tigervnc-1.12.90 - en to sr translation catalogue (196 entries)

en: Connected to socket %s
sr: Повезан на прикључницу „%s“

en: Connected to host %s port %d
sr: Повезан са домаћином „%s“ прикључник %d

en: Failed to connect to "%s":
    
    %s
sr: Нисам успео да се повежем на „%s“:
    
    %s

en: Desktop name: %.80s
sr: Назив радне површи: %.80s

en: Host: %.80s port: %d
sr: Домаћин: %.80s прикључник: %d

en: Size: %d x %d
sr: Величина: %d x %d

en: Pixel format: %s
sr: Формат пиксела: %s

en: (server default %s)
sr: (основно на серверу %s)

en: Requested encoding: %s
sr: Затражено кодирање: %s

en: Last used encoding: %s
sr: Последње коришћено кодирање: %s

en: Line speed estimate: %d kbit/s
sr: Процењена брзина линије: %d kbit/s

en: Protocol version: %d.%d
sr: Издања протокола: %d.%d

en: Security method: %s
sr: Метода безбедности: %s

en: The connection was dropped by the server before the session could be established.
sr: Сервер је одбацио везу пре него ли је сесија могла да се успостави.

en: SetDesktopSize failed: %d
sr: Неуспело подешавање величине радне површи: %d

en: Invalid SetColourMapEntries from server!
sr: Неисправни уноси подешавања мапе боје са сервера!

en: Throughput %d kbit/s - changing to quality %d
sr: Пропусност је %d kbit/s — мењам на квалитет %d

en: Throughput %d kbit/s - full color is now enabled
sr: Пропусност је %d kbit/s — пуна боја је сада омогућена

en: Throughput %d kbit/s - full color is now disabled
sr: Пропусност је %d kbit/s — пуна боја је сада онемогућена

en: Using pixel format %s
sr: Користим формат пиксела %s

en: Invalid geometry specified!
sr: Наведена је неисправна геометрија!

en: Reducing window size to fit on current monitor
sr: Смањујем величину прозора да стане на текући монитор

en: Adjusting window size to avoid accidental full-screen request
sr: Прилагођавам величину прозора да би се избегли случајни захтеви за целим екраном

en: Press %s to open the context menu
sr: Притисните „%s“ да отворите приручни изборник

en: Failure grabbing keyboard
sr: Неуспех хватања тастатуре

en: Invalid screen layout computed for resize request!
sr: Прорачунат је неодговарајући распоред екрана за захтев промене величине!

en: Invalid state for 3 button emulation
sr: Неисправно стање за опонашање 3 дугмета

en: Failed to get system monitor configuration
sr: Нисам успео да добавим подешавање монитора система

en: Invalid configuration specified for %s
sr: Неисправно подешавање је наведено за „%s“

en: Monitor index %d does not exist
sr: Индекс монитора %d не постоји

en: Invalid monitor index '%s'
sr: Неисправан индекс монитора „%s“

en: Unexpected character '%c'
sr: Неочекивани знак „%c“

en: VNC Viewer: Connection Options
sr: ВНЦ прегледач: Могућности повезивања

en: Cancel
sr: Откажи

en: OK
sr: У реду

en: Compression
sr: Сажимање

en: Auto select
sr: Сам изабери

en: Preferred encoding
sr: Жељено кодирање

en: Color level
sr: Ниво боје

en: Full
sr: Пуна

en: Medium
sr: Средња

en: Low
sr: Слаба

en: Very low
sr: Врло слаба

en: Custom compression level:
sr: Произвољни ниво сажимања:

en: level (0=fast, 9=best)
sr: ниво (0=брзо, 9=најбоље)

en: Allow JPEG compression:
sr: Дозволи ЈПЕГ сажимање:

en: quality (0=poor, 9=best)
sr: квалитет (0=лош, 9=најбољи)

en: Security
sr: Безбедност

en: Encryption
sr: Шифровање

en: None
sr: Ништа

en: TLS with anonymous certificates
sr: ТЛС са анонимним уверењима

en: TLS with X509 certificates
sr: ТЛС са X509 уверењима

en: Path to X509 CA certificate
sr: Путања до X509 уверења

en: Path to X509 CRL file
sr: Путања до X509 ЦРЛ датотеке

en: Authentication
sr: Потврђивање идентитета

en: Standard VNC (insecure without encryption)
sr: Стандардни ВНЦ (несигурно без шифровања)

en: Username and password (insecure without encryption)
sr: Корисник и лозинка (несигурно без шифровања)

en: Input
sr: Улаз

en: View only (ignore mouse and keyboard)
sr: Само преглед (занемари миша и тастатуру)

