timeshift - en to ca translation catalogue (557 entries)

en: 
    Press ENTER to continue...
ca: 
    Premeu RETORN per continuar...

en: %d snapshots, %s free
ca: %d instantànies, %s lliures

en: '%s' will be on '%s'
ca: '%s' serà a '%s'

en: '%s' will be on root device
ca: '%s' estarà sobre el dispositiu arrel

en: (Re)install GRUB2 on:
ca: (Re)instal·la GRUB2 a:

en: ** Uninstalled Timeshift BTRFS **
ca: ** Desinstal·lat Timeshift BTRFS **

en: / is mapped to device
ca: / està mapejat al dispositiu

en: /boot is mapped to device
ca: /boot està mapejat al dispositiu

en: /boot/efi is mapped to device
ca: /boot/efi està mapejat al dispositiu

en: /home is mapped to device
ca: /home està mapejat al dispositiu

en: <b>Comments</b> (double-click to edit)
ca: <b>Comentaris</b> (doble clic per editar)

en: A maintenance task runs once every hour and creates snapshots as needed.
ca: Cada hora s'executa una tasca de manteniment i crea instantànies si cal.

en: Aborted.
ca: Avortat.

en: About
ca: Quant a...

en: Action
ca: Acció

en: Add
ca: Afegeix

en: Add Files
ca: Afegeix fitxers

en: Add Folders
ca: Afegeix carpetes

en: Add custom pattern
ca: Afegeix patró personalitzat

en: Add directories
ca: Afegeix directoris

en: Add files
ca: Afegeix fitxers

en: Add tags to snapshot (default: O)
ca: Afegeix etiquetes a la instantània (defecte: O)

en: Added cron task
ca: Tasca cron afegida

en: Admin Access Required
ca: Es necessiten drets d'administrador

en: Admin access is required to backup and restore system files.
ca: Es requereix accés com a administrador per copiar i restaurar fitxers del sistema.

en: All Files
ca: Tots els arxius

en: All files are copied when first snapshot is created. Subsequent snapshots are incremental. Unchanged files will be hard-linked from the previous snapshot if available.
ca: La primera vegada que es crea una instantània es copien tots els fitxers. Les instantànies següents són incrementals. Els fitxers sense canvis es vinculen amb enllaç fort a la instantània anterior, si està disponible.

en: All other files and folders are excluded.
ca: S'han exclòs la resta dels fitxers i carpetes.

en: An encrypted device is selected for root file system (/). The boot directory (/boot) must be mounted on a non-encrypted device for the system to boot successfully.
    
    Either select a non-encrypted device for boot directory or select a non-encrypted device for root filesystem.
ca: Heu seleccionat com a arrel del sistema de fitxers (/) un dispositiu xifrat. El directori d'arrencada (/boot) ha de muntar-se en un dispositiu no xifrat perquè el sistema arrenqui correctament.
    
    Heu de seleccionar un dispositiu no xifrat, bé per al directori d'arrencada o bé com a arrel del sistema de fitxers.

en: Another instance of Timeshift is creating a snapshot.
ca: Una altra instància de Timeshift està creant una instantània.

en: Another instance of this application is running
ca: Una altra instància d'aquesta aplicació s'està executant

en: Another instance of timeshift is currently running!
ca: Ja s'està executant una altra instància de timeshift!

en: Answer YES to all confirmation prompts
ca: Responeu SÍ a totes les peticions de confirmació

en: App config loaded
ca: S'ha carregat la configuració de l'aplicació

en: App config saved
ca: S'ha desat la configuració de l'aplicació

en: Application needs admin access.
ca: L'aplicació necessita accés d'administrador.

en: Application will exit
ca: Es tancarà l'aplicació

en: Application will exit.
ca: Es tancarà l'aplicació.

en: Available
ca: Disponibles

en: BTRFS Snapshots
ca: Instantànies BTRFS

en: BTRFS device is not mounted
ca: El dispositiu BTRFS no està muntat

en: BTRFS snapshots are saved on system partition. Other partitions are not supported.
ca: Les instantànies BTRFS es guarden a la partició del sistema. Altres particions no són compatibles.

en: BTRFS snapshots are saved on the same disk from which it is created. If the system disk fails, snapshots will be lost along with the system. Save snapshots to an external non-system disk in RSYNC mode to guard against disk failures.
ca: Les instantànies BTRFS es desen al mateix disc des d'on es creen. Si el disc del sistema falla, les instantànies es perdran juntament amb el sistema. Deseu les instantànies en un disc extern no de sistema, en mode RSYNC per protegir-vos contra fallades de disc.

en: Backend
ca: Suport

en: Backup
ca: Còpia de seguretat

en: Backup Device
ca: Dispositiu de còpia de seguretat

en: Backup device not specified!
ca: Dispositiu de còpia de seguretat no especificat!

en: Bittorrent Clients
ca: Clients Bittorrent

en: Boot
ca: Arrencada

en: Boot device not selected
ca: Dispositiu d'arrencada no seleccionat

en: Boot snapshot failed!
ca: La instantània de l'arrencada ha fallat!

en: Boot snapshots are created with a delay of 10 minutes after system startup.
ca: Les instantànies d'arrencada es creen 10 minuts després de l'inici del sistema.

en: Boot snapshots are enabled
ca: Les instantànies de l'arrencada estan habilitades

en: Bootloader Options
ca: Opcions del gestor d'arrencada

en: Bootloader Options (Advanced)
ca: Opcions del gestor d'arrencada (avançat)

en: Browse
ca: Navega

en: Browse Files
ca: Navega pels fitxers

en: Browse selected snapshot
ca: Navega per la instantània seleccionada

en: Building file list...
ca: S'està construint la llista de fitxers...

en: Calculating required disk space...
ca: Calculant l'espai de disc necessari...

