terminix - en to nl translation catalogue (629 entries)

en: A tiling terminal for GNOME
nl: Een terminal voor GNOME met tegelmogelijkheid

en: Tilix is a tiling terminal emulator.
nl: Tilix is een terminal-app met tegelmogelijkheid.

en: It lets you:
nl: Het stelt u in staat om:

en: Layout terminals in any fashion by splitting them horizontally or vertically
nl: Terminals indelen op welke manier dan ook door ze horizontaal of verticaal te splitsen

en: Terminals can be re-arranged using drag and drop both within and between windows
nl: Terminals kunnen anders worden ingedeeld middels slepen-en-neerzetten binnen en tussen vensters

en: Terminals can be detached into a new window via drag and drop
nl: Terminal kunnen worden veranderd in een nieuw venster middels slepen-en-neerzetten

en: Input can be synchronized between terminals so commands typed in one terminal are replicated to the others
nl: De invoer kan worden gesynchroniseerd tussen terminals zodat opdrachten uit de ene terminal kunnen worden hergebruikt in andere terminals

en: The grouping of terminals can be saved and loaded from disk
nl: Gegroepeerde terminals kunnen worden opgeslagen naar en geladen vanaf een schijf

en: Terminals support custom titles
nl: De terminals hebben ondersteuning voor aangepaste titels

en: Color schemes are stored in files and custom color schemes can be created by simply creating a new file
nl: Kleurenschema's worden opgeslagen in bestanden. Aangepaste kleurenschema's kunnen worden samengesteld door het maken van een nieuw bestand.

en: Transparent background
nl: Doorzichtige achtergrond

en: Supports notifications when processes are completed out of view
nl: Ondersteunt meldingen voor processen die buiten het zicht worden voltooid

en: The application was written using GTK 3 and an effort was made to conform to GNOME Human Interface Guidelines (HIG). As a result, it does use client-side-decorations, though it can be disabled if necessary.
nl: De app is geschreven in GTK 3 en er is veel moeite gestoken in het volgen van de richtlijnen van de GNOME HIG (Human Interface Guidelines). Dit resulteert in het gebruik van client-side-decorations, maar deze kunnen worden uitgeschakeld indien nodig.

en: Tilix has been tested with GNOME and with Unity.
nl: Tilix is getest onder GNOME en Unity.

en: Tilix is still looking for a new maintainer!
nl: Tilix is op zoek naar een nieuwe beheerder!

en: This release adds the following features:
nl: Deze uitgave bevat de volgende nieuwe functies:

en: Disable advanced paste when there is no linebreak like iTerm2
nl: Geavanceerd plakken wordt uitgeschakeld wanneer er geen nieuwe regel is, net als iTerm2

en: Add environment variable when in quake mode
nl: Omgevingsvariabele toegevoegd voor gebruik in quake-modus

en: Add possibility to configure always enabled regex
nl: Mogelijkheid toegevoegd om reguliere expressies altijd te gebruiken

en: This release fixes the following bugs:
nl: Deze uitgave lost de volgende bugs op:

en: More appdata -&gt; metainfo move
nl: Meer appdata -&gt; metainfo verplaatst

en: Add meson target for man page translations
nl: Meson-doel toegevoegd voor man-page-vertalingen

en: Update flatpak manifest
nl: Flatpak-manifest ijgewerkt

en: meson: drop unused argument for i18n.merge_file()
nl: Meson: Ongebruikte argumenten voor i18n.merge_file() weggelaten

en: Stop using deprecated Meson features
nl: Verouderde Meson-functies vervangen

en: Keep quake window open if focus is restored before timeout has been reached
nl: Quake-venster wordt opengehouden wanneer de focus voor korte tijd weg is

en: Don't check GtkDragResult
nl: GtkDragResult wordt niet gecontroleerd

en: Don't add application/x-rootwindow-drop to dragSourceSet targets
nl: application/x-rootwindow-drop wordt niet aan dragSourceSet-doelen toegevoegd

en: With contributions from:
nl: Met bijdragen van:

en: Tilix is looking for maintainers! At the moment, only very minimal maintenance is done, no new features will be implemented and pull-requests may be reviewed very slowly.
nl: Tilix is op zoek naar onderhouders! Momenteel wordt er weinig onderhoud gepleegd, geen nieuwe functies toegevoegd en de pull requests zeer langzaam behandeld.

en: If you are interested in helping Tilix, please chime in!
nl: Als u wilt meehelpen, laat het dan weten!

en: Actually install Yaru color scheme
nl: Het Yaru-kleurenschema wordt voortaan juist geïnstalleerd

en: Give every tab the ${title}
nl: Elk tabblad krijgt de naam '${title}'

en: Add option to strip trailing whitespace on paste
nl: Opties om witruimtes op einden te wissen na plakken

en: Fix saving of already saved session
nl: Opgeslagen sessies worden voortaan ook echt opgeslagen

en: Add shortcut to "Unselect all"
nl: Sneltoets toegevoegd voor 'Niets selecteren'

en: Many Meson buildsystem fixes
nl: Veel fouten omtrent het Meson-compilatiesysteem opgelost

en: Avoid missing the previous command exit code when encoding URLs
nl: De vorige opdracht-afsluitcode werd soms overgeslagen bij het ontcijferen van url's

en: Resolve some D deprecation messages
nl: Enkele D-verouderingsmeldingen opgelost

en: Mention powerline/fonts in README
nl: powerline/fonts benoemd in README-bestand

en: Avoid calling `values()` on a shared object
nl: `values()` wordt niet meer aangeroepen bij gedeelde objecten

en: Update metainfo data
nl: Meta-informatie bijgewerkt

en: Drop compat code for older D frontend versions
nl: Compatibiliteitscode voor oudere D-versies is verwijderd

en: Bump minimum VTE version to 0.46
nl: De minimale VTE-versie is voortaan 0.46

en: Remove deprecated Autotools support
nl: Verouderde Autotools-ondersteuning verwijderd

en: Add release notes, NEWS file, automatic metainfo update
nl: Wijzigingslog, NEWS-bestand en automatische bijwerking van metagegevens toegevoegd

en: Update to GtkD 3.9.0
nl: GtkD is bijgewerkt naar 3.9.0

en: This release updates translations.
nl: Deze uitgave bevat bijgewerkte vertalingen.

