Tilda - en to hr translation catalogue (173 entries)

en: Close Tilda
hr: Zatvori Tilda

en: Open a new terminal
hr: Otvori novi terminal

en: Open a new terminal and hide
hr: Otvori novi terminal i sakrij ga

en: Top
hr: Gore

en: Bottom
hr: Dolje

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desno

en: Hidden
hr: Skriveno

en: Focus Terminal
hr: Fokusiraj terminal

en: Hide Terminal
hr: Sakrij terminal

en: Block Cursor
hr: Pokazivač kao pravokutnik

en: IBeam Cursor
hr: Pokazivač kao okomita crta

en: Underline Cursor
hr: Pokazivač kao podcrtano

en: Show whole tab title
hr: Prikaži potpuni naslov kartice

en: Show first n chars of title
hr: Prikaži prvih x-znakova naslova

en: Show last n chars of title
hr: Prikaži zadnjih x-znakova naslova

en: Isn't displayed
hr: Ne prikazuje se

en: Goes after initial title
hr: Dodaje se iza izvornog naslova

en: Goes before initial title
hr: Dodaje se ispred izvornog naslova

en: Replace initial title
hr: Zamijeni izvorni naslov

en: Drop to the default shell
hr: Ispusti na standardnoj ljusci

en: Restart the command
hr: Ponovo pokreni naredbu

en: Exit the terminal
hr: Zatvori terminal

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Green on Black
hr: Zelena na crnoj

en: Black on White
hr: Crna na bijeloj

en: White on Black
hr: Bijela na crnoj

en: Solarized Light
hr: Solarized, svijetlo

en: Solarized Dark
hr: Solarized, tamno

en: On the Left
hr: Na lijevoj strani

en: On the Right
hr: Na desnoj strani

en: Disabled
hr: Deaktivirano

en: Escape sequence
hr: Escape niz

en: Tilda Config
hr: Tilda konfiguracija

en: Start Tilda hidden
hr: Pokreni Tilda skriveno

en: Always on top
hr: Uvijek ispred ostalih prozora

en: Display on all workspaces
hr: Prikaži na svim radnim prostorima

en: Do not show in taskbar
hr: Ne prikazuj u programskoj traci

en: Show Notebook Border
hr: Prikaži rub notebooka

en: Set as Desktop window
hr: Postavi kao desktop prozor

en: Start in fullscreen
hr: Pokreni u cjeloekranskom prikazu

en: Non-focus Pull Up Behaviour:
hr: Ponašanje sklapanja terminala bez fokusiranja:

en: <b>Window Display</b>
hr: <b>Prikaz prozora</b>

en: Cursor Blinks
hr: Pokazivač treperi

en: Audible Terminal Bell
hr: Terminalovo zvono

en: Cursor Shape:
hr: Oblik pokazivača:

en: <b>Terminal Display</b>
hr: <b>Prikaz terminala</b>

en: Hide Tilda when mouse leaves it
hr: Sakrij Tilda kad ga miš napusti

en: Auto Hide Delay:
hr: Zadrška za automatsko skrivanje:

en: Hide when Tilda loses focus
hr: Sakrij kad Tilda izgubi fokus

en: <b>Auto Hide</b>
hr: <b>Automatsko skrivanje</b>

en: When last terminal is closed:
hr: Kad se zatvori zadnji terminal:

en: Always prompt on exit
hr: Uvijek pitaj pri zatvaranju programa

en: <b>Program Exit</b>
hr: <b>Zatvaranje programa</b>

en: <small><i><b>Note:</b> Some options require that tilda is restarted.</i></small>
hr: <small><i><b>Napomena:</b> Za neke opcije je potrebno ponovo pokrenuti Tilda.</i></small>

en: General
hr: Opće

en: Word Characters:
hr: Znakovi riječi:

en: <b>Select by Word</b>
hr: <b>Odaberi po riječima</b>

en: Web Browser *:
hr: Web preglednik *:

en: Initial Title:
hr: Izvorni naslov

en: Title Max Length:
hr: Maks. duljina naslova:

en: Dynamically-set Title:
hr: Dinamičko postavljanje naslova:

en: Title Behaviour:
hr: Ponašanje naslova:

en: <b>Title</b>
hr: <b>Naslov</b>

en: Run a custom command instead of the shell
hr: Pokreni prilalagođenu naredbu umjesto ljuske