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cancel restore?
ca: Cancel·lar la restauració?

en: Cancelling the restore process will leave the target system in an inconsistent state. The system may fail to boot or you may run into various issues. After cancelling, you need to restore another snapshot, to bring the system to a consistent state. Click Yes to confirm.
ca: Cancel·lar el procés de restauració deixarà el sistema destinació en un estat inconsistent. Pot fallar l'arrencada del sistema o haver-hi d'altres problemes. Després de cancel·lar, heu de restaurar una altra instantània per portar el sistema a un estat consistent. Premeu Sí per confirmar-ho.

en: Cannot Delete Live Snapshot
ca: No es pot suprimir una instantània autònoma.

en: Changed
ca: Canviat

en: Changed items:
ca: Ítems que han canviat:

en: Checking Restore Actions (Dry Run)
ca: Comprovació de les accions de restauració (execució simulada)

en: Checking file systems for errors...
ca: Comprovació dels sistemes de fitxers per si hi ha cap error...

en: Checksum
ca: Suma de verificació

en: Cleaning up...
ca: S'està netejant...

en: Click to edit. Drag and drop to re-order.
ca: Feu clic per editar. Arrossegueu i deixeu anar per reordenar.

en: Click to edit. Drag-drop to re-order.
ca: Feu clic per editar. Arrossegueu i deixeu anar per tornar a ordenar.

en: Clone System
ca: Clona el sistema

en: Cloning
ca: Clonant

en: Cloning system...
ca: Clonació del sistema...

en: Close
ca: Tanca

en: Close window to exit
ca: Tanca la finestra per sortir

en: Commands listed below are not available on this system
ca: Les ordres llistades a continuació no estan disponibles en aquest sistema

en: Comments (click to edit)
ca: Comentaris (feu clic per editar)

en: Comparing Files (Dry Run)...
ca: Comparant fitxers (execució simulada)...

en: Comparing files with rsync...
ca: Comparant fitxers amb rsync...

en: Completed
ca: Completat

en: Completed With Errors
ca: Completat amb errors

en: Confirm Actions
ca: Confirmar accions

en: Continue with restore? (y/n):
ca: Continuar amb la restauració? (y/n):

en: Could not find device
ca: No s'ha pogut trobar el dispositiu

en: Could not find file
ca: No s'ha pogut trobar el fitxer

en: Could not find snapshot
ca: No s'ha pogut trobar la instantània.

en: Could not find system subvolume
ca: No s'ha pogut trobar el subvolum de sistema

en: Could not find system subvolumes for creating pre-restore snapshot
ca: No s'han pogut trobar els subvolums de sistema per crear la instantània de pre-restauració.

en: Create
ca: Crea

en: Create Snapshot
ca: Crea la instantània

en: Create one per boot
ca: Crea'n una en cada arrencada

en: Create one per day
ca: Crea'n una al dia

en: Create one per hour
ca: Crea'n una cada hora

en: Create one per month
ca: Crea'n una cada mes

en: Create one per week
ca: Crea'n una cada setmana

en: Create snapshot (even if not scheduled)
ca: Crea la instantània (encara que no estigui programada)

en: Create snapshot if scheduled
ca: Crea la instantània si està programada

en: Create snapshot of current system
ca: Crea una instantània del sistema actual

en: Create snapshots manually or enable scheduled snapshots to protect your system
ca: Creeu manualment les instantànies o habiliteu les instantànies programades per protegir el vostre sistema

en: Create snapshots using BTRFS
ca: Creeu instantànies amb BTRFS

en: Create snapshots using RSYNC tool and hard-links
ca: Crea les instantànies amb l'eina de RSYNC i amb enllaços forts

en: Created
ca: Creat

en: Created control file
ca: S'ha creat el fitxer de control

en: Created directory
ca: Directori creat

en: Created pre-restore snapshot
ca: Creada una instantània de pre-restauració

en: Created subvolume snapshot
ca: Instantània de subvolum creada

en: Creating Snapshot...
ca: Creació de la instantània...

en: Creating new backup...
ca: Creació de la còpia de seguretat nova...

en: Creating new snapshot...
ca: Creació de la instantània nova...

en: Creating pre-restore snapshot from system subvolumes...
ca: Creació de la instantània de pre-restauració dels subvolums de sistema...

en: Critical Error
ca: Error crític

en: Cron job added
ca: S'ha afegit el treball de cron

en: Cron job removed
ca: S'ha suprimit el treball de cron

en: Cron task exists
ca: La tasca cron existeix

en: Custom
ca: Personalitza

en: Daily
ca: Diari

en: Daily snapshot failed!
ca: Ha fallat la instantània diària!

en: Daily snapshots are enabled
ca: Les instantànies diàries estan habilitades

en: Data will be modified on following devices:
ca: Es modificaran dades en els dispositius següents:

en: Date Format
ca: Format de data

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete Snapshots
ca: Supressió d'instantànies

en: Delete all snapshots
ca: Suprimeix totes les instantànies

en: Delete selected snapshot
ca: Suprimeix la instantània seleccionada

en: Delete snapshot
ca: Suprimeix la instantània

en: Deleted
ca: Suprimit

en: Deleted directory
ca: Directori suprimit

en: Deleted subvolume
ca: Subvolum suprimit

en: Deleting Snapshots...
ca: Supressió d'instantànies...

en: Deleting subvolume
ca: S'està suprimint el subvolum

en: Description
ca: Descripció

en: Destroyed qgroup
ca: Qgroup destruït

en: Destroying qgroup
ca: Destruint qgroup

en: Device
ca: Dispositiu

en: Device is unlocked
ca: El dispositiu està desbloquejat

en: Device name is empty!
ca: El nom de dispositiu és buit!

en: Device not found
ca: Dispositiu no trobat

en: Devices displayed above have BTRFS file systems.
ca: Els dispositius mostrats a dalt tenen sistemes de fitxers BTRFS.

en: Devices displayed above have Linux file systems.
ca: Els dispositius mostrats a dalt tenen sistemes de fitxers Linux.

en: Devices from which snapshot was created are pre-selected.
ca: Els dispositius des dels quals es va crear la instantània estan preseleccionats.

en: Devices with Linux file systems
ca: Dispositius amb sistemes de fitxers de Linux

en: Devices with Windows file systems are not supported (NTFS, FAT, etc).
ca: Els dispositius amb sistemes de fitxers Windows no són compatibles (NTFS, FAT, etc.).

