tigervnc 1.12.90 - en to cs translation catalogue (192 entries)

en: Connected to socket %s
cs: Připojeno na socket %s

en: Connected to host %s port %d
cs: Připojeno na stroj %s port %d

en: Failed to connect to "%s":
    
    %s
cs: Připojení k „%s“ selhalo:
    
    %s

en: Desktop name: %.80s
cs: Název plochy: %.80s

en: Host: %.80s port: %d
cs: Stroj: %.80s port: %d

en: Size: %d x %d
cs: Velikost: %d×%d

en: Pixel format: %s
cs: Formát pixelu: %s

en: (server default %s)
cs: (výchozí serveru %s)

en: Requested encoding: %s
cs: Požadované kódování: %s

en: Last used encoding: %s
cs: Poslední použité kódování: %s

en: Line speed estimate: %d kbit/s
cs: Odhad rychlosti linky: %d kb/s

en: Protocol version: %d.%d
cs: Verze protokolu: %d.%d

en: Security method: %s
cs: Způsob zabezpečení: %s

en: The connection was dropped by the server before the session could be established.
cs: Spojení bylo serverem zahozeno dříve, než mohla být ustanovena relace.

en: SetDesktopSize failed: %d
cs: Požadavek SetDesktopSize selhal: %d

en: Invalid SetColourMapEntries from server!
cs: Neplatná zpráva SetColourMapEntries od serveru!

en: Throughput %d kbit/s - changing to quality %d
cs: Tok %d kb/S – kvalita se mění na %d

en: Throughput %d kbit/s - full color is now enabled
cs: Tok %d kb/s – plný počet barev je nyní zapnut

en: Throughput %d kbit/s - full color is now disabled
cs: Tok %d kb/s – plný počet barev je nyní vypnut

en: Using pixel format %s
cs: Používá se formát pixelu %s

en: Invalid geometry specified!
cs: Zadána neplatná geometrie!

en: Reducing window size to fit on current monitor
cs: Velikost okna se zmenšuje, aby se vešlo na současný monitor

en: Adjusting window size to avoid accidental full-screen request
cs: Upravuje se velikost okna, by se předešlo nechtěnému požadavku na režim celé obrazovky

en: Press %s to open the context menu
cs: Kontextovou nabídku otevřete stisknutím %s

en: Failure grabbing keyboard
cs: Zabrání klávesnice se nezdařilo

en: Invalid screen layout computed for resize request!
cs: Pro požadavek na změnu velikosti bylo vypočteno neplatné rozložení obrazovky!

en: Invalid state for 3 button emulation
cs: Neplatný stav 3-tlačítkové emulace

en: Failed to get system monitor configuration
cs: Získání nastavení systémového monitoru selhalo

en: Invalid configuration specified for %s
cs: Zadáno neplatné nastavení pro %s

en: Monitor index %d does not exist
cs: Monitor číslo %d neexistuje

en: Invalid monitor index '%s'
cs: Neplatné číslo monitoru „%s“

en: Unexpected character '%c'
cs: Nečekaný znak „%c“

en: VNC Viewer: Connection Options
cs: Prohlížeč VNC: Volby připojení

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Compression
cs: Komprese

en: Auto select
cs: Automaticky vybrat

en: Preferred encoding
cs: Upřednostňované kódování

en: Color level
cs: Barevnost

en: Full
cs: Plná

en: Medium
cs: Střední

en: Low
cs: Nízká

en: Very low
cs: Velmi nízká

en: Custom compression level:
cs: Uživatelská úroveň komprese

en: level (0=fast, 9=best)
cs: úroveň (0 = rychlá, 9 = nejlepší)

en: Allow JPEG compression:
cs: Povolit kompresi JPEG:

en: quality (0=poor, 9=best)
cs: kvalita (0 = špatná, 9 = nejlepší)

en: Security
cs: Zabezpečení

en: Encryption
cs: Šifrování

en: None
cs: Ne

en: TLS with anonymous certificates
cs: TLS s anonymními certifikáty

en: TLS with X509 certificates
cs: TLS s certifikáty X509

en: Path to X509 CA certificate
cs: Cesta k X509 certifikátu autority

en: Path to X509 CRL file
cs: Cesta k souboru se seznamem odvolaných certifikátů

en: Authentication
cs: Autentizace

en: Standard VNC (insecure without encryption)
cs: Standardní VNC (bez šifrování, nezabezpečené)

en: Username and password (insecure without encryption)
cs: Uživatelské jméno a heslo (bez šifrování, nezabezpečené)

en: Input
cs: Vstup

en: View only (ignore mouse and keyboard)
cs: Pouze se dívat (ignoruje myš a klávesnici)

