tilda - en to pl translation catalogue (196 entries)

en: Close Tilda
pl: Zamknij kartę

en: Open a new terminal
pl: Otwórz nowy terminal

en: Open a new terminal and hide
pl: Otwórz nowy terminal i ukryj aplikację

en: Top
pl: Na górze

en: Bottom
pl: Na dole

en: Left
pl: Z lewej

en: Right
pl: Z prawej

en: Hidden
pl: Ukryte

en: Focus Terminal
pl: Nie ukrywaj terminala

en: Hide Terminal
pl: Ukryj terminal

en: Block Cursor
pl: Kursor blokowy

en: IBeam Cursor
pl: Kursor linia pionowa

en: Underline Cursor
pl: Kursor linia pozioma

en: Show whole tab title
pl: Pokazuj cały tytuł karty

en: Show first n chars of title
pl: Pokazuj N pierwszych znaków tytułu

en: Show last n chars of title
pl: Pokazuj N ostatnich znaków tytułu

en: Isn't displayed
pl: Nie pokazuj

en: Goes after initial title
pl: Będzie dodawany do istniejącego tytułu

en: Goes before initial title
pl: Będzie wstawiany przed istniejącym tytułem

en: Replace initial title
pl: Zamień początkowy tytuł

en: Drop to the default shell
pl: Wyjdź do domyślnej powłoki

en: Restart the command
pl: Uruchom polecenie ponownie

en: Exit the terminal
pl: Opuść terminal

en: Custom
pl: Własny

en: Green on Black
pl: Zielony tekst na czarnym tle

en: Black on White
pl: Czarny tekst na białym tle

en: White on Black
pl: Biały tekst na czarnym tle

en: Solarized Light
pl: Solarized (jasny)

en: Solarized Dark
pl: Solarized (ciemny)

en: On the Left
pl: Po lewej

en: On the Right
pl: Po prawej

en: Disabled
pl: Wyłączony

en: ASCII DEL
pl: ASCII-DEL

en: Escape sequence
pl: Sekwencje sterujące

en: Tilda Config
pl: Konfiguracja aplikacji Tilda

en: Start Tilda hidden
pl: Uruchamiaj Tildę ukrytą

en: Always on top
pl: Zawsze na wierzchu

en: Display on all workspaces
pl: Wyświetlaj na wszystkich obszarach roboczych

en: Do not show in taskbar
pl: Nie pokazuj na pasku zadań

en: Show Notebook Border
pl: Pokaż obramowanie

en: Set as Desktop window
pl: Ustaw jako okno pulpitu

en: Start in fullscreen
pl: Uruchom w trybie pełnoekranowym

en: Non-focus Pull Up Behaviour:
pl: Zachowanie aplikacji przy utracie fokusa:

en: <b>Window Display</b>
pl: <b>Ekran okna</b>

en: Cursor Blinks
pl: Mruganie kursora

en: Audible Terminal Bell
pl: Głośny dzwonek terminala

en: Cursor Shape:
pl: Kształt kursora:

en: <b>Terminal Display</b>
pl: <b>Ekran Terminala</b>

en: Font:
pl: Czcionka:

en: <b>Font</b>
pl: <b>Czcionka</b>

en: Hide Tilda when mouse leaves it
pl: Ukryj Tildę gdy kursor myszy opuszcza obszar okna

en: Auto Hide Delay:
pl: Opóźnienie automatycznego ukrywania:

en: Hide when Tilda loses focus
pl: Ukryj, gdy Tilda traci fokus okna

en: <b>Auto Hide</b>
pl: <b>Automatycznie ukrywaj</b>

en: When last terminal is closed:
pl: Gdy zamykany jest ostatni terminal:

en: Always prompt on exit
pl: Pytaj przed zakończeniem aplikacji

en: <b>Program Exit</b>
pl: <b>Wyjście z aplikacji</b>

en: <small><i><b>Note:</b> Some options require that tilda is restarted.</i></small>
pl: <small><i><b>Uwaga:</b> Niektóre opcje wymagają restartu programu.</i></small>

en: General
pl: Ogólne

en: Word Characters:
pl: Wyszukiwanie słów:

en: <b>Select by Word</b>
pl: <b>Regex wybierający słowo</b>

en: Match Numbers
pl: Wyszukuj również numery

en: Match Email Addresses
pl: Wyszukuj również adresy e-mail

en: Match File URIs
pl: Wyszukuj również ścieżki typu URI

en: Web Browser *:
pl: Przeglądarka WWW

en: Press and hold CTRL to activate match
pl: Wciśnij i przytrzymaj CTRL by aktywować wyszukiwanie

en: Use custom web browser command
pl: Użyj własnego polecenia uruchamiającego przeglądarkę WWW