en: Directory not found
ca: Directori no trobat

en: Disclaimer
ca: Avís legal

en: Disk
ca: Disc

en: Distribution
ca: Distribució

en: Enable scheduled snapshots to protect your system
ca: Habiliteu les instantànies programades per protegir el vostre sistema

en: Encrypted Device
ca: Dispositiu xifrat

en: Encrypted Home Directory
ca: Directori de l'usuari xifrat

en: Enter device name or number
ca: Introduïu nom o número del dispositiu

en: Enter device name or number (a=Abort)
ca: Introduïu el nom o número de dispositiu (a=avorta)

en: Enter passphrase to unlock '%s'
ca: Introduïu la contrasenya per desbloquejar '%s'

en: Enter snapshot number (a=Abort, p=Previous, n=Next)
ca: Introduïu el número d'instantània (a=avorta, p=anterior, n=següent)

en: Enter the pattern to exclude (Ex: *.mp3, *.bak)
ca: Introduïu el patró a excloure (p. ex.: *.mp3, *.bak)

en: Error running Rsync
ca: Error en executar Rsync

en: Estimate
ca: Estimat

en: Estimating System Size...
ca: Estimació de la mida del sistema...

en: Estimating system size...
ca: Estimació de la mida del sistema...

en: Examples
ca: Exemples

en: Exclude All Files
ca: Exclou tots els fitxers

en: Exclude Application Settings
ca: Exclou els ajusts de l'aplicació

en: Exclude Apps
ca: Exclou aplicacions

en: Exclude List
ca: Llista d'exclusions

en: Exclude List Summary
ca: Resum de la llista d'exclusions

en: Exclude Pattern
ca: Patró d'exclusió

en: Excluded Directories
ca: Directoris exclosos

en: Expected values: O, B, H, D, W, M
ca: Valors esperats: O, B, H, D, W, M

en: Failed to add cron job
ca: Ha fallat l'addició del treball de cron

en: Failed to copy file
ca: Ha fallat la còpia del fitxer

en: Failed to create directory
ca: Ha fallat la creació del directori

en: Failed to create new snapshot
ca: Ha fallat la creació de la instantània nova

en: Failed to create snapshot
ca: Ha fallat la creació de la instantània

en: Failed to create subvolume snapshot
ca: Ha fallat la creació de la instantània del subvolum

en: Failed to create symlinks
ca: Ha fallat la creació dels enllaços simbòlics

en: Failed to delete directory
ca: Ha fallat la supressió del directori

en: Failed to delete file
ca: Ha fallat la supressió del fitxer

en: Failed to delete snapshot nested subvolume
ca: No s'ha pogut suprimir el subvolum niuat de la instantània

en: Failed to delete snapshot subvolume
ca: Ha fallat la supressió del subvolum de la instantània

en: Failed to delete symlinks
ca: Ha fallat la supressió dels enllaços simbòlics

en: Failed to destroy qgroup
ca: No s'ha pogut destruir qgroup

en: Failed to estimate system size
ca: Ha fallat el càlcul de la mida del sistema

en: Failed to export crontab file
ca: Ha fallat l'exportació del fitxer crontab

en: Failed to get input from user in 3 attempts
ca: Ha fallat l'obtenció de l'entrada de l'usuari en 3 intents

en: Failed to get partition list
ca: Ha fallat l'obtenció de la llista de particions

en: Failed to get partition list.
ca: Ha fallat l'obtenció de la llista de particions.

en: Failed to install crontab file
ca: Ha fallat la instal·lació del fitxer crontab

en: Failed to mount devices
ca: Ha fallat el muntatge de dispositius

en: Failed to move file
ca: Ha fallat el moviment del fitxer

en: Failed to move system subvolume to snapshot directory
ca: Ha fallat el moviment del subvolum de sistema al directori de la instantània

en: Failed to query subvolume list
ca: Ha fallat la consulta de la llista de subvolums

en: Failed to query subvolume quota
ca: No s'ha pogut consultar la quota de subvolum

en: Failed to read cron tab
ca: Ha fallat la lectura de la fixa de cron

en: Failed to read file
ca: Ha fallat la lectura del fitxer

en: Failed to remove
ca: Ha fallat la supressió

en: Failed to remove cron job
ca: Ha fallat la supressió del treball de cron

en: Failed to remove snapshot
ca: Ha fallat la supressió de la instantània

en: Failed to restore system subvolume
ca: Ha fallat la restauració del subvolum de sistema

en: Failed to save exclude list
ca: Ha fallat el desament de la llista d'exclusions

en: Failed to unlock device
ca: Ha fallat el desbloqueig del dispositiu

en: Failed to unmount
ca: Ha fallat el desmuntatge

en: Failed to unmount device!
ca: Ha fallat el desmuntatge del dispositiu!

en: Failed to write file
ca: Ha fallat l'escriptura del fitxer

en: File (snapshot)
ca: Fitxer (instantània)

en: File (system)
ca: Fitxer (sistema)

en: File Pattern
ca: Patró de fitxer

en: File and directory counts:
ca: Nombre de fitxers i directoris:

en: File not found
ca: Fitxer no trobat

en: Files &amp; directories matching the patterns below will be excluded. Patterns starting with a + will include the item instead of excluding.
ca: S'exclouran els fitxers i directoris coincidents amb els patrons de sota. Els patrons que comencin amb + inclouran l'ítem en lloc d'excloure'l.

en: Files and directories can be excluded to save disk space.
ca: Es poden excloure fitxers i directoris per estalviar espai de disc.

en: Files and directory counts:
ca: Nombre de fitxers i directoris:

en: Files matching the following patterns will be excluded
ca: S'exclouran els fitxers que coincideixin amb els patrons següents

en: Filesystem
ca: Sistema de fitxers

en: Filter by name or path
ca: Filtra per nom o camí

en: Filters
ca: Filtres

en: Finish
ca: Acaba

en: Finished
ca: Acabat

en: First snapshot requires:
ca: La primera instantània requereix:

en: Found existing pre-restore snapshot
ca: S'ha trobada una instantània de pre-restauració

en: Free
ca: Lliure

en: Free space
ca: Espai lliure

en: GRUB Device
ca: Dispositiu GRUB

en: GRUB device not selected
ca: Dispositiu GRUB no seleccionat

en: GRUB will NOT be reinstalled
ca: NO es reinstal·larà GRUB

en: Generating initramfs...
ca: Generació d'initramfs...

