tigervnc 1.12.90 - en to fur translation catalogue (176 entries)

en: Connected to socket %s
fur: Conetût al socket %s

en: Connected to host %s port %d
fur: Conetût al host %s puarte %d

en: Failed to connect to "%s":
    
    %s
fur: Nol è stât pussibil conetisi a "%s":
    
    %s

en: Desktop name: %.80s
fur: Non scritori: %.80s

en: Host: %.80s port: %d
fur: Host: %.80s puarte: %d

en: Size: %d x %d
fur: Dimension: %d × %d

en: Pixel format: %s
fur: Formât pixel: %s

en: (server default %s)
fur: (predefinît dal servidôr %s)

en: Requested encoding: %s
fur: Codifiche domandade: %s

en: Last used encoding: %s
fur: Ultime codifiche doprade: %s

en: Line speed estimate: %d kbit/s
fur: Stime velocitât linie: %d kbit/s

en: Protocol version: %d.%d
fur: Version protocol: %d.%d

en: Security method: %s
fur: Metodi sigurece: %s

en: The connection was dropped by the server before the session could be established.
fur: La conession e je stade molade dal servidôr prime che la session e fos stade stabilide.

en: SetDesktopSize failed: %d
fur: SetDesktopSize falît: %d

en: Invalid SetColourMapEntries from server!
fur: SetColourMapEntries no valit dal servidôr!

en: Throughput %d kbit/s - changing to quality %d
fur: Puartade %d kbit/s - si passe ae cualitât %d

en: Throughput %d kbit/s - full color is now enabled
fur: Puartade %d kbit/s - plen colôr al è cumò abilitât

en: Throughput %d kbit/s - full color is now disabled
fur: Puartade %d kbit/s - plen colôr al è cumò disabilitât

en: Using pixel format %s
fur: Si dopre il formât pixel %s

en: Invalid geometry specified!
fur: Gjeometrie specificade no valide!

en: Reducing window size to fit on current monitor
fur: Daûr a ridusi la dimension dal barcon par adatâle al visôr atuâl

en: Adjusting window size to avoid accidental full-screen request
fur: Daûr a justâ la dimension dal barcon par evitâ richiestis acidentâls di plen visôr

en: Press %s to open the context menu
fur: Frache %s par vierzi il menù contestuâl

en: Failure grabbing keyboard
fur: Nol è stât pussibil caturâ la tastiere

en: Invalid screen layout computed for resize request!
fur: Disposizion dal schermi elaborade no valide pe richieste di ridimensionament!

en: Invalid state for 3 button emulation
fur: Stât no valit pe emulazion dai 3 botons

en: Failed to get system monitor configuration
fur: Impussibil otignî la configurazion dal visôr di sisteme

en: Invalid configuration specified for %s
fur: E je stade specificade une configurazion no valide par %s

en: Monitor index %d does not exist
fur: La tabele dal visôr %d no esist

en: Invalid monitor index '%s'
fur: Tabele dal visôr '%s' no valide

en: Unexpected character '%c'
fur: Caratar '%c' inspietât

en: VNC Viewer: Connection Options
fur: Visualizadôr VNC: Opzions conession

en: Cancel
fur: Anule

en: OK
fur: Va ben

en: Auto select
fur: Selezione in automatic

en: Preferred encoding
fur: Codifiche preferide

en: Color level
fur: Nivel colôr

en: Custom compression level:
fur: Nivel compression personalizât:

en: level (0=fast, 9=best)
fur: nivel (0=svelt, 9=miôr)

en: Allow JPEG compression:
fur: Permet compression JPEG:

en: quality (0=poor, 9=best)
fur: cualitât (0=puore, 9=miore)

en: Security
fur: Sigurece

en: Encryption
fur: Cifradure

en: None
fur: Nissun

en: TLS with anonymous certificates
fur: TLS cun certificâts anonims

en: TLS with X509 certificates
fur: TLS cun certificâts X509

en: Path to X509 CA certificate
fur: Percors pal certificât X509 CA

en: Path to X509 CRL file
fur: Percors pal file X509 CRL

en: Authentication
fur: Autenticazion

en: Standard VNC (insecure without encryption)
fur: VNC standard (no sigûr cence cifradure)

en: Username and password (insecure without encryption)
fur: Non utent e password (no sigûr cence cifradure)

en: View only (ignore mouse and keyboard)
fur: Viôt e vonde (ignore mouse e tastiere)