en: Match Web URIs
pl: Wyszukuj również ścieżki internetowe

en: <b>Match Handling</b>
pl: <b>Obsługa URLi</b>

en: Initial Title:
pl: Początkowy tytuł

en: Title Max Length:
pl: Maksymalna długość tytułu

en: Dynamically-set Title:
pl: Dynamicznie ustawiony tytuł

en: Title Behaviour:
pl: Zachowanie tytułu

en: <b>Title</b>
pl: <b>Tytuł</b>

en: Run a custom command instead of the shell
pl: Uruchom własne plecenie zamiast powłoki

en: Custom Command:
pl: Własne polecenie:

en: When Command Exits:
pl: Gdy polecenie się zakończy:

en: Use a login shell
pl: Używaj powłoki

en: <b>Command</b>
pl: <b>Polecenie</b>

en: * A valid command that can open a browser must be entered here. It is possible to use the name of a specific browser such as 'firefox' and 'google-chrome' or to use the generic commands 'x-www-browser' and 'xdg-open'. The best command may be different depending on the system.
pl: * To pole wymaga poprawnego polecenia które uruchomi przeglądarkę. Dozwolone jest użycie konkretnej nazwy takiej jak 'firefox' czy 'chromium', lub ogólnych aliasów jak 'x-www-browser' czy 'xdg-open'. Polecenia różnią się w zależności od systemu operacyjnego/dystrybucji

en: Show confirmation dialog when closing tab
pl: Pytaj o potwierdzenie podczas zamykania karty

en: Close Action
pl: Zamknij kartę

en: Title and Command
pl: Tytuł i polecenie

en: Percentage
pl: Procent

en: In Pixels
pl: W pikselach

en: <b>Height</b>
pl: <b>Wysokość</b>

en: <b>Select monitor</b>
pl: <b>Wybierz monitor</b>

en: <b>Width</b>
pl: <b>Szerokość</b>

en: Centered Horizontally
pl: Wyśrodkowanie poziome

en: Y Position
pl: Pozycja na osi Y

en: X Position
pl: Pozycja na osi X

en: Centered Vertically
pl: Wyśrodkowanie pionowe

en: <b>Position</b>
pl: <b>Pozycja</b>

en: Position of Tabs:
pl: Pozycja kart:

en: Expand Tabs
pl: Rozciągnij karty na całą szerokość okna

en: Show single Tab
pl: Pokazuj pojedynczą kartę

en: Display Title in Tooltip
pl: Wyświetlaj tytuł w chmurce podpowiedzi

en: <b>Tabs</b>
pl: <b>Karty</b>

en: Animation Delay (usec)
pl: Opóźnienie animacji (milisekundy)

en: Animation Orientation
pl: Orientacja animacji

en: Animated Pulldown
pl: Animowane rozwijanie

en: Level of Transparency
pl: Poziom przezroczystości

en: Enable Transparency
pl: Włącz przezroczystość

en: <b>Extras</b>
pl: <b>Dodatkowe</b>

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Cursor Color
pl: Kolor kursora

en: Text Color
pl: Kolor tekstu

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Built-in Schemes
pl: Wbudowane schematy

en: <b>Foreground and Background Colors</b>
pl: <b>Kolory - główne i kolory tła</b>

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
pl: <small><i><b>Uwaga:</b> Kolory dostępne dla aplikacji konsolowych</i></small>

en: Choose Color 14
pl: Użyj koloru 14

en: Choose Color 13
pl: Użyj koloru 13

en: Choose Color 15
pl: Użyj koloru 15

en: Choose Color 12
pl: Użyj koloru 12

en: Choose Color 10
pl: Użyj koloru 10

en: Choose Color 11
pl: Użyj koloru 11

en: Choose Color 9
pl: Użyj koloru 8

en: Choose Color 7
pl: Użyj koloru 7

en: Choose Color 6
pl: Użyj koloru 6

en: Choose Color 5
pl: Użyj koloru 5

en: Choose Color 4
pl: Użyj koloru 4

en: Choose Color 3
pl: Użyj koloru 3

en: Choose Color 2
pl: Użyj koloru 2

en: Choose Color 1
pl: Użyj koloru 1

en: Choose Color 0
pl: Użyj koloru 0

en: Choose Color 8
pl: Użyj koloru 8

en: Built-in schemes:
pl: Wbudowane schematy:

en: Color palette:
pl: Paleta kolorów:

en: Show bold text in bright colors
pl: Podkreśl pogrubiony tekst jasnym kolorem

en: <b>Palette</b>
pl: <b>Paleta</b>

en: Colors
pl: Kolory

en: Scrollbar is:
pl: Pasek przewijania jest:

en: Limit scrollback to:
pl: Ogranicz pokazywaną historię do:

en: Unselect for unlimited scrollback.
pl: Odznacz, by pokazywać nielimitowaną historię.

