Thunar - en to ug translation catalogue (569 entries)

note: setup application name
en: Thunar
ug: سۇنار(Thunar)

note: change the accept button label text
en: _Open
ug: ئاچ(_O)

en: _Execute
ug: ئىجرا قىل(_E)

en: Choose another application with which to open the selected file
ug: تاللانغان ھۆججەتنى ئاچىدىغان باشقا پروگرامما تاللاش

note: For backward compatibility the old accel paths are re-used. Currently not possible to automatically migrate to new accel paths. Waiting for https://gitlab.gnome.org/GNOME/gtk/issues/2375 to be able to fix that
en: _Send To
ug: ئەۋەت(_S)

en: _Properties...
ug: خاسلىقى(_P)...

en: View the properties of the selected file
ug: تاللانغان ھۆججەتنىڭ خاسلىقىنى كۆرسىتىدۇ

en: _Rename...
ug: ئات ئۆزگەرت(_R)...

note: prepare the menu item
en: _Empty Trash
ug: ئەخلەتخانىنى قۇرۇقدا(_E)

en: Delete all files and folders in the Trash
ug: ئەخلەتخانىدىكى بارلىق ھۆججەت ۋە مۇندەرىجىلەرنى ئۆچۈرۈش

en: Create _Folder...
ug: قىسقۇچ ياسا(_F)…

en: Create an empty folder within the current folder
ug: ھازىرقى مۇندەرىجە ئىچىگە قۇرۇق مۇندەرىجە ياسايدۇ

en: Create _Document
ug: پۈتۈك ياسا(_D)

en: _Restore
ug: ئەسلىگە كەلتۈر(_R)

en: _Delete
ug: ئۆچۈر(_D)

en: _Paste
ug: چاپلا(_P)

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
ug: كەس ياكى كۆچۈر بۇيرۇقلىرى ئارقىلىق تاللانغان ھۆججەتلەرنى يۆتكەيدۇ ياكى كۆچۈرىدۇ

en: _Paste Into Folder
ug: مۇندەرىجىگە چاپلا(_P)

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
ug: كەس ياكى كۆچۈر بۇيرۇقلىرى ئارقىلىق تاللانغان ھۆججەتلەرنى تاللانغان مۇندەرىجىگە يۆتكەيدۇ ياكى كۆچۈرىدۇ

en: _Copy
ug: كۆچۈر(_C)

en: Cu_t
ug: كەس(_T)

en: Failed to execute file "%s"
ug: ھۆججەت «%s» نى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to open file "%s"
ug: ھۆججەت «%s» ئېچىش مەغلۇپ بولدى

note: we can just tell that n files failed to open
en: Failed to open %d file | Failed to open %d files
ug[1]: %d دانە ھۆججەتنى ئېچىش مەغلۇپ بولدى

en: Are you sure you want to open all folders?
ug: راستلا ھەممە مۇندەرىجىنى ئاچامدۇ؟

en: This will open %d separate file manager window. | This will open %d separate file manager windows.
ug[1]: %d دانە ھۆججەت باشقۇرغۇ كۆزنىكىدە ئايرىم-ئايرىم ئاچىدۇ

en: Open %d New Window | Open %d New Windows
ug[1]: %d دانە كۆزنەك ئاچ

note: add the "Cancel" button configure the dialog properties
en: _Cancel
ug: ۋاز كەچ(_C)

en: Failed to mount "%s"
ug: «%s» نى ئېگەرلەش مەغلۇپ بولدى

note: tell the user that we were unable to launch the file specified
en: Failed to open "%s"
ug: «%s» نى ئېچىش مەغلۇپ بولدى

note: aka "activate"
en: Open the selected file | Open the selected files
ug[1]: تاللانغان ھۆججەتنى ئاچ

en: Execute the selected file | Execute the selected files
ug[1]: تاللانغان ھۆججەتنى ئىجرا قىل

en: Create a symbolic link for the selected file | Create a symbolic link for each selected file
ug[1]: تاللانغان ھۆججەتنىڭ بەلگىلىك(symbolic) ئۇلانمىسىنى ياساش

en: Rename the selected file | Rename the selected files
ug[1]: تاللانغان ھۆججەتنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتىش

en: Prepare the selected file to be moved with a Paste command | Prepare the selected files to be moved with a Paste command
ug[1]: تاللانغان ھۆججەتنى «چاپلا» بۇيرۇقىدا يۆتكىگىلى بولىدىغان قىلسۇن

en: Prepare the selected file to be copied with a Paste command | Prepare the selected files to be copied with a Paste command
ug[1]: تاللانغان ھۆججەتنى «چاپلا» بۇيرۇقىدا كۆچۈرگىلى بولىدىغان قىلسۇن

en: Add the selected folder to the shortcuts side pane | Add the selected folders to the shortcuts side pane
ug[1]: تاللانغان مۇندەرىجىنى تېزلەتمە يان كۆزنىكىگە قوش

en: Desktop (Create Link) | Desktop (Create Links)
ug[1]: ئۈستەلئۈستى (ئۇلانما ياسا)

en: Create a link to the selected file on the desktop | Create links to the selected files on the desktop
ug[1]: ئۈستەلئۈستىگە تاللانغان ھۆججەتنىڭ ئۇلانمىسىنى ياسايدۇ

en: Send the selected file to "%s" | Send the selected files to "%s"
ug[1]: تاللانغان ھۆججەت «%s» گە ئەۋەت

note: ask the user to enter a name for the new folder
en: New Folder
ug: يېڭى مۇندەرىجە

en: Create New Folder
ug: يېڭى مۇندەرىجە قۇر

note: generate a title for the create dialog
en: Create Document from template "%s"
ug: قېلىپ «%s» غا ئاساسەن پۈتۈك قۇر

note: ask the user to enter a name for the new empty file
en: New Empty File
ug: يېڭى قۇرۇق ھۆججەت

en: New Empty File...
ug: يېڭى قۇرۇق ھۆججەت...

en: _Empty File
ug: قۇرۇق ھۆججەت(_E)

en: Failed to eject "%s"
ug: «%s» نى چىقىرىش مەغلۇپ بولدى

en: Use "%s" to open the selected file | Use "%s" to open the selected files
ug[1]: تاللانغان ھۆججەتلەرنى «%s» دا ئاچ

en: _Open With "%s"
ug: %s دا ئاچ(_O)

note: we can only show a generic "Open" action
en: _Open With Default Applications
ug: كۆڭۈلدىكى پروگراممىدا ئاچ(_O)

en: Open the selected files with the default applications
ug: تاللانغان ھۆججەتنى كۆڭۈلدىكى پروگراممىدا ئاچ

en: Open the bulk rename dialog
ug: بىراقلا ئات ئۆزگەرتىش كۆزنىكىنى ئاچ

en: Run in daemon mode
ug: مۇئەككەل ھالىتىدە ئىجرا قىل

en: Quit a running Thunar instance
ug: ئىجرا قىلىنىۋاتقان سۇنار(Thunar) نىڭ ئۈلگىسىنى ئاخىرلاشتۇر

en: Print version information and exit
ug: نەشر ئۇچۇرىنى كۆرسىتىپ ئاخىرلاشتۇرۇش

en: The Thunar development team. All rights reserved.
ug: سۇنار(Thunar) ئىجادىيەت گۇرۇپپىسى. نەشر ھوقۇقى ئۆزىمىزگە تەۋە.

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
ug: ئىجادىيەتچى: Benedikt Meurer <benny@xfce.org>

en: Please report bugs to <%s>.
ug: كەمتۈكنى <%s> غا دوكلات قىلىڭ.

note: display an error message to the user
en: Failed to launch operation
ug: مەشغۇلاتنى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to open "%s": %s
ug: «%s» نى ئېچىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to rename "%s"
ug: «%s» نىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتىش مەغلۇپ بولدى

en: New File
ug: يېڭى ھۆججەت

en: Create New File
ug: يېڭى ھۆججەت قۇرۇش

en: Copying files...
ug: ھۆججەتلەرنى كۆچۈرۈۋاتىدۇ...

en: Copying files to "%s"...
ug: ھۆججەتلەرنى «%s» گە كۆچۈرۈۋاتىدۇ...

en: Creating symbolic links in "%s"...
ug: «%s» نىڭ ئىچىگە بەلگىلىك(symbolic) ئۇلانما قۇرۇۋاتىدۇ...

en: Moving files into "%s"...
ug: ھۆججەتلەرنى «%s» گە يۆتكەۋاتىدۇ...

