terminix - en to cs translation catalogue (598 entries)

en: A tiling terminal for GNOME
cs: Dlaždicový terminál pro GNOME

en: Tilix is a tiling terminal emulator.
cs: Tilix je dlaždicový emulátor terminálu.

en: It lets you:
cs: Je v něm možné:

en: Layout terminals in any fashion by splitting them horizontally or vertically
cs: Rozmístit terminály libovolným rozdělením vodorovně či svisle

en: Terminals can be re-arranged using drag and drop both within and between windows
cs: Přesouvat terminály přetažením uvnitř oken i mezi okny

en: Terminals can be detached into a new window via drag and drop
cs: Přetažením odpojit terminály do nového okna

en: Input can be synchronized between terminals so commands typed in one terminal are replicated to the others
cs: Synchronizovat vstup mezi terminály, aby se příkazy zadávané v jednom replikovaly v dalších

en: The grouping of terminals can be saved and loaded from disk
cs: Ukládat seskupení terminálů a pak je později opět načítat z úložiště

en: Terminals support custom titles
cs: Nastavit terminálům vlastní titulky

en: Color schemes are stored in files and custom color schemes can be created by simply creating a new file
cs: Barevná schémata jsou uložena v souborech a vlastní můžete vytvořit prostým vytvořením nového souboru

en: Transparent background
cs: Průhledné pozadí

en: Supports notifications when processes are completed out of view
cs: Podporuje oznamování o skončení procesů v nezaměřeném okně

en: The application was written using GTK 3 and an effort was made to conform to GNOME Human Interface Guidelines (HIG). As a result, it does use client-side-decorations, though it can be disabled if necessary.
cs: Tato aplikace je napsána pomocí GTK 3 a snahou bylo zůstat v souladu se Zásadami lidského rozhraní (HIG) GNOME. Ve výsledku tedy Tilix využívá dekorace na straně klienta, umí je však v případě nutnosti i vypnout.

en: Tilix has been tested with GNOME and with Unity.
cs: Tilix je testován v GNOME a Unity.

en: Tilix is still looking for a new maintainer!
cs: Tilix stále hledá nového správce!

en: This release adds the following features:
cs: Toto vydání přidává následující funkce:

en: Open Remote Tilix
cs: Otevřít vzdálený Tilix

en: Open Remote Tilix In {}
cs: Otevřít v {} vzdálený Tilix

en: Open In Tilix
cs: Otevřít v Tilix

en: Open Tilix In {}
cs: Otevřít v {} Tilix

en: Open Remote Tilix Here
cs: Otevřít zde vzdálený Tilix

en: Open Remote Tilix In This Directory
cs: Otevřít v tomto adresáři vzdálený Tilix

en: Open Tilix Here
cs: Otevřít zde Tilix

en: Open Tilix In This Directory
cs: Otevřít v tomto adresáři Tilix

en: shell;prompt;command;commandline;cmd;
cs: shell;terminál;příkaz;příkazový řádek;cmd;

en: New Window
cs: Nové okno

en: New Session
cs: Nové sezení

en: Preferences
cs: Předvolby

[ctx: shortcut window]
en: Application
cs: Aplikace

[ctx: shortcut window]
en: Open a new window
cs: Otevřít nové okno

[ctx: shortcut window]
en: Open a new session
cs: Otevřít nové sezení

[ctx: shortcut window]
en: Open preferences
cs: Otevřít předvolby

[ctx: shortcut window]
en: Window
cs: Okno

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fullscreen mode
cs: Přepnout režim na celou obrazovku

[ctx: shortcut window]
en: View session sidebar
cs: Zobrazit boční panel sezení

[ctx: shortcut window]
en: Switch to next session
cs: Přepnout na další sezení

[ctx: shortcut window]
en: Switch to previous session
cs: Přepnout na předchozí sezení

[ctx: shortcut window]
en: Reorder to next session
cs: Přeuspořádat k dalšímu sezení

[ctx: shortcut window]
en: Reorder to previous session
cs: Přeuspořádat k předchozímu sezení

[ctx: shortcut window]
en: Switch to session 1
cs: Přepnout na sezení 1

[ctx: shortcut window]
en: Switch to session 2
cs: Přepnout na sezení 2

[ctx: shortcut window]
en: Switch to session 3
cs: Přepnout na sezení 3

[ctx: shortcut window]
en: Switch to session 4
cs: Přepnout na sezení 4

[ctx: shortcut window]
en: Switch to session 5
cs: Přepnout na sezení 5

[ctx: shortcut window]
en: Switch to session 6
cs: Přepnout na sezení 6

[ctx: shortcut window]
en: Switch to session 7
cs: Přepnout na sezení 7

[ctx: shortcut window]
en: Switch to session 8
cs: Přepnout na sezení 8

[ctx: shortcut window]
en: Switch to session 9
cs: Přepnout na sezení 9

[ctx: shortcut window]
en: Switch to session 10
cs: Přepnout na sezení 10

[ctx: shortcut window]
en: Session
cs: Sezení

[ctx: shortcut window]
en: File
cs: Soubor

[ctx: shortcut window]
en: Close the current session
cs: Zavřít toto sezení

[ctx: shortcut window]
en: Save the current session
cs: Uložit toto sezení

[ctx: shortcut window]
en: Save the current session with new filename
cs: Uložit toto sezení do nového souboru