en: Group
ca: Grup

en: Help
ca: Ajuda

en: Hidden files and folders are included by default since they contain user-specific configuration files.
ca: Per defecte, s'inclouen els fitxers i carpetes ocults, ja que contenen fitxers de configuració específics de l'usuari.

en: Hide
ca: Oculta

en: Hide rsync output
ca: Oculta la sortida de rsync

en: Hide this window (files will be deleted in background)
ca: Oculta aquesta finestra (els fitxers se suprimiran en segon pla)

en: Home
ca: Directori de l'usuari

en: Home Directory
ca: Directori de l'usuari

en: Hourly
ca: Cada hora

en: Hourly snapshot failed!
ca: Ha fallat la instantània de cada hora!

en: Hourly snapshots are enabled
ca: Les instantànies a cada hora estan habilitades

en: If the restored system fails to boot, then boot from the Live CD/USB, install Timeshift, and try restoring another snapshot.
ca: Si el sistema restaurat no arrenca, inicieu amb el CD o USB autònom, instal·leu Timeshift, i intenteu restaurar una altra instantània.

en: If these terms are not acceptable to you, please do not proceed beyond this point!
ca: Si no accepteu aquests termes, no seguiu endavant!

en: Include / Exclude Patterns
ca: Patrons d'inclusió o d'exclusió

en: Include @home subvolume in backups
ca: Inclou el subvolum @home a les còpies de seguretat

en: Include All Files
ca: Inclou tots els fitxers

en: Include Only Hidden Files
ca: Inclou només fitxers ocults

en: Invalid Snapshot
ca: Instantània no vàlida

en: Invalid command line arguments
ca: Arguments de línia d'ordres no vàlids

en: Invalid snapshot
ca: Instantània no vàlida

en: Items Not Selected
ca: Ítems no seleccionats

en: Keep
ca: Mantén

en: Keep configuration files for bittorrent clients like Deluge, Transmission, etc. If un-checked, previous configuration files will be restored from snapshot.
ca: Mantén els fitxers de configuració per als clients bittorrent, com ara Deluge, Transmission, etc. Si desmarqueu aquesta opció, els anteriors fitxers de configuració es restauraran de la instantània.

en: Keep configuration files for web browsers like Firefox and Chrome. If un-checked, previous configuration files will be restored from snapshot
ca: Mantén els fitxers de configuració per als navegadors, com ara Firefox o Chrome. Si desmarqueu aquesta opció, els anteriors fitxers de configuració es restauraran de la instantània.

en: Keep on Root Device
ca: Mantén sobre el dispositiu arrel

en: Keep this mount path on the root filesystem
ca: Mantén aquest camí de muntatge sobre l'arrel del sistema de fitxers

en: LIVE
ca: Autònom

en: Label
ca: Etiqueta

en: Last boot snapshot is %d hours old
ca: L'última instantània del boot és de fa %d hores

en: Last boot snapshot is older than system start time
ca: L'última instantània del boot és anterior a l'hora d'arrencada del sistema

en: Last boot snapshot not found
ca: No s'ha trobat l'última instantània de l'arrencada

en: Last daily snapshot is %d hours old
ca: L'última instantània diària és de fa %d hores

en: Last daily snapshot is more than 1 day old
ca: L'última instantània diària és de fa més d'1 dia

en: Last daily snapshot not found
ca: No s'ha trobat l'última instantània diària

en: Last hourly snapshot is %d minutes old
ca: L'última instantània horària és de fa %d minuts

en: Last hourly snapshot is more than 1 hour old
ca: L'última instantània horària és de fa més d'1 hora

en: Last hourly snapshot not found
ca: No s'ha trobat l'última instantània de cada hora

en: Last monthly snapshot is %d days old
ca: L'última instantània mensual és de fa %d dies

en: Last monthly snapshot is more than 1 month old
ca: L'última instantània mensual és de fa més d'1 mes

en: Last monthly snapshot not found
ca: No s'ha trobat l'última instantània mensual

en: Last weekly snapshot is %d days old
ca: L'última instantània setmanal és de fa més de %d dies

en: Last weekly snapshot is more than 1 week old
ca: L'última instantània setmanal és de fa més d'1 setmana

en: Last weekly snapshot not found
ca: No s'ha trobat l'última instantània setmanal

en: Latest snapshot
ca: Instantània més recent

en: Linking from snapshot
ca: Enllaçant des de la instantània

en: List
ca: Llista

en: List devices
ca: Llista els dispositius

en: List snapshots
ca: Llista les instantànies

en: Live USB Mode (Restore Only)
ca: Mode USB autònom (només restauració)

en: Location
ca: Ubicació

en: Main window closed by user
ca: Finestra principal tancada per l'usuari.

en: Mark/Unmark for Deletion
ca: Marca/Desmarca per a supressió

en: Maximum backups exceeded for backup level
ca: S'ha excedit el màxim de còpies de seguretat d'aquest nivell

en: Menu
ca: Menú

en: Missing Dependencies
ca: Dependències que falten

en: Monthly
ca: Mensual

en: Monthly snapshot are enabled
ca: Les instantànies mensuals estan habilitades

en: Monthly snapshot failed!
ca: Ha fallat la instantània mensual!

en: Mount
ca: Munta

en: Moved system subvolume to snapshot directory
ca: S'ha mogut el subvolum de sistema al directori de la instantània

en: Multiple snapshots selected
ca: Seleccionades múltiples instantànies

en: Name
ca: Nom

en: Next
ca: Següent

en: No Change
ca: Sense canvis

en: No Snapshots Selected
ca: No s'ha seleccionat cap instantània

en: No snapshots available
ca: No hi ha cap instantània disponible

en: No snapshots found
ca: No s'ha trobat cap instantània

en: No snapshots found on device
ca: No s'ha trobat cap instantània al dispositiu

en: No snapshots on device
ca: No hi ha cap instantània al dispositiu

en: No snapshots on this device
ca: No hi ha cap instantània en aquest dispositiu

en: No snapshots selected
ca: No s'ha seleccionat cap instantània

en: None
ca: Cap

en: Not Found
ca: No trobat

en: Not Selected
ca: No seleccionat

en: Not Supported
ca: No compatible

en: Not enough disk space
ca: No hi ha prou espai de disc

en: Nothing to do!
ca: Res a fer!