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s"?
ug: راستلا «%s» نى مەڭگۈلۈككە 
    ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure that you want to permanently
    delete the selected file? | Are you sure that you want to permanently
    delete the %u selected files?
ug[1]: تاللانغان %u دانە ھۆججەتنى
    راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: If you delete a file, it is permanently lost.
ug: ھۆججەتنى ئۆچۈرسىڭىز، ئۇ مەڭگۈلۈككە يوقىلىدۇ.

en: Deleting files...
ug: ھۆججەتلەرنى ئۆچۈرۈۋاتىدۇ...

en: Moving files into the trash...
ug: ھۆججەتلەرنى ئەخلەتخانىغا يۆتكەۋاتىدۇ...

en: Creating files...
ug: ھۆججەتلەرنى قۇرۇۋاتىدۇ...

en: Creating directories...
ug: مۇندەرىجىلەرنى قۇرۇۋاتىدۇ...

en: Remove all files and folders from the Trash?
ug: ئەخلەتخانىدىكى ھەممە ھۆججەت ۋە مۇندەرىجىنى ئۆچۈرسۇنمۇ؟

en: If you choose to empty the Trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
ug: ئەخلەتخانىنى قۇرۇقدىسىڭىز ئۇنىڭدىكى ھەممە نەرسە يوقىلىدۇ، قەتئىي ئەسلىگە كەلمەيدۇ. ئەخلەتخانىدىكى تۈرلەرنى ئايرىم-ئايرىممۇ ئۆچۈرگىلى بولىدۇ جۇمۇ.

en: Emptying the Trash...
ug: ئەخلەتخانىنى قۇرۇقداۋاتىدۇ...

en: Failed to determine the original path for "%s"
ug: «%s» نىڭ ئەسلىدىكى يولىنى ئېنىقلاش مەغلۇپ بولدى

en: Could not restore "%s"
ug: «%s» نى ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولمىدى

en: Restoring files...
ug: ھۆججەتلەرنى ئەسلگە كەلتۈرۈۋاتىدۇ...

en: Failed to set default application for "%s"
ug: «%s» نىڭ كۆڭۈلدىكى پروگراممىسىنى بېكىتىش مەغلۇپ بولدى

en: The selected application is used to open this and other files of type "%s".
ug: تاللانغان پروگرامما ئارقىلىق مەزكۇر ھۆججەت ۋە كېڭەيتمە نامى «%s» بولغان ھۆججەتلەرنى ئېچىشقا بولىدۇ

en: No application selected
ug: پروگرامما تاللانمىدى

en: Other Application...
ug: باشقا پروگراممىلار…

en: Open With
ug: پروگراممىدا ئاچ

note: create the "Custom command" expand
en: Use a _custom command:
ug: ئىختىيارىي بۇيرۇقنى ئىشلەت(_C):

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
ug: يۇقىرىدىكى پروگرامما تىزىمىدا يوق بۇيرۇقنى ئىشلەت.

note: create the "Custom command" button
en: _Browse...
ug: كۆر(_B)...

note: create the "Use as default for this kind of file" button
en: Use as _default for this kind of file
ug: مۇشۇ تىپتىكى ھۆججەتكە نىسبەتەن كۆڭۈلدىكى بولسۇن(_D)

note: add the "Ok"/"Open" button
en: _OK
ug: تامام

note: display an error to the user
en: Failed to add new application "%s"
ug: يېڭى پروگرامما «%s» قوشۇش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to execute application "%s"
ug: پروگرامما «%s» نى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى.

note: append the "Remove Launcher" item
en: _Remove Launcher
ug: ئىجراچىنى ئۆچۈر(_R)

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
ug: <i>%s</i> بىلەن تىپى «%s» بولغان ھۆججەتلەرنى تۆۋەندىكى پروگراممىدا ئاچ:

en: Browse the file system to select an application to open files of type "%s".
ug: تىپى «%s» بولغان ھۆججەتنى ئاچىدىغان پروگراممىنى تاللاش ئۈچۈن ھۆججەت سىستېمىسىنى كۆرۈش

en: Change the default application for files of type "%s" to the selected application.
ug: تىپى «%s» ھۆججەتنى ئاچىدىغان كۆڭۈلدىكى پروگراممىنى ئۆزگەرتىدۇ.

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
ug: «%s» راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: This will remove the application launcher that appears in the file context menu, but will not uninstall the application itself.
    
    You can only remove application launchers that were created using the custom command box in the "Open With" dialog of the file manager.
ug: مەزمۇن تىزىملىكىدە كۆرۈنگەن ئىجراچىنى ئۆچۈرىدۇ. بىراق پروگراممىنى سىستېمىدىن چىقىرىۋەتمەيدۇ(uninstall).
    
    ھۆججەت باشقۇرغۇنىڭ «پروگراممىدا ئاچ» دېگەن سۆزلەشكۈسىدىكى ئۆزلەشتۈرۈلگەن بۇيرۇق قاپچۇقىدا قۇرۇلغان پروگرامما ئىجراچىسىنىلا ئۆچۈرگىلى بولىدۇ.

note: display an error to the user
en: Failed to remove "%s"
ug: «%s» نى ئۆچۈرۈش مەغلۇپ بولدى

en: Select an Application
ug: پروگرامما تاللاش

en: All Files
ug: ھەممە ھۆججەتلەر

en: Executable Files
ug: پروگرامما(ئىجرا بولىدىغان ھۆججەت)

en: Perl Scripts
ug: Perl پروگراممىسى

en: Python Scripts
ug: Python پروگراممىسى

en: Ruby Scripts
ug: Ruby پروگراممىسى

en: Shell Scripts
ug: Shell پروگراممىسى

en: None available
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان نەرسە يوق

en: Default Application
ug: كۆڭۈلدىكى پروگرامما

en: Recommended Applications
ug: تەۋسىيىلىك پروگراممىلار

en: Other Applications
ug: باشقا پروگراممىلار

en: Failed to remove "%s".
ug: «%s» نى ئۆچۈرۈش مەغلۇپ بولدى.

note: tell the user that we cannot paste
en: There is nothing on the clipboard to paste
ug: چاپلاش تاختىسىدا چاپلىغۇدەك نەرسە يوق

note: setup the dialog add the "Close" button action id visibility checkbox visible icon label tooltip add a regular close button, the header bar already provides one
en: _Close
ug: تاقا(_C)

en: Configure Columns in the Detailed List View
ug: تەپسىلىي تىزىم كۆرۈنۈشىدىكى ئىستونلارنى تەڭشەش

note: add the "Help" button
en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: Visible Columns
ug: كۆرۈنىدىغان ئىستونلار

note: create the top label for the column editor dialog
en: Choose the order of information to appear in the
    detailed list view.
ug: تەپسىلىي تىزىم كۆرۈنۈشىدە كۆرسىتىلىدىغان
    تۈرلەرنىڭ تەرتىپىنى بەلگىلەڭ.

note: create the "Move Up" button
en: Move _Up
ug: ئۈستىگە(_U)

note: create the "Move Down" button
en: Move Dow_n
ug: ئاستىغا(_N)

note: create the "Show" button
en: _Show
ug: كۆرسەت(_S)

note: create the "Hide" button
en: Hi_de
ug: كۆرسەتمە(_D)

note: create the "Use Default" button
en: Use De_fault
ug: كۆڭۈلدىكى(_F)

en: Column Sizing
ug: ئىستون چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتىش

note: create the label that explains the column sizing option
en: By default columns will be automatically expanded if
    needed to ensure the text is fully visible. If you dis-
    able this behavior below the file manager will always
    use the user defined column widths.
ug: ئىستونلاردا تېكىستلەرنى تولۇق كۆرسىتىش ئۈچۈن
    ئىستون كەڭلىكى ئاپتوماتىك كېڭىيىدۇ. ئەگەر بۇ 
    ئىقتىدارىنى چەكلەپ قويسىڭىز، ھۆججەت باشقۇرغۇ
    ئىستونلارنى ئىشلەتكۈچى بېكىتكەن كەڭلىك بويىچىلا كۆرسىتىدۇ.

note: create the "Automatically expand columns as needed" button
en: Automatically _expand columns as needed
ug: ئېھتىياجغا ئاساسەن ئىستونلارنى ئاپتوماتىك ياي(_E)

note: reset page title tell the user that we're unable to determine the file info
en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Compact directory listing
ug: مۇندەرىجىنى ئىخچام كۆرسىتىش

en: Compact view
ug: ئىخچام كۆرۈنۈش

en: Invalid filename "%s"
ug: «%s» ئىناۋەتسىز ھۆججەت نامى

note: LaunchFiles() invoked without a valid working directory
en: The working directory must be an absolute path
ug: خىزمەت مۇندەرىجىسى مۇتلەق يول بىلەن كۆرسىتىلىشى كېرەك

note: LaunchFiles() invoked with an empty filename list
en: At least one filename must be specified
ug: ئاڭ ئاز دېگەندە بىر دانە ھۆججەت بېكىتىلىشى كېرەك

en: At least one source filename must be specified
ug: ئەڭ ئاز دېگەندە بىر ئەسلى ھۆججەت كۆرسىتىلىشى كېرەك

en: The number of source and target filenames must be the same
ug: مەنبە ۋە نىشاندىكى ھۆججەت ئاتلىرىنىڭ سانى ئوخشاش بولۇشى كېرەك.

en: A destination directory must be specified
ug: نىشان مۇندەرىجە چوقۇم بېكىتىلىشى كېرەك.

en: Configure _Columns...
ug: ئىستونلارنى تەڭشەش(_C)...

