tilda - en to sv translation catalogue (40 entries)

en: Start Tilda hidden
sv: Starta Tilda dold

en: Always on top
sv: Alltid överst

en: Display on all workspaces
sv: Visa på alla arbetsytor

en: Do not show in taskbar
sv: Visa inte i aktivitetsfält

en: Show Notebook Border
sv: Visa ram

en: <b>Window Display</b>
sv: <b>Fönstervisning</b>

en: <b>Terminal Display</b>
sv: <b>Terminalvisning</b>

en: <b>Font</b>
sv: <b>Typsnitt</b>

en: General
sv: Allmänt

en: Initial Title:
sv: Initial titel:

en: Dynamically-set Title:
sv: Dynamiskt inställd titel:

en: <b>Title</b>
sv: <b>Titel</b>

en: <b>Command</b>
sv: <b>Kommando</b>

en: Title and Command
sv: Titel och kommando

en: Percentage
sv: Procentandel

en: In Pixels
sv: I bildpunkter

en: <b>Height</b>
sv: <b>Höjd</b>

en: <b>Width</b>
sv: <b>Bredd</b>

en: Centered Horizontally
sv: Horisontellt centrerad

en: Y Position
sv: Y-position

en: X Position
sv: X-position

en: Centered Vertically
sv: Vertikalt centrerad

en: Animation Delay (usec)
sv: Fördröjning för animering (ms)

en: Animation Orientation
sv: Orientering för animering

en: Animated Pulldown
sv: Animerad rullgardin

en: Level of Transparency
sv: Nivå av genomskinlighet

en: Enable Transparency
sv: Aktivera genomskinlighet

en: <b>Extras</b>
sv: <b>Extrafunktioner</b>

en: Appearance
sv: Utseende

en: Colors
sv: Färger

en: Scrollbar is:
sv: Rullningslisten är:

en: Scroll on Output
sv: Rulla vid utmatning

en: Scrolling
sv: Rullning

en: Compatibility
sv: Kompatibilitet

en: Keybindings
sv: Tangentbindningar

en: Unable to sync the config file to disk
sv: Kunde inte synkronisera konfigurationsfilen till disk

en: Unable to close the config file
sv: Kunde inte stänga konfigurationsfilen

en: Unable to write the config file to %s
sv: Kunde inte skriva konfigurationsfilen till %s

en: Unable to set tilda's icon: %s
sv: Kunde inte ställa in ikon för tilda: %s

en: Out of memory, cannot create tab
sv: Slut på minne, kan inte skapa flik
