tigervnc 1.12.90 - en to bg translation catalogue (196 entries)

en: Connected to socket %s
bg: Връзка към гнездо „%s“

en: Connected to host %s port %d
bg: Връзка към машина „%s“, порт %d

en: Failed to connect to "%s":
    
    %s
bg: Неуспешно свързване с „%s“:
    
    %s

en: Desktop name: %.80s
bg: Име на работен плот: %.80s

en: Host: %.80s port: %d
bg: Машина: %.80s, порт: %d

en: Size: %d x %d
bg: Размер: %d ✕ %d

en: Pixel format: %s
bg: Формат на пикселите: %s

en: (server default %s)
bg: (стандартното за сървъра %s)

en: Requested encoding: %s
bg: Заявено кодиране: %s

en: Last used encoding: %s
bg: Последно ползвано кодиране: %s

en: Line speed estimate: %d kbit/s
bg: Оценка на скоростта на линията: %d kbit/s

en: Protocol version: %d.%d
bg: Версия на протокола: %d.%d

en: Security method: %s
bg: Вид сигурност: %s

en: The connection was dropped by the server before the session could be established.
bg: Връзката бе прекъсната от страната на сървъра, преди да се установи сесия.

en: SetDesktopSize failed: %d
bg: Неуспешно задаване на размер на плота чрез SetDesktopSize: %d

en: Invalid SetColourMapEntries from server!
bg: Неправилна палитра SetColourMapEntries от сървъра!

en: Throughput %d kbit/s - changing to quality %d
bg: Скорост %d kbit/s — преминаване към качество %d

en: Throughput %d kbit/s - full color is now enabled
bg: Скорост %d kbit/s — пълният цвят е включен

en: Throughput %d kbit/s - full color is now disabled
bg: Скорост %d kbit/s — пълният цвят е изключен

en: Using pixel format %s
bg: Ползва се формат на пикселите %s

en: Invalid geometry specified!
bg: Указани са неправилни размери!

en: Reducing window size to fit on current monitor
bg: Намаляване на размера на прозореца, за да се побере на текущия монитор

en: Adjusting window size to avoid accidental full-screen request
bg: Преоразмеряване на екрана за избягване на случайна заявка за цял екран

en: Press %s to open the context menu
bg: За контекстното меню натиснете клавиша „%s“

en: Failure grabbing keyboard
bg: Неуспешно прихващане на клавиатурата

en: Invalid screen layout computed for resize request!
bg: Изчислено е неправилно разположение на екрана според заявката за преоразмеряване!

en: Invalid state for 3 button emulation
bg: Неправилно състояние за емулиране на 3 бутона

en: Failed to get system monitor configuration
bg: Неуспешно получаване на настройките на монитора

en: Invalid configuration specified for %s
bg: Указани са неправилни настройки за „%s“

en: Monitor index %d does not exist
bg: Монитор с индекс %d не съществува

en: Invalid monitor index '%s'
bg: Неправилен индекс на монитор „%s“

en: Unexpected character '%c'
bg: Неочакван знак „%c“

en: VNC Viewer: Connection Options
bg: Визуализатор на VNC: настройки на връзката

en: Cancel
bg: Отмяна

en: OK
bg: Добре

en: Compression
bg: Компресия

en: Auto select
bg: Автоматичен избор

en: Preferred encoding
bg: Предпочитано кодиране

en: Color level
bg: Цвят

en: Full
bg: Пълен

en: Medium
bg: Среден

en: Low
bg: Беден

en: Very low
bg: Съвсем беден

en: Custom compression level:
bg: Ниво на компресия:

en: level (0=fast, 9=best)
bg: ниво (0=бързо, 9=най-добро)

en: Allow JPEG compression:
bg: Ползване на компресия JPEG:

en: quality (0=poor, 9=best)
bg: качество (0=лошо, 9=най-добро)

en: Security
bg: Сигурност

en: Encryption
bg: Шифриране

en: None
bg: Без

en: TLS with anonymous certificates
bg: TLS + анонимен сертификат

en: TLS with X509 certificates
bg: TLS + сертификат X509

en: Path to X509 CA certificate
bg: Път към сертификата на удостоверителя по X509

en: Path to X509 CRL file
bg: Път към файла CPL по X509

en: Authentication
bg: Идентификация

en: Standard VNC (insecure without encryption)
bg: Стандартна за VNC (несигурна без шифриране)

en: Username and password (insecure without encryption)
bg: Име и парола (несигурна без шифриране)

en: Input
bg: Права

en: View only (ignore mouse and keyboard)
bg: Визуализация (без вход от мишка и клавиатура)