en: Configure the columns in the detailed list view
ug: تەپسىلىي كۆرۈنمىدىكى ئىستونلارنى تەڭشەيدۇ

en: Detailed directory listing
ug: تەپسىلىي مۇندەرىجە تىزىمى

en: Details view
ug: تەپسىلىي كۆرۈنۈش

en: C_reate
ug: قۇر(_R)

note: display an error message
en: Cannot convert filename "%s" to the local encoding
ug: ھۆججەت ئاتى«%s» نى يەرلىك كودلاشقا ئايلاندۇرغىلى بولمىدى

note: create a new dialog window
en: Rename "%s"
ug: «%s» نىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتىش

note: add the "Rename" button
en: _Rename
ug: ئاتىنى ئۆزگەرت(_R)

en: Enter the new name:
ug: يېڭى ئات:

en: Error
ug: خاتالىق

en: _Yes
ug: ھەئە(_Y)

en: Yes to _all
ug: ھەممىسىگە ھەئە(_A)

en: _Replace
ug: ئالماشتۇر(_R)

en: Replace _All
ug: ھەممىنى ئالماشتۇر(_A)

en: _Skip
ug: ئۆتكۈزۈۋەت(_S)

en: S_kip All
ug: ھەممىسىنى ئۆتكۈزۈۋەت(_K)

en: _No
ug: ياق(_N)

en: N_o to all
ug: ھەممىسىگە ياق(_O)

en: _Retry
ug: قايتا(_R)

note: setup the confirmation dialog
en: Confirm to replace files
ug: ھۆججەتلەرنى ئالماشتۇرۇشنى جەزملەش

en: This folder already contains a symbolic link "%s".
ug: قىسقۇچتا بەلگىلىك(symbolic) ئۇلانما «%s» بار.

en: This folder already contains a folder "%s".
ug: قىسقۇچتا «%s» دېگەن قىسقۇچ بار

en: This folder already contains a file "%s".
ug: مەزكۇر مۇندەرىجىدە ھۆججەت «%s» بار ئىكەن.

note: Fourth box (size)
en: Size:
ug: چوڭلۇقى:

en: Modified:
ug: ئۆزگەرتىلگەن ۋاقىت:

en: Warning
ug: دىققەت

en: Do _not ask me again
ug: قايتا سورىما(_N)

en: Copy _Here
ug: بۇ يەرگە كۆچۈر(_H)

en: _Move Here
ug: بۇ يەرگە يۆتكە(_M)

en: _Link Here
ug: بۇ يەرگە ئۇلا(_L)

en: Name only
ug: ئاتىلا

en: Date Accessed
ug: زىيارەت قىلىنغان ۋاقىت

en: Date Modified
ug: ئۆزگەرتىلگەن چېسلا

en: Group
ug: گۇرۇپپا

en: MIME Type
ug: MIME تىپى

en: Name
ug: ئاتى

en: Owner
ug: ئىگىسى

note: Permissions chooser
en: Permissions
ug: ھوقۇقلىرى

en: Size
ug: چوڭلۇقى

en: Type
ug: تىپى

en: File
ug: ھۆججەت

en: File Name
ug: ھۆججەت ئاتى

en: Never
ug: زادىلا

en: Always
ug: ھەمىشە

en: Trash
ug: ئەخلەتخانا

en: Link
ug: ئۇلانما

en: File System
ug: ھۆججەت سىستېمىسى

en: The root folder has no parent
ug: root مۇندەرىجىسىنىڭ ئاتا مۇندەرىجىسى يوق

en: Failed to parse the desktop file: %s
ug: ئۈستەلئۈستى ھۆججىتىنى يېشىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: No Exec field specified
ug: Exec خەت بۆلىكى بېكىتىلمىگەن

en: No URL field specified
ug: URL خەت بۆلىكى بېكىتىلمىگەن

en: Invalid desktop file
ug: ئىناۋەتسىز ئۈستەلئۈستى ھۆججىتى

en: link to %s
ug: %s نىڭ ئۇلانمىسى

en: Phone
ug: تېلېفون

en: Icon based directory listing
ug: سىنبەلگىنى ئۆلچەم قىلىپ مۇندەرىجىنى تىزىش

en: Icon view
ug: سىنبەلگىنى كۆرۈش

en: The file "%s" already exists
ug: ھۆججەت «%s» ئاللىقاچان بار

en: Failed to create empty file "%s": %s
ug: قۇرۇق ھۆججەت «%s» نى قۇرۇش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to create directory "%s": %s
ug: مۇندەرىجە «%s» نى قۇرۇش مەغلۇپ بولدى: %s

note: tell the user that we're preparing to unlink the files
en: Preparing...
ug: تەييارلىق قىلىۋاتىدۇ...

en: Could not delete file "%s": %s
ug: ھۆججەت «%s» نى ئۆچۈرگىلى بولمىدى: %s

note: generate a useful error message
en: Failed to change the owner of "%s": %s
ug: «%s» نىڭ ئىگىسىنى ئۆزگەرتىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to change the group of "%s": %s
ug: «%s» نىڭ گۇرۇپپىسىنى ئۆزگەرتىش مەغلۇپ بۆلىدى: %s

en: Failed to change the permissions of "%s": %s
ug: «%s» نىڭ ھوقۇقلىرىنى ئۆزگەرتىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
    
    If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
ug: ھۆججەت «%s» مەۋجۇت. ئۇنى ئالماشتۇرامسىز؟
    
    بار ھۆججەتنى ئالماشتۇرسا، ئۇنىڭ مەزمۇنى قاپلىنىپ كېتىدۇ.

en: Do you want to overwrite it?
ug: قاپلىۋېتەمسىز؟

en: Do you want to create it?
ug: قۇرامسىز؟

en: Do you want to skip it?
ug: ئۆتكۈزۈۋېتەمسىز؟

en: unknown
ug: نامەلۇم

en: File does not exist
ug: ھۆججەت يوق

en: Unmounting device
ug: ئۈسكۈنىنى ئېگەرسىزلەۋاتىدۇ

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
ug: سىستېما ئۈسكۈنىسى «%s» نى ئېگەرسىزلەۋاتىدۇ. دىسكىنى چىقارماڭ ياكى ئۈسكۈنىنى كومپيۇتېردىن ئايرىۋەتمەڭ.

en: Writing data to device
ug: سانلىق-مەلۇماتلارنى ئۈسكىنىگە يېزىۋاتىدۇ

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
ug: ئۈسكۈنە «%s» چىقىرىشتىن بۇرۇن بىر يېزىشقا تېگىشلىك سانلىق-مەلۇماتلار بار.دىسكىنى چىقارماق ياكى ئۈسكۈنىنى كومپيۇتېردىن ئايرىۋەتمەڭ.

en: Ejecting device
ug: ئۈسكۈنە چىقىرىش

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
ug: ئۈسكۈنە «%s» نى چىقىرىۋاتىدۇ. ئازراق ۋاقىت كېتىشى مۇمكىن.

en: Icon size
ug: سىنبەلگە چوڭلۇقى

en: The icon size for the path entry
ug: يول كىرگۈسىنىڭ سىنبەلگە چوڭلۇقى

en: Owner:
ug: ئىگىسى:

en: _Access:
ug: زىيارەت(_A):

en: Gro_up:
ug: گۇرۇپپا(_U):

en: Acce_ss:
ug: زىيارەت(_S):

en: Program:
ug: پروگرامما:

en: Allow this file to _run as a program
ug: مەزكۇر ھۆججەتنى پروگرامما دەپ ئىجرا قىلىشقا رۇخسەت قىل(_R)

en: Correct _folder permissions...
ug: مۇندەرىجە ئىمتىيازلىرىنى تۈزەت(_F)...

en: Click here to automatically fix the folder permissions.
ug: بۇ يەر چېكىلسە مۇندەرىجە ھوقۇقلىرى ئاپتوماتىك تۈزىتىلىدۇ.

en: Please wait...
ug: كۈتۈڭ...

en: Stop applying permissions recursively.
ug: ھوقۇقنى چوڭقۇرلاپ ئۆزگەرتىشنى توختىتىدۇ.

note: allocate the question dialog
en: Question
ug: سوئال

en: Apply recursively?
ug: چوڭقۇرلاپ ئېلىپ بارامدۇ؟

en: Do you want to apply your changes recursively to
    all files and subfolders below the selected folder?
ug: تاللانغان مۇندەرىجە ئىچىدىكى بارلىق ھۆججەت ۋە مۇندەرىجىلەرگىمۇ ئىشلەتسۇنمۇ؟

en: If you select this option your choice will be remembered and you won't be asked again. You can use the preferences dialog to alter your choice afterwards.
ug: ئەگەر سىز بۇنى تاللىسىڭىز، جاۋابىڭىزنى ئەستە تۈتىۋېلىپ، سىزدىن قايتا سورىمايدۇ. كېيىن تەڭشەك سۆزلەشكۈسىدە بۇ جاۋابنى ئۆزگەرتەلەيسىز.

en: Mixed file owners
ug: ئىگىسى نامەلۇم

en: Unknown file owner
ug: ئىگىسى نامەلۇم

en: None
ug: يوق

note: 0000
en: Write only
ug: پەقەتلا يېزىش

note: 0002
en: Read only
ug: پەقەتلا ئوقۇش

note: 0004
en: Read & Write
ug: ئوقۇش ۋە يېزىش

en: Varying (no change)
ug: ئۆزگىرىش(ئۆزگىرىش يوق)

en: Correct folder permissions automatically?
ug: مۇندەرىجە ھوقۇقلىرىنى ئاپتوماتىك تۈزەتسۇنمۇ؟

en: Correct _folder permissions
ug: مۇندەرىجە ئىمتىيازلىرىنى تۈزەت(_F)

en: The folder permissions will be reset to a consistent state. Only users allowed to read the contents of this folder will be allowed to enter the folder afterwards.
ug: قىسقۇچ ھوقۇقلىرى نورمال ھالەتكە ئەسلىگە قايتۇرۇلىدۇ. ئىشلەتكۈچىلەرلا قىسقۇچتىكى مەزمۇنلارنى ئوقۇيالايدۇ ۋە ئىچىگە كىرەلەيدۇ.

