tigervnc 1.11.90 - en to ka translation catalogue (167 entries)

en: Connected to socket %s
ka: მიერთება სოკეტთან %s

en: Connected to host %s port %d
ka: მიერთებულია ჰოსტთან %s პორტი %d

en: Failed to connect to "%s":
    
    %s
ka: %s-თან მიერთების შეცდომა:
    
    %s

en: Desktop name: %.80s
ka: სამუშაო მაგიდის სახელი: %.80s

en: Host: %.80s port: %d
ka: პოსტი: %.80s პორტი: %d

en: Size: %d x %d
ka: ზომა: %d x %d

en: Pixel format: %s
ka: პიქსელის ფორმატი: %s

en: (server default %s)
ka: (სერვერის ნაგულისხმები %s)

en: Requested encoding: %s
ka: მოთხოვნილი კოდირება: %s

en: Last used encoding: %s
ka: ბოლოს გამოყენებული კოდირება: %s

en: Line speed estimate: %d kbit/s
ka: კავშირის დაახლოებითი სიჩქარე: %d kbit/s

en: Protocol version: %d.%d
ka: პროტოკოლის ვერსია: %d.%d

en: Security method: %s
ka: უსაფრთხოების მეთოდი: %s

en: The connection was dropped by the server before the session could be established.
ka: კავშირი გაითიშა სერვერის მიერ სანამ სესია დადგებოდა.

en: An unexpected error occurred when communicating with the server:
    
    %s
ka: გაუთვალისწინებელი შეცდომა სერვერთან დაკავშირებისას:
    
    %s

en: SetDesktopSize failed: %d
ka: SetDesktopSize-ის შეცდომა: %d

en: Invalid SetColourMapEntries from server!
ka: არასწორი SetColourMapEntries სერვერიდან!

en: Throughput %d kbit/s - changing to quality %d
ka: გამტარობა %d კბიტ/წმ - ხარისხი შეიცვლება: %d

en: Throughput %d kbit/s - full color is now enabled
ka: გამტარობა %d კბიტ/წმ - ფერთა სრული გამა ჩართულია

en: Throughput %d kbit/s - full color is now disabled
ka: გამტარობა %d კბიტ/წმ - ფერთა სრული გამა გამორთულია

en: Using pixel format %s
ka: პიქსელის ფორმატი: %s

en: Invalid geometry specified!
ka: მითითებული გეომეტრია არასწორია!

en: Adjusting window size to avoid accidental full screen request
ka: ეკრანის ზომის მორგება შემთხვევით მთელ ეკრანზე გაშლის თავიდან ასარიდებლად

en: Press %s to open the context menu
ka: კონტექსტური მენიუს გასახსნელად დააწექით: %s

en: Failure grabbing keyboard
ka: კლავიატურის ჩაჭერის შეცდომა

en: Invalid screen layout computed for resize request!
ka: ზომის შესაცვლელად გამოთვლილი ფანჯრების განლაგება არასწორია!

en: Invalid state for 3 button emulation
ka: არასწორი მდგომარეობა 3 ღილაკის ემულაციისთვის

en: Failed to get monitor name because X11 RandR could not be found
ka: მონიტორის სახელის მიღება შეუძლებელია X11 Randr-ის არარსებობის გამო

en: Failed to get system monitor configuration
ka: სისტემური მონიტორის ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია

en: Failed to get information about CRTC %d
ka: CRTC %d-ის შესახებ ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია

en: Failed to get information about output %d for CRTC %d
ka: CRTC %d-ის %d გამოტანის შესახებ ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია

en: Invalid configuration specified for %s
ka: %s-ის მითითებული კონფიგურაცია არასწორია

en: Monitor index %d does not exist
ka: ეკრანის ინდექსი %d არ არსებობს

en: Invalid monitor index '%s'
ka: ეკრანის არასწორი ინდექსი: '%s'

en: Unexpected character '%c'
ka: მოულოდნელი სიმბოლო '%c'