en: Custom Command:
hr: Prilagođena naredba:

en: When Command Exits:
hr: Kada naredba završi:

en: Use a login shell
hr: Koristi ljusku prijave

en: <b>Command</b>
hr: <b>Naredba</b>

en: * A valid command that can open a browser must be entered here. It is possible to use the name of a specific browser such as 'firefox' and 'google-chrome' or to use the generic commands 'x-www-browser' and 'xdg-open'. The best command may be different depending on the system.
hr: * Ovdje se mora upisati valjana naredba koja otvara preglednik. Moguće je koristiti ime određenog preglednika kao što je „firefox” i „google-chrome” ili koristiti generičke naredbe „x-www-browser” i „xdg-open”. Najbolja naredba ovisi o sustavu.

en: Show confirmation dialog when closing tab
hr: Prikaži dijalog za potvrdu prilikom zatvaranja kartice

en: Close Action
hr: Radnja pri zatvaranju

en: Title and Command
hr: Naslov i naredba

en: Percentage
hr: Postotak

en: In Pixels
hr: U pikselima

en: <b>Height</b>
hr: <b>Visina</b>

en: <b>Select monitor</b>
hr: <b>Odaberi monitor</b>

en: <b>Width</b>
hr: <b>Širina</b>

en: Centered Horizontally
hr: Vodoravno centrirano

en: Y Position
hr: Y položaj

en: X Position
hr: X položaj

en: Centered Vertically
hr: Okomito centrirano

en: <b>Position</b>
hr: <b>Položaj</b>

en: Position of Tabs:
hr: Položaj kartica:

en: Expand Tabs
hr: Proširi kartice

en: Show single Tab
hr: Prikaži kartice pojedinačno

en: Display Title in Tooltip
hr: Prikaži naslov u oblačiću

en: <b>Tabs</b>
hr: <b>Kartice</b>

en: Animation Delay (usec)
hr: Zadrška za animaciju (usec)

en: Animation Orientation
hr: Smjer animacije

en: Animated Pulldown
hr: Animirano rasklapanje terminala

en: Level of Transparency
hr: Razina prozirnosti

en: Enable Transparency
hr: Aktiviraj prozirnost

en: <b>Extras</b>
hr: <b>Dodatne postavke</b>

en: Appearance
hr: Izgled

en: Cursor Color
hr: Boja pokazivača

en: Text Color
hr: Boja teksta

en: Background Color
hr: Boja pozadine

en: Built-in Schemes
hr: Ugrađene sheme

en: <b>Foreground and Background Colors</b>
hr: <b>Prednje i stražnje boje</b>

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
hr: <small><i><b>Napomena:</b> Programi terminala raspolažu ovim bojama.</i></small>

en: Choose Color 14
hr: Odaberi boju 14

en: Choose Color 13
hr: Odaberi boju 13

en: Choose Color 15
hr: Odaberi boju 15

en: Choose Color 12
hr: Odaberi boju 12

en: Choose Color 10
hr: Odaberi boju 10

en: Choose Color 11
hr: Odaberi boju 11

en: Choose Color 9
hr: Odaberi boju 9

en: Choose Color 7
hr: Odaberi boju 7

en: Choose Color 6
hr: Odaberi boju 6

en: Choose Color 5
hr: Odaberi boju 5

en: Choose Color 4
hr: Odaberi boju 4

en: Choose Color 3
hr: Odaberi boju 3

en: Choose Color 2
hr: Odaberi boju 2

en: Choose Color 1
hr: Odaberi boju 1

en: Choose Color 0
hr: Odaberi boju 0

en: Choose Color 8
hr: Odaberi boju 8

en: Built-in schemes:
hr: Ugrađene sheme:

en: Color palette:
hr: Paleta boja:

en: <b>Palette</b>
hr: <b>Paleta</b>

en: Colors
hr: Boje

en: Scrollbar is:
hr: Klizna traka je:

en: Limit scrollback to:
hr: Ograniči kliznu traku na:

en: Unselect for unlimited scrollback.
hr: Odznači za neograničeno klizanje unatrag.

