundant with the name or the description.
eu: Tresna argibideak sarrerarako, adibidez "Interneteko guneak ikusi" firefox-en kasuan. Ez zen izen edo azalpenaren berdina izan beharko.

en: Options:
eu: Aukerak:

en: Use _startup notification
eu: Ha_siera berri emateak erabili

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
eu: Aukera hau hautatu abiarazte berri ematea gaitzeko komandoa menu edo fitxategi kudeatzailetik abiaraztean. Aplikazio guztiek ez dute abio berri ematea onartzen.

en: Run in _terminal
eu: _Terminalean abiarazi

en: Select this option to run the command in a terminal window.
eu: Komandoa terminalean abiarazteko gaitu aukera hau.

en: Security:
eu: Segurtasuna:

note: same function as in thunar-permission-chooser.c
en: Allow this file to _run as a .desktop file
eu: Baimendu fitxategi hau .desktop fitxategi bat bezala exekutatzea

en: Select this to enable executable permission bit(+x). Thunar will not launch the .desktop file if not set.
eu: Hautatu hau exekutagarritasun baimen bit-a (+x) gaitzeko. Thunar-ek ez du .desktop fitxategia abiaraziko ezarri ez bada.

en: Set this file as trusted
eu: Fitxategi hau konfiantzazkoa bezala ezarri

en: Select this option to trust this .desktop file. This will generate a checksum of the file and store it via gvfs. The additional check will protect from malicious launchers which e.g. pretend to be a picture, having the executable flag pre-set
eu: Hautatu aukera hau .desktop fitxategi honetaz fidatzeko. Honek fitxategiaren egiaztatze-batuketa bat sortuko du eta gvfs bitartez gordeko du. Egiaztatze gehigarriak abiarazle gaiztoengatik babestuko zaitu, adibidez irudi baten antza dutenak exekutatze marka aurre-gaituta izanda

en: Failed to save "%s".
eu: Huts "%s" gordetzerakoan

en: Date Taken:
eu: Ateratze data:

en: Camera Brand:
eu: Kamera marka:

en: Camera Model:
eu: Kamera modeloa:

en: Exposure Time:
eu: Esposizio denbora:

en: Exposure Program:
eu: Esposizio programa:

en: Aperture Value:
eu: Irekiera balioa:

en: Metering Mode:
eu: Neurtze modua:

en: Flash Fired:
eu: Flash-a:

en: Focal Length:
eu: Luzera fokala:

en: Shutter Speed:
eu: Ateratze abiadura:

en: ISO Speed Ratings:
eu: ISO abiadura ratioa:

en: Software:
eu: Softwarea:

en: Image
eu: Irudia

en: Image Type:
eu: Irudi mota:

en: Con_vert to:
eu: Bi_hurtu honetara:

en: Uppercase / Lowercase
eu: Larriak / txikiak

en: Insert _time:
eu: Txertatu _ordua

en: The format describes the date and time parts to insert into the file name. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. See the documentation of the date utility for additional information.
eu: Formatuak fitxategi izenean zein datu eta ordu zati ipiniko diren azalatzen du. Adibidez, %Y urteaz ordeztuko da, %m hilabeteaz eta %d egunaz. Ikusi date lanabesaren dokumentazioa xehetasun gehiagorako.

en: _At position:
eu: K_okalekua:

en: Insert Date / Time
eu: Txertatu data / ordua

en: lowercase
eu: txikiak

en: UPPERCASE
eu: LARRIAK

en: Title Case
eu: Izenburu modua

en: First character uppercase
eu: Lehen letra larria

en: Insert
eu: Txertatu

en: Overwrite
eu: Gainidatzi

en: From the front (left)
eu: Aurretik (ezkerra)

en: From the back (right)
eu: Atzetik (eskuina)

en: Old Name - Text - Number
eu: Izen Zaharra - Testua - Zenbakia

en: Number - Text - Old Name
eu: Zenbakia - Testua - Izen Zaharra

en: Text - Number
eu: Testua - Zenbakia

en: Number - Text
eu: Zenbakia - Testua

en: Current
eu: Unekoa

en: Date Picture Taken
eu: Irudi ateratze data:

en: _Text:
eu: _Testua:

en: Insert / Overwrite
eu: Txertatu / Berridatzi

en: _Number Format:
eu: _Zenbaki formatua:

en: _Start With:
eu: Honela ha_si:

en: Text _Format:
eu: Testu _Formatua:

en: Numbering
eu: Zenbakitzea

en: Remove _From Position:
eu: Ezabatu _Kokalekutik:

en: _To Position:
eu: Kokaleku_ra:

en: Remove Characters
eu: Ezabatu Karaktereak

en: _Search For:
eu: _Bilatu:

note: reset to default tooltip
en: Enter the text to search for in the file names.
eu: Idatzi fitxategi izenetan bilatuko den testua.