[ctx: shortcut window]
en: Open a saved session
cs: Otevřít uložené sezení

[ctx: shortcut window]
en: Add
cs: Přidat

[ctx: shortcut window]
en: Add terminal right
cs: Přidat terminál vpravo

[ctx: shortcut window]
en: Add terminal down
cs: Přidat terminál dolů

[ctx: shortcut window]
en: Add terminal automatically
cs: Přidat terminál automaticky

[ctx: shortcut window]
en: Resize
cs: Změnit velikost

[ctx: shortcut window]
en: Resize the terminal up
cs: Změnit velikost nahoru

[ctx: shortcut window]
en: Resize the terminal down
cs: Změnit velikost dolů

[ctx: shortcut window]
en: Resize the terminal left
cs: Změnit velikost doleva

[ctx: shortcut window]
en: Resize the terminal right
cs: Změnit velikost doprava

[ctx: shortcut window]
en: Other
cs: Ostatní

[ctx: shortcut window]
en: Edit the session name
cs: Upravit název sezení

[ctx: shortcut window]
en: Synchronize the input
cs: Synchronizovat vstup

[ctx: shortcut window]
en: Switch
cs: Přepnout

[ctx: shortcut window]
en: Switch to next terminal
cs: Přepnout do dalšího terminálu

[ctx: shortcut window]
en: Switch to previous terminal
cs: Přepnout do předchozího terminálu

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the terminal up
cs: Přepnout do terminálu nahoře

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the terminal down
cs: Přepnout do terminálu dole

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the terminal left
cs: Přepnout do terminálu vlevo

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the terminal right
cs: Přepnout do terminálu vpravo

[ctx: shortcut window]
en: Switch to terminal 1
cs: Přepnout do terminálu 1

[ctx: shortcut window]
en: Switch to terminal 2
cs: Přepnout do terminálu 2

[ctx: shortcut window]
en: Switch to terminal 3
cs: Přepnout do terminálu 3

[ctx: shortcut window]
en: Switch to terminal 4
cs: Přepnout do terminálu 4

[ctx: shortcut window]
en: Switch to terminal 5
cs: Přepnout do terminálu 5

[ctx: shortcut window]
en: Switch to terminal 6
cs: Přepnout do terminálu 6

[ctx: shortcut window]
en: Switch to terminal 7
cs: Přepnout do terminálu 7

[ctx: shortcut window]
en: Switch to terminal 8
cs: Přepnout do terminálu 8

[ctx: shortcut window]
en: Switch to terminal 9
cs: Přepnout do terminálu 9

[ctx: shortcut window]
en: Switch to terminal 10
cs: Přepnout do terminálu 10

[ctx: shortcut window]
en: Terminal
cs: Terminál

[ctx: shortcut window]
en: Find
cs: Najít

[ctx: shortcut window]
en: Find next
cs: Najít další

[ctx: shortcut window]
en: Find previous
cs: Najít předchozí

[ctx: shortcut window]
en: Clipboard
cs: Schránka

[ctx: shortcut window]
en: Copy
cs: Kopírovat

[ctx: shortcut window]
en: Copy As HTML
cs: Zkopírovat jako HTML

[ctx: shortcut window]
en: Paste
cs: Vložit

[ctx: shortcut window]
en: Paste selection
cs: Vložit výběr

[ctx: shortcut window]
en: Advanced paste
cs: Pokročilé vkládání

[ctx: shortcut window]
en: Select all
cs: Vybrat vše

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
cs: Přibližování

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
cs: Přiblížit

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
cs: Oddálit

[ctx: shortcut window]
en: Zoom normal size
cs: Obnovit běžnou velikost

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
cs: Navigace

[ctx: shortcut window]
en: Scroll up
cs: Posunout nahoru

[ctx: shortcut window]
en: Scroll down
cs: Posunout dolů

[ctx: shortcut window]
en: Page up
cs: Předchozí strana

[ctx: shortcut window]
en: Page down
cs: Další strana

[ctx: shortcut window]
en: Previous prompt
cs: Předchozí výzva

[ctx: shortcut window]
en: Next prompt
cs: Následující výzva

[ctx: shortcut window]
en: Save terminal contents
cs: Uložit obsah terminálu

[ctx: shortcut window]
en: Close terminal
cs: Zavřít terminál

[ctx: shortcut window]
en: Maximize terminal
cs: Maximalizovat terminál

[ctx: shortcut window]
en: Current profile preferences
cs: Předvolby aktuálního profilu

[ctx: shortcut window]
en: Reset the terminal
cs: Obnovit terminál

[ctx: shortcut window]
en: Reset and clear the terminal
cs: Obnovit a vyčistit terminál

[ctx: shortcut window]
en: Toggle read only
cs: Přepnout jen pro čtení

[ctx: shortcut window]
en: Layout options
cs: Možnosti rozložení

[ctx: shortcut window]
en: Insert terminal number
cs: Zadejte číslo terminálu

[ctx: shortcut window]
en: Insert password
cs: Zadejte heslo

[ctx: shortcut window]
en: Select bookmark
cs: Vybrat záložku

[ctx: shortcut window]
en: Add bookmark
cs: Přidat záložku

[ctx: shortcut window]
en: Cycle title style
cs: Přepínat styl titulku

[ctx: shortcut window]
en: Monitor silence
cs: Sledovat ticho

[ctx: shortcut window]
en: Override input synchronization
cs: Přepsat synchronizaci vstupu

