terminix - en to bg translation catalogue (260 entries)

en: Transparent background
bg: Прозрачен фон

en: New Window
bg: Нов прозорец

en: New Session
bg: Нова сесия

en: Preferences
bg: Настройки

[ctx: shortcut window]
en: Application
bg: Приложение

[ctx: shortcut window]
en: Open a new window
bg: Отваряне на нов прозорец

[ctx: shortcut window]
en: Open a new session
bg: Отваряне на нова сесия

[ctx: shortcut window]
en: Window
bg: Прозорец

[ctx: shortcut window]
en: Switch to next session
bg: Преминаване в следваща сесия

[ctx: shortcut window]
en: Switch to previous session
bg: Преминаване в предишна сесия

[ctx: shortcut window]
en: Switch to session 1
bg: Преминаване в сесия 1

[ctx: shortcut window]
en: Switch to session 2
bg: Преминаване в сесия 2

[ctx: shortcut window]
en: Switch to session 3
bg: Преминаване в сесия 3

[ctx: shortcut window]
en: Switch to session 4
bg: Преминаване в сесия 4

[ctx: shortcut window]
en: Switch to session 5
bg: Преминаване в сесия 5

[ctx: shortcut window]
en: Switch to session 6
bg: Преминаване в сесия 6

[ctx: shortcut window]
en: Switch to session 7
bg: Преминаване в сесия 7

[ctx: shortcut window]
en: Switch to session 8
bg: Преминаване в сесия 8

[ctx: shortcut window]
en: Switch to session 9
bg: Преминаване в сесия 9

[ctx: shortcut window]
en: Switch to session 10
bg: Преминаване в сесия 10

[ctx: shortcut window]
en: Session
bg: Сесия

[ctx: shortcut window]
en: File
bg: Файл

[ctx: shortcut window]
en: Close the current session
bg: Затваряне на текущата сесия

[ctx: shortcut window]
en: Save the current session
bg: Запазване на текущата сесия

[ctx: shortcut window]
en: Open a saved session
bg: Отваряне на запазена сесия

[ctx: shortcut window]
en: Switch
bg: Преминаване

[ctx: shortcut window]
en: Switch to next terminal
bg: Преминаване в следващ терминал

[ctx: shortcut window]
en: Switch to previous terminal
bg: Преминаване в предишен терминал

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the terminal up
bg: Преминаване в горен терминал

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the terminal down
bg: Преминаване в долен терминал

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the terminal left
bg: Преминаване в ляв терминал

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the terminal right
bg: Преминаване в десен терминал

[ctx: shortcut window]
en: Switch to terminal 1
bg: Преминаване в терминал 1

[ctx: shortcut window]
en: Switch to terminal 2
bg: Преминаване в терминал 2

[ctx: shortcut window]
en: Switch to terminal 3
bg: Преминаване в терминал 3

[ctx: shortcut window]
en: Switch to terminal 4
bg: Преминаване в терминал 4

[ctx: shortcut window]
en: Switch to terminal 5
bg: Преминаване в терминал 5

[ctx: shortcut window]
en: Switch to terminal 6
bg: Преминаване в терминал 6

[ctx: shortcut window]
en: Switch to terminal 7
bg: Преминаване в терминал 7

[ctx: shortcut window]
en: Switch to terminal 8
bg: Преминаване в терминал 8

[ctx: shortcut window]
en: Switch to terminal 9
bg: Преминаване в терминал 9

[ctx: shortcut window]
en: Switch to terminal 10
bg: Преминаване в терминал 10

[ctx: shortcut window]
en: Find
bg: Търсене

[ctx: shortcut window]
en: Copy
bg: Копиране

[ctx: shortcut window]
en: Paste
bg: Поставяне

[ctx: shortcut window]
en: Select all
bg: Избиране на всичко

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
bg: Мащабиране

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
bg: Увеличаване

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
bg: Намаляване

[ctx: shortcut window]
en: Zoom normal size
bg: Нормален размер

[ctx: shortcut window]
en: Close terminal
bg: Затваряне на терминала

[ctx: shortcut window]
en: Maximize terminal
bg: Максимизиране на терминала

[ctx: shortcut window]
en: Reset the terminal
bg: Възстановяване на терминал

[ctx: shortcut window]
en: Reset and clear the terminal
bg: Възстановяване и изтриване на терминал

[ctx: shortcut window]
en: Open
bg: Отваряне

en: Your GTK version is too old, you need at least GTK %d.%d.%d!
bg: Вашата версия на GTK е твърде стара, трябва ви минимум %d.%d.%d!