en: Mouse
sr: Миш

en: Emulate middle mouse button
sr: Опонашај средње дугме миша

en: Show dot when no cursor
sr: Прикажи тачку када нема курзора

en: Keyboard
sr: Тастатура

en: Pass system keys directly to server (full screen)
sr: Проследи системске кључеве директно на сервер (пун екран)

en: Menu key
sr: Тастер изборника

en: Clipboard
sr: Остава

en: Accept clipboard from server
sr: Прихвати оставу са сервера

en: Also set primary selection
sr: Такође постави први избор

en: Send clipboard to server
sr: Пошаљи оставу на сервер

en: Send primary selection as clipboard
sr: Пошаљи први избор као оставу

en: Display
sr: Приказ

en: Display mode
sr: Режим приказа

en: Windowed
sr: Упрозорен

en: Full screen on current monitor
sr: Цео екран на текућем монитору

en: Full screen on all monitors
sr: Цео екран на свим мониторима

en: Full screen on selected monitor(s)
sr: Цео екран на изабраном монитору

en: Misc.
sr: Разно

en: Shared (don't disconnect other viewers)
sr: Дељено (не прекидај везу другим прегледачима)

en: Ask to reconnect on connection errors
sr: Питај за поновно повезивање при грешкама везе

en: VNC Viewer: Connection Details
sr: ВНЦ прегледач: Појединости повезивања

en: VNC server:
sr: ВНЦ сервер:

en: Options...
sr: Могућности...

en: Load...
sr: Учитавам...

en: Save As...
sr: Сачувај као...

en: About...
sr: О програму...

en: Connect
sr: Повежи се

en: Unable to load the server history:
    
    %s
sr: Не могу да учитам историјат сервера:
    
    %s

en: TigerVNC configuration (*.tigervnc)
sr: Подешавање ТиграВНЦ (*.tigervnc)

en: Select a TigerVNC configuration file
sr: Изаберите датотеку подешавања ТиграВНЦ

en: Unable to load the specified configuration file:
    
    %s
sr: Не могу да учитам наведену датотеку подешавања:
    
    %s

en: Save the TigerVNC configuration to file
sr: Сачувајте подешавање ТиграВНЦ у датотеку

en: %s already exists. Do you want to overwrite?
sr: „%s“ већ постоји. Желите ли да је препишете?

en: No
sr: Не

en: Overwrite
sr: Препиши

en: Unable to save the specified configuration file:
    
    %s
sr: Не могу да сачувам наведену датотеку подешавања:
    
    %s

en: Unable to save the default configuration:
    
    %s
sr: Не могу да сачувам основно подешавање:
    
    %s

en: Unable to save the server history:
    
    %s
sr: Не могу да сачувам историјат сервера:
    
    %s

en: Could not obtain the home directory path
sr: Не могу да набавим путању личног директоријума

en: Could not open "%s": %s
sr: Не могу да отворим „%s“: %s

en: Failed to read line %d in file %s: %s
sr: Нисам успео да прочитам %d. ред у датотеци „%s“: %s

en: Line too long
sr: Ред је предуг

en: Opening password file failed
sr: Отварање датотеке лозинке није успело

en: VNC authentication
sr: Потврђивање идентитета ВНЦ-а

en: This connection is secure
sr: Ова веза је безбедна

en: This connection is not secure
sr: Ова веза није безбедна

en: Username:
sr: Корисник:

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Authentication cancelled
sr: Потврђивање идентитета је отказано

en: Failed to update keyboard LED state: %lu
sr: Нисам успео да освежим стање диоде тастатуре: %lu

en: Failed to update keyboard LED state: %d
sr: Нисам успео да освежим стање диоде тастатуре: %d

en: Failed to update keyboard LED state
sr: Нисам успео да освежим стање диоде тастатуре

en: Failed to get keyboard LED state: %d
sr: Нисам успео да добавим стање диоде тастатуре: %d

en: No key code specified on key press
sr: Није наведен код тастера на притисак истог

en: No scan code for extended virtual key 0x%02x
sr: Нема шифре прегледа за проширени виртуелни кључ 0x%02x

en: No scan code for virtual key 0x%02x
sr: Нема шифре прегледа за виртуелни кључ 0x%02x

en: Invalid scan code 0x%02x
sr: Неисправан код скенирања 0x%02x

en: No symbol for extended virtual key 0x%02x
sr: Нема симбола за проширени виртуелни кључ 0x%02x

en: No symbol for virtual key 0x%02x
sr: Нема симбола за виртуелни кључ 0x%02x

en: No symbol for key code 0x%02x (in the current state)
sr: Нема симбола за шифру кључа 0x%02x (у текућем стању)

en: No symbol for key code %d (in the current state)
sr: Нема симбола за шифру кључа %d (у текућем стању)