[ctx: shortcut window]
en: Open file browser
cs: Otevřít správce souborů

[ctx: shortcut window]
en: Toggle margin
cs: Vyp/zap. okraj

[ctx: shortcut window]
en: Open
cs: Otevřít

[ctx: shortcut window]
en: Open in Tilix
cs: Otevřít v Tilix

[ctx: shortcut window]
en: Profile
cs: Profil

en: Your GTK version is too old, you need at least GTK %d.%d.%d!
cs: Máte příliš starou verzi GTK, potřebujete nejméně GTK %d.%d.%d!

en: Unexpected exception occurred
cs: Nastala neočekávaná výjimka

en: Error:
cs: Chyba:

en: Versions
cs: Verze

en: Tilix version: %s
cs: Verze Tilix: %s

en: VTE version: %s
cs: Verze VTE: %s

en: GTK Version: %d.%d.%d
cs: Verze GTK: %d.%d.%d

en: Tilix Special Features
cs: Zvláštní funkce v Tilix

en: Notifications enabled=%b
cs: Oznámení zapnuta=%b

en: Triggers enabled=%b
cs: Spouštěče zapnuty=%b

en: Badges enabled=%b
cs: Symboly zapnuty=%b

en: disabled
cs: vypnuto

en: Do not show this again
cs: Příště už nezobrazovat

en: Credits
cs: Zásluhy

en: DIRECTORY
cs: ADRESÁŘ

en: Set the working directory of the terminal
cs: Nastavit pracovní adresář terminálu

en: PROFILE_NAME
cs: NÁZEV_PROFILU

en: Set the starting profile
cs: Nastavit počáteční profil

en: Set the title of the new terminal
cs: Nastavit titulek nového terminálu

en: TITLE
cs: TITULEK

en: Open the specified session
cs: Otevřít určené sezení

en: SESSION_NAME
cs: NÁZEV_SEZENÍ

en: ACTION_NAME
cs: NÁZEV_AKCE

en: Send an action to current Tilix instance
cs: Poslat akci běžící instanci Tilix

en: COMMAND
cs: PŘÍKAZ

en: Execute the parameter as a command
cs: Provést předaný parametr jako příkaz

en: Maximize the terminal window
cs: Maximalizovat okno terminálu

en: Minimize the terminal window
cs: Minimalizovat okno terminálu

en: Override the preferred window style to use, one of: normal,disable-csd,disable-csd-hide-toolbar,borderless
cs: Přepsat upřednostňovaný styl okna který použít – jedno z: normal,disable-csd,disable-csd-hide-toolbar,borderless

en: WINDOW_STYLE
cs: STYL_OKNA

en: Full-screen the terminal window
cs: Roztáhnout okno na celou obrazovku

en: Focus the existing window
cs: Zaměřit stávající okno

en: Start additional instance as new process (Not Recommended)
cs: Spouštět další instanci jako nový proces (nedoporučováno)

en: GEOMETRY
cs: GEOMETRIE

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
cs: Nastavit velikost okna; například 80x24 nebo 80x24+200+200 (SLOUPCExŘÁDKY+X+Y)

en: Opens a window in quake mode or toggles existing quake mode window visibility
cs: Otevře okno v režimu „quake“ nebo přepne viditelnost stávajícího okna „quake“

en: Show the Tilix preferences dialog directly
cs: Zobrazit přímo dialog s předvolbami pro Tilix

en: Group tilix instances into different processes (Experimental, not recommended)
cs: Seskupovat instanci tilix do různých procesů (experimentální, nedoporučováno)

en: Hidden argument to pass terminal UUID
cs: Skrytý argument kterému předat nikde se neopakující identifikátoru terminálu

en: TERMINAL_UUID
cs: UUID_TERMINÁLU

en: The application ID %s is not valid
cs: Identif. aplikace %s není platný

en: There appears to be an issue with the configuration of the terminal.
    This issue is not serious, but correcting it will improve your experience.
    Click the link below for more information:
cs: Byl zřejmě nalezen problém s nastavením terminálu. Není vážný,
    ale jeho náprava zpříjemní používání aplikace.
    Další informace získáte kliknutím na odkaz níže:

en: Configuration Issue Detected
cs: Zjištěn problém v nastavení

en: Do not show this message again
cs: Tuto zprávu už nezobrazovat

en: Create a new session
cs: Vytvořit nové sezení

en: View session sidebar
cs: Zobrazit boční panel sezení

en: Add terminal right
cs: Přidat terminál vpravo

en: Add terminal down
cs: Přidat terminál dolů

en: Find text in terminal
cs: Hledat v terminálu text

en: Enter a new name for the session
cs: Zadejte nový název sezení

en: Change Session Name
cs: Změnit název sezení

en: Open…
cs: Otevřít…

en: Save
cs: Uložit

en: Save As…
cs: Uložit jako…

en: Name…
cs: Název…

en: Synchronize Input
cs: Synchronizovat vstup

en: Keyboard Shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: About Tilix
cs: O aplikaci Tilix

en: Default
cs: Výchozí

en: There are multiple sessions open, close anyway?
cs: Je otevřeno více sezení. Přesto zavřít?