en: VNC Viewer: Connection Options
ka: VNC თვალიერება: შეერთების დეტალები

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: OK
ka: დიახ

en: Compression
ka: შეკუმშვა

en: Auto select
ka: ავტომატური არჩევა

en: Preferred encoding
ka: სასურველი კოდირებ

en: Color level
ka: ფერის დონე

en: Full
ka: მთლიანი

en: Medium
ka: საშუალო

en: Low
ka: დაბალი

en: Very low
ka: ძალიან დაბალი

en: Custom compression level:
ka: შეკუმშვის დონის ხელით მითითება:

en: level (0=fast, 9=best)
ka: დონე (0=სწრაფი, 9=საუკეთესო)

en: Allow JPEG compression:
ka: JPEG შეკუმშვის ჩართვა:

en: quality (0=poor, 9=best)
ka: ხარისხი (0=ცუდი, 9=საუკეთესო)

en: Security
ka: უსაფრთხოება

en: Encryption
ka: დაშიფრვა

en: None
ka: არაფერი

en: TLS with anonymous certificates
ka: TLS ანონიმური სერტიფიკატებით

en: TLS with X509 certificates
ka: TLS X509 სერტიფიკატებით

en: Path to X509 CA certificate
ka: X509 CA სერტიფიკატის ბილიკი

en: Path to X509 CRL file
ka: X509 CRL ფაილის ბილიკი

en: Authentication
ka: ავთენტიფიკაცია

en: Standard VNC (insecure without encryption)
ka: VNC-ის სტანდარტი (დაუცველი, დაშიფვრის გარეშე)

en: Username and password (insecure without encryption)
ka: მომხმარებელი და პაროლი (დაუცველი, დაშიფვრის გარეშე)

en: Input
ka: შეყვანა

en: View only (ignore mouse and keyboard)
ka: მხოლოდ ნახვა (თაგუნას და კლავიატურის იგნორირება)

en: Emulate middle mouse button
ka: თაგუნას შუა ღილიკის ემულაცია

en: Accept clipboard from server
ka: სერვერიდან გაცვლის ბუფერის მიღება

en: Also set primary selection
ka: ძირითადი არჩევანის დაყენება

en: Send clipboard to server
ka: გაცვლის ბაფერის სერვერზე გაგზავნა

en: Send primary selection as clipboard
ka: ძირითადი არჩევანის გაცვლის ბუფერით გაგზავნა

en: Pass system keys directly to server (full screen)
ka: სისტემური ღილაკების პირდაპირ სერვერზე გაგზავნა (სრულ ეკრანზე)

en: Menu key
ka: მენიუს ღილაკი

en: Screen
ka: ეკრანი

en: Resize remote session on connect
ka: შეერთებისას დაშორებული ეკრანის ზომის შეცვლა

en: Resize remote session to the local window
ka: დაშორებული ეკრანის ადგილობრივ ფანჯრის ზომამდე შეცვლა

en: Enable full-screen
ka: სრული ეკრანის ჩართვა

en: Use current monitor
ka: მიმდინარე ეკრანის გამოყენება

en: Use all monitors
ka: ყველა ეკრანის გამოყენება

en: Use selected monitor(s)
ka: მონიშნული ეკრან(ებ)-ის გამოყენება

en: Misc.
ka: სხვ.

en: Shared (don't disconnect other viewers)
ka: გაზიარებული (სხვა მაყურებლები არ გამოიყრებიან)

en: Ask to reconnect on connection errors
ka: კავშირის დაკარგვისას თავიდან შეერთების შესახებ კითხვა

en: Show dot when no cursor
ka: კურსორის არქონის შემთხვევაში წერტილის ჩვენება

en: VNC Viewer: Connection Details
ka: VNC თვალიერება: შეერთების დეტალები

en: VNC server:
ka: VNC სერვერი:

en: Options...
ka: პარამეტრები...

en: Load...
ka: ჩატვირთვა...

en: Save As...
ka: შენახვა, როგორც...

en: About...
ka: შესახებ...

en: Connect
ka: დაკავშირება

en: Unable to load the server history:
    