note: Display
en: Display
ug: كۆرسىتىش

en: View _new folders using:
ug: يېڭى مۇندەرىجىنىڭ كۆرۈنۈشى(_N):

en: Icon View
ug: سىنبەلگىلىك كۆرۈنۈش

en: Last Active View
ug: ئەڭ ئاخىرقى كۆرۈنۈش

en: Sort _folders before files
ug: مۇندەرىجە ھۆججەتلەرنىڭ ئالدىغا تەرتىپلەنسۇن(_F)

en: Select this option to list folders before files when you sort a folder.
ug: بۇ تاللانما تاللانسا، بىرەر مۇندەرىجىنى تەرتىپلىسىڭىز مۇندەرىجە ھۆججەتلەرنىڭ ئالدىغا تەرتىپلىنىدۇ

en: _Text beside icons
ug: سىنبەلگە يېنىدا تېكىستنى كۆرسەت(_T)

en: Select this option to place the icon captions for items beside the icon rather than below the icon.
ug: سىنبەلگە تېكىستنى سىنبەلگىنىڭ ئاستىدا ئەمەس يېنىدا كۆرسەتمەكچى بولغان بۇنى تاللاڭ

en: Date
ug: چېسلا

en: _Format:
ug: پىچىم(_F):

note: Side Pane
en: Side Pane
ug: يان كۆزنەك

en: Shortcuts Pane
ug: تېزلەتمىلەر كۆزنىكى

en: _Icon Size:
ug: سىنبەلگە چوڭلۇقى(_I):

en: Show Icon _Emblems
ug: سىنبەلگە كاكارلىرىنى كۆرسەت(_E)

en: Select this option to display icon emblems in the shortcuts pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
ug: تېزلەتمە كۆزنىكىدىكى بارلىق قىسقۇچتا سىنبەلگە كاكارىنى كۆرسىتىدۇ. بۇ كاكارلار قىسقۇچ خاسلىقىدا سۆزلەشكۈسىدە ئېنىقلانغان.

en: Tree Pane
ug: دەرەخسىمان كۆزنەك

en: Icon _Size:
ug: سىن بەلگە چوڭلۇقى(_S):

en: Show Icon E_mblems
ug: سىنبەلگە Emblems نى كۆرسەت(_M)

en: Select this option to display icon emblems in the tree pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
ug: دەرەخسىمان تىزىم كۆزنىكىدىكى بارلىق قىسقۇچتا سىنبەلگە كاكارىنى كۆرسىتىدۇ. بۇ كاكارلار قىسقۇچ خاسلىقىدا سۆزلەشكۈسىدە ئېنىقلانغان.

note: Behavior
en: Behavior
ug: ھەرىكىتى

en: Navigation
ug: يېتەكچى

en: _Single click to activate items
ug: تۈرلەرنى بىرلا چېكىپ ئاكتىپلا(_S)

en: Specify the d_elay before an item gets selected
    when the mouse pointer is paused over it:
ug: چاشقىنەك ئىسترېلكىسى بىرەر تۇرنىڭ ئۈستىدە تۇرغاندا
    تاللانغان ھالەتكە كەلگۈچە بولغان ۋاقىت(_E):

en: When single-click activation is enabled, pausing the mouse pointer over an item will automatically select that item after the chosen delay. You can disable this behavior by moving the slider to the left-most position. This behavior may be useful when single clicks activate items, and you want only to select the item without activating it.
ug: يەككە چېكىپ بىرەر تۈرنى ئاكتىپلىغاندا، چاشقىنەك ئىسترېلكىسىنى شۇ تۈرنىڭ ئۈستىدە توختىتىپ تۇرسا، كۆرسىتىلگەن ۋاقىت ئۆتكەندىن كېيىن، مەزكۇر تۈر ئاپتوماتىك تاللىنىدۇ. بۇ ئىقتىدارنى ئىناۋەتسىز قىلىش ئۈچۈن سىيرىغۇچنى ئەڭ سول تەرەپكە سىيرىسىڭىز بولىدۇ. بۇ ئارقىلىق بىرەر تۈرنى چەكمەي تۇرۇپلا تاللاشنى ئەمەلگە ئاشۇرغىلى بولىدۇ.

en: Disabled
ug: چەكلەنگەن

en: Medium
ug: ئوتتۇرا

en: Long
ug: ئۇزۇن

en: _Double click to activate items
ug: تۈرلەرنى قوش چېكىپ ئاكتىپلا(_D)

note: Advanced
en: Advanced
ug: ئالىي

en: Folder Permissions
ug: مۇندەرىجە ھوقۇقلىرى

en: When changing the permissions of a folder, you
    can also apply the changes to the contents of the
    folder. Select the default behavior below:
ug: قىسقۇچنىڭ ھوقۇقىنى ئۆزگەرتكەندە، 
    ئۆزگىرىشلەرنى ئۇنىڭ ئىچىدىكى مەزمۇنلارغىمۇ قوللانغىلى بولىدۇ
    كۆڭۈلدىكى مەشغۇلات قىلىپ تۆۋەندىكىلەرنى تاللاڭ:

en: Apply to Folder and Contents
ug: مۇندەرىجە ۋە مەزمۇنلارغا قوللانسۇن

en: Apply to Folder Only
ug: مۇندەرىجىگىلا قوللانسۇن

en: Volume Management
ug: دىسكا باشقۇرۇش

note: add check button to enable/disable auto mounting
en: Enable _Volume Management
ug: دىسكا باشقۇرۇشنى ئىناۋەتلىك قىلسۇن(_V)

en: Launcher
ug: ئىجراچى

note: tell the user that we failed to come up with the thunar-volman configuration dialog
en: Failed to display the volume management settings
ug: دىسكا باشقۇرۇش تەڭشىكىنى كۆرسىتىش مەغلۇپ بولدى

en: File Operation Progress
ug: ھۆججەت مەشغۇلاتى

note: update the status text
en: Cancelling...
ug: ۋاز كېچىۋاتىدۇ…

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: _Name:
ug: ئاتى(_N):

en: Names:
ug: ئاتى:

note: Second box (kind, open with, link target, original path, location, volume)
en: Kind:
ug: تىپى:

en: _Open With:
ug: بۇنىڭدا ئاچ(_O):

en: Link Target:
ug: ئۇلانما نىشانى:

note: TRANSLATORS: Try to come up with a short translation of "Original Path" (which is the path * where the trashed file/folder was located before it was moved to the trash), otherwise the * properties dialog width will be messed up.
en: Original Path:
ug: ئەسلى يول:

en: Location:
ug: ئورنى:

en: Volume:
ug: دىسكا:

note: Third box (deleted, modified, accessed)
en: Deleted:
ug: ئۆچۈرۈلگەن:

en: Accessed:
ug: زىيارەت قىلىنغان ۋاقىت:

en: Usage:
ug: ئىشلىتىش ئۇسۇلى:

note: Emblem chooser
en: Emblems
ug: كاكار

en: _Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇر(_R)

note: allocate the chooser dialog
en: Select an Icon for "%s"
ug: «%s» نىڭغا سىنبەلگە تاللاڭ

en: Failed to change icon of "%s"
ug: «%s» نىڭ سىنبەلگىسىنى ئۆزگەرتىش مەغلۇپ بولدى

en: %s - Properties
ug: %s - خاسلىقلىرى

note: update the properties dialog title
en: Properties
ug: خاسلىق

en: mixed
ug: ئارىلاش

en: _Add Files...
ug: ھۆججەت قوش(_A)...

en: Include additional files in the list of files to be renamed
ug: ئاتى ئۆزگەرتىلىدىغان ھۆججەت تىزىمىغا ھۆججەت قوشىدۇ

en: Clear
ug: تازىلا

en: Clear the file list below
ug: تۆۋەندىكى ھۆججەت تىزىملىكىنى تازىلايدۇ

en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

en: Display information about Thunar Bulk Rename
ug: سۇنار(Thunar) ھۆججەت ئاتىنى توپ ئۆزگەرتكۈچ ھەققىدىكى ئۇچۇرلارنى كۆرسىتىدۇ

en: Rename Multiple Files
ug: كۆپ ھۆججەتنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتىش

en: New Name
ug: يېڭى ئات

en: Click here to view the documentation for the selected rename operation.
ug: بۇ يەر چېكىلسە، تاللانغان ئات ئۆزگەرتىش مەشغۇلاتىغا ئائىت پۈتۈكلەر كۆرسىتىلىدۇ

note: TRANSLATORS: You can test this string by temporarily removing thunar-sbr.* from $libdir/thunarx-2/, *              and opening the multi rename dialog by selecting multiple files and pressing F2.
en: No renamer modules were found on your system. Please check your
    installation or contact your system administrator. If you install Thunar
    from source, be sure to enable the "Simple Builtin Renamers" plugin.
ug: ئات ئۆزگەرتكۈچى مودېل تېپىلمىدى. تەكشۈرۈپ كۆرۈڭ ياكى
    سىستېما باشقۇرغۇچى بىلەن ئالاقە قىلىڭ. ئەگەر Thunar
    ئەسلى كودىدىن پايدىلىنىپ ياسىغان بولسىڭىز، "Simple Builtin Renamers" قىستۇرمىسىنى ئىشلەتكەنمۇ تەكشۈرۈڭ.