en: All JSON Files
cs: Všechny soubory JSON

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: Filename '%s' does not exist
cs: Soubor „%s“ neexistuje

en: Load Session
cs: Načíst sezení

en: Cancel
cs: Storno

en: Open
cs: Otevřít

en: Could not load session due to unexpected error.
cs: Načtení sezení se nezdařilo kvůli neočekávané chybě.

en: Error Loading Session
cs: Chyba při načítání sezení

en: Save Session
cs: Uložit sezení

en: Quake mode is not supported under Wayland, running as normal window
cs: Quake režim není pod Wayland podporovaný, spouští se jako normální okno

en: Quake Mode Not Supported
cs: Quake režim není podporován

en: New output displayed
cs: Nový výstup zobrazen

en: Close session
cs: Zavřít sezení

en: Include return character with bookmark
cs: Ukládat záložku se znakem nového řádku

en: Select Bookmark
cs: Vybrat záložku

en: Select Folder
cs: Vybrat složku

en: OK
cs: Ok

en: Select folder
cs: Vybrat složku

en: Clear folder
cs: Vyčistit složku

en: Add Bookmark
cs: Přidat záložku

en: Edit Bookmark
cs: Upravit záložku

en: Name
cs: Název

en: Path
cs: Popis umístění

en: Select Path
cs: Vybrat umístění

en: Command
cs: Příkaz

en: Protocol
cs: Protokol

en: Host
cs: Stroj

en: User
cs: Uživatel

en: Parameters
cs: Parametry

en: Icon
cs: Ikona

en: Error deserializing bookmark
cs: Chyba při deserializaci záložky

en: Root
cs: Kořen

en: Could not load bookmarks due to unexpected error
cs: Načítání záložek se nezdařilo kvůli neočekávané chybě

en: Folder
cs: Složka

en: Remote
cs: Vzdálené

en: Title
cs: Titulek

en: Window (%s)
cs: Okno (%s)

en: Session (%s)
cs: Sezení (%s)

en: Close Application
cs: Zavřít aplikaci

en: Close Window
cs: Zavřít okno

en: Close Session
cs: Zavřít sezení

en: Ignoring as '%s' is not a directory
cs: Přeskočeno, protože „%s“ není adresář

en: Geometry string '%s' is invalid and could not be parsed
cs: Řetězec geometrie „%s“ není platný a nejde ho analyzovat

en: You cannot load a session and set a profile/working directory/execute command option, please choose one or the other
cs: Není možné zároveň načíst sezení a nastavit volbu profilu / pracovního adresáře / prováděného příkazu. Zvolte jen jedno nebo druhé

en: You can only use the action parameter within Tilix
cs: Parametr akce můžete použít jen v rámci Tilix

en: You cannot use the quake mode with maximize, minimize or geometry parameters
cs: Režim „quake“ není možné použít s parametry maximalizace, minimalizace či geometrie

en: File %s is not a color scheme compliant JSON file
cs: Soubor %s není JSON obsahující platné barevné schéma

en: Color scheme palette requires 16 colors
cs: Paleta barevného schématu vyžaduje 16 barev

en: A VTE based terminal emulator for Linux
cs: Linuxový terminál založený na VTE

en: This Source Code Form is subject to the terms of the Mozilla Public License, v. 2.0. If a copy of the MPL was not distributed with this file, You can obtain one at http://mozilla.org/MPL/2.0/.
cs: Tato „podoba ve zdrojovém kódu“ podléhá podmínkám licence Mozilla Public License verze 2.0. Pokud nebyla s tímto souborem dodána i kopie MPL, můžete ji získat na http://mozilla.org/MPL/2.0/.

en: GTK VTE widget team, Tilix would not be possible without their work
cs: Tým GTK pro widget VTE. Tilix by bez jejich práce nebyl možný

en: GtkD for providing such an excellent GTK wrapper
cs: GtkD za to, že vytvořili tak skvělé rozhraní ke GTK

en: Dlang.org for such an excellent language, D
cs: Dlang.org za vynikající programovací jazyk D

