linuxmint - en to eo translation catalogue (565 entries)

en: 
    Press ENTER to continue...
eo: 
    Premu ENIGAN KLAVON por daŭrigi...

en: %d snapshots, %s free
eo: %d momentfotoj, %s libere

en: '%s' will be on '%s'
eo: '%s' estos sur '%s'

en: '%s' will be on root device
eo: '%s' estos sur radika aparato

en: (Re)install GRUB2 on:
eo: (Re)instali GRUB2 sur:

en: ** Uninstalled Timeshift BTRFS **
eo: ** Neinstalita Timeshift-BTRFS **

en: / is mapped to device
eo: / estas mapigita al aparato

en: /boot is mapped to device
eo: /boot estas mapigita al aparato

en: /boot/efi is mapped to device
eo: /boot/efi estas mapigita al aparato

en: /home is mapped to device
eo: /home estas mapigita al aparato

en: <b>Comments</b> (double-click to edit)
eo: <b>Komentoj</b> (duoble klaki por redakti)

en: A maintenance task runs once every hour and creates snapshots as needed.
eo: Funkcitena tasko ruliĝas unufoje ĉiun horon kaj kreas momentfotojn kiel bezonatajn.

en: Aborted.
eo: Ĉesigite.

en: About
eo: Pri

en: Action
eo: Ago

en: Add
eo: Aldoni

en: Add Files
eo: Aldoni dosierojn

en: Add Folders
eo: Aldoni dosierujojn

en: Add custom pattern
eo: Aldoni propran skemon

en: Add directories
eo: Aldoni dosierujojn

en: Add files
eo: Aldoni dosierojn

en: Add tags to snapshot (default: O)
eo: Aldoni markojn al momentfoto (defaŭlte: O)

en: Added cron task
eo: Aldoni cron-taskon

en: Admin Access Required
eo: Administranta atingo postulata

en: Admin access is required to backup and restore system files.
eo: Administranta atingo estas postulata por savkopii kaj restaŭri sistemdosierojn.

en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: All files are copied when first snapshot is created. Subsequent snapshots are incremental. Unchanged files will be hard-linked from the previous snapshot if available.
eo: Ĉiuj dosieroj estas kopiitaj, kiam unua momentfoto estas kreata. Sekvaj momentfotoj estas alkrementaj. Neŝanĝitaj dosieroj ricevos senperan ligilon de la antaŭa momentfoto, se disponebla.

en: All other files and folders are excluded.
eo: Ĉiuj aliaj dosieroj kaj dosierujoj estas ekskluzivitaj.

en: An encrypted device is selected for root file system (/). The boot directory (/boot) must be mounted on a non-encrypted device for the system to boot successfully.
    
    Either select a non-encrypted device for boot directory or select a non-encrypted device for root filesystem.
eo: Ĉifrita aparato estas elektita por radika dosiersistemo (/). La dosierujo boot (/boot) estu surmetita sur ne-ĉifrita aparato por sukcese praŝargi la sistemon.
    
    Aŭ elektu ne-ĉifritan aparaton por dosierujo boot aŭ elektu ne-ĉifritan aparaton por radika dosiersistemo.

en: Another instance of Timeshift is creating a snapshot.
eo: Alia ekzemplero de Timeshift estas kreanta momentfoton.

en: Another instance of this application is running
eo: Alia ekzemplero de ĉi tiu aplikaĵo estas ruliĝanta

en: Another instance of timeshift is currently running!
eo: Alia ekzemplero de timeshift estas nun ruliĝanta!

en: Answer YES to all confirmation prompts
eo: Respondu JES al ĉiuj konfirmaj invitoj

en: App config loaded
eo: Agordado ŝargita

en: App config saved
eo: Agordado konservita

en: Application needs admin access.
eo: Aplikaĵo bezonas administrantan atingon.

en: Application will exit
eo: Aplikaĵo eliros

en: Application will exit.
eo: Aplikaĵo eliros.

en: Available
eo: Disponible

en: BTRFS Snapshots
eo: BTRFS-momentfotoj

en: BTRFS device is not mounted
eo: BTRFS-aparato ne estas surmetita

en: BTRFS snapshots are saved on system partition. Other partitions are not supported.
eo: BTRFS-momentfotoj estas konservitaj sur sistema subdisko. Aliaj subdiskoj ne estas subtenataj.

en: BTRFS snapshots are saved on the same disk from which it is created. If the system disk fails, snapshots will be lost along with the system. Save snapshots to an external non-system disk in RSYNC mode to guard against disk failures.
eo: BTRFS-momentfotoj estas konservitaj sur la sama disko, de kiu ili estas kreitaj. Se la sistema disko paneas, momentfotoj estos perditaj kune kun la sistemo. Konservu momentfotojn al ekstera ne-sistema disko laŭ RSYNC-reĝimo por antaŭgardi kontraŭ  diskaj paneoj.

en: Backend
eo: Interne

en: Backup
eo: Savkopio

en: Backup Device
eo: Savaparato

en: Backup device not specified!
eo: Savaparato ne indikita!

en: Bittorrent Clients
eo: Bittorrent-klientoj

en: Boot
eo: Praŝargi

en: Boot device not selected
eo: Praŝarga aparato ne elektita

en: Boot snapshot failed!
eo: Praŝarga momentfoto malsukcesis!

en: Boot snapshots are created with a delay of 10 minutes after system startup.
eo: Praŝargaj momentfotoj estas kreitaj 10 minutojn post sistemstarto.

en: Boot snapshots are enabled
eo: Praŝargaj momentfotoj estas ŝaltitaj

en: Bootloader Options
eo: Praŝargilaj agordoj

en: Bootloader Options (Advanced)
eo: Praŝargilaj agordoj (Altnivele)

en: Browse
eo: Foliumi

en: Browse Files
eo: Foliumi dosierojn

en: Browse selected snapshot
eo: Foliumi elektitan momentfoton

en: Building file list...
eo: Konstruado de dosierlisto...

en: Calculating required disk space...
eo: Kalkulado de postulata diskospaco...

