tigervnc 1.7.90 - en to tr translation catalogue (139 entries)

en: connected to host %s port %d
tr: %s ana makinesinin, %d bağlantı noktasına bağlı

en: Desktop name: %.80s
tr: Masaüstü adı: %.80s

en: Host: %.80s port: %d
tr: Ana makine: %.80s bağlantı noktası: %d

en: Size: %d x %d
tr: Boyut: %d x %d

en: Pixel format: %s
tr: Piksel biçimi: %s

en: (server default %s)
tr: (sunucu varsayılanı %s)

en: Requested encoding: %s
tr: İstenen kodlama: %s

en: Last used encoding: %s
tr: Son kullanılan kodlama: %s

en: Line speed estimate: %d kbit/s
tr: Hat hızı tahmini: %d kbit/s

en: Protocol version: %d.%d
tr: Protokol sürümü: %d.%d

en: Security method: %s
tr: Güvenlik yöntemi: %s

en: SetDesktopSize failed: %d
tr: SetDesktopSize başarısız: %d

en: Invalid SetColourMapEntries from server!
tr: Sunucudan gelen geçersiz SetColourMapEntries!

en: Enabling continuous updates
tr: Sürekli güncelleştirmeler etkinleştiriliyor

en: Throughput %d kbit/s - changing to quality %d
tr: Verim %d kbit/s - %d kalitesine değiştiriliyor

en: Throughput %d kbit/s - full color is now %s
tr: Verim %d kbit/s - tam renkli artık %s

en: disabled
tr: devre dışı

en: enabled
tr: etkin

en: Using %s encoding
tr: %s kodlaması kullanılıyor

en: Using pixel format %s
tr: %s piksel biçimi kullanılıyor

en: Invalid geometry specified!
tr: Geçersiz geometri belirtildi!

en: Adjusting window size to avoid accidental full screen request
tr: Yanlışlıkla tam ekran isteğini önlemek için pencere boyutu ayarlanıyor

en: Press %s to open the context menu
tr: Bağlam menüsünü açmak için %s tuşuna basın

en: Failure grabbing keyboard
tr: Klavye yakalanamadı

en: Failure grabbing mouse
tr: Fare yakalanamadı

en: Invalid screen layout computed for resize request!
tr: Yeniden boyutlandırma isteği için geçersiz ekran düzeni hesaplandı!

en: Not enough memory for framebuffer
tr: Çerçeve tamponu için yeterli bellek yok

en: VNC Viewer: Connection Options
tr: VNC Görüntüleyici: Bağlantı Seçenekleri

en: Cancel
tr: İptal

en: OK
tr: Tamam

en: Compression
tr: Sıkıştırma

en: Auto select
tr: Otomatik seç

en: Preferred encoding
tr: Tercih edilen kodlama

en: Color level
tr: Renk seviyesi

en: Full (all available colors)
tr: Tam (bütün mevcut renkler)

en: Medium (256 colors)
tr: Orta (256 renk)

en: Low (64 colors)
tr: Düşük (64 renk)

en: Very low (8 colors)
tr: Çok düşük (8 renk)

en: Custom compression level:
tr: Özel sıkıştırma seviyesi:

en: level (1=fast, 6=best [4-6 are rarely useful])
tr: seviye (1=hızlı, 6=en iyi [4-6 nadiren kullanışlıdır])

en: Allow JPEG compression:
tr: JPEG sıkıştırmasına izin ver:

en: quality (0=poor, 9=best)
tr: kalite (0=düşük, 9=yüksek)

en: Security
tr: Güvenlik

en: Encryption
tr: Şifreleme

en: None
tr: Yok

en: TLS with anonymous certificates
tr: Adsız sertifikalı  TLS

en: TLS with X509 certificates
tr: X509 sertifikalı TLS

en: Path to X509 CA certificate
tr: X509 CA sertifikası yolu

en: Path to X509 CRL file
tr: X509  CRL  dosyası  yolu

en: Authentication
tr: Doğrulama

en: Standard VNC (insecure without encryption)
tr: Standart VNC (şifreleme olmadan güvensiz)

en: Username and password (insecure without encryption)
tr: Kullanıcı adı ve şifre (şifreleme olmadan güvensiz)

