tigervnc 1.9.90 - en to hu translation catalogue (150 entries)

en: Connected to socket %s
hu: Kapcsolódva a(z) %s foglalathoz

en: Connected to host %s port %d
hu: Kapcsolódva a(z) %s géphez a következő porton: %d

en: Desktop name: %.80s
hu: Asztal neve: %.80s

en: Host: %.80s port: %d
hu: Gép: %.80s port: %d

en: Size: %d x %d
hu: Méret: %d x %d

en: Pixel format: %s
hu: Képpontformátum: %s

en: (server default %s)
hu: (kiszolgáló alapértéke: %s)

en: Requested encoding: %s
hu: Kért kódolás: %s

en: Last used encoding: %s
hu: Legutóbb használt kódolás: %s

en: Line speed estimate: %d kbit/s
hu: Vonali sebesség becslés: %d kbit/s

en: Protocol version: %d.%d
hu: Protokollverzió: %d.%d

en: Security method: %s
hu: Biztonsági módszer: %s

en: SetDesktopSize failed: %d
hu: Az asztal méretének beállítása sikertelen: %d

en: Invalid SetColourMapEntries from server!
hu: Érvénytelen színtérkép-bejegyzések beállítás a kiszolgálóról!

en: Throughput %d kbit/s - changing to quality %d
hu: Áteresztőképesség %d kbit/s – váltás a(z) %d. minőségre

en: Throughput %d kbit/s - full color is now enabled
hu: Áteresztőképesség %d kbit/s – a teljes szín most engedélyezve

en: Throughput %d kbit/s - full color is now disabled
hu: Áteresztőképesség %d kbit/s – a teljes szín most letiltva

en: Using pixel format %s
hu: %s képpontformátum használata

en: Invalid geometry specified!
hu: Érvénytelen geometria lett megadva!

en: Adjusting window size to avoid accidental full screen request
hu: Ablakméret igazítása az esetleges teljes képernyős kérés elkerüléséhez

en: Press %s to open the context menu
hu: Nyomja meg a(z) %s billentyűt a helyi menü megnyitásához

en: Failure grabbing keyboard
hu: A billentyűzet elfogása sikertelen

en: Failure grabbing mouse
hu: Az egér elfogása sikertelen

en: Invalid screen layout computed for resize request!
hu: Érvénytelen számított képernyő elrendezés az átméretezési kérésnél!

en: VNC Viewer: Connection Options
hu: VNC megjelenítő: kapcsolat beállításai

en: Cancel
hu: Mégse

en: Compression
hu: Tömörítés

en: Auto select
hu: Automatikus kiválasztás

en: Preferred encoding
hu: Előnyben részesített kódolás

en: Color level
hu: Színszint

en: Full (all available colors)
hu: Teljes (az összes elérhető szín)

en: Medium (256 colors)
hu: Közepes (256 szín)

en: Low (64 colors)
hu: Alacsony (64 szín)

en: Very low (8 colors)
hu: Nagyon alacsony (8 szín)

en: Custom compression level:
hu: Egyéni tömörítési szint:

en: level (1=fast, 6=best [4-6 are rarely useful])
hu: szint (1=gyors, 6=legjobb [4-6 ritkán hasznos])

en: Allow JPEG compression:
hu: JPEG tömörítés engedélyezése:

en: quality (0=poor, 9=best)
hu: minőség (0=szegényes, 9=legjobb)

en: Security
hu: Biztonság

en: Encryption
hu: Titkosítás

en: None
hu: Nincs

en: TLS with anonymous certificates
hu: TLS névtelen tanúsítványokkal

en: TLS with X509 certificates
hu: TLS X509 tanúsítványokkal

en: Path to X509 CA certificate
hu: Útvonal az X509 CA tanúsítványhoz

en: Path to X509 CRL file
hu: Útvonal az X509 CRL fájlhoz

en: Authentication
hu: Hitelesítés

en: Standard VNC (insecure without encryption)
hu: Szabványos VNC (titkosítás nélkül nem biztonságos)

en: Username and password (insecure without encryption)
hu: Felhasználónév és jelszó (titkosítás nélkül nem biztonságos)

en: Input
hu: Bemenet

en: View only (ignore mouse and keyboard)
hu: Csak megtekintés (egér és billentyűzet mellőzése)

en: Accept clipboard from server
hu: Vágólap elfogadása a kiszolgálóról

en: Also set primary selection
hu: Elsődleges kijelölés beállítása

en: Send clipboard to server
hu: Vágólap küldése a kiszolgálónak

en: Send primary selection as clipboard
hu: Elsődleges kijelölés küldése vágólapként

en: Pass system keys directly to server (full screen)
hu: Rendszerbillentyűk közvetlen átadása a kiszolgálónak (teljes képernyő)