en: Emulate middle mouse button
fur: Emule boton centrâl dal mouse

en: Show dot when no cursor
fur: Mostre un pont se nol è il cursôr

en: Keyboard
fur: Tastiere

en: Pass system keys directly to server (full screen)
fur: Mande i tascj di sisteme drets al servidôr (plen visôr)

en: Menu key
fur: Tast Menù

en: Clipboard
fur: Notis

en: Accept clipboard from server
fur: Acete notis dal servidôr

en: Also set primary selection
fur: Stabilìs ancje la selezion primarie

en: Send clipboard to server
fur: Invie lis notis al servidôr

en: Send primary selection as clipboard
fur: Invie la selezion primarie come notis

en: Display
fur: Schermi

en: Display mode
fur: Modalitât schermi

en: Windowed
fur: In barcon

en: Full screen on current monitor
fur: Plen schermi sul visôr corint

en: Full screen on all monitors
fur: Plen-schermi su ducj i visôrs

en: Full screen on selected monitor(s)
fur: Plen scermi sui visôrs selezionâts

en: Misc.
fur: Variis

en: Shared (don't disconnect other viewers)
fur: Condividût (no sta disconeti chei altris visualizadôrs)

en: Ask to reconnect on connection errors
fur: Domande di tornâ a coneti ai erôrs di conession

en: VNC Viewer: Connection Details
fur: Visualizadôr VNC: Detais conession

en: VNC server:
fur: Servidôr VNC:

en: Options...
fur: Opzions...

en: Load...
fur: Cjarie...

en: Save As...
fur: Salve come...

en: About...
fur: Informazions...

en: Connect
fur: Conet

en: Unable to load the server history:
    
    %s
fur: Impussibil cjamâ la cronologjie dal servidôr:
    
    %s

en: TigerVNC configuration (*.tigervnc)
fur: Configurazion di TigerVNC (*.tighervnc)

en: Select a TigerVNC configuration file
fur: Selezione un file di configurazion di TigerVNC

en: Unable to load the specified configuration file:
    
    %s
fur: Impussibil cjariâ il file di configurazion specificât:
    
    %s

en: Save the TigerVNC configuration to file
fur: Save la configurazion di TigerVNC su file

en: %s already exists. Do you want to overwrite?
fur: %s al esist za. Sorescrivilu?

en: Overwrite
fur: Sorescrîf

en: Unable to save the specified configuration file:
    
    %s
fur: Impussibil salvâ il file di configurazion specificât:
    
    %s

en: Unable to save the default configuration:
    
    %s
fur: Impussibil salvâ la configurazion predefinide:
    
    %s

en: Unable to save the server history:
    
    %s
fur: Impussibil salvâ la cronologjie dal servidôr:
    
    %s

en: Could not obtain the home directory path
fur: Impussibil otignî il percors de cartele cjase

en: Could not open "%s": %s
fur: Impussibil vierzi "%s": %s

en: Failed to read line %d in file %s: %s
fur: No si è rivâts a lei la rie %d intal file %s: %s

en: Line too long
fur: Rie masse lungje

en: Opening password file failed
fur: No si è rivâts a vierzi il file de password

en: VNC authentication
fur: Autenticazion VNC

en: This connection is secure
fur: Cheste conession e je sigure

en: This connection is not secure
fur: Cheste conession no je sigure

en: Username:
fur: Non utent:

en: Authentication cancelled
fur: Autenticazion anulade

en: Failed to update keyboard LED state: %lu
fur: Impussibil inzornâ il stât dai LEDs de tastiere: %lu

en: Failed to update keyboard LED state: %d
fur: Nol è stât pussibil inzornâ il stât dai LEDs de tastiere: %d

en: Failed to update keyboard LED state
fur: Impussibil inzornâ il stât dai LEDs de tastiere

en: Failed to get keyboard LED state: %d
fur: Nol è stât pussibil otignî il stât dai LEDs de tastiere: %d

en: No key code specified on key press
fur: Nissun codiç di tast specificât ae pression dal tast

en: No scan code for extended virtual key 0x%02x
fur: Nissun codiç di scansion pal tast virtuâl estindût 0x%02x

en: No scan code for virtual key 0x%02x
fur: Nissun codic di scansion pal tast virtuâl 0x%02x

en: Invalid scan code 0x%02x
fur: Codiç di scansion 0x%02x no valit

en: No symbol for extended virtual key 0x%02x
fur: Nissun simbul pal tast virtuâl estindût 0x%02x

en: No symbol for virtual key 0x%02x
fur: Nissun simbul pal tast virtuâl 0x%02x

en: No symbol for key code 0x%02x (in the current state)
fur: Nissun simbul pal codiç dal tast 0x%02x (tal stât atuâl)

en: No symbol for key code %d (in the current state)
fur: Nissun simbul pal codiç dal tast %d (tal stât atuâl)