en: Unexpected exception occurred
bg: Възникна неочаквано изключение

en: Error:
bg: Грешка:

en: Versions
bg: Версии

en: Tilix version: %s
bg: Версия Tilix: %s

en: VTE version: %s
bg: Версия VTE: %s

en: GTK Version: %d.%d.%d
bg: GTK Версия: %d.%d.%d

en: Tilix Special Features
bg: Специални възможности Tilix

en: Notifications enabled=%b
bg: Известия включени=%b

en: Triggers enabled=%b
bg: Тригери включени=%b

en: Badges enabled=%b
bg: Значки включени=%b

en: disabled
bg: изключено

en: Set the working directory of the terminal
bg: Задаване работната директория на терминала

en: Set the starting profile
bg: Задаване на стартов профил

en: Open the specified session
bg: Отваряне на определена сесия

en: Send an action to current Tilix instance
bg: Изпращане на действие до текущата инстанция на Tilix

en: COMMAND
bg: КОМАНДА

en: Maximize the terminal window
bg: Максимизирай прозореца на терминала

en: GEOMETRY
bg: ГЕОМЕТРИЯ

en: TERMINAL_UUID
bg: UUID-НА-ТЕРМИНАЛА

en: Create a new session
bg: Създайте нова сесия

en: Enter a new name for the session
bg: Въведете ново има за сесията

en: Open…
bg: Отваряне…

en: Save
bg: Запазване

en: Save As…
bg: Запазване Като…

en: Name…
bg: Име…

en: All JSON Files
bg: Всички JSON файлове

en: All Files
bg: Всички файлове

en: Load Session
bg: Зареждане на сесия

en: Cancel
bg: Отменете

en: Open
bg: Отваряне

en: Could not load session due to unexpected error.
bg: Сесията не можа да се зареди поради неочаквана грешка.

en: Save Session
bg: Запазване на сесия

en: Include return character with bookmark
bg: Включване на символ за връщане в отметки

en: Select Bookmark
bg: Изберете Отметка

en: Select Folder
bg: Изберете Папка

en: OK
bg: Добре

en: Select folder
bg: Изберете папка

en: Clear folder
bg: Изчистете папка

en: Add Bookmark
bg: Добавете отметка

en: Edit Bookmark
bg: Редактирайте отметка

en: Name
bg: Име

en: Path
bg: Път

en: Select Path
bg: Изберете път

en: Command
bg: Команда

en: Protocol
bg: Протокол

en: Host
bg: Хост

en: User
bg: Потребител

en: Parameters
bg: Параметри

en: Icon
bg: Икона

en: Error deserializing bookmark
bg: Грешка при десериализиране на отметка

en: Could not load bookmarks due to unexpected error
bg: Не може да се заредят отметки поради неочаквана грешка

en: Folder
bg: Папка

en: Remote
bg: Отдалечен

en: Title
bg: Заглавие

en: File %s is not a color scheme compliant JSON file
bg: Файла %s не е цветова схема съвместима с JSON файла

en: A VTE based terminal emulator for Linux
bg: VTE базиран терминала емулатор за Linux

en: GtkD for providing such an excellent GTK wrapper
bg: GtkD за предоставянето на такава отлична GTK обвивка

en: Dlang.org for such an excellent language, D
bg: Dlang.org за този отличен език, D

en: Icon title
bg: Заглавие икона

en: Directory
bg: Директория

en: Hostname
bg: Име на хост

en: Username
bg: Потребителско име

en: Columns
bg: Колони

en: Rows
bg: Реда

en: Application name
bg: Име на приложението

en: Session name
bg: Име на сесия

en: Session number
bg: Номер на сесия

en: Western
bg: Запад

en: Central European
bg: Централна Европа

en: South European
bg: Южна Европа

en: Baltic
bg: Балтийски

en: Cyrillic
bg: Кирилица

en: Arabic
bg: Арабски

en: Greek
bg: Гръцки

en: Hebrew Visual
bg: Иврит - визуална подредба

en: Hebrew
bg: Иврит

en: Turkish
bg: Турски

en: Romanian
bg: Румънски

en: Unicode
bg: Уникод

en: Armenian
bg: Арменски

en: Chinese Traditional
bg: Традиционен Китайски

en: Cyrillic/Russian
bg: Кирилица/Русия

en: Japanese
bg: Японски

en: Korean
bg: Корейски

en: Chinese Simplified
bg: Китайски Опростен

en: Georgian
bg: Грузински

en: Cyrillic/Ukrainian
bg: Кирилица/Украйна

en: Croatian
bg: Хърватски

en: Hindi
bg: Хинди

en: Persian
bg: Персийски

en: Vietnamese
bg: Виетнамски

en: Delete
bg: Изтриване

en: Action
bg: Действие

en: Add bookmark
bg: Добавяне на отметка

en: Edit bookmark
bg: Редактиране на отметка

en: Delete bookmark
bg: Изтриване на отметка

en: Edit
bg: Редактиране

en: Global
bg: Основен

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: Shortcuts
bg: Клавишни комбинации

en: Encoding
bg: Кодиране

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: Profile
bg: Профил

en: Delete profile
bg: Изтриване на профил

en: Profiles
bg: Профили

en: Profile: %s
bg: Профили: %s

en: Encodings showing in menu:
bg: Кодирания в менюто:

