tigervnc 1.9.90 - en to eo translation catalogue (152 entries)

en: Connected to socket %s
eo: Konektita al konektinterfaco %s

en: Connected to host %s port %d
eo: Konektita al gastiganto %s pordo %d

en: Desktop name: %.80s
eo: Labortabla nomo: %.80s

en: Host: %.80s port: %d
eo: Gastiganto: %.80s pordo: %d

en: Size: %d x %d
eo: Grando: %d x %d

en: Pixel format: %s
eo: Bildero-formo: %s

en: (server default %s)
eo: (servila implicito %s)

en: Requested encoding: %s
eo: Petata enkodigo: %s

en: Last used encoding: %s
eo: Lasta uzata enkodigo: %s

en: Line speed estimate: %d kbit/s
eo: Lini-rapida konjekto: %d kbit/s

en: Protocol version: %d.%d
eo: Protokola versio: %d.%d

en: Security method: %s
eo: Sekureca metodo: %s

en: SetDesktopSize failed: %d
eo: SetDesktopSize fiaskis: %d

en: Invalid SetColourMapEntries from server!
eo: Malvalida SetColourMapEntries el servilo!

en: Throughput %d kbit/s - changing to quality %d
eo: Traigo %d kbit/s - ni ŝanĝas al kvalito %d

en: Throughput %d kbit/s - full color is now enabled
eo: Traigo %d kbit/s - plenkoloro nun estas ebligita

en: Throughput %d kbit/s - full color is now disabled
eo: Traigo %d kbit/s - plenkoloro nun estas malebligita

en: Using pixel format %s
eo: Ni uzas bilderformon %s

en: Invalid geometry specified!
eo: Malvalida geometrio indikita!

en: Adjusting window size to avoid accidental full screen request
eo: Alĝustigo de fenestra grando por eviti akcidentan plenekranan peton

en: Press %s to open the context menu
eo: Premu %s por malfermi la kuntekstan menuon

en: Failure grabbing keyboard
eo: Fiasko dum elpreno de klavaro

en: Failure grabbing mouse
eo: Fiasko dum elpreno de muso

en: Invalid screen layout computed for resize request!
eo: Malvalida ekrana aranĝo komputita por regrandiga peto!

en: VNC Viewer: Connection Options
eo: Rigardilo VNC: konektaj preferoj

en: Cancel
eo: Nuligi

en: OK
eo: Bone

en: Compression
eo: Densigo

en: Auto select
eo: Aŭtomate elekti

en: Preferred encoding
eo: Preferata enkodigo

en: Color level
eo: Kolora nivelo

en: Full (all available colors)
eo: Kompleta (ĉiuj disponeblaj koloroj)

en: Medium (256 colors)
eo: Meze (256 koloroj)

en: Low (64 colors)
eo: Malalte (64 koloroj)

en: Very low (8 colors)
eo: Tre malalta (8 koloroj)

en: Custom compression level:
eo: Persona densig-nivelo:

en: level (1=fast, 6=best [4-6 are rarely useful])
eo: nivelo (1=rapida, 6=plejbona [4-6 rare utilas])

en: Allow JPEG compression:
eo: Permesi JPEG-densigon:

en: quality (0=poor, 9=best)
eo: kvalito (0=aĉa, 9=plejbona)

en: Security
eo: Sekureco

en: Encryption
eo: Ĉifrado

en: None
eo: Nenio

en: TLS with anonymous certificates
eo: TLS kun anonimaj atestiloj

en: TLS with X509 certificates
eo: TLS kun atestiloj X509

en: Path to X509 CA certificate
eo: Vojo al atestilo X509 CA

en: Path to X509 CRL file
eo: Vojo al dosiero X509 CRL

en: Authentication
eo: Aŭtentikiĝo

en: Standard VNC (insecure without encryption)
eo: Ordinara VNC (nesekura sen ĉifrado)

en: Username and password (insecure without encryption)
eo: Uzantnomo kaj pasvorto (nesekura sen ĉifrado)

en: Input
eo: Enigo

en: View only (ignore mouse and keyboard)
eo: Nur rigardi (preteratenti muson kaj klavaron)

en: Accept clipboard from server
eo: Akcepti tondaĵon el la servilo

en: Also set primary selection
eo: Difini ankaŭ la ĉefan elekton

en: Send clipboard to server
eo: Sendi tondaĵon al la servilo

en: Send primary selection as clipboard
eo: Sendi ĉefan elekton kiel tondajô

en: Pass system keys directly to server (full screen)
eo: Pasi sistemajn klavojn rekte al la servilo (plenekrane)

en: Menu key
eo: Menu-klavo

en: Screen
eo: Ekrano

en: Resize remote session on connect
eo: Regrandigi foran seancon dum konekto

en: Resize remote session to the local window
eo: Regrandigi foran seancon al la loka fenestro

en: Full-screen mode
eo: Plenekrana reĝimo

en: Enable full-screen mode over all monitors
eo: Ebligi plenekranan reĝimon en ĉiuj ekranoj

en: Misc.
eo: Divers.