en: Regular _Expression
eu: _Espresio Erregularra

en: If you enable this option, the pattern will be treated as a regular expression and matched using the Perl-compatible regular expressions (PCRE). Check the documentation for details about the regular expression syntax.
eu: Aukera hau gaitu ezkero, patroia espresio erregular bat bezala erabiliko da eta Perl-ekin bateragarriak diren espresio erregularrak (PCRE) erabiliaz parekatuko da. Dokumentazioa ikusi espresio erregularrei buruzko argibide gehiagorako.

en: Replace _With:
eu: A_ldatu honengatik:

en: Enter the text that should be used as replacement for the pattern above.
eu: Aurreko patroia aldatzeko erabiliko den testua idatzi.

en: C_ase Sensitive Search
eu: M_aiuskula bereizten bilaketa

en: If you enable this option, the pattern will be searched in a case-sensitive manner. The default is to use a case-insensitive search.
eu: Aukera hau gaitu ezkero patroia larri/minuskulak kontutan izanez bilatuko da. Lehenespen modura larri/minuskulak ez dira kontutan edukiko

note: setup a tooltip with the error message
en: Invalid regular expression, at character position %ld: %s
eu: Espresio erregular baliogabea, %ld karaktere kokalekuan: %s

en: Search & Replace
eu: Bilatu eta ordeztu

en: Send "%s" as compressed archive?
eu: "%s" fitxategi konprimitua bezala  bidali?

en: Send _directly
eu: _Zuzenean bidali

en: Send com_pressed
eu: Kon_primiturik bidali

en: When sending a file via email, you can either choose to send the file directly, as is, or compress the file before attaching it to an email. It is highly recommended to compress large files before sending them.
eu: Fitxategi bat eposta bidez bidaltzean, fitxategia bera den bezala bidali edo bidali aurretik fitxategi konprimitzea aukera dezakezu. Oso gomendagarria da fitxategi handiak konprimitzea eposta bidez bidali aurretik.

en: Send %d file as compressed archive? | Send %d files as compressed archive?
eu[0]: %d fitxategia pakete konprimitu bat bezala bidali?
eu[1]: %d fitxategiak pakete konprimitu bat bezala bidali?

en: Send as _archive
eu: Pa_kete bat bezala bidali

en: When sending multiple files via email, you can either choose to send the files directly, attaching multiple files to an email, or send all files compressed into a single archive file and attach the archive. It is highly recommended to send multiple large files as archive.
eu: Eposta bidez fitxategi anitz bidaltzerakoan, fitxategiak zuzenean bidaltzeko eposta mezura fitxategi anitz txertatzen egin dezakezu edo fitxategi guztiak pakete batean konprimiturik bidaltzea aukera dezakezu. Oso gomendagarria da fitxategi handiak konprimiturik bidaltzea.

note: allocate the progress dialog setup the label
en: Compressing files...
eu: Fitxategiak konprimitzen...

note: tell the user that the command failed
en: ZIP command terminated with error %d
eu: ZIP komandoak errore batez amaitu du: %d

en: Failed to create temporary directory
eu: Huts aldiroko direktorioa sortzerakoan

en: Failed to create symbolic link for "%s"
eu: Huts "%s" lotura sinbolikoa sortzerakoan

note: tell the user that we failed to compress the file(s)
en: Failed to compress %d file | Failed to compress %d files
eu[0]: Huts fitxategi %d konprimitzerakoan
eu[1]: Huts %d fitxategi konprimitzerakoan

note: tell the user that we failed
en: Failed to compose new email
eu: Huts eposta berria sortzerakoan

en: Mail Recipient
eu: ePosta

note: tell the user that we failed to connect to the trash
en: Failed to connect to the Trash
eu: Huts zakarrontziarekin konektatzerakoan

note: tell the user whether the trash is full or empty
en: Trash contains files
eu: Zakarrontziak fitxategi baten bat du

en: Trash Applet
eu: Zakarrontzi applet-a

en: Display the trash can
eu: Zakarrontzi ahalmenak bistarazi

en: Edit Action
eu: Editatu ekintza

en: Create Action
eu: Sortu ekintza

en: Failed to save actions to disk.
eu: Huts ekintzak diskoan gordetzerakoan.