en: Num
ca: Núm

en: Number of snapshots to keep.
    Older snapshots will be removed once this limit is exceeded.
ca: Nombre d'instantànies a mantenir.
    Les instantànies més antigues se suprimiran un cop se sobrepassi aquest límit.

en: OK
ca: D'acord

en: OS must be installed on a BTRFS partition with Ubuntu-type subvolume layout (@ and @home subvolumes). Other layouts are not supported.
ca: El sistema operatiu ha d'instal·lar-se en una partició BTRFS amb una estructura de subvolums de tipus Ubuntu (subvolums @ i @home). Altres estructures no són compatibles.

en: Older log files removed
ca: S'han suprimit els fitxers de registre antics

en: Oldest snapshot
ca: Instantània més antiga

en: On demand (manual)
ca: A petidió (manual)

en: Only ubuntu-type layouts with @ and @home subvolumes are currently supported.
ca: Actualment només són compatibles les estructures de tipus Ubuntu amb subvolums @ i @home.

en: Open Menu
ca: Obre el menú

en: Option --snapshot-device should not be specified for creating snapshots in BTRFS mode
ca: L'opció --snapshot-device no s'hauria d'especificar per a la creació d'instantànies en mode BTRFS

en: Options
ca: Opcions

en: Other applications (next page)
ca: Altres aplicacions (pàgina següent)

en: Owner
ca: Propietari

en: Parent Device
ca: Dispositiu pare

en: Parsing log file...
ca: Anàlisi del fitxer del registre...

en: Partition has an unsupported subvolume layout.
ca: La partició té una estructura de subvolum no compatible.

en: Path
ca: Camí

en: Pattern
ca: Patró

en: Permissions
ca: Permisos

en: Please check if you have multiple windows open.
ca: Comproveu si hi teniu diverses finestres obertes.

en: Please do not interrupt the restore process!
ca: No interrompeu el procés de restauració!

en: Please install required packages and try running TimeShift again
ca: Instal·leu els paquets requerits i executeu TimeShift de nou

en: Please re-run the application as admin (using 'sudo' or 'su')
ca: Executeu de nou l'aplicació com a administrador (usant 'sudo' o 'su')

en: Please run the application as admin (using 'sudo' or 'su')
ca: Executeu l'aplicació com a administrador (usant 'sudo' o 'su')

en: Please save your work and close all applications.
ca: Deseu el vostre treball i tanqueu totes les aplicacions.

en: Please select a snapshot to view the log!
ca: Seleccioneu una instantània per veure el registre!

en: Please select the GRUB device
ca: Seleccioneu el dispositiu GRUB

en: Please wait a few minutes and try again.
ca: Espereu uns minuts i torneu a intentar-ho.

en: Please wait for snapshots to be deleted.
ca: Espereu que se suprimeixin les instantànies.

en: Please wait...
ca: Espereu...

en: Populating list...
ca: Ompliment de la llista...

en: Preparing...
ca: Preparació...

en: Previous
ca: Anterior

en: Print debug information
ca: Imprimeix la informació de depuració

en: Print version number
ca: Imprimeix número de versió

en: Query completed
ca: Consulta completada

en: Querying subvolume info...
ca: Consulta de la informació del subvolum...

en: RSYNC Snapshots
ca: Instantànies RSYNC

en: Re-generates initramfs for all installed kernels. This is generally not needed. Select this only if the restored system fails to boot.
ca: Regenera initramfs per a tots els nuclis instal·lats. Normalment no cal. Marqueu això només si el sistema restaurat no arrenca.

en: Re-install GRUB2 bootloader?
ca: Reinstal·lar el gestor d'arrencada GRUB2?

en: Re-installing GRUB2 bootloader...
ca: Reinstal·lació del gestor d'arrencada GRUB2...

en: Re-installs the GRUB2 bootloader on the selected device.
ca: Reinstal·la el gestor d'arrencada GRUB2 en el dispositiu seleccionat.

en: Read %'d of %'d lines...
ca: Lectura de la línia %'d de %'d...

en: Rebooting system...
ca: Reinici el sistema...

en: Recommended
ca: Recomanat

en: Refresh
ca: Refresca

en: Remote and network locations are not supported.
ca: Les ubicacions remotes i de xarxa no són compatibles.

en: Remove
ca: Elimina

en: Removed
ca: Eliminat

en: Removed cron task
ca: Tasca cron eliminada

en: Removed mount directory: '%s'
ca: Directori de muntatge eliminat: '%s'

en: Removed snapshot
ca: Instantània eliminada

en: Removing
ca: S'està suprimint

en: Removing snapshot
ca: S'està suprimint la instantània

en: Removing snapshots
ca: S'estan suprimint les instantànies

en: Restore
ca: Restaura

en: Restore @home subvolume
ca: Restaura el subvolum @home

en: Restore Device
ca: Restaura dispositiu

en: Restore Exclude
ca: Restaura exclusió

en: Restore Snapshot
ca: Restaura instantània

en: Restore completed
ca: Restauració completada

en: Restore selected snapshot
ca: Restaura la instantània seleccionada

en: Restore snapshot
ca: Restaura instantània

en: Restored subvolumes will become active after system is restarted.
ca: Els subvolums restaurats s'activaran després de reiniciar el sistema.

en: Restored system subvolume
ca: Subvolum de sistema restaurat

en: Restoring Snapshot...
ca: Restauració de la instantània...

en: Restoring a snapshot will replace system subvolumes, and system subvolumes currently in use will be preserved as a new snapshot. If required, this snapshot can be restored later to 'undo' the restore.
ca: La restauració d'una instantània substituirà els subvolums de sistema, i els subvolums de sistema que estiguin actualment en ús es preservaran com una nova instantània. Si cal, aquesta instantània pot restaurar-se més endavant per 'desfer' la restauració.

en: Restoring snapshot...
ca: Restauració de la instantània...