en: Input
tr: Girdi

en: View only (ignore mouse and keyboard)
tr: Yalnızca görüntüleme (fare ve klavyeyi yoksay)

en: Accept clipboard from server
tr: Sunucudan panoyu kabul et

en: Also set primary selection
tr: Birincil seçim olarak da ayarla

en: Send clipboard to server
tr: Panodan sunucuya gönder

en: Send primary selection as clipboard
tr: Birincil seçimi pano olarak gönder

en: Pass system keys directly to server (full screen)
tr: Sistem tuşlarını doğrudan sunucuya aktar (tam ekran)

en: Menu key
tr: Menü tuşu

en: Screen
tr: Ekran

en: Resize remote session on connect
tr: Uzak oturumu yerel pencereye yeniden boyutlandır

en: Resize remote session to the local window
tr: Uzak oturumu yerel pencereye yeniden boyutlandır

en: Full-screen mode
tr: Tam ekran kipi

en: Enable full-screen mode over all monitors
tr: Tüm monitörlerde tam ekran kipini etkinleştir

en: Misc.
tr: Çeşitli

en: Shared (don't disconnect other viewers)
tr: Paylaşılan (diğer görüntüleyenlerin bağlantısını kesme)

en: Show dot when no cursor
tr: İmleç yokken nokta göster

en: VNC Viewer: Connection Details
tr: VNC Görüntüleyici: Bağlantı Bilgileri

en: VNC server:
tr: VNC sunucusu:

en: Options...
tr: Seçenekler...

en: Load...
tr: Yükle...

en: Save As...
tr: Farklı Kaydet...

en: About...
tr: Hakkında...

en: Connect
tr: Bağlan

en: Opening password file failed
tr: Parola dosyası açılamadı

en: VNC authentication
tr: VNC doğrulaması

en: Password:
tr: Şifre:

en: Authentication cancelled
tr: Doğrulama iptal edildi

en: Username:
tr: Kullanıcı adı:

en: No scan code for extended virtual key 0x%02x
tr: Genişletilmiş sanal tuş 0x%02x için hiçbir tarama kodu yok

en: No scan code for virtual key 0x%02x
tr: Sanal tuş 0x%02x için tarama kodu yok

en: No symbol for extended virtual key 0x%02x
tr: Genişletilmiş sanal tuş 0x%02x için simge yok

en: No symbol for virtual key 0x%02x
tr: Sanal tuş 0x%02x için simge yok

en: No symbol for key code 0x%02x (in the current state)
tr: Tuş kodu 0x%02x için simge yok (mevcut durumda)

en: No symbol for key code %d (in the current state)
tr: Tuş kodu %d için simge yok (mevcut durumda)

[ctx: ContextMenu|]
en: E&xit viewer
tr: Görüntüleyiciden &çık

[ctx: ContextMenu|]
en: &Full screen
tr: &Tam Ekran

[ctx: ContextMenu|]
en: Minimi&ze
tr: &Küçült

[ctx: ContextMenu|]
en: Resize &window to session
tr: Pencereyi &oturuma tekrar boyutlandır

[ctx: ContextMenu|]
en: Send %s
tr: %s gönder

[ctx: ContextMenu|]
en: Send Ctrl-Alt-&Del
tr: Ctrl-Alt-Del gönder

[ctx: ContextMenu|]
en: &Refresh screen
tr: Ekranı &yenile

[ctx: ContextMenu|]
en: &Options...
tr: &Seçenekler...

[ctx: ContextMenu|]
en: Connection &info...
tr: Bağlantı &bilgisi...

[ctx: ContextMenu|]
en: About &TigerVNC viewer...
tr: &TigerVNC görüntüleyici hakkında...