en: Are you sure that you want to delete
    action "%s"?
eu: Ziur al zaude "%s" ekintza betirako ezabatu
    nahi duzula?

en: If you delete a custom action, it is permanently lost.
eu: Ekintza pertsonalizatu bat ezabatuaz gero betirako galduko da.

note: skip leading slash
en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
eu: Teklatu lasterbide hau honetarako erabilia izaten hari da: '%s'

en: Keyboard shortcut already in use
eu: Teklatu lasterbidea erabilia izaten ari da une honetan

note: setup a label to tell that no icon was selected
en: No icon
eu: Ikonorik ez

en: End element handler called while in root context
eu: Amaiera elementu erabiltzailea deiturik root testuinguruan

en: Unknown closing element <%s>
eu: Itxiera elementu ezezaguna <%s>

en: Failed to determine save location for uca.xml
eu: Huts uca.xml fitxategiaren gordetze kokapena zehazterakoan

en: Command not configured
eu: Komandoa ez da konfiguratu

en: Setup custom actions that will appear in the file managers context menus
eu: Testuinguru menuetan agertuko diren ekintza pertsonalizatuak konfiguratu

en: Failed to launch action "%s".
eu: Huts "%s" ekintza abiarazterakoan.

en: The name of the action that will be displayed in the context menu.
eu: Testuinguru menuan bistaraziko den ekintzaren izena.

en: _Description:
eu: _Azalpena:

en: The description of the action that will be displayed as tooltip in the statusbar when selecting the item from the context menu.
eu: Elementua testuinguru menutik aukeratzerakoan egoera barran argibide bezala agertuko den ekintzaren azalpena.

en: _Submenu:
eu: Azpimenua:

en: The submenu in which the action will be displayed. Leave empty for no menu. Use '/' for nested menus.
eu: Ekintza ikusiko den azpimenua. Utzi hutsik menurik ez erabiltzeko. Erabili '/' habiaratutako menuetarako.

en: _Command:
eu: _Komandoa:

en: The command (including the necessary parameters) to perform the action. See the command parameter legend below for a list of supported parameter variables, which will be substituted when launching the command. When upper-case letters (e.g. %F, %D, %N) are used, the action will be applicable even if more than one item is selected. Else the action will only be applicable if exactly one item is selected.
eu: Ekintza aurrera eramateko komandoa (beharrezko parametroak barne). Ikusi komando parametro argibidea behean onartzen diren parametro aldagai zerrenda baterako, zein komandoa abiaraztean aldatuko den. Maiuskulak erabiltzean (adib. %F, %D, %N) ekintza erabilgarri izango da nahiz elementu anitz hautatuak egon. Bestela ekintza elementu bat bakarrik aukeraturik dagoenean abiaraziko da.

en: Browse the file system to select an application to use for this action.
eu: Ekintza honetan erabiltzeko aplikazioa hautatzeko fitxategi sistema arakatu.

en: Keyboard _Shortcut:
eu: Teklatu lasterbidea:

en: The keyboard shortcut for the action.
eu: Ekintzarako teklatu lasterbidea.

en: Clear the keyboard shortcut for this action.
eu: Garbitu ekintza honetarako teklatu lasterbidea.

en: _Icon:
eu: _Ikonoa:

en: Click this button to select an icon file that will be displayed in the context menu in addition to the action name chosen above.
eu: Botoi honetan klik egin testuinguru menuan ekintza izenaz gai bistaraziko den ikono fitxategia hautatzeko.

en: Use Startup Notification
eu: Hasiera berri emateak erabili

en: Enable this option if you want a waiting cursor to be shown while the action is launched. This is also highly recommended if you have focus stealing prevention enabled in your window manager.
eu: Aukera hau gaitu ekintza bat abiarazi bitartean itxoiteko kurtsorea bistaratzeko. Hau oso gomendagarria da leiho kudeatzailean foku lapurreta prebentzioa gaiturik baduzu.