en: Restoring snapshots only replaces system files and settings. Non-hidden files and directories in user home directories will not be touched. This behaviour can be changed by adding a filter to include these files. Included files will be backed up when snapshot is created, and replaced when snapshot is restored.
ca: La restauració de les instantànies només substitueix els fitxers i ajusts del sistema. No es veuran afectats els fitxers i directoris no ocults als directoris dels usuaris. Aquest comportament es pot canviar amb l'afegiment d'un filtre per incloure aquests fitxers. Els fitxers inclosos es resguardaran quan es creï la instantània, i se substituiran quan es restauri la instantània.

en: Revision
ca: Revisió

en: Root device not selected
ca: Dispositiu arrel no seleccionat

en: Rsync Log Viewer
ca: Visualitzador de registres Rsync

en: Run 'timeshift' for the command-line version of this tool
ca: Executeu 'timeshift' per usar la versió de línia d'ordres d'aquesta utilitat

en: Run in non-interactive mode
ca: Executa en mode no interactiu

en: Running
ca: Executant-se

en: Save snapshots to an external disk instead of the system disk to guard against drive failures.
ca: Deseu les instantànies en un disc extern en lloc del disc del sistema per protegir-vos contra fallades de la unitat.

en: Saving snapshots to a non-system disk allows you to format and re-install the OS on the system disk without losing snapshots stored on it. You can even install another Linux distribution and later roll-back the previous distribution by restoring a snapshot.
ca: El desament de les instantànies a un disc que no sigui del sistema us permet formatar i reinstal·lar el sistema operatiu al disc del sistema sense perdre les instantànies emmagatzemades en aquest disc. Fins i tot podeu instal·lar una altra distribució de Linux i després revertir la distribució anterior amb la restauració d'una instantània.

en: Saving to device
ca: Desant en el dispositiu

en: Schedule
ca: Planifica

en: Scheduled snapshot in progress...
ca: Instantània programada en curs...

en: Scheduled snapshots are disabled
ca: Les instantànies programades estan inhabilitades

en: Scheduled snapshots are disabled. It's recommended to enable it.
ca: Les instantànies programades estan inhabilitades. Es recomana habilitar-les.

en: Scheduled snapshots are enabled
ca: Les instantànies programades estan habilitades

en: Scheduled snapshots are enabled. Snapshots will be created automatically for selected levels.
ca: Les instantànies programades estan habilitades. Es crearan automàticament les instantànies per als nivells seleccionats.

en: Select '%s' device (default = %s)
ca: Seleccioneu un dispositiu '%s' (defecte =%s)

en: Select BTRFS system disk with root subvolume (@)
ca: Seleccioneu el disc del sistema BTRFS amb el subvolum arrel (@)

en: Select GRUB device
ca: Seleccioneu dispositiu GRUB

en: Select Snapshot
ca: Seleccioneu instantània

en: Select Snapshot Levels
ca: Seleccioneu els nivells de les instantànies

en: Select Snapshot Location
ca: Seleccioneu la ubicació de la instantània

en: Select Snapshot Type
ca: Seleccioneu el tipus d'instantània

en: Select Snapshots
ca: Seleccioneu instantànies

en: Select Target Device
ca: Seleccioneu dispositiu de destinació

en: Select a partition on this disk
ca: Seleccioneu una partició d'aquest disc

en: Select a single snapshot to restore
ca: Seleccioneu una sola instantània per restaurar

en: Select another device for root file system (/)
ca: Seleccioneu un altre dispositiu com a arrel del sistema de fitxers (/)

en: Select another device or free up some space
ca: Seleccioneu un altre dispositiu o allibereu espai

en: Select another device to delete snasphots
ca: Seleccioneu un altre dispositiu per suprimir instantànies

en: Select another device?
ca: Seleccionar un altre dispositiu?

en: Select applications to exclude from restore
ca: Seleccioneu les aplicacions a excloure de la restauració

en: Select backup device
ca: Seleccioneu el dispositiu de còpia de seguretat

en: Select directory
ca: Seleccioneu el directori

en: Select file(s)
ca: Seleccioneu el(s) fitxer(s)

en: Select snapshot
ca: Seleccioneu instantània

en: Select snapshots to delete
ca: Seleccioneu les instantànies a suprimir

en: Select the device for root file system (/)
ca: Seleccioneu el dispositiu per a l'arrel del sistema de fitxers (/)

en: Select the devices where files will be restored.
ca: Seleccioneu els dispositius on es restauraran els fitxers.

en: Select the intervals for creating snapshots
ca: Seleccioneu els intervals de creació d'instantànies

en: Select the items to be removed from the list
ca: Seleccioneu els ítems a eliminar de la llista

en: Select the snapshot device
ca: Seleccioneu el dispositiu d'instantània

en: Select the snapshot to restore
ca: Seleccioneu la instantània a restaurar

en: Select the snapshots to be deleted
ca: Seleccioneu les instantànies que s'han de suprimir

en: Select the snapshots to mark for deletion
ca: Seleccioneu les instantànies a marcar per a la supressió

en: Select the target devices where system will be cloned.
ca: Seleccioneu els dispositius destí on es clonarà el sistema.

en: Selected default snapshot device
ca: Dispositiu d'instantània predeterminat seleccionat

en: Selected default snapshot type
ca: Tipus d'instantània predeterminat seleccionat

en: Selected device does not have BTRFS partition
ca: El dispositiu seleccionat no té partició BTRFS

en: Selected device does not have Linux partition
ca: El dispositiu seleccionat no té partició Linux

en: Selected snapshot device
ca: Dispositiu d'instantània seleccionat

en: Selected snapshot device is not a system disk
ca: El dispositiu d'instantània seleccionat no és un disc de sistema

en: Selected snapshot is marked for deletion
ca: La instantània seleccionada està marcada per a la supressió

en: Selected snapshot is marked for deletion and cannot be restored
ca: La instantània seleccionada està marcada per a la supressió i no es pot restaurar

en: Selected user has an encrypted home directory. It's not possible to include only hidden files.
ca: L'usuari seleccionat té un directori d'usuari xifrat. No és possible incloure només els fitxers ocults.