en: Menu key
hu: Menü billentyű

en: Screen
hu: Képernyő

en: Resize remote session on connect
hu: Távoli munkamenet átméretezése kapcsolódáskor

en: Resize remote session to the local window
hu: Távoli munkamenet átméretezése a helyi ablakhoz

en: Full-screen mode
hu: Teljes képernyős mód

en: Enable full-screen mode over all monitors
hu: Teljes képernyős mód engedélyezése az összes kijelzőn

en: Misc.
hu: Egyéb

en: Shared (don't disconnect other viewers)
hu: Megosztott (ne válassza le a többi nézőt)

en: Show dot when no cursor
hu: Pont megjelenítése, ha nincs kurzor

en: VNC Viewer: Connection Details
hu: VNC megjelenítő: kapcsolat részletei

en: VNC server:
hu: VNC kiszolgáló:

en: Options...
hu: Beállítások…

en: Load...
hu: Betöltés…

en: Save As...
hu: Mentés másként…

en: About...
hu: Névjegy…

en: Connect
hu: Kapcsolódás

en: TigerVNC configuration (*.tigervnc)
hu: TigerVNC-beállítás (*.tigervnc)

en: Select a TigerVNC configuration file
hu: Válasszon egy TigerVNC-beállítófájlt

en: Save the TigerVNC configuration to file
hu: A TigerVNC-beállítás mentése fájlba

en: %s already exists. Do you want to overwrite?
hu: A(z) %s már létezik. Szeretné felülírni?

en: No
hu: Nem

en: Overwrite
hu: Felülírás

en: Opening password file failed
hu: A jelszófájl megnyitása sikertelen

en: VNC authentication
hu: VNC hitelesítés

en: This connection is secure
hu: Ez a kapcsolat biztonságos

en: This connection is not secure
hu: Ez a kapcsolat nem biztonságos

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Authentication cancelled
hu: Hitelesítés megszakítva

en: Failed to update keyboard LED state: %lu
hu: Nem sikerült frissíteni a billentyűzet LED állapotát: %lu

en: Failed to update keyboard LED state: %d
hu: Nem sikerült frissíteni a billentyűzet LED állapotát: %d

en: Failed to update keyboard LED state
hu: Nem sikerült frissíteni a billentyűzet LED állapotát

en: Failed to get keyboard LED state: %d
hu: Nem sikerült lekérni a billentyűzet LED állapotát: %d

en: No key code specified on key press
hu: Nincs billentyűkód megadva a billentyűzetlenyomáskor

en: No scan code for extended virtual key 0x%02x
hu: Nincs keresőkód a kiterjesztett virtuális billentyűhöz: 0x%02x

en: No scan code for virtual key 0x%02x
hu: Nincs keresőkód a virtuális billentyűhöz: 0x%02x

en: Invalid scan code 0x%02x
hu: Érvénytelen keresőkód: 0x%02x

en: No symbol for extended virtual key 0x%02x
hu: Nincs szimbólum a kiterjesztett virtuális billentyűhöz: 0x%02x

en: No symbol for virtual key 0x%02x
hu: Nincs szimbólum a virtuális billentyűhöz: 0x%02x

en: No symbol for key code 0x%02x (in the current state)
hu: Nincs szimbólum a billentyűkódhoz: 0x%02x (a jelenlegi állapotban)

en: No symbol for key code %d (in the current state)
hu: Nincs szimbólum a billentyűkódhoz: %d (a jelenlegi állapotban)

[ctx: ContextMenu|]
en: E&xit viewer
hu: &Kilépés a megjelenítőből

[ctx: ContextMenu|]
en: &Full screen
hu: &Teljes képernyő

[ctx: ContextMenu|]
en: Minimi&ze
hu: Minimali&zálás

[ctx: ContextMenu|]
en: Resize &window to session
hu: &Ablak átméretezése a munkamenethez

[ctx: ContextMenu|]
en: Send %s
hu: %s küldése

[ctx: ContextMenu|]
en: Send Ctrl-Alt-&Del
hu: Ctrl+Alt+&Del küldése

[ctx: ContextMenu|]
en: &Refresh screen
hu: Képernyő &frissítése

[ctx: ContextMenu|]
en: &Options...
hu: &Beállítások…

[ctx: ContextMenu|]
en: Connection &info...
hu: Kapcsolatinformációk…

[ctx: ContextMenu|]
en: About &TigerVNC viewer...
hu: A &TigerVNC megjelenítő névjegye…