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Cancel restore?
eo: Nuligi restaŭron?

en: Cancelling the restore process will leave the target system in an inconsistent state. The system may fail to boot or you may run into various issues. After cancelling, you need to restore another snapshot, to bring the system to a consistent state. Click Yes to confirm.
eo: Nuligo de la restaŭra procezo postlasos la celan sistemon en nekohera stato. Eble la sistemo ne plu praŝargos aŭ eble vi renkontos diversajn problemojn. Post nuligo vi devos restaŭri alian momentfoton, por meti la sistemon en koheran staton. Alklaku Jes por konfirmi.

en: Cannot Delete Live Snapshot
eo: Ne eblas forigi realtempan momentfoton

en: Changed
eo: Ŝanĝite

en: Changed items:
eo: Ŝanĝitaj elementoj:

en: Checking Restore Actions (Dry Run)
eo: Kontrolo de la restaŭraj agoj (provrulo)

en: Checking file systems for errors...
eo: Kontrolo de la dosiersistemoj pri eraroj...

en: Checksum
eo: Kontrolsumo

en: Cleaning up...
eo: Senrubigado...

en: Click to edit. Drag and drop to re-order.
eo: Klaki por redakti. Ŝovi kaj demeti  por reorganizi.

en: Click to edit. Drag-drop to re-order.
eo: Klaki por redakti. Ŝovi-demeti  por reorganizi.

en: Clone System
eo: Kloni sistemon

en: Cloning
eo: Klonado

en: Cloning system...
eo: Klonado de la sistemo...

en: Close
eo: Fermi

en: Close window to exit
eo: Fermi fenestron por eliri

en: Commands listed below are not available on this system
eo: Subaj komandoj ne disponeblas sur ĉi tiu sistemo

en: Comments (click to edit)
eo: Komentoj (klaki por redakti)

en: Comparing Files (Dry Run)...
eo: Komparo de dosieroj (provrulo)...

en: Comparing files with rsync...
eo: Komparo de dosieroj kun rsync...

en: Completed
eo: Plenumita

en: Completed With Errors
eo: Plenumita kun eraroj

en: Confirm Actions
eo: Konfirmi agojn

en: Continue with restore? (y/n):
eo: Daŭrigi pri restaŭro? (j/n):

en: Could not find device
eo: Ne eblas trovi aparaton

en: Could not find file
eo: Ne eblas trovi dosieron

en: Could not find snapshot
eo: Ne eblas trovi momentfoton

en: Could not find system subvolume
eo: Ne eblas trovi systemsubvolumon

en: Could not find system subvolumes for creating pre-restore snapshot
eo: Ne eblas trovi sistemsubvolumojn por krei antaŭ-restaŭron de momentfoto

en: Create
eo: Krei

en: Create Snapshot
eo: Krei momentfoton

en: Create one per boot
eo: Krei unu momentfoton je ĉiu praŝargo

en: Create one per day
eo: Krei unu po tago

en: Create one per hour
eo: Krei unu po horo

en: Create one per month
eo: Krei unu po monato

en: Create one per week
eo: Krei unu po semajno

en: Create snapshot (even if not scheduled)
eo: Krei momentfoton (eĉ se ne planita)

en: Create snapshot if scheduled
eo: Krei momentfoton se planita

en: Create snapshot of current system
eo: Krei momentfoton de nuna sistema

en: Create snapshots manually or enable scheduled snapshots to protect your system
eo: Krei momentfotojn permane aŭ ŝalti planitajn momentfotojn por protekti vian sistemon

en: Create snapshots using BTRFS
eo: Krei momentfotojn uzante BTRFS

en: Create snapshots using RSYNC tool and hard-links
eo: Krei momentfotojn uzante RSYNC-ilon kaj senperajn ligilojn

en: Created
eo: Kreite

en: Created control file
eo: Kreita stirdosiero

en: Created directory
eo: Kreita dosierujo

en: Created pre-restore snapshot
eo: Kreita antaŭ-restaŭra momentfoto

en: Created subvolume snapshot
eo: Kreita subvoluma momentfoto

en: Creating Snapshot...
eo: Kreado de momentfoto...

en: Creating new backup...
eo: Kreado de nova savkopio...

en: Creating new snapshot...
eo: Kreado de nova momentfoto...

en: Creating pre-restore snapshot from system subvolumes...
eo: Kreado de antaŭ-restaŭra momentfoto ekde sistemsubvolumoj...

en: Critical Error
eo: Grava eraro

en: Cron job added
eo: Cron-tasko aldonita

en: Cron job removed
eo: Cron-tasko forigita

en: Cron task exists
eo: Cron-tasko ekzistas

en: Custom
eo: Propra

en: Daily
eo: Ĉiutaga

en: Daily snapshot failed!
eo: Ĉiutaga momentfoto malsukcesis!

en: Daily snapshots are enabled
eo: Ĉiutagaj momentfotoj estas ŝaltitaj

en: Data will be modified on following devices:
eo: Datumoj estos modifitaj sur sekvaj aparatoj:

en: Date Format
eo: Datoprezento

en: Delete
eo: Forigi

en: Delete Snapshots
eo: Forigi momentfotojn

en: Delete all snapshots
eo: Forigi ĉiujn momentfotojn

en: Delete selected snapshot
eo: Forigi elektitan momentfoton

en: Delete snapshot
eo: Forigi momentfoton

en: Deleted
eo: Forigite

en: Deleted directory
eo: Forigita dosierujo

en: Deleted subvolume
eo: Forigita subvolumo

en: Deleting Snapshots...
eo: Forigado de momentfotoj...

en: Deleting subvolume
eo: Forigado de subvolumo

en: Description
eo: Priskribo

en: Destroyed qgroup
eo: Qgroup detruita

en: Destroying qgroup
eo: Detruado de qgroup

en: Device
eo: Aparato

en: Device is unlocked
eo: Aparato estas malŝlosita

en: Device name is empty!
eo: Aparatnomo malplenas!

en: Device not found
eo: Aparato ne trovita

en: Devices displayed above have BTRFS file systems.
eo: Supre montritaj aparatoj havas BTRFS-dosiersistemojn.

en: Devices displayed above have Linux file systems.
eo: Supre montritaj aparatoj havas Linuks-dosiersistemojn.

en: Devices from which snapshot was created are pre-selected.
eo: Aparatoj, ekde kiuj momentfoto estis kreita, estas antaŭ-elektitaj.

en: Devices with Linux file systems
eo: Aparatoj kun  Linuks-dosiersistemoj

en: Devices with Windows file systems are not supported (NTFS, FAT, etc).
eo: Aparatoj kun Vindoz-dosiersistemoj ne estas subtenataj (NTFS, FAT, ktp).