en: Remove File | Remove Files
ug[1]: ھۆججەتلەرنى ئۆچۈرۈش

en: Remove the selected file from the list of files to be renamed | Remove the selected files from the list of files to be renamed
ug[1]: ئاتى ئۆزگەرتىلىدىغان ھۆججەت تىزىمىدىن تاللانغان ھۆججەتلەرنى ئۆچۈرىدۇ

note: tell the user that we failed
en: Failed to open the documentation browser
ug: پۈتۈك كۆرگۈنى ئېچىش مەغلۇپ بولدى

note: allocate the file chooser
en: Select files to rename
ug: ئاتىنى ئۆزگەرتىدىغان ھۆججەتلەرنى تاللا

en: Audio Files
ug: ئۈن ھۆججەتلىرى

en: Image Files
ug: رەسىم ھۆججەتلىرى

en: Video Files
ug: سىن ھۆججەتلىرى

note: just popup the about dialog
en: Bulk Rename
ug: ئاتىنى تىپ ئۆزگەرتىش

en: Thunar Bulk Rename is a powerful and extensible
    tool to rename multiple files at once.
ug: سۇنار(Thunar) ھۆججەت ئاتىنى توپ ئۆزگەرتكۈچ بولسا نۇرغۇن ھۆججەتلەرنىڭ ئاتىنى بىراقلا ئۆزگەرتىش قورالىدۇر.

note: change title to reflect the standalone status
en: Bulk Rename - Rename Multiple Files
ug: ھۆججەت ئاتىنى توپ ئۆزگەرتكۈچ - ھۆججەتلەرنىڭ ئاتىنى بىراقلا ئۆزگەرتىش

en: Failed to rename "%s" to "%s".
ug: «%s» نىڭ ئاتىنى «%s» غا ئۆزگەرتىش مەغلۇپ بولدى

en: You can either choose to skip this file and continue to rename the remaining files, or revert the previously renamed files to their previous names, or cancel the operation without reverting previous changes.
ug: ھۆججەتتىن ئاتلاپ ئۆتۈپ كېتىپ كېيىنكى ھۆججەتلەرنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتىشكە، ئاتى ئۆزگىرىپ بولغان ھۆججەتنىڭ ئاتىنى ئەسلىگە كەلتۈرۈشكە، ياكى ھازىرغىچە بولغان ئۆزگەرتىشلەرنى ئەسلىگە كەلتۈرمەيلا مەشغۇلاتنى ئەمەلدىن قالدۇرۇشقا بولىدۇ.

en: _Revert Changes
ug: ئەسلىگە قايتۇر(_R)

en: _Skip This File
ug: بۇ ھۆججەتنى ئۆتكۈزۈۋەت(_S)

en: Do you want to skip this file and continue to rename the remaining files?
ug: بۇ ھۆججەتنى ئۆتكۈزۈۋېتىپ قالغان ھۆججەتلەرنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتىشنى داۋاملاشتۇرامسىز؟

en: Browse the file system
ug: ھۆججەت سىستېمىسىنى كۆرىدۇ

en: Trash is empty
ug: ئەخلەتخانا قۇرۇق

en: Network
ug: تور

en: Re_name Shortcut
ug: تېزلەتمە ئاتىنى ئۆزگەرت(_N)

en: _Remove Shortcut
ug: تېزلەتمىنى ئۆچۈر(_R)

en: The path "%s" does not refer to a directory
ug: يول «%s» كۆرسەتكەن مۇندەرىجە مەۋجۇت ئەمەس

note: display an error message to the user
en: Failed to add new shortcut
ug: تېزلەتمە قوشۇش مەغلۇپ بولدى

en: Click here to stop calculating the total size of the folder.
ug: بۇ يەر چېكىلسە، مۇندەرىجىنىڭ سىغىمىنى ھېسابلاش توختايدۇ

note: add the label widget tell the user that we started calculation
en: Calculating...
ug: ھېسابلاۋاتىدۇ...

note: tell the user that the operation was canceled
en: Calculation aborted
ug: ھېسابلاش توختىتىلدى

note: TRANSLATORS: this is shows if during the deep count size * directories were not accessible
en: (some contents unreadable)
ug: (بەزى مەزمۇنلارنى ئوقۇغىلى بولمايدۇ)

note: nothing was readable, so permission was denied
en: Permission denied
ug: ھوقۇقىڭىز يەتمىدى

en: Select _all Files
ug: ھەممە ھۆججەتنى تاللا(_A)

en: Select all files in this window
ug: كۆزنەكتىكى ھەممە ھۆججەتنى تاللايدۇ

en: Select _by Pattern...
ug: ئەندىزىگە ئاساسەن تاللا(_B)…

en: Select all files that match a certain pattern
ug: بەلگىلىك ئەندىزىگە چۈشىدىغان بارلىق ھۆججەتلەرنى تاللايدۇ

en: _Invert Selection
ug: تاللاشنى تەتۈر قىل(_I)

en: Arran_ge Items
ug: تۈرلەرنى ئورۇنلاشتۇر(_G)

en: Keep items sorted by their name
ug: تۈرلەرنى ئاتى بويىچە تەرتىپلەيدۇ

en: Keep items sorted by their size
ug: تۈرلەرنى چوڭلۇقى بويىچە تەرتىپلەيدۇ

en: Keep items sorted by their type
ug: تۈرلەرنى تىپى بويىچە تەرتىپلەيدۇ

en: Keep items sorted by their modification date
ug: تۈرلەرنى ئۆزگەرتىلگەن ۋاقتى بويىچە تەرتىپلەيدۇ

en: _Ascending
ug: كىچىكتىن چوڭغا(_A)

en: Sort items in ascending order
ug: تۈرلەرنى كىچىكتىن چوڭغا قاراپ تەرتىپلەيدۇ

en: _Descending
ug: چوڭدىن كىچىككە (_D)

en: Sort items in descending order
ug: تۈرلەرنى چوڭدىن كىچىككە  قاراپ تەرتىپلەيدۇ

en: Loading folder contents...
ug: مۇندەرىجە مەزمۇنى ئوقۇۋاتىدۇ...

note: display an error to the user
en: Failed to open the home folder
ug: ماكان مۇندەرىجىسى ئېچىش مەغلۇپ بولدى

[ctx: Select by Pattern dialog: title]
en: Select by Pattern
ug: ئەندىزە بويىچە تاللاش

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Cancel
ug: ۋاز كەچ(_C)

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Select
ug: تاللا(_S)

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: pattern entry textbox]
en: _Pattern:
ug: ئەندىزە(_P):

note: tell the user that the file name provided by the X Direct Save source is invalid
en: Invalid filename provided by XDS drag site
ug: تەمىنلەنگەن ھۆججەت(XDS تەمىنلىگەن) ئاتى ئىناۋەتسىز

note: display an error dialog to the user
en: Failed to create a link for the URL "%s"
ug: تور ئادرېسى(URL) «%s» نىڭ ئۇلانمىسىنى ياساش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to open directory "%s"
ug: مۇندەرىجە «%s» نى ئېچىش مەغلۇپ بولدى

note: update progress information
en: Trying to restore "%s"
ug: «%s» نى ئەسلىگە كەلتۈرۈشكە ئۇرۇنۇۋاتىدۇ

en: The folder "%s" does not exist anymore but is required to restore the file "%s" from the trash
ug: قىسقۇچ «%s» ئەمدى مەۋجۇت ئەمەس. ھۆججەت «%s» نى ئەخلەتخانىدىن ئەسلىگە كەلتۈرۈش كېرەك.

en: Failed to restore the folder "%s"
ug: قىسقۇچ «%s» نى ئەسلىگە كەلتۈرۈش مەغلۇپ بولدى

note: update progress information
en: Trying to move "%s"
ug: «%s» نى يۆتكىمەكچى بولۇۋاتىدۇ

note: update progress information
en: Could not move "%s" directly. Collecting files for copying...
ug: «%s» نى بىۋاسىتە يۆتكىگىلى بولمىدى. كۆچۈرىدىغان ھۆججەتلەرنى يىغىۋاتىدۇ...

en: Collecting files...
ug: ھۆججەت توپلاۋاتىدۇ...

en: Loading...
ug: ئوقۇۋاتىدۇ...