en: Icon title
cs: Název ikony

en: ID
cs: Identifikátor

en: Directory
cs: Adresář

en: Hostname
cs: Název stroje

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Columns
cs: Sloupce

en: Rows
cs: Řádky

en: Process
cs: Proces

en: Status.Read-Only
cs: Stav.Jen pro čtení

en: Status.Silence
cs: Stav.Nerušit

en: Status.Input-Sync
cs: Stav.Synchronizace vstupu

en: Terminal count
cs: Počet terminálů

en: Terminal number
cs: Číslo terminálu

en: Active terminal title
cs: Titulek aktivního terminálu

en: Application name
cs: Název aplikace

en: Session name
cs: Název sezení

en: Session number
cs: Číslo sezení

en: Session count
cs: Počet sezení

en: Western
cs: západní

en: Central European
cs: středoevropské

en: South European
cs: jihoevropské

en: Baltic
cs: pobaltské

en: Cyrillic
cs: cyrilské

en: Arabic
cs: arabské

en: Greek
cs: řecké

en: Hebrew Visual
cs: hebrejské vizuální

en: Hebrew
cs: hebrejské

en: Turkish
cs: turecké

en: Nordic
cs: severoevropské

en: Celtic
cs: keltské

en: Romanian
cs: rumunské

en: Armenian
cs: arménské

en: Chinese Traditional
cs: čínské tradiční

en: Cyrillic/Russian
cs: cyrilice/ruské

en: Japanese
cs: japonské

en: Korean
cs: korejské

en: Chinese Simplified
cs: čínské zjednodušené

en: Georgian
cs: gruzínské

en: Cyrillic/Ukrainian
cs: cyrilice/ukrajinské

en: Croatian
cs: chorvatské

en: Hindi
cs: hindské

en: Persian
cs: perské

en: Gujarati
cs: gudžarátské

en: Gurmukhi
cs: gurmukhí

en: Icelandic
cs: islandské

en: Vietnamese
cs: vietnamské

en: Thai
cs: thajské

en: Regex
cs: Regulární výraz

en: Case Insensitive
cs: Nerozlišovat velikost písmen

en: Add
cs: Přidat

en: Delete
cs: Smazat

en: Move up
cs: Posunout nahoru

en: Move down
cs: Posunout dolů

en: Apply
cs: Použít

en: Edit Custom Links
cs: Upravit uživatelské odkazy

en: Action
cs: Činnost

en: Parameter
cs: Parametr

en: Limit number of lines for trigger processing to:
cs: Omezit počet řádků ve kterých hledat spouštěče na:

en: Edit Triggers
cs: Upravit spouštěče

en: Row %d:
cs: Řádek %d:

en: Add bookmark
cs: Přidat záložku

en: Edit bookmark
cs: Upravit záložku

en: Delete bookmark
cs: Smazat záložku

en: Unselect bookmark
cs: Zrušit vybrání záložky

en: Custom Links
cs: Uživatelské odkazy

en: A list of user defined links that can be clicked on in the terminal based on regular expression definitions.
cs: Seznam uživatelem definovaných odkazů, na které je možné v terminálu kliknout, zakládající se na regulérních výrazech.

en: Edit
cs: Upravit

en: Triggers
cs: Spouštěče

en: Triggers are regular expressions that are used to check against output text in the terminal. When a match is detected the configured action is executed.
cs: Spouštěče jsou regulární výrazy, které slouží k vyhledávání textu ve výstupu terminálu. Když je nalezena shoda, provede se nastavená činnost.

en: Tilix Preferences
cs: Předvolby pro Tilix

en: Global
cs: Obecné

en: Appearance
cs: Vzhled

en: Quake
cs: Vysouvat shora (Quake)

en: Bookmarks
cs: Záložky

en: Shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: Encoding
cs: Kódování znaků

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Profile
cs: Profil

en: Add profile
cs: Přidat profil

en: Delete profile
cs: Odebrat profil

en: Profiles
cs: Profily

en: Profile: %s
cs: Profil: %s

en: Are you sure you want to delete '%s'?
cs: Opravdu chcete smazat „%s“?

en: Clone
cs: Klonovat

en: Use for new terminals
cs: Použít pro nové terminály

en: Encodings showing in menu:
cs: Kódování znaků která zobrazit v nabídce:

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Shortcut Key
cs: Klávesová zkratka

en: Enable shortcuts
cs: Používat zkratky

en: Restore default shortcut for this action
cs: Nastavit výchozí

en: Overwrite Existing Shortcut
cs: Přepsat stávající zkratku

en: The shortcut %s is already assigned to %s.
    Disable the shortcut for the other action and assign here instead?
cs: Zkratka %s je už přiřazena k %s.
    Odejmout zkratku od stávající akce a přiřadit ji místo toho sem?

en: Window style
cs: Styl okna

en: Borderless
cs: Bez okrajů

en: Disable CSD
cs: Vypnout CSD

en: Disable CSD, hide toolbar
cs: Vypnout CSD, skrýt panel nástrojů

en: Normal
cs: Normální

en: Window restart required
cs: Vyžadován restart okna

en: Terminal title style
cs: Styl titulku terminálu

en: None
cs: Žádné

en: Small
cs: Malý

en: Tab position
cs: Umístění karty

en: Bottom
cs: Dole

en: Left
cs: Vlevo

en: Right
cs: Vpravo

en: Top
cs: Nahoře

en: Theme variant
cs: Varianta motivu vzhledu

en: Dark
cs: Tmavý

en: Light
cs: Světlý

en: Background image
cs: Obrázek na pozadí

en: Select Image
cs: Vybrat obrázek

en: All Image Files
cs: Všechny typy obrázků

en: Reset background image
cs: Odstranit obrázek na pozadí

en: Center
cs: Vystředit

en: Scale
cs: Přizpůsobit měřítko

en: Stretch
cs: Roztáhnout

en: Tile
cs: Dlaždice

en: Default session name
cs: Výchozí název sezení

en: Application title
cs: Titulek aplikace

en: Enable transparency, requires re-start
cs: Zapnout průhlednost (vyžaduje restart aplikace)

en: Use a wide handle for splitters
cs: Použít široký oddělovač terminálů

en: Place the sidebar on the right
cs: Umístit boční panel doprava

en: Show the terminal title even if it's the only terminal
cs: Ukazovat titulek terminálu, i když je to jediný terminál