en: Mouse
bg: Мишка

en: Emulate middle mouse button
bg: Емулация на среден бутон на мишката

en: Show dot when no cursor
bg: Точка, ако няма курсор

en: Keyboard
bg: Клавиатура

en: Pass system keys directly to server (full screen)
bg: Изпращане на системните клавиши директно към сървъра (при цял екран)

en: Menu key
bg: Клавиш за контекстното меню

en: Clipboard
bg: Буфер за обмен

en: Accept clipboard from server
bg: Приемане на буфера за обмен от сървъра

en: Also set primary selection
bg: Задаване и на основния избор

en: Send clipboard to server
bg: Изпращане на буфера за обмен към сървъра

en: Send primary selection as clipboard
bg: Изпращане на основния избор като буфер за обмен

en: Display
bg: Визуализация

en: Display mode
bg: Режим на визуализация

en: Windowed
bg: В прозорец

en: Full screen on current monitor
bg: На цял екран на текущия монитор

en: Full screen on all monitors
bg: На цял екран на всички монитори

en: Full screen on selected monitor(s)
bg: На цял екран на избрания монитор/и

en: Misc.
bg: Разни

en: Shared (don't disconnect other viewers)
bg: Споделена (без прекъсване на връзката към останалите визуализатори)

en: Ask to reconnect on connection errors
bg: Запитване на повторно свързване при грешка

en: VNC Viewer: Connection Details
bg: Визуализатор: информация за връзката

en: VNC server:
bg: Сървър за VNC:

en: Options...
bg: Настройки…

en: Load...
bg: Зареждане…

en: Save As...
bg: Запазване като…

en: About...
bg: Относно…

en: Connect
bg: Свързване

en: Unable to load the server history:
    
    %s
bg: Историята на сървърите не може да се получи:
    
    %s

en: TigerVNC configuration (*.tigervnc)
bg: Настройки на връзка за TigerVNC (*.tigervnc)

en: Select a TigerVNC configuration file
bg: Избор на файл с настройки на връзка за TigerVNC

en: Unable to load the specified configuration file:
    
    %s
bg: Указаният файл с настройки не може да се зареди:
    
    %s

en: Save the TigerVNC configuration to file
bg: Запазване на настройките на връзката във файл за TigerVNC

en: %s already exists. Do you want to overwrite?
bg: Файлът „%s“ вече съществува, да се презапише ли

en: No
bg: Не

en: Overwrite
bg: Презаписване

en: Unable to save the specified configuration file:
    
    %s
bg: Указаният файл с настройки не може да се запази:
    
    %s

en: Unable to save the default configuration:
    
    %s
bg: Стандартните настройки не може да се запазят:
    
    %s

en: Unable to save the server history:
    
    %s
bg: Историята на сървърите не може да се запази:
    
    %s

en: Could not obtain the home directory path
bg: Пътят до домашната папка не може да бъде получен

en: Could not open "%s": %s
bg: „%s“ не може да се отвори: %s

en: Failed to read line %d in file %s: %s
bg: Ред %d от файл „%s“ не може да се прочете: %s

en: Line too long
bg: Прекалено дълъг ред

en: Opening password file failed
bg: Файлът с паролата не може да се отвори

en: VNC authentication
bg: Идентификация за VNC

en: This connection is secure
bg: Тази връзка е сигурна

en: This connection is not secure
bg: Тази връзка не е сигурна

en: Username:
bg: Име:

en: Password:
bg: Парола:

en: Authentication cancelled
bg: Отменена идентификация

en: Failed to update keyboard LED state: %lu
bg: Неуспешно обновяване на състоянието на светодиодите на клавиатурата: %lu

en: Failed to update keyboard LED state: %d
bg: Неуспешно обновяване на състоянието на светодиодите на клавиатурата: %d

en: Failed to update keyboard LED state
bg: Неуспешно обновяване на състоянието на светодиодите на клавиатурата

en: Failed to get keyboard LED state: %d
bg: Неуспешно получаване на състоянието на светодиодите на клавиатурата: %d

en: No key code specified on key press
bg: Липсва код на клавиш при натискането на клавиш

en: No scan code for extended virtual key 0x%02x
bg: Липсва код за разширения виртуален клавиш 0x%02x

en: No scan code for virtual key 0x%02x
bg: Липсва код за виртуалния клавиш 0x%02x

en: Invalid scan code 0x%02x
bg: Неправилен код 0x%02x

en: No symbol for extended virtual key 0x%02x
bg: Липсва знак за разширения виртуален клавиш 0x%02x

en: No symbol for virtual key 0x%02x
bg: Липсва знак за виртуалния клавиш 0x%02x

en: No symbol for key code 0x%02x (in the current state)
bg: Липсва знак за кода за клавиш 0x%02x (в текущото състояние)

en: No symbol for key code %d (in the current state)
bg: Липсва знак за кода за клавиш %d (в текущото състояние)