[ctx: ContextMenu|]
en: Dis&connect
fur: Dis&conet

[ctx: ContextMenu|]
en: &Full screen
fur: &Plen visôr

[ctx: ContextMenu|]
en: Minimi&ze
fur: Im&piçulìs

[ctx: ContextMenu|]
en: Resize &window to session
fur: Cambie dimension al &barcon ae session

[ctx: ContextMenu|]
en: Send %s
fur: Invie %s

[ctx: ContextMenu|]
en: Send Ctrl-Alt-&Del
fur: Invie Ctrl-Alt-&Del

[ctx: ContextMenu|]
en: &Refresh screen
fur: Inzo&rne schermi

[ctx: ContextMenu|]
en: &Options...
fur: &Opzions...

[ctx: ContextMenu|]
en: Connection &info...
fur: &Informazions conession...

[ctx: ContextMenu|]
en: About &TigerVNC viewer...
fur: Informazions su Visualizadôr &TigerVNC

en: VNC connection info
fur: Informazions conession VNC

en: Window is registered for touch instead of gestures
fur: Windows al è regjistrât pes tocjadis invezit dai mots

en: Failed to set gesture configuration (error 0x%x)
fur: Nol è stât pussibil stabilî la configurazion dai mots (erôr 0x%x)

en: Failed to get gesture information (error 0x%x)
fur: Nol è stât pussibil otignî informazions dai mots (erôr 0x%x)

en: Invalid mouse button %d, must be a number between 1 and 7.
fur: Boton %d dal mouse no valit, al scugne sei un numar tra 1 e 7.

en: Unhandled key 0x%x - can't generate keyboard event.
fur: Tast 0x%x no gjestît - impussibil gjenerâ un event di tastiere.

en: Failure grabbing device %i
fur: Nol è stât pussibil caturâ il dispositîf %i

en: TigerVNC Viewer
fur: Visualizadôr TigerVNC

en: Connect to VNC server and display remote desktop
fur: Conet a un servidôr VNC e visualize il scritori lontan

en: Virtual Network Computing (VNC) is a remote display system that allows you to view and interact with a virtual desktop environment running on another computer on the network. Using VNC, you can run graphical applications on a remote machine and send only the display from these applications to your local device. This package contains a client which will enable you to connect to other desktops running a VNC server. VNC is platform-independent and supports various operating systems and architectures as both servers and clients.
fur: Virtual Network Computing (VNC) al è un sisteme par visualizâ di lontan che ti permet di viodi e interagjî cuntun ambient di scritori virtuâl che al zire suntun altri computer in rêt. Doprant VNC tu puedis eseguî aplicazions grafichis suntune machine lontane e inviâ dome la visualizazion di chestis aplicazions al to dispositîf locâl. Chest pachet al conten un client che ti permetarà di fâti coneti a un altri scritori che al eseguìs un servidôr VNC. VNC al è indipendent des plateformis e al supuarte varis sistemis operatîfs e architeturis, sedi come servidôrs che come clients.

en: TigerVNC is a high-speed version of VNC based on the RealVNC 4 and X.org code bases. TigerVNC started as a next-generation development effort for TightVNC on Unix and Linux platforms, but it split from its parent project in early 2009 so that TightVNC could focus on Windows platforms. TigerVNC supports a variant of Tight encoding that is greatly accelerated by the use of the libjpeg-turbo JPEG codec.
fur: TigerVNC e je une version a alte velocitât di VNC, basade su RealVNC 4 e lis basis dal codiç di X.org. TigerVNC al è scomençât tant che tentatîf di svilup de prossime gjenerazion di TightVNC pes plateformis Unix e Linux, ma si è separât dal so progjet gjenitôr sul scomençâ dal 2009. In cheste maniere TightVNC al à podût concentrâsi su lis plateformis Windows. TigerVNC al supuarte une variante de codifiche Tight che e je une vore acelerade dal ûs dal codificadôr JPEG llibjpeg-turbo.