en: Shared (don't disconnect other viewers)
eo: Kunhave (ne malkonekti aliajn rigardilojn)

en: Show dot when no cursor
eo: Montri punkton kiam sen kursoro

en: VNC Viewer: Connection Details
eo: Rigardilo VNC: konektaj detaloj

en: VNC server:
eo: Servilo VNC:

en: Options...
eo: Modifiloj...

en: Load...
eo: Ŝargo...

en: Save As...
eo: Konservi kiel...

en: About...
eo: Pri...

en: Connect
eo: Konekti

en: TigerVNC configuration (*.tigervnc)
eo: Agordo de TigerVNC (*.tigervnc)

en: Select a TigerVNC configuration file
eo: Elekti agordo-dosieron de TigerVNC

en: Save the TigerVNC configuration to file
eo: Konservi la agordo-dosieron de TigerVNC

en: %s already exists. Do you want to overwrite?
eo: %s jam ekzistas. Ĉu vi volas anstataŭigi?

en: No
eo: Ne

en: Overwrite
eo: Anstataŭigi

en: Opening password file failed
eo: Malfermo de pasvorta dosiero fiaskis

en: VNC authentication
eo: Aŭtentikiĝo de VNC

en: This connection is secure
eo: Tiu ĉi konekto estas sekura

en: This connection is not secure
eo: Tiu ĉi konekto ne estas sekora

en: Username:
eo: Uzantnomo:

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Authentication cancelled
eo: Aŭtentikiĝo estas nuligita

en: Failed to update keyboard LED state: %lu
eo: Fiasko dum ĝisdatigo de stato de klavaro-LED: %lu

en: Failed to update keyboard LED state: %d
eo: Fiasko dum ĝisdatigo de stato de klavaro-LED: %d

en: Failed to update keyboard LED state
eo: Fiasko dum ĝisdatigo de stato de klavaro-LED

en: Failed to get keyboard LED state: %d
eo: Fiasko dum kontrolo de stato de klavaro-LED: %d

en: No key code specified on key press
eo: Neniu klavkodo estis specifica por klav-aktivigo

en: No scan code for extended virtual key 0x%02x
eo: Neniu skankodo por kroma virtuala klavo 0x%02x

en: No scan code for virtual key 0x%02x
eo: Neniu skankodo por virtuala klavo 0x%02x

en: Invalid scan code 0x%02x
eo: Malvalida skankodo 0x%02x

en: No symbol for extended virtual key 0x%02x
eo: Neniu simbolo por kroma virtuala klavo 0x%02x

en: No symbol for virtual key 0x%02x
eo: Neniu simbolo por virtuala klavo 0x%02x

en: No symbol for key code 0x%02x (in the current state)
eo: Neniu simbolo por klavkodo 0x%02x (en la nuna stato)

en: No symbol for key code %d (in the current state)
eo: Neniu simbolo por klavkodo %d (en la nuna stato)

[ctx: ContextMenu|]
en: E&xit viewer
eo: E&liri la rigardilon

[ctx: ContextMenu|]
en: &Full screen
eo: &Plena ekrano

[ctx: ContextMenu|]
en: Minimi&ze
eo: Mal&grandigi

[ctx: ContextMenu|]
en: Resize &window to session
eo: Regrandigi &fenestron al seanco

[ctx: ContextMenu|]
en: &Ctrl
eo: &Stirklavo

[ctx: ContextMenu|]
en: Send %s
eo: Sendi %s

[ctx: ContextMenu|]
en: Send Ctrl-Alt-&Del
eo: Sendi Ctrl-Alt-&Del

[ctx: ContextMenu|]
en: &Refresh screen
eo: A&ktualigi ekranon

[ctx: ContextMenu|]
en: &Options...
eo: &Modifiloj...

[ctx: ContextMenu|]
en: Connection &info...
eo: &Informo pri konekto...

[ctx: ContextMenu|]
en: About &TigerVNC viewer...
eo: Pri la rigardilo &TigerVNC...