en: This release fixes the following bug:
nl: Deze uitgave lost de volgende bug op:

en: Fixes a problem with the session sidebar getting out of sync after having deleted a session. See issues #1680, #1637 and #1699.
nl: Probleem opgelost omtrent de zijbalk: deze liep soms niet synchroon na het wissen van een sessie. Zie 'issues' #1680, #1637 en #1699.

en: Remove app menu for gnome 3.32
nl: App-menu verwijderd voor GNOME 3.32

en: Update icon
nl: Pictogram bijgewerkt

en: Minor fixes
nl: Kleine foutoplossingen

en: Small release to update localizations
nl: Kleine uitgave die de vertalingen bijwerkt

en: Update to GtkD 3.8.5 to fix library name in GtkD.
nl: Update naar GtkD 3.8.5 om een bibliotheeknaam te repareren.

en: Some new features and bug fixes.
nl: Enkele nieuwe functies en foutoplossingen.

en: Open Remote Tilix
nl: Tilix openen op afstand

en: Open Remote Tilix In {}
nl: Tilix op afstand openen in {}

en: Open In Tilix
nl: Openen in Tilix

en: Open Tilix In {}
nl: Tilix openen in {}

en: Open Remote Tilix Here
nl: Tilix hier op afstand openen

en: Open Remote Tilix In This Directory
nl: Tilix op afstand openen in deze map

en: Open Tilix Here
nl: Tilix hier openen

en: Open Tilix In This Directory
nl: Tilix openen in deze map

en: shell;prompt;command;commandline;cmd;
nl: shell;prompt;opdracht;opdrachtprompt;cmd;

en: New Window
nl: Nieuw venster

en: New Session
nl: Nieuwe sessie

en: Preferences
nl: Voorkeuren

[ctx: shortcut window]
en: Application
nl: App

[ctx: shortcut window]
en: Open a new window
nl: Nieuw venster openen

[ctx: shortcut window]
en: Open a new session
nl: Nieuwe sessie starten

[ctx: shortcut window]
en: Open preferences
nl: Voorkeuren openen

[ctx: shortcut window]
en: Window
nl: Venster

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fullscreen mode
nl: Volledige scherm-modus aan/uit

[ctx: shortcut window]
en: View session sidebar
nl: Sessie-zijbalk tonen

[ctx: shortcut window]
en: Switch to next session
nl: Overschakelen naar volgende sessie

[ctx: shortcut window]
en: Switch to previous session
nl: Overschakelen naar vorige sessie

[ctx: shortcut window]
en: Reorder to next session
nl: Herordenen naar volgende sessie

[ctx: shortcut window]
en: Reorder to previous session
nl: Herordenen naar vorige sessie

[ctx: shortcut window]
en: Switch to session 1
nl: Overschakelen naar sessie 1

[ctx: shortcut window]
en: Switch to session 2
nl: Overschakelen naar sessie 2

[ctx: shortcut window]
en: Switch to session 3
nl: Overschakelen naar sessie 3

[ctx: shortcut window]
en: Switch to session 4
nl: Overschakelen naar sessie 4

[ctx: shortcut window]
en: Switch to session 5
nl: Overschakelen naar sessie 5

[ctx: shortcut window]
en: Switch to session 6
nl: Overschakelen naar sessie 6

[ctx: shortcut window]
en: Switch to session 7
nl: Overschakelen naar sessie 7

[ctx: shortcut window]
en: Switch to session 8
nl: Overschakelen naar sessie 8

[ctx: shortcut window]
en: Switch to session 9
nl: Overschakelen naar sessie 9

[ctx: shortcut window]
en: Switch to session 10
nl: Overschakelen naar sessie 10

[ctx: shortcut window]
en: Session
nl: Sessie

[ctx: shortcut window]
en: File
nl: Bestand

[ctx: shortcut window]
en: Close the current session
nl: Huidige sessie sluiten

[ctx: shortcut window]
en: Save the current session
nl: Huidige sessie opslaan

[ctx: shortcut window]
en: Save the current session with new filename
nl: Huidige sessie opslaan onder nieuwe bestandsnaam

[ctx: shortcut window]
en: Open a saved session
nl: Opgeslagen sessie openen

[ctx: shortcut window]
en: Add
nl: Toevoegen

[ctx: shortcut window]
en: Add terminal right
nl: Terminal rechts toevoegen

[ctx: shortcut window]
en: Add terminal down
nl: Terminal onder toevoegen

[ctx: shortcut window]
en: Add terminal automatically
nl: Terminal automatisch toevoegen

[ctx: shortcut window]
en: Resize
nl: Herschalen

[ctx: shortcut window]
en: Resize the terminal up
nl: Terminal omhoog herschalen

[ctx: shortcut window]
en: Resize the terminal down
nl: Terminal omlaag herschalen

[ctx: shortcut window]
en: Resize the terminal left
nl: Terminal naar links herschalen

[ctx: shortcut window]
en: Resize the terminal right
nl: Terminal naar rechts herschalen

[ctx: shortcut window]
en: Other
nl: Overig

[ctx: shortcut window]
en: Edit the session name
nl: Sessienaam bewerken

[ctx: shortcut window]
en: Synchronize the input
nl: Invoer synchroniseren

[ctx: shortcut window]
en: Switch
nl: Overschakelen

[ctx: shortcut window]
en: Switch to next terminal
nl: Overschakelen naar volgende terminal

[ctx: shortcut window]
en: Switch to previous terminal
nl: Overschakelen naar vorige terminal

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the terminal up
nl: Overschakelen naar de terminal hierboven

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the terminal down
nl: Overschakelen naar de terminal hieronder

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the terminal left
nl: Overschakelen naar de linkerterminal

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the terminal right
nl: Overschakelen naar de rechterterminal