en: Mouse
cs: Myš

en: Emulate middle mouse button
cs: Emulovat prostřední tlačítko myši

en: Show dot when no cursor
cs: Zobrazovat puntík, když chybí kurzor

en: Keyboard
cs: Klávesnice

en: Pass system keys directly to server (full screen)
cs: Předávat systémové klávesy přímo serveru (režim celé obrazovky)

en: Menu key
cs: Klávesa pro vyvolání nabídky

en: Clipboard
cs: Schránka

en: Accept clipboard from server
cs: Přijímat schránku ze serveru

en: Also set primary selection
cs: Rovněž nastavovat primární výběr

en: Send clipboard to server
cs: Posílat schránku serveru

en: Send primary selection as clipboard
cs: Posílat primární výběr jako schránku

en: Display
cs: Zobrazení

en: Display mode
cs: Režim zobrazení

en: Windowed
cs: V okně

en: Full screen on current monitor
cs: Přes celou obrazovku současného monitoru

en: Full screen on all monitors
cs: Přes celou obrazovku na všech monitorech

en: Full screen on selected monitor(s)
cs: Přes celou obrazovku na vybraných monitorech

en: Misc.
cs: Ostatní

en: Shared (don't disconnect other viewers)
cs: Sdílené (neodpojit ostatní diváky)

en: Ask to reconnect on connection errors
cs: Při chybách spojení se dotázat na nové

en: VNC Viewer: Connection Details
cs: Prohlížeč VNC: Podrobnosti o připojení

en: Options...
cs: Volby…

en: Load...
cs: Načíst…

en: Save As...
cs: Uložit jako…

en: About...
cs: O aplikaci…

en: Connect
cs: Připojit

en: Unable to load the server history:
    
    %s
cs: Historii serverů nelze načíst:
    
    %s

en: TigerVNC configuration (*.tigervnc)
cs: Nastavení TigerVNC (*.tigervnc)

en: Select a TigerVNC configuration file
cs: Vybrat konfigurační souboru TigerVNC

en: Unable to load the specified configuration file:
    
    %s
cs: Zadaný konfigurační soubor nelze načíst:
    
    %s

en: Save the TigerVNC configuration to file
cs: Uložit nastavení TigerVNC do souboru

en: %s already exists. Do you want to overwrite?
cs: %s již existuje. Chcete přepsat?

en: No
cs: Ne

en: Overwrite
cs: Přepsat

en: Unable to save the specified configuration file:
    
    %s
cs: Zadaný konfigurační soubor nezle uložit:
    
    %s

en: Unable to save the default configuration:
    
    %s
cs: Výchozí nastavení nelze uložit:
    
    %s

en: Unable to save the server history:
    
    %s
cs: Historii serverů nelze uložit:
    
    %s

en: Could not obtain the home directory path
cs: Cestu k domovskému adresáři nebylo možné získat

en: Could not open "%s": %s
cs: Nebylo možné otevřít „%s“: %s

en: Failed to read line %d in file %s: %s
cs: Přečtení řádku %d v souboru %s selhalo: %s

en: Line too long
cs: Příliš dlouhý řádek

en: Opening password file failed
cs: Otevření souboru s heslem selhalo

en: VNC authentication
cs: Autentizace VNC

en: This connection is secure
cs: Toto spojení je zabezpečené

en: This connection is not secure
cs: Toto spojení není zabezpečené

en: Username:
cs: Jméno:

en: Password:
cs: Heslo:

en: Authentication cancelled
cs: Autentizace zrušena

en: Failed to update keyboard LED state: %lu
cs: Aktualizace stavu diod klávesnice se nezdařila: %lu

en: Failed to update keyboard LED state: %d
cs: Aktualizace stavu diod klávesnice se nezdařila: %d

en: Failed to update keyboard LED state
cs: Aktualizace stavu diod klávesnice se nezdařila

en: Failed to get keyboard LED state: %d
cs: Získaní stavu diod klávesnice se nezdařilo: %d

en: No key code specified on key press
cs: Při stisku klávesy nebyl zadán žádný kód klávesy

en: No scan code for extended virtual key 0x%02x
cs: Žádný scan kód pro rozšířenou virtuální klávesu 0x%02x

en: No scan code for virtual key 0x%02x
cs: Žádný scan kód pro virtuální klávesu 0x%02x

en: Invalid scan code 0x%02x
cs: Neplatný scan kód 0x%02x

en: No symbol for extended virtual key 0x%02x
cs: Žádný symbol pro rozšířenou virtuální klávesu 0x%02x

en: No symbol for virtual key 0x%02x
cs: Žádný symbol pro virtuální klávesu 0x%02x

en: No symbol for key code 0x%02x (in the current state)
cs: Žádný symbol pro kód klávesy 0x%02x (v současném stavu)

en: No symbol for key code %d (in the current state)
cs: Žádný symbol pro kód klávesy %d (v současném stavu)

