tilda - en to bg translation catalogue (70 entries)

en: Tilda Config
bg: Tilda конфигурация

en: Start Tilda hidden
bg: Стартирай Tilda скрита

en: Always on top
bg: Винаги най-отгоре

en: Display on all workspaces
bg: Покажи всички работни среди

en: Do not show in taskbar
bg: Не показвай в лентата на задачите

en: Show Notebook Border
bg: Покажи тефтерски ръбове

en: <b>Window Display</b>
bg: <b>Прозорец - представяне</b>

en: Cursor Blinks
bg: Мигащ курсор

en: Audible Terminal Bell
bg: Звучен Terminal Bell

en: <b>Terminal Display</b>
bg: <b>Терминал - представяне</b>

en: Font:
bg: Шрифт:

en: <b>Font</b>
bg: <b>Шрифт</b>

en: General
bg: Общ

en: Initial Title:
bg: Първоначално Заглавие:

en: Dynamically-set Title:
bg: Динамично зададено Заглавие:

en: <b>Title</b>
bg: <b>Заглавие</b>

en: Run a custom command instead of the shell
bg: Пусни произволна команда вместо shell

en: Custom Command:
bg: Произволна команда:

en: When Command Exits:
bg: Когато командата приключи:

en: <b>Command</b>
bg: <b>Команда</b>

en: Title and Command
bg: Заглавие и команда

en: Percentage
bg: Процент

en: In Pixels
bg: В пиксели

en: <b>Height</b>
bg: <b>Височина</b>

en: <b>Width</b>
bg: <b>Широчина</b>

en: Centered Horizontally
bg: Центрирана хоризонтално

en: Y Position
bg: Y позиция

en: X Position
bg: X позиция

en: Centered Vertically
bg: Центрирана вертикално

en: <b>Position</b>
bg: <b>Позиция</b>

en: Position of Tabs:
bg: Позиция на подпрозорци:

en: Animation Delay (usec)
bg: Забавяне на анимацията (usec)

en: Animation Orientation
bg: Ориентация на анимацията

en: Animated Pulldown
bg: Анимирано падане

en: Level of Transparency
bg: Ниво на прозрачност

en: Enable Transparency
bg: Позволи прозрачност

en: <b>Extras</b>
bg: <b>Екстри</b>

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Text Color
bg: Цвят на текст

en: Background Color
bg: Цвят на фон

en: Built-in Schemes
bg: Вградени цветови схеми

en: <b>Foreground and Background Colors</b>
bg: <b>Цветове на преден и заден план</b>

en: Colors
bg: Цветове

en: Scrollbar is:
bg: Скрол лента е:

en: Scroll on Output
bg: Скрол на извод

en: Scroll on Keystroke
bg: Скрол на натискане на бутон

en: lines
bg: редове

en: <b>Scrolling</b>
bg: <b>Скролване</b>

en: Scrolling
bg: Скролване

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
bg: <small><i><b>Забележка:</b> Тези настройки могат да доведът до неправилно поведение на някои приложения. Те са тук само, за да позволят заобикаляне на приложения и операционни системи, които очакват различно терминално поведение.</i></small>

en: _Backspace key generates:
bg: _Backspace копчето генерира:

en: _Delete key generates:
bg: _Delete копчето генерира:

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
bg: _Върни настройките за съвместимост по подразбиране

en: <b>Compatibility</b>
bg: <b>Съвместимост</b>

en: Compatibility
bg: Съвместимост

en: Keybindings
bg: Клавишни комбинации

en: Unable to sync the config file to disk
bg: Не може да синхронизира конфигурационният файл на диска

en: Unable to close the config file
bg: Не може да затвори конфигурационният файл

en: Unable to write the config file to %s
bg: Не може да запише конфигурационният фалй на %s

en: Unable to launch default shell: %s
bg: Не може да пусне shell по подразбиране: %s

en: Unable to launch custom command: %s
bg: Не може да пусне командата по избор: %s

en: Launching default shell instead
bg: Пускам вместо това shell по подразбиране

en: Untitled
bg: Неозаглавен

en: Bad value for "d_set_title" in config file
bg: Невалидна стойност за "d_set_title" в конфигурационният файл

en: You have a bad tab_pos in your configuration file
bg: Вие имате невалидна tab_pos във вашият конфигурационен файл

en: Unable to set tilda's icon: %s
bg: Не може да зададе икона на tilda: %s

en: Out of memory, cannot create tab
bg: Недостиг на памет, не може да създаде подпрозорец

en: Invalid tab position setting, ignoring
bg: Невалидна настройка за позиция на подпрозорци, игнориране

en: _New Tab
bg: _Нов подпрозорец

en: _Close Tab
bg: _Затвори подпрозорец