[ctx: shortcut window]
en: Switch to terminal 1
nl: Overschakelen naar terminal 1

[ctx: shortcut window]
en: Switch to terminal 2
nl: Overschakelen naar terminal 2

[ctx: shortcut window]
en: Switch to terminal 3
nl: Overschakelen naar terminal 3

[ctx: shortcut window]
en: Switch to terminal 4
nl: Overschakelen naar terminal 4

[ctx: shortcut window]
en: Switch to terminal 5
nl: Overschakelen naar terminal 5

[ctx: shortcut window]
en: Switch to terminal 6
nl: Overschakelen naar terminal 6

[ctx: shortcut window]
en: Switch to terminal 7
nl: Overschakelen naar terminal 7

[ctx: shortcut window]
en: Switch to terminal 8
nl: Overschakelen naar terminal 8

[ctx: shortcut window]
en: Switch to terminal 9
nl: Overschakelen naar terminal 9

[ctx: shortcut window]
en: Switch to terminal 10
nl: Overschakelen naar terminal 10

[ctx: shortcut window]
en: Find
nl: Zoeken

[ctx: shortcut window]
en: Find next
nl: Volgende zoeken

[ctx: shortcut window]
en: Find previous
nl: Vorige zoeken

[ctx: shortcut window]
en: Clipboard
nl: Klembord

[ctx: shortcut window]
en: Copy
nl: Kopiëren

[ctx: shortcut window]
en: Copy As HTML
nl: Kopiëren als html

[ctx: shortcut window]
en: Paste
nl: Plakken

[ctx: shortcut window]
en: Paste selection
nl: Selectie plakken

[ctx: shortcut window]
en: Advanced paste
nl: Geavanceerd plakken

[ctx: shortcut window]
en: Select all
nl: Alles selecteren

[ctx: shortcut window]
en: Unselect all
nl: Niets selecteren

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
nl: Inzoomen

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
nl: Uitzoomen

[ctx: shortcut window]
en: Zoom normal size
nl: Zoom herstellen

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
nl: Navigatie

[ctx: shortcut window]
en: Scroll up
nl: Omhoog scrollen

[ctx: shortcut window]
en: Scroll down
nl: Omlaag scrollen

[ctx: shortcut window]
en: Page up
nl: Pagina omhoog

[ctx: shortcut window]
en: Page down
nl: Pagina omlaag

[ctx: shortcut window]
en: Previous prompt
nl: Vorige

[ctx: shortcut window]
en: Next prompt
nl: Volgende

[ctx: shortcut window]
en: Save terminal contents
nl: Terminal-inhoud opslaan

[ctx: shortcut window]
en: Close terminal
nl: Terminal sluiten

[ctx: shortcut window]
en: Maximize terminal
nl: Terminal maximaliseren

[ctx: shortcut window]
en: Current profile preferences
nl: Huidige profielvoorkeuren opslaan

[ctx: shortcut window]
en: Reset the terminal
nl: Terminal terugzetten op standaardwaarden

[ctx: shortcut window]
en: Reset and clear the terminal
nl: Terminal wissen en terugzetten op standaardwaarden

[ctx: shortcut window]
en: Toggle read only
nl: Alleen-lezen aan/uit

[ctx: shortcut window]
en: Layout options
nl: Indelingsopties

[ctx: shortcut window]
en: Insert terminal number
nl: Terminalcijfer invoeren

[ctx: shortcut window]
en: Insert password
nl: Wachtwoord invoeren

[ctx: shortcut window]
en: Select bookmark
nl: Bladwijzer selecteren

[ctx: shortcut window]
en: Add bookmark
nl: Bladwijzer toevoegen

[ctx: shortcut window]
en: Cycle title style
nl: Schakelen tussen titelstijlen

[ctx: shortcut window]
en: Monitor silence
nl: Stilte bijhouden

[ctx: shortcut window]
en: Override input synchronization
nl: Invoer-synchronisatie overschrijven

[ctx: shortcut window]
en: Open file browser
nl: Bestandsverkenner openen

[ctx: shortcut window]
en: Toggle margin
nl: Marge aan/uit

[ctx: shortcut window]
en: Open
nl: Openen

[ctx: shortcut window]
en: Open in Tilix
nl: Openen in Tilix

[ctx: shortcut window]
en: Profile
nl: Profiel

en: Your GTK version is too old, you need at least GTK %d.%d.%d!
nl: Uw GTK-versie is verouderd. U dient minimaal te beschikken over versie %d.%d.%d!

en: Your VTE version is too old, you need at least VTE %d.%d!
nl: Uw VTE-versie is verouderd. U dient minimaal te beschikken over versie %d.%d!

en: Unexpected exception occurred
nl: Er is een onverwachte fout opgetreden

en: Error:
nl: Fout:

en: Versions
nl: Versies

en: Tilix version: %s
nl: Tilix-versie: %s

en: VTE version: %s
nl: VTE-versie: %s

en: GTK Version: %d.%d.%d
nl: GTK-versie: %d.%d.%d

en: Tilix Special Features
nl: Tilix Speciale Mogelijkheden

en: Notifications enabled=%b
nl: Meldingen ingeschakeld=%b

en: Triggers enabled=%b
nl: Triggers ingeschakeld=%b

en: Badges enabled=%b
nl: Badges ingeschakeld=%b

en: disabled
nl: uitgeschakeld

en: Do not show this again
nl: Dit bericht niet meer tonen

en: Credits
nl: Met dank aan

en: DIRECTORY
nl: MAP

en: Set the working directory of the terminal
nl: Stel de terminal-werkmap in

en: PROFILE_NAME
nl: PROFIEL_NAAM

en: Set the starting profile
nl: Stel het startprofiel in

en: Set the title of the new terminal
nl: Stel de nieuwe terminaltitel in

en: TITLE
nl: TITEL

en: Open the specified session
nl: Open de opgegeven sessie

en: SESSION_NAME
nl: SESSIE_NAAM

en: ACTION_NAME
nl: ACTIE_NAAM

en: Send an action to current Tilix instance
nl: Verstuur een actie naar het huidige Tilix-proces