en: Use overlay scrollbars (Application restart required)
cs: Používat překryvné posuvníky (vyžaduje restart aplikace)

en: Use tabs instead of sidebar (Application restart required)
cs: Používat karty místo bočního panelu (vyžaduje restart aplikace)

en: Size
cs: Velikost

en: Height percent
cs: Procenta výšky

en: Width percent
cs: Procenta šířky

en: Alignment
cs: Zarovnání

en: Window position
cs: Umístění okna

en: Options
cs: Možnosti

en: Show terminal on all workspaces
cs: Zobrazovat terminál na všech plochách

en: Hide window when focus is lost
cs: Při ztrátě zaměření skrýt okno

en: Delay hiding window by (ms)
cs: Prodleva před skrytím okna (ms)

en: Hide the toolbar of the window
cs: Skrýt panel nástrojů okna

en: Keep window always on top
cs: Ponechat toto okno vždy v popředí

en: Display terminal on active monitor
cs: Zobrazit terminál na aktivním monitoru

en: Display on specific monitor
cs: Zobrazit na konkrétním monitoru

en: Primary Monitor
cs: Hlavní monitor

en: Behavior
cs: Chování

en: Prompt when creating a new session
cs: Dotázat se při vytváření nového sezení

en: Focus a terminal when the mouse moves over it
cs: Zaměřit terminál, když na něj ukáže myš

en: Autohide the mouse pointer when typing
cs: Při psaní automaticky skrývat kurzor myši

en: Close terminal by clicking middle mouse button on title
cs: Zavřít terminál kliknutím prostředním tlačítkem myši na titulek

en: Zoom the terminal using <Control> and scroll wheel
cs: Měnit přiblížení terminálu pomocí klávesy <Control> a kolečka myši

en: Require the <Control> modifier to edit title on click
cs: Pro úpravu titulku kliknutím vyžadovat stisk klávesy <Control>

en: Close window when last session is closed
cs: Zavřít okno, když je zavřeno poslední sezení

en: Save and restore window state
cs: Uložit a obnovit stav okna

en: Send desktop notification on process complete
cs: Zpravovat o dokončení procesů skrze oznamování v desktopu

en: On new instance
cs: Při nové instanci

en: Focus Window
cs: Zaměřit okno

en: Split Down
cs: Rozdělit dolů

en: Split Right
cs: Rozdělit doprava

en: Clipboard
cs: Schránka

en: Always use advanced paste dialog
cs: Vždy použít dialog pokročilého vkládání

en: Warn when attempting unsafe paste
cs: Varovat při pokusu o nebezpečné vkládání

en: Strip first character of paste if comment or variable declaration
cs: Odstranit první znak z vkládaného, pokud jde o komentář nebo deklaraci proměnné

en: Automatically copy text to clipboard when selecting
cs: Označením text automaticky zkopírovat do schránky

en: General
cs: Obecné

en: Color
cs: Barva

en: Scrolling
cs: Posouvání

en: Compatibility
cs: Kompatibilita

en: Badge
cs: Jmenovka

en: Profile name
cs: Název profilu

en: Terminal title
cs: Titulek terminálu

en: Text Appearance
cs: Vzhled textu

en: Terminal size
cs: Velikost terminálu

en: columns
cs: sloupců

en: rows
cs: řádků

en: Reset
cs: Obnovit

en: Cell spacing
cs: Rozestupy buněk

en: width
cs: šířka

en: height
cs: výška

en: Margin
cs: Okraj

en: Text blink mode
cs: Režim blikání textu

en: Always
cs: Vždy

en: Focused
cs: Zaměřené

en: Never
cs: Nikdy

en: Unfocused
cs: Nezaměřené

en: Custom font
cs: Vlastní písmo

en: Choose A Terminal Font
cs: Vyberte písmo terminálu

en: Word-wise select chars
cs: Vybrat znaky s ohledem na slova

en: Cursor
cs: Kurzor

en: Block
cs: Blokový

en: IBeam
cs: Svislá čára

en: Underline
cs: Podtržítko

en: Cursor blink mode
cs: Režim blikání kurzoru

en: Off
cs: Vypnuto

en: On
cs: Zapnuto

en: System
cs: Podle systému

en: Notification
cs: Oznámení

en: Terminal bell
cs: Zvonek terminálu

en: Icon and sound
cs: Ikona a zvuk

en: Sound
cs: Zvuk

en: ID: %s
cs: Identifikátor: %s

en: Color scheme
cs: Barevné schéma

en: Custom
cs: Vlastní

en: Export
cs: Exportovat

en: Color palette
cs: Barevná paleta

en: Use theme colors for foreground/background
cs: Použít barvy z motivu vzhledu i pro popředí/pozadí