en: Invalid path
ug: ئىناۋەتسىز يوق

en: Unknown user "%s"
ug: ئىشلەتكۈچى «%s» ناتونۇش

note: TRANSLATORS: file was modified less than one day ago
en: Today
ug: بۈگۈن

note: TRANSLATORS: file was modified less than one day ago
en: Today at %X
ug: بۈگۈن سائەت %X

note: TRANSLATORS: file was modified less than two days ago
en: Yesterday
ug: تۈنۈگۈن

note: TRANSLATORS: file was modified less than two days ago
en: Yesterday at %X
ug: تۈنۈگۈن سائەت %X

note: Days from last week
en: %A at %X
ug: %A  %X دە

note: Any other date
en: %x at %X
ug: %x %X دە

en: broken link
ug: بۇزۇلغان ئۇلانما

note: append the image dimensions to the statusbar text
en: Image Size:
ug: سۈرەت چوڭلۇقى:

en: _File
ug: ھۆججەت(_F)

en: Open a new Thunar window for the displayed location
ug: كۆرسىتىلگەن يەرنى يېڭى سۇنار(Thunar) كۆزنىكىدە ئاچىدۇ

en: Close this window
ug: مەزكۇر كۆزنەكنى تاقايدۇ

en: Close _All Windows
ug: ھەممە كۆزنەكنى تاقا(_A)

en: Close all Thunar windows
ug: سۇنار(Thunar) نىڭ ھەممە كۆزنىكىنى تاقايدۇ

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: Pr_eferences...
ug: تەڭشەك(_E)...

en: _View
ug: كۆرۈنۈش(_V)

en: _Reload
ug: قايتا ئوقۇ(_R)

en: Reload the current folder
ug: ھازىرقى مۇندەرىجىنى قايتا ئوقۇيدۇ

en: Modern approach with buttons that correspond to folders
ug: بۇ ئۇسۇلۇپتا قىسقۇچلار توپچا شەكىلدە كۆرۈنۈپ تۇرىدۇ، زامانىۋى ئۇسۇلۇپتۇر.

en: _Side Pane
ug: يان كۆزنەك(_S)

en: _Shortcuts
ug: تېزلەتمىلەر(_S)

en: Toggles the visibility of the shortcuts pane
ug: تېزلەتمە كۆزنىكىنى كۆرسىتىش/كۆرسەتمەسلىكنى ئۆزئارا ئالماشتۇرىدۇ

en: _Tree
ug: دەرەخسىمان(_T)

en: Toggles the visibility of the tree pane
ug: دەرەخسىمان كۆزنەكنى كۆرسىتىش/كۆرسەتمەسلىكنى ئۆزئارا ئالماشتۇرىدۇ

en: St_atusbar
ug: ھالەت بالدىقى(_A)

en: Change the visibility of this window's statusbar
ug: كۆزنەكنىڭ ھالەت بالدىقىنى كۆرسىتىش/كۆرسەتمەسلىكنى ئۆزئارا ئالماشتۇرىدۇ

en: Show _Hidden Files
ug: يوشۇرۇن ھۆججەتلەرنى كۆرسەت(_H)

en: Toggles the display of hidden files in the current window
ug: ھازىرقى كۆزنەكتىكى يوشۇرۇن ھۆججەتلەرنى ئېچىش/ئاچماسلىقنى ئۆزئارا ئۆزگەرتىدۇ

en: Zoom I_n
ug: چوڭايت(_N)

en: Show the contents in more detail
ug: مەزمۇنلارنىڭ تېخىمۇ ئېنىق كۆرسىتىدۇ

en: Zoom _Out
ug: كىچىكلەت(_O)

en: Show the contents in less detail
ug: مەزمۇنلارنىڭ ئانچە ئېنىق كۆرسەتمەيدۇ

en: Normal Si_ze
ug: نورمال چوڭلۇق(_Z)

en: Show the contents at the normal size
ug: مەزمۇنلارنى نورمال چوڭلۇقتا كۆرسىتىدۇ

en: Display folder content in an icon view
ug: مۇندەرىجە مەزمۇنىنى سىنبەلگە كۆرۈنۈشىدە كۆرسىتىدۇ

en: Display folder content in a detailed list view
ug: مۇندەرىجە مەزمۇنىنى تەپسىلىي تىزىم كۆرۈنۈشىدە كۆرسىتىدۇ

en: Display folder content in a compact list view
ug: مۇندەرىجە مەزمۇنىنى ئىخچام تىزىم كۆرۈنۈشىدە كۆرسىتىدۇ

en: _Go
ug: يۆتكەل(_G)

en: _Home
ug: ماكان(_H)

en: Go to the home folder
ug: ماكان مۇندەرىجىگە يۆتكىلىدۇ

en: Go to the desktop folder
ug: ئۈستەلئۈستى مۇندەرىجىسىگە يۆتكىلىدۇ

en: Display the contents of the trash can
ug: ئەخلەتخانا ئىچىنى كۆرسىتىدۇ

en: Open _Parent
ug: ئاتا مۇندەرىجە ئاچ(_P)

en: Open the parent folder
ug: ئاتا مۇندەرىجىنى ئاچىدۇ

en: _Open Location...
ug: كۆرسىتىلگەن ئورۇننى ئاچ(_O)...

en: Specify a location to open
ug: كۆرسىتىلگەن ئورۇننى ئاچىدۇ

en: T_emplates
ug: قېلىپلار(_E)

en: Go to the templates folder
ug: قېلىپ مۇندەرىجىسىگە يۆتكىلىدۇ

en: _Contents
ug: مەزمۇن(_C)

en: Display Thunar user manual
ug: سۇنار(Thunar) نىڭ قوللانمىسىنى كۆرسىتىدۇ

en: Display information about Thunar
ug: سۇنار(Thunar) ھەققىدىكى ئۇچۇرلارنى كۆرسىتىدۇ

en: Go to the previous visited folder
ug: ئالدىنقى مۇندەرىجىگە يۆتكىلىدۇ

en: Go to the next visited folder
ug: كېيىنكى مۇندەرىجىگە يۆتكىلىدۇ

en: Menu
ug: تىزىملىك

en: Failed to open parent folder
ug: ئاتا مۇندەرىجىنى ئېچىش مەغلۇپ بولدى

note: display the "About Templates" dialog
en: About Templates
ug: قېلىپلار ھەققىدە

en: All files in this folder will appear in the "Create Document" menu.
ug: بۇ مۇندەرىجىدىكى بارلىق ھۆججەتلەر «پۈتۈك قۇر»تىزىملىكىدە كۆرۈنىدۇ

en: If you frequently create certain kinds  of documents, make a copy of one and put it in this folder. Thunar will add an entry for this document in the "Create Document" menu.
    
    You can then select the entry from the "Create Document" menu and a copy of the document will be created in the directory you are viewing.
ug: مەلۇم تىپتىكى پۈتۈكلەرنى ھەمىشە قۇرماقچى بولسىڭىز، ئۇنىڭ كۆچۈرۈلمىسىنى بۇ قىسقۇچقا قويۇڭ. شۇنىڭ بىلەن تىزىملىكنىڭ «پۈتۈك قۇر» دېگەن يېرىگە ماس تىزىملىك قوشۇلىدۇ.
    
    ئاندىن كېيىن تىزىملىكنىڭ «پۈتۈك قۇر» دىن قوشۇلغان تىزىملىكنى تاللاش ئارقىلىقلا كۆرسىتىلگەن قىسقۇچقا پۈتۈكنى كۆچۈرۈپ ئەكەلگىلى(قۇرغىلى) بولىدۇ.

en: Do _not display this message again
ug: بۇ ئۇچۇرنى بۇنىڭدىن كېيىن كۆرسەتمە(_N)

note: display an error to the user
en: Failed to open the file system root folder
ug: ھۆججەت سىستېمىسىنىڭ غول قىسقۇچىنى ئېچىش مەغلۇپ بولدى

note: display an error to the user
en: Failed to display the contents of the trash can
ug: ئەخلەتخانىنىڭ مەزمۇنىنى كۆرسىتىش مەغلۇپ بولدى

note: display an error to the user
en: Failed to browse the network
ug: تورنى كۆرۈش مەغلۇپ بولدى

en: Thunar is a fast and easy to use file manager
    for the Xfce Desktop Environment.
ug: سۇنار(Thunar) بولسا Xfce ئۈستەلئۈستى سىستېمىسىدىكى ئىشلىتىش ئاددىي
    سۈرىتى تېز بولغان ھۆججەت باشقۇرغۇ.

en: Label
ug: ئەن

en: Text of the page's label
ug: بەت ئەنىنىڭ تېكىستى

en: Label widget
ug: ئەن كىچىك ئەپ

en: A widget to display in place of the usual page label
ug: ئادەتتىكى بەت ئەنىنىڭ ئورنىدا كۆرسىتىلىدىغان كىچىك ئەپ

en: Resident
ug: مۇقىم

en: Don't unload the plugin from memory
ug: ئەسلەكتىن قىستۇرمىنى چىقىرىۋەتمىسۇن

en: Help URL
ug: ياردەم URL

en: The URL to the documentation of the renamer
ug: ئات ئۆزگەرتكۈچى renamer قىستۇرمىسىنىڭ پۈتۈكىنىڭ تور ئادرېسى

en: The user visible name of the renamer
ug: ئات ئۆزگەرتكۈچى renamer قىستۇرمىسىنىڭ كۆرسىتىلىدىغان ئاتى

en: Description:
ug: چۈشەندۈرۈش:

en: The generic name of the entry, for example "Web Browser" in case of Firefox.
ug: كىرگۈنىڭ ئادەتتىكى ئاتىدۇر. مەسىلەن Firefox نىڭ  ئاتى"توركۆرگۈ" بولىدۇ.

en: Command:
ug: بۇيرۇق:

en: The program to execute, possibly with arguments.
ug: ئىجرا قىلىدىغان پروگراممىدا پارامېتىرلارمۇ بار.