en: COMMAND
nl: OPDRACHT

en: Execute the parameter as a command
nl: Parameter uitvoeren als opdracht

en: Maximize the terminal window
nl: Maximaliseer het terminalvenster

en: Minimize the terminal window
nl: Terminalvenster minimaliseren

en: Override the preferred window style to use, one of: normal,disable-csd,disable-csd-hide-toolbar,borderless
nl: De te gebruiken voorkeursvensterstijl negeren en in plaats daarvan: normal,disable-csd,disable-csd-hide-toolbar,borderless

en: WINDOW_STYLE
nl: VENSTER_STIJL

en: Full-screen the terminal window
nl: Volledige scherm-modus

en: Focus the existing window
nl: Focus het huidige venster

en: Start additional instance as new process (Not Recommended)
nl: Nieuwe vensters starten als nieuw proces (niet aanbevolen)

en: GEOMETRY
nl: AFMETINGEN

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
nl: Stel de vensterafmetingen in. Voorbeeld: 80x24, of 80x24+200+200 (KOLOMMENxRIJEN+X+Y)

en: Opens a window in quake mode or toggles existing quake mode window visibility
nl: Opent een venster in quake-modus of weergeeft/verwerpt een actief quake-venster

en: Show the Tilix and dependent component versions
nl: Tilix-versie en vereiste onderdeelversies tonen

en: Show the Tilix preferences dialog directly
nl: Tilix-voorkeurenvenster direct tonen

en: GROUP_NAME
nl: GROEPS_NAAM

en: Group tilix instances into different processes (Experimental, not recommended)
nl: Tilix-instanties onderbrengen in afzonderlijke processen (experimenteel; niet aanbevolen)

en: Hidden argument to pass terminal UUID
nl: Verborgen argument om door te geven aan de terminal UUID

en: The application ID %s is not valid
nl: De app-ID %s is ongeldig

en: There appears to be an issue with the configuration of the terminal.
    This issue is not serious, but correcting it will improve your experience.
    Click the link below for more information:
nl: Er lijkt een probleem te zijn met de configuratie van de terminal. Het probleem
    is niet ernstig maar het oplossen ervan zal uw terminal-ervaring verbeteren. Voor
    meer informatie, klik op de onderstaande link:

en: Configuration Issue Detected
nl: Configuratieprobleem ontdekt

en: Do not show this message again
nl: Dit bericht niet meer tonen

en: Create a new session
nl: Nieuwe sessie starten

en: View session sidebar
nl: Sessie-zijbalk tonen

en: Add terminal right
nl: Terminal rechts toevoegen

en: Add terminal down
nl: Terminal onder toevoegen

en: Find text in terminal
nl: Naar tekst zoeken in de terminal

en: Enter a new name for the session
nl: Voer een nieuwe sessienaam in

en: Change Session Name
nl: Sessienaam wijzigen

en: Open…
nl: Openen…

en: Save
nl: Opslaan

en: Save As…
nl: Opslaan als…

en: Name…
nl: Naam…

en: Synchronize Input
nl: Invoer synchroniseren

en: Keyboard Shortcuts
nl: Sneltoetsen

en: About Tilix
nl: Over Tilix

en: Default
nl: Standaard

en: There are multiple sessions open, close anyway?
nl: Dit venster bevat actieve processen. Wilt u het venster tóch sluiten?

en: All JSON Files
nl: Alle JSON-bestanden

en: All Files
nl: Alle bestanden

en: Filename '%s' does not exist
nl: De bestandsnaam '%s' bestaat niet

en: Load Session
nl: Sessie laden

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Open
nl: Openen

en: Could not load session due to unexpected error.
nl: De sessie kan niet worden geladen omdat er een onverwachte fout is opgetreden.

en: Error Loading Session
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het laden van de sessie

en: Save Session
nl: Sessie opslaan

en: Could not save session due to unexpected error.
nl: De sessie kan niet worden geladen omdat er een onverwachte fout is opgetreden.

en: Error Saving Session
nl: Fout tijdens opslaan van sessie

en: Quake mode is not supported under Wayland, running as normal window
nl: Quake-modus wordt niet ondersteund op Wayland; Tilix wordt uitgevoerd als normaal venster

en: Quake Mode Not Supported
nl: Quake-modus wordt niet ondersteund

en: New output displayed
nl: Nieuwe getoonde uitvoer

en: Close session
nl: Sessie sluiten

en: Include return character with bookmark
nl: Wederkerend teken opnemen met bladwijzer

en: Select Bookmark
nl: Selecteer bladwijzer

en: Select Folder
nl: Selecteer map

en: OK
nl: Oké

en: Select folder
nl: Selecteer map

en: Clear folder
nl: Map legen

en: Add Bookmark
nl: Bladwijzer toevoegen

en: Edit Bookmark
nl: Bladwijzer bewerken

en: Name
nl: Naam

en: Path
nl: Pad

en: Select Path
nl: Selecteer pad

en: Command
nl: Opdracht

en: User
nl: Gebruiker

en: Icon
nl: Pictogram

en: Error deserializing bookmark
nl: Fout tijdens deserialiseren van bladwijzer

en: Could not load bookmarks due to unexpected error
nl: De bladwijzers kunnen niet worden geladen omdat er een onverwachte fout is opgetreden

en: Folder
nl: Map

en: Remote
nl: Op afstand

en: Title
nl: Titel

en: Window (%s)
nl: Venster (%s)

en: Session (%s)
nl: Sessie (%s)

en: Close Application
nl: App sluiten

en: Close Window
nl: Venster sluiten

en: Close Session
nl: Sessie sluiten

en: Ignoring as '%s' is not a directory
nl: '%s' wordt genegeerd omdat het geen map is

en: Geometry string '%s' is invalid and could not be parsed
nl: De afmetingenstring '%s' is ongeldig en kan niet worden verwerkt

en: You cannot load a session and set a profile/working directory/execute command option, please choose one or the other
nl: U kunt geen sessie laden en een profiel-/werkmap- en/of opdracht uitvoeren-optie instellen; kies één van de twee