[ctx: ContextMenu|]
en: Dis&connect
cs: Od&pojit

[ctx: ContextMenu|]
en: &Full screen
cs: Přes celou o&brazovku

[ctx: ContextMenu|]
en: Minimi&ze
cs: Minimali&zovat

[ctx: ContextMenu|]
en: Resize &window to session
cs: Přizpůsobit &velikost okna relaci

[ctx: ContextMenu|]
en: Send %s
cs: Poslat %s

[ctx: ContextMenu|]
en: Send Ctrl-Alt-&Del
cs: Poslat Ctrl-Alt-&Del

[ctx: ContextMenu|]
en: &Refresh screen
cs: Obnovit ob&razovku

[ctx: ContextMenu|]
en: &Options...
cs: V&olby…

[ctx: ContextMenu|]
en: Connection &info...
cs: Úda&je o spojení…

[ctx: ContextMenu|]
en: About &TigerVNC viewer...
cs: O prohlížeči &TigerVNC…

en: VNC connection info
cs: Údaje o spojení VNC

en: Window is registered for touch instead of gestures
cs: Okno je registrováno k dotykům namísto ke gestům

en: Failed to set gesture configuration (error 0x%x)
cs: Nastavení gest selhalo (chyba 0x%x)

en: Failed to get gesture information (error 0x%x)
cs: Získání údajů o gestech selhalo (chyba 0x%x)

en: Invalid mouse button %d, must be a number between 1 and 7.
cs: Neplatné číslo tlačítka myši %d. Musí se jednat o číslo mezi 1 a 7.

en: Unhandled key 0x%x - can't generate keyboard event.
cs: Neobsluhovaná klávesa 0x%x – nelze vytvořit událost klávesnice.

en: Unable to get X Input 2 event mask for window 0x%08lx
cs: Masku událostí X Input 2 pro okno 0x%08lx nelze získat

en: Window 0x%08lx has no X Input 2 event mask
cs: Okno 0x%08lx nemá žádnou masku událostí X Input 2

en: Window 0x%08lx has more than one X Input 2 event mask
cs: Okno 0x%08lx má více než jednu masku událostí X Input 2

en: Failure grabbing device %i
cs: Zabrání zařízení %i se nezdařilo

en: TigerVNC Viewer
cs: Prohlížeč TigerVNC

en: Connect to VNC server and display remote desktop
cs: Připojí se k severu VNC a zobrazí vzdálenou plochu

en: Virtual Network Computing (VNC) is a remote display system that allows you to view and interact with a virtual desktop environment running on another computer on the network. Using VNC, you can run graphical applications on a remote machine and send only the display from these applications to your local device. This package contains a client which will enable you to connect to other desktops running a VNC server. VNC is platform-independent and supports various operating systems and architectures as both servers and clients.
cs: Virtual Network Computing (VNC) je systém vzdáleného displeje, který umožňuje přes síť zobrazit a ovládat virtuální desktopové prostředí běžící na jiném počítači. Pomocí VNC můžete spouštět grafické aplikace na vzdáleném stroji a poslat výstup těchto aplikací na vaše místní zařízení. Tento balík obsahuje klient, který umožňuje se připojit na jiné desktopové prostředí provozující VNC server. VNC je platformě nezávislé a podporuje celou řadu operačních systémů a architektur, jak na straně serveru, tak na straně klientu.

en: TigerVNC is a high-speed version of VNC based on the RealVNC 4 and X.org code bases. TigerVNC started as a next-generation development effort for TightVNC on Unix and Linux platforms, but it split from its parent project in early 2009 so that TightVNC could focus on Windows platforms. TigerVNC supports a variant of Tight encoding that is greatly accelerated by the use of the libjpeg-turbo JPEG codec.
cs: TigerVNC je vysokorychlostní verze VNC založená na kódu RealVNC 4 a X.org. TigerVNC začalo jako úsilí o vývoj nové generace TightVNC pro Unix a Linux, ale na počátku roku 2009 se oddělilo od rodičovského projektu, aby se TightVNC mohlo soustředit na platformu Windows. TigerVNC podporuje variantu kódování Tight, která je značně urychlena použitím libjpeg-turbo, kodéru a dekodéru formátu JPEG.