en: Shortcut Key
bg: Клавишна комбинация

en: Enable shortcuts
bg: Включване на клавишните комбинации

en: Overwrite Existing Shortcut
bg: Презапиши съществуващите комбинации

en: Normal
bg: Нормален

en: Small
bg: Малко

en: Right
bg: Дясно

en: Reset background image
bg: Нулиране на снимка за фон

en: Enable transparency, requires re-start
bg: Разрешаване на прозрачност, нужен е рестарт

en: Size
bg: Размер

en: Alignment
bg: Подравняване

en: Options
bg: Опции

en: Display on specific monitor
bg: Покажи на специфичен монитор

en: Behavior
bg: Поведение

en: Focus a terminal when the mouse moves over it
bg: Фокус на терминал когато мишката е над него

en: Autohide the mouse pointer when typing
bg: Автоматично скриване на показалеца на мишката когато пишете

en: Close window when last session is closed
bg: Затваряне прозореца когато последната сесия е затворена

en: Send desktop notification on process complete
bg: Изпратете уведомяване на десктопа когато процеса завърши

en: On new instance
bg: На нова инстанция

en: Focus Window
bg: Фокусирай Прозорец

en: General
bg: Общи

en: Color
bg: Цвят

en: Scrolling
bg: Придвижване

en: Compatibility
bg: Съвместимост

en: Profile name
bg: Име на профила

en: Terminal title
bg: Заглавие на терминала

en: Text Appearance
bg: Външен вид на текста

en: Terminal size
bg: Начален размер на терминала

en: columns
bg: Колони

en: rows
bg: Реда

en: Reset
bg: Възстановяване

en: Choose A Terminal Font
bg: Избор на шрифт за терминала

en: Cursor
bg: Форма на курсора

en: Block
bg: Правоъгълник

en: IBeam
bg: Вертикална черта

en: Underline
bg: Подчертаване

en: System
bg: Система

en: Color scheme
bg: Цветова схема

en: Custom
bg: Потребителска

en: Color palette
bg: Цветова палитра

en: Transparency
bg: Прозрачност

en: Text
bg: Текст

en: Background
bg: Фон

en: Select Background Color
bg: Изберете цвят за фона

en: Select Foreground Color
bg: Изберете цвят за текста

en: Black
bg: Черен

en: Blue
bg: Син

en: Green
bg: Зелен

en: Grey
bg: Сив

en: Orange
bg: Оранжев

en: Purple
bg: Лилав

en: Red
bg: Червен

en: Turquoise
bg: Тюркоаз

en: Select %s Color
bg: Изберете %s Цвят

en: Select %s Light Color
bg: Изберете %s Светъл Цвят

en: Show scrollbar
bg: Лента за придвижване

en: Scroll on output
bg: Придвижване при изваждане на текст

en: Scroll on keystroke
bg: Придвижване при натискане на клавиш

en: Limit scrollback to:
bg: Ограничаване на придвижването назад до:

en: Backspace key generates
bg: Клавишът Backspace генерира

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Escape sequence
bg: Екранираща последователност

en: Delete key generates
bg: Връщане на настройките

en: Run command as a login shell
bg: Изпълнение на команда като обвивка при влизане

en: Run a custom command instead of my shell
bg: Изпълняване на команда вместо стандартната обвивка

en: Exit the terminal
bg: Излизане от терминала

en: Hold the terminal open
bg: Задържане на терминала отворен

en: Restart the command
bg: Рестартиране на командата

en: Terminal
bg: Терминал

en: Could not locate dropped terminal
bg: Не можа да се намери спуснат терминал

en: Could not locate session for dropped terminal
bg: Не можа да се намери сесия за спуснат терминал

en: Close
bg: Затваряне

en: Paste
bg: Поставяне

en: Session Load
bg: Зареждане на сесия

en: New
bg: Нов

en: Insert Password
bg: Въведете парола

en: Password
bg: Парола

en: Confirm Password
bg: Потвърдете паролата

en: Add Password
bg: Добавете парола

en: Edit Password
bg: Редактиране на паролата

en: Search Options
bg: Търсене на опции

en: Maximize
bg: Максимизиране

en: Disable input synchronization for this terminal
bg: Изключване входната синхронизация за този терминал

en: Read-Only
bg: Само за четене

en: Edit Profile
bg: Редактиране на профила

en: Edit Encodings
bg: Редактиране на кодиране

en: Find…
bg: Търсене…

en: Password...
bg: Парола...

en: Add Bookmark...
bg: Добавяне на отметка...

en: Reset and Clear
bg: Възстановяване и изчистване

en: Terminal Activity
bg: Активност на терминала

en: Restore
bg: Възстановяване

en: Open Link
bg: Отваряне на адрес

en: Copy
bg: Копиране

en: Select All
bg: Избиране на всичко

en: Unexpected error occurred: %s
bg: Възникна неочаквана грешка: %s

en: All Text Files
bg: Всички текстови файлове

en: The child process was aborted.
bg: Дъщерният процес е прекратен.