en: Working Directory:
ug: خىزمەت مۇندەرىجىسى:

en: The working directory for the program.
ug: پروگراممىنىڭ خىزمەت مۇندەرىجىسىنى كۆرسىتىدۇ.

en: The URL to access.
ug: زىيارەت قىلىدىغان URL.

en: Comment:
ug: ئىزاھات:

en: Tooltip for the entry, for example "View sites on the Internet" in case of Firefox. Should not be redundant with the name or the description.
ug: مەزكۇر كىرگۈنىڭ كۆرسەتمىسىدۇر. مەسىلەن ئوتتۈلكىگە نىسبەتەن «ئىنتېرنېت تورتۇراسىنى كۆرسىتىدۇ» دەپ كۆرۈنىدۇ. ئىسىم ۋە چۈشەندۈرۈشى تەكرارلىنىپ قالمايدۇ.

en: Options:
ug: تاللانمىلار:

en: Use _startup notification
ug: قوزغىلىش ئۇقتۇرۇشى ئىشلەت(_S)

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
ug: بۇ تاللانما تاللانسا، ھۆججەت باشقۇرغۇ قوزغالغاندا قوزغىلىش ئۇقتۇرۇشى تارقىتىدۇ. ھەممە پروگراممىنىڭ قوزغىلىش ئۇقتۇرۇشىنى قوللىشى ناتايىن

en: Run in _terminal
ug: تېرمىنالدا ئىجرا قىل(_T)

en: Select this option to run the command in a terminal window.
ug: بۇ تاللانما تاللانسا، بۇيرۇق تېرمىنالدا كۆزنىكىدە ئىجرا بولىدۇ.

en: Failed to save "%s".
ug: «%s» نى ساقلاش مەغلۇپ بولدى.

en: Date Taken:
ug: تارتىلغان ۋاقتى:

en: Camera Brand:
ug: كامېرا ماركىسى:

en: Camera Model:
ug: كامېرا تىپى:

en: Exposure Time:
ug: Exposure ۋاقتى:

en: Exposure Program:
ug: Exposure پروگرامما:

en: Aperture Value:
ug: Aperture قىممىتى:

en: Metering Mode:
ug: ئۆلچەش ھالىتى:

en: Flash Fired:
ug: چاقنىتىش ھالىتى:

en: Focal Length:
ug: فوكۇس ئارىلىقى:

en: Shutter Speed:
ug: تېز قاپقاق سۈرئىتى:

en: ISO Speed Ratings:
ug: ISO سۈرئەت نىسبىتى:

en: Software:
ug: يۇمشاق دېتال:

en: Image
ug: سۈرەت

en: Image Type:
ug: سۈرەت تىپى:

note: update the "Image Size" label
en: %dx%d pixel | %dx%d pixels
ug[1]: %dx%d پىكسېل

en: Con_vert to:
ug: تۆۋەندىكىگە ئايلاندۇرۇش(_V):

en: Uppercase / Lowercase
ug: چوڭ يېزىلىش/كىچىك يېزىلىش

en: Insert _time:
ug: قىستۇرغان ۋاقىت(_T)

en: The format describes the date and time parts to insert into the file name. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. See the documentation of the date utility for additional information.
ug: ھۆججەت ئاتىدا ئىشلىتىدىغان چېسلا ۋە ۋاقىتنىڭ پىچىمىنى  بەلگىلەپ بېرىدۇ. مەسىلەن: يىل %Y بىلەن، ئاي %m بىلەن، كۈن %d بىلەن ئىپادىلىنىدۇ. تېخىمۇ تەپسىلىي ئۇچۇرلارنى بىلمەكچى بولسىڭىز date بۇيرۇقىنىڭ قوللانمىسىغا قاراڭ.

en: _At position:
ug: بۇ ئورۇندا(_A):

en: Insert Date / Time
ug: چېسلا/ۋاقىت نى قىستۇرۇش

en: lowercase
ug: كىچىك يېزىلىشى

en: UPPERCASE
ug: چوڭ يېزىلىشى

en: Insert
ug: قىستۇرۇش

en: Overwrite
ug: قاپلاش

en: 1, 2, 3, ...
ug: 1، 2، 3، ...

en: 01, 02, 03, ...
ug: 01، 02، 03، ...

en: 001, 002, 003, ...
ug: 001، 002، 003، ...

en: 0001, 0002, 0003, ...
ug: 0001، 0002، 0003، ...

en: a, b, c, d, ...
ug: a، b، c، d، ...

en: From the front (left)
ug: باشتىن (سولدىن)

en: From the back (right)
ug: ئاياغدىن (ئوڭدىن)

en: Old Name - Text - Number
ug: بۇرۇنقى ئاتى - تېكىست - نومۇرى

en: Number - Text - Old Name
ug: نومۇرى - تېكىست - بۇرۇنقى ئاتى

en: Text - Number
ug: تېكىست - نومۇرى

en: Number - Text
ug: نومۇرى - تېكىست

en: Current
ug: ھازىرقى ۋاقىت

en: Date Picture Taken
ug: تارتقان ۋاقىت

en: _Text:
ug: تېكىست(_T):

en: Insert / Overwrite
ug: قىستۇرۇش/قاپلاش

en: _Number Format:
ug: نومۇرنىڭ پىچىمى(_N):

en: _Start With:
ug: باشلىنىش نومۇرى(_S):

en: Text _Format:
ug: تېكىستنىڭ فورماتى(_F):

en: Numbering
ug: نومۇر بېكىتىش

en: Remove _From Position:
ug: بۇ ئورۇندىن ئۆچۈر(_F):

en: _To Position:
ug: بۇ ئورۇنغىچە(_T):

en: Remove Characters
ug: ھەرپلەرنى ئۆچۈرۈش

en: _Search For:
ug: ئىزدە(_S):

note: reset to default tooltip
en: Enter the text to search for in the file names.
ug: كىرگۈزگەن تېكىستنى ھۆججەت ئاتىدىن ئىزدەيدۇ

en: Regular _Expression
ug: مۇنتىزىم ئىپادە(_E)

en: If you enable this option, the pattern will be treated as a regular expression and matched using the Perl-compatible regular expressions (PCRE). Check the documentation for details about the regular expression syntax.
ug: بۇ تاللانما تاللانسا، كىرگۈزگەن تېكىستنى ئۆلچەملەشكەن ئىپادە دەپ قاراپ Perl دىكى ئۆلچەملەشكەن ئىپادە (PCRE) بىلەن ئوخشاش ئۇسۇلدا ئىزدەش ئېلىپ بارىدۇ. ئۆلچەملەشكەن ئىپادىنى قانداق يېزىشنى مۇناسىۋەتلىك پۈتۈكلەردىن ئىزدەپ كۆرۈڭ.

en: Replace _With:
ug: تۆۋەندىكىگە ئالماشتۇر(_W):

en: Enter the text that should be used as replacement for the pattern above.
ug: يۇقىرىقى ئەندىزىنى ئالماشتۇرىدىغان تېكىستنى كىرگۈزۈڭ.

en: C_ase Sensitive Search
ug: چوڭ-كىچىكلىكىنى پەرق قىلسۇن(_A)

en: If you enable this option, the pattern will be searched in a case-sensitive manner. The default is to use a case-insensitive search.
ug: بۇ تالانما تاللانسا، ئىزدىگەندە تېكىستنىڭ چوڭ كىچىكلىكىگىمۇ قارايدۇ. كۆڭۈلدىكى ئىزدەش ئۇسۇلى بولسا چوڭ كىچىكلىكىگە قاراشتۇر

note: setup a tooltip with the error message
en: Invalid regular expression, at character position %ld: %s
ug: %ld ئورۇندىكى مۇنتىزىم ئىپادە خاتا: %s

en: Search & Replace
ug: ئىزدەش ۋە ئالماشتۇرۇش

en: Send "%s" as compressed archive?
ug: «%s» نى پرېسلاپ ئەۋەتسۇنمۇ؟

en: Send _directly
ug: بىۋاسىتە ئەۋەت(_D)

en: Send com_pressed
ug: پرېسلاپ ئەۋەت(_P)

en: When sending a file via email, you can either choose to send the file directly, as is, or compress the file before attaching it to an email. It is highly recommended to compress large files before sending them.
ug: ھۆججەتنى ئېلخەتتە ئەۋەتكەندە، ئۇنى بىۋاسىتە ئەۋەتىش ياكى ئەۋەتىشتىن بۇرۇن پرېسلاپ ئەۋەتىشنى تاللىغىلى بولىدۇ. ئادەتتە پرېسلاپ ئەۋەتىش تەۋسىيە قىلىنىدۇ

en: Send %d file as compressed archive? | Send %d files as compressed archive?
ug[1]: %d دانە ھۆججەتنى پرېسلاپ ئەۋەتسۇنمۇ؟

en: Send as _archive
ug: ئارخىپ سۈپىتىدە ئەۋەت(_A)

en: When sending multiple files via email, you can either choose to send the files directly, attaching multiple files to an email, or send all files compressed into a single archive file and attach the archive. It is highly recommended to send multiple large files as archive.
ug: نۇرغۇن ھۆججەتنى ئېلخەتتە ئەۋەتكەندە، ئۇنى بىۋاسىتە ئەۋەتىش ياكى ئەۋەتىشتىن بۇرۇن ھەممىنى ئارخىپلاپ(بىر ھۆججەتكە يىغىپ) ئەۋەتىشنى تاللىغىلى بولىدۇ. ئادەتتە ئارخىپلاپ ئەۋەتىش تەۋسىيە قىلىنىدۇ

note: allocate the progress dialog setup the label
en: Compressing files...
ug: ھۆججەتلەرنى پرېسلاۋاتىدۇ...