en: Serial
ca: Núm. de sèrie

en: Session log file
ca: Fitxer de registre de sessió

en: Set snapshot description
ca: Estableix descripció de la instantània

en: Settings
ca: Ajusts

en: Settings wizard
ca: Assistent dels ajusts

en: Setup Complete
ca: Instal·lació completa

en: Setup Wizard
ca: Assistent de configuració

en: Show additional debug messages
ca: Mostra missatges de depuració addicionals

en: Show all options
ca: Mostra totes les opcions

en: Show more applications to exclude on the next page
ca: Mostra més aplicacions a excloure a la pàgina següent

en: Show rsync output (default)
ca: Mostra la sortida de rsync (defecte)

en: Size
ca: Mida

en: Size of BTRFS snapshots are initially zero. As system files gradually change with time, data gets written to new data blocks which take up disk space (copy-on-write). Files in the snapshot continue to point to original data blocks.
ca: La mida de les instantànies BTRFS és inicialment zero. A mesura que els fitxers del sistema canvien amb el temps, les dades s'escriuen en nous blocs de dades que ocupen espai en disc (còpia per escriptura). Els fitxers de la instantània continuen apuntant als blocs de dades originals.

en: Skip GRUB2 reinstall
ca: Omet la reinstal·lació de GRUB2

en: Snapshot
ca: Instantània

en: Snapshot '%s' is being used by the system and cannot be deleted. Restart the system to activate the restored snapshot.
ca: La instantània '%s' està en ús pel sistema i no es pot suprimir. Reinicieu el sistema per activar la instantània restaurada.

en: Snapshot Created
ca: Instantània creada

en: Snapshot Levels
ca: Nivells d'instantànies

en: Snapshot deletion in progress...
ca: Supressió d'instantània en curs...

en: Snapshot device
ca: Dispositiu d'instantània

en: Snapshot device not available
ca: Dispositiu d'instantània no disponible

en: Snapshot device not selected
ca: Dispositiu d'instantània no seleccionat

en: Snapshot location
ca: Ubicació d'instantània

en: Snapshot saved successfully
ca: La instantània s'ha desat correctament

en: Snapshot to restore not specified!
ca: No s'ha especificat la instantània a restaurar!

en: Snapshot will become active after system is rebooted.
ca: La instantània estarà activa després de reiniciar el sistema.

en: Snapshot(s) Deleted
ca: Instantània(es) suprimida(es)

en: Snapshots
ca: Instantànies

en: Snapshots are created and restored instantly. Snapshot creation is an atomic transaction at the file system level.
ca: Les instantànies es creen i es restauren a l'instant. La creació d'instantànies és una transacció atòmica a nivell de sistema de fitxers.

en: Snapshots are created by creating copies of system files using rsync, and hard-linking unchanged files from previous snapshot.
ca: Les instantànies es creen com a còpies dels fitxers del sistema amb rsync i vinculant  amb enllaços forts els fitxers sense canvis de la instantània anterior.

en: Snapshots are created using the built-in features of the BTRFS file system.
ca: Les instantànies es creen amb funcions integrades del sistema de fitxers BTRFS.

en: Snapshots are not scheduled at fixed times.
ca: Les instantànies no es programen en hores fixes.

en: Snapshots are perfect, byte-for-byte copies of the system. Nothing is excluded.
ca: Les instantànies són còpies del sistema perfectes byte a byte. No s'exclou res.

en: Snapshots are restored by replacing system subvolumes. Since files are never copied, deleted or overwritten, there is no risk of data loss. The existing system is preserved as a new snapshot after restore.
ca: Les instantànies es restauren amb la substitució dels subvolums de sistema. Atès que els fitxers mai es copien, eliminen o sobreescriuen, no hi ha cap risc de pèrdua de dades. El sistema existent es preserva com una instantània nova després de la restauració.

en: Snapshots are saved on the same disk from which they are created (system disk). Storage on other disks is not supported. If system disk fails then snapshots stored on it will be lost along with the system.
ca: Les instantànies es desen al mateix disc des del qual es creen (disc del sistema). L'emmagatzematge en altres discos no és compatible. Si falla el disc del sistema, les instantànies emmagatzemades en ell es perdran juntament amb el sistema.

en: Snapshots are saved to /timeshift on selected partition. Other locations are not supported.
ca: Les instantànies es guarden a /timeshift a la partició seleccionada. Altres ubicacions no són compatibles.

en: Snapshots are saved to /timeshift-btrfs on selected partition. Other locations are not supported.
ca: Les instantànies es guarden a /timeshift-btrfs a la partició seleccionada. Altres ubicacions no són compatibles.

en: Snapshots available for restore
ca: Instantànies disponibles per a la restauració

en: Snapshots can be saved to any disk formatted with a Linux file system. Saving snapshots to non-system or external disk allows the system to be restored even if system disk is damaged or re-formatted.
ca: Les instantànies es poden desar en qualsevol disc formatat amb un sistema de fitxers Linux. El fet de desar instantànies en discs externs o que no siguin del sistema permet restaurar el sistema fins i tot si el disc del sistema resulta danyat o formatat.

en: Snapshots cannot be created in Live CD mode
ca: No es poden crear instantànies en mode de CD autònom

en: Snapshots will be created at selected intervals
ca: Es crearan instantànies en els intervals seleccionats

en: Snapshots will be created at selected intervals if snapshot disk has enough space (> 1 GB)
ca: Es crearan instantànies en els intervals seleccionats si el disc destí té prou espai (> 1GB)

en: Specify backup device (default: config)
ca: Especifiqueu el dispositiu de còpia de seguretat (defecte: config)

en: Specify device for installing GRUB2 bootloader
ca: Especifiqueu el dispositiu per instal·lar el gestor d'arrencada GRUB2

en: Specify snapshot to restore
ca: Especifiqueu la instantània a restaurar

en: Specify target device
ca: Especifiqueu el dispositiu destí

en: Status
ca: Estat

en: Stop cron emails for scheduled tasks
ca: Atura els correus electrònics de cron per a les tasques programades

en: Subvolume
ca: Subvolum

en: Subvolume exists at destination
ca: El subvolum existeix a la destinació

en: Subvolumes
ca: Subvolums

en: Summary
ca: Resum

en: Switch to BTRFS mode (default: config)
ca: Canvia al mode BTRFS (defecte: config)

en: Switch to RSYNC mode (default: config)
ca: Canvia al mode RSYNC (defecte: config)

en: Symlinks updated
ca: Symlinks actualitzats

en: Syncing file systems...
ca: Sincronitzant sistemes de fitxers...