en: You can only use the action parameter within Tilix
nl: U kunt de actie-parameter alleen gebruiken binnen Tilix

en: You cannot use the quake mode with maximize, minimize or geometry parameters
nl: U kunt de quake-modus niet gebruiken met de parameters voor maximaliseren, minimaliseren of afmetingen

en: File %s is not a color scheme compliant JSON file
nl: Het bestand %s is geen JSON-compatibel kleurenschemabestand

en: Color scheme palette requires 16 colors
nl: Het kleurenschemapalet vereist 16 kleuren

en: A VTE based terminal emulator for Linux
nl: Een op VTE gebaseerde terminal-app voor Linux

en: This Source Code Form is subject to the terms of the Mozilla Public License, v. 2.0. If a copy of the MPL was not distributed with this file, You can obtain one at http://mozilla.org/MPL/2.0/.
nl: De broncode is onderworpen aan de voorwaarden van de Mozilla Public License, versie 2.0. Als er bij het verspreiden van dit bestand geen kopie van de MPL is meegeleverd, kunt u deze verkrijgen op http://mozilla.org/MPL/2.0/.

en: GTK VTE widget team, Tilix would not be possible without their work
nl: GTK VTE-widget-team. Tilix zou niet mogelijk zijn zonder hun werk

en: GtkD for providing such an excellent GTK wrapper
nl: GtkD voor het beschikbaar stellen van een geweldige GTK-wrapper

en: Dlang.org for such an excellent language, D
nl: Dlang.org voor de geweldige D-taal

en: Icon title
nl: Pictogramtitel

en: Directory
nl: Map

en: Hostname
nl: Hostnaam

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Columns
nl: Kolommen

en: Rows
nl: Rijen

en: Process
nl: Proces

en: Status.Read-Only
nl: Status.Alleen-lezen

en: Status.Silence
nl: Status.Stilte

en: Status.Input-Sync
nl: Status.Invoersynchronisatie

en: Terminal count
nl: Terminaltelling

en: Terminal number
nl: Terminalnummer

en: Active terminal title
nl: Actieve terminaltitel

en: Application name
nl: App-naam

en: Session name
nl: Sessienaam

en: Session number
nl: Sessienummer

en: Session count
nl: Sessietelling

en: Western
nl: Westers

en: Central European
nl: Centraal Europees

en: South European
nl: Zuid-Europees

en: Baltic
nl: Baltisch

en: Cyrillic
nl: Cyrillisch

en: Arabic
nl: Arabisch

en: Greek
nl: Grieks

en: Hebrew Visual
nl: Visueel Hebreeuws

en: Hebrew
nl: Hebreeuws

en: Turkish
nl: Turks

en: Nordic
nl: Scandinavisch

en: Celtic
nl: Keltisch

en: Romanian
nl: Romaans

en: Armenian
nl: Armeens

en: Chinese Traditional
nl: Traditioneel Chinees

en: Cyrillic/Russian
nl: Cyrillisch/Russisch

en: Japanese
nl: Japans

en: Korean
nl: Koreaans

en: Chinese Simplified
nl: Vereenvoudigd Chinees

en: Georgian
nl: Georgisch

en: Cyrillic/Ukrainian
nl: Cyrillisch/Oekraïens

en: Croatian
nl: Kroatisch

en: Persian
nl: Perzisch

en: Icelandic
nl: IJslands

en: Vietnamese
nl: Vietnamees

en: Thai
nl: Thais

en: Case Insensitive
nl: Hoofdletterongevoelig

en: Add
nl: Toevoegen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Move up
nl: Omhoog verplaatsen

en: Move down
nl: Omlaag verplaatsen

en: Apply
nl: Toevoegen

en: Edit Custom Links
nl: Aangepaste links bewerken

en: Action
nl: Actie

en: Limit number of lines for trigger processing to:
nl: Aantal regels voor triggerdoorvoering beperken tot:

en: Edit Triggers
nl: Triggers bewerken

en: Row %d:
nl: Rij %d:

en: Add bookmark
nl: Bladwijzer toevoegen

en: Edit bookmark
nl: Bladwijzer bewerken

en: Delete bookmark
nl: Bladwijzer verwijderen

en: Unselect bookmark
nl: Bladwijzer de-selecteren

en: Custom Links
nl: Aangepaste links

en: A list of user defined links that can be clicked on in the terminal based on regular expression definitions.
nl: Een gebruikers-gedefinieerde lijst van links die kunnen worden aangeklikt in de terminal gebaseerd op reguliere expressies.

en: Edit
nl: Bewerken

en: Triggers are regular expressions that are used to check against output text in the terminal. When a match is detected the configured action is executed.
nl: Triggers zijn reguliere expressies die worden gebruikt om de uitvoertekst in de terminal te controleren. Als een overeenkomst is aangetroffen zal de ingestelde actie worden uitgevoerd.

en: Tilix Preferences
nl: Tilix-voorkeuren

en: Global
nl: Globaal

en: Appearance
nl: Uiterlijk

en: Bookmarks
nl: Bladwijzers

en: Shortcuts
nl: Sneltoetsen

en: Encoding
nl: Tekstcodering

en: Advanced
nl: Geavanceerd

en: Profile
nl: Profiel

en: Add profile
nl: Profiel toevoegen

en: Delete profile
nl: Profiel verwijderen

en: Profiles
nl: Profielen

en: Profile: %s
nl: Profiel: %s

en: Are you sure you want to delete '%s'?
nl: Weet u zeker dat u '%s' wilt verwijderen?

en: Clone
nl: Dupliceren

en: Use for new terminals
nl: G

en: Encodings showing in menu:
nl: Te tonen tekstcoderingen in menu:

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Shortcut Key
nl: Sneltoets

en: Enable shortcuts
nl: Sneltoetsen inschakelen

en: Restore default shortcut for this action
nl: Als standaard instellen

en: Overwrite Existing Shortcut
nl: Bestaande sneltoets overschrijven

en: The shortcut %s is already assigned to %s.
    Disable the shortcut for the other action and assign here instead?
nl: De snelkoppeling %s is al toegewezen aan %s.
    Wilt u de sneltoets van de andere actie uitschakelen en toewijzen aan deze actie?