en: Directory not found
eo: Dosierujo ne trovita

en: Disclaimer
eo: Malgarantio

en: Disk
eo: Disko

en: Distribution
eo: Distribuo

en: Enable scheduled snapshots to protect your system
eo: Ŝalti planitajn momentfotojn por protekti vian sistemon

en: Encrypted Device
eo: Ĉifrita aparato

en: Encrypted Home Directory
eo: Ĉifrita hejma dosierujo

en: Enter device name or number
eo: Enigi aparatnomon aŭ -numeron

en: Enter device name or number (a=Abort)
eo: Enigi aparatnomon aŭ -numeron (a=ĉesigi)

en: Enter passphrase to unlock '%s'
eo: Enigi pasfrazon por malŝlosi '%s'

en: Enter snapshot number (a=Abort, p=Previous, n=Next)
eo: Enigi momentfotan numeron (a=ĉesigi, p=antaŭa, n=sekva)

en: Enter the pattern to exclude (Ex: *.mp3, *.bak)
eo: Enigi la aranĝon por ekskluzivi (ekz: *.mp3, *.bak)

en: Error
eo: Eraro

en: Error running Rsync
eo: Eraro dum rulado de Rsync

en: Estimate
eo: Taksi

en: Estimating System Size...
eo: Taksado de sistemgrando...

en: Estimating system size...
eo: Taksado de sistemgrando...

en: Examples
eo: Ekzemploj

en: Exclude All Files
eo: Ekskluzivi ĉiujn dosierojn

en: Exclude Application Settings
eo: Ekskluzivi agordojn de aplikaĵoj

en: Exclude Apps
eo: Ekskluzivi aplikaĵojn

en: Exclude List
eo: Ekskluziva listo

en: Exclude List Summary
eo: Resumo de ekskluziva listo

en: Exclude Pattern
eo: Ekskluziva aranĝo

en: Excluded Directories
eo: Ekskluditaj dosierujoj

en: Expected values: O, B, H, D, W, M
eo: Atenditaj valoroj: O, B, H, D, W, M

en: Failed to add cron job
eo: Malsukcesis aldoni cron-taskon

en: Failed to copy file
eo: Malsukcesis kopii dosieron

en: Failed to create directory
eo: Malsukcesis krei dosierujon

en: Failed to create new snapshot
eo: Malsukcesis krei novan momentfoton

en: Failed to create snapshot
eo: Malsukcesis krei momentfoton

en: Failed to create subvolume snapshot
eo: Malsukcesis krei subvoluman momentfoton

en: Failed to create symlinks
eo: Malsukcesis krei simbolajn ligilojn

en: Failed to delete directory
eo: Malsukcesis forigi dosierujon

en: Failed to delete file
eo: Malsukcesis forigi dosieron

en: Failed to delete snapshot nested subvolume
eo: Malsukcesis forigi momentfoton de ingita subvolumo

en: Failed to delete snapshot subvolume
eo: Malsukcesis forigi subvoluman momentfoton

en: Failed to delete symlinks
eo: Malsukcesis forigi simbolajn ligilojn

en: Failed to destroy qgroup
eo: Detruo de qgroup malsukcesis

en: Failed to estimate system size
eo: Malsukcesis taksi sistemgrandon

en: Failed to export crontab file
eo: Malsukcesis eksporti crontab-dosieron

en: Failed to get input from user in 3 attempts
eo: Malsukcesis akiri enigon de uzanto post tri klopodoj

en: Failed to get partition list
eo: Malsukcesis legi subdiskan liston

en: Failed to get partition list.
eo: Malsukcesis akiri subdiskan liston

en: Failed to install crontab file
eo: Malsukcesis instali crontab-dosieron

en: Failed to mount devices
eo: Malsukcesis surmeti aparatojn

en: Failed to move file
eo: Malsukcesis movi dosieron

en: Failed to move system subvolume to snapshot directory
eo: Malsukcesis movi sistemsubvolumon al momentfoto-dosierujo

en: Failed to query subvolume list
eo: Malsukcesis informpeti subvolum-liston

en: Failed to query subvolume quota
eo: Malsukcesis informpeti subvoluman kvoton

en: Failed to read cron tab
eo: Legi crontab-dosieron malsukcesis

en: Failed to read file
eo: Legi dosieron malsukcesis

en: Failed to remove
eo: Forigi malsukcesis

en: Failed to remove cron job
eo: Forigi cron-taskon malsukcesis

en: Failed to remove snapshot
eo: Forigi momentfoton malsukcesis

en: Failed to restore system subvolume
eo: Restaŭri sistemsubvolumon malsukcesis

en: Failed to save exclude list
eo: Konservi ekskluziv-liston malsukcesis

en: Failed to unlock device
eo: Malŝlosi aparaton malsukcesis

en: Failed to unmount
eo: Demeti malsukcesis

en: Failed to unmount device!
eo: Demeti aparaton malsukcesis!

en: Failed to write file
eo: Skribi dosieron malsukcesis

en: File (snapshot)
eo: Dosiero (momentfoto)

en: File (system)
eo: Dosiero (sistemo)

en: File Pattern
eo: Dosiera aranĝo

en: File and directory counts:
eo: Nombroj de dosieroj kaj dosierujoj:

en: File not found
eo: Dosiero ne trovita

en: Files &amp; directories matching the patterns below will be excluded. Patterns starting with a + will include the item instead of excluding.
eo: Dosieroj &amp; dosierujoj, kiuj kongruas kun subaj aranĝoj, estos ekskluzivitaj. Aranĝoj, kiuj komencas kun +, inkluzivos la elementon anstataŭ ol ĝin ekskluzivi.

en: Files and directories can be excluded to save disk space.
eo: Dosieroj kaj dosierujoj povas esti ekskluzivitaj por ŝpari diskospacon.

en: Files and directory counts:
eo: Nombroj de dosieroj kaj dosierujoj:

en: Files matching the following patterns will be excluded
eo: Dosieroj, kiuj kongruas kun la sekvaj aranĝoj, estos ekskluzivitaj

en: Filesystem
eo: Dosiersistemo

en: Filter by name or path
eo: Filtri laŭ nomo aŭ dosierindiko

en: Filters
eo: Filtriloj

en: Finish
eo: Fini

en: Finished
eo: Finite

en: First snapshot requires:
eo: Unua momentfoto postulas:

en: Found existing pre-restore snapshot
eo: Trovita ekzistanta antaŭ-restaŭra momentfoto

en: Free
eo: Libere

en: Free space
eo: Libera spaco

en: GRUB Device
eo: GRUB-aparato

en: GRUB device not selected
eo: GRUB-aparato ne elektita

en: GRUB will NOT be reinstalled
eo: GRUB NE estos reinstalita

en: Generating initramfs...
eo: Generado de initramfs...

en: Global
eo: Ĝenerale

en: Group
eo: Grupo

en: Help
eo: Helpo

en: Hidden files and folders are included by default since they contain user-specific configuration files.
eo: Kaŝitaj dosieroj kaj dosierujoj estas defaŭlte inkluzivitaj, ĉar ili enhavas uzanto-specifajn agordajn dosierojn.