[ctx: ContextMenu|]
en: Dis&connect
sr: Пре&кини везу

[ctx: ContextMenu|]
en: &Full screen
sr: &Пун екран

[ctx: ContextMenu|]
en: Minimi&ze
sr: &Умањи

[ctx: ContextMenu|]
en: Resize &window to session
sr: &Величина прозора на сесију

[ctx: ContextMenu|]
en: &Ctrl
sr: &Ктрл

[ctx: ContextMenu|]
en: &Alt
sr: &Алт

[ctx: ContextMenu|]
en: Send %s
sr: Пошаљи „%s“

[ctx: ContextMenu|]
en: Send Ctrl-Alt-&Del
sr: Пошаљи Ктрл-Алт-&Дел

[ctx: ContextMenu|]
en: &Refresh screen
sr: &Освежи екран

[ctx: ContextMenu|]
en: &Options...
sr: &Могућности...

[ctx: ContextMenu|]
en: Connection &info...
sr: Подаци о &вези...

[ctx: ContextMenu|]
en: About &TigerVNC viewer...
sr: О &програму...

en: VNC connection info
sr: Подаци о ВНЦ вези

en: Window is registered for touch instead of gestures
sr: Прозор је регистрован за додир уместо покрета

en: Failed to set gesture configuration (error 0x%x)
sr: Нисам успео да поставим подешавање покрета (грешка 0x%x)

en: Failed to get gesture information (error 0x%x)
sr: Нисам успео да добавим информације покрета (грешка 0x%x)

en: Invalid mouse button %d, must be a number between 1 and 7.
sr: Неисправно дугме миша %d, мора бити број између 1 и 7.

en: Unhandled key 0x%x - can't generate keyboard event.
sr: Необрадиви тастер 0x%x – не могу да створим догађај тастатуре.

en: Unable to get X Input 2 event mask for window 0x%08lx
sr: Не могу да добавим маску „X Input 2“ догађаја за прозор 0x%08lx

en: Window 0x%08lx has no X Input 2 event mask
sr: Прозор 0x%08lx нема маску „X Input 2“ догађаја

en: Window 0x%08lx has more than one X Input 2 event mask
sr: Прозор 0x%08lx има више од једне маске „X Input 2“ догађаја

en: Failure grabbing device %i
sr: Неуспех хватања уређаја %i

en: TigerVNC Viewer
sr: Прегледач ТигарВНЦ

en: Connect to VNC server and display remote desktop
sr: Повежите се на ВНЦ сервер и прикажите удаљену радну површ

en: Virtual Network Computing (VNC) is a remote display system that allows you to view and interact with a virtual desktop environment running on another computer on the network. Using VNC, you can run graphical applications on a remote machine and send only the display from these applications to your local device. This package contains a client which will enable you to connect to other desktops running a VNC server. VNC is platform-independent and supports various operating systems and architectures as both servers and clients.
sr: Виртуелно мрежно рачунарство (VNC) је систем удаљеног приказа који вам омогућава да видте и радите са виртуелним окружењем радне површи које ради на другом рачунару на мрежи. Коришћењем ВМР-а, можете да покрећете графичке програме на удаљеном рачунару и да пошаљете само приказ тих програма вашем локалном уређају. Овај пакет садржи клијента који ће вам омогућити да се повежете са другим радним површима на којима ради ВМР сервер. ВМР је независан од платформе и подржава разне оперативне системе и архитектуре као и сервере и клијенте.

en: TigerVNC is a high-speed version of VNC based on the RealVNC 4 and X.org code bases. TigerVNC started as a next-generation development effort for TightVNC on Unix and Linux platforms, but it split from its parent project in early 2009 so that TightVNC could focus on Windows platforms. TigerVNC supports a variant of Tight encoding that is greatly accelerated by the use of the libjpeg-turbo JPEG codec.
sr: ТигарВНЦ великобрзинско издање ВНЦ-а засновано на основама „RealVNC“-у 4 и „X.org“ кода. ТигарВНЦ је започео као развојно залагање следеће генерације за „TightVNC“ на Јуникс и Линукс платформама, али се издваја из свог родитељског пројекта у раним 2009 тако да се „TightVNC“ може фокусирати на Виндоуз платформама. ТигарВНЦ подржава варијанту „Tight“ кодирања тако да је поприлично убрзан коришћењем „libjpeg-turbo“ ЈПЕГ кодека.