en: TigerVNC Viewer connection to a CentOS machine
cs: Spojení prohlížeče TigerVNC ke stroji s CentOS

en: TigerVNC Viewer connection to a macOS machine
cs: Spojení prohlížeče TigerVNC ke stroji s macOS

en: TigerVNC Viewer connection to a Windows machine
cs: Spojení prohlížeče TigerVNC ke stroji s Windows

en: The name of the parameter is too large
cs: Název parametru %s je příliš dlouhý

en: The parameter is too large
cs: Parametr je příliš dlouhý

en: Invalid format or too large value
cs: Neplatný formát nebo příliš velká hodnota

en: Failed to create registry key
cs: Vytvoření klíče v registru selhalo

en: Failed to close registry key
cs: Uzavření klíče v registru selhalo

en: Failed to save "%s": %s
cs: Uložení „%s“ selhalo: %s

en: Unknown parameter type
cs: Neznámý typ parametru

en: Failed to remove "%s": %s
cs: Odstranění „%s“ selhalo: %s

en: Failed to open registry key
cs: Otevření klíče v registru selhalo

en: Failed to read server history entry %d: %s
cs: Položku historie serverů %d se nepodařilo přečíst: %s

en: Failed to read parameter "%s": %s
cs: Přečtení parametru „%s“ selhalo: %s

en: Could not encode parameter
cs: Parametr nebylo možné zakódovat

en: Configuration file %s is in an invalid format
cs: Konfigurační soubor %s je v neplatném formátu

en: Invalid format
cs: Neplatný formát

en: Unknown parameter
cs: Neznámý parametr

en: Got message (0x%x) for an unhandled window
cs: Obdržena zpráva (0x%x) pro neobsluhované okno

en: Invalid window 0x%08lx specified for pointer grab
cs: Pro zabrání ukazatele byl zadáno neplatné okno 0x%08lx

en: Failed to create touch handler: %s
cs: Obsluhu dotyků se nepodařilo vytvořit: %s

en: Couldn't attach event handler to window (error 0x%x)
cs: K oknu nebylo možné připojit obsluhu událostí (chyba 0x%x)

en: Failed to get event data for X Input event
cs: Z události X Input nebylo možné získat data události

en: X Input event for unknown window
cs: Událost X Input pro neznámé okno

en: X Input extension not available.
cs: Rozšíření X Input není dostupné.

en: X Input 2 (or newer) is not available.
cs: Rozšíření X Input 2 (nebo novější) není dostupné.

en: X Input 2.2 (or newer) is not available. Touch gestures will not be supported.
cs: Rozšíření X Input 2.2 (nebo novější) není dostupné. Dotyková gesta nebudou podporována.

en: TigerVNC Viewer v%s
    Built on: %s
    Copyright (C) 1999-%d TigerVNC Team and many others (see README.rst)
    See https://www.tigervnc.org for information on TigerVNC.
cs: Prohlížeč TigerVNC v%s
    Sestaven v: %s
    Copyright © 1999–%d Tým TigerVNC a mnozí další (vizte README.rst)
    Podrobnosti o TigerVNC naleznete na https://www.tigervnc.org/.

en: An unexpected error occurred when communicating with the server:
    
    %s
cs: Při komunikaci se serverem došlo k neočekávané chybě:
    
    %s

en: About TigerVNC Viewer
cs: O prohlížeči TigerVNC

en: Internal FLTK error. Exiting.
cs: Vnitřní chyba FLTK. Končí se.

en: %s
    
    Attempt to reconnect?
cs: %s
    
    Zkusit se znovu připojit?

en: Error starting new TigerVNC Viewer: %s
cs: Chyba při spouštění prohlížeče TigerVNC: %s

en: Termination signal %d has been received. TigerVNC Viewer will now exit.
cs: Byl přijati vnitřní signál %d. TigerVNC se nyní ukončí.

en: Yes
cs: Ano

en: Close
cs: Zavřít

en: About
cs: O aplikaci

en: Hide
cs: Skrýt

en: Quit
cs: Ukončit

en: Services
cs: Služby

en: Hide Others
cs: Skrýt ostatní

en: Show All
cs: Ukázat všechny

[ctx: SysMenu|]
en: &File
cs: &Soubor

[ctx: SysMenu|File|]
en: &New Connection
cs: &Nové spojení

en: Could not create VNC home directory: %s
cs: Nebylo možné vytvořit domovský adresář pro VNC: %s

en: FullScreenAllMonitors is deprecated, set FullScreenMode to 'all' instead
cs: Volba FullScreenAllMonitors je zastaralá, místo ní nastavte FullScreenMode na „all“

note: TRANSLATORS: "Parameters" are command line arguments, or settings from a file or the Windows registry.
en: Parameters -listen and -via are incompatible
cs: Parametry -listen a -via se vzájemně vylučují

en: Listening on port %d
cs: Poslouchá se na portu %d

en: Failure waiting for incoming VNC connection:
    
    %s
cs: Chyba při čekání na příchozí spojení VNC:
    
    %s

en: Remote Desktop Viewer
cs: Prohlížeč vzdálené plochy