en: Hide
eo: Kaŝi

en: Hide rsync output
eo: Kaŝi rsync-eligon

en: Hide this window (files will be deleted in background)
eo: Kaŝi ĉi tiun fenestron (dosieroj estos forigitaj fone)

en: Home
eo: Hejmo

en: Home Directory
eo: Hejmo dosierujo

en: Hourly
eo: Ĉiuhore

en: Hourly snapshot failed!
eo: Ĉiuhora momentfoto malsukcesis!

en: Hourly snapshots are enabled
eo: Ĉiuhoraj momentfotoj estas ŝaltitaj

en: If the restored system fails to boot, then boot from the Live CD/USB, install Timeshift, and try restoring another snapshot.
eo: Se la restaŭrita sistemo malsukcesas praŝargi, tiam praŝargu de la prova cd/usb, instalu Timeshift, kaj klopodu restaŭri alian momentfoton.

en: If these terms are not acceptable to you, please do not proceed beyond this point!
eo: Se ĉi tiuj kondiĉoj ne estas akcepteblaj por vi, bonvolu ne daŭrigi preter ĉi tiu punkto!

en: Include / Exclude Patterns
eo: Inkluzivaj / ekskluzivaj aranĝoj

en: Include @home subvolume in backups
eo: Inkluzivi @home-subvolumon en savkopioj

en: Include All Files
eo: Inkluzivi ĉiujn dosierojn

en: Include Only Hidden Files
eo: Inkluzivi nur kaŝitajn dosierojn

en: Invalid Snapshot
eo: Nevalida momentfoto

en: Invalid command line arguments
eo: Nevalidaj komandalini-argumentoj

en: Invalid snapshot
eo: Nevalida momentfoto

en: Items Not Selected
eo: Elementoj ne elektitaj

en: Keep
eo: Teni

en: Keep configuration files for bittorrent clients like Deluge, Transmission, etc. If un-checked, previous configuration files will be restored from snapshot.
eo: Teni agordajn dosierojn por bittorrent-klientoj kiel Deluge, Transmission, ktp. Se ne-elektita, antaŭaj agordaj dosieroj estos restaŭritaj de momentfoto.

en: Keep configuration files for web browsers like Firefox and Chrome. If un-checked, previous configuration files will be restored from snapshot
eo: Teni agordajn dosierojn por retumiloj kiel Firefox kaj Chrome. Se ne-elektita, antaŭaj agordaj dosieroj estos restaŭritaj de momentfoto.

en: Keep on Root Device
eo: Teni sur radika aparato

en: Keep this mount path on the root filesystem
eo: Teni ĉi tiun surmetan dosierindikon sur la radika dosiersistemo

en: LIVE
eo: Prove

en: Label
eo: Etikedo

en: Last boot snapshot is %d hours old
eo: Lasta praŝarga momentfoto aĝas %d horojn

en: Last boot snapshot is older than system start time
eo: Lasta praŝarga momentfoto aĝas pli ol sistemstarttempon

en: Last boot snapshot not found
eo: Lasta praŝarga momentfoto ne trovita

en: Last daily snapshot is %d hours old
eo: Lasta ĉiutaga momentfoto aĝas %d horojn

en: Last daily snapshot is more than 1 day old
eo: Lasta ĉiutaga momentfoto aĝas pli ol 1 tagon

en: Last daily snapshot not found
eo: Lasta ĉiutaga momentfoto ne trovita

en: Last hourly snapshot is %d minutes old
eo: Lasta ĉiuhora momentfoto aĝas %d minutojn

en: Last hourly snapshot is more than 1 hour old
eo: Lasta ĉiuhora momentfoto aĝas pli ol 1 horon

en: Last hourly snapshot not found
eo: Lasta ĉiuhora momentfoto ne trovita

en: Last monthly snapshot is %d days old
eo: Lasta ĉiumonata momentfoto aĝas %d tagojn

en: Last monthly snapshot is more than 1 month old
eo: Lasta ĉiumonata momentfoto aĝas pli ol 1 monaton

en: Last monthly snapshot not found
eo: Lasta ĉiumonata momentfoto ne trovita

en: Last weekly snapshot is %d days old
eo: Lasta ĉiusemajna momentfoto aĝas %d tagojn

en: Last weekly snapshot is more than 1 week old
eo: Lasta ĉiusemajna momentfoto aĝas pli ol 1 semajnon

en: Last weekly snapshot not found
eo: Lasta ĉiusemajna momentfoto ne trovita

en: Latest snapshot
eo: Lasta momentfoto

en: Linking from snapshot
eo: Ligilo ekde momentfoto

en: List
eo: Listo

en: List devices
eo: Listigi aparatojn

en: List snapshots
eo: Listigi momentfotojn

en: Live USB Mode (Restore Only)
eo: Prova usb-reĝimo (nur restaŭro)

en: Location
eo: Loko

en: Main window closed by user
eo: Ĉefa fenestro fermita de uzanto

en: Mark/Unmark for Deletion
eo: Marki/malmarki por forigo

en: Maximum backups exceeded for backup level
eo: Maksimumo da savkopioj transpasita por savkopi-nivelo

en: Menu
eo: Menuo

en: Misc
eo: Diverse

en: Missing Dependencies
eo: Mankantaj devigaj programopartoj

en: Mode
eo: Reĝimo

en: Model
eo: Modelo

en: Monthly
eo: Ĉiumonate

en: Monthly snapshot are enabled
eo: Ĉiumonataj momentfotoj estas ŝaltitaj

en: Monthly snapshot failed!
eo: Ĉiumonata momentfoto malsukcesis!

en: Mount
eo: Surmeti

en: Moved system subvolume to snapshot directory
eo: Sistema subvolumo movita al momentfota dosierujo

en: Multiple snapshots selected
eo: Pluraj momentfotoj elektitaj

en: Name
eo: Nomo

en: Next
eo: Sekva

en: No
eo: Ne

en: No Change
eo: Neniu ŝanĝo

en: No Snapshots Selected
eo: Neniuj momentfotoj elektitaj

en: No snapshots available
eo: Neniuj momentfotoj disponeblaj

en: No snapshots found
eo: Neniuj momentfotoj trovitaj

en: No snapshots found on device
eo: Neniuj momentfotoj trovitaj sur aparato

en: No snapshots on device
eo: Neniuj momentfotoj sur aparato

en: No snapshots on this device
eo: Neniuj momentfotoj sur ĉi tiu aparato

en: No snapshots selected
eo: Neniuj momentfotoj elektitaj

en: None
eo: Neniu

en: Not Found
eo: Ne trovite

en: Not Selected
eo: Ne elektite

en: Not Supported
eo: Ne subtenate

en: Not enough disk space
eo: Ne sufiĉe da diskospaco

en: Notes
eo: Notoj

en: Nothing to do!
eo: Nenio por fari!