en: Window style
nl: Vensterstijl

en: Borderless
nl: Randloos

en: Disable CSD
nl: CSD uitschakelen

en: Disable CSD, hide toolbar
nl: CSD uitschakelen, werkbalk verbergen

en: Normal
nl: Normaal

en: Window restart required
nl: Vensterherstart vereist

en: Terminal title style
nl: Titelstijl van terminal

en: Small
nl: Klein

en: Tab position
nl: Tabpositie

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Top
nl: Bovenkant

en: Theme variant
nl: Themastijl

en: Dark
nl: Donker

en: Light
nl: Licht

en: Background image
nl: Achtergrondafbeelding

en: Select Image
nl: Afbeelding selecteren

en: All Image Files
nl: Alle afbeeldingsbestanden

en: Reset background image
nl: Achtergrondafbeelding verwijderen

en: Center
nl: Centreren

en: Scale
nl: Schalen

en: Stretch
nl: Uitrekken

en: Tile
nl: Tegelen

en: Default session name
nl: Standaard sessienaam

en: Application title
nl: App-titel

en: Enable transparency, requires re-start
nl: Doorzichtigheid inschakelen; herstart vereist

en: Use a wide handle for splitters
nl: Brede handgreep gebruiken voor splitsingen

en: Place the sidebar on the right
nl: Zijbalk aan de rechterkant plaatsen

en: Show the terminal title even if it's the only terminal
nl: Terminaltitel tonen, zelfs als het de enige terminal is

en: Use overlay scrollbars (Application restart required)
nl: Opduikende schuifbalken gebruiken (herstart vereist)

en: Use tabs instead of sidebar (Application restart required)
nl: Tabbladen gebruiken i.p.v. zijbalk (herstart vereist)

en: Size
nl: Afmetingen

en: Height percent
nl: Hoogtepercentage

en: Width percent
nl: Breedtepercentage

en: Alignment
nl: Uitlijning

en: Window position
nl: Vensterpositie

en: Options
nl: Opties

en: Show terminal on all workspaces
nl: Terminal tonen op alle werkbladen

en: Hide window when focus is lost
nl: Venster sluiten bij verliezen van focus

en: Delay hiding window by (ms)
nl: Verbergen van venster ... (ms) uitstellen

en: Hide the toolbar of the window
nl: De werkbalk van het venster verbergen

en: Keep window always on top
nl: Venster altijd op voorgrond houden

en: Display terminal on active monitor
nl: Terminal tonen op actief beeldscherm

en: Display on specific monitor
nl: Tonen op specifiek beeldscherm

en: Primary Monitor
nl: Primaire monitor

en: Behavior
nl: Gedrag

en: Prompt when creating a new session
nl: Vragen bij starten van nieuwe sessie

en: Focus a terminal when the mouse moves over it
nl: Focus een terminal wanneer de muis eroverheen zweeft

en: Autohide the mouse pointer when typing
nl: Cursor verbergen tijdens typen

en: Close terminal by clicking middle mouse button on title
nl: Terminal sluiten door met de middelste muisknop te klikken op de titel

en: Zoom the terminal using <Control> and scroll wheel
nl: Zoomen in terminalvenster middels <Control> en scrollwiel

en: Require the <Control> modifier to edit title on click
nl: <Control>-klik vereisen om titel te bewerken

en: Close window when last session is closed
nl: Venster sluiten wanneer de laatste sessie wordt afgesloten

en: Save and restore window state
nl: Vensterstatus opslaan en herstellen

en: Always search using regular expressions
nl: Altijd zoeken met reguliere expressies

en: Send desktop notification on process complete
nl: Bureaubladmelding tonen bij afronden van proces

en: On new instance
nl: Bij nieuw proces

en: Focus Window
nl: Venster focussen

en: Split Down
nl: Splitsen naar onderen

en: Split Right
nl: Splitsen naar rechts

en: Clipboard
nl: Klembord

en: Always use advanced paste dialog
nl: Altijd geavanceerd plakken gebruiken

en: Warn when attempting unsafe paste
nl: Waarschuwen bij plakken van onveilige opdracht

en: Strip first character of paste if comment or variable declaration
nl: Eerste teken weglaten bij plakken van een comment of variabel

en: Strip trailing whitespaces and linebreak characters on paste
nl: Witruimtes op einden en regelafbreektekens wissen na plakken

en: Automatically copy text to clipboard when selecting
nl: Geselecteerde tekst automatisch kopiëren naar het klembord

en: General
nl: Algemeen

en: Color
nl: Kleur

en: Scrolling
nl: Scrollen

en: Compatibility
nl: Compatibiliteit

en: Badge
nl: Logo

en: Profile name
nl: Profielnaam

en: Terminal title
nl: Terminaltitel

en: Text Appearance
nl: Tekstuiterlijk

en: Terminal size
nl: Terminalafmetingen

en: columns
nl: kolommen

en: rows
nl: rijen

en: Reset
nl: Herstellen

en: Cell spacing
nl: Celafstand

en: width
nl: breedte

en: height
nl: hoogte

en: Margin
nl: Marge

en: Text blink mode
nl: Tekst-knippermodus

en: Always
nl: Altijd

en: Focused
nl: Gefocust

en: Never
nl: Nooit

en: Unfocused
nl: Niet-gefocust

en: Custom font
nl: Aangepast lettertype

en: Choose A Terminal Font
nl: Kies een terminal-lettertype

en: Word-wise select chars
nl: Woord-wijs tekens selecteren

en: Block
nl: Blok

en: IBeam
nl: Verticale streep

en: Underline
nl: Onderliggende streep

en: Cursor blink mode
nl: Cursor-knippermodus

en: Off
nl: Uitgeschakeld

en: On
nl: Ingeschakeld

en: System
nl: Systeem

en: Notification
nl: Melding

en: Terminal bell
nl: Terminalbel

en: Icon and sound
nl: Pictogram en geluid

en: Sound
nl: Geluid

en: Color scheme
nl: Kleurenschema

en: Custom
nl: Aangepast

en: Export
nl: Exporteren

en: Color palette
nl: Kleurenpalet

en: Use theme colors for foreground/background
nl: Themakleuren gebruiken voor voorgrond/achtergrond