    %s
ka: სერვერის ისტორიის ჩატვირთვის შეცდომა:
    
    %s

en: TigerVNC configuration (*.tigervnc)
ka: TigerVNC-ის კონფიგურაცია (*.tigervnc)

en: Select a TigerVNC configuration file
ka: აირჩიეთ TigerVNC-ის კონფიგურაციის ფაილი

en: Unable to load the specified configuration file:
    
    %s
ka: კონფიგურაციის მითითებული ფაილის ჩატვირთვა შეუძლებელია:
    
    %s

en: Save the TigerVNC configuration to file
ka: TigerVNC-ის კონფიგურაციის ფაილის შენახვა

en: %s already exists. Do you want to overwrite?
ka: '%s' უკვე არსებობს. გნებავთ გადააწეროთ?

en: No
ka: არა

en: Overwrite
ka: თავზე გადაწერა

en: Unable to save the specified configuration file:
    
    %s
ka: კონფიგურაციის მითითებული ფაილის შენახვა შეუძლებელია:
    
    %s

en: Unable to save the default configuration:
    
    %s
ka: ნაგულისხმები კონფიგურაციის შენახვა შეუძლებელია:
    
    %s

en: Unable to save the server history:
    
    %s
ka: სერვერის ისტორიის შენახვა შეუძლებელია:
    
    %s

en: Could not obtain the home directory path
ka: საწყისი საქაღალდის ბილიკის მიღების შეცდომა

en: Could not open "%s": %s
ka: "%s"-ის გახსნის შეცდომა: %s

en: Failed to read line %d in file %s: %s
ka: %d-ე ხაზის წაკითხვა ფაილში "%s" შეუძლებელია: %s

en: Line too long
ka: ხაზი ძალიან გრძელია

en: Opening password file failed
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა

en: VNC authentication
ka: VNC ავთენტიფიკაცია

en: This connection is secure
ka: შეერთება დაცულია

en: This connection is not secure
ka: შეერთება დაუცველია

en: Username:
ka: მომხმარებელი:

en: Password:
ka: პაროლი:

en: Authentication cancelled
ka: ავთენტიკაცია გაუქმდა

en: Failed to update keyboard LED state: %lu
ka: კლავიატურის LED-ის მდგომარეობის განახლების შეცდომა: %lu

en: Failed to update keyboard LED state: %d
ka: კლავიატურის LED-ის მდგომარეობის განახლების შეცდომა: %d

en: Failed to update keyboard LED state
ka: კლავიატურის LED-ის მდგომარეობის განახლების შეცდომა

en: Failed to get keyboard LED state: %d
ka: კლავიატურის LED-ის მდგომარეობის მიღების შეცდომა: %d

en: No key code specified on key press
ka: ღილაკის დაწოლის კოდი მითითებული არაა

en: No scan code for extended virtual key 0x%02x
ka: გაფართოებული ვირტუალური ღილაკისთვის სკანირების კოდი არ არსებობს: 0x%02x

en: No scan code for virtual key 0x%02x
ka: სკანირების კოდი ვირტუალური ღილაკისთვის არსებობს: 0x%02x

en: Invalid scan code 0x%02x
ka: სკანირების არასწორი კოდი: 0x%02x

en: No symbol for extended virtual key 0x%02x
ka: გაფართოებული ვირტუალური ღილაკის სიმბოლო ნაპოვნი არაა:0x%02x

en: No symbol for virtual key 0x%02x
ka: ვირტუალური ღილაკის სიმბოლო ნაპოვნი არაა: 0x%02x

[ctx: ContextMenu|]
en: Dis&connect
ka: &გათიშვა

[ctx: ContextMenu|]
en: &Full screen
ka: &მთელს ეკრანზე

[ctx: ContextMenu|]
en: Minimi&ze
ka: &მინიმიზაცია

[ctx: ContextMenu|]
en: Resize &window to session
ka: &ფანჯრის ზომის სესიის ზომამდე შეცვლა

[ctx: ContextMenu|]
en: Send %s
ka: %s-ის გაგზავნა

[ctx: ContextMenu|]
en: Send Ctrl-Alt-&Del
ka: Ctrl-Alt-&Del-ის გაგზავნა

[ctx: ContextMenu|]
en: &Refresh screen
ka: &ეკრანის განახლება

[ctx: ContextMenu|]
en: &Options...
ka: &მორგება...