en: Scroll on Output
pl: Przewijaj, gdy pojawią się nowe dane

en: Scroll on Keystroke
pl: Przewijaj po naciśnięciu klawisza

en: lines
pl: wierszy

en: <b>Scrolling</b>
pl: <b>Przewijanie</b>

en: Scrolling
pl: Przewijanie

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
pl: <small><i><b>Uwaga:</b> Zmiana poniższych opcji może spowodować niewłaściwe działanie niektórych aplikacji. Istnieją one tylko w celu obejścia problemów z pewnymi aplikacjami i systemami operacyjnymi, które oczekują innego zachowania terminala.</i></small>

en: _Backspace key generates:
pl: Klawisz _Backspace generuje:

en: _Delete key generates:
pl: Klawisz _Delete generuje:

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
pl: Przywróć _domyślne wartości opcji zgodności

en: <b>Compatibility</b>
pl: <b>Kompatybilność</b>

en: Compatibility
pl: Kompatybilność

en: <b>Keybindings</b>
pl: <b>Skróty klawiszowe</b>

en: Clear Keybinding
pl: Usuń skrót klawiszowy

en: Keybindings
pl: Skróty klawiszowe

en: Unable to sync the config file to disk
pl: Zapisanie pliku konfiguracji na dysk - nie powiodło się

en: Unable to close the config file
pl: Nie można zamknąć pliku konfiguracyjnego

en: Unable to write the config file to %s
pl: Nie można zapisać pliku konfiguracyjnego do %s

en: Creating directory:'%s'
pl: Tworzenie katalogu: %s

en: Found style.css in the user config directory, applying user css style.
pl: Znaleziono plik "style.css"w katalogu ustawień użytkownika, aplikowanie styli.

en: Specified config file '%s' does not exist. Reverting to default path.
pl: Plik konfiguracji '%s' nie istnieje. Ustawiam domyślną ścieżkę

en: Action
pl: Akcja

en: Shortcut
pl: Skrót

en: Enter keyboard shortcut
pl: Wprowadź klawisz skrótu

en: The keybinding you chose for "%s" is invalid. Please choose another.
pl: Przypisanie skrótu dla "%s" jest niemożliwe. Proszę wybrać inne.

en: Problem reading link %s: %s
pl: Problem odczytywania łącza %s: %s

en: Unable to launch default shell: %s
pl: Nie można uruchomić domyślnej powłoki: %s

en: Unable to launch custom command: %s
pl: Nie można uruchomić własnej komeny: %s

en: Launching custom command failed with error: %s
pl: Uruchamianie polecenia użytkownika zwróciło błąd: %s

en: Launching default shell instead
pl: Zamiast tego uruchamiem domyślną powłokę

en: Problem parsing custom command: %s
pl: Problem przetwarzania polecenia: %s

en: Untitled
pl: Bez nazwy

en: Bad value for "d_set_title" in config file
pl: Zła wartość "d_set_title" w pliku konfiguracyjnym

en: Are you sure you want to close this tab?
pl: Czy jesteś pewny/a, że chcesz zamknąć tą kartę?

en: You have a bad tab_pos in your configuration file
pl: Powinieneś mieć złą wartość tab_pos w swoim pliku konfiguracyjnym

en: Unable to set tilda's icon: %s
pl: Nie można ustawić ikony Tildy: %s

en: Out of memory, cannot create tab
pl: Zbyt mało pamięci do utworzenia nowej zakładki

en: Are you sure you want to Quit?
pl: Czy na pewno zakończyć aplikację?

en: Tilda %d Config
pl: Konfiguracja (plik config_%d)

en: Invalid Cursor Type, resetting to default
pl: Nieprawidłowy typ kursora, ustawiam domyślny

en: Invalid non-focus pull up behaviour, ignoring
pl: Nieprawidłowe ustawienie widoczności / zwijania - ignoruję

en: Invalid tab position setting, ignoring
pl: Nieprawidłowe ustawienie pozycji karty, ignorowanie

en: Search term not found, search again to continue the search at the beginning.
pl: Szukana fraza nie została znaleziona, uruchom wyszukiwanie ponownie by rozpocząć od początku.

en: _Next
pl: _Następny

en: _Prev
pl: _Poprzedni

en: _Match Case
pl: _Uwzględnij wielkość liter

en: _Regex
pl: _Wyrażenie regularne

en: _New Tab
pl: _Nowa karta

en: _Close Tab
pl: _Zamknij kartę

en: _Copy
pl: _Kopiuj

en: _Paste
pl: _Wklej

en: _Toggle Fullscreen
pl: _Przełącz pełny ekran

en: _Toggle Searchbar
pl: _Pokaż/ukryj pasek wyszukiwania

en: _Preferences
pl: _Ustawienia

en: _Quit
pl: _Zamknij

en: Copy Link
pl: Skopiuj łącze

en: Open Link
pl: Otwórz łącze

en: Copy File
pl: Skopiuj plik

en: Open File
pl: Otwórz plik

en: Copy Email
pl: Skopiuj e-mail

en: Send Email
pl: Wyślij e-mail

en: Copy Number
pl: Skopiuj numer