[ctx: ContextMenu|]
en: Dis&connect
bg: &Прекъсване на връзка

[ctx: ContextMenu|]
en: &Full screen
bg: &Цял екран

[ctx: ContextMenu|]
en: Minimi&ze
bg: &Минимизиране

[ctx: ContextMenu|]
en: Resize &window to session
bg: &Преоразмеряване на прозореца към сесията

[ctx: ContextMenu|]
en: &Ctrl
bg: „&Ctrl“

[ctx: ContextMenu|]
en: &Alt
bg: „&Alt“

[ctx: ContextMenu|]
en: Send %s
bg: Изпращане на „%s“

[ctx: ContextMenu|]
en: Send Ctrl-Alt-&Del
bg: Изпращане на „Ctrl-Alt-&Del“

[ctx: ContextMenu|]
en: &Refresh screen
bg: Опресняване на &екрана

[ctx: ContextMenu|]
en: &Options...
bg: &Настройки…

[ctx: ContextMenu|]
en: Connection &info...
bg: &Информация за връзката…

[ctx: ContextMenu|]
en: About &TigerVNC viewer...
bg: &Относно TigerVNC…

en: VNC connection info
bg: Информация за връзката по VNC

en: Window is registered for touch instead of gestures
bg: Прозорецът е регистриран за докосване, а не за жестове

en: Failed to set gesture configuration (error 0x%x)
bg: Настройките на жестовете не може да се зададат (грешка 0x%x)

en: Failed to get gesture information (error 0x%x)
bg: Неуспешно получаване на информацията за жестове (грешка 0x%x)

en: Invalid mouse button %d, must be a number between 1 and 7.
bg: Неправилен бутон на мишка: %d — трябва да е от 1 до 7, включително.

en: Unhandled key 0x%x - can't generate keyboard event.
bg: Неподдържан клавиш 0x%x — не може да се генерира събитие от клавиатурата.

en: Unable to get X Input 2 event mask for window 0x%08lx
bg: Не може да се получи маската за събития по X Input 2 за прозорец 0x%08lx

en: Window 0x%08lx has no X Input 2 event mask
bg: Прозорец 0x%08lx няма маска за събития по X Input 2

en: Window 0x%08lx has more than one X Input 2 event mask
bg: Прозорец 0x%08lx има поне две маски за събития по X Input 2

en: Failure grabbing device %i
bg: Неуспешно прихващане на устройство %i

en: TigerVNC Viewer
bg: Визуализатор на TigerVNC

en: Connect to VNC server and display remote desktop
bg: Свързване към сървър за VNC и визуализация на отдалечено работно място

en: Virtual Network Computing (VNC) is a remote display system that allows you to view and interact with a virtual desktop environment running on another computer on the network. Using VNC, you can run graphical applications on a remote machine and send only the display from these applications to your local device. This package contains a client which will enable you to connect to other desktops running a VNC server. VNC is platform-independent and supports various operating systems and architectures as both servers and clients.
bg: Virtual Network Computing (VNC — виртуални компютри по мрежата) е система за отдалечена визуализация, която позволява да работите с виртуална работна среда, която е стартирана на друг компютър в мрежата. С VNC може да стартирате графични приложения на отдалечени машини, а да ги визуализирате на собственото си устройство. Пакетът съдържа клиент, с който може да се свържете към отдалечени работни среди, които ползват сървър за VNC. Самата система VNC е платформено независима и поддържа различни операционни системи и хардуерни архитектури както за сървъри, така и за клиенти.

en: TigerVNC is a high-speed version of VNC based on the RealVNC 4 and X.org code bases. TigerVNC started as a next-generation development effort for TightVNC on Unix and Linux platforms, but it split from its parent project in early 2009 so that TightVNC could focus on Windows platforms. TigerVNC supports a variant of Tight encoding that is greatly accelerated by the use of the libjpeg-turbo JPEG codec.
bg: TigerVNC е високоскоростна версия на VNC, която произлиза от RealVNC 4 и X.org. TigerVNC се появява като версия на TightVNC за разработчици под Unix и Linux, но се отделя от родителския проект още през 2009, за да може проектът TightVNC да се концентрира върху Windows. TigerVNC поддържа вариант на кодирането Tight, което е ускорено чрез ползването на кодера за JPEG „libjpeg-turbo“.