[ctx: ContextMenu|]
en: Dismiss &menu
hu: &Menü eltüntetése

en: VNC connection info
hu: VNC kapcsolatinformációk

en: The name of the parameter %s was too large to write to the registry
hu: A(z) %s paraméter neve túl nagy volt a regisztrációs adatbázisba történő íráshoz

en: The parameter %s was too large to write to the registry
hu: A(z) %s paraméter túl nagy volt a regisztrációs adatbázisba történő íráshoz

en: Failed to write parameter %s of type %s to the registry: %ld
hu: Nem sikerült a(z) %2$s típusú %1$s paraméter írása a regisztrációs adatbázisba: %3$ld

en: The name of the parameter %s was too large to read from the registry
hu: A(z) %s paraméter neve túl nagy volt a regisztrációs adatbázisból történő olvasáshoz

en: Failed to read parameter %s from the registry: %ld
hu: Nem sikerült a(z) %s paraméter olvasása a regisztrációs adatbázisból: %ld

en: The parameter %s was too large to read from the registry
hu: A(z) %s paraméter túl nagy volt a regisztrációs adatbázisból történő olvasáshoz

en: Failed to create registry key: %ld
hu: Nem sikerült létrehozni a regisztrációs adatbázis kulcsot: %ld

en: Unknown parameter type for parameter %s
hu: Ismeretlen paramétertípus a(z) %s paraméternél

en: Failed to close registry key: %ld
hu: Nem sikerült lezárni a regisztrációs adatbázis kulcsot: %ld

en: Failed to open registry key: %ld
hu: Nem sikerült megnyitni a regisztrációs adatbázis kulcsot: %ld

en: Failed to write configuration file, can't obtain home directory path.
hu: Nem sikerült kiírni a beállítófájlt, nem lehet megszerezni a saját könyvtár útvonalát.

en: Failed to write configuration file, can't open %s: %s
hu: Nem sikerült kiírni a beállítófájlt, nem lehet megnyitni: %s: %s

en: Failed to read configuration file, can't obtain home directory path.
hu: Nem sikerült beolvasni a beállítófájlt, nem lehet megszerezni a saját könyvtár útvonalát.

en: Failed to read configuration file, can't open %s: %s
hu: Nem sikerült beolvasni a beállítófájlt, nem lehet megnyitni: %s: %s

en: Failed to read line %d in file %s: %s
hu: Nem sikerült a(z) %d. sort olvasni a(z) %s fájlban: %s

en: Line too long
hu: Túl hosszú sor

en: Configuration file %s is in an invalid format
hu: A(z) %s beállítófájl érvénytelen formátumú

en: Invalid format
hu: Érvénytelen formátum

en: Invalid format or too large value
hu: Érvénytelen formátum vagy túl nagy érték

en: Unknown parameter %s on line %d in file %s
hu: Ismeretlen %s paraméter a(z) %d. sornál a(z) %s fájlban

en: TigerVNC Viewer %d-bit v%s
    Built on: %s
    Copyright (C) 1999-%d TigerVNC Team and many others (see README.rst)
    See https://www.tigervnc.org for information on TigerVNC.
hu: TigerVNC megjelenítő: %d bites, %s verzió
    Összeállítva: %s
    Copyright (C) 1999-%d TigerVNC csapat és sokan mások (lásd: README.rst)
    Nézze meg a https://www.tigervnc.org oldalt a TigerVNC információiért.

en: About TigerVNC Viewer
hu: A TigerVNC megjelenítő névjegye

en: Internal FLTK error. Exiting.
hu: Belső FLTK hiba. Kilépés.

en: Error starting new TigerVNC Viewer: %s
hu: Hiba az új TigerVNC megjelenítő indításakor: %s

en: Termination signal %d has been received. TigerVNC Viewer will now exit.
hu: %d befejezési szignál érkezett. A TigerVNC megjelenítő most ki fog lépni.

en: TigerVNC Viewer
hu: TigerVNC megjelenítő

en: Yes
hu: Igen

en: Close
hu: Bezárás

en: About
hu: Névjegy

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Quit
hu: Kilépés

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Hide Others
hu: Egyebek elrejtése

en: Show All
hu: Összes megjelenítése

[ctx: SysMenu|]
en: &File
hu: &Fájl

[ctx: SysMenu|File|]
en: &New Connection
hu: Új &kapcsolat

en: Could not create VNC home directory: can't obtain home directory path.
hu: Nem sikerült létrehozni a VNC saját könyvtárát: nem lehet megszerezni a saját könyvtár útvonalát.

en: Could not create VNC home directory: %s.
hu: Nem sikerült létrehozni a VNC saját könyvtárát: %s

note: TRANSLATORS: "Parameters" are command line arguments, or settings from a file or the Windows registry.
en: Parameters -listen and -via are incompatible
hu: A -listen és a -via paraméterek összeférhetetlenek

en: Listening on port %d
hu: Figyelés ezen a porton: %d

en: Remote Desktop Viewer
hu: Távoli asztal megjelenítő

en: Connect to VNC server and display remote desktop
hu: Kapcsolódás VNC-kiszolgálóhoz és távoli asztal megjelenítése