en: TigerVNC Viewer connection to a CentOS machine
sr: Веза ТигарВНЦ прегледача са CentOS рачунаром

en: TigerVNC Viewer connection to a macOS machine
sr: Веза ТигарВНЦ прегледача са macOS рачунаром

en: TigerVNC Viewer connection to a Windows machine
sr: Веза ТигарВНЦ прегледача са Виндоуз рачунаром

en: The name of the parameter is too large
sr: Назив параметра је превелик

en: The parameter is too large
sr: Параметар је превелик

en: Invalid format or too large value
sr: Неисправан запис или предуга вредност

en: Failed to create registry key
sr: Нисам успео да направим кључ регистра

en: Failed to close registry key
sr: Нисам успео да затворим кључ регистра

en: Failed to save "%s": %s
sr: Нисам успео да сачувам „%s“: %s

en: Unknown parameter type
sr: Непозната врста параметра

en: Failed to remove "%s": %s
sr: Нисам успео да уклоним „%s“: %s

en: Failed to open registry key
sr: Нисам успео да отворим кључ регистра

en: Failed to read server history entry %d: %s
sr: Нисам успео да прочитам унос историјата сервера %d: %s

en: Failed to read parameter "%s": %s
sr: Нисам успео да прочитам параметар „%s“: %s

en: Could not encode parameter
sr: Не могу да кодирам параметар

en: Configuration file %s is in an invalid format
sr: Датотека подешавања „%s“ је у неисправном запису

en: Invalid format
sr: Неисправан запис

en: Unknown parameter
sr: Непознат параметар

en: Got message (0x%x) for an unhandled window
sr: Добих поруку (0x%x) за неруковани прозор

en: Invalid window 0x%08lx specified for pointer grab
sr: Неисправан прозор 0x%08lx је наведен за хватање показивача

en: Failed to create touch handler: %s
sr: Нисам успео да створим руковаоца додира: %s

en: Couldn't attach event handler to window (error 0x%x)
sr: Не могу да приложим руковаоца догађајем прозору (грешка 0x%x)

en: Failed to get event data for X Input event
sr: Нисам успео да добавим податке догађаја за „X Input“ догађај

en: X Input event for unknown window
sr: „X Input“ догађај за непознати прозор

en: X Input extension not available.
sr: „X Input“ проширење није доступно.

en: X Input 2 (or newer) is not available.
sr: „X Input 2“ (или новије) није доступно.

en: X Input 2.2 (or newer) is not available. Touch gestures will not be supported.
sr: „X Input 2“ (или новије) није доступно. Покрети додира неће бити подржани.

en: TigerVNC Viewer v%s
    Built on: %s
    Copyright (C) 1999-%d TigerVNC Team and many others (see README.rst)
    See https://www.tigervnc.org for information on TigerVNC.
sr: Прегледач ТигарВНЦ и%s
    Изграђен: %s
    Ауторска права © 1999-%d Тим Тигра ВНЦ-а и многи други (видите „README.rst“)
    Посетите „https://www.tigervnc.org“ да сазнате више о програму.

en: An unexpected error occurred when communicating with the server:
    
    %s
sr: Дошло је до неочекиване грешке приликом комуницирања са сервером:
    
    %s

en: About TigerVNC Viewer
sr: О програму

en: Internal FLTK error. Exiting.
sr: Унутрашња ФЛТК грешка. Излазим.

en: %s
    
    Attempt to reconnect?
sr: %s
    
    Да покушам да се поново повежем?

en: Error starting new TigerVNC Viewer: %s
sr: Грешка покретања новог примерка програма: %s

en: Termination signal %d has been received. TigerVNC Viewer will now exit.
sr: Примљен је сигнал за окончавање %d. Програм ће сада изаћи.

en: Yes
sr: Да

en: Close
sr: Затвори

en: About
sr: О програму

en: Hide
sr: Сакриј

en: Quit
sr: Изађи

en: Services
sr: Услуге

en: Hide Others
sr: Сакриј остале

en: Show All
sr: Прикажи све

[ctx: SysMenu|]
en: &File
sr: &Датотека

[ctx: SysMenu|File|]
en: &New Connection
sr: &Нова веза

en: Could not create VNC home directory: %s
sr: Не могу да направим личну фасциклу ВНЦ-а: %s

en: FullScreenAllMonitors is deprecated, set FullScreenMode to 'all' instead
sr: „FullScreenAllMonitors“ је застарело, поставите „FullScreenMode“ на „all“

note: TRANSLATORS: "Parameters" are command line arguments, or settings from a file or the Windows registry.
en: Parameters -listen and -via are incompatible
sr: Параметри „-listen“ и „-via“ нису сагласни

en: Listening on port %d
sr: Ослушкујем на прикључнику %d

en: Failure waiting for incoming VNC connection:
    
    %s
sr: Грешка чекања на долазну ВНЦ везу:
    
    %s

en: Remote Desktop Viewer
sr: Прегледач удаљених радних површи