en: The following command parameters will be substituted when launching the action:
eu: Ekintza burutzerakoan hurrengo komando parametroak ordezkatuko dira:

en: Basic
eu: Oinarrizkoa

en: _File Pattern:
eu: _Fitxategi patroia:

en: Enter a list of patterns that will be used to determine whether this action should be displayed for a selected file. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
eu: Idatzi hautaturiko fitxategiarentzat ekintza bistaraziko den patroi zerrenda. Hemen patroi bat baino gehiago aukeratu ezkero zerrendako elementuak puntu eta komaz bereizirik ipini behar dira (adib. *.txt;*.doc).

en: _Range (min-max):
eu: Tartea (min-max):

en: If the command should operate on say two or three files, enter the numerical range 2-3. If there are no limits, this string should be empty.
eu: Komandoa bi edo hiru fitxategietan adibidez eragina izan behar badu, zehaztu 2-3 tartea zenbakiz. Mugarik ez badago, hutsik utzi.

en: Appears if selection contains:
eu: Hautapenak hau duenean agertuko da:

en: _Audio Files
eu: _Audio fitxategiak

en: _Image Files
eu: _Irudi fitxategiak

en: _Text Files
eu: _Testu fitxategiak

en: _Video Files
eu: _Bideo fitxategiak

en: _Other Files
eu: Bestelak_o fitxategiak

en: Appearance Conditions
eu: Itxura egoera

en: Custom Actions
eu: Ekintza pertsonalizatuak

en: Add a new custom action.
eu: Gehitu ekintza pertsonalizatua.

en: Edit the currently selected action.
eu: Hautaturiko ekintza editatu.

en: Delete the currently selected action.
eu: Hautaturiko ekintza ezabatu.

en: Move the currently selected action up by one row.
eu: Hautaturiko ekintza lerro bat gora mugitu.

en: Move the currently selected action down by one row.
eu: Hautaturiko ekintza lerro bat behera mugitu.

en: Set as wallpaper
eu: Ezarri horma-paper gisa

en: Thunar File Manager
eu: Thunar fitxategi kudeatzailea

en: Browse the filesystem with the file manager
eu: Fitxategi kudeatzaileaz fitxategi sistema arakatu

en: File Manager
eu: Fitxategi kudeatzailea

en: file manager;explorer;finder;browser;folders;directory;directories;partitions;drives;network;devices;rename;move;copy;delete;permissions;home;trash;
eu: fitxategi kudeatzailea;esploratzailea;bilatzailea;nabigatzailea;direktorioak;direktorioa;direktorioak:partizioak;unitateak;sarea;gailuak;berrizendatu;mugitu;kopiatu;ezabatu;baimenak;etxea;zakarrontzia;

en: Home
eu: Etxea

en: bulk;renamer;renaming;thunar;files;folders;directory;directories;
eu: berrizendatze;anitza;berrizendatzen;thunar;fitxategiak;karpetak;direktorio;direktoiroak;

en: Configure the Thunar file manager
eu: Konfiguratu Thunar fitxategi kudeatzailea

en: thunar;settings;preferences;configure;thumbnails;file size;date format;shortcuts pane;tree view;tabs;
eu: thunar;ezarpenak;hobespenak;konfiguratu;argazkitxoak;fitxategi tamaina;data;formatua;lasterbide panela;zuhaitz ikuspegia;fitxak;

en: Thunar is a file browser specifically designed for the Xfce Desktop, but also can serve as an alternate file browser for other Desktop environments. It has a simple, clean two-pane design for browsing all your files.
eu: Thunar bereziki xfce idazmahairekin erabiltzeko diseinatutako fitxategi kudeatzaile bat da , baina beste mahaigain ingurune batzuekin erabili daiteke, Oso sinplea da, zure fitxategi guztiak kudeatzeko bi paneletako ikuspegi garbiarekin

note: SECURITY: - A normal active user can run thunar without elevated rights. They may wish to modify files they normally do not have read/write access to. This isn't a good idea, but is common on single user systems.
en: Run Thunar as root
eu: Exekutatu Thunar root gisa

en: Authentication is required to run Thunar as root.
eu: Autentifikazio beharrezkoa da Thunar root gisa exekutatzeko