en: TigerVNC Viewer connection to a CentOS machine
bg: Визуализатор на TigerVNC: връзка към CentOS

en: TigerVNC Viewer connection to a macOS machine
bg: Визуализатор на TigerVNC: връзка към MacOS

en: TigerVNC Viewer connection to a Windows machine
bg: Визуализатор на TigerVNC: връзка към Windows

en: The name of the parameter is too large
bg: Името на параметъра е прекалено дълго

en: The parameter is too large
bg: Стойността на параметъра е прекалено голяма

en: Invalid format or too large value
bg: Неправилен формат или прекалено голяма стойност

en: Failed to create registry key
bg: Ключът за регистъра не може да се създаде

en: Failed to close registry key
bg: Ключът за регистъра не може да се затвори

en: Failed to save "%s": %s
bg: „%s“ не може да се запише: %s

en: Unknown parameter type
bg: Непознат вид на параметъра

en: Failed to remove "%s": %s
bg: „%s“ не може да се изтрие: %s

en: Failed to open registry key
bg: Ключът за регистъра не може да си отвори

en: Failed to read server history entry %d: %s
bg: Запис №%d в историята на сървърите не може да си прочете: %s

en: Failed to read parameter "%s": %s
bg: Неуспешно прочитане на параметъра „%s“: %s

en: Could not encode parameter
bg: Параметърът не може да си кодира

en: Configuration file %s is in an invalid format
bg: Неправилен формат на файла с настройки „%s“

en: Invalid format
bg: Неправилен формат

en: Unknown parameter
bg: Непознат вид на параметъра

en: Got message (0x%x) for an unhandled window
bg: Получено е съобщение (0x%x) за неподдържан прозорец

en: Invalid window 0x%08lx specified for pointer grab
bg: Посочен е неправилен прозорец 0x%08lx за прихващане на показалеца

en: Failed to create touch handler: %s
bg: Функционалността за обработка на събития докосване не може да се създаде: %s

en: Couldn't attach event handler to window (error 0x%x)
bg: Не може да се закачи функция за обработка на събития към прозорец (грешка 0x%x)

en: Failed to get event data for X Input event
bg: Не може да се получат данните за събитие на X Input

en: X Input event for unknown window
bg: Събитие на X Input за неизвестен прозорец

en: X Input extension not available.
bg: Разширението X Input липсва.

en: X Input 2 (or newer) is not available.
bg: Липсва версия 2 или по-нова на разширението X Input.

en: X Input 2.2 (or newer) is not available. Touch gestures will not be supported.
bg: Липсва версия 2.2 или по-нова на разширението X Input. Събитията жестове не се поддържат.

en: TigerVNC Viewer v%s
    Built on: %s
    Copyright (C) 1999-%d TigerVNC Team and many others (see README.rst)
    See https://www.tigervnc.org for information on TigerVNC.
bg: Визуализатор на TigerVNC, версия: %s
    Компилиран на: %s
    Авторски права © 1999-%d екипът на TigerVNC и мн. др.
    (погледнете файла README.rst)
    За повече информация за TigerVNC: http://www.tigervnc.org
    Превод на български: Александър Шопов

en: An unexpected error occurred when communicating with the server:
    
    %s
bg: Неочаквана грешка в комуникацията със сървъра:
    
    %s

en: About TigerVNC Viewer
bg: Относно визуализатора на TigerVNC

en: Internal FLTK error. Exiting.
bg: Вътрешна грешка на FLTK. Спиране на програмата.

en: %s
    
    Attempt to reconnect?
bg: %s
    
    Нов опит за връзка?

en: Error starting new TigerVNC Viewer: %s
bg: Грешка при стартирането на нов визуализатор на TigerVNC: %s

en: Termination signal %d has been received. TigerVNC Viewer will now exit.
bg: Получен е сигнал %d. Визуализаторът на TigerVNC ще спре работа.

en: Yes
bg: Да

en: Close
bg: Затваряне

en: About
bg: Относно

en: Hide
bg: Скриване

en: Quit
bg: Спиране

en: Services
bg: Услуги

en: Hide Others
bg: Скриване на другите

en: Show All
bg: Показване на всички

[ctx: SysMenu|]
en: &File
bg: &Файл

[ctx: SysMenu|File|]
en: &New Connection
bg: Нова &връзка

en: Could not create VNC home directory: %s
bg: Папката на VNC в домашната не може да си създаде: %s

en: FullScreenAllMonitors is deprecated, set FullScreenMode to 'all' instead
bg: Настройката „FullScreenAllMonitors“ е остаряла, вместо това задайте „FullScreenMode“ да е „all“

note: TRANSLATORS: "Parameters" are command line arguments, or settings from a file or the Windows registry.
en: Parameters -listen and -via are incompatible
bg: „-listen“ и „-via“ са несъвместими

en: Listening on port %d
bg: Слуша се на порт %d

en: Failure waiting for incoming VNC connection:
    
    %s
bg: Неуспешно изчакване на входяща връзка по VNC:
    
    %s

en: Remote Desktop Viewer
bg: Визуализатор на отдалечени работни места