en: Show bold text in bright colors
cs: Zobrazovat tučný text v jasných barvách

en: Transparency
cs: Průhlednost

en: Unfocused dim
cs: Ztmavení nezaměřeného okna

en: Background
cs: Pozadí

en: Select Cursor Foreground Color
cs: Vyberte barvu popředí kurzoru

en: Select Cursor Background Color
cs: Vyberte barvu pozadí kurzoru

en: Highlight
cs: Zvýraznění

en: Select Highlight Foreground Color
cs: Vyberte barvu popředí u zvýraznění

en: Select Highlight Background Color
cs: Vyberte barvu pozadí u zvýraznění

en: Bold
cs: Tučně

en: Select Bold Color
cs: Vyberte barvu pro tučné

en: Select Badge Color
cs: Vyberte barvu jmenovky

en: Select Background Color
cs: Vyberte barvu pozadí

en: Select Foreground Color
cs: Vyberte barvu popředí

en: Foreground
cs: Popředí

en: Black
cs: černá

en: Blue
cs: modrá

en: Green
cs: zelená

en: Grey
cs: šedá

en: Orange
cs: oranžová

en: Purple
cs: fialová

en: Red
cs: červená

en: Turquoise
cs: tyrkysová

en: Select %s Color
cs: Vyberte barvu „%s“

en: Select %s Light Color
cs: Vyberte barvu „světlá %s“

en: Export Color Scheme
cs: Exportovat barevné schéma

en: Show scrollbar
cs: Zobrazovat posuvník

en: Scroll on output
cs: Posunout při výstupu

en: Scroll on keystroke
cs: Posunout při stisku klávesy

en: Limit scrollback to:
cs: Omezit historii posouvání na:

en: Backspace key generates
cs: Klávesa Backspace posílá

en: Automatic
cs: Automaticky

en: Escape sequence
cs: Únikovou sekvenci

en: Delete key generates
cs: Klávesa Delete posílá

en: Ambiguous-width characters
cs: Znaky nejednoznačné šířky

en: Narrow
cs: Úzké

en: Wide
cs: Široké

en: Run command as a login shell
cs: Spustit příkaz jako přihlašovací shell

en: Run a custom command instead of my shell
cs: Místo mého shellu spustit uživatelský příkaz

en: When command exits
cs: Až příkaz skončí

en: Exit the terminal
cs: Zavřít terminál

en: Hold the terminal open
cs: Ponechat terminál otevřený

en: Restart the command
cs: Znovu spustit příkaz

en: Badge position
cs: Umístění jmenovky

en: Northeast
cs: Severovýchod

en: Northwest
cs: Severozápad

en: Southeast
cs: Jihovýchod

en: Southwest
cs: Jihozápad

en: Choose A Badge Font
cs: Vyberte písmo jmenovky

en: Notify New Activity
cs: Oznamovat novou aktivitu

en: A notification can be raised when new activity occurs after a specified period of silence.
cs: Když nastane nová aktivita, je možné po zadaném období nerušení zobrazit oznámení.

en: Automatic Profile Switching
cs: Automatické přepínání profilu

en: Profiles are automatically selected based on the values entered here.
    Values are entered using a <i>username@hostname:directory</i> format. Either the hostname or directory can be omitted but the colon must be present. Entries with neither hostname or directory are not permitted.
cs: Profily jsou vybírány automaticky podle zde zadaných hodnot.
    Hodnoty se zapisují ve formátu <i>uzivatelske_jmeno@stroj:adresar</i>. Buď stroj nebo adresář je možné vynechat, ale je nutné zachovat dvojtečku. Položky postrádající stroj i adresář není možné použít.

en: Profiles are automatically selected based on the values entered here.
    Values are entered using a <i>hostname:directory</i> format. Either the hostname or directory can be omitted but the colon must be present. Entries with neither hostname or directory are not permitted.
cs: Profily jsou vybírány automaticky podle zde zadaných hodnot.
    Hodnoty se zapisují ve formátu <i>stroj:adresar</i>. Buď stroj nebo adresář je možné vynechat, ale je nutné zachovat dvojtečku. Položky postrádající stroj i adresář není možné použít.

en: Match
cs: Shoda

en: Enter username@hostname:directory to match
cs: Zadejte uzivatel@stroj:adresar pro který hledat shodu

en: Enter hostname:directory to match
cs: Zadejte stroj:adresar pro který hledat shodu

en: Add New Match
cs: Přidat novou shodu

en: Edit username@hostname:directory to match
cs: Upravit uzivatel@stroj:adresar pro který hledat shodu

en: Edit hostname:directory to match
cs: Upravit stroj:adresar pro který hledat shodu

en: Edit Match
cs: Upravit shodu

en: Enable by default
cs: Zapnout ve výchozím stavu

en: Threshold for continuous silence
cs: Práh pro nepřerušované nerušení (sekundy)

en: (seconds)
cs: (sekund)

en: Terminal
cs: Terminál

en: Session
cs: Sezení

en: Window
cs: Okno

en: Help
cs: Nápověda

en: UpdateState
cs: AktualizovatStav

en: ExecuteCommand
cs: ProvéstPříkaz

en: SendNotification
cs: PoslatOznámení

en: UpdateTitle
cs: AktualizovatTitulek

en: PlayBell
cs: Zazvonit

en: SendText
cs: PoslatText

en: InsertPassword
cs: VložitHeslo

en: UpdateBadge
cs: AktualizovatSymbol

en: RunProcess
cs: SpustitProces

en: %s (Copy)
cs: %s (kopírovat)

en: Could not locate dropped terminal
cs: Přetažený terminál se nepodařilo nalézt

en: Could not locate session for dropped terminal
cs: Nepodařilo se nalézt sezení pro přetažený terminál

en: Close
cs: Zavřít

en: This command is asking for Administrative access to your computer
cs: Tento příkaz vás žádá o správcovský přístup k počítači

en: Copying commands from the internet can be dangerous.
cs: Kopírování příkazů z Internetu může být nebezpečné.