note: tell the user that the command failed
en: ZIP command terminated with error %d
ug: ZIP بۇيرۇقى %d دېگەن خاتالىق بىلەن ئاخىرلاشتى

en: Failed to create temporary directory
ug: ۋاقىتلىق مۇندەرىجە ياساش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to create symbolic link for "%s"
ug: «%s» نىڭ بەلگىلىك(symbolic) ئۇلانمىسىنى ياساش مەغلۇپ بولدى

note: tell the user that we failed to compress the file(s)
en: Failed to compress %d file | Failed to compress %d files
ug[1]: %d دانە ھۆججەتنى پرېسلاش مەغلۇپ بولدى

note: tell the user that we failed
en: Failed to compose new email
ug: يېڭى ئېلخەت يېزىش مەغلۇپ بولدى

en: Mail Recipient
ug: تاپشۇرۇپ ئالغۇچى

note: tell the user that we failed to connect to the trash
en: Failed to connect to the Trash
ug: ئەخلەتخانىغا باغلىنىش مەغلۇپ بولدى

note: tell the user whether the trash is full or empty
en: Trash contains files
ug: ئەخلەتخانىدا ھۆججەت بار

en: Trash Applet
ug: ئەخلەتخانا قوللانچىقى

en: Display the trash can
ug: ئەخلەتخانىنىڭ ئىچىنى كۆرسىتىش

en: Edit Action
ug: مەشغۇلات تەھرىرلەش

en: Create Action
ug: مەشغۇلات قۇرۇش

en: Failed to save actions to disk.
ug: مەشغۇلاتنى دىسكىغا ساقلاش مەغلۇپ بولدى.

en: Are you sure that you want to delete
    action "%s"?
ug: مەشغۇلات «%s» راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: If you delete a custom action, it is permanently lost.
ug: ئىختىيارى مەشغۇلاتنى ئۆچۈرسىڭىز ئۇ مەڭگۈلۈككە يوقىلىدۇ.

note: setup a label to tell that no icon was selected
en: No icon
ug: سىنبەلگە يوق

en: End element handler called while in root context
ug: ئاياق ئېلېمېنت بىر تەرەپ قىلغۇ root نىڭ ئىچىدە چاقىرىلدى

en: Unknown closing element <%s>
ug: نامەلۇم تاقاش ئېلېمېنتى <%s> بار ئىكەن

en: Failed to determine save location for uca.xml
ug: ھۆججەت "uca.xml" نى ساقلايدىغان ئورۇننى بېكىتىش مەغلۇپ بولدى

en: Command not configured
ug: بۇيرۇق تېخى تەڭشەلمىگەن

en: Setup custom actions that will appear in the file managers context menus
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇنىڭ مەزمۇن تىزىملىكىدە كۆرۈنىدىغان  ئىختىيارى مەشغۇلاتلارنى تەڭشەيدۇ.

en: Failed to launch action "%s".
ug: مەشغۇلات «%s» ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى.

en: The name of the action that will be displayed in the context menu.
ug: مەزمۇن تىزىملىكىدە كۆرۈنىدىغان مەشغۇلاتنىڭ ئاتى.

en: _Description:
ug: چۈشەندۈرۈش(_D):

en: The description of the action that will be displayed as tooltip in the statusbar when selecting the item from the context menu.
ug: مەزمۇن تىزىملىكىدىكى تۈر تاللانغاندا ھالەت بالدىقىدا كۆرسەتمە بولۇپ كۆرۈنىدىغان مەشغۇلاتنىڭ چۈشەندۈرۈشى.

en: _Command:
ug: بۇيرۇق(_C):

en: The command (including the necessary parameters) to perform the action. See the command parameter legend below for a list of supported parameter variables, which will be substituted when launching the command. When upper-case letters (e.g. %F, %D, %N) are used, the action will be applicable even if more than one item is selected. Else the action will only be applicable if exactly one item is selected.
ug: مەشغۇلاتنى ئېلىپ بېرىشتا ئىشلىتىلىدىغان بۇيرۇق(زۆرۈر بولغان پارامېتىرلارنى ئوز ئىچىگە ئالىدۇ). ئىشلەتكىلى بولىدىغان پارامېتىرلارنىڭ تىزىمىنى تۆۋەندىكى مىساللاردىن كۆرۈۋېلىڭ. بۇيرۇق ئىجرا قىلىنغاندا، بۇ پارامېتىرلار ھۆججەتنىڭ ئاتى ياكى قىسقۇچ ئاتىغا ئالمىشىدۇ.مەسىلەن: چوڭ يېزىلغان ھەرپلەر(%F، %D، %N) ئىشلىتىلگەندە، بىر قانچە تاللانغان تۇرنىمۇ بىر تەرەپ قىلالايدۇ. كىچىك يېزىلغان ھەرپلەر بولسا بىرلا تۇرنى بىر تەرەپ قىلىشقا ئىشلىتىلىدۇ.

en: Browse the file system to select an application to use for this action.
ug: بۇ مەشغۇلاتتا ئىشلىتىدىغان پروگراممىنى تاللاش ئۈچۈن، ھۆججەت سىستېمىسىنى كۆرىدۇ.

en: _Icon:
ug: سىنبەلگە(_I):

en: Click this button to select an icon file that will be displayed in the context menu in addition to the action name chosen above.
ug: بۇ توپچىنى چېكىپ، سىنبەلگىنى تاللىغىلى بولىدۇ. بۇ سىنبەلگە مەزمۇن تىزىملىكىدە يۇقىرىدىكى مەشغۇلاتنىڭ يېنىدا كۆرسىتىلىدۇ.

en: Use Startup Notification
ug: قوزغىتىش ئۇقتۇرۇشى ئىشلەت

en: Enable this option if you want a waiting cursor to be shown while the action is launched. This is also highly recommended if you have focus stealing prevention enabled in your window manager.
ug: مەشغۇلات ئىجرا بولۇۋاتقان چاغدا چاشقىنەك ئىسترېلكىسىغا قۇم سائەت ئىشلەتمەكچى بولسىڭىز، بۇ تاللانمىنى ئىناۋەتلىك قىلىڭ. بۇنداق بولغاندا نۆۋەتتىكى كۆزنەكنىڭ ئىسترېلكىسىنىڭ ئوغرىلىنىپ كېتىشىدىن ساقلانغىلى بولىدۇ.

en: Basic
ug: ئاساس

en: _File Pattern:
ug: ھۆججەت ئەندىزىسى(_F):

en: Enter a list of patterns that will be used to determine whether this action should be displayed for a selected file. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
ug: ئەندىزە تىزىمىنى كىرگۈزۈڭ. بۇ ئارقىلىق مەزكۇر مەشغۇلات تاللانغان ھۆججەتكە نىسبەتەن كۆرۈنىدىغان-كۆرۈنمەيدىغانلىقىنى بەلگىلىگىلى بولىدۇ. بىر قانچە ئەندىزە بەلگىلىمەكچى بولسىڭىز، ئۇلارنى قوش پەش بىلەن ئايرىڭ. (مەسىلەن «*.txt;*.doc» دېگەندەك).

en: Appears if selection contains:
ug: تۆۋەندىكىلەر تاللانسا كۆرۈنىدۇ:

en: _Audio Files
ug: ئۈن ھۆججىتى(_A)

en: _Image Files
ug: سۈرەت ھۆججىتى(_I)

en: _Text Files
ug: تېكىست ھۆججىتى(_T)

en: _Video Files
ug: سىن ھۆججىتى(_V)

en: _Other Files
ug: باشقا ھۆججەتلەر(_O)

en: Appearance Conditions
ug: كۆرۈنۈش شەرتلىرى

en: Custom Actions
ug: ئىختىيارى مەشغۇلات

en: Add a new custom action.
ug: يېڭى ئىختىيارى مەشغۇلات قوشىدۇ.

en: Edit the currently selected action.
ug: ھازىرقى تاللانغان مەشغۇلاتنى تەھرىرلەيدۇ.

en: Delete the currently selected action.
ug: ھازىرقى تاللانغان مەشغۇلاتنى ئۆچۈرىدۇ.

en: Move the currently selected action up by one row.
ug: ھازىرقى تاللانغان مەشغۇلاتنى بىر قۇر ئۈستىگە چىقىرىدۇ.

en: Move the currently selected action down by one row.
ug: ھازىرقى تاللانغان مەشغۇلاتنى بىر قۇر ئاستىغا چۈشۈرىدۇ.

en: Set as wallpaper
ug: تام قەغىزى قىلىپ بەلگىلە

en: Thunar File Manager
ug: سۇنار(Thunar) ھۆججەت باشقۇرغۇ

en: Browse the filesystem with the file manager
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇدا ھۆججەت سىستېمىسىنى كۆر

en: File Manager
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇ

en: Home
ug: ماكان

en: Configure the Thunar file manager
ug: سۇنار(Thunar) ھۆججەت باشقۇرغۇنى تەڭشەش