en: Num
eo: N-ro

en: Number of snapshots to keep.
    Older snapshots will be removed once this limit is exceeded.
eo: Nombro de momentfotoj por teni.
    Pli malnovaj momentfotoj estos forigitaj, kiam ĉi tiu limo estos transpasita.

en: OK
eo: Bone

en: OS must be installed on a BTRFS partition with Ubuntu-type subvolume layout (@ and @home subvolumes). Other layouts are not supported.
eo: Operaciumo estu instalita sur BTRFS-subdisko kun Ubuntu-tipo de subvolum-strukturo (@- kaj @home- subvolumoj). Aliaj strukturoj ne estas subtenataj.

en: Older log files removed
eo: Pli malnovaj protokoldosieroj forigitaj

en: Oldest snapshot
eo: Plej malnova momentfoto

en: On demand (manual)
eo: Laŭpete (permane)

en: Only ubuntu-type layouts with @ and @home subvolumes are currently supported.
eo: Nur  ubuntu-tipoj de strukturoj kun @- kaj  @home-subvolumoj estas nun subtenataj.

en: Open Menu
eo: Malfermi menuon

en: Option --snapshot-device should not be specified for creating snapshots in BTRFS mode
eo: Opcio --snapshot-device ne estu specifita por krei momentfotojn laŭ BTRFS-reĝimo

en: Options
eo: Agordoj

en: Other applications (next page)
eo: Aliaj aplikaĵoj (sekva paĝo)

en: Owner
eo: Posedanto

en: Parent Device
eo: Patra aparato

en: Parsing log file...
eo: Analizo de protokola dosiero

en: Partition has an unsupported subvolume layout.
eo: Subdisko havas nesubtenatan subvolum-strukturon.

en: Path
eo: Dosierindiko

en: Pattern
eo: Aranĝo

en: Permissions
eo: Permesoj

en: Please check if you have multiple windows open.
eo: Bonvolu kontroli ĉu vi havas plurajn fenestrojn malfermitajn.

en: Please do not interrupt the restore process!
eo: Bonvolu ne interrompi la restaŭran procezon!

en: Please install required packages and try running TimeShift again
eo: Bonvolu instali postulatajn pakojn kaj provi ruli TimeShift denove

en: Please re-run the application as admin (using 'sudo' or 'su')
eo: Bonvolu denove ruli la aplikaĵon kiel administranto (uzante 'sudo' aŭ 'su')

en: Please run the application as admin (using 'sudo' or 'su')
eo: Bonvolu ruli la aplikaĵon kiel administranto (uzante 'sudo' aŭ 'su')

en: Please save your work and close all applications.
eo: Bonvolu konservi vian laboron kaj fermi ĉiujn aplikaĵojn.

en: Please select a snapshot to view the log!
eo: Bonvolu elekti momentfoton por vidi la protokolon!

en: Please select the GRUB device
eo: Bonvolu elekti la GRUB-aparaton

en: Please wait a few minutes and try again.
eo: Bonvolu atendi kelkajn minutojn kaj provi denove.

en: Please wait for snapshots to be deleted.
eo: Bonvolu atendi la forigon de momentfotojn.

en: Please wait...
eo: Bonvolu atendi...

en: Populating list...
eo: Generado de listo...

en: Preparing...
eo: Pretigado...

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Print debug information
eo: Vidigi sencimigan informon

en: Print version number
eo: Montru versian numeron

en: Query completed
eo: Informpeto plenumita

en: Querying subvolume info...
eo: Informpetado de subvoluma informo...

en: RSYNC
eo: Rsync

en: RSYNC Snapshots
eo: Rsync-momentfotoj

en: Re-generates initramfs for all installed kernels. This is generally not needed. Select this only if the restored system fails to boot.
eo: Denove generas initramfs por ĉiuj instalitaj kernoj. Ĝenerale ĉi tio ne necesas. Elektu ĉi tion nur, se la restaŭrita sistemo malsukcesas praŝargi.

en: Re-install GRUB2 bootloader?
eo: Denove instali grub2-praŝargilon?

en: Re-installing GRUB2 bootloader...
eo: Re-instalado de grub2-praŝargilo...

en: Re-installs the GRUB2 bootloader on the selected device.
eo: Denove instalas la grub2-praŝargilon sur la elektita aparato.

en: Read %'d of %'d lines...
eo: Legitaj %'d el %'d linioj...

en: Rebooting system...
eo: Repraŝargado de sistemo...

en: Recommended
eo: Rekomendite

en: Refresh
eo: Aktualigi

en: Remote and network locations are not supported.
eo: Foraj kaj retaj lokoj ne estas subtenataj.

en: Remove
eo: Forigi

en: Removed
eo: Forigite

en: Removed cron task
eo: Forigita cron-tasko

en: Removed mount directory: '%s'
eo: Forigita surmeta dosierujo: '%s'

en: Removed snapshot
eo: Forigita momentfoto

en: Removing
eo: Forigado

en: Removing snapshot
eo: Forigo de momentfoto

en: Removing snapshots
eo: Forigo de momentfotoj

en: Restore
eo: Restaŭri

en: Restore @home subvolume
eo: Restaŭri @home-subvolumon

en: Restore Device
eo: Restaŭri aparaton

en: Restore Exclude
eo: Ekskluzivi pri la restaŭro

en: Restore Snapshot
eo: Restaŭri momentfoton

en: Restore completed
eo: Restaŭro plenumita

en: Restore selected snapshot
eo: Restaŭri elektitan momentfoton

en: Restore snapshot
eo: Restaŭri momentfoton

en: Restored subvolumes will become active after system is restarted.
eo: Restaŭritaj subvolumoj aktiviĝos post sistemrestarto.

en: Restored system subvolume
eo: Restaŭrita sistemsubvolumo

en: Restoring Snapshot...
eo: Restaŭrado de momentfoto...

en: Restoring a snapshot will replace system subvolumes, and system subvolumes currently in use will be preserved as a new snapshot. If required, this snapshot can be restored later to 'undo' the restore.
eo: Restaŭro de momentfoto anstataŭigos sistemsubvolumojn, kaj nun uzataj sistemsubvolumoj estos garditaj kiel nova momentfoto. Se postulate, ĉi tiu momentfoto povas poste esti restaŭrita por 'malfari' la restaŭron.

en: Restoring snapshot...
eo: Restaŭrado de momentfoto...