[ctx: ContextMenu|]
en: Connection &info...
ka: &შეერთების ინფორმაცია...

[ctx: ContextMenu|]
en: About &TigerVNC viewer...
ka: &TigerVNC-ის კლიენტის შესახებ...

en: VNC connection info
ka: VNC-ის შეერთების ინფორმაცია

en: Failure grabbing device %i
ka: მოწყობილობის ჩაჭერის შეცდომა: %i

en: The name of the parameter is too large
ka: პარამეტრის სახელი ძალიან დიდია

en: The parameter is too large
ka: პარამეტრი ძალიან დიდია

en: Invalid format or too large value
ka: არასწორი ფორმატი ან ძალიან დიდი მნიშვნელობა

en: Failed to create registry key
ka: რეესრის გასაღების შექმნის შეცდომა

en: Failed to close registry key
ka: რეესტრის გასაღების დახურვის შეცდომა

en: Failed to save "%s": %s
ka: "%s'-ის შენახვის შეცდომა: %s

en: Unknown parameter type
ka: პარამეტრის უცნობ ტიპი

en: Failed to open registry key
ka: რეესტრის გასაღების გახსნის შეცდომა

en: Failed to read server history entry %d: %s
ka: სერვერის ისტორიის ჩანაწერის (%d) წაკითხვა შეუძლებელია: %s

en: Failed to read parameter "%s": %s
ka: "%s"-ის წაკითხვის შეცდომა: %s

en: Could not encode parameter
ka: პარამეტრის კოდირების შეცდომა

en: Configuration file %s is in an invalid format
ka: კონფიგურაციის არასწორი ფორმატი ფაილისთვის : %s

en: Invalid format
ka: არასწორი ფორმატი

en: Unknown parameter
ka: უცნობი პარამეტრი

en: X Input event for unknown window
ka: X Input-ის მოვლენა უცნობი ფანჯრისთვის

en: X Input extension not available.
ka: X Input-ის გაფართოება მიუწვდომელია.

en: X Input 2 (or newer) is not available.
ka: X Input 2 (ან უფრო ახალი) მიუწვდომელია.

en: X Input 2.2 (or newer) is not available. Touch gestures will not be supported.
ka: X Input 2.2 (ან უფრო ახალი) მიუწვდომელია. შეხების ჟესტები მხარდაუჭერელია.

en: About TigerVNC Viewer
ka: TigerVNC-ის კლიენტის შესახებ

en: Internal FLTK error. Exiting.
ka: FLTK-ის შიდა შეცდომა. პროგრამა ასრულებს მუშაობას.

en: %s
    
    Attempt to reconnect?
ka: %s
    
    ვცადო თავიდან დაკავშირება?

en: Error starting new TigerVNC Viewer: %s
ka: TigerVNC-ის ახალი დამთვალიერებლის გაშვების შეცდომა: %s

en: TigerVNC Viewer
ka: TigerVNC-ის კლიენტი

en: Yes
ka: დიახ

en: Close
ka: დახურვა

en: About
ka: შესახებ

en: Hide
ka: დამალვა

en: Quit
ka: გასვლა

en: Services
ka: სერვისები

en: Hide Others
ka: სხვების დამალვა

en: Show All
ka: ყველას ჩვენება

[ctx: SysMenu|]
en: &File
ka: &ფაილი

[ctx: SysMenu|File|]
en: &New Connection
ka: &ახალი შეერთება

en: Listening on port %d
ka: ვუსმენ პორტზე %d

en: Failure waiting for incoming VNC connection:
    
    %s
ka: VNC-ის შემომავალი შეერთების ლოდინის შეცდომა:
    
    %s

en: Remote Desktop Viewer
ka: დაშორებული სამუშაო მაგიდის სერვერის კლიენტი