en: Scroll on Output
hr: Kliži pri rezultatu

en: Scroll on Keystroke
hr: Kliži pri pritiskanju tipke

en: lines
hr: redaka

en: <b>Scrolling</b>
hr: <b>Klizanje</b>

en: Scrolling
hr: Klizanje

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
hr: <small><i><b>Napomena:</b> Ove opcije mogu prouzrokovati neispravno ponašanje nekih programa. Nalaze se ovdje, samo kako bi se zaobišli problemi s određenim programima i operacijskim sustavima, koji očekuju drugačije ponašanje terminala.</i></small>

en: _Backspace key generates:
hr: _Backspace tipka generira:

en: _Delete key generates:
hr: _Delete tipka generira:

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
hr: _Postavi opcije kompatibilnosti na standardne vrijednosti

en: <b>Compatibility</b>
hr: <b>Кompatibilnost</b>

en: Compatibility
hr: Kompatibilnost

en: <b>Keybindings</b>
hr: <b>Tipkovne funkcije</b>

en: Keybindings
hr: Tipkovne funkcije

en: Unable to sync the config file to disk
hr: Nije moguće sinkronizirati datoteku konfiguracije na disk

en: Unable to close the config file
hr: Nije moguće zatvoriti datoteku konfiguracije

en: Unable to write the config file to %s
hr: Nije moguće zapisati datoteku konfiguracije na %s

en: Creating directory:'%s'
hr: Izrada mape: „%s”

en: Found style.css in the user config directory, applying user css style.
hr: Pronađena je datoteka style.css u korisničkoj mapi konfiguracije, primjenjuje se css stil korisnika.

en: Specified config file '%s' does not exist. Reverting to default path.
hr: Navedena datoteka konfiguracije „%s” ne postoji. Postavlja se standardna staza.

en: The keybinding you chose for "Pull Down Terminal" is invalid. Please choose another.
hr: Odabrana tipkovna funkcija za „Rasklopi terminal” nije ispravna. Odaberi jednu drugu.

en: Action
hr: Radnja

en: Shortcut
hr: Prečac

en: Enter keyboard shortcut
hr: Upiši tipkovnički prečac

en: The keybinding you chose for "%s" is invalid. Please choose another.
hr: Odabrana tipkovna funkcija za „%s” nije ispravna. Odaberi jednu drugu.

en: Problem reading link %s: %s
hr: Problem pri čitanju poveznice %s: %s

en: Unable to launch default shell: %s
hr: Nije moguće pokrenuti standardnu ljusku: %s

en: Unable to launch custom command: %s
hr: Nije moguće pokrenuti prilagođenu naredbu: %s

en: Launching custom command failed with error: %s
hr: Pokretanje prilagođene naredbe je prekinulo s greškom: %s

en: Launching default shell instead
hr: Umjesto toga se pokeće standardna ljuska

en: Problem parsing custom command: %s
hr: Problem pri pri obradi prilagođene naredbe: %s

en: Untitled
hr: Bezimeno

en: Bad value for "d_set_title" in config file
hr: Loša vrijednost za „d_set_title” u datoteci konfiguracije

en: Are you sure you want to close this tab?
hr: Stvarno zatvoriti ovu karticu?

en: You have a bad tab_pos in your configuration file
hr: U datoteci konfiguracije postoji loša vrijednost za tab_pos

en: Unable to set tilda's icon: %s
hr: Nije moguće postaviti ikonu za Tilda: %s

en: Out of memory, cannot create tab
hr: Nedovoljno memorije, kartica se ne može stvoriti

en: Are you sure you want to Quit?
hr: Stvarno zatvoriti program?

en: Tilda %d Config
hr: Tilda %d konfiguracija

en: Invalid Cursor Type, resetting to default
hr: Nevaljana vrsta pokazivača, postavlja se standardni pokazivač

en: Invalid non-focus pull up behaviour, ignoring
hr: Nevaljano ponašanje sklapanja terminala bez fokusiranja, zanemaruje se

en: Invalid tab position setting, ignoring
hr: Nevaljana postavka položaja kartice, zanemaruje se

en: _New Tab
hr: _Nova kartica

en: _Close Tab
hr: _Zatvori karticu

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: _Paste
hr: _Umetni

en: _Toggle Fullscreen
hr: U_ključi/isključi cjeloekranski prikaz

en: _Toggle Searchbar
hr: U_ključi/isključi traku pretrage

en: _Preferences
hr: _Osobitosti

en: _Quit
hr: _Zatvori program