en: Restoring snapshots only replaces system files and settings. Non-hidden files and directories in user home directories will not be touched. This behaviour can be changed by adding a filter to include these files. Included files will be backed up when snapshot is created, and replaced when snapshot is restored.
eo: Restaŭro de momentfotoj nur anstataŭigas sistemdosierojn kaj agordojn. Ne-kaŝitaj dosieroj kaj dosierujoj en uzantaj hejmaj  dosierujoj ne estos tuŝitaj. Ĉi tiu konduto povas esti ŝanĝita per la aldono de filtrilo por inkluzivi ĉi tiujn dosierojn. Inkluditaj dosieroj estos savkopiitaj, kiam momentfoto estas kreita, kaj anstataŭigitaj, kiam momentfoto estas restaŭrita.

en: Revision
eo: Revizio

en: Root device not selected
eo: Radika aparato ne elektita

en: Rsync Log Viewer
eo: Vidigilo de rsync-protokolo

en: Run 'timeshift' for the command-line version of this tool
eo: Ruli 'timeshift' por la komand-linia versio de ĉi tiu ilo

en: Run in non-interactive mode
eo: Ruli laŭ ne-dialoga reĝimo

en: Running
eo: Ruliĝante

en: Save snapshots to an external disk instead of the system disk to guard against drive failures.
eo: Konservi momentfotojn al ekstera disko anstataŭ la sistemdisko por antaŭgardi kontraŭ diskingaj paneoj.

en: Saving snapshots to a non-system disk allows you to format and re-install the OS on the system disk without losing snapshots stored on it. You can even install another Linux distribution and later roll-back the previous distribution by restoring a snapshot.
eo: Konservado de momentfotoj al ne-sistema disko permesas al vi strukturi kaj re-instali la operaciumon sur la sisteman diskon sen perdi momentfotojn enmemorigitajn sur ĝi. Vi povas eĉ instali alian Linuksan distribuon kaj poste restarigi la antaŭan distribuon restaŭrante momentfoton.

en: Saving to device
eo: Konservado al aparato

en: Schedule
eo: Tempoplano

en: Scheduled snapshot in progress...
eo: Planita momentfoto farata...

en: Scheduled snapshots are disabled
eo: Planitaj momentfotoj farata...

en: Scheduled snapshots are disabled. It's recommended to enable it.
eo: Planitaj momentfotoj estas malŝaltitaj. Estas rekomendite ŝalti ilin.

en: Scheduled snapshots are enabled
eo: Planitaj momentfotoj estas ŝaltitaj.

en: Scheduled snapshots are enabled. Snapshots will be created automatically for selected levels.
eo: Planitaj momentfotoj estas ŝaltitaj. Momentfotoj kreiĝos aŭtomate por elektitaj niveloj.

en: Select '%s' device (default = %s)
eo: Elekti '%s'-aparaton (defaŭlto = %s)

en: Select BTRFS system disk with root subvolume (@)
eo: Elekti BTRFS-sistemdiskon kun radika subvolumo (@)

en: Select GRUB device
eo: Elekti grub-aparaton

en: Select Snapshot
eo: Elekti momentfoton

en: Select Snapshot Levels
eo: Elekti momentfotajn nivelojn

en: Select Snapshot Location
eo: Elekti momentfotan lokon

en: Select Snapshot Type
eo: Elekti momentfotan tipon

en: Select Snapshots
eo: Elekti momentfotojn

en: Select Target Device
eo: Elekti celan aparaton

en: Select a partition on this disk
eo: Elekti subdiskon sur ĉi tiu disko

en: Select a single snapshot to restore
eo: Elekti unuopan momentfoton por restaŭri

en: Select another device for root file system (/)
eo: Elekti alian aparaton por radika dosiersistemo (/)

en: Select another device or free up some space
eo: Elektu alian aparaton aŭ liberigu iom da spaco

en: Select another device to delete snasphots
eo: Elekti alian aparaton por forigi momentfotojn

en: Select another device?
eo: Elekti alian aparaton?

en: Select applications to exclude from restore
eo: Elekti aplikaĵojn ekskluzivotajn de restaŭro

en: Select backup device
eo: Elekti savkopian aparaton

en: Select directory
eo: Elekti dosierujon

en: Select file(s)
eo: Elekti dosiero(j)n

en: Select snapshot
eo: Elekti momentfoton

en: Select snapshots to delete
eo: Elekti forigotajn momentfotojn

en: Select the device for root file system (/)
eo: Elekti la aparaton por radika dosiersistemo (/)

en: Select the devices where files will be restored.
eo: Elekti la aparatojn, kie dosieroj restaŭriĝos.

en: Select the intervals for creating snapshots
eo: Elekti la intervalojn por krei momentfotojn

en: Select the items to be removed from the list
eo: Elekti la erojn forigotajn de la listo

en: Select the snapshot device
eo: Elekti la momentfotan aparaton

en: Select the snapshot to restore
eo: Elekti la restaŭrotan momentfoton

en: Select the snapshots to be deleted
eo: Elekti la forigotajn momentfotojn

en: Select the snapshots to mark for deletion
eo: Elekti la momentfotojn markotajn por forigo

en: Select the target devices where system will be cloned.
eo: Elekti la celajn aparatojn, kie la sistemo kloniĝos.

en: Selected default snapshot device
eo: Elektita defaŭlta momentfota aparato

en: Selected default snapshot type
eo: Elektita defaŭlta momentfota tipo

en: Selected device does not have BTRFS partition
eo: Elektita aparato ne havas BTRFS-subdiskon

en: Selected device does not have Linux partition
eo: Elektita aparato ne havas Linuksan subdiskon

en: Selected snapshot device
eo: Elektita momentfota aparato

en: Selected snapshot device is not a system disk
eo: Elektita momentfota aparato ne estas sistemdisko

en: Selected snapshot is marked for deletion
eo: Elektita momentfoto estas markita por forigo

en: Selected snapshot is marked for deletion and cannot be restored
eo: Elektita momentfoto estas markita por forigo kaj ne povas esti restaŭrita

en: Selected user has an encrypted home directory. It's not possible to include only hidden files.
eo: Elektita uzanto havas ĉifritan hejman dosierujon. Ne eblas inkluzivi nur kaŝitajn dosierojn.

en: Serial
eo: Seria

en: Session log file
eo: Seanca protokoldosiero

en: Set snapshot description
eo: Starigi momentfotan priskribon

en: Settings
eo: Agordoj

en: Settings wizard
eo: Agorda asistanto

en: Setup Complete
eo: Agordo plenumita

en: Setup Wizard
eo: Agorda asistanto

en: Show additional debug messages
eo: Montri aldonajn sencimigajn mesaĝojn

en: Show all options
eo: Montri ĉiujn opciojn

en: Show more applications to exclude on the next page
eo: Montri pli da aplikaĵoj ekskluzivotaj sur la sekva paĝo

en: Show rsync output (default)
eo: Montri rsync-eligon (defaŭlte)

en: Size
eo: Grando

en: Size of BTRFS snapshots are initially zero. As system files gradually change with time, data gets written to new data blocks which take up disk space (copy-on-write). Files in the snapshot continue to point to original data blocks.
eo: La grando de BTRFS-momentfotoj estas komence nulo. Sistemdosieroj iom post iom laŭ tempo ŝanĝadas, ĉar datumoj estas skribataj al novaj datumblokoj, kiuj prenas diskospacon (kopiado-ĉe-skribado). Dosieroj en la momentfoto daŭrigas montri al originaj datumblokoj.