en: Be sure you understand what each part of this command does.
cs: Ujistěte se, že rozumíte tomu, co která část příkazu dělá.

en: Transform
cs: Převod

en: Convert spaces to tabs
cs: Převést mezery na tabulátory

en: Convert CRLF and CR to LF
cs: Převést konce řádků CRLF a CR na LF

en: Advanced Paste
cs: Pokročilé vkládání

en: Paste
cs: Vložit

en: Layout Options
cs: Možnosti rozložení

en: Active
cs: Aktivní

en: Session Load
cs: Načíst sezení

en: Active options are always in effect and apply immediately.
    Session Load options only apply when loading a session file.
cs: Aktivní předvolby vždy platí a jsou použity okamžitě.
    Předvolby „Načítání sezení“ se uplatňují jen při načítání souboru sezení.

en: Process monitoring is not enabled, this should never be called
cs: Monitorování procesů není zapnuto, toto by nemělo nikdy být voláno

en: New
cs: Nový

en: Include return character with password
cs: Za heslem zadejte i znak nového řádku

en: Insert Password
cs: Vložit heslo

en: Password
cs: Heslo

en: Confirm Password
cs: Potvrdit heslo

en: Add Password
cs: Přidat heslo

en: Edit Password
cs: Upravit heslo

en: Search Options
cs: Možnosti hledání

en: Find next
cs: Hledat další

en: Find previous
cs: Hledat předchozí

en: Match case
cs: Rozlišovat velikost písmen

en: Match entire word only
cs: Hledat jen celá slova

en: Wrap around
cs: Po dosažení konce pokračovat od začátku

en: Match as regular expression
cs: Hledat jako regulární výraz

en: Search '%s' is not a valid regex
    %s
cs: Hledání „%s“ není platný regulární výraz
    %s

en: Maximize
cs: Maximalizovat

en: Disable input synchronization for this terminal
cs: Pro tento terminál vypnout synchronizaci vstupu

en: Read-Only
cs: Jen pro čtení

en: New output
cs: Nový výstup

en: Edit Profile
cs: Upravit profil

en: Edit Encodings
cs: Upravit kódování znaků

en: Enable input synchronization for this terminal
cs: Pro tento terminál zapnout synchronizaci vstupu

en: Library Not Loaded
cs: Knihovna nenačtena

en: The library %s could not be loaded, password functionality is unavailable.
cs: Knihovnu %s se nepodařilo načíst: funkce pro hesla není dostupná.

en: Find…
cs: Najít…

en: Password...
cs: Heslo…

en: Bookmark...
cs: Záložka…

en: Add Bookmark...
cs: Přidat záložku…

en: Assistants
cs: Asistenti

en: Show File Browser...
cs: Zobrazit správce souborů…

en: Save Output…
cs: Uložit výstup…

en: Reset and Clear
cs: Obnovit a vyčistit

en: Layout Options…
cs: Možnosti uspořádání…

en: Monitor Silence
cs: Sledovat aktivitu

en: Other
cs: Další

en: Add Right
cs: Přidat vpravo

en: Add Down
cs: Přidat dolů

en: Terminal Activity
cs: Aktivita terminálu

en: Not Enabled
cs: Nezapnuto

en: Restore
cs: Obnovit

en: Tilix Custom Notification
cs: Uživatelské oznamování z Tilix

en: Open Link
cs: Otevřít odkaz

en: Copy Link Address
cs: Zkopírovat adresu odkazu

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Copy as HTML
cs: Zkopírovat jako HTML

en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Synchronize input
cs: Synchronizovat vstup

en: Could not check file '%s' due to error '%s'
cs: Soubor „%s“ se nedaří se zkontrolovat kvůli chybě „%s“

en: Remote File URI Unsupported
cs: URI vzdálených souborů nepodporováno

en: Custom link regex '%s' has an error, ignoring
cs: Regulární výraz uživatelského odkazu „%s“ obsahuje chybu – ignoruje se

en: Regular Expression Error
cs: Chyba regulárního výrazu

en: Could not open match '%s'
cs: Shodu s „%s“ se nepodařilo otevřít

en: Error Opening Match
cs: Chyba při otevírání shody

en: Unexpected error occurred when adding link regex: %s
cs: Nastala neočekávaná chyba při přidávání regulárního výrazu odkazu: %s

en: Unexpected error occurred, no additional information available
cs: Nastala neočekávaná chyba, bližší informace nejsou k dispozici

en: Unexpected error occurred: %s
cs: Nastala neočekávaná chyba: %s

en: Save Terminal Output
cs: Uložit výstup terminálu

en: All Text Files
cs: Všechny textové soubory

en: Unknown
cs: Neznámé

en: The child process exited normally with status %d
cs: Podřízený (child) proces skončil normálně se stavem %d

en: The child process was aborted by signal %d.
cs: Podřízený (child) proces byl ukončen signálem %d.

en: The child process was aborted.
cs: Podřízený (child) proces byl ukončen.

en: Relaunch
cs: Znovu spustit

en: Don't Paste
cs: Nevkládat

en: Paste Anyway
cs: Přesto vložit