en: TigerVNC Viewer connection to a CentOS machine
fur: Conession di Visualizadôr TigerVNC a une machine CentOS

en: TigerVNC Viewer connection to a macOS machine
fur: Conession di Visualizadôr TigerVNC a une machine macOS

en: TigerVNC Viewer connection to a Windows machine
fur: Conession di Visualizadôr TigerVNC a une machine Windows

en: The name of the parameter is too large
fur: Il non dal parametri al è masse grant

en: The parameter is too large
fur: Il parametri al è masse grant

en: Invalid format or too large value
fur: Formât no valit o valôr masse larc

en: Failed to create registry key
fur: Nol è stât pussibil creâ clâf dal regjistri

en: Failed to close registry key
fur: Nol è stât pussibil sierâ la clâf dal regjistri

en: Failed to save "%s": %s
fur: Nol è stât pussibil salvâ "%s": %s

en: Unknown parameter type
fur: Gjenar di parametri no cognossût

en: Failed to remove "%s": %s
fur: Nol è stât pussibil gjavâ "%s": %s

en: Failed to open registry key
fur: Nol è stât pussibil vierzi la clâf dal regjistri

en: Failed to read server history entry %d: %s
fur: Nol è stât pussibil lei la vôs %d de cronologjie dal servidôr: %s

en: Failed to read parameter "%s": %s
fur: Nol è stât pussibil lei il parametri "%s": %s

en: Could not encode parameter
fur: Impussibil codificâ il parametri

en: Configuration file %s is in an invalid format
fur: Il file di configurazion %s al è intun formât no valit

en: Invalid format
fur: Formât no valit

en: Unknown parameter
fur: Parametri no cognossût

en: Got message (0x%x) for an unhandled window
fur: Ricevût messaç (0x%x) par un barcon no gjestît

en: Invalid window 0x%08lx specified for pointer grab
fur: Specificât barcon 0x%08lx no valit pe cature dal pontadôr

en: Failed to create touch handler: %s
fur: Nol è stât pussibil creâ un gjestôr pes tocjadis: %s

en: Couldn't attach event handler to window (error 0x%x)
fur: Nol è stât pussibil zontâ al barcon il gjestôr dai events (erôr 0x%x)

en: TigerVNC Viewer v%s
    Built on: %s
    Copyright (C) 1999-%d TigerVNC Team and many others (see README.rst)
    See https://www.tigervnc.org for information on TigerVNC.
fur: Visualizadôr TigerVNC v%s
    Compilât su: %s
    Copyright (C) 1999-%d Il grup di TigerVNC e tancj altris (viôt README.rst)
    Viôt https://www.tigervnc.org par informazions su TigerVNC.

en: An unexpected error occurred when communicating with the server:
    
    %s
fur: Al è capitât un erôr inspietât tal comunicâ cul servidôr:
    
    %s

en: About TigerVNC Viewer
fur: Informazions su Visualizadôr TigerVNC

en: Internal FLTK error. Exiting.
fur: Erôr FLTK interni. Daûr a jessî.

en: %s
    
    Attempt to reconnect?
fur: %s
    
    Cirî di tornâ a coneti?

en: Error starting new TigerVNC Viewer: %s
fur: Erôr tal inviâ un gnûf Visualizadôr TigerVNC: %s

en: Termination signal %d has been received. TigerVNC Viewer will now exit.
fur: Il segnâl di terminazion %d al è stât ricevût. Il visualizadôr TigerVNC al jessarà cumò.

en: Yes
fur: Sì

en: Close
fur: Siere

en: About
fur: Informazions

en: Hide
fur: Plate

en: Quit
fur: Jes

en: Services
fur: Servizis

en: Hide Others
fur: Plate altris

en: Show All
fur: Mostre dut

[ctx: SysMenu|File|]
en: &New Connection
fur: &Gnove conession

en: Could not create VNC home directory: %s
fur: Impussibil creâ la cartele cjase di VNC: %s

en: FullScreenAllMonitors is deprecated, set FullScreenMode to 'all' instead
fur: FullScreenAllMonitors al è deplorât, al so puest met FullScreenMode a 'all'

note: TRANSLATORS: "Parameters" are command line arguments, or settings from a file or the Windows registry.
en: Parameters -listen and -via are incompatible
fur: Parametris -listen e -via no son compatibii

en: Listening on port %d
fur: In scolte su la puarte %d

en: Failure waiting for incoming VNC connection:
    
    %s
fur: Impussibil spietâ lis conessions VNC in jentrade:
    
    %s

en: Remote Desktop Viewer
fur: Visualizadôr di scritori lontan