en: Skip GRUB2 reinstall
eo: Preterlasi grub2-reinstalon

en: Snapshot
eo: Momentfoto

en: Snapshot '%s' is being used by the system and cannot be deleted. Restart the system to activate the restored snapshot.
eo: Momentfoto '%s' estas uzata de la sistemo kaj ne povas esti forigita. Restartigu la sistemon por aktivigi la restaŭritan momentfoton.

en: Snapshot Created
eo: Momentfoto kreita

en: Snapshot Levels
eo: Momentfotaj niveloj

en: Snapshot deletion in progress...
eo: Momentfota forigo farata...

en: Snapshot device
eo: Momentfota aparato

en: Snapshot device not available
eo: Momentfota aparato ne disponebla

en: Snapshot device not selected
eo: Momentfota aparato ne elektita

en: Snapshot location
eo: Momentfota loko

en: Snapshot saved successfully
eo: Momentfoto konservita sukcese

en: Snapshot to restore not specified!
eo: Restaŭrota momentfoto ne specifita!

en: Snapshot will become active after system is rebooted.
eo: Momentfoto aktiviĝos post sistempraŝargo.

en: Snapshot(s) Deleted
eo: Momentfoto(j) forigita(j)

en: Snapshots
eo: Momentfoto(j)

en: Snapshots are created and restored instantly. Snapshot creation is an atomic transaction at the file system level.
eo: Momentfotoj estas kreitaj kaj restaŭritaj tuj. Kreado de momentfoto estas nedividebla transakcio sur dosiersistemnivelo.

en: Snapshots are created by creating copies of system files using rsync, and hard-linking unchanged files from previous snapshot.
eo: Momentfotoj kreiĝas per kreado de kopioj de sistemdosieroj uzante rsync, kaj senpere ligante neŝanĝitajn dosierojn ekde antaŭa momentfoto.

en: Snapshots are created using the built-in features of the BTRFS file system.
eo: Momentfotoj kreiĝas per uzado de la integritaj funkcioj de la BTRFS-dosiersistemo.

en: Snapshots are not scheduled at fixed times.
eo: Momentfotoj ne estas planitaj en fiksitaj tempoj.

en: Snapshots are perfect, byte-for-byte copies of the system. Nothing is excluded.
eo: Momentfotoj estas perfektaj, pobajtaj kopioj de la sistemo. Nenio estas ekskludita.

en: Snapshots are restored by replacing system subvolumes. Since files are never copied, deleted or overwritten, there is no risk of data loss. The existing system is preserved as a new snapshot after restore.
eo: Momentfotoj estas restaŭritaj per anstataŭigo de sistemsubvolumoj. Ĉar dosieroj neniam estas kopiitaj, forigitaj aŭ anstataŭitaj, ne estas risko je perdo de datumoj. La ekzistanta sistemo estas gardita kiel nova momentfoto post restaŭro.

en: Snapshots are saved on the same disk from which they are created (system disk). Storage on other disks is not supported. If system disk fails then snapshots stored on it will be lost along with the system.
eo: Momentfotoj estas konservitaj sur la sama disko, de kiu ili estas kreitaj (sistemdisko). Konservado sur aliaj diskoj ne estas subtenata. Se sistemdisko paneas, tiam momentfotoj konservitaj sur ĝi estos perditaj kune kun la sistemo.

en: Snapshots are saved to /timeshift on selected partition. Other locations are not supported.
eo: Momentfotoj estas konservitaj al /timeshift sur elektita subdisko. Aliaj lokoj ne estas subtenataj.

en: Snapshots are saved to /timeshift-btrfs on selected partition. Other locations are not supported.
eo: Momentfotoj estas konservitaj al  /timeshift-btrfs sur elektita subdisko. Aliaj lokoj ne estas subtenataj.

en: Snapshots available for restore
eo: Momentfotoj disponeblaj por restaŭro

en: Snapshots can be saved to any disk formatted with a Linux file system. Saving snapshots to non-system or external disk allows the system to be restored even if system disk is damaged or re-formatted.
eo: Momentfotoj povas esti konservitaj al iu ajn disko strukturita kun Linuksa dosiersistemo. Konservado de momentfotoj al ne-sistema aŭ ekstera disko permesas restaŭron de la sistemo, eĉ se sistemdisko estas damaĝita aŭ re-strukturita.

en: Snapshots cannot be created in Live CD mode
eo: Momentfotoj ne povas esti kreitaj laŭ prova CD-reĝimo

en: Snapshots will be created at selected intervals
eo: Momentfotoj kreiĝos je elektitaj intervaloj

en: Snapshots will be created at selected intervals if snapshot disk has enough space (> 1 GB)
eo: Momentfotoj kreiĝos je elektitaj intervaloj, se momentfota disko havas sufiĉe da spaco (> 1 GB)

en: Specify backup device (default: config)
eo: Specifi savkopian aparaton (defaŭlte: config)

en: Specify device for installing GRUB2 bootloader
eo: Specifi aparaton por instalo de grub2-praŝargilo

en: Specify snapshot to restore
eo: Specifi restaŭrotan momentfoton

en: Specify target device
eo: Specifi celan aparaton

en: Status
eo: Stato

en: Stop cron emails for scheduled tasks
eo: Haltigi cron-retmesaĝojn por planitaj taskoj

en: Subvolume
eo: Subvolumo

en: Subvolume exists at destination
eo: Subvolumo ekzistas sur celloko

en: Subvolumes
eo: Subvolumoj

en: Summary
eo: Resumo

en: Switch to BTRFS mode (default: config)
eo: Ŝalti al BTRFS-reĝimo (defaŭlte: config)

en: Switch to RSYNC mode (default: config)
eo: Ŝalti al RSYNC-reĝimo (defaŭlte: config)

en: Symlinks updated
eo: Simbolaj ligiloj ĝisdatigitaj

en: Syncing file systems...
eo: Sinkronigado de dosiersistemoj...

en: Syncing files with rsync...
eo: Sinkronigado de dosieroj per rsync...