en: Syncing files with rsync...
ca: Sincronitzant fitxers amb rsync...

en: Syntax
ca: Sintaxi

en: System
ca: Sistema

en: System Restore Utility
ca: Utilitat de restauració del sistema

en: System can be rolled-back to a previous date by restoring a snapshot.
ca: El sistema es pot revertir a una data anterior amb la restauració d'una instantània.

en: System will reboot after files are restored
ca: El sistema es reiniciarà després que es restaurin els fitxers.

en: System will reboot after files are restored.
ca: El sistema es reiniciarà després que es restaurin els fitxers.

en: Tagged snapshot
ca: Instantània etiquetada

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Target device is not mounted
ca: El dispositiu destí no està muntat

en: Target device is same as system device
ca: El dispositiu destí és el mateix que el del sistema

en: Target device not specified!
ca: Dispositiu destí no especificat!

en: The cron service sends the output of scheduled tasks as an email to the current user. Select this option to suppress the emails for cron tasks created by Timeshift.
ca: El servei cron envia per correu a l'usuari actual la sortida de les tasques programades. Seleccioneu aquesta opció per suprimir els correus de les tasques cron creades per Timeshift.

en: The system partition has an unsupported subvolume layout.
ca: La partició del sistema té una estructura de subvolum no compatible.

en: The target partition has an unsupported subvolume layout.
ca: La partició de destinació té una estructura de subvolum no compatible.

en: There are no snapshots on this device
ca: No hi ha cap instantània en aquest dispositiu

en: This device is not encrypted
ca: Aquest dispositiu no està xifrat

en: This software comes without absolutely NO warranty and the author takes no responsibility for any damage arising from the use of this program.
ca: Aquest programari NO té absolutament cap garantia i l'autor no es fa responsable dels danys derivats de l'ús d'aquest programa.

en: Timeshift is active
ca: Timeshift està actiu

en: Timestamp
ca: Marca de temps

en: To restore with default options, press the ENTER key for all prompts!
ca: Per restaurar amb les opcions predeterminades, premeu RETORN a totes les preguntes!

en: Type
ca: Tipus

en: Unknown option
ca: Opció desconeguda

en: Unknown snapshot type
ca: Instantània de tipus desconegut

en: Unknown value specified for option --tags
ca: Valor desconegut a l'opció --tags

en: Unlocked device is mapped to '%s'
ca: El dispositiu desbloquejat està mapejat a '%s'

en: Unlocked successfully
ca: Desbloquejat amb èxit

en: Unmounting from
ca: Desmuntant de

en: Unshared
ca: No compartit

en: Unsupported Subvolume Layout
ca: Estructura de subvolum no compatible

en: Update GRUB menu
ca: Actualitza el menú de GRUB

en: Update initramfs
ca: Actualitza initramfs

en: Updated /etc/crypttab on target device
ca: S'ha actualitzat /etc/crypttab al dispositiu de destinació

en: Updated /etc/fstab on target device
ca: S'ha actualitzat /etc/fstab al dispositiu de destinació

en: Updates the GRUB menu entries (recommended). This is safe to run and should be left selected.
ca: Actualitza les entrades del menú GRUB (recomanat). Això no és problemàtic i s'ha de deixar seleccionat.

en: Updating GRUB menu...
ca: Actualització del menú de GRUB...

en: Updating bootloader configuration...
ca: Actualització de la configuració del gestor d'arrencada...

en: Used
ca: Usat

en: User
ca: Usuari

en: User Home Directories
ca: Directoris dels usuaris

en: User cancelled the password prompt
ca: L'usuari ha cancel·lat la petició de contrasenya

en: User home directories are excluded by default unless you enable them here
ca: Els directoris dels usuaris s'exclouen per defecte tret que els habiliteu aquí

en: Users
ca: Usuaris

en: Users Home
ca: Inici dels usuaris

en: Vendor
ca: Proveïdor

en: View Rsync Log for Create
ca: Vegeu el registre de creació de Rsync

en: View Rsync Log for Restore
ca: Vegeu el registre de restauració de Rsync

en: View TimeShift Logs
ca: Mostra els registres de TimeShift

en: Warning
ca: Avís

en: Web Browsers
ca: Navegadors web

en: Weekly
ca: Setmanal

en: Weekly snapshot failed!
ca: Ha fallat la instantània setmanal!

en: Weekly snapshots are enabled
ca: Les instantànies setmanals estan habilitades

en: With Errors
ca: Amb errors

en: Wizard
ca: Assistent

en: Wrong password
ca: Contrasenya incorrecta

en: Yes
ca: Sí

en: You can continue working on the current system. After restart, the current system will be visible as a new snapshot. This snapshot can be restored later if required, to 'undo' the restore.
ca: Podeu continuar treballant en el sistema actual. Després de reiniciar, el sistema actual serà visible com una nova instantània. Aquesta instantània es pot restaurar més tard si cal, per a "desfer" la restauració.

en: [ENTER = Default (%s), a = Abort]
ca: [RETORN = predeterminat (%s), a = avorta]

en: [ENTER = Default (%s), r = Root device, a = Abort]
ca: [RETORN = predeterminat (%s), r = dispositiu arrel, a = avorta]

en: [For Experienced Users] Change these settings if the restored system fails to boot.
ca: [Per a usuaris experimentats] Canvieu aquestes opcions si el sistema restaurat no arrenca.

en: [Warning] Deleted invalid lock
ca: [Avís] Bloqueig no vàlid esborrat

en: all
ca: tot

en: btrfs returned an error
ca: btrfs ha retornat un error

en: complete
ca: complet

en: crontab file exported
ca: S'ha exportat el fitxer crontab

en: crontab file installed
ca: S'ha instal·lat el fitxer crontab

en: incomplete
ca: incomplet

en: marked for deletion
ca: marcat per a la supressió

en: mounted at path
ca: muntat al camí

en: remaining
ca: restants

en: rsync returned an error
ca: rsync ha tornat un error

en: un-tagged
ca: no etiquetada

en: Run Timeshift as Administrator
ca: Executeu Timeshift com a administrador

en: Authentication is required to run Timeshift as Administrator
ca: Es requereix autenticació per executar Timeshift com a administrador