[ctx: ContextMenu|]
en: Dismiss &menu
tr: Menüyü &kapat

en: VNC connection info
tr: VNC Bağlantı bilgisi

en: The name of the parameter %s was too large to write to the registry
tr: %s parametresinin adı kayıt defterine yazılamayacak kadar büyüktü.

en: The parameter %s was too large to write to the registry
tr: %s parametresi kayıt defterine yazı yazamayacak kadar büyüktü.

en: Failed to write parameter %s of type %s to the registry: %ld
tr: %s parametresi (%s türünde) kayıt defterine yazılamadı: %ld

en: The name of the parameter %s was too large to read from the registry
tr: %s parametresinin adı kayıt defterinden okunamayacak kadar büyüktü.

en: Failed to read parameter %s from the registry: %ld
tr: %s parametresi kayıt defterinden okunamadı: %ld

en: The parameter %s was too large to read from the registry
tr: %s parametresini kayıt defterinden okunamayacak kadar büyüktü.

en: Failed to create registry key: %ld
tr: Kayıt defteri anahtarı oluşturulamadı: %ld

en: Unknown parameter type for parameter %s
tr: %s parametresi için bilinmeyen parametre türü

en: Failed to close registry key: %ld
tr: Kayıt defteri anahtarı kapatılamadı: %ld

en: Failed to open registry key: %ld
tr: Kayıt defteri anahtarı açılamadı: %ld

en: Failed to write configuration file, can't obtain home directory path.
tr: Yapılandırma dosyası yazılamadı, ev dizini yolu edinilemiyor.

en: Failed to write configuration file, can't open %s: %s
tr: Yapılandırma dosyası yazımı başarısız, %s açılamıyor: %s

en: Failed to read configuration file, can't obtain home directory path.
tr: Yapılandırma dosyasını okuma başarısız, ev dizini yolu edinilemiyor.

en: Failed to read configuration file, can't open %s: %s
tr: Yapılandırma dosyası okuma başarısız, %s açılamıyor: %s

en: Failed to read line %d in file %s: %s
tr: %d satırını %s dosyasından okumak başarısız: %s

en: Line too long
tr: Satır çok uzun

en: Configuration file %s is in an invalid format
tr: Yapılandırma dosyası %s geçersiz bir biçimde

en: Invalid format
tr: Geçersiz biçim

en: Invalid format or too large value
tr: Geçersiz biçim veya çok büyük değer

en: Unknown parameter %s on line %d in file %s
tr: %sS dosyasında %d satırında bilinmeyen parametre %s

en: TigerVNC Viewer %d-bit v%s
    Built on: %s
    Copyright (C) 1999-%d TigerVNC Team and many others (see README.txt)
    See http://www.tigervnc.org for information on TigerVNC.
tr: TigerVNC Görüntüleyici %d-bit v%s
    Derlenme: %s
    Telif Hakkı (C) 1999-%d TigerVNC Takımı ve diğer birçok kişi (bkz. README.txt)
    TigerVNC hakkında bilgi için http://www.tigervnc.org adresine bakın.

en: About TigerVNC Viewer
tr: TigerVNC Görüntüleyici Hakkında

en: Internal FLTK error. Exiting.
tr: Dahili FLTK hatası. Çıkışıyor.

en: Error starting new TigerVNC Viewer: %s
tr: Yeni TigerVNC Görüntüleyici başlatılırken hata oluştu: %s

en: Termination signal %d has been received. TigerVNC Viewer will now exit.
tr: Sonlandırma sinyali %d alındı. TigerVNC Görüntüleyici çıkacak.

en: TigerVNC Viewer
tr: TigerVNC Görüntüleyici

en: No
tr: Hayır

en: Yes
tr: Evet

en: Close
tr: Kapat

en: About
tr: Hakkında

en: Hide
tr: Gizle

en: Quit
tr: Çık

en: Services
tr: Hizmetler

en: Hide Others
tr: Diğerlerini Gizle

en: Show All
tr: Tümü Göster

[ctx: SysMenu|]
en: &File
tr: &Dosya

[ctx: SysMenu|File|]
en: &New Connection
tr: &Yeni Bağlantı

en: Could not create VNC home directory: can't obtain home directory path.
tr: VNC ana dizini oluşturulamadı: ana dizin yolu alınamıyor.

en: Could not create VNC home directory: %s.
tr: VNC ana dizini oluşturulamadı: %s

note: TRANSLATORS: "Parameters" are command line arguments, or settings from a file or the Windows registry.
en: Parameters -listen and -via are incompatible
tr: -listen ve -via parametreleri uyumsuzdur

en: Listening on port %d
tr: %d bağlantı noktasında dinleniyor