en: Syntax
eo: Sintakso

en: System
eo: Sistemo

en: System Restore Utility
eo: Sistemrestaŭra utilaĵo

en: System can be rolled-back to a previous date by restoring a snapshot.
eo: La sistemo povas esti malfarita al antaŭa dato per restaŭro de momentfoto.

en: System will reboot after files are restored
eo: La sistemo denove praŝargos post restaŭro de dosieroj

en: System will reboot after files are restored.
eo: La sistemo denove praŝargos post restaŭro de dosieroj.

en: Tagged snapshot
eo: Markita momentfoto

en: Tags
eo: Markoj

en: Target device is not mounted
eo: Cela aparato ne estas surmetita

en: Target device is same as system device
eo: Cela aparato estas la sama kiel sistemaparato

en: Target device not specified!
eo: Cela aparato ne specifita!

en: The cron service sends the output of scheduled tasks as an email to the current user. Select this option to suppress the emails for cron tasks created by Timeshift.
eo: La cron-servo sendas la eligon de planitaj taskoj kiel retmesaĝon al la nuna uzanto. Elektu ĉi tiun opcion por forigi la retmesaĝojn por cron-taskoj kreitaj de Timeshift.

en: The system partition has an unsupported subvolume layout.
eo: La sistemsubdisko havas nesubtenatan subvoluman strukturon.

en: The target partition has an unsupported subvolume layout.
eo: La cela subdisko havas nesubtenatan subvoluman strukturon.

en: There are no snapshots on this device
eo: Ne estas momentfotoj sur ĉi tiu aparato

en: This device is not encrypted
eo: Ĉi tiu aparato ne estas ĉifrita

en: This software comes without absolutely NO warranty and the author takes no responsibility for any damage arising from the use of this program.
eo: Ĉi tiu programaro alvenas absolute sen IU AJN garantio kaj la aŭtoro akceptas neniun respondecon pri ajna damaĝo estiĝanta de la uzo de ĉi tiu programo.

en: Timeshift is active
eo: Timeshift aktivas

en: Timestamp
eo: Tempindiko

en: To restore with default options, press the ENTER key for all prompts!
eo: Por restaŭri kun defaŭltaj opcioj, premu la ENIGAN klavon por ĉiuj invitoj!

en: Type
eo: Tipo

en: Unknown option
eo: Nekonata opcio

en: Unknown snapshot type
eo: Nekonata momentfota tipo

en: Unknown value specified for option --tags
eo: Nekonata valoro specifita por opcio --tags

en: Unlocked device is mapped to '%s'
eo: Malŝlosita aparato estas mapigita al '%s'

en: Unlocked successfully
eo: Malŝlosita sukcese

en: Unmounting from
eo: Demeto de

en: Unshared
eo: Komunigo malfarita

en: Unsupported Subvolume Layout
eo: Nesubtenata subvoluma strukturo

en: Update GRUB menu
eo: Ĝisdatigi grub-menuon

en: Update initramfs
eo: Ĝisdatigi initramfs

en: Updated /etc/crypttab on target device
eo: Ĝisdatigita /etc/crypttab sur cela aparato

en: Updated /etc/fstab on target device
eo: Ĝisdatigita /etc/fstab sur cela aparato

en: Updates the GRUB menu entries (recommended). This is safe to run and should be left selected.
eo: Ĝisdatigas la grub-menuajn erojn (rekomendite). Ĉi tio estas sendanĝera por ruli kaj devus esti lasita elektita.

en: Updating GRUB menu...
eo: Ĝisdatigado de grub-menuo...

en: Updating bootloader configuration...
eo: Ĝisdatigado de praŝargilaj agordoj...

en: Used
eo: Uzite

en: User
eo: Uzanto

en: User Home Directories
eo: Uzantaj hejmaj dosierujoj

en: User cancelled the password prompt
eo: Uzanto nuligis la pasvortan inviton

en: User home directories are excluded by default unless you enable them here
eo: Uzantaj hejmaj dosierujoj estas defaŭlte ekskluzivitaj, krom se vi ŝaltas ilin ĉi tie

en: Users
eo: Uzantoj

en: Users Home
eo: Uzantaj hejmoj

en: Vendor
eo: Vendisto

en: View Rsync Log for Create
eo: Montri rsync-protokolon por kreado

en: View Rsync Log for Restore
eo: Montri rsync-protokolon por restaŭro

en: View TimeShift Logs
eo: Montri timeshift-protokolojn

en: Warning
eo: Averto

en: Web Browsers
eo: Retumiloj

en: Weekly
eo: Ĉiusemajne

en: Weekly snapshot failed!
eo: Ĉiusemajna momentfoto malsukcesis!

en: Weekly snapshots are enabled
eo: Ĉiusemajnaj momentfotoj estas ŝaltitaj

en: With Errors
eo: Kun eraroj

en: Wizard
eo: Asistanto

en: Wrong password
eo: Neĝusta pasvorto

en: Yes
eo: Jes

en: You can continue working on the current system. After restart, the current system will be visible as a new snapshot. This snapshot can be restored later if required, to 'undo' the restore.
eo: Vi povas daŭrigi labori sur la nuna sistemo. Post restarto la nuna sistemo estos videbla kiel nova momentfoto. Ĉi tiu momentfoto povas poste esti restaŭrita, se postulate, por 'malfari' la restaŭron.

en: [ENTER = Default (%s), a = Abort]
eo: [ENIGA KLAVO = defaŭlto (%s), a = ĉesigi]

en: [ENTER = Default (%s), r = Root device, a = Abort]
eo: [ENIGA KLAVO = defaŭlto (%s), r = radika aparato, a = ĉesigi]

en: [For Experienced Users] Change these settings if the restored system fails to boot.
eo: [Por spertuloj] Ŝanĝi ĉi tiujn agordojn, se la restaŭrita sistemo malsukcesas praŝargi.

en: [Warning] Deleted invalid lock
eo: [Averto] Forigita nevalidan ŝloson

en: all
eo: ĉiuj

en: btrfs returned an error
eo: btrfs liveris eraron

en: complete
eo: plenumite

en: crontab file exported
eo: crontab-dosiero eksportita

en: crontab file installed
eo: crontab-dosiero instalita

en: incomplete
eo: ne plenumite

en: marked for deletion
eo: markite por forigo

en: mounted at path
eo: surmetite laŭ dosierindiko

en: remaining
eo: restante

en: rsync returned an error
eo: rsync liveris eraron

en: un-tagged
eo: ne-markite

en: Run Timeshift as Administrator
eo: Ruli Timeshift kiel administranto

en: Authentication is required to run Timeshift as Administrator
eo: Aŭtentokontrolo postulatas por ruli Timeshift kiel administranto