[ctx: ContextMenu|]
en: Dismiss &menu
eo: Forlasi la me&nuon

en: VNC connection info
eo: Konekta informo de VNC

en: The name of the parameter %s was too large to write to the registry
eo: La nomo de la parametro %s estis tro granda por skribi al la registrujo

en: The parameter %s was too large to write to the registry
eo: La parametro %s estis tro granda por skribi al la registrujo

en: Failed to write parameter %s of type %s to the registry: %ld
eo: Fiasko dum skribo de la parametro %s el tipo %s al la registrujo: %ld

en: The name of the parameter %s was too large to read from the registry
eo: La nomo de la parametro %s estis tro longa por legi el la registrujo

en: Failed to read parameter %s from the registry: %ld
eo: Fiasko dum lego de parametro %s el la registrujo: %ld

en: The parameter %s was too large to read from the registry
eo: La parametro %s estis tro longa por legi el la registrujo

en: Failed to create registry key: %ld
eo: Fiasko dum kreo de registruja ŝlosilo: %ld

en: Unknown parameter type for parameter %s
eo: Nekonata parametra tipo por parametro %s

en: Failed to close registry key: %ld
eo: Fiasko dum fermo de registruja ŝlosilo: %ld

en: Failed to open registry key: %ld
eo: Fiasko dum malfermo  de registruja ŝlosilo: %ld

en: Failed to write configuration file, can't obtain home directory path.
eo: Fiasko dum skribo de agorda dosiero, ne eblas preni la hejman dosierujan vojon.

en: Failed to write configuration file, can't open %s: %s
eo: Fiasko dum skribo de la agorda dosiero, ne eblas malfermi %s: %s

en: Failed to read configuration file, can't obtain home directory path.
eo: Fiasko dum lego de agorda dosiero, ne eblas preni la hejman dosierujan vojon.

en: Failed to read configuration file, can't open %s: %s
eo: Fiasko dum lego de agorda dosiero, ne eblas malfermi %s: %s

en: Failed to read line %d in file %s: %s
eo: Fiasko dum lego de linio %d en la dosiero %s: %s

en: Line too long
eo: Linio tro longas

en: Configuration file %s is in an invalid format
eo: Agorda dosiero %s estas en nevalida formo

en: Invalid format
eo: Nevalida formo

en: Invalid format or too large value
eo: Nevalida formo aŭ tro granda valoro

en: Unknown parameter %s on line %d in file %s
eo: Nekonata parametro %s en linio %d en dosiero %s

en: TigerVNC Viewer %d-bit v%s
    Built on: %s
    Copyright (C) 1999-%d TigerVNC Team and many others (see README.rst)
    See https://www.tigervnc.org for information on TigerVNC.
eo: Rigardilo TigerVNC %d-bit v%s
    Konstruita en: %s
    Kopirajto (C) 1999-%d teamo de TigerVNC kaj multaj aliaj (konsultu README.rst)
    Konsultu https://www.tigervnc.org por informoj pri TigerVNC.

en: About TigerVNC Viewer
eo: Pri la rigardilo TigerVNC

en: Internal FLTK error. Exiting.
eo: Interna eraro de FLTK. Ni ĉesas.

en: Error starting new TigerVNC Viewer: %s
eo: Eraro dum ekigo de nova Rigardilo TigerVNC: %s

en: Termination signal %d has been received. TigerVNC Viewer will now exit.
eo: Finiga signalo %d estis ricevata. La Rigardilo TigerVNC ĉesos nun.

en: TigerVNC Viewer
eo: Rigardilo TigerVNC

en: Yes
eo: Jes

en: Close
eo: Fermi

en: About
eo: Pri

en: Hide
eo: Kaŝi

en: Quit
eo: Eliri

en: Services
eo: Servoj

en: Hide Others
eo: Kaŝi aliajn

en: Show All
eo: Montri ĉiujn

[ctx: SysMenu|]
en: &File
eo: &Dosiero

[ctx: SysMenu|File|]
en: &New Connection
eo: &Nova konekto

en: Could not create VNC home directory: can't obtain home directory path.
eo: Ne eblis krei hejman dosierujon de VNC: ne eblas havi tiun vojon.

en: Could not create VNC home directory: %s.
eo: Ne eblis krei hejman dosierujon de VNC: %s.

note: TRANSLATORS: "Parameters" are command line arguments, or settings from a file or the Windows registry.
en: Parameters -listen and -via are incompatible
eo: Parametroj -listen kaj -via estas malkongruaj

en: Listening on port %d
eo: Ni aŭskultas pordon %d

en: Remote Desktop Viewer
eo: Defora Labortabla Rigardilo

en: Connect to VNC server and display remote desktop
eo: Konekti al servilo VNC kaj montrigi deforan labortablon