en: Show bold text in bright colors
nl: Vetgedrukte tekst tonen in felle kleuren

en: Transparency
nl: Doorzichtigheid

en: Unfocused dim
nl: Ongefocusde verduistering

en: Text
nl: Tekst

en: Background
nl: Achtergrond

en: Select Cursor Foreground Color
nl: Selecteer voorgrondkleur van cursor

en: Select Cursor Background Color
nl: Selecteer achtergrondkleur van cursor

en: Highlight
nl: Markeren

en: Select Highlight Foreground Color
nl: Selecteer voorgrondkleur van markering

en: Select Highlight Background Color
nl: Selecteer achtergrondkleur van markering

en: Bold
nl: Vetgedrukt

en: Select Bold Color
nl: Selecteer vetgedrukte kleur

en: Select Badge Color
nl: Selecteer badgekleur

en: Select Background Color
nl: Selecteer achtergrondkleur

en: Select Foreground Color
nl: Selecteer voorgrondkleur

en: Foreground
nl: Voorgrond

en: Black
nl: Zwart

en: Blue
nl: Blauw

en: Green
nl: Groen

en: Grey
nl: Grijs

en: Orange
nl: Oranje

en: Purple
nl: Paars

en: Red
nl: Rood

en: Turquoise
nl: Turkoois

en: Select %s Color
nl: Selecteer %s kleur

en: Select %s Light Color
nl: Selecteer %s lichte kleur

en: Export Color Scheme
nl: Kleurenschema exporteren

en: Show scrollbar
nl: Scrollbalk tonen

en: Scroll on output
nl: Scrollen bij uitvoer

en: Scroll on keystroke
nl: Scrollen bij toetsaanslag

en: Limit scrollback to:
nl: Scrolluitvoer beperken tot:

en: Backspace key generates
nl: Backspace-toets genereert

en: Automatic
nl: Automatisch

en: Escape sequence
nl: Escape-volgorde

en: Delete key generates
nl: Delete-toets genereert

en: Ambiguous-width characters
nl: Tekens met eenduidige breedte

en: Narrow
nl: Smal

en: Wide
nl: Breed

en: Run command as a login shell
nl: Opdracht uitvoeren als inlog-shell

en: Run a custom command instead of my shell
nl: Een aangepast commando uitvoeren in plaats van mijn shell

en: When command exits
nl: Als de opdracht is afgerond

en: Exit the terminal
nl: Terminal afsluiten

en: Hold the terminal open
nl: Terminalvenster openhouden

en: Restart the command
nl: Opdracht herstarten

en: Badge position
nl: Logo-positie

en: Northeast
nl: Noordoost

en: Northwest
nl: Noordwest

en: Southeast
nl: Zuidoost

en: Southwest
nl: Zuidwest

en: Choose A Badge Font
nl: Kies een badge-lettertype

en: Notify New Activity
nl: Melding tonen bij nieuwe activiteit

en: A notification can be raised when new activity occurs after a specified period of silence.
nl: Er kan een melding worden getoond bij nieuwe activiteit na een opgegeven stilteperiode.

en: Automatic Profile Switching
nl: Automatische profieloverschakeling

en: Profiles are automatically selected based on the values entered here.
    Values are entered using a <i>username@hostname:directory</i> format. Either the hostname or directory can be omitted but the colon must be present. Entries with neither hostname or directory are not permitted.
nl: Profielen worden automatisch geselecteerd op basis van de hier ingevoerde waarden.
    Waarden moeten worden ingevoerd in de notatie <i>gebruikersnaam@hostnaam:map</i>. De hostnaam of map kan leeg worden gelaten maar de dubbele punt moet ten alle tijde aanwezig zijn. Het leeglaten van zowels de hostnaam als de map is niet toegestaan.

en: Profiles are automatically selected based on the values entered here.
    Values are entered using a <i>hostname:directory</i> format. Either the hostname or directory can be omitted but the colon must be present. Entries with neither hostname or directory are not permitted.
nl: Profielen worden automatisch geselecteerd op basis van de hier ingevoerde waarden.
    Waarden moeten worden ingevoerd in de notatie <i>hostnaam:map</i>. De hostnaam of map kan leeg worden gelaten maar de dubbele punt moet ten alle tijde aanwezig zijn. Het leeglaten van zowels de hostnaam als de map is niet toegestaan.

en: Match
nl: Overeenkomen

en: Enter username@hostname:directory to match
nl: Voer de overeen te komen gebruikersnaam@hostnaam:map in

en: Enter hostname:directory to match
nl: Voer de overeen te komen hostnaam:map in

en: Add New Match
nl: Nieuw overeenkomst toevoegen

en: Edit username@hostname:directory to match
nl: Bewerk de overeen te komen gebruikersnaam@hostnaam:map

en: Edit hostname:directory to match
nl: Bewerk de overeen te komen hostnaam:map

en: Edit Match
nl: Overeenkomst bewerken

en: Enable by default
nl: Standaard inschakelen

en: Threshold for continuous silence
nl: Drempelwaarde voor aaneengesloten stilte

en: (seconds)
nl: (seconden)

en: Session
nl: Sessie

en: Window
nl: Venster

en: Help
nl: Hulp

en: UpdateState
nl: StatusBijwerken

en: ExecuteCommand
nl: CommandoUitvoeren

en: SendNotification
nl: MeldingVersturen

en: UpdateTitle
nl: TitelBijwerken

en: PlayBell
nl: BelAfspelen

en: SendText
nl: TekstVersturen

en: InsertPassword
nl: WachtwoordInvoeren

en: UpdateBadge
nl: Badge bijwerken

en: RunProcess
nl: ProcesUitvoeren

en: %s (Copy)
nl: %s (Kopiëren)

en: Could not locate dropped terminal
nl: Er is een probleem opgetreden bij het vinden van de gedaalde terminal

en: Could not locate session for dropped terminal
nl: Er is een probleem opgetreden bij het vinden van de sessie van de gedaalde terminal

en: Close
nl: Sluiten

en: This command is asking for Administrative access to your computer
nl: Deze opdracht vraagt om administrator-toegang tot uw computer

en: Copying commands from the internet can be dangerous.
nl: Het kopiëren van opdrachten vanaf het internet kan gevaarlijk zijn.

en: Be sure you understand what each part of this command does.
nl: Zorg ervoor dat u begrijpt wat alle delen van deze opdracht uitvoeren.

en: Transform
nl: Transformeren

en: Convert spaces to tabs
nl: Spaties omzetten naar tabs

en: Convert CRLF and CR to LF
nl: CRLF en CR converteren naar LF

en: Advanced Paste
nl: Geavanceerd plakken

en: Paste
nl: Plakken

en: Layout Options
nl: Indelingsopties

en: Active
nl: Actief

en: Session Load
nl: Laden van sessie

en: Active options are always in effect and apply immediately.
    Session Load options only apply when loading a session file.
nl: Actieve opties zijn altijd actief en worden onmiddelijk toegepast.
    Laden van sessie-opties worden alleen toegepast bij het laden van een sessiebestand.

en: Process monitoring is not enabled, this should never be called
nl: Procesmonitoring is niet ingeschakeld; dit mag nooit worden aangeroepen

en: New
nl: Nieuw

en: Include return character with password
nl: Wederkerend teken opnemen met wachtwoord

en: Insert Password
nl: Wachtwoord invoeren

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Confirm Password
nl: Wachtwoord bevestigen

en: Add Password
nl: Wachtwoord toevoegen

en: Edit Password
nl: Wachtwoord bewerken

en: Search Options
nl: Zoekopties

en: Find next
nl: Volgende zoeken

en: Find previous
nl: Vorige zoeken

en: Match case
nl: Hoofdlettergevoelig

en: Match entire word only
nl: Alleen gehele woorden

en: Wrap around
nl: Tekstomloop

en: Match as regular expression
nl: Alleen reguliere expressies

en: Search '%s' is not a valid regex
    %s
nl: De zoekopdracht '%s' is een ongeldige regex
    %s

en: Maximize
nl: Maximaliseren

en: Disable input synchronization for this terminal
nl: Invoer-synchronisatie uitschakelen voor dit terminalvenster

en: Read-Only
nl: Alleen-lezen

en: New output
nl: Nieuwe uitvoer

en: Edit Profile
nl: Profiel bewerken

en: Edit Encodings
nl: Coderingen bewerken

en: Enable input synchronization for this terminal
nl: Invoer-synchronisatie inschakelen voor dit terminalvenster

en: Library Not Loaded
nl: Bibliotheek is niet geladen

en: The library %s could not be loaded, password functionality is unavailable.
nl: Het laden van de %s-bibliotheek is mislukt; de wachtwoordfunctionaliteit is niet beschikbaar.

en: Find…
nl: Zoeken…

en: Password...
nl: Wachtwoord...

en: Bookmark...
nl: Bladwijzer toevoegen...

en: Add Bookmark...
nl: Bladwijzer toevoegen...

en: Assistants
nl: Assistenten

en: Show File Browser...
nl: Bestandsverkenner tonen...

en: Save Output…
nl: Uitvoer opslaan…

en: Reset and Clear
nl: Terugzetten en wissen

en: Layout Options…
nl: Indelingsopties…

en: Monitor Silence
nl: Stilte bijhouden

en: Other
nl: Overig

en: Add Right
nl: Rechts toevoegen

en: Add Down
nl: Onder toevoegen

en: Terminal Activity
nl: Terminalactiviteit

en: Not Enabled
nl: Niet ingeschakeld

en: Restore
nl: Herstellen

en: Tilix Custom Notification
nl: Tilix aangepaste melding

en: Open Link
nl: Link openen

en: Copy Link Address
nl: Linkadres kopiëren

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Copy as HTML
nl: Kopiëren als html

en: Select All
nl: Alles selecteren

en: Synchronize input
nl: Invoer synchroniseren

en: Could not check file '%s' due to error '%s'
nl: Kan het bestand '%s' niet controleren wegens fout '%s'

en: Remote file URIs are not supported with hyperlinks.
    URI was '%s'
nl: Bestandsuri's op afstand worden niet ondersteund met hyperlinks.
    De uri is '%s'

en: Remote File URI Unsupported
nl: Bestandsuri op afstand niet ondersteund

en: Custom link regex '%s' has an error, ignoring
nl: De aangepaste linkregex '%s' bevat een fout en wordt genegeerd

en: Regular Expression Error
nl: Reguliere expressie-fout

en: Could not open match '%s'
nl: Overeenkomst '%s' kan niet worden geopend

en: Error Opening Match
nl: Fout tijdens openen van overeenkomst

en: Unexpected error occurred when adding link regex: %s
nl: Er is een onverwachte fout opgetreden tijdens het toevoegen van de linkregex: %s

en: Unexpected error occurred, no additional information available
nl: Er is een onverwachte fout opgetreden; geen verdere informatie beschikbaar

en: Unexpected error occurred: %s
nl: Er is een onverwachte fout opgetreden: %s

en: Save Terminal Output
nl: Terminaluitvoer opslaan

en: All Text Files
nl: Alle tekstbestanden

en: Unknown
nl: Onbekend

en: The child process exited normally with status %d
nl: Het dochterproces is normaal afgerond met de status %d

en: The child process was aborted by signal %d.
nl: Het dochterproces is afgebroken door signaal %d.

en: The child process was aborted.
nl: Het dochterproces is afgebroken.

en: Relaunch
nl: Herstarten

en: Don't Paste
nl: Niet plakken

en: Paste Anyway
nl: Tóch plakken
